Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Ajurveda. Vata tipo konstitucija
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 30 Kov 2011, 16:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėdos raj.
Sveiki, ar yra tarp mūsų dar vata tipo konstitucijos žaliavalgių? :)
Pagal ajurvedą, mums geriausias termiškai apdorotas maistas, nes vatos virškinimo ugnis yra pati silpniausia iš trijų došų. Tuo remiantis, žaliavalgystė mums nelabai tinka. Aš labai palaikau šią (žaliavalgystės) idėją, bet susiduriu su problema. Amžinas vidurių užkietėjimas :( Kaip tvarkotės su šia problema?
Aną savaitę dariau iškrovos dieną. Kitą rytą žarnynas visiškai išsituštino. Vėl maitinausi žaliavakgiškai ir viskas "sustojo" kelioms dienoms. Ką patarsit?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Ajurveda. Vata tipo konstitucija
StandartinėParašytas: 31 Kov 2011, 06:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo, besidomėdama žaliavalgystę ir skaitydama kitų žmonių patirtį tikrai matau, kad Vata žmonėms nėra labai lengva žaliavalgiauti. Du opesni klausimai- kūno svoris ir viduriai. Bet, Giri, tikrai pastebėjau, kad per metus susitvarko. Taip pat manau, kad visgi žmonių auganti intuiciją ir gebėjimas į savo pojūčius įsiklausyt padeda, ir pradedama rinktis "tinkamus" produktus ir taip atrandamas balansas. Nors, kita vertus, ne faktas, kad Vata disbalansas neatrnda sau kitokius simptomus, kai dingsta šie du paminėti :)
Ar bandei savo Vatą slopinti riebalais? Ar esi gerai peržiūrėjusi sąrašus Vatą didinančių produktų? Taip, žinau, kad visi žali produktai daug maž Vatą kelia :D bet yra tam tikra gradacija.
Na, aš laimingai esu Pita- Vata, bet tikrai per trys žaliavalgystės metus esu susidurusi su Vata disbalansu ir iki šiol taip nutinka karts nuo karto. Tai aprašau trumpai savo patirtį ir sau atrastą info, o jau tu atrink, kas tau tinka, kas -ne. Man Vata disbalansas pasireikšdavo per kiek kitus simptomus- tai ir "lakstanis", neramus protas (Dvynio ženklui tai čia norma), miego sutrikimai, svorio kritimas, kritiškai žemas kraujo spaudimas ir silpnumas, šalimas ir nesuvaldomas alkis, pilvo putimas. Vata disbalansą gali paskatinti ir žaliavalgystė, ir stresas ir nesubalansuota dvasinė praktika, kai ignoruojamas yra fizinis aspektas, taip pat "ankstyva motinystė" su mažu vaiku, žindymas, kai dažnai patiriamas nerimas, o miegas yra paviršutinis, pertraukiamas.
Kadangi žaliavalgystė man tapo tam tikra prasme gyvenimo būdu, taigi noriu spręsti šias problemas nenukrypdama nuo jos bazinių principų arba kuo mažiau joms nusižengdama. Mano geriausi pagalbininkai yra daiginti kviečiai, miežiai, žolelių arbata su natūraliu (žaliu) pienu, o geriau grietinėle, ir žalias kaimiškas sviestas (na, aš ne veganė, taigi sorry, jei ką įžeidžiu sav patirtimis). Kai yra būtinumas, keliom dienom kurį tai paminėtą produktą į racioną įtraukiu. Bet neilgiau nei 3-5 dienom, priešingai rytais nosis būna užkimšta, o vėliau ir galvos skausmai užpuola.. patikrinau jau ne kartą. Daugiau sėklų-riešutų, tai yra "riebesnis" racionas taip pat mažina Vatą, jei tik organizmas sugeba juos gerai suvirškinti. Taip pat kūno tepimas ghi sviestu- subalansuoja bet kurią došą. Galima, manau, teptis ir kitais aliejais, kurie subalansuoja Vatą. Karštas dušas taip pat man padeda, labai -labai karštas, kiek iškenčiu- dievinu karštą vandenį, o vėliau gerai išsimasažuoti ghi. Pradedu griežčiau atrinkinėt produktus. Šakninės daržovės- tik sulčių pavidalu. Geriausiai tinka Vatai- morkų sultys. Aš sau tokią schemą nusibrėžiau- jei koks produktas skatina bent šiokį tokį dujų atsradimą, tai jis yra "labai" Vata, taigi tai kopūstai, ankštiniai, topinambai.. na, jos laikinai -lauk iš raciono. Vatos problema- silpna virškinimo sistema, taigi jei virškinama prastai- prastai ir pasisavina. Todėl padedu sau arba labai-labai gerai kramtydama maistą arba sumaldama jį iki tyrės; ir labai nuosekliai produktus derindama arba tiesiog valgydama atskirai. Beje, klizma- taip pat mažina Vatą. Taigi, eksperimentiniu būdu atsižvelgdama į ajurvedos patarimus esu sau atradusi tai, kas man padeda, kas mane skubiai reanimuoja, kai reikia..
Esu tikra, kad ir tu atrasi sau tinkamą būdą :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2011, 16:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vis rengiausi užvest šią temą , o ji ir atsirado!Aš taip pat Vata, nors testavimas periodais rodo kitką, žodžiu esu Jelenos paminėtas lakstančio neramaus proto Dvynys.
Jelena labai glaustai ir šauniai išdėstė savo patirtį ir patarimus.Galiu tai patvirtinti :alkis, pilvo-skrandžio problemos ( na, užkietėjimo tai nebuvo nei karto, greičiau priešingai));
... ir instinktyviais potraukiais, kurie ir yra balansuojantys:riebių produktų (sėklos, riešutai, aliejai) bei pieno riebalų potraukis. Karšta vonia taip pat mano mėgstama.Ghi sviestą padariau su pikiu patept sūnui skilinėjančias lūpas, tai pačios rankos tiesiasi pasitepti.

Kažko naujo ir efektyvaus dar neatradau...bei savo dabartinio "žalio periodo" problemų dar neišsprendžiau. Gal nevadinčiau labai didelėmis problemomis, kol kas man gyvenimo netrukdo labai, stebiu save, bandau jas šalinti, teisiog kad nepavirstų patologija. Faktas, kad derindama maistą ir valgydama tikrai nemažai žalio, tokių problemų neturėjau, na ir beveik jokių, tad kai kurie nemalonumai visai nedžiugina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2011, 07:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėdos raj.
Ačiū, Jelena, Serbentine, kad pasidalinat, pritaikysiu sau ir ieškosiu, kas man labiausiai tinka

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 4 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume