Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Teigiami pokyčiai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 17 Vas 2013, 23:38 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
skaitau kad jau 4 dienas 'zaliavalgiauju', nors greiciau stengiuos valgyti neapdorota maista. Nekalbesiu apie psichologine, emocine savijauta kaip poveiki del mitybos, nes manau, is savos patirties, man buvo saves refleksija, savo fizines ir emocines busenos sekimas, surisimas ir vertinimas pries pasiryztant.
2 pastebejimai: kas diena maisto kiekis mazeja o sotumas dideja, ir netgi pazvelgusi ka siandien suvalgiau, bus maziau nei vakar, ir vistiek jauciuos persivalgius. kitas, jauciu kuno temperaturos pokycius, galvojau kad persalau, atrode kad galbut temperatura pakilo, dabar 2 dienas salta. skaiciau kazka apie 'dosas' apie vesinancius ir sildancius produktus... geriu arbatas, pakramtau imbiero. gal kas zino kokios temperaturos svyravimo priezastys?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 19 Vas 2013, 10:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Aš tai ne pavyzdys:), bet kai rimtai žaliavalgiavau apie pusmetį, tai išgyvenau galima sakyt tik karštų vonių dėka. Kiekvieną dieną, grįžus po darbo atsiguldavau į karštą vonią ir dėkojau vandeniui, kad jis toks yra:) Net susirašiau visus teigiamus pokyčius, kad nepamirščiau ir kad jie mane motyvuotų, bet visgi nelabai man sekėsi. Pvz. darant tempimo pratimus drebėdavo kojos, paskui jau net ir nieko nedarant drebėdavo rankos, paskui lūpos, paskui pradėjo širdį skaudėt ir atsirast mėlynės ant kūno ir t.t. Bet čia mano tokia patirtis, neklauskit ką aš valgiau:) - pagrinde buvo vaisiai, riešutai ir daržovės iš kaimo, žali kokteiliai. Ir derinau maistą. Dabar, kad sąžinė negraužtų, kad man taip nepasisekė, dažnai sau pasakau - geriau gyvas vegetaras, nei miręs žaliavalgis:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Vas 2013, 14:18 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš taip visiškai užsispyrusiai nesilaikau žalio maisto, gan atsargiai žiūriu, nesusisiaurinu iki maximumo :) pasiskaitau apie įvairią mitybą, neatsisakau kai kurių produktų; manau kad žaliavalgiauti 100% bandysiu vasarą.. o toliau žiūrėsim; skaitau apie produktus kurie 'šildo' o kurie 'šaldo', pabandysiu prisilaikyti tokio principo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Vas 2013, 15:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ai į mane tai nekreipkit dėmesio, aš mėgstu perdėt, paveldėjau šią savybę iš mamos:) viskas man ten gerai buvo :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 08:24 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
galejai geriau pameluot :d

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 19:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mariau, ne viskas buvo tik blogai. Pavyzdžiui, čia susipažinau su labai geru žmogum, ko ir tau linkiu, beto, daug ką sužinojau apie save, apie savo fizinį kūną, apie ištikrųjų sveikesnę mitybą. Kas man labai patiko, kad gyvenimas pasidarė daug paprastesnis, pamačiau, kad galiu be daug ko išsiversti. Atsirado glaudesnis ryšys su gamta ir pan.
Mariau, linkiu tau gražios šitos Kelionės:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 20:40 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Man ir nelabai sekėsi su žaliavalgyste, bent pastebėjau, kad pradėjo strigti atmintis, kristi plaukai, nulūžo dantis, pradėjo skaudėti nugarą, jaučiau pastovų nuovargį ir išsekimą, taip pat pradėjo keistai mušti širdis, turbūt dėl svorio kritimo... Prieš tai turbūt nežinojau, kas yra tikras pragaras. Tad teko vėl grįžti prie veganiškos su šiek tiek daugiau apdoroto maisto mitybos, kurią jau praktikuoju porą dešimtmečių. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 22:07 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
Lotosas rašė:
Man ir nelabai sekėsi su žaliavalgyste, bent pastebėjau, kad pradėjo strigti atmintis, kristi plaukai, nulūžo dantis, pradėjo skaudėti nugarą, jaučiau pastovų nuovargį ir išsekimą, taip pat pradėjo keistai mušti širdis, turbūt dėl svorio kritimo... Prieš tai turbūt nežinojau, kas yra tikras pragaras. Tad teko vėl grįžti prie veganiškos su šiek tiek daugiau apdoroto maisto mitybos, kurią jau praktikuoju porą dešimtmečių. :)

iš simptomų sprendžiant atrodo, kad tau skydliaukės veikla buvo suaktyvėjus. Skaičiau kažkur, kad taip gali nutikti, bet nenorėjau tikėti, nes mano ir taip per aktyvi. Nors aš kuo žaliau valgau, tuo ramesnė širdis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 22:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Tikrai ne skydliaukės. Aš tuo metu buvau atostogose, labai daug teko judėti, ir jaučiausi išsekęs. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 22:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
Patikėsiu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 23:00 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ar jūs tikrai galvojate, kad pradėjot maitintis sveiku maistu ir iškarto sveiki tapsite?
Organizmo detoksikacija gali tęstis ir kelis metus. Jeigu jaučiatės labai blogai reikia trumpam pristabdyti žaliavalgiaut ir pasimaitint košytėm virtom, vėliau galima toliau valytis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 23:12 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: UK
sveiki,

Neseniai atradau si foruma, kuom dziaugiuosi :)
Norejau pasiteirauti, ar salia tu visu patiriamu neigiamu smagumu nebuvo taip, kad jeigu ka nors salto isgeriate, kunas taip atsala, kad atrodo, jog i ledine vonia butumet atsigule?
pastaruoju metu man taip yra ir nezinau ar cia itaka zaliavalgiavimo, ar tiesiog taip visad buvo, tik niekad neatkreipiau i tai demesio

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 23:39 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kūno temperatūra žaliavalgiaujant nukrenta, kadangi žaliavalgiaujant, toks maistas pasišalina lengvai. Valgant tradiciškai, mėsas ir visą kitą virtą maistą, organizmas suaktyvina savo jėgas kad visa tai išvestų iš organizmo, todėl temperatūra būna aukštesnė. Greičiausia jaučiate šaltį nes neseniai pradėjot žaliavalgiaut, ir dėl to kad žiema. Kaip organizmas išsivalo šaltis praeina. Aš irgi žiema jaučiu nedidelį šaltį, bet jausdavau tai ir kaip buvau visavalgis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2013, 11:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Klaidas rašė:
Kūno temperatūra žaliavalgiaujant nukrenta, kadangi žaliavalgiaujant, toks maistas pasišalina lengvai. Valgant tradiciškai, mėsas ir visą kitą virtą maistą, organizmas suaktyvina savo jėgas kad visa tai išvestų iš organizmo, todėl temperatūra būna aukštesnė. Greičiausia jaučiate šaltį nes neseniai pradėjot žaliavalgiaut, ir dėl to kad žiema. Kaip organizmas išsivalo šaltis praeina. Aš irgi žiema jaučiu nedidelį šaltį, bet jausdavau tai ir kaip buvau visavalgis.

Aciu, dabar prisiminiau, kad kazkur panasia minti skaiciau...
saltaranke/koje ir nose as jau nuo paauglystes pradzios... o dabar, kai labai simpatizuoju zaliavalgystei, tai rankos ir kuno saltis, ypatingai isgerus ka nors salto, labai greit ir nemaloniai pasijunta.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2013, 13:40 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Klaidas rašė:

Jeigu žalias maistas būtų lengvai virškinamas, tai organizmui tiek nereikėtų energijos ir dalis jos būtų išlaisvinta ir šildytų jus dvigubai. Ar esate kada patyrę kai neveikia žarnynas? Siaubingas šaltis, temperatūra 35 laipsniai, drebulys ir pan... Taigi kuo maistas sunkiau virškinasi, tuo daugiau energijos jam virškinti reikia ir tuo turėtų būti šalčiau.
Šaltis greičiausiai atsiranda todėl, kad sulėtėja metabolizmas. Ne visiems taip atsitinka, bet tiems, kas greitai metabolizuoja maistą. Lėto metabolizmo žmonės nedaug turi problemų su padidėjusiu šalčiu žaliavalgystės atveju, jiems tinka ir vaisiai, ir šiek tiek riešutų, ir sėklos. Šaltis praeina ne tada kai išsivalo, o tada kai organizmas prisitaiko. O ar jis prisitaikys, prilauso nuo daug faktorių. Jeigu neprisitaikys, tokiems žmonėms reikia baltymų. O ką rinktis iš baltymų jau vėlgi nuo daug ko priklauso: virtas pupas, žirnius, mėsą, pieną, kiaušinius...
Detoksikacija kelis metus tęstis negali. Jeigu tai tęsiasi du metus tai yra tiesiog organizmo prisitaikymas prie naujų ir kitokių mitybos sąlygų. Tai yra iššūkis, kuris nebūtinai pavyks, bet gali ir pavykti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2013, 16:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pritariu zaliam kurmiui. Labai daznai pradedant zaliavalgiauti, paprastai kokius metus, gali uzsitesti iki dvieju, jauciamas didesnis saltis, ypac saltoju metu laiku. Bet po dvieju metu, jeigu niekas nesikeicia, reiktu siek tiek koreguoti mityba. Paprastai, praejus adaptacini laikotarpi, po mazdaug metu, viskas normalizuojasi, o praejus dar siek tiek laiko, pasidaro netgi atvirksciai, buna daug karsciau, saltis pakeliamas lengviau, karstis taip pat. Taip, kad reikia ziureti, koki laiko tarpa jus zaliavalgiaujate ir kiek salate. Padeti turetu elementarus dalykai, kaip siltesne apranga, karstos vonios, pirtis, galbut siek tiek ivesti sildanciu prieskoniu, kaip imbieras, manksta, judejimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2013, 22:09 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis

Kadangi organizmas neišsivalęs tai jis dar ir neprisitaikęs. Tokiu atveju logiška būtų kad šalta, nes organizmas funkcionuoja ne taip kaip turėtų(galbūt metabolizmas sulėtėjęs). Kova nevyksta, metabolizmas nusilpęs ir automatiškai šalta. Čia nematau prieštaravimų, pradinėje valymosi stadijoje taip gali būti. Bet netgi jei organizmas prisitaiko(dalinai) tarkim prie mėsos, jis visuomet kovoje su tuo maistu, o kur kova ten ir didesnė temperatūra. Panašiai kaip per ligą yra karščiuojama. Organizmas taip valosi. Sukeliamas karštis kad žūtų viskas kas jam nereikalinga. Toliau viskas išeina pvz. per nosytę :-)
Jeigu organizmas išsivalo, tai ir prisitaiko taip, kaip turėtų prisitaikyti(visiškai pasikeičia mikroflora), tuomet kova valgant žalią maistą yra minimali ir žmogaus temperatūra mažesnė, nes jos ir nereikia didesnės, organizmas be reikalo energijos neeikvoja. Kaip miegame juk irgi temperatūra nukrenta.

Valymosi procesas(detoksikacija) gali vykti ir ilgiau nei tris metus, čia viskas priklauso nuo užterštumo, jeigu žmogus sveria tarkim ~300kg tai jo visos ląstelės jau pastatytos iš to nesveiko maisto, ir tas valymosi procesas užtruks tikrai ilgai.
Organizmas labai protingas, viską, ką nespėja išvesti iš organizmo, jis atideda į gyvybiškai nesvarbias žmogui vietas kad išgyventų. Nustosi valgyt ir viskas kas nereikalinga pamažu pradės judėti lauk, tik nereikia tikėtis kad tai bus malonus procesas. Ir visa tai užtrunka, ir užtrunka tikrai ilgai, juk ko tik žmonės neprivalgo per visą savo gyvenimą. O visapusiškas prisitaikymas ir negalimas ant senų pamatų.
Mano nuomone, prisitaikyti gali kiekvienas, tik tam reikia valios ir daug laiko. Pasikartosiu, jei matai kad savijauta labai jau bloga, tai sugrįžti prie tradicinės mitybos kažkuriam laikui. Vėliau viskas kartojama.
Žinoma detoksikacijos laikotarpis priklauso ir kaip intensyviai valomasi. Tik žaliavalgiavimu, organizmas valosi gan lėtai, o tarkim jei badaujama, tai žinoma daug greičiau, bet čia jau kita tema.
Beje, o jūs esate žaliavalgis? Kiek laiko? Aš pats dar ne taip seniai žaliavalgiauju, tuoj bus tik vieneri metai, bet žinau kad daugumos užtenka tik iki pirmo rimtesnio savijautos paaštrėjimo. O toliau kad tik daugiau prirašyt, kaip tai yra nesveika ir panašiai :-D

PS. Lauryte Aš irgi manau kad nuo šalčio gali padėti pečiukas, šilti rūbai, sportas ir didelė šilta antklodė :-D, nu dar aštrūs prieskoniai, kurie manau irgi sukrutina organizmą nejuokais, kad šis paplušėtų :-D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2013, 21:49 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Organizmas įvairiais signalais duoda žinot, kad kažkas netaip, bet žaliavalgiai paprastai į tuos signalus nekreipia dėmesio, nes mano kad tai detoksikacija. Tikrai ne visada, ypač jeigu tie signalai atsiranda po kurio tai laiko. Na aš tikrai ne tam rašau, kad demotyvuoti kažką. Gal kai kam užteks labai nedidelių korekcijų mityboje ir viskas bus gerai, kai kam poros kiaušinių, kai kam virtų bulvių, kai kam dar ko nors :) bet būkite budrūs, jų gali reikėti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2013, 12:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipeda
Zaliavalgiavau 6 menesius su virtu grikiu nukrypimu :) .
Teigiami rezultatai:
- dingo vargines zagsejimas
- nukrito kuno temperatura iki 35.8 C
- pagerejo/pagrazejo oda (kuno)
- susitvarke zarnynas (prie iprastos mitybos buvau linkusi i diareja, todel po tokiu pokyciu , itariau galbut netoleruoju kvieciu baltymo (celiakija))
- atsirado noras judeti , ypac vaikscioti .

Bet paskui paikeitus aplinkybems grizau prie visavalges mitybos ir pradet is naujo niekaip nepavysta . Nors bandau jau antras menuo. Nezinau kas galetu motyvuoti :( Knygu ape zaliavalgius neskaitau ir neskaitysiu, nebent butu sudetingai ir su nuoroda i irodymus ar mokslinius tyrimus parasyta. O egzaltuotos ir emocijomis zaidziancios man netinka :( .

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2013, 12:46 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tikrai sutinku kad nereikia būti aklam kaip žaliavalgiaujama. Valgant visokius žaliavalgiškus tortus, riebius patiekalus, daug riebaus maisto (riešutai, saulėgrąžos, avokadai..) ir taip kasdiena, ir dar dideliais kiekiais, tai sveikatos tikrai nebus. Šiandien mano nuomonė yra tokia, kad sveikata susideda iš augalinio žalio, ir subalansuoto maisto (80/10/10 Angliavandeniai/baltymai/riebalai), iš poilsio, sporto, gryno oro ir saulės. Ir dar labai svarbu nepersivalgyti, tarp maisto priėmimo daryti didesnes pertraukas, kad maistas spėtų pasisavinti, o nebūtų tiesiog išstumiamas naujai atėjusiu maistu.
Na ir žinoma kad kuo mažiau streso būtų mūsų gyvenime, darbas kuris atneštų džiaugsmą, geri socialiniai santykiai ir mylimas žmogus šalia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2013, 14:52 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visiskai pritariu Klaidui!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2013, 20:20 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Organizmas įvairiais signalais duoda žinot, kad kažkas netaip, bet žaliavalgiai paprastai į tuos signalus nekreipia dėmesio, nes mano kad tai detoksikacija. Tikrai ne visada, ypač jeigu tie signalai atsiranda po kurio tai laiko. Na aš tikrai ne tam rašau, kad demotyvuoti kažką. Gal kai kam užteks labai nedidelių korekcijų mityboje ir viskas bus gerai, kai kam poros kiaušinių, kai kam virtų bulvių, kai kam dar ko nors :) bet būkite budrūs, jų gali reikėti.

negaliu nesutikti! Pvz, siandien pamaciau parduotuveje varskes...nebuvo super brangi, kas paprastai musu kraste, dazniausiai ir buna... cia ne LT. taigis, griebiau 2 pakelius mastydama, kad seimynai ka skanaus sumeistruosiu....dabar sedziu ir mintys apie varske su svieziai trintom uogom mintyse sukas... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2013, 10:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Klaidai, aš irgi neagituoju prieš, aš už:) Taigi lygiai prieš metus, po kelių žaliavalgiavimo mėnesių pasižymėjau štai tokius teigiamus pokyčius:
- po pietų visai nesinori miego
- balti akių obuoliai
- graži veido oda, nereikia nei gražintis
- gražios kūno linijos
- neskauda kaklo limfmazgių pavalgius
- nesukyla skrandžio rūgštys
- mažiau apnašų ant liežuvio rytais
- rečiau reikia plauti galvą
- išnyko strazdanos ir dėmės nuo veido
- daug energijos
- atsikeliu be žadintuvo
Ir dar užsirašius: sninga...gera...lengva...atodrėkio Vėjas švelniai glosto...kartais aplink mane susidaro Tyla, taip gera ją įkvėpti, o iškvėpus padėkoti...aplink mane visa persmelkianti Tyla...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 73 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute