Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Is ir raw or not/Ar tai žalias produktas ar ne?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 10:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Čia aš darau glaustą, laisvos formos vertimą straipsniuko:

http://www.living-foods.com/articles/rawornot.html
Is it Raw or not?
By John Kohler

Dažnai man užduoda klausimą "Ar šis produktas (įrašykit kurį norite) yra žalias? Šis straispnis iliustruos mano atsakymą į klausimą

Svarbu užduoti sau klausimą "Kodėl aš valgau žalius produktus?" dažniausiai todėl, kad pagerinti ir optimizuoti sveikatą.

Taigi klausimas turėtų būti tokie:

1. Ar tai sveika ar ne?
2. Ar tai paruošta žemesnėje už 46C temperatūroje?
3. Ar produktas buvo apdorotas?

Yra daug produktų, kurie yra žali, bet aš jų nevalgyčiau, tarkim žalia mėsa ar pieno produktai. Nors jie gali būti šiek tiek naudingi, tačiau jų negatyvus poveikis kūnui yra gerokai didesnis. Taigi aš skirstau produktus į trys kategorijas: produktai, kuriuos reikia maksimaliai naudoti, produktai, kuriuos reikia naudoti saikingai, ir produktai, kuriu reikia nevartoti arba vartoti minimaliai. Beje, visada rekomenduoju rinktis organinius produktus, jei tai tik įmanoma.

Sekdami žalių produktų dietos žmogus norėtų naudoti kuo daugiau šių produktų:

* Žali vaisiai ir daržovės - Bet kokie žali švieži vaisiai ir daržovės. Kuo šviežiau, tuo geriau. Jei galite patys rinkti derlių, tai dar geriau.Jei produktas laikomas šaldytuve, jo gyvybingumas mažėja.
* Švieži daiginti produktai - galima daiginti sėklas patiems ir valgyti juos, kol jie dar gyvi ir augantys!

Kaip žaliavalgis galite norėt valgyt ir šiuos produktus: (bet akcentas daromas ties šviežiais vaisiais ir daržovėmis)

* Riešutai ir sėklos - Daugelis riešutų yra žali ir nebuvo termiškai apdoroti. Pirkite riešutus su kiautu, kada tai tik įmanoma. Kai kurie riešutai buvo apdoroti, kai buvo pašalinamas kiautas.
* Jauni kokosai - puikus elektolitų, švaraus vandens ir riebalų ir kalcio šaltinis.
* Džiovinti vaisiai- ar žinote, kad beveik visi džiovinti vaisiai iš maisto parduotuvės yra termiškai apdoroti? Taip, taip ir yra. Kalbinau daugelį džiovintų vaisių platintojų ir klausiau, kokioje temperatūroje džiovinami vaisiai. Dažniausiai temperatūra gerokai aukštesnė už 200 laipsnių. Tik saulėje džiovinti vaisiai bus žali, nes džiovinami natūraliai saulės spinduliais.
* Datulės - Dažniausiai yra išdžiovintos saulėje, jei perkamos geros organinės datulės. Bet įprastos datulės gali būti išdžiovintos natūraliai, bet vėliau troškinamos, kad atrodytų drėgnos.
* Džiovintos daržovės, žolelės ir prieskoniai. Aš netikrinau, ar jie tikrai yra "žali", ar buvo džiovinami aukštoje temperatūroje. Kada tik įmanoma, džiovinkite savo žoleles ir prieskonius ir naudokite juos kuo saikingiau.

..bus tęsinukas

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Is ir raw or not/Ar tai žalias produktas ar ne?
StandartinėParašytas: 17 Spa 2011, 10:46 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Venta
Nevisos razinos žaliavalgiškos, apie jų gamybą čia-
http://www.youtube.com/watch?v=qsWuhCyN ... _embedded#!

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 2 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume