Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 77 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
  Spausdinti

Dantų problemos
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Gru 2010, 18:53 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Teko girdėt, kad labai dažnai žaliavalgiai susiduria su dantų problemomis. Kokia jūsų patirtis?

Paskutinį kartą redagavo nature 17 Gru 2010, 10:05. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Dantų ėduonis
StandartinėParašytas: 05 Gru 2010, 15:17 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Hmm... keista formuluotė. :)

Man teko girdėti, kad daug žmonių, kurie pradeda žaliavalgiauti susiduria su dantų "atšipimo" problema. Nežinau kaip ją pavadinti. Na, kai valgome daug citrinos ar kitų rūgščių produktų, tai dantys "atšimpa", pasidaro labai jautrūs ir nebegali daugiau nieko atsikąsti, nes skauda. Tai va toks efektas būna man ir nemažai kitų žmonių pažįstu, kuriems tas pats būna, kai pradeda maitintis vien žaliu maistu.

Bet čia ne ėduonis. Ėduonis yra kas kita. Ir apie tai dar turbūt Lietuviai nelabai gali ką ir pasakyti, nes ėduoniai atsirasti reikia daug laiko, o žaliavalgiaujama Lietuvoje tik keletą metų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2010, 21:55 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Galiu aš papasakoti kažką apie savo dantukus. Nežinau kaip dabar būtų buvę, jei nebūčiau žaliavalgiavus, nes mano dantų reikalai iki tol nebuvo tobuli, bet šiai dienai kai, supratau keletą dalykų, viskas yra gerai. Pradžioje buvau sugalvojusi dantų net neplauti, bet kadangi ryte geriu daug morkų sulčių, dantys tiesiog pradėjo gelsti, atsirado laikui bėgant, gal per gerą pusmetį, kažkokios ruduojančios apnašos. Dantis vėl pradėjau valyti. Gal dar po kiek laiko, stomatologė sakė, kad nuo netinkamo valymo, dantys tapo jautresni. Ji man parekomendavo dantis valyti ULTRA SOFT dantų šepetėliu tam, kad saugočiau emalę, o po kiekvieno valgio, ar sulčių gėrimo išskalauti burną vandeniu. Per daugiau, nei dviejų metų žaliavalgiavimą naujų dantų problemų ar ėduonis išlindę nebuvo, tik turiu vieną įtarimą, kad ant poros dantų kaklelių atsiranda kažkoks emalės tirpimas. Šitą dalyką galėčiau suversti žaliavalgystei, t.y. gal saldiems, ar rūgštiem (kurių mažai valgau) vaisiams, bet būtų keistas kitas dalykas, kurį sužinojau dar prieš kokius 6 metus.Buvo toks žmogelis, kuriam po 6metų žaliavalgystės pradėjo ataugti išrauti dantys, ar ėmė kristi plombos ir atauginėti dantų audinys. Yra ne vienas toks atvejis... Tad maža man čia kas, gal reikės labiau masažuoti dantenas su savo ULTRA SOFT šepetėliu :) Nors kaip jau ir sakiau, nežinau kaip būtų, jei būčiau nežaliavalgiavus...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2010, 22:04 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tiesa, prisiminiau vieną labai natūralų dantų gydymo būdą, sakiau, kai netingėsiu tai darysiu, gal susitvarkys mano problema tuomet... Taigi vieną kartą jau bandžiau. Reikia skysto bičių pikio, na man tėtis davė spiritiniame pavidale, taigi jo šaukštelis į pusę stiklinės vandens išmaišyti ir skalauti burną. Tuomet visi dantys pasidengia tokiu vaškeliu, sako, kad po tuo sluoksniu vyksta savaiminis dantų tvarkymasis. Taigi, net ryte burna kvepėjo bičių pikiu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Gru 2010, 15:04 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O tas žaliavalgis kur ataugo dantys, tai čia pažįstamas ar čia šiaip informacija nepatikrinta iš interneto?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Gru 2010, 18:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš tai žinau, kad neretai žmonės susigadina sau emalį, ypač jei akcentas racione yra ties vaisiais. O rūgštūs vaisiai-uogos tai tikrieji emalio killeriai.. Manau, kad ir vaisių rūgštis yra stiprus dalykas.. o dar manau, kad priežastis yra tame, jos žaliavalgiai, ypač pirmais metais valgo dažnai, gerokai dažniau, nei seniau.. tai mandarinas, tai apelsinas, tai obuoliukas, tai morkyčių sultys, tai salotos, tai sauja riešutų.. ir viskas yra metama, metama į burną..
Kaip kačių veisėja žinau, kad katės ir šunys turi 80 proc mačiau dantų ir dantėnų problemų, jei yra maitinami ne dažniau 2 kartų į diena :o Esu tikra, kad ir su žmonėmis tas pats, nebent po kiekvieno "įmetimo" į skrandį skalaujam ar valom dantis.. bet ar dažnas tai daro?? Forume syroedenie.com tikrai dažnas skundžiasi emalio problemomis, dar ne pas vieną neatsistatė visiškai, tik žinau, kad jautrumas dantų praeina.. gal tas emalio atsistatymo procesas yra lėtas.. na tai va.. manau, pirežastis ne žaliavalgystėje, bet tiesiog tame, kad valgoma dažniau ir neskalaujama burna..
kitas niuansas.. taip pat šią tendenciją dažnai stebiu, o ir pati tuo persirgau.. kai mąstoma, jei jau žaliavalgiauju, tai dantų galiu nevalyt arba daryt tai retai arba nakčiai tiesiog sukramtyt morką ar obuolį.. aš buvau iš tų, kurie "valėsi" dantis nakčiai obuoliais.. kadangi dar ir nėštumas užpuolė, kai dantėnų kraujavimas yra įprastas, taigi kartu su prasta dantų ertmės priežiūrą tikrai šią problemą dar pagilinau ir kaip rezultatą turiu šiai dienai silpnas dantėnas ir recidyvuojantį kraujavimą.. padeda skalavimai, dantų valymas kosmetiniu moliu su gvazdikų et.aliejumi ar kt.aliejais.. taigi vėl kas kaltas.. o gi durna galva ir prasta dantų higiena ;)
o su mano dantimis situacija tokia.. pagimdžiau sūnų ir po kelių mns gavau žarnyno uždegimą (tai čia jau antri metai žaliavalgystės į pabaigą ėjo) keliems mns.. tai va tada po kelių mns ant 4 priekinių dantų prie pat šaknų atsirado mažutės ėduonies žymės, simetriškai, du ir du iš abiejų pusių .. pažiūrėjau aš tibetiečių berods schemą, o šitie dantys atitinka būtent storąjį žarnyną.. taigi ir vėl kalta ne žaliavalgystė, bet tiesiog mano pačios konkreti problema tuo metų, o dantys- jie tik parodo, kad organizme visgi yra disbalansas...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Gru 2010, 09:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Man dantų kakleliai aptirpo, pasidarė labai jautrūs, dantistė rekomendavo skalauti po valgio sodos tirpalu ir jokiu būdu iškart po maisto nevalyti dantų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Gru 2010, 11:43 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš pats esu susiduręs su dantų atšipimo problema. Įtariu dėl to, jog valgau daug vaisių, būtent tuo metu daug citrusinių. Dabar stengiuosi po kiekvieno valgymo skalaut burną, kai leidžia sąlygos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Sau 2011, 15:41 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nekantrioji rašė:
Tiesa, prisiminiau vieną labai natūralų dantų gydymo būdą, sakiau, kai netingėsiu tai darysiu, gal susitvarkys mano problema tuomet... Taigi vieną kartą jau bandžiau. Reikia skysto bičių pikio, na man tėtis davė spiritiniame pavidale, taigi jo šaukštelis į pusę stiklinės vandens išmaišyti ir skalauti burną. Tuomet visi dantys pasidengia tokiu vaškeliu, sako, kad po tuo sluoksniu vyksta savaiminis dantų tvarkymasis. Taigi, net ryte burna kvepėjo bičių pikiu :)

Norėčiau išbandyt, gal žinot kur gaut? :) Gal dar kas daugiau turit idėjų, patirties su naturaliu dantų gydymu? "Užsiroviau" ir aš, per daug ir per dažnai matyt su vaisiais. :)

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Dantų problemos
StandartinėParašytas: 24 Sau 2011, 10:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaimas
nature rašė:
Teko girdėt, kad labai dažnai žaliavalgiai susiduria su dantų problemomis. Kokia jūsų patirtis?

Parašysiu ir aš, kad nebūtų vien neigiamos patirtys. Žalias maistas kol kas mano dantims nepakenkė. Apskritai, paskutinį kartą grąžto prireikė prieš kokius 4 m., o stomatologus lankau profilaktiškai, plius dėl higienos - akmenukų nuvalymas (dukart gyvenime teko patirti šį malonumą). Tik vis neapsisprendžiu, ar ši procedūra būtina.
Jokių paslapčių neturiu, dantis net ne visada ir ryte ir vakare valau, pastą irgi ne visada naudoju. Esu girdėjus teoriją, kad jei vaikysytėje esi gavęs antibiotikų, tai apie negendančius dantis gali pamiršti. Galėčiau daryti prielaidą, kad galbūt tai, kad niekada nesu jų gavusi, leidžia man nesikankinti su dantimis, bet mano brolis irgi jų negavęs, o problemų turi. Tad nežinia, kame šaknys. Dėl žalios mitybos - egzotinius vaisius valgau ne kasdien, pertrinto maisto mano meniu irgi mažai, t.y. dantims duodu daug sunkaus darbo :mrgreen:
Spjaunu per kairį petį ir tikiuosi viskas bus taip ir toliau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Sau 2011, 16:43 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Manau šalia išvardintų dalykų (vaisių rūgštys, nevalymas, antibiotikai) nereikia pamiršti ir metų. Po 30- ies dantys labiau nusivalgo ne tik žaliavalgiams.

Mano mažas atradimas - truputis aliejaus palaikyti burnoje po obuolių valgymo. Pasta valausi retai, dažniau žolelių milteliais (pasigaminu kokiam mėnesiui, iš ko tuo metu norisi - ramunėlės, šalavijas, mėtos..). Taip po metų sumažinau dantų kaklelių jautrumą ir dėsnų kraujavimą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 15:06 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėdos raj.
Serbentine rašė:
Mano mažas atradimas - truputis aliejaus palaikyti burnoje po obuolių valgymo. Pasta valausi retai, dažniau žolelių milteliais (pasigaminu kokiam mėnesiui, iš ko tuo metu norisi - ramunėlės, šalavijas, mėtos..). Taip po metų sumažinau dantų kaklelių jautrumą ir dėsnų kraujavimą.

Man įdomu, kuo kiti žaliavalgiai valote dantis?
Čia http://www.saugusnamai.eu/Naujienos/Ent ... avimi.html skaičiau, kad valo su soda, tačiau mano dantys dabar pasidarė labai jautrūs (nežinau, ar nuo žaliavalgystės, ar nuo sodos). Pasidalinkit :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 15:35 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš naudoju dantų sodos miltelius ;) tai ne tik pigus būdas, bet esu įsitikinusi,kad gera alternatyva įprastinei dantų pastai ;) beje, gal galite pasidalinti dantų pastos receptukais.aciu :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 17:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėdos raj.
Renata rašė:
aš naudoju dantų sodos miltelius ;) tai ne tik pigus būdas, bet esu įsitikinusi,kad gera alternatyva įprastinei dantų pastai ;) beje, gal galite pasidalinti dantų pastos receptukais.aciu :P

O kur galima įsigyti tos dantų sodos? Kuo ji skiriasi nuo įprastinės?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 23:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš ją perku Klaipėdoje aliejaus parduotuvėje,jų mieste yra net penkios.
http://www.aliejus.com/kontaktai
Čia šios įmonės kontaktai. Tik iš patirties galiu pasakyti,kad dantų milteliuose nesijaučia to sodos skonio, jie praktiškai yra beskoniai, nors būna citrinų, mėtų ir apelsinų skoniai. papildomai šia priemone nesidomėjau, tik žinau,kad seneliai ja naudodavosi :D vienu metu kai milteliai baigėsi, o nusipirkt neradau, teko naudoti įprastinę dantų pastą, tai likau labai nustebusi,kad nuo jos dantenos labai jautriai suregavo. peršasi išvada, kad joje yra dirginančių medžiagų, o kai kasdien naudoji, tai organizmas paprasčiausiai pripranta.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Kov 2011, 23:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

peržiūrėjau elektroniniame asortimente dantų miltelių nėra, reikia parduotuvėje paklausti. dažnai jie jų parsiveža palyginti nedaug, tai man Klaipėdoje yra problema užtaikyti ir rasti. Kaina tik 3,20lt. :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 09:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš perku baltą molį, jį maišau su H2O iki grietinės konsistencijos ir įlašinu eterinių aliejų- gaunu neblogą dantų pastą, laikau sandariam indelyje. Geriausiai man tiko gvazdikų eterinis aliejus, iš karto mažino dantėnų kraujavimą. Na, šiaip tai kartais ir ajurvedinėmis pastomis valausi. Nedarau iš to kokios problemos.
Beje, buvau pas stomotologą. Stomotologo recenzija- "geri dantis, tokius reikia saugot". Akmenų nėra, bet dantis ir net plombos labai nusidažė nuo daržovių sulčių, stomotologė net juoktis pradėjo. Na bet per 3 žaliavalgystės metus dantis nelabai sugedo, yra šiek tiek naujų pažeidimų, bet priežastis, greičiausiai- nėštumas ir žindymas. Aš nustebau, nes bent 1,5 metų dantų higiena buvo tikrai prasta, kol tikėjau, kad žaliavalgiams dantų nerik valyt.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2011, 10:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
Mes dantis valom druska. Ir maždaug kartą per savaitę - soda. Nuo druskos po mėnesio laiko tarpdančiuose ėmė atsirasti gelsvos apnašos, todėl soda labai lengvai jas pašalino po poros valymų.
Nuolat su soda, esu skaičius, dantų valyti negalima nes jį truputį "piktai bendrauja" su dantukais.
Mūsų praktika nėra ilgametė, pradėjom tik prieš porą mėnesių, bet rezultatai mane tenkina, į dantų pastą žiūrėti nesinori:)
Tarp kitko, pradėjus naudoti druską, žymiai rečiau prireikia tarpdančių siūlo.
Na, o kadangi prisilaikom idėjos, kad "genialu tai, kas paprasta" receptais nesinaudojam, bet va pateikiu informaciją su recepčiukais rusų kalba: http://evgenyfedorenko.com/?p=1978#more-1978

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Bal 2011, 21:47 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pastaruoju metu naudoju Urtekram firmos dantu pasta - man patinka. Pries tai bandziau valyt su baltu moliu - man netiko, esu bandes ir nevalyt arba valyt tik su sepeteliu - taip pat netiko. O stai minetosios firmos pasta, manyciau, yra neblogas sprendimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2011, 19:25 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Venta
Sodos tikrai nebijokite, tik nereikia dantų braižyti su sodos kristalais. Čia apie soda:
http://zdravamir.ru/index.php?option=co ... 3&Itemid=1
Ir turiu nuliūdinti žaliavalgius, žaliavalgystė ir plombos sunkiai suderinamas dalykas. Su laiku dantys atsikrato negyvo audinio, kai išsivalo žarnynas, nusivalo ir akmeys nuo dantų, ir ima augti emalis, o plombos kaip svetimkūnis. Na o numarinti dantys, ar užkrėsti gelmintais... Mano atveju tai netekau 3 dantų. Nors akmenys ir nuėjo, dantenos atsistatinėja sunkiai. Nuo rudos atšviesėjo iki šviesiai geltonų pašaknyse ir baltų su skaidriu ir aštriu kantu naujo emalio viršunėlėse. Karieso dėmelės liko (tarpuose) bet jos neauga ir netrupa (gal kiek mažesmės). Vykstančiais pokyčiais aš patenkintas. Žaliuoju, o daugiau vaisiuoju 5m.. Vaisių rugštis emalio negadina, ypač kai gerai dirba seilių liaukos. Nuo tikrai gyvo maisto nebūna apnašų. Ir vienas iš perspėjimu kad maistas netikęs - dantis gelia. Tą jau ištikrinau nuo iki. PVZ: Datulės virtos sirupe, ar datulės naturaliai padžiovintos. Ir dar, Savo jautriais dantimis galiu valgyt viską, kas gyva. na o jei perkasiu ką pvz: su sirupu- o jo joiii. Va ką reiškia darkyti savo kūną 42m., Dabar 17metų nuodėmių išpirkimo (jau 5), ir tada pasimėgausiu žaliavalgystės privalumais :D . Dantis dar gerai veikia sodos ir vandenilio peroksido mišinukas skalavimui. O čia apie peroksida:
http://www.nmedik.ru/sredstva/perekis/p ... henie.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Spa 2011, 21:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Denmark
kai tik pradėjau valgyti žymiai daugiau vaisių, tai man kažkur per 3 mėnesius siaubingai nutirpo emalis nuo viršutinių, priekinių dantų

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Spa 2011, 12:40 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Anyksciai- Vilnius
Sveiki, noriu paklaust apie dantu ataugima ar gyjima... Sveikata.info pasakoja ten kazkokia istorija apie dantu atsiauginima...neskaiciau jos visos, nes nesu prisiregistravus... Bet noreciau paskaityt, gal kada pavyks...Bet kokia jusu nuomone gal dar kur nors apie tai radot info...nes as niekur nerandu...Ar tas savaiminis dantu ataugimas ar gyjimas imanomas, ar cia tik pasakos? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2012, 20:25 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
dantų miltelių galima rasti turguose arba parduotuvėse, kur prekiauja rusiška kosmetika.

Aš pradėjau prieš mėn pradėjau valyti su Himalajų druskos tirpalų. pats valymas nėra labai skanus , bet efektas man patinka. Akmenukai ( jei tokių yra patys nukrenta, nereikia higienos pas stomatologus :) žinoma tam reikia laiko, per savaitę didelių pokyčių nesulauksite. Tirpalą pasigaminti paprasta, druskos ištirpinti tiek kiek tirpsta ( maksimaliai prisotintas tirpalas), ji galima naudoti ilgai , negenda. Aš jo pasigaminu didesni kiekį , o paskui atsipilu atskirai kad 2-3 kartams užtektų. Druskos tirpale mikrobai nesiveisia tai nebūtina jo kiekviena kart naujo gamintis. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Geg 2012, 22:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: airija
tai ta himalaju druska istipint vandenylje?ir kosyte turi gautis?......o as nezinauka su tais savo dantims daryt,nes pas mane problemu tai aibe :cry: aisku cia antibijotiku ir skiepu ir aisku baisaus maisto deka..... :cry: na pas mane 4 dantuku jau nebiera ,o kiti like tai irgi baisios bukles...na rudeny zadu protezuot,nes be dantu tai tikrai ne kas,bet su tais netikrais irgi nezinau.....oi pasimetus esu....na gaila neasu dar 100procent.zaliavalge,tai rimtai gal nauji pradetu augt :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 21:47 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: airija
na as irgi pradejau valyt dantukus su himalaju druska ,karta per savaite pirsciukais patrinu su soda..na visai pagrazejo maniskiai,net nuejo apnasos tamsios :mrgreen:

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 77 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute