ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Pereinamasis etapas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
  Spausdinti

Re: Pereinamasis etapas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 14:21 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Sveikatos patikrinimas baigtas:)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 17:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dar tesdama musu dialoga su tavimi, mielas musu darvienas..
aisku, suprantu, kad yra maloniau paaiskinti visus savo nuklydimus nuo pasirinktos dietos tuo, kad tai yra organizmo poreikis, o ne silpna valia ir nedisciplinuotas protas. "monkey mind".
bet as paaiskinsiu, kas yra tikrai "fiziologinis poreikis". anot manes, paprastos bobos su bobiska logika ;)
skaiciau dienorasti moters, ji db zaliavalgiauja gal virs 8 metu. tai va jai atsirado mintis pjaustant savo katinui zalia mesa (kepeneles), gabaliuka suvalgyt. ir ji tai pradejo daryt karts nuo karto, iki tol zalios mesos nevalge, zaliai veganavo. galu gale jos veganiska zaliavalgiste pavirto i neveganiska, ji pradejo karts nuo karto vartot zalia zuvi (gal ir mesa, nepamenu tiksliai). va tokia trauka neapdorotam naturaliam maistui be jokiu prieskoniu net ir neveganiskam (na gal tikrai truko kokio vit b12 ar d, ka mes zinom) as vadinu fiziologiniu poreikiu. trauka naturaliam produktui laikyciau rodikliu, kad organizmui kazko truksta, kad tai yra fiziologija.
bet kai zmogus prisikerta maisto, kuriame nera nieko gyvo, maistines medziagos didziaja dalimi yra sunaikintos kepimu, virimu, kai ten nera nieko naturalaus, tai cia tikrai joks fiziologinis poreikis.. bukim biedni, bet teisingi, taip sakant.
cia, primenu, mano moteriska pozicija. bet man, kaip moteriai, apsimesti nereikia, kad as turiu silpna valia ir nesuvaldoma prota, man priklauso tokiai buti :lol: todel as sau leiziu ir esu tikra ir po 10ties metu leisiu lyztelti ir ragauti tai, kas gaminama mano seimoje. bet tikrai neketinu savo zalio maisto keisti i termiskai apdorota, per kelis metus tikrai turejau laiko apsispresti ir isiklausyt i savo "fiziologinius poreikius" :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 18:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
visiskai sutinku ir pritariu tau jelena liuks patarimai teigiama energija persidave man tik galvojua kaip dirbt su protu kad valgyt nenoretu to ko nereik seip darbas su protu tai meditacijos keontempliacijos bet va kad neuzvaldytu kokia akimirka netiketa tai nz :)beje sawo dienos racionus gal gali parasyt?:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 18:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

beje kas tas self management ir ka ajurveda apie skonius sako ka jie mum duoda?:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 18:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
marius rašė:
kaip dirbt su protu kad valgyt nenoretu

Mariau, viskas labai paprasta - susirasi žmoną, ji tau paduos valgyti ką reikia ir kada reikia ir nereikės sukt sau galvos, galėsi sau medituot ir kontempliuot :D, jei dar pavyktų susirasti tokią nepagydomą romantikę, kaip aš:), tai ji tau dar ir atsikeltų prieš 3 ryto ir paklotų kilimėlį, uždegtų žvakę, išvalytų meditacijos kambarį, smilkalais išsmilkytų :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 19:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tęskime, Jelena:)
Bet juk taip pat malonu vadinti tai nuklydimu, silpna valia, nedisciplinuotu protu bei bezdžionės protu. Negi ne malonu?:) Gerai. Rašei kad maistinės medžiagos didžiąja dalimi sunaikinamos virimu. Taip galvoja ne vienas žmogus. Sužinokim tai:) Imkime bulves. Štai kažkurių virtų bulvių sandara http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2556/2 O čia įvairių žalių bulvių sandaros http://nutritiondata.self.com/foods-pot ... 00000.html Pritariu, kad virtose bulvėse ar kruopose esantys fermentai suiro ir dėl to virškinimas prastesnis ir kad dėl to deda druską (nors druskos tiesiog reikia) ir prieskonius tam, kad pagerinti tirpimą seilėse ir patį virškinimą bei jo laiką (jogos mitybos puslapyje rašo kad net dvigubai trumpesnis virškinimo laikas kai su prieskoniais). Kodėl tu manai, kad trauka žaliam maistui rodo fiziologinį poreikį, o virtam maistui - ne? Juk suvalgyto virto maisto sandara taip pat įsimenama kaip ir žalio maisto dėl ko esant poreikiui kokių nors maisto medžiagų, atsiranda mintys apie tą ar aną maistą, gaminį, kuriame yra tuo metu reikalingų maisto medžiagų ar tiesiog traukia prie to maisto esant šalia jo. Įdomu, kad ji 8 metus žaliavalgiauja ir nevalgė virto krakmolo maisto. Būtų įdomu sužinoti, ką ji valgo visus tuos metus. Gal iš kažkurio žalio maisto pasisavina tuos homosanitus aprašytus būtinus mums polisacharidus. Gal nieko prieš pasidalinti kur skaitei?:) Dar įdomu ar valgant vien žaliai tau atsiranda minčių apie virtą ar keptą maistą ar ne? Dar įdomu, kad kiek skaičiau apie mitybą pagal ajurvedą, rašo, kad smulkaus ir stambaus sudėjimo žmonėms yra šilto maisto poreikis ir kad jo nėra vidutinio sudėjimo žmonėms, kuriems dėl to yra kaip tik valgyti žaliai. O kas jeigu tavo valia ne silpna ir jeigu tavo protas ne nesuvaldomas? Kas jeigu su tavo valia viskas tvarkoje ir kas jeigu su tavo protu viskas tvarkoje? Kas jeigu jie abu veikia visiškai teisingai? Ir kad tiek mintys apie kažkokį ne žalią maistą, ir trauka tam maistui, kai ji būna, yra visiškai teisinga ir tokia pat teisinga kaip trauka prie salotos ar pomidoro dėl tos pačios priežasties, kad atmintyje yra to maisto sandara, dėl ko pagal poreikį traukia prie to ar ano, žalio ar virto? Tarkim aplinkoje esamu momentu nėra žalio maisto, kuriame yra kiek reikia kalio. Ir yra bulvės, kurios žalios nesivalgo, bet jose yra kiek reikia kalio. Ir, kadangi jau esame valgę jas virtas, tai yra žinojimas, kad jas galima išvirti ir kaip bei kad jose yra kiek reikia kalio, kurio kaip tik dabar ir reikia. Ir kadangi nėra žalio kalio maisto, atsiranda mintis apie virtas bulves, kurios yra kalio maistas. Ir tai yra visiškai teisinga mintis. Ir netgi jeigu tuo metu, kai reikia kalio bet neturim jo žalio maisto bei nueinam pas kaimynę, kuri tuo metu ką tik išvirė bulves, tai ir traukia prie tų jos išvirtų bulvių ir norisi jų suvalgyti, nes jose yra tai, ko reikia. Gal ir prie kaimynės traukia:) Žinoma norėtųsi žinoti, kokį žalią maistą valgyti, kad nesinorėtų virto. Ir pats iš karto rinkčiausi valgyti tą žalią maistą, kurį valgant nesinorėtų ir nebūtų poreikio virtų bulvių ar virtų kruopų. Jeigu tik toks yra - imu ir metu bulves bei grikius pro langą:) Čia reikia žmogaus ar žmonių, kurie ilgesnį laiką valgo žaliai ir kuriems nesinori jokio virto maisto ir kad jie surašytų viską, ką valgo. Tada žinotume, kokio maisto reikia, kad užtektų vien žalio.
Sigutė rašė:
Mariau, viskas labai paprasta - susirasi žmoną, ji tau paduos valgyti ką reikia ir kada reikia ir nereikės sukt sau galvos, galėsi sau medituot ir kontempliuot :D, jei dar pavyktų susirasti tokią nepagydomą romantikę, kaip aš:), tai ji tau dar ir atsikeltų prieš 3 ryto ir paklotų kilimėlį, uždegtų žvakę, išvalytų meditacijos kambarį, smilkalais išsmilkytų :D
:lol: Liuks:) Kodėl man atrodo, kad jie tuoj susiporuos:)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 02 Bal 2013, 19:47. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 19:40 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Nalšia
Teisingai darvienas parašė, nes jei kažko norisi nesveiko, vadinasi kažko trūksta:

http://edieta.mama.lt/sveika_mityba/s401/

http://www.cosmopolitan.lt/sveikata/nor ... d=59163399

Ne pas visus sugeba organizmas įsisavinti viską iš žalio maisto, tad bent reiktų atkreipti dėmesį į bendrą silpnumą ir pastovų alkį. Žaliavalgiavimo metu tiesiog pastebėjau, kad kai tekdavo nusimušti nuo žalio maisto dietos, tai iš karto atsirasdavo daugiau energijos ir noro kažką veikti. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 19:43 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

marius rašė:
visiskai sutinku ir pritariu tau jelena liuks patarimai teigiama energija persidave man tik galvojua kaip dirbt su protu kad valgyt nenoretu to ko nereik seip darbas su protu tai meditacijos keontempliacijos bet va kad neuzvaldytu kokia akimirka netiketa tai nz :)beje sawo dienos racionus gal gali parasyt?:)

marius rašė:
beje kas tas self management ir ka ajurveda apie skonius sako ka jie mum duoda?:)

"Self management" teorija yra l.plati. Tai bijau, kad jos cia neisvardinsiu. Bet palaikysiu Sigutes patarimus. Man savo laiku l.padejo gilus domejimasis psichoanalizes teorija, veliau jogos filosofija, Vipassana meditacija ir t.t.
Mano raciono pagrindas tai darzoves, zali kiausiniai ir ozkos varske, siek tiek vaisiu ir seklu/riesutu ir aliejai- linu semenu ir alyvuogiu. Kai racione nebuvo gyv.kilmes produktu arba ju buvo l.mazai, tuomet budavo didesnis kiekis darzoviu, didesnis kiekis vaisiu, didesnis kiekis seklu/riesutu ir daiginti ankstiniai/grudai + sultys ir medus + poreikis suvalgyt virtu krakmolu. Is nezalio- arbatos, kartais kava, neperseniausiai pradejau sau leisti kartuji sokolada. Motyvacija laikui begant mazeja, niekam nereikia nieko irodynet, net ir sau. Dabar galeciau sau leisti bet koki maista, net ir nezalia, jei pajausciau jam stipresne trauka. Taciau kol kas mane tenkina mano mityba.

Ajurveda.. na pasiskaityk pats, esi gi Interneto vartotojas. Fizinis maistas, jo "materija"- musu kunui, o maisto skonis "nematerialus" - musu protui ir sielai. PVZ, http://www.antheasayurveda.com/p/six-tastes.html

darvienas rašė:

....

daug su kuo sutinku. viskas, kas teigiama zmogaus (ir manes pacios), tebera tik prielaidos, speliones ir subjektyvios patirties isvados.

du momentus atsakysiu:
Kodėl manau, kad trauka žaliam maistui rodo fiziologinį poreikį, o virtam maistui - ne? Ne, as taip nemanau. As manau, kad trauka naturaliam maistui- fiziologinis poreikis, o nenaturaliam -ne. Siuo atveju naturalus maistas man- paprastas, mazai apdorotas, panasus i savo "pradine forma". Tarkim, poreikis zaliai darzovei, daigintiems grikiams, kokoso riesutui, vaisiams, riesutams, galbut virtom bulvem, pilno grudo kosems, kazkokiems kitiems nerafinuotiems produktams - fiziologinis. Poreikis kazkokiam nerealiam supersudetingam miksui kad ir is zaliu produktu arba poreikis cepelinams, keptam maistui, rafinuotam maistui, kur yra l.stipriai pazeista naturali maisto bukle- tai musu proto uzgaida. Tuomet, kai zmogus turi galimybe pasirinkti paprasta primityvu naturalu zalia (na gerai, kad ir nezalia ) maista, o vietoj jo pasirenka jo "nesveika" alternatyva, tai jau ne fiziologinis poreikis. as galiu ir klysti. daznai tai darau.

moterys, kuria minejau yra nicku Tamara forume http://golodanie.su/. Reikia ieskoti jos temas, ji turi keleta -apie savo mityba, badavimus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 19:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū. Va, įdomu, kad ėmus valgyti kiaušus ir varškę, nėra virtų krakmolų poreikio. Aš valgau kiaušus ir nevalgau varškės ir man yra virtų krakmolų poreikis. Gaunasi, kad varškė. Hm. Nors aš ir vaisių pastaruoju metu nevalgau, tai gal tiesiog angliavandenių poreikis. Nors ne, nes būna kad norisi būtent bulvių ar būtent duonos, baronkų ar kruopų (ryžių, grikių) košės ir beveik visada vakarienei, vakare, o ne vaisių, ne cukraus, ne medaus, kurie tuo metu taip pat yra šalia. Na, metas pamiegoti :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2013, 09:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, kokias valgai daržoves ir kurių suvalgai daugiausiai? Pereinamajam etapui, kad nebesinorėtų virtų bulvių:) Kiek suvalgai kartaus šokolado? 100 g 70-85 proc. kakavos šokolade yra 20 proc. paros kalio. Dėlioju tavo kalį:) Nes iš kažko tu jį suvalgai, kad tau nesinori bulvių. Ar valgai džiovintus vaisius?

Kodėl virtos bulvės ir kalis? Todėl kad pusėje kilogramo su lupenomis virtų bulvių yra 55 proc. paros kalio.

Gal čia yra ilgesnį laiką (pusę metų, metus ir ilgiau) valgančių vien žalią maistą, kuriems tikrai nebesinori nei virtų/keptų bulvių, nei virtų/keptų kruopų/grūdų bei jų gaminių? Jei esate, gal nieko prieš surašyti visą maistą, kurį įprastai valgote bei kurio maisto suvalgote daugiausiai? Būtų kaip tik žinios greitam sėkmingam pereinamajam etapui:)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 03 Bal 2013, 10:03. Iš viso redaguota 5 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2013, 09:47 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
darvienas rašė:
Liuks:) Kodėl man atrodo, kad jie tuoj susiporuos:)

Kažkodėl daug kam atrodė, kad ir mudu su tavim susiporuosim :D , bet nesusiporavom ;) O žinai, dabar valgau varškę, tai virtų bulvių beveik visai neužsinoriu, bet gal dėl to, kad tiesiog nuo varškės jaučiuosi soti:)

Mariau, man atrodo geriausia, jeigu nori ko nors atsisakyti gyvenime, tai tą reikia daryt palaipsniui - 'lėtai, bet užtikrintai' - tokia mūsų jaučių filosofija, kuri gal tau kaip avinui visai ir netiktų, nežinau. Pvz. pirma mesk mėsą, po metų - cukrų, dar po metų - baltus miltus ir t.t. Patarinėt lengviausia, bet tau reikėtų pačiam pajaust kaip su savim dirbt, kad būtų rezultatų ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2013, 09:54 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
Kažkodėl daug kam atrodė, kad ir mudu su tavim susiporuosim :D , bet nesusiporavom ;)
Taip:) Kolkas dar ne :lol:
Sigutė rašė:
O žinai, dabar valgau varškę, tai virtų bulvių beveik visai neužsinoriu, bet gal dėl to, kad tiesiog nuo varškės jaučiuosi soti:)
Įdomu įdomu. Paklausiu tavęs po savaitės ar norėjosi virtų bulvių ir ar valgei jų:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2013, 16:13 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Jelena, kokias valgai daržoves ir kurių suvalgai daugiausiai? Pereinamajam etapui, kad nebesinorėtų virtų bulvių:) Kiek suvalgai kartaus šokolado? 100 g 70-85 proc. kakavos šokolade yra 20 proc. paros kalio. Dėlioju tavo kalį:) Nes iš kažko tu jį suvalgai, kad tau nesinori bulvių. Ar valgai džiovintus vaisius?

Akcentuoju tas darzoves, kur nera daug lastelienos, jos "svelnesnes" virskinimo sistemai, kuri pas mane jautri - moliugus, lapines darzoves sezono metu. Lapiniu darzoviu ir laukiniu zoliu (isdziovintu, sumaltu i miltus) daug sunaudoju kasdien. Atitiktu (nedziovintoj buklej) bent 100, dazniau 200-300 gr dienoje. jei kiekvieno valgio metu suvalgau "koncentratus" - tryniai, suris arba seklos, tai esu patenkinta. Nei sokoladas, nei dz.vaisiai nera mano "maistas", bet jie gali buti mano desertu, tai yra valgomi epizodiskai ir maistiniu medziagu as is tokiu kiekiu nesurinksiu. Vaisiai- ne kasdien, pagal nora. Turiiu leta medz.apykaita, man reikia gerokai maziau maisto, negu kitiems, priesingai tapsiu kvadratine. Suvartodama 1200 kkal dienoje nenumesiu nei gramo.

Konkreciai virtu bulviu as nekad nenorejau, bet norejau savo ruosiamo maisto, tuo tarpu ir bulviniu patiekalu, jei juos pati gaminau (seimos nariui). Jei nereiketu gaminti, butu paprasciau. Patrauklus atrode ir mamos ruosiamo maisto kvapas. Bet ne tiek, kad pulciau ji kimsti i save. Virs 2 metu reikejo, kad savo ruosiamo maisto kvapams tapciau abejinga. O apkepes maistas man dvokia, tai jokia cia pagunda.

Pries metus bandziau sugrazinti i raciona virtas darzoves (ir bulves), bet jos neprigijo, be ju jauciuosi geriau, zvaliau.
Virtu krakmolu naudai turiu viena argumenta. Mano l.jautri visa virskinimo sistema, taigi pradzioje buvo periodai, kai i raciona sugrizdavo avyziniu dribsniu ar grikiu kose. "Fiziologiniu poreikiu" to nepavadinsiu, tiesiog nieko kito skrandis nepriimdavo, o badauti nesinorejo, taigi buvo toks laikinas trumpalaikis sprendimas. Po virto maisto porcijos (ne nuo kasnio) man sukyla rugstis, tinsta kunas, taigi tai nelabai motyvuoja ji valgyt.

Taigi griztu prie savo rekomendacijos- duoti kunui ir psichikai pakankami laiko persiorientuoti i kitokia mityba, kad ir i ne 100 proc zalia, bet i tokia, kur dominuoja sveiki naturalus produktai. Na ir plius svarbus momentas, ka tu, darvienas ir darai, pasikaustyt teoriskai, zinoti kuo daugiau apie pati maista ir kaip jis itakoja kuno biochemija.
i "tiesa" nepretenduoju, tiesiog dalinuosi savo mintimis

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Bal 2013, 18:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

jai atsiras bus gerai o kol nera irgi gerai tiesiog atsibudes as jauciu laime ir dekoju ka turiu kas vyksta ir megstu pats pasidaryt ir net kitam padaryt niamniu juk reik gyvent del kitu kaip mano mokytojas sako jai net praktikas darai ar valgai ne del kitu tai letai zudai save :)bet busiu zmogiskas tikrai sigut butu jega jai taip viska paruostum ivertinciau stipriu apkabinimu ir liepimu eit isplaut indus :Do del vangymo realiai as valgau tik vaisius zalumynus ir darzoves bet ypac sawaitgaliais nutruksta grandinele ir kapoju viska net meile maistui pamirstu ,blogiausia kai kasnors koki skanesta pasiulo tada jau sunku susivaldyt :))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2013, 12:58 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o koks gali būti pereinamasis laikotarpis neštumo metu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lap 2013, 13:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aleksandra rašė:
o koks gali būti pereinamasis laikotarpis neštumo metu?

įtraukti maksimalų kiekį žalio augalinio kiekio, kuris nekelia diskomforto + palikti tik natūralų, paprastą maistą iš įprasto raciono, kad organizmas nepatirtų streso.
jau ne kartą buvo kalbėta apie tai, kad populiariausia ir saugiausia žaliavalgiškos mityybos alternatyva- tai KOMPROMISAS. virš 70proc žalio augalinio maisto + minimaliai virto maisto (grūdai, ankštiniai, krakmolingos daržovės) + (žalias jei įmanoma) gyvulinis maistas. aišku, atsižvelgiant į mineralų, vitaminų normas, riebiųjų rūgščių santykį ir savo metabolizmo tipą (kiekvienas turės savo poreikį baltymų/riebalų/angliavandenių)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute