Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Po vienerių metų - netikėtumai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 02 Bir 2014, 15:00 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Sveiki. Gal galite pasidalinti savo patirtimi, žiniomis, nuomonėmis apie tai, kas vyksta metus pažaliavalgiavus? Man vyksta labai daug netikėtų ir nemalonių dalykų. P.Sebastjanovič kažkuriame savo pasisakyme sakė, kad neturėkite iliuzijų, kad viskas yra taip nuostabu, nes po metų žaliavalgiai pradeda jaustis blogai. Man sunku tiksliai nusakyti, kas vyksta, bet gyventi pasidarė tikrai visai kitaip, nei pirmus beveik metus. Pradėjau keistai jaustis, visiškai nebedžiugina maistas, kuris iki tol buvo tiesiog nuostabus. Nuotaika buvo puiki, psichologiškai jaučiausi labai laiminga. Dabar viso to neliko. Ligos negrįžo, bet fizinė savijauta irgi tapo blogesnė. Atsirado nevaldomas poreikis kažką suvalgyti, konkrečiai tai labiausiai valdo saldumynai. Taip pat norisi miltinių patiekalų. Pradėjau nebegalėti išbadauti net vienos dienos. Taip pat ryte pradėjau keltis vėliau, nei prieš mitybos pakeitimą. Žaliavalgiaujant rytais tiesiog ant sparnų keldavausi anksti ir nenustygdavau vietoje, kaip norėjau lėkt į lauką, į gamtą. Dabar to nebeliko. Būsena panaši į depresiją. Dėl viso šito esu žiauriai pasimetusi. Iki šiol jaučiausi taip puikiai, kad nekreipiau dėmesio į profesionalų žaliavalgių kalbas, kad po metų būna, kad būna blogai. Bet niekur neradau paaiškinimo, kas atsitinka ir kodėl? Ir kaip elgtis, kai taip atsitinka. Kiek laiko tai tęsis? Ar tai praeis? Apie sugrįžimą į buvusią mitybą negali būti ne tik kalbos, bet net fiziškai tai jau nebeįmanoma. Tą pati sakė ir kažkuris iš žaliavalgių korifėjų, kad peržengus kažkokią ribą sugrįžti jau nebus galima. Arba bent jau bus labai sudėtinga. Žodžiu, pergalvojau ir pernagrinėjau viską, ką tik įmanoma. Net dviejų savaičių priešparazitinę programą pagal K.Vaištarienę pasidariau su karšiuoju kiečiu. Bet niekas nesikeičia. Aš nebevaldau situacijos.
Nesitiki, kad niekam taip nebuvo. Parašykite, ką apie tai žinote ar manote. Noriu vėl jaustis taip, kaip jaučiausi prieš keletą mėnesių :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Po vienerių metų - netikėtumai
StandartinėParašytas: 02 Bir 2014, 17:05 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ohoo....Kazkaip skaitant pirmiausia iskilo mintis apie B12. As asmeniskai su jo trukumu nesusiduriau, bet tie, kurie susidure, tai pozymiai panasus, bent jau kas liecia energijos trukuma, depresyvia nuotaika. Gal but to pasekoje norisi kitokio maisto? Tai koks jo kiekis jusu kraujyje? Ar daretes tyrimus? Bet butent B12.
Man sunku kazka patarti, nes as pasilieku kazkiek sau virto maisto. Kita vertus kas liecia miega ir nuovargi, tai jis yra. Taciau ne toks didelis, koks buvo anksciau, valgant viska.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2014, 13:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ačiū, Laura. Man irgi linksta širdis manyti, kad kažko organizme pritrūko ir jisai dar nemoka prie to prisitaikyti. Bet žinoma, kad protingiausia būtų pasidaryti nuoseklesnius tyrimus. B12 niekada nesu tyrusis. Šiemet irgi dar nesiruošiau su ta intencija, kad šio vitamino atsargos išsenka maždaug po trejų metų. Bet juk neaišku, kiek to vitamino buvo žaliavalgystės pradžioje. Galėjo juk ir per metus pasibaigti, jei jo ir taip buvo mažai. Bet, kita vertus, tai ir aš valgau virtą vakarienę, kurios metu valgau kažką panašaus, ką ir valgiau iki žaliavalgiavimo. Tik kategoriškai nevalgau žinduolių, cukraus ir kavos. Žinoma, cukraus gaunu su kitais produktais. Paukštieną nors leidžiu sau valgyti, bet jos irgi beveik nevalgau, nes nenoriu. Dažniau gal valgau žuvies. Kartais pasikepu du kiaušinius, palikdama apyskysčius trynius, bet greičiausiai dėl vis tiek aukštos kepimo temperatūros nieko gero tenai jau nelieka. Visą šaltąjį sezoną valgiau pusryčius - medų su vandeniu ir tie pusryčiai buvo tokie nuostabūs, kad sunku apsakyti. Dabar pusryčiams aplamai nieko nenoriu, tai išgeriu apie pusę litro atitirpinto pašildyto vandens. Po to 12 val. - žaliasis kokteilis su tikrai labai daug dilgėlių ar pienių. Tada apie 15 val. valgau kažką nusipirktą: vynuogių ar persikų, abrikosų. Ir toliau vakarienė "žmogiška" :D
Ir nepasakyčiau kad aš turiu kažkokių labai konkrečių nusiskundimų, kad kažkas skauda, kažkas negaluoja. Tiesa, antroje dienos pusėje galvą dažnai skauda. Nu bet kažkas pasikeitė kardinaliai. Nejaučiu jokio laimės jausmo, kuris toks nuostabus ilgokai mane lydėjo. Dabar kai pagalvoju, kad reikia pagalvoti, ką čia šiandien valgysiu, tai tuoj pat pagalvoju, kad "Užkniso!!!"
Žodžiu, liepos mėnesį eisiu darytis kraujo tyrimų ir manau, kad viskas tada ir paaiškės. O dabar tik spėliojimai. Apie tuos tyrimus nelabai nusimanau, tai išsirinkau:

B12
D3
Feritinas
HbA1c
Magnis
Kalis ir Natris (šitas dėl to, kad tik 4 Lt :D)
Šlapimo rūgštis (iš smalsumo)

Homocisteino mano poliklinikoje nedaro. Ar jį vertėtų kitur pasidaryti? Kalcio neįtraukiau dėl pinigėlių ir su ta intencija, kad gal jei vitamino D3 ir Mg yra normaliai, tai ir kalcio turėtų būti normaliai. Gal kas parašys patarimą, ar nereikėtų dar kažko įtraukti? Ačiū :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2014, 14:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Na man jau eina treti metai tokio žaliavalgiavimo su trupučiu virto pavalgymo. Tai nuotaika ir energija tryškau tik pačioj pradžioj, gal pirmas 2 savaites. Vienas rimtesnis žaliavalgis man paaiškino, kad iki žaliavalgystės man dar toli. Tai šiandien 14 diena mano tikro žaliavalgiavimo, 100 procentinio. Galiu pasakyt, kad kuo toliau tuo labiau atrodo darausi apatiška maisto atžvilgiu. Na bet nėra labai blogai, apetitas šioks toks yra. Labai atsigavau užvalgius fermentuotų saulėgrąžų, tiesiog akyse prašviesėjo, gal sakau reik dažniau kažkokio tokio fermentuoto ar rauginto pavalgyti.

Arfa, kas dėl trumpalaikio pabadavimo, pvz per Ekadašius, tai kelintas mėnesis visus atlaikiau kaip priklauso. Aš jau irgi neišbūdavau nei dienos nepavalgius, kai pradėjau žaliavalgiaut - išpila prakaitas, pradeda rankos, kojos drebėt, silpna, kad nei paeit negali. Tai va atradau, kas man padeda - visą laiką Ekadašiui turiu po ranka mineralinio. Jau tik jaučiu, kad ima pilt prakaitas ir ima drebulys - išgeriu ir labai greit atsigaunu kaip nieko ir nebūtų buvę, galiu vaikščiot, dirbt. Jeigu naktį taip atsitinka, tai tik išgeriu ir atsigulus į lovą iškart užmiegu kaip kūdikis. Ryte po Ekadašio dar išgeriu, tai galiu ir mankštą padaryt, o anksčiau tai būdavo viskas praeidavo tik po gerų kelių valandų kažką užvalgius, bet reikėdavo gero pusdienio normaliai atsigaut po Ekadašio.

Nežinau ar ilgai tęsiu savo bandymą su 100proc žaliavalgyste, norėtųsi kokias 40 dienų. Esmė tame, kad kai žaliavalgiavau su kokiais 3 virtais pavalgymais per savaitę (nors patiekalai ir buvo primityvūs - žirnių košė, arba virti grikiai, arba kelios bulvės su aliejumi, kartais naminės duonos riekė, nieko tarpusavyje nemaišydavau) nugaros skausmai naktį būdavo nepakeliami, perėjus ant 100 proc jau kokią 4 dieną pradėjau naktim miegot. Ooo tai kažkas nepaprasto, gaila, kad mes kai esame sveiki nevertiname tokių paprastų dalykų, kokia laimė visą naktį miegot :D

Bet man tuo metu su virtais pavalgymais nebūdavo, kad va ir vėl reiks valgyt, kaip nenoriu. Tada apetitas buvo geras ir laukdavau, kada čia vėl valgysiu ką žalio ar virto, norėjosi maisto. O vat kai vien ant žalio, tai būna, kad apetito nėra ir apie maistą net bloga pagalvot, nors valgyt norisi. Bet sakau, tikrai nėra labai blogai, viskas visai normaliai.

Žaliavalgiavimo vis dar nepaleidžiu, nes įsitikinusi, jeigu valgysiu kaip visi, tai savijauta tikrai nebus geresnė, plius dar dasidės nienoki ar kitoki sutrikimai, kurie vadinasi ligos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2014, 20:05 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigute, o tau kazkas negerai su nugara is anksciau? Na kazkokios traumos buvo ar kaip? Del ko tie skausmai? Juk atrodytu, kad tie keli virto maisto valgymai per savaite, nelabai turejo itakoti sveikata...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2014, 22:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Labas, arfa. Vėlokai prisijungiau, bet tavo situacija ir man pažįstama. Jaučiuos kai kada nei šiaip nei taip. Man padeda gera mankšta - kad prakaitas nugara riedėtų ;) Dar labai veiksminga - tiesiog išgerti šaukštą aliejaus. Mano mėgstamiausi kukurūzų ir kanapių. Labai atgaivina dūšią paprasti obuoliai, - atrodo net nenoriu jų, o kai pradedu kramtyti turiu pristabdyti :D Ir dar vienas dalykas, - rašei, kad išgeri žalių kokteilių su daug dilgėlių? Aš turiu draugę jogę. Kartą persirgus gripu norėjau pasivalyt organizmą dilgėlių arbata, tai bičiulė įspėjo nepersistengti, nes, pasak jos, dilgėlės gali ir dūšią iš kūno išplauti, taip stipriai veikia :!: Žaliavalgiauti pradėjau kai diagnozavo stuburo išvaržą ir vaistai, šildymai, masažai nepadėjo. Pasivaliau organizmą citrinų sultimis ir labai lengvai perėjau prie žalio maisto.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bir 2014, 05:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa,
o gal reikia nurašyt tavo prastesnę savijautą tiesiog ant tavo "biologinio laikrodžio"? kažkoks ne pats geriausias tau metas dabar, ir tiek?
man, tarkim, pavasario perėjimas į vasarą visuomet yra susijęs su prastesne savijauta, energijos stoka, pailgėjusiu miegu.
nu tikrai nepanašu, kad turėtum kokį deficitą dėl žaliavalgystės, man prešingai atrod, kad db tavo racionas turėtų būti turtingesnis masitinėm medžiagom. B12 trūkumas yra dažna problema ir visavalgiams, buvo gi čia ne per seniausiai žaliavalgių tinklapiuose diskutuojamas, berods, britų mokslininkų tyrimas, su skiačiuku 2/3 tyriamųjų turėjusių B12 deficitą. Db vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduoja B12 vartot ir be jokių tyrimų, nes jo įsisavinimas l.priklauso nuo virškinimo sistemos pajėgumo.
vakar patiko dr. Merkola bloge jo pasisakymas- "šiuolaikinė žemdirbystės sistema pavertė maistą nuodais". na tai žaliavalgiausi ar visavalgiausi, bet atsižvelkime į db ekologinę situaciją ir pamirškime apie idealią saviajutą. gal kam ir nuskilo turėt l.gerą genetiką,tai tie ir nežaliavalgiaudami gera savijauta džiaugiasi. o kai tempi ant kupros savo ne jaunos mergaitės amžių + turimas ligas tai nesitikėk stebuklų :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bir 2014, 10:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Laura rašė:
Sigute, o tau kazkas negerai su nugara is anksciau? Na kazkokios traumos buvo ar kaip? Del ko tie skausmai? Juk atrodytu, kad tie keli virto maisto valgymai per savaite, nelabai turejo itakoti sveikata...

Na nežinau, labai sunkiai tampydavau nuo pat vaikystės, gal sudėvėjau taip nugarą. Dar kažkiek pasimaitinsiu 100proc ir žiūrėsiu kaip toliau bus:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bir 2014, 18:13 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena rašė:
arfa,
o gal reikia nurašyt tavo prastesnę savijautą tiesiog ant tavo "biologinio laikrodžio"? kažkoks ne pats geriausias tau metas dabar, ir tiek?
man, tarkim, pavasario perėjimas į vasarą visuomet yra susijęs su prastesne savijauta, energijos stoka, pailgėjusiu miegu.
nu tikrai nepanašu, kad turėtum kokį deficitą dėl žaliavalgystės, man prešingai atrod, kad db tavo racionas turėtų būti turtingesnis masitinėm medžiagom. B12 trūkumas yra dažna problema ir visavalgiams, buvo gi čia ne per seniausiai žaliavalgių tinklapiuose diskutuojamas, berods, britų mokslininkų tyrimas, su skiačiuku 2/3 tyriamųjų turėjusių B12 deficitą. Db vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduoja B12 vartot ir be jokių tyrimų, nes jo įsisavinimas l.priklauso nuo virškinimo sistemos pajėgumo.
vakar patiko dr. Merkola bloge jo pasisakymas- "šiuolaikinė žemdirbystės sistema pavertė maistą nuodais". na tai žaliavalgiausi ar visavalgiausi, bet atsižvelkime į db ekologinę situaciją ir pamirškime apie idealią saviajutą. gal kam ir nuskilo turėt l.gerą genetiką,tai tie ir nežaliavalgiaudami gera savijauta džiaugiasi. o kai tempi ant kupros savo ne jaunos mergaitės amžių + turimas ligas tai nesitikėk stebuklų :D

Na, ligų jokių, tiesą pasakius, neturiu. Turėjau gal bent kokias 4 "nepagydomas" dar prieš keletą metų, bet dabar neturiu nė vienos (tfu, tfu, tfu per petį :D) O dėl to biologinio laikrodžio, tai gal ir galėtų būti, bet kad labai ilgai užsitęsė, jau gal kokius tris mėnesius taip jaučiuosi. Sigutė rašė, kad laiminga, pradėjusi žaliavalgiauti, jautėsi tik dvi savaites. Aš laiminga jaučiausi kokius 8 mėnesius tikrai. Ant sparnų skraidžiau, džiugino viskas. Galvojau, kad viskas, pasiekiau sunkiai nusakomus dalykus, žmonės nori būti laimingi, bet jiems nesigauna, o man - gavosi. Galvojau, kad dabar taip bus visada, kol taip maitinsiuosi. Bet staiga viskas dingo. Dar šiandien perklausiau vieno armėno gydytojo įrašą, tai jis būtent apie mano laimę irgi kalbėjo, būtent tą patį sakė, kad pakeitus mitybą į žaliavalgišką žmogus pradeda jausti konkretų laimės jausmą. Galimas dalykas, kad vakare leisdama sau valgyti ne žaliavalgišką maistą - persistengiau. Reikėtų ten patvarkyti viską, bet kažkaip nebesusišneku su savimi, sunkiai kontroliuoju situaciją, arba net nekontroliuoju. Toks jausmas, kad gyvenu kažkokioje vatoje, ar sirupe, sulėtintais judesiais ir mintimis. Bet neabejoju vienu dalyku, kad viskas kinta. Reiškia ir mano dabartinė savijauta turėtų išsirutulioti į kažkokį kitą eilinį etapą, tik neaišku - į kokį. Matyt, nuo manęs daug priklauso. Gal organizmas norėjo, kad palaipsniui atsisakyčiau ir tos neteisingos vakarienės. Aš ir planavau, kad kai prasidės visokie augalai, tai kokius tris mėnesius būsiu 100 proc. žaliavalgė, bet kažkaip nesigavo.
Dėl tų medžiagų trūkumo tai ir aš galvoju, kad kaip tik dabar maitinuosi vertingiau, nes kas tas visavalgiškas maistas, kurį valgiau anksčiau? Didžiąja dalimi absoliutus šlamštas. Žodžiu, reikia nusiteikti, kad būna ir blogiau ir nevyti Dievo į medį :D Ir žiūrėti, kas toliau bus :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bir 2014, 08:51 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Sveiki. Gal galite pasidalinti savo patirtimi, žiniomis, nuomonėmis apie tai, kas vyksta metus pažaliavalgiavus? Man vyksta labai daug netikėtų ir nemalonių dalykų. P.Sebastjanovič kažkuriame savo pasisakyme sakė, kad neturėkite iliuzijų, kad viskas yra taip nuostabu, nes po metų žaliavalgiai pradeda jaustis blogai. Man sunku tiksliai nusakyti, kas vyksta, bet gyventi pasidarė tikrai visai kitaip, nei pirmus beveik metus. Pradėjau keistai jaustis, visiškai nebedžiugina maistas, kuris iki tol buvo tiesiog nuostabus. Nuotaika buvo puiki, psichologiškai jaučiausi labai laiminga. Dabar viso to neliko. Ligos negrįžo, bet fizinė savijauta irgi tapo blogesnė. Atsirado nevaldomas poreikis kažką suvalgyti, konkrečiai tai labiausiai valdo saldumynai. Taip pat norisi miltinių patiekalų. Pradėjau nebegalėti išbadauti net vienos dienos. Taip pat ryte pradėjau keltis vėliau, nei prieš mitybos pakeitimą. Žaliavalgiaujant rytais tiesiog ant sparnų keldavausi anksti ir nenustygdavau vietoje, kaip norėjau lėkt į lauką, į gamtą. Dabar to nebeliko. Būsena panaši į depresiją. Dėl viso šito esu žiauriai pasimetusi. Iki šiol jaučiausi taip puikiai, kad nekreipiau dėmesio į profesionalų žaliavalgių kalbas, kad po metų būna, kad būna blogai. Bet niekur neradau paaiškinimo, kas atsitinka ir kodėl? Ir kaip elgtis, kai taip atsitinka. Kiek laiko tai tęsis? Ar tai praeis? Apie sugrįžimą į buvusią mitybą negali būti ne tik kalbos, bet net fiziškai tai jau nebeįmanoma. Tą pati sakė ir kažkuris iš žaliavalgių korifėjų, kad peržengus kažkokią ribą sugrįžti jau nebus galima. Arba bent jau bus labai sudėtinga. Žodžiu, pergalvojau ir pernagrinėjau viską, ką tik įmanoma. Net dviejų savaičių priešparazitinę programą pagal K.Vaištarienę pasidariau su karšiuoju kiečiu. Bet niekas nesikeičia. Aš nebevaldau situacijos.
Nesitiki, kad niekam taip nebuvo. Parašykite, ką apie tai žinote ar manote. Noriu vėl jaustis taip, kaip jaučiausi prieš keletą mėnesių :)

Na, pirmiausiai tai nevacinčiau žaliavalgyste mitybos, kai nesimaitini gyvu maistu 100%. Bet čia tik mano nuomonė... Aš nuo sausio mėn. 100% žaliavalgiauju, ir kol kas nieko blogo negaliu pasakyti apie savijautą. Mano vyras taip pat. Jis taip pat nuo sausio žaliavalgiauja. Net įdomu, kas mūsų lauks po metų... Na, o kaip gi tie, kurie žaliavalgiauja ne mėnesius, o metus? Tikrai, trūksta informacijos apie tai - kokie pokyčiai vyksta organizme, kokia savijauta ir pan. Būtų smagu, jei daugiau bendraminčių įsijungtų į individualios patirties aptarimą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bir 2014, 13:20 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
leu rašė:
arfa rašė:

Na, pirmiausiai tai nevacinčiau žaliavalgyste mitybos, kai nesimaitini gyvu maistu 100%.

Aš irgi nevadinčiau, bet vadinu, nes taip yra aiškiau ir lengviau suprasti, apie ką kalbama. O šiek tiek virto maisto vartoja didžioji dalis žaliavalgių, tame tarpe kad ir, pvz., Viltorija Butenko. Kita vertus, yra nusistovėjusi nerašyta gradacija, kiek procentų valgoma žaliavalgiškai. O šiaip tai man visiškai nesvarbūs yra pavadinimai, nes daug svarbiau man, pvz., yra tai, kad profesionalus gydytojas, gydantis žmones šios mitybos pagalba pasakė, kad vieną kartą dienoje valgant termiškai apdorotą maistą, organizmas vis tiek daugiau valosi, nei užsiteršia. Kiekvienas taškus ant "i" dedame kitose vietose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bir 2014, 13:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Beje, dabar pradėjau praktikuoti kitokį maitinimosi rėžimą ir man atrodo, kad jis labai pasiteisina: paroje darau 18 valandų nevalgymo pertrauką. Nors dar neilgai, bet man atrodo, kad jaučiuosi gerokai geriau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Bir 2014, 14:24 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laba diena,

porą metų sistemingai ėjau žaliavalgystės link (pati to nežinodama) :) . Ir dabar jau mėnuo kaip žaliavalgiauju. Bet atsirado man tokia problema: nors dabar vasara, bet man šalta. Jaučiu, kaip kokį "įšalą" iš manęs einantį - net lūpos pamėlo :oops:
Ryte geriu kokteilius žaliuosius su vaisiais, pietums - salotos įvairios. Bet būtent jau prieš pat pietus ir po jų - man stipriai šąla galūnės ir bendrai jaučiuosi vėsiai.
Gal galite ką nors patarti ar paaiškinti.

Ačiū !

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Bir 2014, 14:34 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vireda rašė:
Laba diena,

porą metų sistemingai ėjau žaliavalgystės link (pati to nežinodama) :) . Ir dabar jau mėnuo kaip žaliavalgiauju. Bet atsirado man tokia problema: nors dabar vasara, bet man šalta. Jaučiu, kaip kokį "įšalą" iš manęs einantį - net lūpos pamėlo :oops:
Ryte geriu kokteilius žaliuosius su vaisiais, pietums - salotos įvairios. Bet būtent jau prieš pat pietus ir po jų - man stipriai šąla galūnės ir bendrai jaučiuosi vėsiai.
Gal galite ką nors patarti ar paaiškinti.

Aš tai galėčiau patarti ryte valgyti ne kokteilį, bet, pvz., medų su truputį pašildytu vandeniu. O kokteilį galima nukelti į sekantį valgymą. Medus pats iš savęs šildo organizmą, o dar su pašildytu vandeniu tai visai maloniai nuteikia. Aš tuos pusryčius valgau visokiais variantais, kaip tuo metu norisi, bet visi jie man labai patinka: ištirpinti medų vandenyje ir įspausti nemažai citrinos sulčių, arba medų kabinti šaukšteliu ir užgerti vandeniu, arba tik vandenį su citrina. Man šie visi variantai labai patinka ir ryte nuo jų labai gerai jaučiuosi. O kokteilį valgau apie 12.00 val. Pabandyk, gal tiks :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Bir 2014, 15:00 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū. Bandysiu kažką keisti. Tik galvoju - kiek čia to medaus ir kiek čia to vandens gerti ryte? Kurį laiką nenaudojau ir medaus, nes jei jau cukraus atsisakiau, tai ir medučio drauge. Bet gal pabandysiu truputį ryte su šiltu vandeniu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Bir 2014, 15:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vireda rašė:
Ačiū. Bandysiu kažką keisti. Tik galvoju - kiek čia to medaus ir kiek čia to vandens gerti ryte? Kurį laiką nenaudojau ir medaus, nes jei jau cukraus atsisakiau, tai ir medučio drauge. Bet gal pabandysiu truputį ryte su šiltu vandeniu.

Kiek teko susidurti, tai specialistai pataria tokiu būdu valgyti du šaukštelius medaus ir nepiktnaudžiauti didesniais kiekiais, bet man taip nesvietiškai skanus toks valgymas, kad aš suvalgau tikrai daugiau, nei du. O vandens tai reikia gerti tiek, kiek norisi. Aš paprastai visam šitam reikalui sunaudoju apie 0,5 l vandens.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 09:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū ! Po kiek laiko parašysiu, kaip man pavyko "sušilti" :). Beje, taip man atsitiko tik kai atvėso oras. Aišku, kai buvo karščiai - viskas buvo OK. Tai dabar truputį baiminuosi, galvodama apie žiemą: ar sušildys tada mane medutis, kai jokio šilto maisto nevalgysiu tokiu šaltu periodu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 13:26 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vireda rašė:
Ačiū ! Po kiek laiko parašysiu, kaip man pavyko "sušilti" :). Beje, taip man atsitiko tik kai atvėso oras. Aišku, kai buvo karščiai - viskas buvo OK. Tai dabar truputį baiminuosi, galvodama apie žiemą: ar sušildys tada mane medutis, kai jokio šilto maisto nevalgysiu tokiu šaltu periodu.

Deja man nepavyko susidraugaut su šalčiu. Tas pojūtis vis didėjo, didėjo, didėjo, kol pasidarė neapkenčiamas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 14:33 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš šaltuoju metų laiku pradėjau valgyti virtą vakarienę, o pusryčiavau, kaip jau minėjau, medumi su pašildytu vandeniu, tai visiškai nešalau. Po pusryčių dar du valgymai žaliavalgiški ir virta vakarienė.
Parašysiu dar dėl to medaus, ką esu sužinojusi. Valgyti medų jau ištirpintą vandenyje ir valgyti kabinant šaukšteliu ir užgeriant vandeniu, pasirodo yra du skirtingi dalykai, nes šaukšteliu kabinamas medus ir užgeriamas vandeniu organizme atlieka daugiau gerų funkcijų, pvz., tirpina tulžies pūslės akmenis. O nurytas jau vandeny ištirpintas to nedaro. Gal kam prireiks tokios info. Ją tikrai ne aš sukūriau :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 14:42 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Aš šaltuoju metų laiku pradėjau valgyti virtą vakarienę,

Taip, mane irgi išgelbėjo virtos sriubos. Kurį laiką net virtos sriubos 3 kartus per dieną. Bet kai kuriems šaltis susitvarko savaime, organizmas prisitaiko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 14:43 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Įdomu tai, kad jau keliuose straipsniuose apie tai skaičiau ir tai sakė moterys.
O gal vyrai žaliavalgiai to šalčio nejaučia? Kažkuri žaliavalgė straipsnyje teigė, kad tokį šaltį jautė apie pusmetį, o po to -tas pojūtis baigėsi.
Bandysiu šilčiau rengtis, ryte tą medutį su šiltu vandeniu gerti ir galiausiai- užkrimsiu ko nors sveiko. Ir lauksiu to pusmečio pabaigos... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bir 2014, 14:58 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Žalias kurmis rašė:
arfa rašė:

Taip, mane irgi išgelbėjo virtos sriubos. Kurį laiką net virtos sriubos 3 kartus per dieną.

Aš tris kartus per dieną virto maisto valgyti jau negaliu. Gaunasi kažkokia žiauri nuodų intoksikacija, baisi savijauta. Na, apie tai irgi girdėjau sakant mediką, kad kažkiek pažaliavalgiavus, peržengiama riba, kada sugrįžti į visavalgišką mitybą yra beveik neįmanoma. Taip sakė medikas ir tą akivaizdžiai patyriau savo kailiu :)
O dėl šalčio, tai tikrai šąla vienodai, tiek vyrai, tiek moterys. Aš tai nekentėčiau to šalčio pusę metų, bet ieškočiau išeičių ir būdų, kaip to šalčio atsikratyti, ar išvengti, nes šalti tikrai yra nepakenčiama. Gal šiek tiek galima pašildyti maistą, ar panašiai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Bir 2014, 08:15 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jums pavyko mane nuraminti dėl to šalčio :). Medus su šiltu vandeniu tikrai truputį sušildė.
Dar praktikuoju žolelių arbatas - tai jau nelabai žaliavalgiška, nes plikinu su verdančiu vandeniu, bet liepžiedžių ar ramunėlių arbata irgi sušildo - ypač, kai pasišildai rankas į karštą puodelį :).
Man virto maisto visiškai nesinori. Gal žiemą mėginsiu kokių troškintų daržovių pasigaminti ir tai mane sušildys. Dar pastebėjau, kad šildo sotesnis maistas - būtent mirkytos sėklos. Jų pridedu į salotas ir kažkaip sočiau ir šilčiau man.
Dabar suku galvą, kaip elgsiuos per mamos jubiliejų (kavinėje) - čia aš apie iškilmingus pietus :).
Reikės matyt kažkokias salotas (įmantrias) pasirinkti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2014, 18:40 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kas liecia salti, tai man rodos net atskira tema kazkur yra. Nes daug kas su tuo susidure. Man salta nebudavo niekada. Bet, kiek zinau labai padeda maista pasildyti iki 40 laipsniu. Zodziu visas maistas turi buti arba toks, kokia zmogaus kuno temperatura, arba keliais laipsniais siltesnis. Ir butinai vengti vesaus, o ypac salto maisto, apie visokias saltas sriubas, ledus, saltus tortus reiktu pamirsti. Saltas maistas isvis yra blogai ir jo reikia vengti visada, nepriklausomai ar jauciate salti ar ne. Jis sunkiau virskinasi, organizmui reikia papildomos energijos, kad ji susildyti, nes tik po to ji galima pradeti virskinti, pasisavinti. Ajurvedos, rytu moksluose yra nemazai info apie salta maista ir jo zala.
Padidinti silumai, galima naudoti "sildancius" prieskonius, tokius kaip imbieras, ir kitus astresnius. Silti gerimai irgi susildys ir tikrai nebutina ju virinti. Arbatas rekomenduojama uzplikyti 70 laipsniu vandeniu. Tai jau nebus raw, bet vistiek isliks didesne dalis naudingu medziagu. Karsto, maisto (90-80 laipsniu) reikia irgi vengti taip pat kaip ir labai salto, nes organizmas turi ji atsivesinti iki kuno temperaturos, tik tada gali ji virskinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2014, 10:24 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
arfa rašė:

Taip, mane irgi išgelbėjo virtos sriubos. Kurį laiką net virtos sriubos 3 kartus per dieną. Bet kai kuriems šaltis susitvarko savaime, organizmas prisitaiko.

Hmm... Aš taip pat bijojau šalčio, juolab, kad pradėjau žaliavalgiauti žiemą, tačiau iki pat dabar nejaučiu jokio atšalimo. Aišku, būna kartais vėsiau, tai apsirengiu šilčiau ir netrukus reikia nusirengti, nes per šilta darosi.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 62 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute