ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Svoris

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
  Spausdinti

Re: Svoris
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 22:10 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva-Italija
Renata rašė:
Viktorele rašė:
Teko bendraut su viena mergina, kuri nuo zaliavalgystes perejo prie beveik nieko nevalgymo. Sake, jai uztenka vieno kyvio per diena, sekancia diena nieko nesinori. Vienu zodziu, ji valgo kas antra diena, ir tai labai mazai. O atrodo net putlute! Raudonskruose :) Kiek suprantu, tai su tuo svoriu, cia labiau asimiliacijos klausimas. Kai organizmas pilnai issivalo nuo toksinu, tada ir su svoriu reikalai turetu susitvarkyt. O dar butinas judejimas, saule, grynas oras ir gera nuotaika :)

Aš irgi pastebėjau, kad sąžiningai įsiklausiusi į organizmą, praktiškai labai mažai tereikia maisto. Šią akimirką sunkoka dar pakeiti įsišaknijusį mąstymą apie "normalius" pietus, neina įsisavinti,kad ir daržovėmis galima pasisotinti, tad suvalgiusi porciją daržovių vis dar kažko ieškau, o kas ieško,tai ranka :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Oi, o as siandien labai saziningai papietavau, bet reikejo itin susikaupti :D pasidariau cukiniju ''makaronus'' su pomidoru tyrele ir stengiausi valgyti samoningai, stengdamasi pajusti kiekviena skonio spalva. Stebejau, kada ateis tas momentas, kai skonis ims blesti, vadinasi, burnoje suveike pirmasis sotumo zenklas, kad jau viskas. Neitiketina, kiek malonumo buvo is tos nedideles porcijos ir kaip man jos uzteko iki pat vakaro. O vakare vel seni iprociai, tai to ir ano ir dar trecio :D isvada, reik mokytis save stebeti valgant ir raut ta automatika lauk :D

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 19 Kov 2011, 04:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

svoris :)

svoriu per daug nesirupinu, tiesiog stengiuosi valgyti kuo mažiau apdorotą maistą. kartais riešutų saują ar pan ekvivalenta, kad gauti mikroelementu ir mineralu, ar tiesiog po begiojimu kaloriju :) tačiau vandens puslitrį ir žalių sulčių gerą puslitr įiš ryto tia beveik kiekvieną dieną geriu. nesu 100 procentų žaliavalgis, tačiau manau, kad 80% ar daugiau man reikalingų kalorijų gaunu iš žalio maisto.
jei kam labai nukrites svoris ir neaishku kas ir kaip pirmas dalykas ka padaryčiau tai pasitikrinčiau ar gaunu pakankamai kaloriju prie esamo krūvio. aišku kalorijų teoriją galima kiek ginčyti, nes tikiu (čia beabejo gan sunku įrodyti, tačiau yra įvairių prielaidų), kad gyvas maistas turi daugiau energijos, taigi reiktų ir mačiau kalorijų tokiu atveju, ale bet tačiau kolkas reiktų pasitikrinti ką išmanome ir pažiūrėti į tuos skaičiukus.
dar į ką atkreipčiau dėmesį, tai į tai ar persivalgome vienu prisėdimu. tia yra ar pakylame nuo stalo pilnai sotūs. jei persivalgome, visas perteklius, nesvarbu ar angliavandeniai ar baltymai ar riebalai, dažniausiai nukeliauja į riebalinį sluoksnį.....
Įtakos turi ir stresas, kaip turbūt daugeliui ir taip aišku. be to, kad sutrinka virshkinimas, nes pradeda dominuoti simpatine nervu sistema, pradeda gamintis kortizolis (streso hormonas) kuris didina gliukozės kiekį kraujyje. nelaimės, ar tai kokio įvykio atveju, kai reikia nešti kudašių, tas yra gerai ir viskas sunaudojama pagaminti energijai, nes insulinas išnešioja gliukozę po ląsteles ir ten ji paverčiama energija. Tačiau jei kraujyje esanti gliukozė nepanaudojama energijai, ji yra perdirbama į riebalus.
iš savo patirties galiu pasakyti, kad valgant daugiau žalio maisto, dingo riebalinis sluoksnis (nekažką jo ten ir buvo), bet masė liko daugiau mažiau ta pati, tai prielaida būtų, kad padidėjo raumenų masė. vien maistui to nepriskiriu. manau, įtakos turėjo tam ir ilgesnių distancijų begiojimas.

kam įdomu žmogaus tipai ir prie to priderinta mitybą, pasiskaitinėkite Gabriel Cousens knygas. per daug jo teorijomis nesidomėjau, tačiau iš to ką teko skaityti ir girdėti, jis daug dėmesio skiria maisto derinimui, atsižvelgiant į amžių, tipą, vietovę ir pan. jam taip pat labai svarbus ir dvasinis aspektas.

kas angliškai supranta idomus žinių šaltinis, ar tiegog pažiūrėti kas dedasi žaliavalgių pasaulyje amerikoje apsilankykite http://renegadehealth.com/blog/

ps kam nuotaikas gadina pilvo pūtimai pasižiūrėkite ar pakankamai įsisavinate fruktozę. dauguma šiauriečių jos įsisavina nedidelius kiekius, o likusi neisisavinta dalis labai puikiai vykdo fermentaciją organizme:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgs 2011, 20:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Renata rašė:
Brangiosios žaliavalgės moterys, merginos ;) ........papasakokite savo patirtį dėl kūno svorio (aš labai noriu sužinoti) :roll:

Man tai labai krito svoris,nors aš ir taip ne daug svėriau 176/63,na dabar apie 59kg.man,norėtųsi daugiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2011, 04:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apie 20 metų, nuo pąuglystės, išskyrus 2 nėštumus svoris buvo 54 kg, per mažas 172 cm ūgiui. Vis stengdavausi jį pakelt kaloringu maistu, bet viskas veltui. Po trečio gimdymo pradėjus žaliai maitintis trumpam krito kokia 3 kg, dabar, po metų esu priaugus apie 5 kg virš savo įprasto. Priežastis matyt riebus maistas, kuris racione atneša apie 45 proc kalorijų.Žaliai maitinantis riebalai man pakeitė anksčiau vartotus lėtus angliavandenius-duoną, kruopas,bulves, kas vata žmogui kažkiek sulėtina apykaitą ir atneša komforto jausmą.
Kažin ar kas norėtų taip valgyti, kad svorio priaugti:\ maitinančios mamos turbūt gali sau leisti aukotis, ar tenkint norus.
Manau valia svorio klausime l.svarbi-valia valgyti tai, kas reikalinga, kol organizmas pats to nepasako.
Pasakymui matyt reikalingos idealios sąlygos-organinis veganiškas maistas,minimaliai stresų, normalus miegas ir t.t.
Padidėjęs svoris man atnešė ne tik džiaugsmą bet ir šiokias tokias alergines reakcijas, gal detoksą, kol kas nesuvokiu kas tai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgs 2011, 04:46 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Svoriui įtaką turi natrio ir kalio balansas. Pas žaliavalgius(racione nėra gyvulinių), jei nevartoja druskos, natrio dažnai trūksta, kalio- per daug dėl daržovių.
Racione turėtų būti salierų. Pati juos vartoju beveik kasdien.
Apie salierus rašo ir Talifero, kaip priemonę vaikų svoriui paauginti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Bir 2012, 02:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Praėjo jau daugiau nei pusantrų metų.. Kad negąsdinti skaitančiųjų šios temos pasidalinsiu savo dabartine situacija. Kaip ir ankščiau rašiau, krito svoris, ir labai greit, ir daug. Bet praėjus ~1 metams svoris pradėjo kilti, kilo lyg iš oro:) Tai va, kai kažkas pasikeitė manyje, per ~5 mėn. svoris grįžo praktiškai į pradinę padėtį, t. y priaugau >10 kg. Jau daugiau nei pusmetis, jaučiuosi puikiai, ir ne be toks lengvas. :D

Tikėkit savimi!:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Bir 2012, 18:18 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
O negalėtų būti priežastis, ta kaip skaičiau vienoje žaliavalgystės knygutėje, kad jeigu organizmui nereikia maisto, valgant žalią maistą, tai nėra tas perteklius įsisavinamas. Tai aš mąstau taip, pradžioje gali būti kad organizmas išsivalo ir dėl to gali keli nukristi, o vėliau viskas priklauso nuo to ar žmogus mankštinasi, reikia apkrauti fiziškai raumenis, o kada atsiranda kokie raumenų mikro įtrūkimai, tada raumenys ir auga. O jeigu žmogus gyvena ramiai, be sporto, be mankštų, tai organizmas galvoja kad nereikalingos tos apimtys...

Mano KMI tai irgi sutilpdavo 5 Normali kūno masė 18.5 - 24.9 ribas,
o čia pastarąją savaitę, kažkaip jau 18,1 gaunasi... tai pradėjau labiau rūpintis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Bal 2013, 16:46 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki visi :) Nors šičia, kaip matau, labai seniai niekas nerašė. Aš čia naujokė, rašau pirmąją žinutę, todėl galiu ką nors ne taip padaryt :) Šioje temoje mačiau, buvo rašoma apie atsikratymą parazitais. Tai noriu pasiūlyt dar vieną būdą, kaip tą galima padaryt: aš tuo tikslu ir ne tik tuo geriu vandenilio peroksidą. Geriu jau 3 mėnesius. Labai įdomus dalykas, apie kurį mažai kalbama. Bet jei bandysite, tai pasidomėkite jo vartojimo niuansais, nes čia juos visus surašyti nėra įmanoma. Aš nuo ateinančios Mėnulio dėlčios (gegužės 2 d.) ruošiuosi tapti žaliavalge. Pergyvenu - ar gausis? Blaškausis tarp visokios informacijos, net stogas važiuoja. Jaučiu, kad trūksta informacijos, bet gal kaip nors :) Sėkmės visiems :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Bal 2013, 19:21 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
su sworiu ir man buvo problemos bet cia pagrinde del visuomenes standarti iprogramavimu ir poto gaunas psichologiniai sunkumai jai to neatitinki o seip lb padejo knyga 80 10 10 ir aisku lemia tas kad kol apsivalo krenta o poto priauga nes mezdiagas pasisavina geriau aisku reik ir naturliai uzaugintu vaisiu ir darzoviu bei seklu daigintu nes kur be chemijos auginta tai zymiai daugiau medziagu buna :)nors dar sworio reiketu man bet jau nesuku del to minciu ,swarbu kad atsilaikyciau pries nora visokiam perdirbtui maistui kaip picos tortai ir pan :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Bal 2014, 15:52 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
O aš radau labai gerą straipsnį apie motyvaciją kaip numesti svorio http://www.dietoscentras.lt/lt/naujieno ... sti-svorio Man rodos, motyvacijos trūkumas yra didžiausia mūsų problema!! o dažnai kaltinam aplinką.. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Bal 2014, 08:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o tiems kam mtyvacijos vistiek neužtenka, tereikia tik nešiotis su savimi plautas ir nuskustas morkas- kai tk noras atsirado, ką nors pakramtyt, tuomet morką- į burną. arba obuoliuką. mažai kalorijų- daug ląstelienos.
realiai, tai būtent žalios daržovės ir nesaldūs vaisiai, jų gausa padeda numesti svorį, nes visi žaliavalgiški "delikatesai": duonikai, dž.vaisiai, riešutai, pienukai ir tyrelės iš jų tikrai turi l.daug kalorijų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2014, 08:32 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki,

Žaliavalgiauju nepilnai 3 metus, viskas kaip ir buvo neblogai, tačiau nesuprantu kas nutiko: pastaruosiu 4-6 mėnesius jaučiu nuovargį vidurį dienos (darbas sėdimas), nuolat pučia pilvą ir svoris pradėjo didėti...noriu suprast kas vyskta su organizmu bet negaliu, prašau pagalbos patyrusių :roll: Pagrindinis maistas: vietinės daržovės, vaisiai: vietiniai obuoliukai, šiek tiek sėklų (arba savo džiovinti duoniukai) ir riešutų, minimaliai džiovintų vaisių. Kraujo tyrimai atlikti, kaip ir viskas gerai, jokių cistų, miomų neturiu, blogiausia kad baisu jau darosi ką ir valgyt, nes diskomfortas didelis nuo nuolat išpūsto žarnyno.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2014, 10:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Brashke rašė:
Sveiki,

Žaliavalgiauju nepilnai 3 metus, viskas kaip ir buvo neblogai, tačiau nesuprantu kas nutiko: pastaruosiu 4-6 mėnesius jaučiu nuovargį vidurį dienos (darbas sėdimas), nuolat pučia pilvą ir svoris pradėjo didėti...noriu suprast kas vyskta su organizmu bet negaliu, prašau pagalbos patyrusių :roll: Pagrindinis maistas: vietinės daržovės, vaisiai: vietiniai obuoliukai, šiek tiek sėklų (arba savo džiovinti duoniukai) ir riešutų, minimaliai džiovintų vaisių. Kraujo tyrimai atlikti, kaip ir viskas gerai, jokių cistų, miomų neturiu, blogiausia kad baisu jau darosi ką ir valgyt, nes diskomfortas didelis nuo nuolat išpūsto žarnyno.

Pas mane situacija labai panaši, darbas sėdimas ir tokios pat vat problemos. Aš bent padariau išvadą, kad prie žaliavalgystės būtinas fizinis aktyvumas, būtina judėti. Pvz., per astostogas, kai visai nesėdžiu, o visą laiką ant kojų, ši išpūsto pilvo problema dingsta, tik grįžtu į darbą, po savaitės vėl pilvas kaip balionas. Užtad stengiuosi, jei išeina per pietus pasivaikščioti ir būtinai daugiau judėti po darbo, tada viskas kaip ir gerai. Ir dabar stengiuosi valgyti ne ištisai, bet kad būtų pvz. pusryčiai,
pietūs, vakarienė.

Kitas dalykas patarčiau pavartoti kažkokių dalykų nuo parazitų, čia iš savo patirties :) Tikrai nepakenks ;) Pvz., kursas pelyno, ajero ir pan. Dar labai neblogas dalykas klizmos, man jas labai patinka darytis, kai tik išmokau, tai vienas malonumas, savijauta iškarto pasitaiso :D Darausi pagrinde su savo šlapimu, o kai vykdžiau grynai antikirmėlinę programą, tai dariausi su česnakų nuoviru, kartais dar pelyno įdėdavau truputį.

Visgi svarbiausias dalykas pagal mane yra fizinis aktyvumas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2014, 11:51 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
Brashke rašė:
Sveiki,

Žaliavalgiauju nepilnai 3 metus, .

Pas mane situacija labai panaši, darbas sėdimas ir tokios pat vat problemos. Aš bent padariau išvadą, kad prie žaliavalgystės būtinas fizinis aktyvumas, būtina judėti. Pvz., per astostogas, kai visai nesėdžiu, o visą laiką ant kojų, ši išpūsto pilvo problema dingsta, tik grįžtu į darbą, po savaitės vėl pilvas kaip balionas. Užtad stengiuosi, jei išeina per pietus pasivaikščioti ir būtinai daugiau judėti po darbo, tada viskas kaip ir gerai. Ir dabar stengiuosi valgyti ne ištisai, bet kad būtų pvz. pusryčiai,
pietūs, vakarienė.

Kitas dalykas patarčiau pavartoti kažkokių dalykų nuo parazitų, čia iš savo patirties :) Tikrai nepakenks ;) Pvz., kursas pelyno, ajero ir pan. Dar labai neblogas dalykas klizmos, man jas labai patinka darytis, kai tik išmokau, tai vienas malonumas, savijauta iškarto pasitaiso :D Darausi pagrinde su savo šlapimu, o kai vykdžiau grynai antikirmėlinę programą, tai dariausi su česnakų nuoviru, kartais dar pelyno įdėdavau truputį.

Visgi svarbiausias dalykas pagal mane yra fizinis aktyvumas.

Judėjimo tikrai mažai, nuo šiandien jį pradedu didinti: bandysiu kalanetiką/pilatesą/jogą, žėsiu kas labiausiai tiks ir patiks. Per atostogas iš vis visi negalavimai dingsta, manau tai sąlygoja streso nebuvimas, grįžus į darbą jį sunku sukontroliuoti, o plius aš dar esu padidinto jautrumo :roll:
Dėl parazitų sutinku, tačiau aš esu kovo-balandžio mėnesį parėjus 3 savaičių programą - organizmo valymą, buvo vartotas ir mišinys su Jūsų minėtais prieskoniais/žolelėmis, deja pilvo pūtimas man nedingo :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Spa 2014, 13:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Brashke rašė:
deja pilvo pūtimas man nedingo :roll:

dabar placiai diskutuojama SIBO problema. Small Intestine Bacterial overgrowth. Plonojo žarnyno bakterijų perteklius. Esmė ta, kad didžioji dalis mikrofloros t/būti storajam žarnyne, plonajam jos yra gan nedaug. Dabar dažnas nusiskundimas, kad plonajam žarnyne užsiveisia per daug mikrofloros, dėl ko žmones kankina pūtimas, ir to sukeltas nolatinis uždegimas. Plonajam žarnyne maistas neturėtų fermentuotis, tam skirtas storasis žarnynas. Patikrinti lengva- iki storojo žarnyno maistas nukeliauja per 10-12 h, jei pūčia iškarto po valgio, ar per 1-3h, tai problema tikrai tame, kad maistas fermentuojasi ten, kur neturėtų, plonajam žarnyne. Ir viena iš priežasčių būtų tas bakterijų perteklius. Priežastyts šio sutrikimo studijuojamos, bet viena iš priežasčių- angliavandenių ir krakmolų perteklius racione.
na, čia taip aš šią problemą įsivaizduoju
pgl tai, ką teko skaityt iš žaliavalgių forumiečių pasisakymų, tai SIBO diagnuozuočiau 90 proc :lol: ir sau pačiai

ir labai rekomenduočiau pastudijuot šiek tiek šią temą.

Aš Šank Prakšalaną, pilną žarnyno valymą rekomenduočiau, jis išvalo ir plonąjį žarnyną. Aišku, čia tik laikinas sprendimas, ir savo valgymo įpročius vistiek reiks peržiūrėt. Bet man l.padėdavo tais gerais laikais, kai vaisia sudarydavo didžiąją dalį raciono. Db tiesiog griežtai kontroliuoju valgomo maisto tūrį, vaisių kiekį (net ne kasdien), valgymo dažnumą. Atsiradus pūtimui keliom dienom griežtai apkarpau maistą, kuo daugiau geriu.

Yra forume apie Šank Prakšalaną

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Spa 2014, 09:30 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Brashke rašė:
deja pilvo pūtimas man nedingo :roll:

dabar placiai diskutuojama SIBO problema.

Dėkui už info, šiandien atliko skrandžio zondinį tyrimą, paaiškėjo kad yra paraudusi gleivinė ir kelios lėtinės erozijos, bei helicobacter pylori testas teigiamas... neesu medikė labai sunku orentuotis kas ir kaip, bet šiandieninis gydytojas atlikęs tyrimą (nežino nieko apie mano mitybą) griežtai liepė susilaikyt nuo žalių, netrintų vaisių ir daržovių, viską virt liepė ir trint...dar laukiu gydytojo konsultacijos kuris turėtų paskirti gydymą

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Spa 2014, 09:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Parašyk būtinai, kaip seksis gydytis, o tą bakteriją, jeigu vaistais, tai greitai užmuša. Aš turėjau ją prieš 10 metų, tuomet sugėriau vaistus ir viskas tuom baigėsi, o kažkur prieš 2 metus jau žaliavalgiaudama irgi dariausi šitos bakterijos tyrimą, tai jos neberado :) Įdomu ar gydysiesi vaistais, R. Balsevičienė savo knygelėje 'Gyvenu be vaistų' užsimena, kad šią bakteriją labai gerai gydo 1 citrinos sultys sumaišytos su stikline vandens rytais ant tuščio skrandžio.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Spa 2014, 08:14 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
Parašyk būtinai, kaip seksis gydytis, o tą bakteriją, jeigu vaistais, tai greitai užmuša. Aš turėjau ją prieš 10 metų, tuomet sugėriau vaistus ir viskas tuom baigėsi, o kažkur prieš 2 metus jau žaliavalgiaudama irgi dariausi šitos bakterijos tyrimą, tai jos neberado :) Įdomu ar gydysiesi vaistais, R. Balsevičienė savo knygelėje 'Gyvenu be vaistų' užsimena, kad šią bakteriją labai gerai gydo 1 citrinos sultys sumaišytos su stikline vandens rytais ant tuščio skrandžio.

Šiandien keliausiu sužinoti ką siūlys gydytoja (ji žino mano maitinimasi ir požiūrį į vaistus). O dėl citrinos, tai tokį gėrimą jau geriu kiekvieną rytą du metus...

Turiu įtarimą, kad dar ir Jelena bus teisi, gal angliavandenių perdaug pas mane, bandysiu viską pakeisti ir žėsiu kas gausis

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute