ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Džiovinti vaisiai

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Džiovinti vaisiai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Gru 2010, 21:31 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Ar Lietuvos didžiuosiuose prekybos centruose yra pirkti kokių nors džiovintų vaisių, nedžiovintu virš 40C? Nes kiek esu skaitęs, tai jie džiovinami gana aukštoje temperatūroje, na ir dar viena blogybė, kad dauguma jų mirkomi kažkokiame sirupe, kad blizgėtu ir būtų saldesni.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Džiovinti vaisiai
StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 09:51 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš patarčiau jų nepirkt. Pats jau nebeperku, nes neašku prie kokios temperatūros jie buvo džiovinami, be to juos džiovinant yra naudojamas konservantas sieros dioksidas, jei neklystų. Geriausias variantas, man atrodo, kai pats gali juos džiovint, jei ne, tada jau geriau šviežius vaisius pirkt. Bent jau aš kol kas darau būtent taip. Nieko kito patart negaliu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 10:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kęstai, datulės išdžiūsta jau ant šakos medžio. jei reikia, pirk brangias, geras, nes tos paprastos- apdorotos aliejumi ir chemija ir, rašo, kad ir g.būti net patroškintos, kad prigertų dregmės. šiaip, rašo, kad datulės "junk food" žaliavalgiui :D bet aš tikrai neatsisakau jų tom retom akimirkom, kai jos yra

uošviai perka IKI prekybos centruose, ten į mažas dėžutes sufasuota. kilo kaina gal 15 lt gautųsi. Aš valgiau, jokio diskomforto nepajutau. Ir vaikui daviau, o jis- mano geriausias indikatorius. Aišku, kalbu apie kelis vnt, taigi gal jie jokio pašalinio efekto nedavė, nes mažom dozėm valgiau

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 19:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kalbant apie datules, tai aš jas tik iš iki perku (dėl kainos ), stengiuosi nusipirkti tada,kada man jos atrodo geriausios. Įdomiausia tai,kad visai neseniai atvežtos partijos datulės skoniu buvo panašios vos ne į slyvas ;-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 21:00 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaimas
Nevalgau jokių džiovintų vaisų iš parduotuvių/turgų. Arba perku ekologiškus, kai labai norisi, arba namuose džiovintus kramsnoju.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 18:17 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Džiovinti vaisiai - sakoma,kad sveikas (čia jau galima ginčytis :D ) cukraus poreikio pakaitalas, bet man saldumo poreikio jie nesumažina (aš dar esu žaliavalgiškumo pradžioje). Kaip jūs kovojote su saldumo poreikiu?gal persilaužėte, nebevartojate visai koncentruoto saldumo?P.S.esu girdėjusi,kad žmogui nepatartina gerti neskiestų vaisių sulčių, gal žinote kodėl?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 18:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kalbėsiu už save :-)

Pastaruoju metu valgau mažai džiovintų vaisių, galima net sakyt, kad nevalgau, nes lb retai tai darau.
Tačiau patarčiau su tuo nekovot - jei norisi karts nuo karto galima ir suvalgyt. Svarbiausia nemeluot sau ir neįtikinėt, kad tai sveika ir t.t. - savęs neapgausit, kovot taip pat neapsimoka - įsivaizduokit, kad viena jūsų pusė sako TAIP, kita NE ir prasideda kova. Kas pralaimės? Tai gi, jei labai norisi - valgykit. Tas persilaužymas turi įvykti naturaliai per suvokimą, bet ne per prievartą. Ir jis įvyks, jei kryptingai judėsit savo tikslo link, tiesiog tam reikia laiko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 18:40 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Andrej rašė:
Kalbėsiu už save :-)

Pastaruoju metu valgau mažai džiovintų vaisių, galima net sakyt, kad nevalgau, nes lb retai tai darau.
Tačiau patarčiau su tuo nekovot - jei norisi karts nuo karto galima ir suvalgyt. Svarbiausia nemeluot sau ir neįtikinėt, kad tai sveika ir t.t. - savęs neapgausit, kovot taip pat neapsimoka - įsivaizduokit, kad viena jūsų pusė sako TAIP, kita NE ir prasideda kova. Kas pralaimės? Tai gi, jei labai norisi - valgykit. Tas persilaužymas turi įvykti naturaliai per suvokimą, bet ne per prievartą. Ir jis įvyks, jei kryptingai judėsit savo tikslo link, tiesiog tam reikia laiko.

:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 21:02 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš virš 2 metų nevalgiau.. kol neatvežė pusę kilo ekologiškų datulių.. dabar tai nei už ką neatsisakau, jei yra tokia galimybė. Net į Maximinius dairaus su tam tikru susidomėjimu, šian net parduotuvėje būdama pačiupinėjau šitą "kaką".. na ku daryt, visgi liežuvis nori, nori tų nuostabių pojūčių :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Gru 2010, 16:22 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Aš virš 2 metų nevalgiau.. kol neatvežė pusę kilo ekologiškų datulių.. dabar tai nei už ką neatsisakau, jei yra tokia galimybė. Net į Maximinius dairaus su tam tikru susidomėjimu, šian net parduotuvėje būdama pačiupinėjau šitą "kaką".. na ku daryt, visgi liežuvis nori, nori tų nuostabių pojūčių :)

Jelena, o kuo saldumą keisdavai žaliavalgiaudama? :D o gal tos "problemos" neturėjai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Gru 2010, 17:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Medų valgiau ir valgau. Man jis yra už saldumynus. Aš manau, kad geras kaimišks medus nekuo blogesnis už dž.vaisius..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Gru 2010, 23:21 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man taip pat patinka medus, esu ragavusi net grikių medaus - savito skonio, labiau skanesnis liepų ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Sau 2011, 15:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visai neseniai paragavau ekologiškų datulių, vau nustebau koks skanumėlis, nėra ko lyginti su tomis sveriamomis ;) tik ,kad šis malonumas jau nepigus.....1kg ekologiškų datulų kainuoja 40lt (maxsimoj) :oops: gal kas žinote kokių ekologiškų vaisių daržovių taškų Klaipėdoje?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Sau 2011, 15:54 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Renata rašė:
Visai neseniai paragavau ekologiškų datulių, vau nustebau koks skanumėlis, nėra ko lyginti su tomis sveriamomis ;) tik ,kad šis malonumas jau nepigus.....1kg ekologiškų datulų kainuoja 40lt (maxsimoj) :oops: gal kas žinote kokių ekologiškų vaisių daržovių taškų Klaipėdoje?

Šiandien kaip tik nusipirkau keletą šių brangiųjų maximinių datulių. Skanios, daug skanesnės už tas paprastąsias sveriamas datules, bet dar neprilygsta toms kurių pirkau per masinį eko užsakymą praeitų metų gale žaliavalgių google grupse. Va ten tai datulės, tokios pat kaip kažkada seniau tėvai buvo parvežę iš Tuniso, kur patys priskynė nuo medžio. Ir vos ne per puse pigesnės nei brangiosios maximinės.:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 15:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kestas rašė:
Renata rašė:

Šiandien kaip tik nusipirkau keletą šių brangiųjų maximinių datulių. Skanios, daug skanesnės už tas paprastąsias sveriamas datules, bet dar neprilygsta toms kurių pirkau per masinį eko užsakymą praeitų metų gale žaliavalgių google grupse. Va ten tai datulės, tokios pat kaip kažkada seniau tėvai buvo parvežę iš Tuniso, kur patys priskynė nuo medžio. Ir vos ne per puse pigesnės nei brangiosios maximinės.:)

O kas ant pakuotės parašyta apie džiovinimo būdą? Kas tiekėjas? Rimi parduodamos datulės 17 lt/kg mirkytos cukruje. Gražios ir skanios, man tokio pat skonio kaip ekologiškos. Tiekėjas Arimex.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Kov 2012, 14:07 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Kodėl nerekomenduojama valgyti džiovintus vaisius ir uogas:

http://zhivie-recepti.ru/o-zhivom-pitan ... d-voprosom

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Kov 2012, 16:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lotosas rašė:

gal galite išversti esmę, neskaitantiems rusiškai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Kov 2012, 22:30 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

justė rašė:
Lotosas rašė:

Trumpa anotacija:

Straipsnyje abejojama džiovintų vaisių vartojimo naudingumu. Išskiriamos kelios priežastys. Visų pirma tai, kad iš džiovintų vaisių sunkiai pašalinami parazitai. Todėl pas silpnos sveikatos ir imuniteto žmogų parazitai gali įsitvirtinti ir labai pakenkti jo organizmui. Antra priežastis, ta, jog džiovinti vaisiais yra apdorojami chemija, kad ilgai laikytųsi. Vartodamas tokius produktus žmogus savo organizme kaupia atnešančias žalą medžiagas. Trečia - daugelis džiovintų produktų yra apdoroti labai aukštose temperatūrose, todėl jų maistingumas abejotinas. Net ir ekologiškai išaugintus saulėje ar pavėsyje džiovintus vaisius rekomenduojama vartoti tik labai stiprios sveikatos žmonėms. Apskritai jų naudingumas abejotinas, nebent norima praturtinti savo racioną. Tačiau juk sveikata svarbesnė...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Kov 2012, 06:50 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lotosas rašė:
justė rašė:
Lotosas rašė:

Trumpa anotacija:

Straipsnyje abejojama džiovintų vaisių vartojimo naudingumu. Išskiriamos kelios priežastys. Visų pirma tai, kad iš džiovintų vaisių sunkiai pašalinami parazitai. Todėl pas silpnos sveikatos ir imuniteto žmogų parazitai gali įsitvirtinti ir labai pakenkti jo organizmui. Antra priežastis, ta, jog džiovinti vaisiais yra apdorojami chemija, kad ilgai laikytųsi. Vartodamas tokius produktus žmogus savo organizme kaupia atnešančias žalą medžiagas. Trečia - daugelis džiovintų produktų yra apdoroti labai aukštose temperatūrose, todėl jų maistingumas abejotinas. Net ir ekologiškai išaugintus saulėje ar pavėsyje džiovintus vaisius rekomenduojama vartoti tik labai stiprios sveikatos žmonėms. Apskritai jų naudingumas abejotinas, nebent norima praturtinti savo racioną. Tačiau juk sveikata svarbesnė...

ačiū. Iš tiesų aš pritarčiau straipsnio autoriui

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Kov 2012, 12:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
O tai jeigu savo sode augintus vaisius džiovinausi iki 40 C džiovykloje ,kaip yra tokie irgi abejotini ar čia kalba apie PC surogatus?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Kov 2012, 13:12 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apie kokius parazitus kalbama straipsnyje? Ir is kur jie atsiranda? Man sunkoka su rusu kalba.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Kov 2012, 17:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

rašo, kad sveikiausi žemoje temp. džiovinti vaisiai, ką mes ir patys žinome.

parazitai ru kalba įvardinti kaip "GLISTI" nežinau LT. Man tekę matyti kandžių eiliniuose parduotuvės dž.vaisiuose, gavom kartą "dovanų" datulių iš MAXIMOS.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2012, 09:35 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
глисты - kirmėlės, helmintai. Perspėjama, kad ant vaisių gali būti jų kiaušinėlių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2012, 09:46 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Jeigu gamtos yra sukurti helmintai vadinasi pusiausvyrai palaikyti jie reikalingi. Simbiontai sakant. Yra manoma kad kirmėlės ir parazitai aninka tuos pas kuriuos sutrikusi pH pusiausvyra ir mikro organizmų pusiausvyra..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Kov 2012, 13:17 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apie džiovintas vynuoges: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=qsWuhCyNOQ4

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume