Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
  Spausdinti

Re: Geriausi kalcio šaltiniai nevartojantiems pieno
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 26 Kov 2013, 18:04 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, jei turi normalesni blenderi (mano Stollar 1000w, ne pats "kieciausias, bet neblogas). Imetu aguonas, ipilu nedaug vandens, o tirstejant mesei vis dapilu dar vandens po truputi, kai jau nebemala. tuomet, kai mase visa laika tirsta, ji susimala labai gerai. Tikrai galima gauti tokia, kaip grietine.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 26 Kov 2013, 19:43 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Jelena rašė:
Taip, jei turi normalesni blenderi (mano Stollar 1000w, ne pats "kieciausias, bet neblogas). Imetu aguonas, ipilu nedaug vandens, o tirstejant mesei vis dapilu dar vandens po truputi, kai jau nebemala. tuomet, kai mase visa laika tirsta, ji susimala labai gerai. Tikrai galima gauti tokia, kaip grietine.

Ne, deja mano blenderis visai dochlas. Senas ir labai negalingas. Bet kai nusipirksiu kada nors geresnį, tai pabandysiu. Bet bus gerai ir pienas kol kas :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Kov 2013, 20:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Žalias kurmis rašė:
Jūs teisūs. Šiuo metu esu nuniokoda kelių stiprių sezoninių virusų ir man trūksta visų medžiagų, kokias tik galima išmatuoti kraujo tyrimais, ar tai būtų mineralai ar vitaminai. Taigi gęsinu gaisrus ir tiek :) Dėkui už kalcio receptus.

:) Dar norėjau paklausti,ar Jums visi šie medžiagų trūkumai pasireiškė 100proc.valgant žalią augalinį maistą? :) o šiaip dar kalcio ir begale kitų mineralų ir vitaminų yra daigintuose kviečiuose,kukurūzuose. Moldavijoj žmonės, net sulaukę garbingo amžiaus, turi baltus, sveikus dantis,jie daugiausia valgo "mamalygą" iš kukurūzų miltų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 10:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ONUTĖ rašė:
Moldavijoj žmonės, net sulaukę garbingo amžiaus, turi baltus, sveikus dantis,jie daugiausia valgo "mamalygą" iš kukurūzų miltų.

Onute, tai gal žinot, kas tai per valgis ir kaip jis pagaminamas :roll: ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 10:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano mama gaminasi štai tokį Ca papildą, sako jis gerai įsisavinamas:

Reikalingi kiaušiniai, juos sumušus reikia iš karto juos gerai nuplauti ir nuimti baltą plėvelę, esančią vidinėje lukšto pusėje, tada lukštus gerai išdžiovinti ir sumalti su kavamale. Tokių miltų galima įsiberti į valgomą maistą arba tiesiog užsigerti vandeniu. Mama geria mažiau nei pusę arbatinio šaukštelio per dieną. Pabandysiu ir aš - manau blogiau tikrai nebus:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 11:47 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Ar mamos piene turėtų būti tiek kiek reikia vitamino D jos vaikui?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 12:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Ar mamos piene turėtų būti tiek kiek reikia vitamino D jos vaikui?

darvienas, nenukrypkime nuo temos. jei nori disutuoti tokiau, uzduok si klausima kur nors forume apie vaiku mityba. dekui.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 12:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Taip, jei turi normalesni blenderi (mano Stollar 1000w, ne pats "kieciausias, bet neblogas)
Nenukrypkime nuo temos, Jelena:) Vitaminas D susijęs su kalciu labiau negu neblogas blenderis su aguonomos:) Net jeigu iš pirmo žvilgsnio nesimato:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 13:05 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sigutė rašė:
Mano mama gaminasi štai tokį Ca papildą, sako jis gerai įsisavinamas:

Reikalingi kiaušiniai, juos sumušus reikia iš karto juos gerai nuplauti ir nuimti baltą plėvelę, esančią vidinėje lukšto pusėje, tada lukštus gerai išdžiovinti ir sumalti su kavamale. Tokių miltų galima įsiberti į valgomą maistą arba tiesiog užsigerti vandeniu. Mama geria mažiau nei pusę arbatinio šaukštelio per dieną. Pabandysiu ir aš - manau blogiau tikrai nebus:)

Esu isbandziusi. Sumalus luksta jis siaubingiausiai smirda. Taip smirda, kad jokia mada i burna nesugebeciau isideti.
Onute, mano ligu ir dietos istorija labai paini. Bet trumpai pasakius tai ne, medziagu trukumas isryskejo NE valgant zalia augalini maista. Valgant zalia augalini maista man kazko truko, nesugebejau issiakiskinti, ko konkreciai, taigi emiau eksperimenduoti ir nusieksperimentavau ne i ta puse. To pasekoje kruva ligu ir nugriuves imunitetas, kuris su gripais medziagu trukuma visiskai issekino. O pas mane virusu saltinis pastovus. Vaikai daznai serga, tempia visokias infekcijas tai is darzelio, tai is mokyklos. Kol naktim su jais neissimiegu ir virusai visai salia, tai pavargstu ir netrunka mane nugaleti. Atrodo issikapstau, pasijuntu normaliai, kaip vel uzeina koks virusas ir visus mano vargus sugriauna :) Na bet nieko. Ateina pavasaris, prades dygti visokios dilgynes, sumazes ligu darzeliuose ir mokyklose, gal sustipresiu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 13:09 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiek zinau, vit.D gaunamas pagrinde, net drisciau teigti 80%-90%, is saules. Jo kiekiai, ivairuose produktuose yra visiska smulkme. Konkreciai apie mamos piena nesidomejau, bet manau, ten irgi jo nekazinkiek. Del to butina, kuo dazniau ir ilgiau sauleta diena buti ant saules, kuo maziau pridengus kuna drabuziais, aisku vasara, per karscius proto ribose reikia degintis. Beja, anot V.Kulvinsko, labai svarbu akiu nepridengti saules akiniais, nes per jas vyksta tam tikri procesai, paprastai tariant jos gaudo vitamina D:) del to ir vaikus, net maziukus kudikius riekia isnesti, kad pabutu bent veidukas sauleje. Aplamai manau saule, mus veikia kur kas placiau, vyksta daug ivairiu procesu, kuriu mes dar neatradome.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 13:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O vienas Himalajų jogas teigė, kad Saulės reikia ir mūsų dantims, ir liežuviui. Kadangi aš Saulę labai mėgstu, tai kai būnu Saulėj ir niekas nemato:), tai iškišu liežuvį, paskui išsišiepiu, paskui pailsiu ir vėl pakartoju - visai neblogai:)!

Žalias Kurmi, mano mama kai sumala tuos lukštus tai visai jokio kvapo nebūna :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 13:39 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
Kiek zinau, vit.D gaunamas pagrinde, net drisciau teigti 80%-90%, is saules. Jo kiekiai, ivairuose produktuose yra visiska smulkme
Silkėj http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4065/2 ir skumbrėj http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4072/2 yra kiek reikia vitamino D. Silkėje keturis su puse karto daugiau, tai yra 25 gramuose silkės yra vitamino D suaugusio paros norma. Ne be reikalo lietuviai valgė ir valgo silkę (žalią). Čia jeigu ne iš saulės:) Tik tiek ir norėjau parašyti apie tai, nukrypdamas šiek tiek nuo temos:) Taika, panele Lena:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 14:00 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sigutė rašė:

Žalias Kurmi, mano mama kai sumala tuos lukštus tai visai jokio kvapo nebūna :roll:

Tu rimtai???? :shock: Tai nuo ko čia tada priklauso... :? Aišku nuo maisto, kuom šeriamos vištos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 14:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu nežinau :roll: , visos vištos tikriausiai panašiai šeriamos, bet mama juos labai gerai išdžiovina ant pečiaus sudėjus - tikrai jokio kvapo, aš labai jautri kvapams:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 15:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As skaiciau, kad su citrinos sultimis geria tuos maltus lukstus, Ten ne tik CA, ten daug ir kitokiu mineralu. Ir rugstis lyg turetu pagerinti isisavinima.
Nors vistiek esu labiau linkusi i dziovintu ir sumaltu vaistazliu vartojima. EKO. zalia. augaline kilme.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 17:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena rašė:
As skaiciau, kad su citrinos sultimis geria tuos maltus lukstus, Ten ne tik CA, ten daug ir kitokiu mineralu. Ir rugstis lyg turetu pagerinti isisavinima.
Nors vistiek esu labiau linkusi i dziovintu ir sumaltu vaistazliu vartojima. EKO. zalia. augaline kilme.

Tai gal malimo procese tada esmė.. Aš maliau su kavamale. Ten gal kaip tai su metalu sąsajoje gaunasi tas kvapas baisus...
Na aš bendrai paėmus irgi prisilaikau Jelenos nuomonės. Manau, kad turėtų geriau pasisavint augalinį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 17:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
Lukštai prieš džiovinimą pavirinami 5-10 min.,ir mano mama taip darydavo,jokio kvapo sumalus...kvapas nebent nuo liekanų ant lukšto...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 18:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Neperseniausiai pradėjau naikinti savo džiovintas žoles miltų pavidalu, kaip Jelena sako - pagrinde dilgėlės, gysločiai, krienų, kaliaropių lapai. Tai skundžiuosiu padidėjusiu apetitu :lol: , jis tiesiog nežmoniškas!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 18:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na, kadangi as visa laika vartoju tokius miltus, tai net nezinau, koks mano apetitas butu be ju :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Kov 2013, 19:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nukrypsiu gal nuo temos, bet skaniausia iš to ką džiovinau tai buvo salierų lapai - jų jau seniai nebeturiu, vadinasi šią vasarą jų reikės džiovinti žymiai daugiau. Taip pat labai patiko petražolės, o taukės arba gražgarstės, tai iš viso man skanėstas nr.1 - ir šaldytos jos labai skanios:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Kov 2013, 15:11 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
ONUTĖ rašė:
Moldavijoj žmonės, net sulaukę garbingo amžiaus, turi baltus, sveikus dantis,jie daugiausia valgo "mamalygą" iš kukurūzų miltų.

Onute, tai gal žinot, kas tai per valgis ir kaip jis pagaminamas :roll: ?

Mamalyga -kukurūzų miltų košė,su sviestu,brinza.O kaip mes galėtume įtraukti kukurūzus į savo meniu,jie labai kieti,galima daiginti,pakaitinus,jie "sprogsta" :),gaunasi pūsti kukurūzai,bet gal jau nebe žali :?: :) .
http://gyvenimas.delfi.lt/receptai/duon ... z2Oq5J83yx

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute