Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
  Spausdinti

Re: Kalcis žaliavalgių maiste
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 15:17 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Nepamirštu:) Aš net matau su kuo tu lygini suaugusį žmogų:) Kūdikis labai nedaug juda, sveria nuo 3,5 iki 13 kg ir miega 16-13 valandų pirmais metais. Aš manau, kad mokslininkais dirbantys žmonės per šimtą metų sužinojo, kiek reikia kalcio suaugusiam žmogui ir kiek reikia kalcio kūdikiui. Ar tu tuo abejoji?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 15:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
darvienas rašė:
Nepamirštu:) Aš net matau su kuo tu lygini suaugusį žmogų:) Kūdikis labai nedaug juda, sveria nuo 3,5 iki 13 kg ir miega 16-13 valandų pirmais metais. Aš manau, kad mokslininkais dirbantys žmonės per šimtą metų sužinojo, kiek reikia kalcio suaugusiam žmogui ir kiek reikia kalcio kūdikiui. Ar tu tuo abejoji?

Pasikartosiu - abejoju bendrai priimtomis RPN ir kai kuriom medicininėm dogmom, nes jų metodika labai statistinio pobūdžio (net ne pagal svorį pvž). Todėl, jei žmogus be antsvorio - vienas sveria 50kg, kitas 120kg - jiem abiem tas pats RPN, nesvarbu kurios medžiagos, čia normalu? Ne. Tai labai instrumentinis požiūris, kuris itin patogus visokiem gamintojam, ką jie puikiai ir daro per 100 metų. Jei gerai pasidomėtum, atrastum daug blogio tų mokslininkų veikloje, pradedant tabako pramone, baigiant pieno pramone (dėsniai tie patys).
Aš kurį laiką dirbau medicinos klinikoje, todėl savo žodžiams pagrindo turiu ne tik teoriškai.

Beje nežinau kuo susijęs kalcis ir judėjimas, tai negaliu komentuot dėl šito.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 15:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

rekomenduoju pries tesiant diskusija susipazinti:
http://www.rawfoodexplained.com/vitamin ... -high.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 16:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
rekomenduoju pries tesiant diskusija susipazinti:
http://www.rawfoodexplained.com/vitamin ... -high.html

Būtent apie tai ir kalbu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 18:01 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ir kodėl vertėtų rinktis šitą variantą kaip teisingą? Dėl to, kad čia taip parašyta? Ar dėl to, kad tai rašė T.C.Fry'jus? Kad jis pats užsilenkė 69 metų jau ilgą laiką būdamas blogos sveikatos. Propagavo raw vegan (be papildų). Tai vien dėl to, ką man iš jo mokytis? Kaip numirt 69? Ačiū:) Man reikia dvigubai:) Aš galiu patikrinti pats jo rašybą, pavyzdžiui, geležį, ir valgyti 4 kartus mažiau geležies negu rekomenduoja, tai yra 2 mg per dieną (8 rekomenduoja). Ir tada nueiti pasitikrinti kraują - gal nori sporintis, kaip pas mane bus su geležim? O ką rekomenduotum panelėm, kai per mėnesines daugumai jų vidutiniškai per parą su krauju išbėga 1 mg geležies? Valgyti 2-3 mg per parą (12-16 mg rekomenduoja)? :) Tokiu atveju net neičiau į donorystės centrą tikrai:) Čia kaip Vaištarienė, kuri sako, kad reikia valgyti po kilogramą maisto per dieną arba dvigubai mažiau, nes kitą pusę duoda dievas :) Tegul nueina ir tai pasako kenijos bėgikams. Arba ne - tegul pati nubėga keletą kilometrų:) Dainius kepenis kalba protingiau: 'Mums reikia visai nedaug maisto (suprask - basic metabolic needs) - plius tiek, kiek judam'. O tas tiek, kiek judam yra dar tiek pat ir daugiau, jeigu normaliai aktyvus - daug judantis žmogus. Tai o tokie bajeriai, kad reikia 4 kartus mažiau maisto medžiagų manęs neveikia į tą pusę, nes jau ką jau ką, bet profus atletus yra ištyrinėję kaip nuluptus, kas liečia mitybą ir reikalingus maisto medžiagų kiekius, manau. Arba kad ir baltymų - nu ten visi kiečiausi žino kiek jų reikia ir pavyzdžiui, kenijos bėgikai, valgo 1,3 gramo baltymų ant kilogramo kūno masės(rekomenduoja sporto mityboje 1,2 g for endurance atletams - tai tėra žmonės kurie juda ant 3500 kcal kas dieną). O T.C.Fry'jus rašo, kad žiauriai per daug baltymų rekomenduoja, suprask, reikia valgyti 4 kartus mažiau - kenijos bėgikui vietoj 75 gramų per dieną - T.C.Fry'jus sako:'Baikit bajerius - jums reikia 19 gramų'. Ir tai pasakęs - numirė. Nemanau, kad jie valgo 4 kartus mažiau negu rekomenduoja:) Žinoma, galima visada pasiteirauti - gal pasakys:)
http://www.active.com/running/Articles/ ... htm?page=3

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 18:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš vistiek nesuprantu. Tamsta, visiškai šneki kaip dietologas, kuris žiūri į skaičius, bei viską padaugini iš Kenijos sportininkų, 100 metų mokslininkų teorijų bei kilogramo mirkytos duonos su vandeniu, o visi kiti jau nebeteisūs? Jei pačiam, kažkada nepavyko suderinti veganiškos dietos (o nenuostabu valgant neįvairiai arba nepakankamai, pagal sezoniškumą, arba bulvių košę kasdien), tai nereiškia, kad dabar visi turi žalius kiaušinius gert ir valgyt kotletus.

O dabar grįžtant prie temos: Straipsnyje parašyta kodėl RDN ne tokios kokios turi būt. Nes kažkokiame dokumente "dėl saugumo sumetimų" padauginama iš 10. Faktas ir viskas. Ar čia Fry, ar Butterfly parašė - nėra jokio skirtumo. Čia jau politiniai/metodologiniai faktoriai nieko nesusiję su sveikata.

Tavo teorijos sveikatos/medicinos forume tikrai turėtų daugiau fanų, bet pats žaliavalgiavimas jau yra kitokio požiūrio, savijautos bei žinių bagažo visuma. O Tamsta valgai virtus kiaušinius ir žaliavalgiams apie kalcį pasakoji. Tik dar nesuprantu tikslo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 18:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš tau netrukdau valgyti 4 kartus mažiau negu rekomenduoja, tai yra po 2 mg geležies per dieną. Po mėnesio tokio valgymo davai susirašom ir nueinam į Santariškes priduot kraujo. Ir sužinosim, kame reikalas su tuo 4 kartus mažiau:) O aš tiesiog pasakau, ką valgau. Aš už tai, kad žaliavalgiai valgytų kiaušus, žalius. Aš valgau virtus - man dabar tokie labiau patinka, bet aš nereklamuoju jų virimo - aš reklamuoju pačius kiaušus:) Ne dėl to, kad esu iš kiaušų pramonės, bet dėl to, kad kiaušuose yra maisto medžiagų, kurių reikia, kurių nesuvalgo veganai žaliavalgiai. O pačiai žaliavalgystei žali kiaušai ir jų valgymas niekaip neprieštarauja. Arba šitas forumas turėtų vadintis veganožaliavalgyste.lt ir tada jau filtruoti viską pagal tai. O žaliavalgytė yra žaliavalgystė. Gal ir reikia mažiau maisto medžiagų (bet nežinau kiek), taip pat ir kalcio, valgant žaliavalgiškai, nesiginčiju dėl to. Bet tai dar susiję ir su nuodų gėrimu (alkoholiu) ir su kvėpavimu nuodais (bet kokiais dūmais) ir su rūgimu valgant makalošes. Vienu žodžiu, aš nenoriu čia prieštarauti ir labai diskutuoti, nes ir pats nežinau, kiek tiksliai skiriasi tos rekomendacijos nuo tikrovės (bet aš valgau ne 4 kartus mažiau:) - gorilos valgo žaliavalgiškai ir valgo ne 4 kartus mažiau, šimpanzės, orangutangai, bonobai irgi - pažiek kiek jie kilogramų maisto suvalgo - jie visi panašiausi į mus) Verčiau parašom, ką valgom, tiesiog, kad ir kiti žinotų, kad visi žinotų, ką kas valgo - žinojimas šviesa gi sako žmonės :) O apie rekomenduojamas normas galim pasidaryt temą apie rekomenduojamas normas ir ten diskutuot, o čia tegul būna apie kalcingą maistą (kad ir kiek jo reikėtų):)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 19:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Žeimelis
Negali būti, kad pastoviai kasdien reikia kažko, kad kažko trūksta. Kur dedasi senas? Jei ląstelė pasensta, tai jei kūnas protingas, jis ir ką nors iš jos dar palieka. Čia kai kraustaisi, gali mesti lauk visus daiktus, bet gali ką nors ir į naujus namus parsinešti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 19:29 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai kam mes valgom?:) Negali būti, kad kasdien visko reikia - bet mes valgom ir valgom - kokią nesąmonę čia darom - kur vaištarienė? :) tai gal sunaudojam? Kodėl gorila, sverianti 210 kg, suvalgo apie 30 kg maisto kas dieną? durna gal? Ar vaištarienė pas ją dar nebuvo atėjusi į svečius? :) T. C. Fry'jus tai nespėjo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 20:50 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sezamu chalvos receptas: sezamus bent para mirkyti, kuo dazniau pakeiciant vandeni, geriausia kol islys mazi daigiukai. Perplauti, isdziovinti dziovintuve, nors skubant galima imti tiesiai is pakelio, neplauti, nedaiginti, nedziovinti. Tada seklas sumalti (kavamaleje arba galingam blenderyje) kol gausis vientisa sviesto pavidalo mase, i ja ideti medaus arba agaves sirupo, kiek deti priklauso nuo skonio, as dedu labai mazai. Mase ismaisyti, isminkyti, ji turi buti lipni ir riebi. Ta mase as dedu i silikonines formeles, svarbu gerai jas prigrusti:) Pripildytas formeles dedu i saldikli keliom minutem arba i saldytuva ilgesniam laikui (~15min) tuomet geriau issiima susiformavusios figureles is formos. Jei neturite silikoniniu formeliu, galima bandyti su rankom norimas formas modeliuoti. Sezamai gan greitai oksiduojasi, chalva reikia laikyti saldytuve ir prisidaryti ne daugiau kaip 4 dienom. Tai cia toks chalvos pagrindas. Galima deti i mase carob ar kakavos milteliu, paskaninti razinom, datulem, kartais chalvos sausainiukus papuosiu ir paskaninu raw sokoladu. Nors man pats skaniausias sezamu chalvos variantas be nieko, t.y. sezamai su trupuciu saldiklio, jie turi siek tiek kartoka poskoni, bet man tai skanu. Lygiai ta pati galima padaryti ir su aguonom, saulegrazom, riesutais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 22:40 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš priėjau prie moters ir tariau:'Sezamai atsiverk' Ir ji atsivėrė. Ir buvo daug kalcio

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2012, 14:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Tai kam mes valgom?:) Negali būti, kad kasdien visko reikia - bet mes valgom ir valgom - kokią nesąmonę čia darom - kur vaištarienė? :) tai gal sunaudojam? Kodėl gorila, sverianti 210 kg, suvalgo apie 30 kg maisto kas dieną? durna gal? Ar vaištarienė pas ją dar nebuvo atėjusi į svečius? :) T. C. Fry'jus tai nespėjo :)

Sebastijanovičius, ar kuris ten iš RUsijos valgo kelis kart per savaitę, kasdien nepritrūksta. Man irgi yra buvę, kad nepritrūko ir buvo labai gerai, bet ne šiandien.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2012, 17:35 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai aš 13 dienų nieko nevalgiau ir nepritrūkau labai iki paskutinės dienos, kai jau pritrūkau labai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2012, 19:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Tai aš 13 dienų nieko nevalgiau ir nepritrūkau labai iki paskutinės dienos, kai jau pritrūkau labai :)

Viską tu čia išbandęs :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute