Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Tulzies pusles akmenlige
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 18:50 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: kaime
Sveiki,

zaliavalgiavau apie puse metu ir tuo metu kaip tik pradejau lauktis. Planavau ir toliau zaliavalgiauti, taciau netiketai uzejo skausmo priepuolis, kuris kaip suzinojau veliau atsidurus Kauno klinikose ivyko del to, jog mano tulzyje yra akmenuku...smulkiu, kaip zvyriukas, bet visgi...itariau, kad jie susidare del pies tai turetu mitybos iprociu, valgiau daug ir nesveikai, turejau antsvori...
gydytojai, nenoredami del nestumo manes operuoti, uzdraude valgyti zalia maista, nes ji apdoroti reikia isskirti daug tuzlies, kuri sujudina akmenukus ir issaukia priepuoli...buvo baisiai liudna ir sunku, bet sugrizau prie pieno produktu ir apdorotu darzoviu. Mesos nevalgau iki siol.
Pagimdziau ir tikejausi, kad gal mano problemos su tulzimi susitvake (gydytojai sake, taip buna kartais po gimdymo, kad akmenukai savaime isnyksta), deja jau turejau vel 2 priepuolius....
planavau pagimdzius sugrizti prie zaliavalgyste, deja, ir velgi negalejau, nes vaikuciui nuo darzoves, netgi apdorotos pute pilvuka, viduriavo....perejau prie kosiu...zodziu...situacija tokia...
Gal kas turit sia liga ir kazkaip su ja gyvenate? pasidalinkite patirtimi...ka valgote?:))

Gintare

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Tulzies pusles akmenlige
StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 20:18 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Iki šiol maniau, kad tulžis reikalinga riebalams virškinti...

Čia iš vikipedijos: Tulžis labai svarbi virškinime. Jos šarminis sekretas neutralizuoja rūgštų skrandžio turinį ir slopina jo veikimą. Jos rūgštys aktyvina kasos sulčių fermentą lipazę, skatina tripsiną, tirpdo riebalų rūgštis. Tulžies rūgštys suskaido riebalus į mažas daleles. Be to, tulžies rūgštys skatina žarnų peristaltiką, kovoja su mikrobais, padeda vitaminams A, D, E, K rezorbuotis žarnyne.

Prie ko čia žalias maistas?

Ar tikrai priepuoliai būna nuo nedidelio smėlio kiekio tulžies pūslėje? Kad nuo perpildytos, tai taip...

Paieškok, čia kažkur yra nesena linija apie tulžies pūslės/kepenų valymą. Perskaityk ir duok daugiau klausimų, jei reikia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 20:35 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Kaunas
Labas, Gintarė.

Turiu tą akmenligę virš 30 metų ir gyvenu ramiai, be priepuolių. Svarbiausiai nevalgyti riebiai, daugiau košių, daržovių. Priepuolį provokuoja stresas, sunkus fizinis darbas, netinkamas maistas. Patariu pagerti mineralinį "ESENTUKI Nr.20" (dabar yra "Maksimoje"). Labai padeda vaistažolės:
- beržo lapai;
- mėtos ir ugniažolė;
- petražolė (kartu su šaknim).
Iki

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 20:50 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Man po gimdymo tuos du priepuolius issauke riebi zuvis...ir siaip pastebejau, kad kai daugiau suvalgau, nesvarbu, kad neriebiai, pradeda skaudenti tulzi.

O kaip sakykite tas zoleles vartoti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2011, 21:31 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki,

žolelių vartojimas yra labai paprastas ir kartu labai sudėtingas. Jos veikia ne ligą, o visą organizmą. Kad gauti efektą, jas reikia vartoti pastoviai (kursais). Be to būtina tikėti jų naudą. Čia filosofija, o praktiškai patariu pavartoti vieną žolelę, suvokti, ar ji tinka pačios organizmui. Jei ne - tai bandyti kitą.

Ruošti arbatą patariu taip:
-žolė smulkinama;
-imamas valg. šaukštas žolės vienam litrui verdančio vandens;
-arbata ruošiama termose vakare;
-iš ryto galima gerti (litro užtenka visai dienai)

Termosas reikalingas tam, kad izoliuoti veikliasias medžiagas nuo deguonės.

Iki

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 11:02 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Metos nelabai galiu vartoti, nes mazina laktacija, o esu zindanti mama.
Bet galeciau pabandyti visas kitas jusu isvardintas. O sakykite, kaip jos veikia? valo akmenis? kokiu budu?

Ar berzo lapai, ugniazole, petrazole turi buti dziovinti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 13:06 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labas, Gintarė.

Atsakymas į klausymą: kaip veikia vaistažolės - vertas Nobelio premijos :D .

Galima tvirtinti, kad šių vaistažolių vartojimas skatina tulžies veiklą, ramina spazmus, gydo uždegimus.

Beržo lapai ir ugniažolė dabar bus tik džiovinti. Tinka tik pavasariniai beržo lapai. Ugniažolė renkama, kai žydi.
Petražolė gali būti ir žalia. Bet iš turgaus ji nelabai tinka, nes dabar visur pilna chemijos.

Iki

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 15:11 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kadangi gyvenu kaime, tai turiu petrazoles pati prisiauginus...o tai ja galima dabar ir nedziovinta naudoti, tiesiog uzplikyti? o sakni? taip pat?

deja, nezinau net kaip atrodo ugniazole, pasieskosiu...
o berzo lapu tada teks palaukti iki pavasario...

dekui

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 15:23 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai reikia tuos akmenis isvalyti ir viskas. Niekur jie nedings. Valykite kepenis. O tulzies salinimas, tai ne sprendimas. Patys pagalvokit, ar ne keistai skamba, salinti tulzi jeigu joje yra akmenu. Cia tas pats kas salinti danti, nes jie irgi gi gali sugesti, apsinesti akmenukais ir pan. :)))))) O kad akmenukas salinimo metu ir siaip ne tik salinimo metu neistrigtu kanaluose reikia aksdien gerti nemazai obuoliu sulciu, jie plecia ir atpalaiduoja latakus. O organo tikrai esalinkite, dar gi jauna esate, kaip jus be tulzies pusles gyvensite. Pasidomekite labiau pries rysdamasi gulti ant operacinio stalo. Va visa info: http://sveikatossaltinis.blogas.lt/kepn ... s-202.html Pabandykit kitus budus, visada spesit ispjauti organa.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 15:26 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O zaliavalgyste, arba tam tikru augalu vartojimas, kurie skatina tulzi, jums problemu nesukele, o tik jas parode. Parode, kad turite akmenu ir kad reikia juos valyti. Manau neverta atsisakyti tu produktu ir zalio maisto, kurie tuos akmenis valo lauk, juk jie ir toliau liks jusu kepenyse, niekur nedings ir gal net kaupsis. Tiesiog jus vartokite produktu, kurie plecia ir atpalaiduoja latakus, kuriais tie akmenys eina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2011, 16:27 
Forumo Rėmėjas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Petražolių šaknelė susmulkinama ir dedama į arbatą kartu su susmulkintais lapais.

Aš turiu ir ugniažolės, ir beržo lapų. Galiu pasidalinti, jei reikės.

Iki

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2011, 14:42 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Anyksciai- Vilnius
Be visų šių patarimų siūlyčiau dar Sinelnokovą "Pamilk ligą savo" paskaityt. Neseniai buvau pas homeopata dėl skrandžio skausmų, tad rado tulžies takų diskineziją, tulžis į skrandį išsiskiria. Po to gali išsivystyt akmenligė jei nesusitvarkysiu su emocijom. Man tulžis atsako už ūmimą, sukaupras karčias mintis, pyktį. man kažkaip labai tinka ši hipotezė, nes kaip tik buvau stipriai pikta ir net keleta kartų. tad dabar knygos padėdama stengiuosi susitvarkyti su savo emocijomis:)
Sėkmės!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2011, 15:48 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
aha, dekui, manau reikes paskaityti...bet juk susitvarkius su emocijomis, tulzyje esantys akmenys nepranyks? cia kaip suprantu - prevencija nauju susidarymui:))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Spa 2011, 18:11 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Anyksciai- Vilnius
Na nežinau dėl visiško pasveikimo, tačiau gal bent spazmai apmažėtų ir toliau mažiau bėdų būtų. Bet čia kiekvienam savaip, man atrodo, kad absoliučiu suvokimu galima viską išgyvendinti ramiai ir be medikų pagalbos. Juk yra daug atvejų, kai žmonės net auglį tikėjimo ir džiaugsmo pagalba išgyvendina. Tai ir su akmenimis tas pats turėtų būti, nes orgamizmas ir pasąmonė rūpinasi mumis, jei tik leidžiame. Nors dažniausiai patys sau sienų prisistatom. Tad jūs žiurėkit, linkiu kuo didžiausios sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Spa 2011, 20:10 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dekui ;)
dabar tik reikia surasti laiko knygu skaitymui, auginant suneli:))

Gintare

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Gru 2011, 22:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
gintare rašė:
Metos nelabai galiu vartoti, nes mazina laktacija, o esu zindanti mama.
Bet galeciau pabandyti visas kitas jusu isvardintas. O sakykite, kaip jos veikia? valo akmenis? kokiu budu?

Ar berzo lapai, ugniazole, petrazole turi buti dziovinti?

Aš pvz.:tuos augalus dedu žalius į savo žalius kokteilius ir viskas puiku,tik ugniažolės daug negalima,vienam kokteiliui -vienas stiebelis su lapais.Galima naudoti ir džiovintas žoles.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Sau 2014, 09:31 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Vaistazolininkas rašė:
Patariu pagerti mineralinį "ESENTUKI Nr.20" (dabar yra "Maksimoje")

O kaip mineralinis vanduo borjomi? Ačiū.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2014, 07:42 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Man veiksmingas tik borjomi. Realiai visus išmėginau ir tik šis vienas pagelbėjo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2014, 15:01 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man veiksmingas medus su vandeniu rytais :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lie 2014, 15:34 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki. Gera žinia tiems, kas tulžies pūslėje turi akmenų ir nori jais atsikratyti. Tai yra įmanoma be jokių pastangų ir be jokių finansinių įdėjimų!
Kaip jau kažkur rašiau, mano tulžies pūslės būklė buvo ypatingai baisi: jinai visa pilnai buvo užpildyta dideliais akmenimis ir joje jau seniai nebuvo tulžies. Ir taip virš 30 metų. Echoskopuotojos net atšokdavo, pamačiusios vaizdą ir imdavo mane net barti, lyg aš specialiai tuos akmenis būčiau į tą pūslę susidėjusi. Bet vakar man atliko echoskopiją ir pasimetusi echoskopuotoja pasakė, kad dviejų trečdalių akmenų – nėra. O tulžies puslėje makaluojasi tulžis. Na, mano džiaugsmui nebuvo ribų, kad viskas pavyko ir pastangos nenuėjo perniek. Echoskopuotoja, nors pati yra vidaus ligų gydytoja, buvo stipriai pasimetusi, žiūrėjo į mane tokiomis apvaliomis akimis su labai keista išraiška. Dar pasakė, kad pūslė yra labai keistos formos, kažkokia raukšlėta, pabliuškusi. Tai aš jai paaiškinau, kad jei jinai buvo perpildyta akmenimis ir tie akmenys per pusmetį ištirpo, tai pūslė arba nespėjo susitraukti iki normalaus dydžio, arba gal niekada ir nesusitrauks, jei neturi jinai tokios fiziologinės galimybės. Jos pasimetimas nestebina, nes juk nežinia, ar Lietuvoje yra medikas, matęs tulžį po akmenų ištirpimo. Galop medikė paklausė, kaip tai padaryti (ištirpinti), tai kai pasakiau, kad medumi, tai ji man daugiau jau nieko nesakė. Gal pagalvojo, kad juokauju, o gal, kad pas mane ne visi namie. Žodžiu, dabar su dar didesniu užsidegimu bandysiu ištirpinti visus likusius manau, kad iki Naujųjų matų man tai pavyks, o kitais metais darant echoskopiją tai bus patvirtinta.
Linkiu visiems sveikatos ir nepatingėkite išsitirpinti tų akmenukų :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lie 2014, 15:43 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Sveiki. Gera žinia tiems, kas tulžies pūslėje turi akmenų ir nori jais atsikratyti.

Arfa, tu tai darei rytais gerdama šiltą vandenį su medumi? Kaip tu sakei - valgydavai medų su vandeniu? Jokio kito būdo nenaudojai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lie 2014, 15:59 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vilte, visiškai nieko daugiau nedariau. Tik rytais, ant kuo tuštesnio skrandžio valgiau medų su šiek tiek pašildytu vandenuku. Vandenuką naudojau negerą - mineralinį be burbuliukų, bet ir jis nesutrukdė. Dabar naudosiu atitirpintą. Patariama jau iš vakaro nuo kokios 18-19 val. nieko nevalgyti, o ryte atsikėlus, reikia tai vartoti ne iš karto. Patariama pavaikščioti valandą, bet jei nėra galimybių, tai 20 min. - būtinai. Šitos taisyklės aš laikiausi, bet tos, kad iš vakaro nevalgyti nuo 18 val, tai beveik nesilaikiau. O šiaip, tai rašiau, kad vakarienę valgau termiškai apdorotą, o visą dieną - pagrinde vaisiai ir labai daug laukinių žolių į kokteilį. Daržovių valgau nedaug, bet kažkiek valgau. Beje, teigiama, kad šitas būdas ištirpina akmenis net ir nežaliavalgiams, bet žaliavalgiams lengviau. Nežaliavalgiams reikėtų labai griežtai laikytis to nevalgymo nuo 18 val., kad medus patektų į kuo tuštesnį skrandį, ar žarnyną. Tokius pusryčius valgiau visą šaltąjį sezoną, gal apie kokius 7 ar 8 mėnesius. Aplamai per paskutinius metus medaus suvalgiau daug kartų daugiau, nei jo esu suvalgiusi per visą savo netrumpą gyvenimą :D Tokiu būdų valgant tą medų vyksta ir daugiau gerų dalykų, tik jau nelabai atsimenu, kas konkrečiai. Žodžiu organizmas valosi. :) Ir, beje, tokia baisi tulžies pūslės situacija, kokia buvo pas mane, manau, kad yra tikrai gal ne pas labai daug ką. Tai jei situacija daug švelnesnė, tai tie akmenys gali ištirpti ir per du mėnesius. (ne aš tai sakau) :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lie 2014, 16:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Vilte, visiškai nieko daugiau nedariau. Tik rytais, ant kuo tuštesnio skrandžio valgiau medų su šiek tiek pašildytu vandenuku.

Labai įdomu skaityt tavo patirtis, Arfa. Aš neturiu tulžies pūslėj akmenų, bet šiaip mano žarnynas gana jautrus.

Ačiū, kad daliniesi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lie 2014, 18:26 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū, Vilte :) Kad labai kažkaip mažai čia veiksmo paskutiniu metu ir dar net seniau. Man irgi labai įdomu būtų paskaityti apie kitų žmonių patirtis. Nežinau, man visą laiką kažkas vyksta, kažkas keičiasi, savijauta vietoje nestovi, tai ir rašau. Labai daug geros informacijos suradau šiame forume, atsispausdinau kažkokias knygas, taip pat labai vertingi dalyvių atsakymai į klausimus. Norėtųsi, kad nuolat kažkas dalintųsi čia patirtimi ir žiniomis :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2014, 20:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

arfa rašė:
Ačiū, Vilte :) Kad labai kažkaip mažai čia veiksmo paskutiniu metu ir dar net seniau. Man irgi labai įdomu būtų paskaityti apie kitų žmonių patirtis. Nežinau, man visą laiką kažkas vyksta, kažkas keičiasi, savijauta vietoje nestovi, tai ir rašau. Labai daug geros informacijos suradau šiame forume, atsispausdinau kažkokias knygas, taip pat labai vertingi dalyvių atsakymai į klausimus. Norėtųsi, kad nuolat kažkas dalintųsi čia patirtimi ir žiniomis :)

Ačiū, arfa, už pasidalinimą patirtimi dėl tulžies akmenukų valymo. Man yra keletas milimetriniu smiltelių, tai norėčiau ir aš "prasiplauti" juos:) Norėjau pasitikslinti, o kiek to medaus reikia suvalgyti? Nelabai aš jį mėgstu... Ir koks medaus ir vandens santykis maždaug? Stiklinė vandens (būtinai pašildyto?) ir šaukštelis medaus pakaks? Vandenį gerčiau iš filtruoto krano. Dabar rytais, tik atsikėlus, būtinai geriu vandens stiklinę, kartais ir dvi; su citrinos sultimis ar be, kaip išeina. Dėl vakarinio nevalgymo iki 18-19 val. tai nežinau, kaip išeis, bet juk žaliavalgiams susivirškina greitai tie vaisia vakariniai, kai jų truputį užkandi. Ar ne taip?:)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume