ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Šąla kūnas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Šąla kūnas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Gru 2010, 18:55 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ar savaime susitvarko, kūnas prisitaiko - per kiek laiko? Gal žiemą ką nors papildomai valgot (pvz. aštresnį maistą)?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Šąla kūnas
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 11:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, tikrai gerokai šalčiau gyventi buvo, kai mitybą pakeičiau. Dar gerai, kad nebuvo didelio svorio kritimo.. Na, man padėjo:
-gerti karštą vandenį ar bet kokią žolelių arbatą. kompromisinis variantas žaliavalgiui, bet man mano komfortas buvo svarbesnis
-būtinai ryte kontrastinis dušas- super padeda
-ryte neišeiti iš namų be 10-25 min mankštos. aš dariau jogos asanas ir dariaa pilvo šokių judesių kompleksą. Klubų drebinimas išjudina visą kūną ir nerealiai sušildo
-šiltai rengtis. kai yra dilema- gražiau ar šilčiau, tai pasirenkamas antras variantas.

dabar šąlu gerokai mažiau, bet vistiek rytais, bent pirmas porą valandų man būna šalta.. na.. kontrastinis dušas, daugiau judesio.. tiesiog treniruoju kūną, skatinu natūralią termoreguliaciją.. iš savo patirties- svarbu gerai sušilti iš ryto, tada visai dienai bus efektas.

Forumuose kiti žaliavalgiai rašo, kad per metus- dvejus kūnas tikrai tampa ne toks jautrus šalčiui. Mano atveju aš labai jau to nepastebėjau, nors ir intensyviai grūdinuosi.. man rytais vistiek šalta. Aš kaltinu savo kūno konstituciją, ir labai žemą spaudimą, max 100/60, kartais 80/50, kol lakstau, judu- man gera.. užsitupiu- pradedu šalti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 15:38 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Asmeniškai man pirmus žaliavalgiavimo metus buvo vėsoka, juo labiau, kad viską pradėjau rudenį, žiema buvo vėsi, antra žiema buvo jau lengva, nors lauke šaltukas spaudė net iki -35, o dabar jau trečia žiema ir viskas gerai. Tiesa pirmąją žiemą svoris gerokai nukrito, tai turbūt šalta buvo ir dėl to, per vasarą svoris pasitaisė, net 6kg :) dabar viskas normalu ir nešalta, kai jaučiuosi gerai, tai ryte šaltas dušas būtinas :)
Jau metai, kaip nebesilepinu šiltom arbatėlėmis, anksčiau kartais taip darydavau, dabar tiesiog nebenoriu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2010, 19:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar variantas: kai šalta, tai čia Vata doša (pagal ajurvedą) išsibalansavo. Reikia rasti gerą sąrašą Ajurvedos, kur yra paskirstomi produktai pagal grupes- kas didina, kas mažina Vatą. Pita produktai sušildo, taigi vartojant Pita keliančius produktus bus šilčiau. Tas, kas kelia Kapha- padeda priaugti svorio, bet ir gleivingumą labai didina.. Na, vienžo, reikia gerą sąrašą rasti, iš jo atrinkti mums tinkamus produktus, kurie gali būti valgomi žaliais...

Dar yra in-jan produktų teorija. In- sušaldo, yan- sušildo. Praktiškai visi žali produktai yra in, ankštiniai, vaisiai, daržovės.. yan yra grūdai ir kt. produktai.. dar yan yra grikiai, taigi patariama naudoti grikių lukštų pagalves ir čiužinukus (aš kaip tik turi - jėga)
Nežinau, ar lietuvių kalba internete yra gera lentelė in-yan produktų. Jei nėra, reikės išversti. Beje, žiema yra in laikotarpis, taigi norint save subalansuoti, reikia yan produktus akcentuoti.

Prisipažinsiu- beveik nesilaikau šių taisyklių :D Tai yra tik du kartus išbandžiau, kai atšalus orams atsirado šioks toks "hurmaniškas nerimas", tai gi valgiau kvietukus daigintus (Yan produktas), kurių įprastai nevalgau. Ir padėjo :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2010, 19:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nekantrioji rašė:
Jau metai, kaip nebesilepinu šiltom arbatėlėmis, anksčiau kartais taip darydavau, dabar tiesiog nebenoriu :)

Aš tai geriu karts nuo karto.. ir kiek kankinuosi :D Kartu su druska- tai mano didžiosios nuodemės.
Nors prieš kelias dienas Fred Patenaude bloge aptikau jo pasisakymą, kad nieko blogo nėra tose arbatėlėse ar šiltame vandenyje žiemą šaltame klimate, jei vanduo nekarštas, nes karštas neigiamai veikia skrandį, išbalansuoja. Kadangi reikėjo kokių nors autoritetu prisidengti prieš pačią save, įsikibau į šį pasisakymą :lol:
Kas nežino, Fred Patenaude gyvena Kanadoje, žaliavalgystės instruktorius, parašė kelias knygas, žaliavalgiauja 14 metų.. Autoritetas, vienžo.. Nors, manau, yra gerokai rimtesnių autoritetų, kurie kategoriškai prieš arbatas ir šiltą vandenį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2011, 00:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: London
Na, artėja žiemos sezonas, žaliavalgiams tikriausiai irgi tenka persiorientuoti šiek tiek :) Taigi, ką valgote, kad pakeltumėte temperatūrą kūne? Gal ir parekomenduos kas, pavyzdžiui, ką galima įsidėti į naktinį žiemos žygį ir nesušąlti, kai tuomet bendražygiai ant laužo kaitnasi košę ir arbatą? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2011, 09:24 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

naktiniam žiemos žygiui- sausas badas, jie geriausiai sišildo iš vidaus :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2011, 17:02 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
Aš geriu šiltą mėtų arbatą, užkandu šviežio imbiero ir šilta pasidaro. O šiaip svarbu judėti ir nepasiduoti šalčiui... na čia gal labiau iš psichologinės pusės - svarbu nusiteikti, kad nėra šalta :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Spa 2011, 17:34 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Venta
Jelena rašė:
naktiniam žiemos žygiui- sausas badas, jie geriausiai sišildo iš vidaus :D

Tikra tiesa, na ir kompanija turi atitikti. Pakeites įpročius iškritau iš daugelio draugiju :). Na geroje dragijoje šalta nebus , o kai vienas su miegmaišiu miške, padeda ~15min. makštelės ir atsipalaidaves klausau ausinėse yoga Nidra (mane šildo).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Spa 2011, 19:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: London
Tai gal ir nekvėpuoti gerai būtų žygyje :D Nuėjus su amunicija 30 km žiemą ir padarius stovyklą miške, išnaudoji tikrai daug energijos, kurią reikia papildyti, be to, dar aprūpinti kūną tinkama temperatūra, o miegant ji dar nukrenta. Kadangi bus pirma mano žaliavalgiška žiema, neturiu tokios praktikos. Būtų įdomu sužinoti iš tikro, kas padeda tokiomis sąlygomis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2011, 17:51 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Venta
Žygije stenkis nesuprakaituoti. Išprakaitavus visa laika krės šaltis, kai atsipalaiduosi (jei nebaigta detoksikacija). Poilsio metu padeda senų laikų nacionaliniai aprangos elementai, rinkis - veltinio smaila kepurė (kaip pirties), veltas rankų imautas, velti mokasinai, viskas iš grubios vilnos. Ir dar, taisyklė, kai kaklas šiltai- kojos nebešala. Ir dar, jei šali reiškia, kad dar ne viskas tvarkoj, ir po stresinių situacijų kune vyksta pertvarkos, ir ten metamos visos jėgos, ir jam geriau netrukdyti maistu. Žaliavalgystė duoda daugiau laiko ir jėgų imuninei sistemai tvarką daryti. Na užtat vėliau nei karštis nei šsaltis... . Būna ir atvikščiai po įtemptų metų išeini atostogų, atsipalaiduoji - ir biuletenis. Ir šali, ir karščiuoji... Kūnas puola bakteriju pagalba valytis, o mes jam tab(ur)lete per galvą... Na čia jau ne apie žaliavalgius ;) .

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2011, 19:04 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: klaipeda
Žinote parduotuvę armijai ir civiliams?Tai va,ten yra tokių termoreguliacinių apatinių rūbelių,palaikančių optimalią temperatūrą,gerai praleidžia orą:) verta išbandyti;) ir kaina prieinama;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Geg 2013, 08:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Miskas
Matciau buvo kalbama apie salta ir kontrastini dusa, tai gal nenukrypsiu nuo temos klausdamas :)
Kai darote salta dusa, ar kisate po dusu ir galva ? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Geg 2013, 10:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Aš nekišu :D, kiek žinau moterims tai neprivaloma:) o kas lenda į šaltą dušą dėl grūdinimosi, tai nežinau kaip ten geriau. Tikriausiai vyrams vienareikšmiškai tinka dušas nuo galvos iki kojų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Geg 2013, 11:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na tada reikes pradet ir galva kist :) Kazkaip buvo tokia abejone, kad gal tai nera labai gerai, gal pakenks smegenim :)
Kas galit pasakyt kuris dusas pranasesnis ar saltas ar kontrastinis ? Darausi salta, bet visa laik galvojau, kad kontrastinis yra geriau nes labiau "pratampomas" organizmas. Bet poto pasiskaitciau, kad vien tik saltas yra geriau, bet neparasyta kodel ...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Geg 2013, 20:56 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Turiu šalto dušo patirties apie 15 metų su pertraukomis. Šaltas labiau grudina. Visiškai jokios zarazos nekimba. O jeigu viena kartą per penkis metus prisikabina, tai kuo greičiau į šaltą dušą ir po penkių minučių jokios ligos. O dėl kitų dalykų, tai nežinau, žiūrint ką nori pasiekti. Gal kai kuriais kitais atžvilgiais ir geriau kontrastinis, nežinau. Apie tai tai yra tiek mažai informacijos, labai sudėtinga kažką rasti, nebent rusai toje srityje pažengę. beje jeigu darai kontrastinį, reikia užbaigti šaltu, kitaip nebus poveikio.
Bet dabar po ilgokos pertraukos maudausi po kontrastiniu. Efektas irgi yra, bet truputuką silpnesnis. Anksčiau galvos nekišdavau po šaltu irgi galvodavau, kad kažkas negero smegenims gali nutikt. Bet dabar kišu. Padariau išvadą, kad kažkodėl geriau kišti, kažkaip vientisiau viskas gaunasi. Smegenims dar nieko blogo nenutiko :) Atvirkščiai - galva šiek tiek lengvesnė, nors dramatiško efektro tikrai nėra.

Bet čia yra tema šąla kūnas. Tai va... kai iš tiesų kūnas šąla, tuomet tikrai ne pati geriausia išeitis lįsti po šaltu dušu. Nes tuomet labai lengva persišaldyti ir nieko gero šaltas dušas neduos. Reikia pasirinkti tinkamą paros laiką, kai kam ryte, o kai kam vakare, kai kūnas nešąla, savaime yra šilta ir malonu.
Na dar gabalėlis info. Anksčiau buvo tokio Šemetos nėščiųjų mokykla, tai ten buvo kalbama prie visa ko ir apie naujagimių grūdinimą. Tai atsimenu buvo pabrėžta, kad kūdikį lediniu vandenių reikia apipylinėti nuo galvos ir būtinai nuo galvos. Koks paaiškinimas buvo - neatsimenu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Geg 2013, 21:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As visada siulau pirma susisildyti po karstu dusu. Ir susisildyti smarkiai, kad jau karsciau nebesinoretu, o jau tada, staigiai uzsipilti salto vandens. Man tai labai malonu. Apsipylimus darau visada, kai maudausi. Kartais tai buna ryte, kartais vakare. Bet visada pirmiausia susisildau po karstu vandeniu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Geg 2013, 21:06 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
As visada siulau pirma susisildyti po karstu dusu. Ir susisildyti smarkiai, kad jau karsciau nebesinoretu, o jau tada, staigiai uzsipilti salto vandens. Man tai labai malonu. Apsipylimus darau visada, kai maudausi. Kartais tai buna ryte, kartais vakare. Bet visada pirmiausia susisildau po karstu vandeniu.

Cia vadinasi kontrastinis. Bent jau as tai vadinu kontrastiniu.
Bet po salto duso jeigu nesinaudoji jokiu karstu vandeniu pats kunas sugeba labai efektyviai susilti. Visikai nesalta. Maloniau negu po kontrastinio. Ir silciau. Vienzo, jeigu problemu su sveikata nera, as rekomenduoju salta, ledini :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Geg 2013, 15:14 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cituoti:
kad kūdikį lediniu vandenių reikia apipylinėti nuo galvos ir būtinai nuo galvos.

mmm, labai idomu kodel :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Geg 2013, 13:16 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tas pats galioja ir suaugusiems. Bet as manau, kad jeigu jau negalite piltis ant galvos, tai piltis tik ant kuno yra geriau, negu isvis neapsipilineti. Tarkim, mano plaukai ilgi, apsipilineju as bent pora kart dienoje, o vasarom dar dazniau. Plauku slapint, po to dziovint, sukuot, kelis kart dienoje tikrai nesinori (ilgaplaukes supras:)) apsipylimo metu vyksta tam tikri pokyciai su kraujagyslemis, geriausia, kad viskas vyktu su visu kunu ir galva, o ne su dalimi. Nes vienur kraujagysles issiples, kitus susitrauks.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Geg 2013, 13:42 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš kaip ir būčiau 100% pritarianti Laurai. Geriau kūną pasipilti negu iš viso nieko nedaryti.

Bet skaičiau apie vieną senovinį gydymosi būdą. Atsisėdi į karštą bliūdą iki bambos, o kojom pasistatai kitą bliūdą su labai šaltu vandeniu ir kojas įmerki į šaltą. Pasėdi dvi minutes ir tada apsikeiti, atsisėdi į šaltą vonią iki bambos, o kojas kiši į karštą. Ir taip penkis kartus. Vadinasi Sitz Bath. Juo gydydavo visokius pilvo ertmės uždegimus ir pan... Tai atrodo žmonės tikėjo, kad kontrastai kažkuom gerai irgi. Nu bet čia kaip ir su maistu, pilna kontroversijų. Gal tikriausiai kiekvienam savo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Geg 2013, 08:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O jums galvos neuzgelia? gal tiek nereik laikyt,kad uzgeltu ar cia nieko tokio :? ?
Ir seip dar pagalvojau, jei as visa laik pradesiu apsipylinet nuo galvos, kunas pripras prie tokios sekos... tai ar nieko neatsitiks jei ziema i ekete isosksiu :D ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Geg 2013, 17:10 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

GreenDog rašė:
O jums galvos neuzgelia? gal tiek nereik laikyt,kad uzgeltu ar cia nieko tokio :? ?
Ir seip dar pagalvojau, jei as visa laik pradesiu apsipylinet nuo galvos, kunas pripras prie tokios sekos... tai ar nieko neatsitiks jei ziema i ekete isosksiu :D ?

Aš tai eketę esu bandžiusi tik iš karšto kubilo. Tai tikrai nieko neatsitiko, bet dėl kitko nežinau.
Galvos man neužgelia. Jeigu užgelia, tai gal tikrai nereikia tiek laikyt....? :?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume