Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
  Spausdinti

Re: Subalansuota mityba. Kaip?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 15:30 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū už išsamų atsakymą. :lol:
Kuo giliau į mišką - tuo daugiau medžių... :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 06 Kov 2011, 17:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Šiaip, veganų-žaliavalgių yra gerokai daugiau, tai teisinga visgi būtų pasakyti, kad kai kalbama apie žaliavalgystę bendrai, tai turim omeny versija absoliučiai be jokių gyvulinės kilmės produktų. Bet ši tema yra labai daug diskutuojama, nes per dešimtmečius (amerikonai nuo praeito amžiaus pradžios žaliavalgiauja, čia tik mes atsilikę) prisirinko nemažai pavyzdžių, kai absoliutus ilgalaikis veganizmas (be vitamininių papildų) veda į sveikatos problemas dėl kokių tai medžiagų trūkumo.
Tarkim, Naujos Higienos (NH) mokykla yra labai įtakinga žaliavalgystės arenoje, taigi jos nariai labai aktyviai sprendė, ieškojo atsakymų, bet taip ir nerado vieningos nuomonės. Viena iš šios mokyklos atstovybių, Tarptautinė NH organizacija, oficialiai paskelbė savo pozicija- tinkamiausias žmogaus racionas (žalias, aišku) galėtų būti maksimaliai veganiškas, bet jame turi būti apie 1 proc gyvulinės kilmės produktų. Tai tikrai yra labai mažai.
Žiūrėjau NHigienos daktaro Džono Filderio, 80ties metų amžiaus interviu, žaliavalgiauja apie 50 metų, jis ne veganas, jo racione yra raugintas natūralus ožkos pienas, 0,5 ltr savaitei, apie 1-3 arbatinių šaukštelių dienai. Aktyvesniam vyrui ar reprodukcinio amžiaus moteriai ir, žinoma, vaikams, jo nuomone, reikėtų daugiau. Tačiau, yra kitokių pvz, tarkim, Talifero šeima, jie jau ilgus metus veganai, augina 5 vaikus, vyriausioji yra, berods, jau 17 metų. Vaikai- veganai, nėštumai- veganiški. Bet gyvena jie gamtoje, maitinasi ekologiškais, savo užaugintais produktais..
Tai va tiek trumpai. Čia aplamai tema, verta atskiros temos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 12:15 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Airija
Patiko man ta lentele, kur suvedi visus produktus ir gauni issamu atsakyma :) dabar noriu svarstykliu maistui sverti :))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 13:44 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
P.Sebastianovičius, V. Nikolajavas sako, kad jiems užtenka kelių obuolių per dieną, o valgo penkias dienas per savaitę ir viską organizmas susisintetina iš bet kokio suvalgyto maisto. Taigi, kur čia ta subalansuota mityba? Ir klausimas, ar ji iš tiesų reikalinga, ar tai tik šio amžiaus mitas. Galbūt ji reikalinga tik mišriai besimaitinantiems žmonėms?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 14:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
Idealiu atveju pats organizmas turėtų atsirinkti. Kažkurioj Megre knygoj buvo rašyta, jog reikia išragauti įvairaus žalio maisto ir tuomet, kuris tau skaniausias, jo daugiausia ir valgyti. Vėliau kitas dalykas bus skanus, tokiu būdu nereikia prievartaut savęs.
Panašiai buvo rašyta Boutenko knygoj. Jos susirgę vaikai labai prašė vienos rūšies vaisių. Paklausus gydytojo, ką reiktų valgyti sergant tomis ligomis, kuriom sirgo jos vaikai, jis nurodė būtent tuos vaisius, kuriuos labiausiai ir mėgo tie jos vaikai.
Natūraliai taip ir turėtų būti, liežuvis, gomurys ir visa kita turi tarnauti ne pačiam malonumui, o pagal skanumą reikėtų atsirinkti, kas šiandien sveika, o kas ne. Bet kažkam taip valgant tikriausiai gresia persivalgymas. Dėl to labai svarbu gyvenime turėti malonią veiklą, kad viskas nesisuktų tiktai apie valgymą :)
Taip pat man atrodo, nereiktų žavėtis kalorijų skaičiavimu. Nežinau iš tikro, galbūt ten tiesos ir yra, bet aš kažkada skaičiau, kad kalorijos nustatomos tiesiog deginant maistą ir žiūrint, kiek išsiskiria šilumos. O šiluma matuojama kalorijomis. Tai žodžiu, vyksta degimo procesas. O kūne tai kvėpavimo reakcija, nors ji ir labai primena degimą, bet tai kita reakcija. Galbūt galima būtų sakyti, kad santykis yra tas pats degimo ir kvėpavimo, ir galima laikyti tas šilumos vertes teisingomis, tik reikėtų jas padauginti ar padalinti iš kažkokio pastovaus skaičiaus. Bet tai kažin, ar galima daryti, dėl to, kad kai deginame maisto gabaliuką, tai jis dega tokios formos, kokios yra, jo neskaido fermentai ir t.t. Kvėpavimui naudojama gliukozė, tai reiškia, kad iš to paties maisto gabaliuko, išgaunamos kitos medžiagos, vyksta įvairūs procesai, pakeičiantys tą gabaliuką ir galų gale šilumos kiekis bus visai kitoks, nei degimo procese. Ir net santykinai turėtų visai kitas kiekis būti, nes tai jau kitos medžiagos. Ir pas kiekvieną žmogų jos skirtingai gaunamos, arba gali būti ir išvis negaunamos, nors ir įdedamas į burną tas pats gabalėlis maisto.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 15:53 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
skamba logiskai :D as pati esu maciusi ta aparata,kuriuo ir nustatoma medziagos silumine verte, kitaip dar kcal. :D tiriama madziaga yra uzdegama ir pamatuojama ,kiek silumos jinai isskyre;-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 15:57 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
Istikro logiska... Bet man vistiek idomu juk turetu buti kazkokios medziagos, kurios mum gyvybiskai reikalingos... Tarkim as kai tapau vegane ir stengiuosi pereiti i zaliavalgyste, man labai pradejo skaudeti nugara ir kelenus, pleiskanoja galva. Ar tai tik sutapimas ar gali buti nuo to, jog kazkokiu medziagu man truksta?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Rgp 2011, 22:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man kuo toliau, tuo labiau peršasi tokios mintys. kad reikia valgyti, kas tuo metu gamtoje yra. Na, sunoko braškės - kertam visą dieną braškes (o ne jas konservuojame žiemai). Užderėjo agurkai - dienos meniu agurkai,agurkai ir agurkai. Ir panašiai. T.y. maisto produktų įvairovė turėtų būti paskirstoma ne per vieną dieną, o per visus metus.

Čia, žinoma, tik mano pačios "geležinė moteriška logika" pagrįsti samprotavimai.

P.S. kai pagalvoji, tai pandos vien bambukais gyvos... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgp 2011, 08:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Rasele Lape rašė:

o ka, gerbiamoji, planuoji sau pandos virskinimo sistemos implantacija atlikti, kad apie jos raciona prakalbai??
:lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgp 2011, 17:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Rasele Lape rašė:
...kai pagalvoji, tai pandos vien bambukais gyvos... :)

gyvos ar ne, bet populiacija tik nuolat mazeja.. gal ir nesubalansuota mityba prisidejo? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011, 10:24 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Rasele Lape rašė:

o ka, gerbiamoji, planuoji sau pandos virskinimo sistemos implantacija atlikti, kad apie jos raciona prakalbai??
:lol:

Nu ne - bambukai Lietuvoj neauga :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011, 10:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nikola rašė:
Rasele Lape rašė:
...kai pagalvoji, tai pandos vien bambukais gyvos... :)

gyvos ar ne, bet populiacija tik nuolat mazeja.. gal ir nesubalansuota mityba prisidejo? :D

Na čia jau išvedėt, gerb. Nikola... Reik manyt, kad tik juokaujat.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2011, 02:06 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: JAV
Sveiki zaliavalgiai: ) nezinau ar i sia tema rasau, bet labai idomuz isgirsti jusu nuomone apie papildus ir enzimu kapsules. Nes youtube raw fooderiai tai labai milteliu reklama stumia. Tai toks juokas ima : valgai zaliai, bet kalna kapsuliu, milteliu i smoodzius piltis. Labai jau toks naturalumas itartinai skamba. Speju geriau daugiau laukiniu zoliu suvalgyt. : ) ka jus manot? Ir dar girdejau,kad dauguma zaliavalgiu mamu negali arbs labaj sunkiai pastoja ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2011, 08:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ne visi turi galimybę maitintis švariu organiniu maistu, tai pat ne visi turi galimybę valgyti žoles ir lapines salotas, juk dauguma mūsų gyvena miestuose. jei tau pavyksta subalansuoti racioną taip, akd tau nereikia papildų, tai, žinoma, kam juos naudoti. "subalansuoti racioną" aš turiu omeny, valgyti taip, kad tau ir šiandien ir rytoj, ir po 5 metų būtų gera, ir visi kūno fiziol.poreikiai būtų patenkinti. forumuose man teko nemažai skaityt apie tai, kaip žmonės turi deficitą, ir ne tik B12. Geležis, kalcis, vitaminas D- taip pat "pavojaus" sąraše. vieno ar kt. elemento trūkumas automatiškai veda ir į kt.elementų trūkumą, nes viskas organizme veikia išvien, tarkim, esant B12 trūkumui, prastai pasisavina geležis, kalcio pasisavinimui turi būti pakankamai magnio ir t.t., o silicis stimuliuoja aplamai visų mineralų pasiavinimą ir esant jo trūkumui gali gauti bendrą deficitą.. ir pan.. na, taip rašo "klasikinė" , konservatyvi medicina. aišku, žaliavalgiai dažnai išveda savo teorijas..
Ne viskas taip paprasta su šia nuostabia sveika "natūralia" mitybą, bent jau paprastam miesto gyventojui.
na, cia mano nuomone.. tik mano nuomone

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011, 03:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: JAV
Aciu Jelena uz platu atsakyma. Tiesiog kaip pradedanti susiduriau su tuo, kad pradzioje atrode , kad su zaliavalgyste taip paprasta , tiesiog nevirk, nekepk ir netusink, bet kaip kiekviename dalyke yra pliusai ir minusai, tiesiog re ikia dometis daugiau.o kaip jus pati, vartojate gyvulines kilmes produktus? Nes is tiesu, kuo toliau i miska, tuo daugiau medziu : ) apskritai mieste gyvenant brankoka zaliavalgiaut. Amerikoje pilna frankensteininiu pomidoru, kriausiu kurios saldytuve gali prastoveti menesi, todel manau jei norint nesusigadinti sveikatos (priklauso kur gyveni) geriau stengtis valgyti ekologiskai arba is vis nepradeti, nes termiskai neapdorojant gausi milziniskas herbicidu, pesticidu ir kitu brudu dozes. B12 tai is viso mistika, geras skrandzio rugstingumas taip pat reikalingas, o kas juoka kelia, kad per mazo ir per didelio rugstingumo pozymiai panasus. Galetu viskas buti paprasciau : D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011, 09:42 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš manau, kad "sveika subalansuota" mityba, ar žalia, ar įprasta- niekada nebus "paprasta" šiolaikiniam visiškai nenatūraliam pasaulyje, kai "gamtos balsas" mumyse yra pritildytas ar visai išjungtas. Taigi, tuomet lieka tikrąja ta žodžio prasme skaičiuoti, ką ir kiek valgai ir stengtis gauti pakankamai maistinių medžiagų. Aš esu mėgėja pasiskaičiuoti savo žalią racioną nuo nėštumo laiku, taigi matau, kad kai kurių vitaminų- mineralų visada gauni pakankamai (netgi perteklių), bet kai kas yra po klaustuku. Reikėjo "manevruoti", kad gauti kalcį, jodą, geležį tokiais kiekiais, kurie patenkintų mano ir besiformuojančio vaiko poreikius.
Yra nuomonė, kuri man visiškai priimtina, kad sveikas organizmas pasisavina medžiagas iš maisto optimaliau, bet kada ta "sveikumo" būsena ateis, aš asmeniškai nežinau. Bet manau, kad pirmais metais ( gal ilgiau, gal trumpiau??) pakeitus racioną, organizmo metaboliniai procesai gali netgi pablogėt, nes netgi pozityvūs pokyčiai- tai didelis stresas organizmui, ir tas pasisavinimo koeficientas gali kristi.. Kada organzimas pradės veikti kaip tobulas mechanizmas.. ? manau, kiekvienas organzimas - skirtingai.
Aš valgau trynius ir db, kai nusipirkau ožką, kartais geriu jogurtą. nuo karvės pieno, netgi pačio šviežiausio, turiu stipriausius galvos skausmus. Jei nebūtų trynių, tiesiog gerčiau D ir B12 vitaminų papildus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2011, 12:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilkaviskis
as manau, kad pieno produktai ir kiausiniai nieko blogo nedaro.siame forume skaiciusiu V.Megre "skambantys rusijos kedrai"yra ne mazas skaiciukas, o kas neskaitet tai paskaitykit, nes ten viskas sudeliota LABAI logiskai, paprastai ir itikinamai.as esu pereinanti i zaliavalgste, ne todel, kad bandau atsikratyti ligu ar organizmo sutrikimu(aisku ir tai "pakeliui pasiimsiu"),o todel, kad zaliavaldyste sieju su pagrindiniais visatos desniais,Dievo isakymais(pagrinde "nezudyk""negeisk svetimo turto""nevok""nepersivalgyk"ir visi kiti).manau, kad zaliavalgyste-1/4 kelio i "Roju" :) .na cia tik mano pamastymas. :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2011, 15:09 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dar vienas niuansas, tai

Omega 6 ir Omega3 riebiųj7 rūgščių santykis maiste.
Jau ne sykį aptikau info apie tai, kad tai galėtų būti problema, mat žaliavalgiška, veganiška mityba turi ne tik riebalų perteklių, bet ir l.prastą santykį tarp šių rūgščių (turi būti bent 4:1, idealiai net 1:1). Net standartinėje vakariečių dietoje esantis santykis 15:1 (daugmaž) yra laikomas nesveiku, tokia omega6 rūgščių persvara gali skatinti įvairių ligų atsiradimą, o taip pat blokuoja ir omega3 pasisavinimą (tarkim, žiūrim čiahttp://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0753332202002536).
"Excessive amounts of omega-6 polyunsaturated fatty acids (PUFA) and a very high omega-6/omega-3 ratio, as is found in today’s Western diets, promote the pathogenesis of many diseases, including cardiovascular disease, cancer, and inflammatory and autoimmune diseases"
trumpai apie tai rašo Frederikas Patenodas:
http://www.fredericpatenaude.com/blog/?p=2193
taip pat pateikia sąrašiuką mūsų populiarių "žaliavalgišų" riebių produktų ir juose esantį santykį tarp riebiųjų rūgščių. vartodami šiuos produktus kaip pagrindinį savo riebalų šaltinį pralenkiam, kolegos, net "nesveikai" besimaitinančius visavalgius:
English Walnuts 4:1
Macadamia 6:1
Pecans 20:1
Pistachio 37:1
Hazelnut 88:1
Cashew 117:1
Pumpkin Seeds 117:1
Sunflower Seeds 300:1
Pine Nuts 300:1
Brazil Nuts 1000:1
Almonds 1800:1
Avocado: 15:1
Flax Seeds 3.1:1
Chia seeds 3:1
Savo seminare Maskwoje ponia Butenko rašė, kad jos nukrypimas nuo 100proc žaliavalgystės buvo ir dėl šios problemos. Taigi ji atsisakė visai sėklų ir riešutų išskyrus linų sėm (juose geras santykis tarp rūgščių), vietoj koncentruotų riebių produktų ji db naudoja troškintas daržoves.
taigi va toks va dar mums rebusas..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2011, 16:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

...Jau nekalbant apie omegas, rebusas vienas pagrindinių, nesam genetiškai užprogramuoti maitintis augaliniais aliejais, t.y. didžiąja dalim polinesočiom riebiojom rūgštimis.
Pvz, saulėgrąžų aliejus 70 proc polinesotus. Žmogaus riebalai 90 proc sotieji ir mononesotieji.
Gal po 10 bananų į dieną kolegos?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2011, 17:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del bananu, tai tikrai, jie labai issprendzia problema. Daug energijos ir sotumo suteikia, mazai kaloriju. Pati ju tikrai suvalgau ne mazai, nuo 4 iki net 10. O ka daryt? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Gru 2011, 21:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

...Bet bananai čia neauga...
aš Raf kaip kalorijų šaltinio neketinu išmest iš raciono, tai sotieji riebalai. o kalorijų mažinimui daržovės, ir taip jų aš surenku max 2000

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 12:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Laura rašė:
Del bananu, tai tikrai, jie labai issprendzia problema. Daug energijos ir sotumo suteikia, mazai kaloriju. Pati ju tikrai suvalgau ne mazai, nuo 4 iki net 10. O ka daryt? :)

Aš priešingai, bananus valgau dėl to, kad juose daug kalorijų (lyginant su daržovėmis) :D Beje, jų omega6:omega3 santykis – 1,7:1 :) Tik labai mažai jų ;)
Jei riešutų ir sėklų valgome labai mažai (išskyrus linų sėmenis ir čija sėklas), tai gal per daug nenukrypstame nuo 4:1 santykio. Kitą vertus, abejoju, ar tikrai tas santykis teisingas, jei taip sunkiai pasiekiamas tiek visavalgiams (mėsėdžiams), tiek vegetarams, tiek žaliavalgiams.
O Butenko riešutus pakeisti galėjo ir vaisiais, t.y. vartoti jų dar daugiau negu vartojo, jei tik kalorijų argumentas. Kodėl būtinai reikėjo virtomis/troškintomis daržovėmis?..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 12:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kasteneina rašė:
O Butenko riešutus pakeisti galėjo ir vaisiais, t.y. vartoti jų dar daugiau negu vartojo, jei tik kalorijų argumentas. Kodėl būtinai reikėjo virtomis/troškintomis daržovėmis?..

manau, ponia Butenko per tiek metų jau galėjo atskirti, kas konkrečiai jos kūnui ir savijautai geriau. įtariu, kad kai žaidė su savo zaliais kokteiliais, turėjo gauti labai nemažai kalorojų būtent iš vaisių, taigi turi tokią patirtį ir žino, kas tai yra..
matomai kažkas netenkino. o gal tiesiog bando pagauti populiarią "HighRaw" bangelę, akivaizdu, kad ši tendencija labai populiarėja ir turės platesnį gerbėjų ratą.
na, bet kiekvienas kūnas yra skirtingas.. jos patirtis yra tik jos patirtis..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 13:16 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
įdėsiu citatą

Cituoti:
omega 3 riebiosios rūgštys yra tokios pat pavojingos kaip ir omega 6 riebiosios rūgštys, sukeldamos:

lipidų peroksidacinius pažeidimus
imuno-slopinančius pažeidimus
anti mitochondrinį poveikį
energijos aerobinės gamybos slopinimą
senėjimo pigmento lipofuscino gamybą
smegenų pažeidimus
kepenų pažeidimus
odos pažeidimus
užkrūčio liaukos pažeidimus
blužnies degeneraciją
širdies pažeidimus
aterosklerozę
sumažėjusį fizinį aktyvumą, susijusį su sumažėjusiu gliukozės panaudojimu
cukraligę
retinos degeneraciją
insultą
raudonųjų kraujo kūnelių suardymą
vaikų alergijas
metastazuojantį vėžį

„Palaukite“, jūs paprieštarausite, „per paskutinius kelis metus aš perskaičiau daugybę straipsnių, teigiančių, kad omega 3 riebiosios rūgštys apsaugo nuo visų šių patologijų, kurias, kaip jūs teigiate, būtent jos ir sukelia!” Aš suvokiu, kokia buvo veiksminga agitacija palaikant omega 3 riebiąsias rūgštis (kaip omega 6 riebiąsias rūgštis prieš tai). Būtent dėl to šis Laiškas yra toks svarbus jums.

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... auku_mitai
gal kažkiek pagelbės?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute