Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 45 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

gelezis maiste
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 11:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
:!: gelbekit! susirgau ir nugabeno i ligonine, o ten padarius kraujo tyrima paaiskejo, kad gelezies kraujyje ne siaip trukumas o jos beveik visai nera. ir kalio stiprus trukumas. israse preparatu. ir sedau skaityt internete kas ir kaip. ir visi straipsniai raso ta pati- tik mesa gali duoti pakankamai gelezies. is augalu arba nepasisavinam, arba labai mazai pasisavinam. zodziu taip liudna pasidare, kad net verkt norisi. turiu isduoti savo isitikinimus, kad isgyventi?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: gelezis maiste
StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 12:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o kaip tu valgai, ka, kiek ilgai zaliavalgiauji?

mano tokia buvo problema kai iprastai lakto-vega maitinausi. nestumo metu itraukiau ppieno produktus, tai juodai krito hemoglobinas, gelezis buvo kritiskai zema.. as kaltinu butent pieno produktus, nes jie labai sutrikdo medziagu pasisavinima.. pagerinau savo situacija per pora mns valgydama nerealiai daug piktzoliu. plius stengiausi valgyt daug produktu (lesius pagrinde), kur yra lizino, aminorugsties. pagal tyrimus yra sasaja tarp to, kiek moteris gauna lizino ir jos feritino

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 13:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Laurute,ramybės,tiktai ramybės :) !

Elenutė čia nepaminėjo,kad vartoja žalius kiaušinių trynius. Jie-nuostabus gyvūninės geležies šaltinis. Gal tavo įsitikinimams tai būtų tinkamas kompromisas? O su žolėm tai ji šaunuolė!!! Kaip tik papildžiau žolių sąrašiuką "Kalendoriuje"-valgyk į SVEIKATĄ!

Aš išsigydžiau dalinės monovalgystės dėka-geležingą produktą valgydavau VIENĄ,su niekuo nemaišydama(na,tik ferum piliulę po jo išgerdama). Prieš tokį valgymą-2 val.nieko nevalgydavau,kad spėtų iš skrandžio nusileist kitas maistas. Po jo-8 val.nevalgydavau. :) Miegot eidavau,nepamanykit kažin ko!

Mano draugė nėštumo metu per dvi savaites išsigydė nevirtų burokų-morkų sultimis.

Nors tavo mityba ir gali būti niekuo dėta. Jei vartojai pakankamai "geležinių" augalų. Palūkėk,gal nustatys(ir pašalins) priežastį,dėl kurios organizmas NEĮSISAVINO tavo gaunamos geležies-jų gali būti keletas dešimčių.

Paskutinį kartą redagavo Smilga 03 Bal 2011, 14:02. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 13:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
aciu Jums labai. o kur galima daugiau suzinoti apie lizina ir feritina? zaliavalgiauju viasai ka tik todel nemanau kad priezastis sita. tiesiog noriu atstatyti gelezi be mesos. o tryniai man nebus priimtini, nes kai suzinojau kas vyksta su visto perekslem po to kai jau su kiausinias is ju organizmo isena visas kalcis( kalbu apie pramonines vistas) nebenoriu tame dalyvauti. o tikrai kaimiskom salygom auginamu vistu kiausiniu neisivaizduoju kur gaut. beje pasirodo, kad gelezies mano kraujyje beveik nera, o hemoglobinas normoje. galit pakomentuot?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 14:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

laurua, nereik tau jokių trynių, jei tu jų nenori. beje, aš rašiau apie tą periodą, kai nevalgiau jokių gyv.kilmės produktų (tik medų). tada man puikiai pavyko sutvarkyt savo ilgametę žemo hemoglobino problemą piktžolių pagalba. nors geležis ir mano tebeliko žemoka. kai pasibaigė piktžolių sezonas, įtraukiau į racioną trynius. spėju, kad jie turi nemažą įtaką mano savijautai dabar, kai neturiu racione "šviežios žolės". ką tik specialiai pažiūrėjau produktų sudėties lenteles, viename trynyje yra 3 proc, nuo vidutinio dienos geležies poreikio. tai net dabar, iš trynių aš negaunu net 1/10 savo geležies, ir tai tikrai nėra "mano sėkmės" paslaptis kaip kad rašo Smilga. bet, galbūt pasisavinimas geležies iš gyv.produktų yra geresnis, galbūt.. nežinau

nėštumo metu vengiau vitaminų, bet išimtį padariau Kraujo kompleksui, kuriame buvo B12, B9 ir geležis, nors gėriau gal vienos dienos normą kartą į savaitę.. burokėlių sulčių gėriau nerealiai daug ir kasdien praktiškai, tikrų kaimiškų ekologiškų burokėlių- nepadėjo.. nėštumo pabaigoje turėjau l.žemą hemoglobiną ir minimalias geležies atsargas, taigi spjoviau į principus ir savaitę, gal kiek ilgiau kasdien gėriau tą kraujo kompleksą- nulis reakcijos.. esu tikra, kad tai ne geležies trūkumo, bet pasisavinimo problema

feritinas- tai geležies atsargos organizme. įsivesk į googlą, paskaityk
lizinas- tai aminorūgštis, kurios daug kur yra, bet kai kur daugiau, kai kur mažiau. visuose ankštiniuose daug, žemės riešutuose (na, juk ir jie yra ankštiniai), sėklose, atrodo, taip pat nemažai. taip pat reikia googlinti, nes jau nepamenu. angliškai šis ponas vadinasi "Lysine". tikrai pamenu, kad 100 gr lęšiu davė dienos normą tos aminorūgšties

apie tą minėtą tyrimuką.. man jis b.aktualus, nes juodai slinko plaukai.. taigi tyrimas pasakė, kad, berods, 80 proc moterų, kurios skundėsi plaukų slinkimu, turėjo kritiškai žemą feritiną ir geležį. o įtraukus papildomą lizino šaltinį (jau nepamenu, ar natūralų, ar kokias piliules) situacija pradėjo gerėti

patikrink sėklas- visose yra gausu geležies. sėklas, o ne riešutus, mat sėklos lengviau pasisavina, tik jas būtina visgi išmirkyt, jei jau turi problemą. atrodo, kad net 100-150 gr saulėgrąžų tau duos visą geležį būtina. aš nėštumo metu nevalgiau jokių sėklų, jokių ankštinių, nenorėjau.. taigi nežinau, ar mano geležis būtų geresnė su jais.. stenkis maistą smilkinti, malti blenderyje- taip pagerinsi asimiliaciją, nes vistiek nesugebęsi sukramtyt taip gerai, kaip blenderio pagalba.. ir ieškok žolių. jau kitą savaitgalį gali keliauti į mišką, šian patikrinau- mačiau dobilus ir dar porą žolių, kurių pavadinimo nežinau, bet jas valgiau.. įkelsiu, kai nufotkinsiu, tai Smilga-smilgelė :) gal pasakys, kas čia
lekiu miškan, atsiprašau, kad sumaliau taip savo mintis

laikykis, laurua, mes su tavimi :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 15:06 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lauruže,tiksliai sužinok savo diagnozę.Kaip suprantu,geležies mažai kraujo SERUME,o eritrocituose pakanka. Taip gali būti dėl slapto vidinio kraujavimo arba...nėštumo. Nėščia moteris "suskystėja", kaip sakė vienas profesorius, kraujotakoje būva 3 litrai papildomo vandens-tai "praskiedimo anemija", dažna ir ne itin pavojinga.
Laurute,įvesk paieškoj "geležies deficitas kraujo serume priežastys", "geležis mg produktas" ar kažką panašaus. Ligoninėje bent laiko skaitymui daugiau turi :) . Ir mus apšviesi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 16:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Anemijos priežastis gali būti nitratai maiste! Valgysi daržoves-bet sirgsi. Išeitis-laukiniai augalai,miško uogos,apleisti sodai,daržovėms ir žalumynams-gamtinė žemdirbystė.

Kol viso to nėra,mane gelbėjo vaisiai-švieži ir džiovinti:vynuogės,abrikosai,slyvos,kriaušės,obuoliai(tai ir gydytoja patarė nėštumo metu). Vartok Elenutės rekomenduotas sėklas. Žalumynų augink balkone ar bent ant palangės,gal tiek nitratų nebus. Jei nebersi mineralinių trąšų. Kiek pamenu,geležis "persimeta" į daigus-pvz.petražolių žalumą,grūdų gemalus...

O žiemai prisidžiovink dilgėlių-jei nemėgsti,tai bent kaip vaistus kasdien po porą šaukštelių,užsigerdama. Arba į sriubas,kokteilius. Sudžiovinus,tuoj kimšk į sandarų stiklainį-kitaip labai siurbia drėgmę ir pelyja. Dabar jų rasi vaistinėje...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 20:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

va pabandžiau sumesti į vieną vietą kai kuriuos produktus su jų vertėmis geležies. dienos dozę rašo 11-18 mg,
čia, lentelėje, nurodyta, kiek mg geležies turi 100 gr produkto, bet surašyti produktai, kurie jau turi normaliai taip geležies, nuo 2 mg, su mažesnėmis vertėmis neįkėliau, bet jei reikia- galiu įkelti

Prikabinti failai:
Iron.png
Iron.png [ 27.83 KiB | Peržiūrėta 1462 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 22:35 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na,Elenute,šaunuolė! Puikus darbas!
O dar Lumlum davė nuorodėlę "Lietuviškuose straipsniuose",tai ten ir mano dilgė-gėlė paminėta...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2011, 22:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
aciu, Jelena tau uz varga. sakyk kodel nedaigintuose lesiuose daugiau gelezies nei daigintuose? o aguonas sezama ir migdolu riesutus tikriausiai geriausia vartoti pieno pavidalu? siaip is situ produktu kur paminejai as nemazai vartoju, bet tik labai trumpai dar zaliavalgiauju todel ir nespejo atsistatyti kraujas. vat kaip as manau. manau, kad labiausiai nualinau organizma tarpiniam variante kai nebuvau dar zaliavalge, o mesa ir zuvi jau buvau isemus is raciono.
Dar klausimas Smilgai : labai megstu dilgeles, laukiu nesulaukiu sezono, bet anksciau valgiau dilgeliu sriuba, o dabar kaip?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 00:22 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

1. Vaisių-dilgėlių kokteilis. Malam blenderiu kuo smulkiau,jei erzina tirščiai-perkošiam. Arba sulčiaspaudėj. Vaisiai sušvelnina "žolės" prieskonį.
2. Daržovių-dilgėlių kokteilis.
3. Žalibarščiai. Dedam blenderiu smulkintų dilgėlių į bet kurią žaliavalgišką sriubą.
4. Šviežias dilgėlių sultis geriam kaip karališką vaistą-visi Bavarijos karaliaus šeimos nariai kiekvieną pavasario rytą privalėjo! išgerti po taurelę dilgėlių ir taurelę kiaulpienių sulčių. Ką tik spaustų.
5. Pjaustytas dilgėles pasūdom ir patrinam kočėlu,kol susimaigys,pasirodys sultys-ir dedam į bet kokias mėgstamas salotas.
6. Susukam lapelį ritiniuku ir kramtom krūminiais dantimis(kažkur taip T.Lomanas rodė).
7. Džiovintų dilgėlių miltelius dedam į duoniukus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 07:30 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laurua,

visi duomenys is JAV oficialios duomenu bazes, musu Serbentine yra viska suvedus i viena faila, taigi man buvo lengva viska sugrupuoti pagal gelezi. mano tik perskaiciuota mirkytos saulegrazos ir aguonos.
daiginti lesiai yra maziau koncentruoti, kaip ir daigintos seklos, mat prigeria vandens, cia ir visa paslaptis. as pati skaiciavau, tai is 60gr sausu saulegrazu gaunu 100 gr "slapiu" ryte, mat 40 gr vandens sugeria seklos, atitinkamai ir koncentracija visu medziagu mazesne, cia pateikti skaiciavimai jau slapiam produktus. aguonos sugeria praktiskai tiek pat, kiek sveria, is 100 gr apie 180 gavusi buvau.

va zadetos nuotraukos mano piktzoliu
gal kas identifikuos
pirmas - mano pamegtas augalas, ji kultivuoju savo siltnamyje, tai lauke jo dar nera. gerbiu ji uz jo neutralu skoni, jis tikrai kaip salotos. kai praeita vasara man atsibdo visi kiti augalai, sis mano racione isliko ilgam. zydi mazais baltais ziedais. auga, ten, kur dregna, siltnamiuose jo pilna visada.
kitos dvi- visai smagus augalas, skoniu panasus i morku lapus, toks specifinis. jis jau pasirode lauke.

Prikabinti failai:
DSCN5581.JPG
DSCN5581.JPG [ 48.82 KiB | Peržiūrėta 1454 kartus(ų) ]
DSCN5570.JPG
DSCN5570.JPG [ 46.24 KiB | Peržiūrėta 1454 kartus(ų) ]
DSCN5569.JPG
DSCN5569.JPG [ 45.98 KiB | Peržiūrėta 1454 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 09:06 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
dekinga Jums. Smilgos dar noreciau paklausti kaip spausti sultis is dilgeliu jei neturim tos spec sulciaspaudes kur is zalumynu spaudzia. o Jelenos paklaust, tokios smagios piktzoles visur auga? mes gyvenam nemencines miskuose ir cia aplink tik pusynai. ar galima tiketis ju rasti siuose miskuose?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 09:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš sultis spaudžiau iš žolių Stollar pagalba, nesiskundžiau, nors tai ne spec.žolėm sulčiaspaudė

taip, šios piktžolės visur yra, bet tai ne miško piktžolės, jos gal pakrašty kur auga, nes mėgsta ir saulę ir drėgmę. manau, kai kas pasays jų pavadinimą, tai galėsi Inete apie jas plačiau paskaityt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 09:47 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Antrasis-didžiai gerbiamoji garšva. Rusiškai Сныть.
Pirmasis-vos įžiūriu telefono ekrane,bet berods jos didenybė žliūgė. Juolab,jei dar žydi baltai...
Pasididinau,įžiūrėjau-ŽLIŪGĖ! Sveikatos gėlelė. Lotyniškai Stellaria media. Rusiškai Мокрица.

Dilgėlės pavasarį gležnos ir sultingos. Malk el.mėsmale,ar rankine senąja mėsmale,arba kokteiline,arba strypiniu blenderiu(jį legviausia išplaut ;) ),o gautą masę-ant išgaubto plastikinio sietuko(irgi lengva plaut,čia tau ne merliukas) išversk ir medine bulvių grūstuve išspausi sultis. Elenutė panašiai daro.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Bal 2011, 13:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aga, Smilga, atspėjai, būtent taip abi žolelės vadinasi rusiškai. Ačiū

Beje, dar topinambas turi ir geležies ir labai gerai daugelio mineralų pasisavinimą padidina. Tik labai jau jis audringą fermentaciją žarnyne sukelia, vienareikšmiškai produktas valgymui mono variante.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Bal 2011, 22:46 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
turim soda, kur visas kampas topinambu priauges. bent jau man taip sake. tai lyg ir savotiska bulve ar ne? toks sakniavaisis. ji tiesiog nulupt ir supjauscius valgyt?
Beje Jusu zinios mane zavi. as svieciuosi kiek kitose srityse, bet stai sitoj naturalioj aplinkoj mazai ka zinau. o viskas del to, kad mieste mane augino ir kaimo neturejom :) betono sakmes :) ten nei apie zliuge...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bal 2011, 00:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip,saldžios bulvelės. Gumbinė saulėgrąža. Jei dar kampas priaugęs-tikrai jis. Nes juokaujama,kad greit turbūt ir sulaukėjusio rasim. O ką? Žiemoja,neserga,popsint nereikia... Tadu įrašysim į "Laukinį kalendorių" :P
Galima vieną griaužt,galima į visokias salotas tarkuot... Diabetu sergantiems-ir maistas,ir vaistas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bal 2011, 16:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Be žliūgės ir garšvos vakar jau radau dilgėlių (mes irgi netoli Nemenčinės), prisirinkau daug ir grįžus iškart pasidariau kokteilį - nėra nei ką lyginti su pirktinėm "žolėm".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bal 2011, 17:26 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu kaip jūs man visi patinkat! Šaunuolė, Dovile! Būkit gera, pakonsultuokit Kęstą, kiek bent apytikriai ko dėjot-ba jis teip ištroško...vitaminų, kad net temą įkūrė-"Žalieji kokteiliai". Visi mes ištroškom :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Bal 2011, 11:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

radau, kad garsva turi 16.6 mg gelezies 100 gr, taigi praktiskai dienos norma

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Bal 2011, 11:57 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Elenute, dėkui! Kokia gera žinia! Gal rasit dar apie kokią žolelę "geležinę"-rašykit! Labai įdomi laukinių augalų cheminė sudėtis-apie kultūrinius tai jau daugmaž aišku. Sunku rasti duomenis, labai išbarstyta.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Bal 2011, 22:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
eisiu garsvauti :) dekui

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2011, 12:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
pasirode ir dilgelytes ir garsvutes savame kieme auga. tik kad kiek veliau pasirode nei kitur bet manau net plaut nereikia kai savam kampe auga :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2011, 12:37 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gelezi butina valgyti su vitaminu C, kitaip sunkiai pasisavins. Ir jokiu budu negalima valgyti su pienu ir jo produktais, nes kitaip visiskai nepasisavins.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 45 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume