ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Ar visiems grūdai tinka?

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Ar visiems grūdai tinka?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Kov 2011, 00:27 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Temoje spaudimas Jelena paminėjai labai panašia situaciją kokia dabar man yra.
Cituoti:
Šian jaučiuosi prastai, mat per
paskutiniais dvi savaites
padauginau daigintų kviečių,
taigi turiu galvos skausmą ir
varvančią nosį ir ašarojančią akį.

Praktiškai lygiai taip pat jaučiuosi dvi pastarasias dienas. Skauda galvą, bėga nosis, akys kaista. Panašūs simtomai kaip peršalimas (o gal ir peršalimas?).
O iki šito maždaug prieš dvi savaites užėjo didelis noras daigintom košėm ypač grikiam. Pasidaigindavau dieną, dvi grikių ir kviečiu, kartais ir perlinių (po puslitrį) ir suvalgydavau kas dien po litrą, daugiausiai tai grikių. Daugiau praktikškai nieko per dieną ir nesinorėdavo išskyrus burokus, morkas, pastarnokus plius saulėgrąžų aliejus ( viso apie 0.7 kg/dieną). Ir taip skaniai apie savaitę, po to košės iš inercijos valgiau dar savaitę iki prasidėjusiam galvos skausmui. Tai db galvoju su skaudadančia galva ir nes uprantu kas man, peršalau ar kažkas nuo persivalgymo košėm. Mm? Jau metai kaip tokio prastumo neturėjau.:)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Ligų gydymas
StandartinėParašytas: 07 Kov 2011, 07:09 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kestas rašė:
Cituoti:

Praktiškai lygiai taip pat jaučiuosi dvi pastarasias dienas. Skauda galvą, bėga nosis, akys kaista. Panašūs simtomai kaip peršalimas (o gal ir peršalimas?).
O iki šito maždaug prieš dvi savaites užėjo didelis noras daigintom košėm ypač grikiam. Pasidaigindavau dieną, dvi grikių ir kviečiu, kartais ir perlinių (po puslitrį) ir suvalgydavau kas dien po litrą, daugiausiai tai grikių. Daugiau praktikškai nieko per dieną ir nesinorėdavo išskyrus burokus, morkas, pastarnokus plius saulėgrąžų aliejus ( viso apie 0.7 kg/dieną). Ir taip skaniai apie savaitę, po to košės iš inercijos valgiau dar savaitę iki prasidėjusiam galvos skausmui. Tai db galvoju su skaudadančia galva ir nes uprantu kas man, peršalau ar kažkas nuo persivalgymo košėm. Mm? Jau metai kaip tokio prastumo neturėjau.:)

itariu per daug baltymu. Beveik 50% racijono. Kiek gerdavai tuo metu?
kai skrandyje daug baltymu organizmas gamina daug HCl, tam kad pepsinas galetu "apdoroti" baltymus ir galu-gale gaunasi, kad maistas "puna". Ir va siuo metu apsinuodytis "is vidaus" yra labai-labai lengva, visi punimo toksinai papuola per zaranyna i krauja, galvos skausmai, prasta savyjauta - man paciam ne viena karta taip budavo. Gydausi diena obuoliu dieta, tam kad isstumti is organizmo ta, kas jam trukdo :)
Jei geri tuo metu daug, kraujyje maziau toksinu, ne toks stiprus "nuodu" poveikis.
Man galvos neskauda, bet po didelio baltymu kiekio jauciu maziau energijos negu be ju. Todel baltymu kiekis per savaite pas mane nedaugiau 10%, nors buna dienu kada ju daugiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2011, 09:29 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
abatapa rašė:
Kestas rašė:
Cituoti:

itariu per daug baltymu. Beveik 50% racijono. Kiek gerdavai tuo metu?
kai skrandyje daug baltymu organizmas gamina daug HCl, tam kad pepsinas galetu "apdoroti" baltymus ir galu-gale gaunasi, kad maistas "puna". Ir va siuo metu apsinuodytis "is vidaus" yra labai-labai lengva, visi punimo toksinai papuola per zaranyna i krauja, galvos skausmai, prasta savyjauta - man paciam ne viena karta taip budavo. Gydausi diena obuoliu dieta, tam kad isstumti is organizmo ta, kas jam trukdo :)
Jei geri tuo metu daug, kraujyje maziau toksinu, ne toks stiprus "nuodu" poveikis.
Man galvos neskauda, bet po didelio baltymu kiekio jauciu maziau energijos negu be ju. Todel baltymu kiekis per savaite pas mane nedaugiau 10%, nors buna dienu kada ju daugiau :)

Gerdavau tuo metu ir vis dar dabar minimum 1,5-2L kasdien. Atradau iš naujo vandenį. Vienu metu praktiškai jo negerdavau, čia man atrodo buvo mano didelė klaida.
Tai va, praėjo trys skaudančios galvos ir nosies bėgimo dienos ir vėl puikiai jaučiuosi:) Dabar svarstau kaip čia vėl prie tų košių grįžus, nes labai jau man jos patiko. Bet baisu kad vėl tokių pasekmių nebūtų ir kur čia didžiausia mano klaida buvo. Per didelis kiekis, ar kažkur kitur:)

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Ar visiems grūdai tinka?
StandartinėParašytas: 09 Kov 2011, 15:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kęstai, o kokius grūdus naudojai košėms?

Kviečiai yra "sunkiausias" grūdas, jis sukelia alergijas gerokai dažniau už kitus grūdus. Skaičiau, kad daugiau ar mažiau bent kas ketvirtas žmogus netoleruoja kviečius. Kviečiai labai įtakoja kūno PH, į rūgščiąją pusę.
Aš aplamai grūdų, sakykime, negerbiu, bet visgi visiškai jų atsisakyt neraginu, ir pati labai retai naudoju. Tiesiog kartais "užkimbu" už duoniukų,o iš kviečių jie gaunasi skaniausi... nors kitokių ir nabandžiau gaminti.
Man pačiai kviečiai duoda užkimštą nosį, pajautrėja skrandis, atsiranda daug rūgščių, po duoniukų jaučiuos klaikiai apsnudusi. Taigi savijauta primena "gerus senus laikus" iki žaliavalgystės.
Šiandien užmerkiau miežius, rytoj ragausiu ir žiūrėsiu į reakciją. Dar kaip alternatyvą turiu avižas. Jas išbandysiu vėliau.
Nesiruošiu visiškai atsisakyt grūdų, kartą į vieną-dvi savaites, gal rėčiau, manau, nepakenks. Nors iki šio "užsikabinimo" už kviečių duoniukus bent pusmetį jokių gr9dų nevalgiau.

Kiek man teko skaityt, na tikrai didžioji dauguma žaliavalgystės "guru" pasisako prieš grūdus. Grūdas visada nesubalansuotas pagal aminorūgštis, jame per daug krakmolo, jis turi mažai mineralų plius dar papildomai sutrikdo jų balansą ir neigiamai įtakoja jų pasisavinimą.
Buvau aptikusi seną "anų laikų" tyrimą, kad maži vaikai, kai pradeda gauti primaitinimą bent 40 proc mažiau pradeda pasisavinti geležį, ir priežastis buvo matoma tame, kad grūdai sutrikdo geležies pasisavinimą- primaitinama buvo juk grūdais.
Na, vienžo, nenoriu prieš grūdus daug čia kalbėt, nes visgi grūdas žmoniją nuo bado išgelbėjo, bet jei turim alternatyvas, tai geriau pasirinkti jas. Man, tarkim, ankštiniai, neduoda tokios reakcijos kaip grūdai, nors ir ankštinius daugelis autoritetų nepripažįsta.
Senukas ponas Gerbertas Šeldonas sakė, kad mūsų maistas yra vaisiai-daržovės ir sėklos/riešutai. Grūdai ir ankštiniai čia neįsipaišo. Natūralios Higienos mokykla, mano žiniomis, iki šiol oficialiai šią versiją palaiko.

Pablogėja tavo savijauta dėl to, kad kai valgom grūdus, kūnas išskiria kiek daugiau gleivių nei įprastai, taigi tavo kūnas tiesiog nespėjo visas gleives šalinti operatyviai, taigi gavai kelių dienų "peršalimą". Kuo toliau, tuo tavo organizmas bus jautresnis, tuo mažiau grūdų tau reikės privalgyt, kad pajaustai kūno pasipriešinimą..

Grikiai, beje, yra ne grūdas, o sėkla, ji tikrai gerokai švelnesnė, nei kokie kviečiai.. ryžiai yra neutralesni, tik kad jie kieti, ir juos tik malti blenderyje galima..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2011, 15:46 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:

Kiek man teko skaityt, na tikrai didžioji dauguma žaliavalgystės "guru" pasisako prieš grūdus. Grūdas visada nesubalansuotas pagal aminorūgštis, jame per daug krakmolo, jis turi mažai mineralų plius dar papildomai sutrikdo jų balansą ir neigiamai įtakoja jų pasisavinimą.

Buvau aptikusi seną "anų laikų" tyrimą, kad maži vaikai, kai pradeda gauti primaitinimą bent 40 proc mažiau pradeda pasisavinti geležį, ir priežastis buvo matoma tame, kad grūdai sutrikdo geležies pasisavinimą- primaitinama buvo juk grūdais.

Pirma - del krakmolo: po keliu dienu daiginimo krakmolas dingsta, reikia tik netingineti ir plauti nuo gleiviu. http://ussr-forever.ru/raskaz/206-prorost.html
Antra - pilnai sutinku, grudai negali buti musu pagrindiniu maistu, nes gamtoje grudu "laukai" neauga, ir musu kunas neturi prietaisu surinkti dideli kieki grudu.

Man grudai lieka siokiu-tokiu "vaistu". Man yra jausmas, kad juose yra begalo daug "energijos", ir kai juos biski isdygusius valgai - tu paimi ta energija :)
Bet cia tiesiog vizualizacija, kiek cia tiesos nezinau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2011, 15:52 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kestas rašė:
Gerdavau tuo metu ir vis dar dabar minimum 1,5-2L kasdien. Atradau iš naujo vandenį. Vienu metu praktiškai jo negerdavau, čia man atrodo buvo mano didelė klaida.
Tai va, praėjo trys skaudančios galvos ir nosies bėgimo dienos ir vėl puikiai jaučiuosi:) Dabar svarstau kaip čia vėl prie tų košių grįžus, nes labai jau man jos patiko. Bet baisu kad vėl tokių pasekmių nebūtų ir kur čia didžiausia mano klaida buvo. Per didelis kiekis, ar kažkur kitur:)

Viskas priklauso nuo organizmo dydzio, bei kiek kartu su kosem suvalgyta vaisiu ir darzoviu.
As totaliai nzn, kiek vandens reikia gerti zmogui :) Bet, apsinuodijus (pergyvenant ta, ka apturejei tu) as is gerdavau 3-4 ir net 5 litrus vandens, per visa diena tai nesunku, priklauso nuo galvos skausmo, ant kiek jauciausi sumotyvuotas "valytis". :)
Bet cia tik mano patirtis, stipraus mokslinio paaskinimo neturiu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Kov 2011, 21:57 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena rašė:

Naudojau grikius, kviečius ir perlines kruopas. Daugiausiai grikius, nes tuo metu beprotiškai jų norėjosi. Visus grudus (ir grikius) išmirkau minimum parą ir pradaiginu minimum parą. Grikiai greitai sudyksta ir per para, kviečiai truputi ilgiau, o perlinės po paros pasidaro neskanios, tai jas tiesiog išmirkau. Be to perlinės man pačios keisčiausios, tik retkarčiais jas valgau.
Na grūdus taip valgiau tikriausiai dėl to, kad pastoviai būtų energijos, nes ji man vis kažkokia išsibarsčius, tai yra, tai nėra. Bet pastaruoju metu lyg ir viskas tvarkosi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Kov 2011, 23:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

energijos mes visi vienodai is kosmoso gaunam, o va jos neissvaistyti jau sekasi sunkiau. vienas pirmu ir geu zingsniu- zaliavalgyste. tada energija nesvaistoma sunkaus maisto virskinimui ir kaip Vadimas Zelandas sako, lieka laisvos energijos tikslams siekti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Bir 2012, 13:45 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
As tai Z.M. uzsieminejau pora men. o poto pabandziau issivyrt ryziu. ir tapacia diena dar ekologisku makaronu is kukuruzu.Tai i vakara pakilo temperatura,paleido vidurius,nosi siaubingai uzgule,akis skaudejo.Ir kita diena sirgau.Tai is to supratau ,kad kruopos nera zmoniu maistas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Bir 2012, 14:01 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Kestas rašė:
O iki šito maždaug prieš dvi savaites užėjo didelis noras daigintom košėm ypač grikiam. Pasidaigindavau dieną, dvi grikių ir kviečiu, kartais ir perlinių (po puslitrį) ir suvalgydavau kas dien po litrą, daugiausiai tai grikių. Daugiau praktikškai nieko per dieną ir nesinorėdavo išskyrus burokus, morkas, pastarnokus plius saulėgrąžų aliejus ( viso apie 0.7 kg/dieną). Ir taip skaniai apie savaitę, po to košės iš inercijos valgiau dar savaitę iki prasidėjusiam galvos skausmui. Tai db galvoju su skaudadančia galva ir nes uprantu kas man, peršalau ar kažkas nuo persivalgymo košėm. Mm? Jau metai kaip tokio prastumo neturėjau.

pamąsčiau :
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... r_imbieras

Cituoti:
Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi būti toks:

PG1/(PG2+PG3) = 1/1

Tai vėlgi akivaizdžiai pasireiškianti priešybių vienybė. Pažeidus šį santykį į vieną ar kitą pusę turėsime fizinius skausmus.

* PG2 sukelia visas kvėpavimo takų alergijas, kaip tiesiogiai, taip ir per histamino veikimą.

Saulėgrąžų aliejus- Polinesočiųjų RR Omega 6- 65% :lol: dvi savaites....ir visai nesvarbu, kad jis ekologiškas ir šalto spaudimo...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume