Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Subalansuota mityba. Kaip?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011, 12:09 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dažnai komentaruose randu tokį žodžių junginį SUBALANSUOTI MITYBĄ. Skaičiau vieną knygą, joje teigiama, kad kasdien būtina suvartoti šaukštą sėklų aliejaus (žinoma nerafinuoto, turinčio polinesošiųjų riebalų rūgščių) arba šaukštą sėklų, rekomenduojama vartoti sėklinių daržovių, lapinių, vaisių, daržovių ir pan.
Noriu paklausti, pagal kokius prioritetus renkatės, ką valgyti????????????????????????????????? :D

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Subalansuota mityba. Kaip?
StandartinėParašytas: 30 Sau 2011, 18:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Neseniai pradejau gert linu semenu alieju - 1 didelis saukstas ryte. Nors siaip nesu is tu zmoniu, kurie specialiai sudarineja subalansuotos mitybos valgiarascius. Pagal mane subalansuota mityba tai optimaliausias variantas tarp to kas skanu ir kas sveika. Gerai tai ar ne - laikas parodys. Taciau man asmeniskai "stogas pradeda vaziuot", kai bandau daryt ne tai ka noriu, o tai kas teisinga.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2011, 10:26 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Andrej rašė:
Neseniai pradejau gert linu semenu alieju - 1 didelis saukstas ryte. Nors siaip nesu is tu zmoniu, kurie specialiai sudarineja subalansuotos mitybos valgiarascius. Pagal mane subalansuota mityba tai optimaliausias variantas tarp to kas skanu ir kas sveika. Gerai tai ar ne - laikas parodys. Taciau man asmeniskai "stogas pradeda vaziuot", kai bandau daryt ne tai ka noriu, o tai kas teisinga.

Įdomi patirtis. O kaip mityba keitėsi žaliavalgiaujant, ar tą, kas skanu palaipsniui keitė tas, kas teisinga :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2011, 11:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš pirmais metais neskaičiavau nieko, bet žinojau, kad reikia suvalgyt šiek tiek vaisių, šiek tiek daržovių ir šiek tiek ko nors "riebaus-sotaus"- sėklų ar ankštinių. Na, dar aliejų naudodavau, taigi pagal kalorijas, jei ko ir trūko, tai aliejus spragas užpildė. Bet, manau, tai aliejus nėra geras sprendimas, nes jame nieko nėra, vien tik riebalai, kurių mums reikia labai mažai, tikrai mažai. Valgai riebiai- jauties sotus, o tuo tarpu organizme tikrai kažko gali trūkti.
Nuo nėštumo pradžios surašydavau savo racioną, orientuodavausi į standartinius visavalgių rodiklius, į 2000kkal racioną. Buvau (ir esu) tikra, kad žalias maistas pasisavina geriau (kai yra laikomasi tam tikros "valgymo kultūros"- teisingas kombinavimas, nepersivalgymas, tarpai tarp valgių, nevalgymas prieš miegą ir t.t.). Dabar, žindydama, stengiuosi suvartot 2000-3000 kkal, dabar kaip tik suvedinėjau savo racioną į programą ir buvau patenkinta tuo, ką gavau.
Esu įsiregistravusi čia:
http://nutritiondata.self.com/
Galima rasti įv.produktų išklotines. Galima konkretų receptą pasitikrinti. Aš tai tiesiog visą dienos racioną kaip vieną receptą įvedu, ir gaunu dienos išklotinė.

Dar galima čia žvilgtelt:
http://elook.org/nutrition/
http://nutridiary.com/

Iš "silpnų" vietų paminėsiu vitB12 ir vitD, kurių su augaliniu maistu negausi, nebent valgai mėšle augintas neskustas bet plautas daržoves(b12) ir pakankamai būni lauke, saulėje (vitD). Taip pat reikėtų (o gal ir nereikėtų visai..) atidžiau stebėt, kiek gauni kalcio ir ar gauni Omega3 (gausi su linų sėmenimis), ir šiokį tokį santykį tarp omega6 ir omega3.

Taip pat reikia stengtis prisilaikyt balanso angliavand:baltymai:riebalai. Man labiausiai patinka versija 80:10:10, (na, ne vaikams ir ne nėščioms ir ne žindančioms:) Idėja ta, kad bendrame suvalgyto maisto kalorijų sumoje angliavand.turi sudaryt bent 80 proc, atitinkamai riebalai ir baltymai- po 10 proc. Toks santykis bus, jei racionas sudarytas pagrinde iš vaisių, daržovių, mažos ankštinių porcijos (gali ir nebūti) ir labai mažos sėklų-riešutų porcijos.
80/10/10 teorijos prisilaiko ne visi. Tačiau man ji patinka labiausiai. Šiaip, dauguma, manau, kai pradeda keisti racioną, tikrai persistengia su riebalais (aš, tarkim, dariau šia klaidą), ir riebus maistas sudaro virš pusės raciono. O ir nevalia taip daryt, geriau suvalgyt daugiau bananų arba spaustis sultis. mažiau kalorijų, bet daugiau mineralų-vitaminų.
Tokie va mano pamąstymai šiai minutei. Pasilieku teisę kada ateityje mąstyt kitaip :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2011, 11:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

šovė į galvą.. jei kas žiūrinėja Animal Planet, tai pastebėjo, kad grobuoniai, tarkim tigrai, liūtai, kitos didelės katės,- valgo retai, net ir ne kasdien kartais. O va karvės, paukščiai, arkliai ir mūsų brolyčiai- orangutangai ar šimpanzės praktiškai visą dieną ką nors kramto ir suvalgo didelius mažai kaloringo maisto kiekius, nelabai jį derindami, bet pasiekdami optimalaus suvalgyto maisto balanso pagal maistines medžiagas suvalgyto maisto kiekiais, o ne kokybe
Tai va, mąstau, ar čia galima sau kokią išvadą padaryt :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Vas 2011, 14:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Renata rašė:
Andrej rašė:

Įdomi patirtis. O kaip mityba keitėsi žaliavalgiaujant, ar tą, kas skanu palaipsniui keitė tas, kas teisinga :D

Mmm, buvo nesveikas noras pakeist mitybos įpročius per 1 dieną:-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Vas 2011, 18:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, gal gali paaiškinti KODĖL toks santykis, kokio laikaisi tu 80/10/10?

Esu radusi įvairių nuomonių, ko gero visi autoriai savotiškai teisūs, juk turime atsižvelgti į konstituciją, vietovę kur gyvename ir pan.
Pati sau dar neatsakiau į klausimą kokia turi būti mano subalansuota dieta, domiuosi ir bandau.

Pavyzdžiui, man labai logiškas low carb diet variantas. Šaltinis dr bass tinklapis, naturalios higienos filosofijai adaptuojant Michael ir Marry Eades, http://www.eatprotein.com koncepciją.
Grindžiamas tuo, kad:
- organizmui angliavandenaii beveik nera reikalingi, jie stimuliuoja insulino išsiskyrimą;
- visi ilgaamžiai turi žemą insulino lygį;
- nuo gliukozės ir fruktozės žmonės "karamelizuojasi" su amžiumi; cituoju "if you have a carbohydrate that is not a fiber it is going to be turned into a sugar".
- energijos geriausias šaltinis yra proteinas ir riebalai;
- gausus angliavandenių (tiksliau krakmolo -grūdai daugiausia)vartojimas prasidėjo prieš 10 000 metų, kai atsirado žemdirbystė, ir su šiuo laikotarpiu tapatinamas staigus sveikatos lygio smukimas;

Šie mokslininkai siūlo tokį racioną : 20proc angliavandeniai ;apie 25 proc baltymai; apie 55 proc riealai.

Kontrargumentai kodėl ši koncepcija ne visai taikytina žaliavalgystėje:
visi žinome riebalų žalą;
žaliavalgystėje kitokie angliavandeniai iš vaisių ir daržovių ( daržovės ypač, turtingos skaidulų), ne krakmolas iš virtų grūdų, kruopų, bulvių.
žaliavalgystėje proteinai yra lengvai ir efektyviai pasisavinami, todėl jų reikia mažiau.

Man asmeniškai labai norisi riebaus maisto, gal todėl kad esu Vata, gal todėl kad tai protėvių genuose...Ir dažnai fat racione gali sudaryti apie 30 ir daugiau proc riešutų, sėklų aliejaus, pora kart savaitėje RAF forma.

Turiu santrauką su skirtingų autorių požiūriais ir argumentacija ir ja laikui bėgant pasidalinsiu.
Lai kiekvienas ieško ir randa.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Vas 2011, 03:57 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

trumputeli apie angliavanadeniu, baltymus ir tt. pats "švariausias kuras" organizmui yra angliavandeniai, veliau tik baltymai ir riebalai, kuriems "degant" atsiranda pašaliniai produktai, kuriuos organizmas turi valyti. tuo būdu, eikvoja savo resursus, teršiasi, ne tiap efektyviai gaunama energija.... angliavandeniai tai nereiškia vien tik cukrus ir saldumynai. jei pažiūrėtume, ka organizmas kaip kurą naudoja badavimo metu (fasting) galima daryti prielaidas, kokiam "kurui" teikiama pirmenybė ir normaliu funkcionavimo periodu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Vas 2011, 15:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na va, super, CinCas lakoniškai ir aiškiai (kaip tikras vyras) išdėstė tai, kam man paaiškinti reikėtų gerokai daugiau žodžių. Ačiū :)
Tip, kūnui reikia angliavandenių, tai pagrindinis, pats geriausiais energijos šaltinis. Be angliavandenių net riebalai kūnui nieko gero neduoda, nes būtent angliavandenių energiją organizmas naudoja skaidydamas riebalus, kaip sakoma "riebalai dega angliavandenių ugnyje". Na ir t.t.
Aš bandysiu dar kartelį perskaityt Dr.Graham knygą, ir vėliau dar kelias argumentus čia pateikti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 21:16 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Esu girdejusi,kad zaliavalgiavimo pradzioje -t.y. pereinamajame etape, daznai "perdozuojama" ;) riesutais.....ar jums taip buvo?????gal zinote,kiek subalansuotoje mityboje reiktu per diena suvartoti riezutu???kazkur maciau, kad uztenka 10-15 riesutu, arba 30gramu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 05:23 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

rieshutu perduozojama ir ne tik pereinamuose etapuose.
pazhiurejus i dauguma desertu, pagrindinis produktas rieshutai. pridejus dar saldiklio (kaip desertas be saldumo) gaunasi klasikine formule, kurios efektyvuma sunku nuneigti pazhiurejus i maisto istorija :) riebalai, plius cukrus = shlamshtimas iki nukritimo :) tuo dauguma desertu ir pagristi.....
taip pat pasamonishkai mes bandome valgyti kuo kaloringesni maista su mintimi apie ishlikima, nes senais gerais prieshistoriniais laikais tai buvo vienas ish garantu nenumirti badu, kuo sochiau prisivalgyti, nes uzh kito kalno neaishku ar pavyks ka valgomo susirasti. shiuo metu, tai net zhingsnio zhengti nereikia, kad galetume rasti ka valgomo, tia ir valgome reikia nereiia, o jei riebiau tai dar geriau :)
o del subalansuotos mitybos, tai chia ilga istorija su neaishkia pabaiga, nes visi turi susibalansave savo mityba ir kiekvienam kiek kitaip:) kai kurie turi ligu ar kazhkokiu negalavimu, kurie nera ryshkiai ishreikshti, del to jiems bus tinkama vienokia mityba, kitas turi stipru organizma ir glai shlamshti visjka iki uzhsilenks nuo keischiausiu maisto kombinaciju, trechias po truputi viska derins ziures balansuos ir po 5 metu tures savo susibaansuota mityba. man asmenishkai sauja rieshutu yra pakankamai, ir net nevisada ash ja suvalgau, gaunu riebalu ish kitur...tachiaiu kartais daug daugiau suvalgau.... kad ir dabar po konditerijos paskaitu su mielu noru du torto gabalelius suvalgau, nors juose rieshutu tikrai ne viena sauja nekalbant apie kokoso ar kakavos sviestus , neaplenkiant ir agavos:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 09:16 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
cia dar galiu prideti tai,kad stereotipiskai yra mastoma,kad zmogui obuoliuko ar morkos nepakanka, kad reikia suvartoti butent tiek kcal, kad isliktum :D nors ir zinau,kad siai dienai, tai yra pasenusi teorija, bet dar sunku si zinojima isissaviniti,pakeisti mastyma :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 09:43 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O, riešutų valgau tai tikrai ne 30 gr, o porą gerų saujų per dieną. Gal koks 100-150 gr. Kam save riboti baltymams ir riebalams ypač šaltu metu? Kai už lango -17 o viduj +18, padidintas riešutų kiekis - pats tas :) Kadangi nejaučiu dėl to jokio sunkumo, tai ir nesuku sau galvos. Beje, riešutų nemirkinu, o valgau su vandeniu. Užsigeriu tiek, kiek tuo metu norisi. Sutinku, kad numirkyti būtų geriau - bet susireguliuoti ir suplanuoti, kiek duotu metu suvalgysiu man neišeina, o ir nenoriu apsikrauti sau galvos. Pastebėjau, kad priešingu atveju žaliavalgystėje įsivyrauja tas negeras principas - "gyvenu, kad valgyčiau", o ne "valgau, kad gyvenčiau".
Na ir prasibėgau čia minčių paviršiumi :D Tokia diena - energijos per daug... Gal tie patys riešutai kalti?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 12:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Va visiskai sutinku, ka CinCas sako, jog kiekvienam tas balansas bus savas. Tiesiog ka as manau, tai bent pradzioj, pirmais metais neturi buti lengvabudisko poziurio i mityba. As visada nors ir ne dogmatiskai bet stengiasi isbandyt "populiarias" mitybos schemas, kurias kazkas sau pritaike ir kurios kitiems veike.
Po gimdymo i diena suvalgydavau bent 200 gr seklu ir jomis surinkdavau dienos kalorijas, o nuo vasaros "zaidziu" su racionu, kuriame daug vaisiu ir mazai riebalu, taigi pagal gaunamas kalorijas suvalgau mazaiu, nei anksciau, bet pagal apimti- gerokai daugiau. Bet didelis klausimas, kaip si schema man suveiktu, jei dirbciau.. nemanau, kad butu grazu dali darbo dienos praleisti bekramtant obuolius..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2011, 14:22 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Renata, tu paimk ir isimesk savo raciona i skaiciuokel. Ir paziurek pagal kalorijas santyki tarp angl-reibalu-baltymu. As buvau idejusi nuorodas permam lape, atrodo. Jei neturi svarstykliu, tai ten galima ir vienetais isivesti, pasiulyti standratiniai svoriai vienam ar kitam produktui, tarkim, mazam, vidutiniam ir dideliam bananui, obuliams, morkoms.. ir t.t.
paskaiciuok, paskaiciuok, nepatingek ;) paziurek pagal vitaminus-mineralus, nes ten dar tau procentaliai nurodys, kiek nuo standartines dienos normos gauni.. mes su Serbentine neperseniausiai vel savo racionus skaiciavome, tai kai kurie skaiciukai monstriskai dideli, ir kaip tik butent del seklu-riesutu, mat juose nerealiai daug mineralu. as sugebu normalu raciona gauti dienai su 30- 40 gr seklu, o as dar ir zindau. riebalai mano racione sudaro 15-20 proc., maziau "nesusispaudziu". siaip dabar laimingai balansuoju ties 2000-2300 kkal i diena, o kai padauginu seklas, tai iki 3000 gali isaugti. cia buna kai tingiu valgyt, tai seklomis yra lengviausia "uzsimesti", na arba, kai reikia daugiau kaloriju.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Vas 2011, 00:04 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėdos raj.
O gal žinot ar skiriasi kalorijos daigintuose ir nedaugintuose lęšiuose, apskritai grūdiniuose produktuose? Gal žinot kur būtų galima lenteles gauti? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Vas 2011, 09:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

skiriasi ir kalorijos ir sudedamosios dalys. ale bet tačiau skaičiais tia negaliu pasakyti. mačiau kažkokioje knygoje. pabandysiu paieškoti ryt bibliotekoje, jei nepamiršiu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Vas 2011, 10:34 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš radau va tokį puslapiuką http://www.livestrong.com/myplate/ :) angliškai įvedame pavadinimą ir rodo kiek kalorijų ir kitokių maistinių medžiagų. Kai įvesit, paslinkit puslapį žemiau ir rasit visą info apie produktą. Yra visokiausių daigintų produktų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Vas 2011, 08:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dekui. o biblioteka tai ir uzhmirshau uzheiti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Vas 2011, 11:52 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai nieko, tikėkimės kad čia patikima info :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2011, 21:06 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki , ir mane labai sudomino zaliavalgyste.Labai noriu pabandyt kas cia man gausisis.Bet man kaip ir kiekvienam pradedancia ,bet kokia nauja viekla asmeniui iskyla daugybe klausimu.
1. Man tik 15 metu , o kiek suprantu tai zaliavalgyste paremta darzoviu ir vaisiu valgymu. Tai vat , o tai kaip tada su mesa? O is kur ir kaip mano organizmas gaus mesoje esanciu svarbiu elementu ? Nemanau , kad as galeciau vien del sveikatos ilgai be mesos isgyventi.
2.Vistiek manau , kad cia nemazai kainuoja. Paskaicius apie 1kg bananu 1kg obuoliu ir t.t.. man baisu pradeda darytis....juk cia labai brangiai viskas gaunasi... o jei musu izdas labai menkas kaip daryti tada ?
3. O be to juk tie visi vaisiai ir darzoves is parduotuves yra kaip sakant vieni chemikalai. Ir vien valgant parduotuvinius produktus galima sau ir rimtu problmu prisidaryt. Na .... mes turim darza...darze visko daug , viskai sveika.Bet darzas buna produktyvus tik vasara. O Ziema tik bulves,keliolika kg morku , buroku ir kopustu turim nuo vasaros pasilike.
Kolkas tik tiek mano klausimu. Tikiuosi atsiras geranorisku , draugisku zmogu kurie man nepasididziave gales atsakyt. Didelis aciu! GM.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Kov 2011, 23:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Egzotika3631 rašė:
Sveiki , ir mane labai sudomino zaliavalgyste.Labai noriu pabandyt kas cia man gausisis.Bet man kaip ir kiekvienam pradedancia ,bet kokia nauja viekla asmeniui iskyla daugybe klausimu.
1. Man tik 15 metu , o kiek suprantu tai zaliavalgyste paremta darzoviu ir vaisiu valgymu. Tai vat , o tai kaip tada su mesa? O is kur ir kaip mano organizmas gaus mesoje esanciu svarbiu elementu ? Nemanau , kad as galeciau vien del sveikatos ilgai be mesos isgyventi.
2.Vistiek manau , kad cia nemazai kainuoja. Paskaicius apie 1kg bananu 1kg obuoliu ir t.t.. man baisu pradeda darytis....juk cia labai brangiai viskas gaunasi... o jei musu izdas labai menkas kaip daryti tada ?
3. O be to juk tie visi vaisiai ir darzoves is parduotuves yra kaip sakant vieni chemikalai. Ir vien valgant parduotuvinius produktus galima sau ir rimtu problmu prisidaryt. Na .... mes turim darza...darze visko daug , viskai sveika.Bet darzas buna produktyvus tik vasara. O Ziema tik bulves,keliolika kg morku , buroku ir kopustu turim nuo vasaros pasilike.
Kolkas tik tiek mano klausimu. Tikiuosi atsiras geranorisku , draugisku zmogu kurie man nepasididziave gales atsakyt. Didelis aciu! GM.

O paskaitei dar kokių nors šaltinių dėl mėsos vartojimo?
Ir siūlyčiau tau pirmiausia pakalbėti su tėvais, nes jie gali ne tik finansiškai padėti, bet ir palaikyti, ir suteikti informacijos. Bet jie turi su tuo sutikti. Baisu, kad tokia jauna mergina gali ne taip suprasti žaliavalgystės koncepciją, nes visa tai gali būti pagrįsta noru sulieknėti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2011, 08:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Egzotika3631 rašė:

Sveika prisijungusi
Aš tau partarčiau pasikalbėt su tėvais. ir tik negąsdink jų naujais terminais ir idėjomis, neminėk žaliavalgystės. Tiesiog visi žino, kad žali produktai yra sveika, kad būtina valgyti žalias daržoves ir vaisius. Taigi paprašyk tėvų, kad padėtų tau padaryti savo racioną sveikesniu, kad jame būtų daugiau žalių produktų. Taip pat prisimink, kad svarbu ne tik tai, ką tu valgai, bet gerokai svarbiau, KO tu NEVALGAI. Padažai, riebalai, saldumynai, tiesiog paprastas cukrus, uogienės, produktais su konservantais - tai tikrai nėra tinkami produktai augančiam organizmui. Galbūt dabar esi sužavėta šios naujos idėjos, bet visgi neskubėk. keisk mitybą palaipsniui ir stebėk savijautą.

Ir nepatingėk paskaityti visą forumą prieš užduodama naujus klausimus.

1. Galima subalansuoti savo racioną ir be mėsos, žuvies. Bet jei yra baime, kad kažko negausi,
taigi galima pasilikti savo racione vieną-kitą gyvulin4s kilmės produktą. Ir žiūrėti į savijautą. Pasaulyje yra daug žmonių, kurie niekada gyvenime nevalgė mėsos. Atsisakydama mėsos, bet pasilikdama savo racione pieno produktus ir kiaušinius, turbūt nieko nerizikuosi. Kiek žinau, PC dabar prekiauja nepasterizuotu pienu, galėtum pirkti ir rauginti, nes raugintas pienas geriau pasisavina . Kiaušinius galima labai gerai nuplauti ir apvirti šiek tiek, kad trynis liktų žalias, o jei gali gauti kaimiškus iš patikimo šaltinio, galėtum valgyti ir tiesiog žalius trynius. Taigi kasdien valgydama 2-3 kiaušinius arba 300-500 ml rūgpienio neišleisi labai daug pinigų ir gausi būtinas medžiagas. Mėsos būtinumas- tai mitas. Nukeliauk į tinklapį http://gyvunuteises.lt/mesa, ten rasi gerų straipsnių apie tai.
2. Nežinau, kaip tavo šeima valgė iki šiol, bet taip, tavo žaliavalgystė galėtų kiek brangiau kainuoti tavo tėvams. Tačiau įmanoma gerai pamąstyt ir surašyti sau subalansuotą ir nebrangų racioną. Grūdai kainuoja nedaug, galima pirkti grūdus, juos daiginti ir kasdien valgyti daigintų grūdų žalias košes. Lęšiai, saulegrąžos (jie taip pat daiginami) taip pat kainuoja ne tiek ir daug, atsižvelgiant į tai, kad jų nesuvalgysi daugiau, nei 150-250 gr į dieną.
3. O kas yra ne "vieni chemikalai". Ar tikrai dabar valgai tik ekologiškus produktus? Ar daržovės su pesticidais yra blogiau, nei mėsa gyvūno, kuris gyvena baisiomis sąlygomis, nuolat patiria stresą (o emocijos įtakoja fiziologiją), yra šeriami GM rapsais, bulvėmis, tais pačiais pesticidiniais grūdais, taigi viską kaupia savo mėsoje ir "su meilę" perduoda juos valgantiems žmonėms. Manau, kad net pesticidinius vaisius-daržoves yra valgyti saugiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 13:09 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
pasilikdama savo racione pieno produktus ir kiaušinius, turbūt nieko nerizikuosi..

Ar tikrieji žaliavalgiai vartoja pieno produktus ir kiaušinius? Ar šie produktai patartini tik pereinamuoju laikotarpiu? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2011, 14:09 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nežinau, kas yra "tikrieji žaliavalgiai". Žinau, kad prie žaliavalgystės stovyklos yra priskiriami veganai-žaliavalgiai, vegėtarai- žaliavalgiai (vartoja kiaušinius arba/ir pieno produktus), Paleolito žaliavalgiai (valgo visus gyvulinės kilmės produktus), yra 100 proc žaliavalgiai ir HighRaw žaliavalgiai. Tiesa, yra žaliavalgiai iš Hipokrato instituto, yra iš Natūralios Higienos mokyklos, yra monovalgiai ir vaisiavalgiai. Kurie tikrieji?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 49 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume