Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Pereinamasis etapas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 04 Vas 2011, 14:25 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Pasidalinkite mintimis, kiek laiko Jums prireikė,kol organizmas visiškai priprato ir "nebesipriešino" prie natūralaus maisto. Ar tiesa, kad skonio pjūčiai keitėsi palaipsniui, juk vis tiek visi turėjo/turi tokio maisto,kuris ypatingai skanus buvo/būna :D

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Pereinamasis etapas
StandartinėParašytas: 09 Vas 2011, 19:42 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano problema buvo ne kaip priprasti prie naturalaus maisto (juk jis labai skanus), o kaip tapti nepriklausoma nuo negyvo maisto. Pirmiausia reikėjo suprasti, kad tai tikrai priklausomybė ir tai prisipažinti. Padėjo labai išjudėti iš mirties taško Butenkos kn. Dvylika žingsnių į žaliavalgystę. Priklausomybė yra ne juokas. Dar padėjo klausimas sau<kas manyje nori prisikimšti? Ką man reiškia maistas? Kodėl aš jo griebiuosi, kai susinervinu?Labai gera knyga, padedanti suprasti psichologines prisirišimo prie maisto priežąstis - Geneen Roth, Moterys, maistas ir Dievas.
Kova ir derybos tebesitęsia. bet man labai svarbu tvirtas tikėjimas, kad man tai geriausia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2011, 09:08 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
mane kankina viena bėdele.....kai būnu savo namie, tai aš lengvai žaliavalgiauju, o kai tik išvažiuoju į svečius, kartais neatsilaikau ir patampu kaip visi :cry:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2011, 09:45 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ir man buvo ta problema. Pradėjau galvoti, kad geriau iš viso niekur nevaziuoti. Aišku, nesąmonė atsisakyti žmonių. Tai pasiruošiu namie ir vežuosi ką nors, per daug neafišuodama. Aišku, artimiems draugams esu pasakiusi. Palaiko jų domėjimasis.
Man tai namie sunkiau, nes gaminu namiškiams įprastą maistą, vyras perka sau tai, ko aš nepirkciau, tai ir nematyciau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2011, 11:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Man irgi tas pats, vyrui turiu gaminti įprastą maistą, tačiau jaučiu jo palaikymą. Jis noriai domisi visomis šiomis idėjomis ir pripažįsta kaip tiesą....bet yra du skirtingi dalykai tarp žinojimo ir suvokimo. Čia greičiausiai reiktų su savimi daug padirbėti, kad elgtumėmės taip kaip žinom esą geriausia. ;) Iš tikro viena didžiausia problema mano akimis yra ta, kad daugelio žmonių suvokimas apie deramą mitybą, ar kokį vegetarizmą yra senamadiškas, todėl aš neturiu su kuo gyvai pakalbėti apie tai, tai savo draugų tarpe ir nekalbu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 03:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: JAV
As galvoju kaip butu rimta surazgyti kokybiska maza blenderiuka varoma saules baterijom. Tai prisirenki zoliu, nusiperki vaisiu ir susiblendini : ) ir kokiam parke geri.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 11:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
Man ir sunkiausia kai gaminu draugui... O gamint kasdien reikia :) Vakar dariau jam silke ptaluose, tai visa laika seiles rijau :)) Ir kaip kazkas minejo sveciuose labai sunku atsispirt... Beje, o gal yra tu knygu internetiniu variantu? nes gyvenu ne lietuvoj tai neturiu galimybes nusipirkti... :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Lie 2011, 22:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Suvalkijos kaimas
patricijusvonpipiras rašė:
As galvoju kaip butu rimta surazgyti kokybiska maza blenderiuka varoma saules baterijom. Tai prisirenki zoliu, nusiperki vaisiu ir susiblendini : ) ir kokiam parke geri.

Yra panašus variantas. Aš specialiai pirkau blenderį 250 watų galios, kadangi turiu automobilinį įtampos keitiklį 300W.
Kitas variantas, bet reikėtų konstruoti kažką iš elektrinio - batareikinio - nešiojamo grąžto :D

Tiesa, tu žiūrėjai kokio dydžio 200W saulės baterija ?
http://www.smartenergy.lt/?29,200w-230w

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011, 03:19 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: JAV
Ohh boyy ! Bet kaip gerai butu! Arba su pakrovejumi! Nes ka daryti keliaujant tada? Noretusi pievoj kokteiliuka isgerti : D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Vas 2012, 20:55 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
liepa rašė:
Mano problema buvo ne kaip priprasti prie naturalaus maisto (juk jis labai skanus), o kaip tapti nepriklausoma nuo negyvo maisto. Pirmiausia reikėjo suprasti, kad tai tikrai priklausomybė ir tai prisipažinti. Padėjo labai išjudėti iš mirties taško Butenkos kn. Dvylika žingsnių į žaliavalgystę. Priklausomybė yra ne juokas. Dar padėjo klausimas sau<kas manyje nori prisikimšti? Ką man reiškia maistas? Kodėl aš jo griebiuosi, kai susinervinu?Labai gera knyga, padedanti suprasti psichologines prisirišimo prie maisto priežąstis - Geneen Roth, Moterys, maistas ir Dievas.
Kova ir derybos tebesitęsia. bet man labai svarbu tvirtas tikėjimas, kad man tai geriausia.

žinot,man panašiai kaip Jums, nors esu čia naujokė ir valgau gerą maistą tik kelias dienas,trečią dieną nesusilaikaiu ir iškepiau bulvių nakčiai ,vien iš įpratimo ,nors buvau soti

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 12:27 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Dzūkija
valia reikia ugdyti :D
kodel vieni nuo heroino sugeba "nusokti", o kiti sokoladiniu batoneliu negali atsisakyti :?:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Vas 2012, 14:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
čia tai geras:D parašysiu šią frazę ir ant šaldytuvo priklijuosiu :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Geg 2012, 22:48 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Londonas
Sveiki, norejau paklausti patyrusiu zaliavalgiu ar pradzioje jautete nuovargi, pilvo putima, salti? Jau pora menesiu zaliai maitinuosi, gal ka nors darau ne taip, taciau tokia simptomai mane kamuoja pastaruoju metu. Beje pirma ir antra savaite jauciausi puikiai, visiskai nesinorejo iprasto maisto, o dabar po truputi pradedu visko noreti :? Aciu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lap 2012, 21:41 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: UK
Enrika rašė:
Sveiki, norejau paklausti patyrusiu zaliavalgiu ar pradzioje jautete nuovargi, pilvo putima, salti? Jau pora menesiu zaliai maitinuosi, gal ka nors darau ne taip, taciau tokia simptomai mane kamuoja pastaruoju metu. Beje pirma ir antra savaite jauciausi puikiai, visiskai nesinorejo iprasto maisto, o dabar po truputi pradedu visko noreti :? Aciu.

Pirmosiomis dienomis - smarkiai padidejusi energija. O po keleto dienu, ir tai tesesi gal savaite, pradejo salti visas kunas. Niekas nepadejo, saltos galunes, drebu nors tu ka. Plius nesinorejo niekur is lovos keltis. Bet viskas praejo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 19:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
tai visgi kaip atsispirt tam nesweikam maistui tai priklausomybej atrodo ir zinai ir suvoki ir jauti kad nereik tu keptu virtu ypac perdirbtu bet nori ir tarsi tawe tempia prie jo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 19:46 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Čia
Kas tau sakė kad nereikia?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 19:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gamta :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 20:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O tu ką ne gamta? Ką tik sakei, kad norisi virtų keptų grūdų ar bulvių, ko ten?:)

O jeigu be bajerio, tai skaičiau, kad mums būtinai reikia polisacharidų ir kad anksčiau kai žmonės valgė daug gyvūnų, tai valgė ir daug jų kremzlių ir sausgyslių, kuriuose ir yra kiek reikia polisacharidų. O kadangi dabar žmonės valgo daug mažiau arba visai nevalgo gyvūnų, o polisacharidų vistiek būtinai reikia, kad viskas vyktų taip, kaip reikia, tai kiti polisacharidai yra pasisavinamas krakmolas, o pasisavinamas krakmolas yra išvirtas, iškeptas - grūdai:) Taigi viskas tvarkoj su tuo ko tau norisi:) Sveikiausia išsivirti košės. Kokios tik norisi. Gali norėtis ir virtų bulvių. Irgi viskas tvarkoj, nes jose yra kiek reikia kalio ir daug b vitaminų, kurių gali trūkti. Vienu žodžiu jeigu kažko norisi ir tai nepraeina - tai to ir reikia. Be to dėl to žaliavalgystė ne nukenčia, o kaip tik tampa pilnaverte:)
Cituoti:
Jeigu ląstelėms trūksta vitaminų arba polisacharidų, homeostazės pasiekti joms nepavyks – vienoks ar kitoks medžiagų apykaitos disbalansas garantuotas. Polisacharidai ypač reikalingi ląstelių paviršiuje – tam, kad apsaugoti nuo perteklinio kalcio pakliuvimo į jos vidų. Geriausias polisacharidų šaltinis – daržovės, košės bet galima jų stygių papildyti ir valgant kremzles (želatiną). Jei jūsų genuose pajūrio gyventojo kodas – tiks tam reikalui dar ir agar agaras.
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... gelbejimas

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 20:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tai gerai jai noretusi tik bulviu ar kosiu o man norisi tortu sausainiu su visokiais margarinais ir chemija noris picu kebabu kondensuoto pieno su sausainiais ir ne tik noris bet kartais tiek uzkerti kad atrodo kur gali tiek tilpti tada vos pajudi net isvemt neiseina :Dir kankinies tada pyktis ant sawes ima o tai blogiau uz daug ka :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2013, 20:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

marius rašė:
tai gerai jai noretusi tik bulviu ar kosiu o man norisi tortu sausainiu su visokiais margarinais ir chemija noris picu kebabu kondensuoto pieno su sausainiais ir ne tik noris bet kartais tiek uzkerti kad atrodo kur gali tiek tilpti tada vos pajudi net isvemt neiseina :Dir kankinies tada pyktis ant sawes ima o tai blogiau uz daug ka :D

Ir aš taip variau :lol: Vieną kartą po tokio prasisukimo per skaniuosius tortus ir pyragus netgi pavyko apsivemti :D
Galima pažiūrėti iš ko visa tai sudaryta. Pavyzdžiui, tortas: įprastai iš grūdų miltų, pieno riebalų, cukraus. Pica: grūdų miltai, sūris (pieno riebalai ir baltymai), daržovės, mėsa, jeigu su mėsa. Kebabai: grūdų miltai, mėsa, jeigu su mėsa, daržovės ir padažas su riebalais. Kondensuotas pienas - pieno riebalai, baltymai ir cukrus. Štai ir matyti, kad visuose juose yra trys dalykai: grūdų miltai, pieno riebalai ir baltymai (pieno ar mėsos). Tokiu atveju galima atskirai jų pavalgyti, jei norisi ne makalošių. Pavyzdžiui, norimų grūdų košės, tada grietinės ir varškės ar sūrio, jeigu be mėsos. Aš taip pavalgau kiekvieno atskirai ir ramu:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 10:23 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

marius rašė:
tai visgi kaip atsispirt tam nesweikam maistui tai priklausomybej atrodo ir zinai ir suvoki ir jauti kad nereik tu keptu virtu ypac perdirbtu bet nori ir tarsi tawe tempia prie jo :)

Mariau, as kaltinu 3 faktorius:
- musu iprociai: skonio receptoriai, "proto" prisirisimas prie tam tikros maisto isvaizdos ir sudeties. naujiems iprociams susiformuoti reikia laiko, tai yra kuo ilgiau valgysi kitaip, tuo maziau trauks prie "vaikystes" maisto. beje, greiciasiai "persijungia" tie, kas grieztai nuo pat pradziu sau visa nezalia maista uzdraudzia. net ir labai mazas procentas virto maisto musu racione priklausomybe nuo jo prates.
- musu pasamone daug ka diktuoja: esame bandos gyvunai ir turime stipru "priklausomybes" instinkta. kai priklausai kazkokiam socialiniam vienetui- "bandai", kompanijai, bendruomenei, tai elgiesi kaip visi, valgai kaip visi ir t.t. Kai esi vienas namie, tai lengva buti zaliam, bet atvaziavus i svecius pas savo seima, tai gali ir protas aptemti. Juo labiau, kad su savais mes esame linke labiau atsipalaiduoti, maziau save kontroliuoti. Cia reikia praktiruoti kokias nors "self management" praktikas.
- fiziologiniai kuno poreikiai. zarnyno mikroflora- antras protas. kokias bakterijas turi zarnyne - toki maista ir nori valgyt, kuris ta mikroflora maitins. arba gali buti maisto deficitas- truksta kazkokio elemento, taigi ieskai (ne visuomet tinkamu) sprendimu, kaip ji gauti is maisto. cia velgi vienas sprendimas- duoti kunui laiko priprasti prie naujo maisto ir stengtis valgyti subalansuota, ekologiska maista, vengti galimu deficitu.

turek katrybes savo mikroflorai ir savo "psichologijai". neeik i svecius alkanas. i svecius neskis "savo" maista. manau, net su savimi parnestas standartinis dz.vaisiu (nors ir jie nezali) ir riesutu "studentu rinkinys" bus geriau, nei sausainiai, kuriuos tau gali pasiulyt.

savo zalia eksperimenta pradejau pries 5 metus. fiziologinio poreikio virtam maistui neturiu visiskai, bet "proto" uzgaidos liko, nors ju ir mazai. pvz, gamindama torta Napoleona negaliu jo neparagauti. tai yra galiu, bet neturiu motyvacijos. kartais suvalgau maista, kuris lieka po vaiko (jis valgo ir termiskai apdorota maista). tai buna tikrai sauksto dydzio "nuodeme". tuomet maista ilgai kramtau, kad pasimegauti skoniu. prisikimsti noro nera, net ir antro kasnio nesinori.
bet juokingas faktas- kelis kartus pagavau save, kad atejusi pas savo mama i namus, apziuriu visus juos puodus su maistu, ilendu i saldytuva :lol: reiskia, kad protas dar nera "laisvas" nuo maisto is puodu/keptuviu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 11:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Viskas gerai su tavo tuo protu :lol: Tik kad kankiniesi prisifantazavus :lol: ir dėl to nevalgai ko reikia:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 11:54 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ne, darvienas, nesutinku su tavimi. Tu esi linkes akcentuoti fiziologija, man zmogus prasideda nuo proto, pasamones ir tik veliau zygiuoja jo fiziologija. Taigi ir vertinam situacija mes is skirtingu pusiu.
As esu isitikinusi, kad pirmiausia pereinamo etapo problemas nulemia musu "psichologija".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 12:15 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Ne, darvienas, nesutinku su tavimi. Tu esi linkes akcentuoti fiziologija, man zmogus prasideda nuo proto, pasamones ir tik veliau zygiuoja jo fiziologija. Taigi ir vertinam situacija mes is skirtingu pusiu.
As esu isitikinusi, kad pirmiausia pereinamo etapo problemas nulemia musu "psichologija".

Sutinku su viskuo ką parašei. Žinai kodėl? Todėl, kad pasąmonė, protas, mintys ir psichologija taip pat yra fiziologija. Mes esame sudaryti ir iš to. Aišku yra skirtumas kai atsiranda mintis apie kokią nors dainą. Bet kai atsiranda mintys apie kažkokį maistą, kurio nevalgau, nes sugalvojau nevalgyti ir stengiuosi nevalgyti, bet traukia prie jo, norisi jo ir net kartais nebepavyksta priešintis ir suvalgau šiek tiek, tai rodo poreikį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Bal 2013, 13:18 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
tai rodo poreikį.

aha, proto poreiki skoniu ivairumui :lol: fiziologinis poreikis buna tuomet, kai organizmas be kazko negales adekvaciai funkcionuoti. mano organizmas puikiai funkcionuotu net ir tuomet, jei nenulaizyciau nuo saukstu ruosiamo maisto likucius :lol:
Ajurveda turi nebloga teorija apie skonius, as ja tikiu ir ja remiuosi.
protas, pasamone ir mintys- nera fiziologija, bet jie ja stipriai nulemia.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 41 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume