Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Mano daržas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Spa 2013, 16:03 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Sveiki,
Pagaliau turiu nedidelį, bet patį daržiausią daržiuką. Ir šiltnamį! Įgijau jį tik dabar ir susidomėjau, o gal ten dar kažką galima pasėti ir dar spėtų išaugti? Ar jau nebe? Kokie špinatai? Salotos?
Na ir dar vienas klausimas, įdomu, ar Lietuvoje įmanoma išauginti melionus Honey Dew ar ten panašius, saldžiuosius? Juos šiltnamyje reikia augint ar kaip? Ir iš viso, ką auginat šiltnamyje be agurkų, pomidorų ir paprikų?

Jeigu tokią temą buvo kažkas jau sukūręs, tai galima šią žinutę prijungt. Pasiknisau, bet neradau.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Mano daržas
StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 09:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

augalams reikia ne tik šilumos, bet ir šviesos. be apildomo apšvietimo vargiai ką dar užsiauginsi.

beje, polikarbonato šiltnamyje iki šiol turiu agurkų krumą, kelias paprikas ir pomidorus. prieskoninės žolės ir "kopūstinės" daržovės (koliaropės, ropės, brokoliai) dar puikiai laikosi darže.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 10:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Žalias kurmis rašė:
Ir iš viso, ką auginat šiltnamyje be agurkų, pomidorų ir paprikų?

Iš įdomesnių dalykų, galėtų būti pievagrybiai. Jau seniai noriu pabandyti jų užsiveisti, mano pažįstamas Kaune pirko grybų sporas. Gal kada ir aš prisiruošiu, būtų labai įdomu ar kas užaugtų ar ne:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 14:39 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Dzūkija
o aš užsimaniau su LED apšvietimų pažaisti. pavasari padarysiu iliuminacija šiltnamiuose :idea:
Paveikslėlis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 15:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sigute, o ant ko augina pievalgrybius? Reikia kokio tai specialaus grunto tikriausiai...?

Admin, o kaip su tom lempom reikia elgtis? Įdomu galima jas laikyt per naktį? Gal tada viskas kosminiu greičiu auga pavasarį? Ar taip negerai, neleist augalui pailsėt?

Jau pasiskaičiau apie melionų auginimą šiltnamyje. Na pabandysiu, gal kažkas gausis pavasarį.
O žolės, tai taip, pas mane jos dar žalios.
Gal šiaip turit info apie ekologiško daržo priežiūrą. Kenkėjų naikinimą ir tręšimą? Nu vasarą užpuolė jaunus medelius amaras, tai teko roundupo griebtis, nes niekas iš išbandytų žinotų priemonių nepadėjo. Bet jeigu aplink būtų buvę daržovės, tai greičiausiai būčiau rankom bandžius traiškyt, nors nežinau, ar įmanoma efektyviai ištraiškyt. Bet gal yra kokių gerų eko dalykų? Internete kaip tai informacijos mažokai.
Vat ir kambarinį fikusą užpuolė kažkokie smulkūs, tai su jokiais muilais, eteriniais aliejais ir greifurtų ekstraktu nesugebu jų išgalabyt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 15:46 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Admin, o kaip su tom lempom reikia elgtis? Įdomu galima jas laikyt per naktį? Gal tada viskas kosminiu greičiu auga pavasarį? Ar taip negerai, neleist augalui pailsėt?

sorry, rusiškai:

"Тепличные растения, за редким исключением, все теплолюбивы – они нуждаются в освещении не менее десяти часов в сутки. И самое проблемное для них время – это зима и весна, когда световой день слишком короток. И этот недостаток легко восполнить современной искусственной досветкой для теплиц – грамотно подобранная, она создаст все необходимые условия для полноценного развития растений и даже увеличит, если необходимо, вегетативный сезон. В искусственной подсветке больше всего нуждается рассада, черенки и молодые растения. Причем в теплицах устанавливается не только привычное нам освещение – растения, в отличие от человеческого глаза, реагируют не только на интенсивность света, но и на длину волны, а потому для них важен так называемый спектральный состав. Так, присутствие излучения красного и оранжевого диапазона незаменимо для фотосинтеза, а без синих и фиолетовых лучей растения не смогут давать плоды. А вот ультрафиолетовая часть обеспечит овощи нужным количеством витаминов и поспособствует холодостойкости самих растений. Но практически не присутствуют в процессе получения урожая желтые и зеленые лучи, а потому в искусственном освещении они, как правило, не используются."

"Растения нуждаются в освещении 12-16 часов в сутки, при продолжительности дня менее 10 часов рост растений почти прекращается. Но не торопитесь освещать теплицу круглосуточно! Растениям также необходим ночной покой не менее 6 часов для нормального фотосинтеза."

"Массовое производство светодиодных, полупроводниковых источников света и возможность создавать Led освещение любого цвета, породило много экспериментов по проращиванию растений.
Экспериментально было установлено, что сине-фиолетовая и красная часть спектра наиболее сильно способствует росту растений и их корней."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 16:02 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
admin rašė:
o aš užsimaniau su LED apšvietimų pažaisti. pavasari padarysiu iliuminacija šiltnamiuose :idea:
Paveikslėlis

Pirma reiktų poreikius augalų isiaiškint ir poto jau rinktis šviesa, nes netoks tas led ištikro ir stebūklas kaip vadybininkai sako , jiems juk parduot reikia.
Dar galima pasidomėt ka pramonė naudoja šiltnamiuose, ten tai gerai išmano ko kam reik. Jos tinka tik pasižaidimiui, kaip ir suplanuota. Sėkmės žaidžiant.
O ten kas rašo kad augs viskas kosminiu greičiu tai tik sapnuose.

http://www.siaurespaukstis.lt/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 17:05 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kad nezinau as augalu kalbos, kad ju poreikius issiaiskinti :)

pagal viska - zaliems augalams butinos melyna ir raudona sviesa

PS ir pramone jau pilnu tempu pereina ant LED

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 18:46 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ledų palyginti pagal kaina labai mažas šviesos srautas, kolkas jie neatperka savęs , nes jų labai daug reikia , prieš kokius metus domėjaus, tai kolkas tik su keliom salotom ir galima žaist , nebent nafta siurbiat ir pinigų neturit kur dėti.
Efektyviau yra žemę šildyt saulės šiluma pertekline kuri susikaupia šiltnamyje , tai pomidorai maždaug mėnesiu anksčiau uždera . Pasėjus kovo pradžioj birželio pradžioj jau skini.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 18:58 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ne tiek ir daug jie kainuoja. nebent jei Lietuvoje pirkti su 300% antkainiais. beto siltnamiai pas mus 2 po 10+ kv.m. manau, kad uztektu keleto sviesos tasku vienam.. o nakti kaip graziai atrodytu :mrgreen:

o kaip zeme sildyti? kolektorius pastatyti ir vamzdzius uzkasti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 19:11 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kaip pasigaminti įvairiausios technikos, tuo pačiu ir šildytuvą šiltnamiams galima rasti čia: http://petrasdargis.lt/rasiniai/eriko-s ... ei-gruntas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2013, 20:08 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

admin rašė:
ne tiek ir daug jie kainuoja. nebent jei Lietuvoje pirkti su 300% antkainiais. beto siltnamiai pas mus 2 po 10+ kv.m. manau, kad uztektu keleto sviesos tasku vienam.. o nakti kaip graziai atrodytu :mrgreen:

Pas mane šiltnamis didesnis ir padarytas pagal toki rusų mokslininka , kuris jį vegetariumu vadino. Tik aš dariau atvirkščiai . Imi ora šilta iš palubės ir leidi per žemėje 40 cm. gylyje ir kas 50 cm. užkastus vamzdžius naudojant ventiliatorių.
Yra internete lyg tokia knyga ,, protingas šiltnamis ,, ten viskas aprašyta.
Pas mane taipat iš polikarbonato su 20 proc. stogo ir žemės nuolydiu į pietus, tai pvz. jai langai gerai uždaryti vasario vidurį , o lauke šviečia saulė ir minus 10 tai viduj būna apie 30 šilmos. O nuo kovo galima maždaug palaikyti 7-8 laipsnius viduj daugiau negu lauke. Jai naudosi dirbtinį apšvietima reiškia auginsi žiema dar , nes nuo kovo jau ir taip auga , tai dar apie šildymo sistema reik pagalvot, na nors kažka panašaus į petro pirolizinį turbininį rektyvinį ir dar ten visokį reaktorių (juokiausi penkias minutes perskaites pečiaus pavadinima)
O šiaip tie vamzdžiai tikrai vertas dėmesio dalykas, visa pavasari kai saulė jau pašildo ir tada vietoj langų atidarymo ir šilmos ir drėgmės išleidimo lauk viska sukiši po žeme . Ir laistyt mažiau ir drėmė santykinė geresnė ir šilma viduj lieka. O apie šiltesnės žemės nauda turbūt nereikia pasakot.
O dėl petro pečiaus tai ten tik paprasta buržiuika imantriu pavadinimu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2013, 09:36 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Oho! :roll: :!: Nu su super technologijomis aš tikrai nesusidraugausiu, bet apšvietimą kada nors gal ir galima būtų padaryt. O sakykit, kad LEDais ašviest, ar reikia nuvest į šiltnamį elektrą? Aš tie LEDai su saulės baterijom kaip tai veikia?
Aš jau seniau galvojau, kad žiauriai gražu jį būtų iš vidaus apšviesti vien dėl grožio. Nes polikarbonatas tą šviesą gražiai išsklaido ir atrodo kaip pasakoje. O čia pasirodo ir auginimo tikslais naudinga būtų!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2013, 13:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Sigute, o ant ko augina pievalgrybius? Reikia kokio tai specialaus grunto tikriausiai...?

Juodos žemės reikia, kuo juodesnė tuo geriau, drėgmės ir šilumos, šviesa nebūtina. Tai, manau, geriau juos auginti dėžėse, kokiuose tai apyšilčiuose garažuose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2013, 11:40 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

satin rašė:
admin rašė:

Pas mane šiltnamis didesnis ir padarytas pagal toki rusų mokslininka , kuris jį vegetariumu vadino. Tik aš dariau atvirkščiai . Imi ora šilta iš palubės ir leidi per žemėje 40 cm. gylyje ir kas 50 cm. užkastus vamzdžius naudojant ventiliatorių.
Pas mane taipat iš polikarbonato su 20 proc. stogo ir žemės nuolydiu į pietus, tai pvz. jai langai gerai uždaryti vasario vidurį , o lauke šviečia saulė ir minus 10 tai viduj būna apie 30 šilmos. O nuo kovo galima maždaug palaikyti 7-8 laipsnius viduj daugiau negu lauke. Jai naudosi dirbtinį apšvietima reiškia auginsi žiema dar , nes nuo kovo jau ir taip auga , tai dar apie šildymo sistema reik pagalvot, na nors kažka panašaus į petro pirolizinį turbininį rektyvinį ir dar ten visokį reaktorių (juokiausi penkias minutes perskaites pečiaus pavadinima)
O šiaip tie vamzdžiai tikrai vertas dėmesio dalykas, visa pavasari kai saulė jau pašildo ir tada vietoj langų atidarymo ir šilmos ir drėgmės išleidimo lauk viska sukiši po žeme . Ir laistyt mažiau ir drėmė santykinė geresnė ir šilma viduj lieka. O apie šiltesnės žemės nauda turbūt nereikia pasakot.

dekoju, paskaitysiu.. dar viena peciu kuriant kazkaip nesinori :) geriau tegul ventiliatorius pucia. kiek jis kW sunaudoja per diena?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2013, 11:41 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Oho! :roll: :!: Nu su super technologijomis aš tikrai nesusidraugausiu, bet apšvietimą kada nors gal ir galima būtų padaryt. O sakykit, kad LEDais ašviest, ar reikia nuvest į šiltnamį elektrą? Aš tie LEDai su saulės baterijom kaip tai veikia?
Aš jau seniau galvojau, kad žiauriai gražu jį būtų iš vidaus apšviesti vien dėl grožio. Nes polikarbonatas tą šviesą gražiai išsklaido ir atrodo kaip pasakoje. O čia pasirodo ir auginimo tikslais naudinga būtų!

as tai nuvesiu elektra..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2013, 19:04 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pas mane 9 m. ant 7 . Tai optimaliausia apie 1500 m3 per valanda ,o toks vent. ima apie 90w h.
Bet kol dienos trumpos tai neužtenka nakčiai, teks arba dašildyt arba vėlint sodinima. Jai diena apniukus irgi neka teprišildo, bet galima augint nelabai reiklias šilmai daržoves, bet kaip taisyklė žalios lapinės esant šviesos trūkumiui labai kaups nitratus ir jie ten daug kartų viršys normas. Nors nevisiem rūpi tie nitratai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Spa 2013, 09:08 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

"Protingas šiltnamis" PDF (LT)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Spa 2013, 13:23 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Breast melon (Vietnam) :lol:

Prikabinti failai:
13509600751.jpg
13509600751.jpg [ 26.44 KiB | Peržiūrėta 1051 kartus(ų) ]
d25f3745.jpg
d25f3745.jpg [ 53.8 KiB | Peržiūrėta 1051 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Spa 2013, 16:04 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kas dar ką auginat ar norėtumėt užsiauginti :D ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Spa 2013, 20:44 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:

užsakiau sėklas.. įdomu tik kas užaugs.. gal teks pačiam su fotošopų spalvinti :mrgreen:

Prikabinti failai:
612769154_603.jpg
612769154_603.jpg [ 24.44 KiB | Peržiūrėta 1033 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Spa 2013, 14:26 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Sveiki,
Pagaliau turiu nedidelį, bet patį daržiausią daržiuką. Ir šiltnamį! Įgijau jį tik dabar ir susidomėjau, o gal ten dar kažką galima pasėti ir dar spėtų išaugti? Ar jau nebe? Kokie špinatai? Salotos?
Na ir dar vienas klausimas, įdomu, ar Lietuvoje įmanoma išauginti melionus Honey Dew ar ten panašius, saldžiuosius? Juos šiltnamyje reikia augint ar kaip? Ir iš viso, ką auginat šiltnamyje be agurkų, pomidorų ir paprikų?

Jeigu tokią temą buvo kažkas jau sukūręs, tai galima šią žinutę prijungt. Pasiknisau, bet neradau.

As bandyciau spinatus paseti, gal spes procesas, daryciau del to, jog anksti pavasari islys pirmosios salotos, o Dieve kokia buna palaima tu dvimeciu augalu as auginu taip spinatus, is rudens nenuraunu visu salieru ir petrazoliu, pavasari dusiai atgaiva :)
Melionus simet auginau darze, tik rusies nepamenu, taciau reziume nei vieno nepavyko isauginti del mano vyro tamsumo, uzsimezgusins mazus tokius grazius apvalucius nuskyne, nes pagalvojo, jog ten agurkai, pikta buvau nerealiai :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Spa 2013, 14:37 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

satin rašė:
admin rašė:

O super :) kiek naujo suzinojau :) cha

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Spa 2013, 20:47 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
admin rašė:
Sigutė rašė:

užsakiau sėklas.. įdomu tik kas užaugs.. gal teks pačiam su fotošopų spalvinti :mrgreen:

Kas cia per stebuklas...?
Mums matematikos mokytojas megdavo kartas nuo karto pasakoti apie tai, kaip kažkas sumanė padaryt eksperimentą neatsimenu nei kokiu tikslu nei kur nei kaip. Pridėjo ant stalo skanių valgių: na tipiškai mėsa, vaisiai, pyragai, etc. ir juos apšvietė taip, kad visas maistas pakeitė savo įprastines spalvas. Pusei valgiusių pasidarė bloga, ketvirtadalis apsivėmė :))) Kai pagalvoji, kokia tada galinga isitikinimu itaka.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Spa 2013, 07:41 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
admin rašė:
Sigutė rašė:

Kas cia per stebuklas...?

Клубника сорта «Черный принц» или, как ее еще называют черная клубника, является настоящим чудом современной селекции. Ягоды этого сорта крупные, сладкие, темно-красного цвета. Когда ягоды полностью созреют, они становятся почти черными. Мякоть клубники ярко-оранжевого цвета, напоминающая по вкусу ананас.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 36 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume