Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Kalcis žaliavalgių maiste
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 15:37 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Kokį maistą valgote, iš kurio suvalgote kiek reikia kalcio?

Aš valgau pekino salotas. Jų kilograme yra (turėtų būti) 80 proc. kalcio paros normos iš kilogramo ant 2000 kcal. Įprastai, kaip suprantu, žmonės valgo pieną ir jo gaminius dėl kalcio. Jeigu valgau pekino salotas - nevalgau pieno gaminių. Jeigu nevalgau pekino salotų - valgau pieno gaminius (savaime atsiranda mintys apie juos). Taigi, mano žiniomis, pekino salota yra alternatyvus kalcio šaltinis.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Kalcis žaliavalgių maiste
StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 15:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Pieno gaminiai nėra kalcio šaltinis, nes to pieno kalcio nesisavina žmogaus organizmas praktiškai.
Atvirkščiai, organizmui, kad skaldyti ir neutralizuoti piene esančias fosforo rūgštis ir kitas medžiagas, reikalingas kalcis, kuris imamas iš kaulų. Taigi, kad pienas yra kalcio šaltinis - marketinginis triukas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 16:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jo, o tai dėl ko mano seneliai, jų seneliai ir jų seneliai ir jų seneliai ir jų seneliai ir buda valgė ir valgo pieną ir jo gaminius? Kas tada juos užhipnotizavo marketinginiais triukais? Norint valgyti kitą maistą, reikia žinoti dėl ko žmonės valgo tą maistą, kurį valgo, tai yra dėl kokių maisto medžiagų. Ir galima lengvai susumuoti kalcio kiekį, kurį suvalgydavo žmonės, gyvenę anksčiau ir gyvenantys dabar, neskaičiuojant pieno ir jo gaminių ir palyginti su dabar rekomenduojama kalcio paros norma. Taigi, iš ko Lietuviai suvalgydavo ir suvalgo tiek, kiek reikia kalcio, jeigu ne iš pieno ir jo gaminių?

Pavyzdžiui štai 18-19 amžiaus Lietuvių valstiečių kas dieną valgomas maistas ir jų gaminiai, išskyrus pieną ir jo gaminius (išskyrus sviestą, nes jame, kaip matyti čia http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ucts/133/2 kalcio yra nepakankamai): grūdai (duona), bulvės, mėsa, lašiniai, kopūstai, morkos, burokėliai, sviestas, uogienė, žuvis, kiaušiniai, agurkai. Nerašo, bet matyt ir pomidorai, ridikėliai, svogūnai, jų laiškai, krapai, petražolės, salotos vasarą. Tai kuriame iš šitų maistų pagal jų suvalgomą kiekį yra tiek, kiek reikia kalcio?
http://samogitia.mch.mii.lt/Samogitia_z ... _21_23.pdf

Paskutinį kartą redagavo darvienas 07 Rgs 2012, 16:20. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 16:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Iš kai kurių gaminių, pvž sūrio, kalcis pasisavinamas lengviau, bet ne iš daugelio pieno gaminių šaltinių. Bet šiaip tai žuvis, jautiena, grūdai, žalios daržovės yra pakankamas kalcio šaltinis ir čia nieko nėra stebuklingo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 16:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kiek kalcio yra 100 g žuvies?
Kiek kalcio yra 100 g jautienos?
Kiek kalcio yra 100 g grūdų?
Kiek kalcio yra 100 g žalių daržovių? Kokių konkrečiai žalių daržovių ir kiek kalcio?

Einu pažiūrti http://www.nutritiondata.com

Žuvys:
Karpis - 100 g yra 4 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4034/2
Ungurys - 100 g yra 2 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4051/2
Lydeka - 100 g yra 6 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4088/2

Jautiena - 100 g yra 1 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/bee ... ts/10525/2

Grūdai:
Perlinės kruopos - 100 g yra 3 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/cer ... sta/5679/2
Ruginiai miltai (tamsūs - maistingiausi) - 100 g yra 6 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal
http://nutritiondata.self.com/facts/cer ... sta/5728/2
Kvietiniai miltai (viso grūdo - maistingiausi - įprastai nevalgomi dėl per didelio mangano kiekio - mano žiniomis) - 100 g yra 3 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal.

Visur rašau ant 2000 kcal, nes tai svarbu, kadangi įprastai aktyvūs vyrai juda ant 3000 kcal, kas reiškia, kad reikia 1,5 karto daugiau kalcio, o jeigu dirbant, pavyzdžiui, stroikėse ant 4000 kcal - reikia 2 kartus daugiau kalcio - pagal dabartines rekomendacijas.

Paskutinį kartą redagavo darvienas 07 Rgs 2012, 16:33. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 16:29 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jau kazkur rasiau, kad 100g piene yra 11% kalcio, o stai 100g sezamu seklose yra 99% kalcio.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 16:39 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Taip. Išgerti 1 kilogramą pieno per dieną ir gauti 110 procentų kalcio paros normos ant 2000 kcal yra labai paprasta - ką ir darydavo ir daro žmonės (pavyzdžiui, pieniškos sriubos, sūris ar tiesiog pienas su sausainiais).
Taip, sezamuose su lukštais yra tiek kalcio.
http://nutritiondata.self.com/facts/nut ... cts/3070/2
Lietuvoje sezamai neauga
Ar tu valgai sezamo sėklas su lukštais kas dieną po 100 gramų?

Ne per seniausiai galvojau, kad galėčiau valgyti aguonų sėklas kaip kalcio šaltinį, nes 100 g aguonų sėklų yra 144 proc. kalcio paros normos ant 2000 kcal. Bet niekaip aš jų nesuvalgau nei po 50 gramų, nes nesivalgo man jos. http://nutritiondata.self.com/facts/spi ... erbs/203/2

Bet tu rašai, kad žmonės valgo pieną ir jo gaminius ne dėl kalcio. Bet visam kitam jų valgomam maiste yra visiškai nepakankamai kalcio ir sudėjus gal ir gaunasi 30 procentų paros normos ant 2000 kcal. O žmonės anksčiau judėdavo ant 3000 kcal mažiausiai manau (ir dabar sportuojantys arba dirbantys daug judėjimo, jėgų reikalingą darbą taipogi), nes dirbdavo visus tuos darbus visą dieną. Tai aš nesuprantu, kaip gali būti, kad žmonės valgo pieną ir jo gaminius ne dėl kalcio?

Tarp kitko, piene yra ir tiek, kiek reikia vitamino B2, ką reikia žinoti tiems, kurie sugalvoja nevalgyti pieno ir jo gaminių, nes tokiu atveju reikia susirasti maistą, kuriame yra tiek, kiek reikia vitamino B2.

Taip pat piene ir jo gaminiuose yra ir tiek, kiek reikia sočiųjų riebalų, ką irgi reikia žinoti, nes to nevalgant, vėl gi reikia susirasti kitą maistą, kuriame yra tiek, kiek reikia sočiųjų riebalų.
http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ducts/70/2

O štai pekino salotas aš kuo puikiausiai valgau - kad ir kilogramą ar pusantro per dieną :) Lenkai jas augina visus metus - lietuviai vežasi ir pardavinėja. Galima ir Lietuvoje auginti visus metus.
http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2379/2

Taigi, kokį maistą valgote kaip kalcio šaltinį? Kiekvienas asmeniškai šiuo metu :)

Tiesa, dabar jeigu prekybos centruose neberasite pekino salotų, tai gali būti, kad kažkas paskaitė šitą temą :)

Edvinai, kokį tu valgai maistą kaip kalcio šaltinį?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 17:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tu nepamiršti kartais, kad tais laikais seneliai gerdavo pieną iš tešmens, o dabar dauguma gerią pieną pasterizuotą kur visi mineralai jau seniai iškaitinti?

http://www.mercola.com/article/milk/no-milk.htm čia tik vienas iš daugelio straipsnių. Taip, kad tavo argumentas yra vėlgi toks "iš tų laikų", kurių jau seniai nebėra, čia negalioja tiem, kas laiko ožkas, karves ir gyvena kaime. VIsi kiti žmonės geria pūlių, antibiotikų ir kaitinto pieno gėrimą, kurį suskaidyt reikia imti kalcį iš kaulų. T.y. kalcio gaunama mažiau, nei sunaudojama virškinant tokį gėrimą.

O specialiai pompuoti kalcį irgi nėra itin tikslinga, geriau daug ir įvairiai valgyti (net apelsine yra kalcio) ir nebus problemos. Ir tai tikrai yra geriau, nei griaužti dieną iš dienos kopūstą ir po to suprasti, kad kažko kito pradeda trūkt. Įvairiai maitinantis, dar nesu niekur skaitęs, kad kalcis būtų vegetarų/veganų galvos skausmas. Čia kaip tik man rodos osteoroporozė senatvėj būdinga tiem "kur daug pieno geria".

Čia yra pakankamai didelė lentelė:
http://www.soystache.com/calcium.htm

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 17:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai aš ir nesakau, kad reikia gerti pieną ir valgyti jo gaminius. Ir aš žinau tą informaciją, kur rašoma apie pieną ir osteoporozę ir kitus susijusius pasidarančius nesveikumus. Aš pats žinau, kad reikėjo gerti motinos pieną, kai reikėjo ir baigti, kai reikėjo. Bet kalcio vistiek reikia tiek, kiek reikia ir man įdomu, ar žmonės žino, kiek jo suvalgo ir ar žino, iš kokio maisto jo suvalgo tiek, kiek reikia. Nes man tai galvoti, kad 'Reikia valgyti įvairų maistą' ir suvalgysiu tiek, kiek reikia kalcio yra nieko nesakanti nesąmonė. Apelsinų kilograme yra 40 procentų kalcio paros normos ant 2000 kcal. http://nutritiondata.self.com/facts/fru ... ces/1966/2 Bet apelsinai Lietuvoje neauga. Bet kam patinka, tai aš neprieštarauju, kad žmonės valgo apelsinus:) Ir aš nerašiau, kad valgau vien kopūstus - išvis aš kopūstų nevalgau, o pekino salotas, nes kopūstai man neskanu (bet kartais, kai nesuvalgau pekino salotos daugiau dienų ir būna kopūsto, tai suvalgau kopūsto:)). Nors kopūsto kilograme yra 40 proc. kalcio paros normos. http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2371/2 Ir aš nerašau apie specialų kalcio pumpavimą, o rašau apie suvalgymą jo tiek, kiek reikia. Tai va, man tiesiog įdomu žinoti, iš kokio maisto aš pats ir kiti žmonės suvalgo tiek, kiek reikia kalcio šiuo atveju:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 18:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas, as darausi sezamu chalva. Kiek gramu kalcio zmogui i diena reikia, nesidomejau. Ir kiek tu sezamu reikia suvalgyti? 100g gal ir nesuvalgau, bet 50g tai tikrai. Bet ir 100g suvalgyti nera didele problema, jeigu tiek reikalinga, ta chalva taip gerai sueina...:)) Taciau valgant seklas yra salutinis ju poveikis, tai visos omegos, ypac omega6. Taciau vartojant pieno produktus, yra ir kiti pavojai, bei salutiniai poveikiai. Apie pasterizuota, pilna antibiotiku ir hormonu piena is PC net nesneku. Cia susirinke zaliavalgiai. Visu pirma didzioji dalis suaugusiu zmoniu netoleruoja pieno ir jo produktu, pienas rugstina organizma, o rugsties neutralizavimui imami mineralai, ir tuo paciu tas pats kalcis is kaulu. taip, kad gaunasi "tas ant to". Nemanau, kad pienas yra geras kalcio saltinis. Be to nera butina valgyti vien sezamus, kad gauti kalcio dienos norma. Kalcio gausu visose seklose, riesutuose, lapinese darzovese. Manau, kur kas sudetingiau yra gauti vit.D, be kurio tas kalcis praktiskai bevertis. Ypac jo trukuma jaucia miestieciai, dirbantys ir gyvenantys uzdarose patalpose. O saltuoju metu laiku isvis jo negauna.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 19:08 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš neieškojau kokio tai vieno super produkto, kuris būtų geras kalcio šaltinis, bet stengiausi, kad mano dienos racione, komplekse, būtų pakankami visų medžiagų. sudėjus 2-3 rūšių daržoves, porą vaisių rūšių, porą riešutų-sėklų rūšių plius gerą pundelį prieskoninių žolių, gaudavau mane tenkinantį variantą. tarp visų produktų pagal kalcį pirmauja aguonos. aš jas mirkydavau, trindavau blenderyje su vandeniu iki tirštos grietinės konsistencijos, saldindavau medumi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 19:29 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Laura, o tu valgai sezamo sėklas tas, kur su lukštais, ar kur be?
Tose be lukštų tai atseit kalcio yra 6 proc. paros normos iš 100 g.
O kodėl tau nepatinka omega 6 linolo riebalai, kurių yra sezamų sėklose. Juk jų reikia ir pagal rekomenduojamas normas moterims reikia 12 gramų, o vyrams - 17 gramų kasdien ant 2000 kcal.
http://users.rcn.com/jkimball.ma.ultran ... /RDAs.html
O 100 gramų sezamo sėklų be lukštų yra 25 gramai linolo riebalų.
http://nutritiondata.self.com/facts/nut ... cts/3157/2 Tai what's the problem?:)

Jelena, dar iš aguonų sėklų vieną kartą buvau jas sumalęs ir užpylęs vandeniu ir įdėjęs į šaldytuvą ir po kelių dienų pasidarė toks sluoksnis tirštas balkšvas. Vandenį atsargiai nupyliau ir paragavau tos košės ir skonis buvo labai panašus kaip grietinės.Tai ta grietinė buvo skanu. Bet pačias sėklas nepatinka valgyti - nemalonus jausmas ir skonis nelabai.

Bet aš vis galvoju, ką augančio Lietuvoje valgyti, kadangi iki šiol galvojau kaip apsigyvenčiau gamtoje Lietuvoje ir ten visu maistu pasirūpinčiau pats. Ir dabar žiūriu, kad valgyčiau tai, kas auga Lietuvoje. Bet jeigu taip negalvočiau, tai galėčiau valgyti bet kokį maistą, tai yra sezamo sėklas ar aguonas (nu jos uždraustos auginti Lietuvoje kiek žinau):)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 19:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Zinoma, kad valgau tik tas kur su lukstu. Kur be luksto, tai manau jos isvis ne raw ir visai ne i sveikata. Su tom visom omegom, tai labai daug prisiskaiciau. Kad omega6 ne i nauda, tai info labai daug. Bet kuriuo atveju siek tiek tokio riebalo vartoju. Bet dabar dar daugiau info, kad ir omega3 zalinga:) Nesu vieningos nuomones, bet stengiuosi riboti visus riesutus, seklas ir be saiko nevalgyti. O kaip riebalu saltini renkuosi kokosu sviesta (alieju), avokada. O su tais riebalu kiekiais, kiek reikia vyram, moterim ir kokiu, tai velgi tos informacijos tiek daug ir daznai ji tokia priestaringa... Nesakau, kad riebalo nereikia, bet manau, kad visu omegu reikia vengti. Jei jau norisi riebalo, tai nebent kokosu sviestas tam tinkamiausias, dar palmiu aliejus, o pagal musu klimata tai nebent kiauliu lasiniai, sviestas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Rgs 2012, 20:12 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Laura, ar kasdien valgai sezamo sėklas? Rašei, kad 50 gramų suvalgai tikrai. Ar čia kiekvieną dieną?

Jelena, ar kasdien valgai aguonų sėklas?

Kas dar kokį maistą valgote kaip pagrindinį kalcio šaltinį?

Nes realiai, visi tokie ir panašūs sąrašai http://www.soystache.com/calcium.htm yra žinoma gražu iš pirmo žvilgsnio. Bet jeigu pažiūrėjus atidžiau ir pažiūrėjus kiek to maisto mes realiai suvalgom, tai gaunasi, kad kaip pagrindinis ir pakankamas kalcio šaltinis yra viso labo keletas sėklų, tokių kaip sezamo sėklos su lūkštu ir aguonų sėklos, kurių realiai mes suvalgom nuo 50 gramų iki 100 gramų ir dar pankolio ir chia sėklos. Ir dar toks maistas, kurio galim suvalgyti didesnius kiekius, kaip antai kai kurios lapinės daržovės, tokios kaip pekino salotos, lapinis kopūstas (kale) ar špinatai (nors pastarieji atseit negerai dėl oksalo rūgšties kiekio). Taigi, gaunasi, kad iš viso didžiulio gražaus sąrašo, realiai tinkamo valgyti maisto kaip pagrindinio kalcio šaltinio (nevalgant pupelių - o raw tai ir reiškia, kad nevalgant pupelių) yra nei daug nei mažai - 4 sėklos (sezamo, aguonų, pankolio ir chia) ir lapinis kopūstas, pekino salotos ir gal dar špinatai :) vuolia :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 06:42 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Jelena, ar kasdien valgai aguonų sėklas?

nevalgau jų aplamai ir pasiliaunu žalėsiais, kurių mano racione yra labai daug, nuo 200gr dienoje. visi mano skaičiavimai buvo man aktualūs tuomet, kai buvau nėščia ir aktyviai žindžiau vaiką. manau, kad dabar negaunu pilno RDN ir "nesiparinu". kalcis yra tas elementas, kuris labiau priklauso nuo gebėjimo jį įsisavinti, nei nuo to, kiek tu jo gauni su maistu. kalcio įsisavinimą mažina: kofeinas, arbatoje esantys taninai, grūdų ir ankštinių fito rugštis (phyto acid), baltymų trūkumas arba perteklius, vitaminų K ir D trūkumas, blogas santykis su magniu (antropologai rašo, kad turi būti 1:1), didelis geležies kiekis, angliavandenių perteklius (tai rūgština, o kalcis- šarmina), prasta žarnyno mikroflorą (kalcio oksalatas įsisavina tik tuomet, kai mikroflora yra "gera" -tyrimai yra).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 08:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena, kokius valgai žalėsius?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 09:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

sezono metu valgau visas prieskonines žoles, nesezono metu valgau savo džiovintų žolių mišinius, į kuriuos įeina ir prieskoninės žolės ir laukinės, kurios yra net turtingesnės mineralais. vidutiniškai 100 gr "žolių" bus 100-300 mg kalcio, kultūros turi mažiau, laukinės žolės ir lapai- daugiau. tarkim, vynuogių lapuose 300 mg, ropių lapuose 190, burokų lapai 117, krapai 208mg. net "tradiciniai" šaltiniai rašo, kad geriausiai kalcis pasisavina iš lapinių daržovių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 10:25 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nekasdien valgau sezamus, bet daznai, i savaite gal 4-5 dienas valgau. Is jos darausi chalva, prisidarau keliom dienom ir po gabaleli suvalgau. Kai pasibaigia vel pasigaminu, bet kartais buna tarpai, kai nevalgau. Tuomet valgau kitokias seklas arba riesutus, tarkim migdolus (100g-29%), dabar prasidejo lazdynu riesutai (100g-11%), saulegrazos (100g-8%), moliugu seklos (100g-4%), aguonas (100g-144%). Ir zinoma visokias lapines darzoves, neziurejau kiek jose ten to kalcio, bet manau, kad nemazai. O del ko parupo kalcis, as zinau, kad magnis ar kalis kurkas svarbesnis, jeigu del kaulu stiprumo?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 10:43 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai dėl visko - ir dėl to, kad kai mes imam nebevalgyti vieno maisto, tai imame valgyti kitą maistą ir man įdomu, kokį valgo žmonės maistą kaip pagrindinį kalcio šaltinį (kurie nebevalgo pieno ir jo gaminių). Asmeninė patirtis, asmenimis pasirinkimas - ne iš teorinių lentelių, nes tada žinau, kokį maistą kiti žmonės renkasi ir valgo ir kokio jiems užtenka - ir kokio ne. Ir pats galiu rinktis iš tų variantų :) Kadangi ir aš žmogus kaip ir jie - ir todėl tai tinka ir man. Įdomu, smalsu, reikalinga ir naudinga :) Ir kad kiti žmonės žinotų.

Tai pagrindinė priežastis yra pieno ir jo gaminių nebevalgymas ir kitas maistas vietoj to. Dėl to paties parašiau ir apie vitaminą B2 ir tuoj parašysiu apie sočiuosius riebalus ir apie pilnaverčius baltymus, nes ir tų ir tų buvo tiek, kiek reikia piene ir jo gaminiuose. Man svarbu, kad ir aš pats, ir kiti žmonės žinotų, kokį maistą valgyti vietoj, šiuo atveju, pieno ir jo gaminių, kad tikrai suvalgytų visko, kiek reikia ir kad dėl to būtume sveiki ir gerai jaustumėmės visą laiką :) Ir dėl to, kad man nepatinka tokie nieko nesakantys pasakymai, kaip 'Valgyti įvairų maistą' arba 'Valgyti vaisius ir daržoves', kadangi yra visokio maisto ir ne bet kokį maistą mes valgome ir ne bet kokiame maiste yra visko, ko mums reikia. Ir dėl to, kad matau, kad žmonės valgo konkretų maistą ir konkrečius maistų derinius, kurių jiems pilnai užtenka (o ne beleką). Ir dėl to, kad aš už tai, kad mes žinotume, kokį konkrečiai maistą valgyti - morkas tai morkas :)

Dėl to aš klausiu žmonių, ką jie valgo - ne teorijų, o KĄ TU VALGAI :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 12:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaunas
gal, Laura, gali parasyti sezamu chalvos recepta? blaskausi po forumo receptus, bet tokio nerandu :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 12:47 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Ir dėl to, kad man nepatinka tokie nieko nesakantys pasakymai, kaip 'Valgyti įvairų maistą' arba 'Valgyti vaisius ir daržoves', kadangi yra visokio maisto ir ne bet kokį maistą mes valgome ir ne bet kokiame maiste yra visko, ko mums reikia.

Tamstai dauguma žmonių pasakė, kad specialiai neseka ir nevalgo kažko ypatingai, dėl tokio darinio kaip kalcis ir pieno niekuo nekeičia. Tiesiog valgant žalią maistą, jo daug pasisavinama iš žalių daržovių ir apskritai, kalcio yra beveik visur, gal RPN mažiau, gal daugiau, bet manau tai nesvarbu, nes čia nėra B12, todėl nėra prasmės valgyti vieną kažką turint omenyje, kad čia "kalcio šaltinis". Todėl nesu girdėjęs, skaitęs, kad žaliavalgiai ar veganai valgytų kalcio papildus, o tai jau daug ką pasako.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 14:30 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai aš ir negalvoju, kad specialiai seka, ką valgo, ar valgo kažką ypatingo. Man tiesiog įdomu, ką jie valgo. Aš ir paklausiu. Ir va, Jelena parašė, kad valgo žalius laukinius ir naminius augalus. Jelena, kokius konkrečiai valgai? Laura parašė, kad 4-5 dienas per savaitę valgo sezamus su lūkštais, chalvos pavidalu. Kas nori, tas parašo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 14:50 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano kalcio racionas: kopūstai, Pekino kopūstai, špinatai, dilgelės, bazilikas, įvairūs riešutai, daug prieskonių visokių, petražolės, krapai, saulėgražos, sezamai, džiovinti pomidorai, ir t.t. Na ir žinoma, kalcio kažkiek yra daugumoje vaisių. Viskas belekokia tvarka ir be didesnio pastovumo.

Fun fact: motinos piene yra tik 32mg kalcio/100g.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 14:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Būdamas tokio dydžio ir tokio aktyvumo ir miegodamas po 13-16 valandų per dieną ir aš šliaužiočiau nuo vienos lovos iki kitos su dviem salotų lapais ir keliais trupiniais sezamų chalvos:) Nors kam visa tai, kai yra gražiosios skaniosios moters krūtys ir viską duoda vien todėl, kad esu:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgs 2012, 15:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Būdamas tokio dydžio ir tokio aktyvumo ir miegodamas po 13-16 valandų per dieną ir aš šliaužiočiau nuo vienos lovos iki kitos su dviem salotų lapais ir keliais trupiniais sezamų chalvos:) Nors kam visa tai, kai yra gražiosios skaniosios moters krūtys ir viską duoda vien todėl, kad esu:)

Tamsta vėl pamiršti, kad tokio amžiaus sparčiai vystosi kaulai, tai to kalcio labai reikia. Darau prielaidą, kad esmė yra pasisavinime, o ne RPN kiekyje.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 39 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume