Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Cholesterolis ir sotieji riebalai lietuviškame maiste
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2012, 17:25 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Svarbus dalykas - reikia ir cholesterio ir sočiųjų riebalų kas dieną. Lietuvoje žmonės nuo seno valgydavo kiaulės riebalus (lašinius) ir sviestą (sočiųjų riebalų kiek reikia) ir kiaušinius (cholesterolio kiek reikia) daugmaž kiekvieną dieną. Vis galvoju, ieškau kokie kiti alternatyvūs maistai, kurie auga Lietuvoje, kuriuose yra ir tiek, kiek reikia cholesterolio ir sočiųjų riebalų. Dėl cholesterolio tai radau ungurius, kurių 100 g yra 42 proc. paros normos. Tai 200-300 g ir yra. Arba 300-500 g kitokios žuvies (20-30 proc. paros normos iš 100 g). Tai čia pažvejoti ne problema :) Bet neradau sočiųjų riebalų kito maisto nei sviestas arba lašiniai. Stengiuosi visaip išsisukti nuo gyvenimo su vištomis ir kiaulėmis ar karvėmis ir nuo viso to vargo :) nuo kapstymosi po vištų šūdus pabėgti išeina valgant žuvį, bet dėl sočiųjų riebalų, tai nežinau ką ir bedaryti. Tos kiaulės ir karvės manęs visai netraukia ir visas tas 'mėšlas', su kuriuo tektų žaisti kiekvieną dieną :) jau pas krikšto tėtį vasarom pagyvendavau tokį gyvenimą - tas žmogus laikė juos visus ir beveik viskuo pasirūpindavo pats - žavingas vyras dėl tokių sugebėjimų, bet tikrai ačiū - man tokio gyvenimo nereikia :)

Gal kas jūsų galvose atsiranda? Ar jūs neapsisunkinate tokiu galvojimu :) Ką jūs ten galvojate? :)

Žinoma, yra kokosai ir juose kiek reikia sočiųjų riebalų, bet jie neauga Lietuvoje, taigi kad ir kaip vilioja šis išganingas variantas, gyvenimui Lietuvoje iš šalia namų užaugančio maisto, jis kaip gražus sapnas, kurio pabudus nebelieka :) Tai va, tokia nevilties žinutė šį kartą :) tie prakeikti sotieji riebalai :D

Tiesa, gi galima medžioti laukinius gyvūnus, jeigu čia yra kokių riebių

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Cholesterolis ir sotieji riebalai lietuviškame maiste
StandartinėParašytas: 05 Rgp 2012, 22:22 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Uoj, dar pieną ir visokius pieno produktus, bet tai čia vistiek prie gyvenimo su karvėmis :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Rgp 2012, 13:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: vilkaviskis
linu semenys http://www.366.lt/index.php?option=com_ ... 2&Itemid=3
"Iš linų sėmenų spaudžiamas liaudies ir tradicinėje medicinoje plačiai naudojamas sėmenų aliejus, unikalus savo chemine sudėtimi: jame yra iki 50 % omega-3 (lonoleno) bei apie 20 % omega-6 (linolo) polinesočiųjų riebalų rūgščių, apie 20 % oleino (mononesočiosios) rūgšties ir tik apie 10 % palmitino bei stearino (sočiųjų) riebalų rūgščių.

Šis aliejus naudingas tiems, kurie nori normalizuoti cholesterolio apykaitą organizme, patiria nuolatinę nervinę įtampą ar jaudulį, net vaikams, ypač norint nuslopinti jų hiperaktyvumą. Sėmenų aliejus puiki aterosklerozės profilaktinė ir gydomoji priemonė."
ar to nepakaktu? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Rgp 2012, 14:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Juraja

Taip, linų sėmenų aliejaus 100 gramų yra 47 procentai sočiųjų riebalų rekomenduojamos paros normos ant 2000 kcal. http://nutritiondata.self.com/facts/fat ... ils/7554/2
Tai reiškia, kad tam, kad suvalgytume tiek, kiek reikia sočiųjų riebalų, turėtume suvalgyti 200 gramų linų sėmenų aliejaus per dieną ant 2000 kcal - man to padaryti neįmanoma :) nežinau ar kam nors įmanoma. Man ir 100 gramų aliejaus suvalgyti neįmanoma :) aš per dieną gal apie 50-60 (daugmaž, bet reiktų tiksliai pažiūrėti, nes gali būti paklaida kokių 20 g) gramų riebalų suvalgau, daugiau niekaip - būna neskanu, šlykštu. Matyt man tiek reikia (lieknas vaikinas esu). Dėl to šitas netinka. Jis aišku puikus (kiek žinau) maistas ten kokius 2-3 gramus per dieną (nes vyrams reikia 1.6 g, moterims 1.1 g per parą ant 2000 kcal), kad gauti tų omega 3 ALA riebalų.
Galvoju dabar kokosus pavalgyti kol jų yra (nes kitaip dabar prie sviesto arba lašinių traukia ir valgau - nebežaidžiu to žaidimo, pavadinimu 'reikia, bet vistiek nevalgysiu', nes rezultatai visai nepatiko :)). Nu ir kiaušus dėl cholesterolio. Kol dar nesikraustau į gamtą. Bet iki to laiko, man vistiek reikia sužinoti visą maistą, kurį ten sodinčiau (laikyčiau neduok dieve :)) ir valgyčiau - pilną kombinaciją.
Na, aš dabar žiūriu pagal rekomenduojamas paros normas, nes nu gal ten nesąmonių neprirašyta :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgp 2012, 13:51 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Pamiegojau pietų miego ir organizmas pagamino man dovaną (šįkart ne šlapią lovą):

'Jeigu mano svajonių vyras (štai jis http://plantcures.com/Lichingyun.html) valgė daugiausia vaisius ir laukinius augalus ir dažnai valgė žuvį ir porą kartų per metus mėsą, ir jam tiek užteko (ir nesuko sau galvos dėl cholesterolio ir sočiųjų riebalų) tam, kad turėtų 23 žmonas, tai ir man reikia taip daryti - juk Lietuvoje gyvena 230000 daugiau moterų nei vyrų - ir joms irgi reikia poruotis! Ir gaunasi, kad tuo metų laiku, kai neužšalę vandens telkiniai, galėčiau valgyti žuvis, o tuo metų laiku, kai užšalę vandens telkiniai, galėčiau valgyti laukinius gyvūnus (šaldiklis mėsai laikyti tuo metu yra už lango). Tokiu būdu nušaučiau du zuikius (o gal ir daugiau, jeigu tiek žmonų) vienu metu: būčiau pavalgęs ir žuvies dažnai ir būčiau pavalgęs ir mėsos du kartus per metus ir daugumą maisto - vaisių - vasarą nuo medžių, o žiemą obuolių iš rūsio ar džiovintų ir augalų vasarą iš miško ir pievų ir gal daržo (abejotina nauda dėl geležies, kalcio ir kitų maisto medžiagų nepakankamumo), o žiemą iš trobos džiovintų laukinių ir naminių lapų ar gal daržovių iš rūsio ir plius sėmkų, linų sėklų, moliūgo sėklų ir gal riešutų.

Tai va, tokia graži fantazija

Nėr čia ko per daug šypsotis :)

O štai ir vienas toksai įdomus medžioklės būdas:
Cituoti:
In order to catch such wild animals as deer, wild turkeys, and rabbits, the Tarahumara simply chase after the animal until the animal drops from exhaustion. Their hunting practices are widely known in Mexico and ranchers have been known to hire the indians to chase down wild horses .

Gerai, einu pabėgioti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2012, 19:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Prie to paties apie mano svajonių vyrą ir cholesteroliį su sočiaisiais riebalais :)

Vyras, kuris visą gyvenimą valgo daugiausia vaisius, jų sultis, žalias (green) daržoves, žuvį (valgo maždaug tris kartus per savaitę po 113-142 gramus) ir mėsą vieną kartą per metus (lamb), whole wheat toast ir peanut butter pusryčiams ir dar šį bei tą, ką pasako šiame video.
http://www.youtube.com/watch?v=mj7knA3-YUs
Sako: 'Valgau mėlynes kiekvieną dieną' :D
Dabar jam 110 metų ir panašu, kad jis daugmaž sveikas ir jaučiasi gerai :)
http://www.youtube.com/watch?v=-47DWLFoMus
http://www.youtube.com/watch?v=gaK7DDZg ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=rfAvTTGD ... re=related

Kaip pasakė lama dondrup dorje: 'We need a good role model, if you hang out with the wrong role models, they will really drag you down in that direction' http://www.youtube.com/watch?v=H4o97PEXzBA

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Rgp 2012, 08:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Bet, žinoma, ponas Bernandas tėra silpnas naminis gyvūnėlis, palyginus su stipriu laukiniu ponu Li.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 16:59 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Prašau ištrinti šitą temą kaip krūvą nesąmonių, pafantazavimų ir nematau iš to naudos niekam :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume