Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Kaip pasikeitė išlaidos maistui?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 22 Vas 2011, 07:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėdos raj.
Sveiki :) Nuo vakar pradėjau dalinai žaliavalgiauti. Kartą dienoj valgau košes. Norėjau jūsų paklausti, kaip pasikeitė jūsų išlaidos, kai ėmėte žaliavalgauti? Apsižvalgius parduotuvėj, o ką jau bekalbėti apie ekologiškus produktus, viskas atrodo ganėtinai brangu. Laukiu jūsų atsakymų :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Pereinamasis etapas
StandartinėParašytas: 22 Vas 2011, 16:09 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš manau, kad žaliavalgiaujant išlaidos sumažėja. Bet kokiu atveju perkant prekę visi žiūri į kainą, todėl brangūs riešutai ar kokios džiovintos datulės palieka delikatesu, todėl renkuosi žėmės riešutus ir razinas (na šis variantas su džiovintais vaisiais nėra pats geriausias,bet tikiu,kad ilgainiui natūraliai atsirinksiu,kas sveikiau).....švaresnių produktų galima gauti ūkininkų turgeliuose, o juose kainos tikrai nėra kosminės. perkant ekologiškas prekes parduotuvėse išlaidos turėtų net padidėti, nes prekių kainos labai aukštos. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Pereinamasis etapas
StandartinėParašytas: 22 Vas 2011, 18:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš į žaliavalgystę įšokau po labai asketiško paprasto laktovegetariško raciono. mano išlaidos liko beveik tokios pat. pirmais metais valgiau daug bananų, kartais po 6-10 į dieną, tai jie ir sudarė "brangiausią" raciono dalį. lęšiai daiginimui, linų sėmenys, daržovės nebuvo tokios ir brangios. "egzotikos" jokios nepirkau niekad.

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Kaip pasikeitė išlaidos maistui?
StandartinėParašytas: 22 Vas 2011, 18:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vietovė: Klaipėdos raj.
na, gal ir aš ne taip pradėjau klausimą :) Pas mane racione vyravo daugiausia košės, kartais pieno produktai, mėsos beveik nevalgydavau, labai retai. Tačiau dabar jaučiu, kad daugiau išleidžiu. Aišku, juk košės daug pigiau. Bet čia juk gera investicija į mano ateitį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bir 2011, 22:20 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As isleidziu arba panasiai kaip iki zaliavalgystes, arba truputi daugiau, bet cia tikriausiai todel, kad megstu ir egzotikos pavalgyt + kai dabar viskas brangsta (obuoliai pries pusantru metu kainavo 1,5lt, o dabar apie 3,5 - 4lt), tai nori ar ne islaidos dides, jei valgysi tuos pacius produktus, panasiais kiekiais kaip ir anskciau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bir 2011, 23:54 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Klaipėda
Jei valgyti sezonini maista, islaidos turi mazeti. Ypac po kurio laiko, kai issivalys gleives ir organizmas sugebes pasisavinti daugiau maisto medziagu.
Man labai patinka saulegrazos. Gliaudytos 90cnt 100gr. 100-te gramu 600kcal. Gaunasi pavalgyti kainuoja maziau nei lita. O dar jos labai lengvai dygsta.
Pavasari reikia malti zoles, poto darzoves ir vaisiai iki ziemos. Ziema daigintos kruopos vietoj kosiu - grikiu, lesiai, kvieciai... Dziovinti vaisiai ir riesutai skanu. Riesutai trys kart brangesni uz mesa, bet ir trys kart kaloringesni. Taigi tas pats.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 07:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

oj, nežinau, nežinau.. visada įrodinėjau, kad išlaidos t.mažėti. bet db manau, kad buvau neteisi. mano lakto-vego mityba kainavo man tikrai nebrangiai. kai pradėjau keisti mitybos režimą į žaliavalgystę, stengiausi valgyti taip pat neįvairiai, asketiškai, turėjau gan siaura racioną, kuris kainavo nedaug, bet neatnešė man jau tokios didelės sveikatos ir žvalumo. tikrai jaučiausi išsekusi po pirmųjų savo "eksperimentinių" metų, kai persikėliau į kaimą. kaime racionas pasikeitė- daug ką sau užsiauginu arba perku maišais iš kaimyno kokio, nes turiu kur saugoti. ir toks racionas man mieste kainuotų tikrai nemažai.. aš netikiu, kad mieste galima pigiai žaliavalgiauti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 08:54 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
o ka Jelena valgei tuos metus, jei nepaslaptis? Gal visgi issekimas del detoksikacijos ivyko, interenete raso, kad ji kaip tik apie metus trunka. As taip pagalvojau, kad seniau valgiau keptas bulves su desra, makaronus su vista, ryzius su ketciupu :) Duona, visokius saldumynus, kava. Pieno ir jo produktu niekad nemegau, isskyrus varske, bet ir ja retai valgiau. Tai praktiskai nieko nepraradau: bulvese, makaronuose, ryziuose nieko isskyrus kalorijas nera. O dabar vaisiai, darzoves, riesutai, seklos, jokiu kavu, arbatu, sokoladu - nematau kodel turetu ko nors trukti, bet vis dar jauciu detoksikacijos pasekmes, nors jau beveik metai stazo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 09:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Katine, na savo "klaidas" ar skirtumą su mano "miesto racionu" įvardinčiau tokį- daržovių sulčių ir žalių lapinių daržovių trūkumas. Tik tiek. Bet gerti beveik kasdien 1,5-2 litrus daržovių sulčių tikrai nėra l.pigu. Juolab, kad jos pas mane "eko", už tokias sumokėčiau turbūt gerą pinigą. Šviežios lapinės daržovės nors ir būna racione tik kelis mns, bet jos tikrai ilgam užkrauna organizmą pozityvia energija, stiprybe ir, aišku, maistinėm medžiagom. Beje, db turiu galimybę prisiauginti daug lapinių daržovių, išdžiovinti ir valgyt visus metus tokius "žalius miltus". Db va džiovinu garstyčias, ridikų lapus, salotas, ropių lapus- tai čia būtų tikrai fantastiški pinigai išleisti, jei reikėtų pirkti.. amerikonų žaliavalgių tarpe tikrai tokie džiovinti mišiniai yra l.populiarūs.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 10:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na del detoksikacijos stiprumo ir ilgumo, tai itakos nemazai turi ne tik pries tai visa gyvenima valgytas maistas, bet ir zmogaus amzius (kuo didesnis, tuo organizmas labiau uzsiterses), per gyvenima sunaudoti cheminiai medikamentai (galbut daznai sirgdavot, kad ir vaikysteje, ir esate isgere nemazai vaistu), skiepai, aktyvus ar pasyvus fizinis darbas, sportas, galbut keknsmingos darbo salygos ir t.t.. Organizmas tersiasi ne tik tuo, ka dedame i jo vidu tiesiogiai, bet ir tuo, kuo kvepuojame, kuo ji tepame.
Gyvenant kaime zaliavalgiauti isties siek tiek pigiau. Kad ir dabar, atsikeliau ryte, prisiskyniau palei nama auganciu laukiniu zalumynu (pieniu, dilgeliu) susiplakiau kokteili ir stai nemokami vitaminingi pusryciai :) Ir mieste galima taip daryti, yra kazkokiu parkeliu, pieveliu, uz miesto irgi galima nuvaziuoti ir prisiskinti kelioms dienoms. Bet man, asmeniskai, zaliavalgyste nera pigesnis maitinimosi budas, nepasakyciau, kad ir brangesnis, bet ir ne pigesnis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 11:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Aš jau naktimis sapnuoju, kad viskas brangu, brangu, brangu... :) Ką tie ūkininkai vietoj kiaulių salotų negali auginti? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bir 2011, 11:31 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Manau, kad tai dar priklauso nuo to kur gyveni - mieste arba kaime, Lietuvoj ar kokioj Graikijoj. Todel gyvenant Lietuvoj + sostinej, tai gali kainuot brangiau, juk viska reikia prirkti. Bet cia vel priklauso nuo zmogaus, jo gyvenimo budo. Jei paskaicuot kiek isleidziama alkoholiui/cigaretems/vaistams tai gal ir gausis zaliavalgyste jei ne pigesne, tai bent jau nebrangesne. O turint omeny, kad esminis dalykas cia ne pinigai, o visgi sveikata, tai net ner apie ka kalbet - ir taip akivaizdu, kas apsimoka labiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 17:19 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
As valgau labai nedaug, tai man atrodo, kad tikrai isleidziu maziau, nei tie kurie valgo viska. Pora obuoliuku ir saloteles kokias per diena. Aisku, egzotika kainuoja, bet as be datuliu ir dziovintu slyvu sunkiai isgyvenciau :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 12:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano, manyčiau, kad šiek tiek sumažėjo. Nors ir anksčiau stengdavausi viską valgyti užaugintą kaime, bet vistiek parduotuvėj visokio šlamšto prisipirkdavau. o dabar kai žinai tiksliai ko nori ir ko reikia, tai tiek laiko, tiek pinigų atžvilgiu susitaupo. Mano savaitės išlaidos apie 10 - 30 Lt (mano draugams tokie skaičiai kaip iš fantastikos srities skamba), žiemą turbūt bus daugiau, nes nebegalėsiu prisirauti žalumynų visokiausių :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 13:39 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
Joa, brangiausiai ir kinuoja darzoviukai... ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 13:47 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ramy, pasidalink kaip issitenki per savaite su 10lt-30lt :) koks butu dienos mitybos racionas? Ka valgai, kad issitenki? Ar praktiskai viska uzsiaugini pats darze ir susirenki is laukines gamtos?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 15:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš ji :)

Dabar kaime jau yra ne tik lapų (špinatai, balandos, krapai, petražolės, mėtos, agurklės etc), bet ir cukinijų, agurkų, pomidorų, žirnių, žiedinių kopūstų, morkų. Tai aš juos pagrinde valgau ir su sėklom daigintom maišau. joms ir išeina didžiausia dalis pinigų. Dar kokį avokadą ar ką egzotiškesnio iš parduotuvės perku. Jau ir uogos prasidėjo visokiausios kaimiškos, kurių parduotuvėse nė su žiburiu nerasi (pvz man labai skanūs balti agrastai), tai prisiskinu ir atsivežu į Vilnių :)
O šiaip man pasisekė, kad darbe yra galimybė vaisių nemokamai valgyti, tai čia labai daug susitaupo, jeigu saldžiau ko užsimanau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Lap 2011, 12:22 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: ...
Gyvenant mieste ir nieko savo neauginant kainuoja panasiai kaip ir maitinantis iprastai. Sakyciau nei pigiau nei brangiau. Na ziemos sezona gal truputi daugiau iseina, nes brangsta visi vaisiai ir darzoves. o siaip is esmes tas pats tikrai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Gru 2011, 21:52 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Jeigu paimti vidutinį vidurkį, tai prieš žaliavalgiaujant per mėnesį išleisdavau 50-100 (250-300 su savo užaugintomis daržovėmis ir vaisiais) litų. O perėjus prie žaliavalgystės tenka išleisti 150 - 200 (350-400 su savo užaugintomis daržovėmis ir vaisiais) . Tai nesakyčiau, kad žaliavalgystė yra pigus variantas. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2012, 15:30 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: V.
Šiaip, nepamirškime, turėtų būti smarkiai sumažėjusios sąskaitos už dujas, elektrą, nes to jau beveik nebereikia maisto gaminimui, tik maisto trynimui ir džiovinimui kartais elektros reikia, ar ne taip?! Tai turėtų būti užakcentuota, nes susitaupo nemažai pinigų. (Aš pati dar ne visai žaliavalgė, tad nesu to "susitaupymo" patyrusi.)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume