Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 129 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas
  Spausdinti

Plaukų slinkimas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Gru 2010, 17:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, šis klausimas man buvo aktualus 2 kartus. Pirmaisiais metais plaukai slinko labai, maždaug po pusmečio, kai pakeičiau mitybą. Nėštumo metu ši problema savaime susitvarkė (bet taip būna praktiškai visoms nėštukėms), ir antras plaukų slinkimo "košmaras" buvo kai vaikui buvo gal 4 mns... per kelis mėnesius praradau bent trečdalį, gal daugiau savo plaukų.
Plaukus garstyčių milteliais plauti pradėjau pirmaisiais savo žaliavalgystės metais. Nelabai patogu, bet man patiko, nes tai buvo natūrali priemonė. Taip visą laiką garstyčias ir naudojau, iki tos antros plaukų slinkimo serijos. Kažkodėl įsikibau į tą nuomonę, kad jei jau esu žaliavalgė, sveikai maitinuosi, tai nereikia galvoti apie tai, kaip pamaitinti iš išorės savo plaukus ir odą.. Odai jau kelis metus naudojau tik nerafinuotus aliejus, sumaišytus su eteriniais aliejais.
Taigi, kai plaukų liko tiek, kad pradėjau stresuoti, kreipiausi patarimo į kitus žaliavalgius. Man rekomendavo kaukę.
Svogūnų kaukė.. br.. smirdančioji, nuostabioji svogūnų kaukė.. vieno svogūno sulčių reikia - tai pagrindinis ingredientas. O toliau- improvizacija. Galima įdėti- trynį, garstyčių, aitriųjų pipirų, eterinį aliejų, maltų žolelių, kosmetinio molio. Padaroma netiršta košė, ja padengiamos plaukų šaknis, laikoma bent valandą.
Man patiko molis ir eterinis levandų aliejus.
Po vienos procedūros jau buvo rezultatas.
Dabar plaunu mišinukų- garstyčių milteliai ir chna arba basma ir molis. Užpilu karštu vandeniu (na, gal nel.žaliavalgiškai, bet veiksmingai), tepu ant plaukų ir palieku nuo 5 min iki valandos. Jei laikau ilgiau, tai visada galvą "aprengiu" šiltai.
Turiu nuostabius plaukus..
:D

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Plaukų slinkimas
StandartinėParašytas: 04 Gru 2010, 15:32 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš, daugiau, nei per 2 savo žaliavalgiavimo metus, gal porą kartų buvau pastebėjusi didesnį plaukų slinkimą, bet čia turbūt buvo sezoniškas plaukų atsinaujinimas, taip pat kaip ir besimaitinantiems virtu maistu, nedarau jokių kaukių, tiesiog tingiu kažkaip lepinti savo plaukus, nors gal reikėtų :) bet jau kokius 5 metus naudoju tik ekologiškas plaukų priežiūros priemones :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Gru 2010, 20:11 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na as manau kad plauku slinkimas susijes su vidiniais dalykais, o ne isoriniais faktoriais. Todel manau, kad ivairus isoriniai dalykai taipogi nepades, tokie kaip kaukes, sampunai ir pan. jie gali pagerinti galvos odos bukle, naujo plauko, isaugancio bukle. Nes plauko svogunelis yra giliai odoje, kad i oda taip giliai patektu priemones ir dar pastimuliuotu svoguneli, tai beveik neimanoma. Plaukas taip pat yra raginis darinys, kaip ir nagas, tik plonesnis, kitokia struktura, ar tepsime ji aliejais ar dar kazkuom niekas nepasikeis, i ji neisigers. Nebent kai temspime i savaite po pora kartu ir laikysime ilgai, tai po metu pamatysim rezultatus, bus susitvarkius galvos oda, naujas isauges plaukas bus sveikesnis, zvilges, bet senas kaip buvo taip ir bus. Yra nebent chemines stiprios priemones, kuriso "atgaivina" plaukus, bet jos irgi tik laikinai ir dirbtinai, suklijuoja nusiurusio plauko plauselius, juos pripildo chemija ir kol ten ji buna tol vizualiai atrodo gerai, bet po kek laiko issipaluna ir vel tas pats.
Kas liecia plauku slinkima ir ju bukle, manau tai vitaminu ir mineralu trukumas. ir geriau jau isgerti pora sauksteliu aliejaus i diena, negu plaukus juo trinti, nors jeigu ir trinsite plaukus aliejais, darytise masazus irgi bus efektas, bet ne toks didelis, nes viskas is vidaus. Masazai galvos tai labai gerai, nes priplusta krauju daugiau, pamaitina plaukus, bet reikia masazuoti daznai ir po ilgai.
Zodziu, norejau pasakyti tai, kad kosmetines priemones nepakenks, siek tiek pades, bet labai mazai, nes viskas yra is vidaus, del hormonu kaitos, nestumo metu ir po jo, del vitaminu ir mineralu trukumo, dar gali paveldimumas siek tiek itakos tureti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Gru 2010, 21:23 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Laura, tu net neįsivaizduoju, bet mąsčiau lygiai taip pat. Bet kai praradau vos ne pusę plaukų, tai man jau visiškai jokios teorijos nerūpėjo.. Faktas yra faktas, po kaukės man sustojo slinkti plaukai ir intensyviai pradėjo augti nauji. Aišku, galima ir išlaukti, kol kūnas pats susitvarkys iš vidaus, bet man kažkaip visai nesinorėjo.. man mano plaukai patinka, man jie reikalingi gražūs ir gerai atrodantys ir sveiki.. na, ir aš jau geriau aliejų tepsiu ant plaukų, o ne gersiu ir nevalgysiu, nes galu gale pribrendau ir išmečiau bet kokį aliejų iš savo raciono.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Gru 2010, 12:46 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Dzūkija
Laura rašė:
..manau, kad ivairus isoriniai dalykai taipogi nepades, tokie kaip kaukes, sampunai ir pan. jie gali pagerinti galvos odos bukle, naujo plauko, isaugancio bukle. Nes plauko svogunelis yra giliai odoje, kad i oda taip giliai patektu priemones ir dar pastimuliuotu svoguneli, tai beveik neimanoma...Kas liecia plauku slinkima ir ju bukle, manau tai vitaminu ir mineralu trukumas. ir geriau jau isgerti pora sauksteliu aliejaus i diena, negu plaukus juo trinti, nors jeigu ir trinsite plaukus aliejais, darytise masazus irgi bus efektas, bet ne toks didelis, nes viskas is vidaus. Masazai galvos tai labai gerai, nes priplusta krauju daugiau, pamaitina plaukus, bet reikia masazuoti daznai ir po ilgai...

Esu siek tiek studijaves ajurveda. Taigi, trumpai apie alieju:
- aliejus turi savybe giliai isigerti i zmogaus vidaus organus (ajurvedos akademijoje akcentavo, kad moksliskai irodyta, kad aliejus isiskverbe organizma iki 7cm);
- aliejus sutraukia kune esancius toksinus ir per salinimo sistemas nesa juos is kuno;
- ajurvediniai masazai turi tiksla itrinti i kuna alieju, t.y. aliejus skirtas visai ne pacio masazo palengvinimui :D

Aisku, kad aliejai turi buti nerafinuoti, salto spaudimo, parinkti pagal savo dosa.

Ir aplamai, viskas, ka mes uztepame ant odos taip pat yra musu maistas :D Ir jeigu nekila noras suvalgyti kokio nors aromatizuoto ryskiai melynos spalvos kremo su daugybe maitinanciu elementu, geriau ir nesitepti tokiu ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Gru 2010, 19:58 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

heh.. na gal.. tiesiog mano patirtis kitokia, kazkaip man menkai padedavo aliejai, nors tepdavau po du kartus i savaite, laikydavau per nakti, masazus darydavausi, aliejai geri labai, ekologiski nerafinuoti, pirmo spaudimo. Skalaudavau irgi ivairiom zolelem. Sampunus irgi tik ekologiskus. Na zodziu tai apie 5metus stengiausi atsiauginti labai grazius plaukus, bet tikra rezultata pasiekiau tik sutvarkius mityba. Lygiai tas pats buvo ir su veido oda. Kuo tik netepdavau..:))ir kaukes, ir kremai, tonikai.. bet spuogeliai kartais nuo karto iskildavo, ir tik tada kai sutvarkiau vidu, jie pranyko. Be to kiek domejausi oda yra antras inkstas. Kai gerai nedirba salinimo sistema, kepenys, tada ir atsiranda spuogeliu, berimu ir kitu odos ligu. O isorines priemones tik palengvina, bet priezasties nepasalina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Gru 2010, 16:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš taip pat esu susiduręs su šia problema. Po kelių žaliavalgystės mėnesių plaukai pradėjo slinkti nesveikai, maniau, kad po metų kitų visai plikas busiu, bet po kelių mėnesių tai susitvarkė, nebeslenka.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2011, 04:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: London
O gal kas pasidalins patirtimi, kad plaukai, atvirkščiai, pradėjo atauginėti jau praplikusiems vyrukams po žaliavalgystės? :) Kažkur teko skaityti apie tokius pavyzdžius, berods, rusų saituose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2011, 11:50 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del atauginejimo nezinau, bet plauku slinkimas ir net nuplikimas, tai tikrai vitaminu ir mineralu trukumo pozymis. Gali tai kazkiek itakoti genai, bet ir mityba daro didele itaka. Del zilu plauku, taip pat mityba turi dideles itakos, ir kasdienis burokeliu ar ju sulciu vartojimas gali zilus plaukus vel nuspalvinti:) Mano vienas pazystamas buvo visas zilas, pradejes sveikiau maitintis ir valgyti kasdien po burokeli greit atgavo plauku spalva.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 04:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: London
O ką gerti, kad nuslinkę plaukai ataugtų? :) Juokauju. Šiaip esu praplikęs senokai, tai susitaikęs su tuo. Po perėjimo į žaliavalgystę dar labiau nuplikau, irgi nepergyvenu, kerpu 0 ir tiek. Bet, kaip ir kiekvienas plikis, giliai viduj kampelyje vis tik tūno slapta ir labai mažytė svajonė apie kada nors ataugsiančias vešlias garbanas :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 12:00 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Lietuva
Sveiki! :P
Buvau žaliavalgių ritrite, tai tikrai žmonės pasakojo apie ataugusius plaukus. Žaliavalgėms moterims žili plaukai atgavo spalvą, išaugo nauji nebežili plaukai, o nuplikę vyrai vėl džiaugėsi turintys ką šukuoti :D . Bet visi jie masažavo galvos odą, trynė aliejais ir t.t., t.y. "dirbo", kad pasiekti norimą rezultatą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 12:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
O man lbai pleiskanoti pradejo :( gal kas zinot kokiu patarimu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2011, 17:34 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Siūlau paskaityti straipsnį, kaip paprastomis priemonėmis kovoti su galvos pleiskanojimu: http://www.sos03.lt/Idomybes/Mociutes_s ... ovos_budai
Sėkmės ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 14:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Man taip pat labai slneka plaukai...kol kas aš dar tik labai mažais žingsniukais einu link žaliavalgystės, bet šitas maitinimosi būdas mane l. žavi. Plaukų slinkimas- mano jau beveik 4m. problema..ir bandžiau tikrai daug ką, pati žinau, kad tai "eina" iš vidaus..bet kiek besistengčiau - niekas nepadeda..Sakot gert burokėlių sultis - ok, gersiu daugiau, matyt per mažą dozę prisiruošiu :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 15:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kai man slinkdavo plaukai, dažniausiai gerdavau Sojų lecitiną. Per kelis mėnesius susitvarkydavo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 18:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pelėda, ačiū už atsakymą.

O kur jį įsigyti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2011, 13:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vaistinėse.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2011, 17:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
aha tik visos soju pupeles GModifik, tai reikia ieskoti kad ant pakuotes butu parasyta, kad ne GM

Minijai rekomenduoju pasidaryt kaukes plaukams su svogunais arba ju sultimis. Aisku, laiko uzima, ir kvapas nekoks, bet per 2-3 kartus visiem padeda. Man db pradejo slinkti plaukai, nes karsta, daug bunu po tiesiog.saules spinduliais, ir ne visada prisidengiu plaukus, ir prakaitas l.skatina plauku slinkima.. tai du kartus palepinau plaukus - meciau i blenderi svoguna plius, ka sirdis geidzia- pomidoru, agurku, obuoli, banana, kiausinuka zalia, medas, eterinio aliejaus kelis lasus. beje, taip sutrintas svogunas gerokai maziau smirda, nei kai kaukei naudojau sultis, ir plaukai po to visai nesmirda. bet nusiplauna plaukai sunkiai (na, mano ilgi plaukai), lieka trupinuku, nors isdziuvus plaukams viskas nubira ir isvaizda buna visai "prekine".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgp 2011, 10:44 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū, Jelena, kai pirksiu - būtinai atkreipsiu dėmesį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgp 2011, 21:56 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: miestas
Man po 12 dienu zaliavalgystes labai pradejo slinkti plaukai esu panikoje,gal truksta kokiu vitaminu ar daugiau kokiu darzoviu vartoti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Rgp 2011, 09:53 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Po 12 dienų - ar ne "per anksti"? Girdėjau, jog plaukai slinkti ima maždaug už mėnesio - dviejų nuo streso, žaliavalgystės pradžios, ar bet kokio kito dalyko, sukeliančio slinkimą..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2011, 14:11 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o iš vis koks pagrindinis tarkim komponentas labiausiai reikalingas paluko augimui ir jo geram gyvenimui. Va, kad ir mano dukrytei, jai 3.9m., o plaukučiai visai visai menkučiai, vos siekia smakriuką, kaip kitų darželyje mergyčių kasos ilgiausios ir storiausios...????

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgs 2011, 17:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Baltymai (visos amino rūgštys , kad susidarytų keratinas, pagrindinis plaukų baltymas, reikia googlinti) , geležis būtina, kiek girdėjau..

http://en.wikipedia.org/wiki/Keratin

čia amino rūgštys surašytos, galima pažiūrėti, kokios kam reikalingos http://www.atihealthnet.com/pages/herbalinfo3.html

rašo, kad plaukų augimui reikia cisteino, cistino, metionino.
tada ieškom, kur jų rasti:
http://en.wikipedia.org/wiki/Methionine#Dietary_sources
http://en.wikipedia.org/wiki/Cysteine#Dietary_sources
http://www.vitaminsdiary.com/amino-acid ... ystine.htm

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2011, 11:39 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

-Minija- rašė:
o iš vis koks pagrindinis tarkim komponentas labiausiai reikalingas paluko augimui ir jo geram gyvenimui. Va, kad ir mano dukrytei, jai 3.9m., o plaukučiai visai visai menkučiai, vos siekia smakriuką, kaip kitų darželyje mergyčių kasos ilgiausios ir storiausios...????

Daiginti grūdai - eleksyras plaukams, nagams ir ragams :) Mano žmona gali tai patvirtint. Anot jos, pirmą kartą jos gyvenime, po daigintų dalykų įvedimo į kasdienį racioną, plaukai pas ją neilgėja dėl to, kad yra kerpami. Ne dėl to, kad skilinėja ir šakojasi. Tas pats su nagais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2011, 15:34 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar labai svarbus kalcis ir vitaminas D. Kalcis be vitamino D bevertis, nes neisisavina. Kaip pvz. galiu pateikti, mano 3men. dukrytei truko vitamino D ir pirmas pozymis tai siek tiek nusitryne pakausiuko plaukai. Padariau isvada, kad ir vyresniems gali plauko silpnumui, trapumui tureti itakos. Gal cia labiau ne slinkimui tas vit. D itaka daro, o pacio plauko tvirtumui. O tiksliau vitaminas D ir kalcis. Nes plaukas raginis darinys, kaip ir nagai, tik jo struktura kitokia ir jis plonesnis. O siaip jeigu genetiskai jusu dukrytes plaukai plonesni arba ju maziau, tai vitaminai jokie nepades. Kaip ir naturaliu plauku spalvos niekas nepakeis. Bet jeigu tik smakriuka tesiekia, gal jos trapus plaukuciai, galiukai nutrupa? Tai tuomet tam tikti vitaminai tikrai pagelbetu.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 129 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute