Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Šviežūs vaisiai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Bir 2012, 13:56 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Norėčiau išsiaiškinti visus pavojus, kurie slypi vartojant šviežius iš supermarketų pirktus vaisius. Kaip žinia, eko vaisių pas mus beveik nėra, o jeigu ir yra, tai jie nevalgomi, iškyrus bananus ir obuolius. Beje obuolių ekologiškumas į juos pasižiūrėjus man kelia rimtą įtarimą. Bet ne apie tai aš...

Šį kartą man parūpo ananasai. Dabar vasara ir mūsų pusrutulyje jų derliaus dar niekas neima, tad veža iš pietų pusrutulio. Tas kaip ir OK. Bet į juos pažiūrėjus, jie pasitdengia kažkokiu daiktu panašiu į pelėsį. Ar tai tikrai pelėsis, ar kažkas dar kito? Esmė, kad jie man žiauriai skanūs ir paskutiniu metu jų yra pakenčiamos kokybės, bet paskutiniu metu jaučiu kažkokį lyg maudimą kepenų srityje, įdomu ar tai glėtų būt susiję, kad žymiai daugiau valgau anansaų?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Šviežūs vaisiai
StandartinėParašytas: 08 Bir 2012, 20:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilkaviskis
labas,as ananasu neperku LT prekyboje, nes jie yra nuskinti tikzali, prisirpusiu pas mus nebuna, o Kulvinskas perspeja, kad ananasa galima valgyti tik visiskai issirpusi,t.y., tik geltonuteli, o tokiu pas mus nebuna.nuskinti ,priesingai nei citrusams budinga, jie nesirpsta, kokius nuskina, ir kvit, daugiau neprisirps.tai pavojus tame, kad ananasas per daug rugsties turi ir rugstina org,ir vartojamas tik tinkamai prisirpes.beje as kita forma tos knygos neturiu tik popierine.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bir 2012, 21:10 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Siandien atidziai istyrinejau ananasa. Jeigu ne jis visas, tai tarpeliai tarp jo "zvynu" turi tikrai nemazai pelesio. Nemazai saltiniu teigia, kad pelesis uztersia vaisiu aflatoksinais, o sie smarkiai zaloja kepenis. Tai man visai pasirode logiska, kad kazkas blogo pradejo kepenyse darytis. Tik man visiskai neaiskus dar pats pelesis. Jeigu jis toks baisus dalykas, tai kaip kepenu veziais neismire kartos, mama pvz. pasakoja, kad jiems budavo visiskai nieko keisto valgyt siek tiek papelijusia duona o juolab suri.
Na dabar tai man visai tie ananasai skanus, kur is Rimi. Jie tikrai prinoke ir tikrai saldus, ypac jeigu geriau renkiesi ir didesnius imi. Nu bet bandysiu keleta savaiciu ananasu nei i burna. Bet is rimtuju, valgot siuo metu kokius nors vaisius? Na bananams kaip ir priekaistu neturiu, beto buna daznai ir eko. O siaip rodosi lentynos nuo vaisiu luzta, o valgyt nera ka..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Bir 2012, 09:00 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nzn kaip jus namie valget tais laikais, bet mes valgem viska tik eko, o ta duona truputi papelijusi nieko blogo mums ir nedare, nes daugiau pelesiu saltiniu kaip ir neturejom, o kiek tos duonos ir tegaudavom, buvo nustatyta duonos gavimo diena ir tiek, o juk ta pelesi ne tiek daug ir tesuvalgydavom, juk jis taigi, neskanus, as geriau kokia zalia bulve pagrauzdavau nei ta papelijusia duonyte dedavau i burnyte, tai tiek.vo db kas gaunasi, tuose prekybcentruose be tu grybeliniu dalykeliu produkto nenusipirksi(bent jau apdoroto)visi istisai kelia pelesiu skaiciu musu organizme .cia daugiau info apie tai http://homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/t ... yba/Mieles .as asmeniskai susilaikau nuo situ dalyku, tuoj bus braskiu, nors ju jau yra, pas mane jau prisirpo pirmosios tresnes, tai jau ir galima valgyt, sausmedzio uogos jau prisirpo dar ne visos bet jau yra, tai va vaisiu jau ir LT yra, kam pirkti atveztu. as nusiperku, bet tik kartais, lb megstu bananus ir pasirpintus saulej,mmm skanumas, ir melionu geltonu butent, nes zalieji silanonino turi, teko truputi pasinuodyt, sau pasakiau, kad daugiau ju nepirksiu.kodel rabarbaru nevalgot, ar is ju spasti sultis, taip is organizmo isplaunamos druskos, tai puikus produktas musu aplinkoje, su medum dar pamaisius....na as taip darau, nzn kiti gal papriestaraus...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Bir 2012, 14:18 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
tai jo, braškės dabar jau tikra atgaiva. Kadangi savų neturime, tai tenka pirkti, na kartais gal ir nepataikom nupirkt, bet visvien geriau negu ananasai is toli vežti ar kokie apelsinai nuo praeito rudens derliaus.
Bet tu papaskok kaip darai kokteilius? Juk ten reikia gana daug vaisių. Braškių tiek neprikiši??
Rabarbarų? Jie bjaurūs, daug jų nesuvalgysi. Boutenko kokteiliai pas mumis užima svarbią vietą mityboje, tai reikėtų sugalvot kokį tai lietuvišką jų variantą :)
juraja, tu veganė?
Iš kur žinai, kad bananai saulėje nokinti ir iš kur tokių gauti nuolat?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Bir 2012, 08:27 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

taip, apie bananus, jie turi tokia savybe, nuskinti jie vis dar gali issirpti, tai va, as nusiperku bananu kuo geltonesniu prie kotelio reik ypac ziuret, su kuo storesne odele, tai jauciasi paciupinejus, parsinesu namo ir padedu saulej ant palanges,galima ir lauke,panoksta para kita, lieka aukso spalvos su trupuciu rudu demeliu tada jau valgom, tikras medus mmmm niam.kokteiliams tokius labiausiai naudoju.uztenka 1 tokio 2l kokteiliuko.o kokteiliai pas mane lietuviski, viska jauciu pagal skoni ir poreiki.daug receptu yra siam forume zalieji kokteiliai ar kaip ten...rabarbarai superinis variantas citrinoms pakeisti, o ir siaip man jie lb patinka, pas mane jie auga saulej su moliu maisytoj zemej, tai tokie saldruksciai uzauga,man skanu!!!o ir vaikai neatsisako.dar skinu rugstynes, vienas isplakdavau su blenderiu ir trupuciu vandens , nukosdavau tirscius ir vel atgal i blenderi ir su yvairiom zolem(dilgelem,garsvom, salotom, liucernom, varnalesu lapais, ypac megstu usnis, nes jos saldzios traskios ir sultingos, blindziu lapu,notreliu ziedais, krapais, ir t.t.)net neisvardinsiu visu, ka dedu, bet neperlenkiu lazdos su zoliu gausa, ne daugiau 3 ingredientu.tai tokie kokteiliai.serbentine visokiu recp prirasius, yra ko pasiskaityt.jelena t.p.vaziuokit i miska ir prie misko pasiskint visokiu zoliu, saldytuve galima jas laikyt iki 3 paru.
as ne vegane, nes vartoju saldaus pieno, bet privengiu, nebent atskiesta 1:3dalimis vandens. labiau rugpieni, jogurta- abu su selenomis pamaisau, nes man skanu ar sveika nzn,sviesta, kartais t.y. i menesi karta kiausini koki, na kartais ir reciau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 13:23 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dar norėjau pasitikslinti. Kas kur skaitė ar girdėjo apie vaisių mirkymą sodoje. Sako panaikina visus pesticidus ir chemikalus. Man sunku patikėti. Na soda greičiausiai įvykdo tam tikras chemines reakcijas ir konkrečių junginių neberandama, nes jie virsta į kitus junginius. Bet čia aš taip mąstau logiškai. Ar iš tiesų yra kokios naudos iš atvežtinių vaisių mirkymo sodoje?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 14:04 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

as su soda tik nusveiciu tuos vaisius kuriuos galima nuplauti, nes soda pasalina tuos antioksidacinius riebalus nuo vaisiu, kuriuose yra ir tu cheminiu liekanu, kuriomis purskiama nuo kenkeju, bt vel nuplaunama tik dalis tos chemijos, dalis buna isigerusi i odele pvz obuoliai,ne manau, kad sodoje mirkant pasisalina kokie toksinai ar purskiamoji chemija.visur pataria, kad reikia butinai nulupti odele nuo betkokiu vaisiu.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume