Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Apetitas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 10 Kov 2012, 08:59 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Kaunas
Sveiki,

Aš žaliavalgiauju antras mėnuo, per tą laiką kartą teko paragauti troškintos žuvytės ir kartą garuose virtos mėsytės, virto maisto kruopų daržovių irgi valgiau vos kelis kartus. Racioną sudaro žalumynai, daržovės, nemažai vaisių, daigintos sėklos, lęšiai, spelta ir paprasti kviečiai, kažkiek riešutų ir džiovintų vaisių, ypač mėgstu šilkmedžio uogas ;)
Skaitydama atsiliepimus vis matau, kaip žmonės rašo, jog labai norisi valgyti, o man vis atvirkščiai, kuo toliau tuo mažiau norisi. Ar tai normalu? Kartais nerimauju, kad iš suvalgyto kiekio galiu gauti per mažai medžiagų, o gal užtenka to ką organizmas gauna :?: Pvz.: Vakar ryte išgėriau pusę litro žalio kokteilio iš banano, kelių mandarinų, špinatų ir rukolos, per pietus sugriaužiau vos kelis linų sėmenų duoniukus su abrikosasi (nesinorėjo), o vakare tris apelsinus. Pagal kaloringumą tai čia šnipštas ;), bet apetito visai nėra.
Pasidalinkite savo mintimis. Ačiū :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Apetitas
StandartinėParašytas: 10 Kov 2012, 12:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Manau, vsikas dar priešaky. Su žaliavalgyste kiekviena diena vis kitokia :) dar vakar rodos trilitrinį kopūstų sukirstum, kitą dieną - net negali į juos žiūrėti ir apskritai, apetitas dingęs.
Mano manymu, alkio jausmas susijęs su trūkstamomis naudinomis medžiagomis. Jei ko trūksta, tai ir valgysi tiek ir to, kad tą trūkumą patenkinti. Gali būti, kad tavo organizmas pasiima reikiamas medžiagas iš atsargų (pvz., kalcis, b12, geležis). Kai tos atsargos baigiasi, tada ir prasideda didysis alkis, kai suvalgai ir vis vien jautiesi alkana, nes suvalgei ne tą ko reikėjo tavo organizmui. O ko jam reikėjo?...Nežinai. Nes anksčiau kalcio gaudavai iš sūrio, dabar sūrio tu jam neduodi. Tai ką jam vietoj to pasiūlyti?...
Taip ir pasideda nuostabi kelionė į save, savo kūno pažinimą :) Man "pats linksmumas" prasidėjo po pusės metų žaliavalgiavimo.
Gali būti, kad tau bus viskas nuosekliau ir lengviau. Nes kaip suprantu pasielgei protingai ir pereidinėji prie žaliavalgystės palaipsniui.

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Apetitas
StandartinėParašytas: 10 Kov 2012, 17:05 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vietovė: Kaunas
Dėkui, Rasele už atsakymą :)
Gal ir tikrai iš atsargų pasiima, tik keista, kad anksčiau kai valgiau ale "normaliai" ;) tai dažnai būdavo alkio priepuoliai, o dabar atvirkščiai. Dar teko skaityti A.Molovičko knygoje, kad alkį reikia mokėti skirti nuo apetito, sveikas alkis būtų kaip ir normalus dalykas, o va apetitas, ypač besaikis, tai tiesiog organizmo apsinuodijimo požymis. Įdomi versija ;)
Tada man dar įdomu kodėl organizmui pritrūksta medžiagų, jei iš žalio maisto jos pasisavinamos kur kas geriau nei iš abdoroto?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 3 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume