Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Naujoko gidas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 29 Spa 2014, 13:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
Sveiki, nusprendžiau tapt žaliavalgiu. Todėl norėčiau sulaukt patarimų :) Nuo kokių patiekalų reikėtų pradėt žaliavalgystę (pusryčiams, pietums, vakarienei)? norėčiau kažko paprasto, nes kol kas turiu tik vidutinišką blenderį :) neturiu sulčiaspaudės ir džiovintuvo dar :) Kur perkate vaisius, daržoves (Vilniuje)? Ar pradėdami žaliavalgystę nesusidūrėte su sveikatos bangavimais? organizmas iš karto tai priėmė teigiamai? :)

Vykstant diskusijai, manau, gims dar klausimų :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Naujoko gidas
StandartinėParašytas: 30 Spa 2014, 14:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
O prieš tai, įdomu, kaip maitinaisi ir dėl kokių priežasčių sumanei tapt žaliavalgiu :) Nes jeigu iškart nuo visavalgiškos mitybos pereit prie žaliavalgystės ir be stiprios motyvacijos (tarkim sunki liga), tai dažniausiai neilgai trunka toks žaliavalgiavimas :D Aš už palaipsnį perėjimą prie žaliavalgystės: vegetarinė mityba, veganinė, žaliavalgiška, nebent sunki liga ar visa puokštė ligų, tuomet, žinoma, nėra kada laukt ir galima iškart išmest visus puodus, keptuves ir kruopas. Tokia mano nuomonė ir patarimas būtų tau :) Na, o pradžiai, galima būtų pradėti nuo kokios nors įkvepiančios knygos apie žaliavalgystę, ten gausi ir įkvėpimą ir atsakymų į daugybę klausimų, o visa kita jau kiekvieno patirtis ir savas kelias. Vieni pereina lengvai, kitiems būna sunkiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2014, 22:27 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, šiam momentui, tai motyvacijos turiu, ir turiu tikslą mėnesį maitintis žaliai ir žiūrėt, kas vyks su mano organizmu. Dabar tai valgau viską, nuo visokių picų iki "Surstroming" :D Jaučiuosi gerai, su sveikata problemų irgi neturiu, bet tiesiog visa tai bent jau išbandyt noriu, o paskui jau žiūrėt kaip seksis :)

Dabar tai gal didžiausias klausimas - ką valgyt :) nes kažkaip jaučiuosi kaip studentas į baraką atvažiavęs iš namų :D maisto lyg ir yra, bet nežinai nei kaip, nei ką, nei iš ko gamint :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 11:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

delfas2 rašė:
Dabar tai gal didžiausias klausimas - ką valgyt :) nes kažkaip jaučiuosi kaip studentas į baraką atvažiavęs iš namų :D maisto lyg ir yra, bet nežinai nei kaip, nei ką, nei iš ko gamint :D

Galima labai paprastai maitintis beveik nieko negaminant, na pzv. pusryčiams vaisiai (valgai kokių norisi ir kiek norisi) pietums didelis dubenis salotų + kas nors sočiau - avokadas, riešutai, vakarienei galima vėl valgyti arba vaisius, arba daržoves, ko labiau norisi. Arba ir vaisius ir daržoves, tik pradėti reikėtų nuo vaisių, padaryti trumpą pertraukėlę ir valgyti daržoves. Pirmam mėnesiui, manau, galima nesukti sau galvos dėl produktų derinimo, juk prieš tai visą gyvenimą turbūt taip pat nederinai apdorotų produktų ;) Na, o receptų, mielas pionieriau, pilnas internetas, tik gamink ir valgyk :D Gali pasidairyti receptų ir kas patiko pabandyti pasigaminti. Aš irgi iki šiolei teturiu vidutinį blenderį, jo pilnai užtenka, jei norėsi pasidžiovinti duonelių, tai gali pasinaudoti ir paprasta orkaite, tik temperatūrą užstatyti taip, kad neiškeptų maistas, o išdžiūtų :) Sėkmės tau pirmąjį mėnesį ;) tikiuosi žalias maistas tavęs neapvils, kuo jaunesnis ir sveikesnis pradėsi, tuo tik tau pačiam geriau ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 11:11 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, ačiū labai už šiuos patarimus :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 11:23 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

delfas2 rašė:
Na, ačiū labai už šiuos patarimus :)

Tikiuosi parašysi, kaip tau seksis ;) Mėnesis, tai tikras iššūkis :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 17:54 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš tai siūlau bandymų keliu atrasti sau labai skanų kokteilį, pvz., saldų iš vaisių. Aš dabar pietums geriu (ar valgau :)) man skanų, bet labai paprastą ir pigų iš banano, moliūgo ir rūgštesnio obuolio. Na, turiu petražolių pasišaldžiusi, dilgėlių pasidžiovinusi, tai dedu ir jų, bet tokie dalykai su patirtimi ateina, dabar tu jų, reik manyt, neturi. Ir žinok vieną dalyką, kad žaliavalgiaujant visiškai nereikalingas kažkoks labai įvairus meniu, nes tas maistas tiesiog neatsibosta, gali jį valgyti mėnesiais kiekvieną dieną tą patį. Aš, pvz., šaltuoju metų laiku jau antrus metus pusryčiams valgau medų su atitirpintu, šiek tiek pašildytu vandeniu. Ir kiekvieną rytą mirštu, kaip to medaus noriu :D Jei gana rimtai į šitą mitybą pasižiūrėsi, tai nustebsi, kiek atradimų padarysi. Malonių atradimų. Ir savijautos atžvilgiu, ir skonio, ir dar kitokių. Dar siūlau į racioną įtraukti sultis, pvz.: morkų-obuolių-salierų. Dabar toks laikas, kai daržovėse yra daug vitaminų, tai sultys yra labai vertingas dalykas. Valgyti tikrai yra ką, čia tik iš pradžių viskas labai liūdnai atrodo :D Sėkmės :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 20:01 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, man dar bus labai neįprasta valgyt tam tikrus produktus... na, kad ir tą patį moliūgą, niekada gyvenime nesu jo valgęs... na, tik sėklas :) arba cukiniją... O jums pradėjus žaliavalgystę pilvas maršų negrodavo? :D tualete nereikėdavo vietos rezervuotis? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 20:39 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

delfas2 rašė:
Na, man dar bus labai neįprasta valgyt tam tikrus produktus... na, kad ir tą patį moliūgą, niekada gyvenime nesu jo valgęs... na, tik sėklas :) arba cukiniją... O jums pradėjus žaliavalgystę pilvas maršų negrodavo? :D tualete nereikėdavo vietos rezervuotis? :D

Tualete vietos rezervuoti bent jau man tikrai nereikėjo. Kaip tik buvo atvirkščiai, kai pirmus keletą mėnesių viduriai buvo užkietėję ir nežinojau, ką daryti. Kažkoks paradoksas, kai valgant vien vaisius ir daržoves taip atsitinka.
O dėl moliūgo, tai jei paragautum mano padarytą kokteilį, tai nemanau, kad suprastum, jog ten yra moliūgo, nors dedu jo labai daug, nes daug jų turiu. Kai labai stipriai suplaki į tokią malonią tyrelę, tai visi skoniai susipina ir rezultatas gaunasi labai fainas :). Tik reikia įsigyti plaktuvą bent jau ne mažiau, kaip 700 W galingumo. Dabar pas mane 800 W.
Aš tai siūlau tau nuo pirmų dienų nepulti į kažkokią egzotiką, o valgyti sau kuo labiau įprastus vaisius ar daržoves. Svarbu, kad jie tau būtų skanūs ir kad juos valgydamas jaustum malonumą. Jokiu būdu neeksperimentuok su neskaniais tau augalais, nes tai tau numuš visą norą žaliavalgiauti. Taip pat sakyčiau, kad pradžioje nieko net nereikia gaminti, kad neišsigąstum neįprastų skonių. Taip pat pradžioje gali valgyti riešutus, ant daržovių piltis kažkiek kokybiško augalinio aliejaus. Aš pačioje pradžioje vakarais jausdavausi alkanoka, tai atradau džiovintas slyvas. Jas išmirkydavau ir suvalgydavau kokias apie 12 ir tada labai nusiramindavau, labai man jos tiko :D. Bet tai mano asmeninė patirtis. Jinai pas kiekvieną žmogų kitokia. Pradžioje ir man buvo pasimetimas, nežinojau, ką valgyti, valgiau kažkokius keistus derinius, pvz., susitrindavau bananą su aguonomis, arba į smulkiai sutarkuotas morkas dėdavau kuo smulkiau supjaustytą apelsiną :D. Na, buvo, kaip buvo, bet pramušė viskas į visai pakenčiamą žaliavalgystę, kurios dėka patyriau aibę visokių stebuklų :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 21:00 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, mano tai svajonė kokius nors fainus kokteilius-tyres pasidaryt, kad būtų skanu ir sotu ir kad galėčiau ir pietums ir pusryčiams valgyt/gert :) O dėl vidurių kietėjimo slyvos nepadėjo? jos lyg ir padeda tokiais atvejais...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 21:20 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ne, kažkaip mano žarnynas į slyvas nereaguoja :D Beje, prieš pradėdamas žaliavalgiauti, išsivalyk būtinai žarnyną :)
O dėl skanių, sočių kokteilių, tai žaliavalgiauti pradedant vasaros pradžioje, išsipildyti šiam tavo pageidavimui yra daugiau galimybių :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2014, 23:03 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O žarnyną išsivalyt, kad neužkietėtų? ar šiaip geriau? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2014, 17:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

delfas2 rašė:
O žarnyną išsivalyt, kad neužkietėtų? ar šiaip geriau? :)

Ne, ne kad neužkietėtų - dėl neužkietėjimo jokių garantijų nėra :D - o tam, kad tavo bent ir mėnesio žaliavalgystė būtų labiau pilnavertė. Jei esi visavalgis, tai dabar tavo žarnynas pilnas visokios velniavos ir pradėjus valgyti vien vaisius ir daržoves, tenai vyks negeri procesai, pvz. – puvimo. Ir tavo mėnuo virs daugiausiai kokiomis tik dviem savaitėmis žaliavalgystės, ar net savaite, nes pradėjus valgyti gyvą, žalią maistą, organizmas per užterštą žarnyną, negalės to maisto pasisavinti ir pirmoje eilėje stengsis išsivalyti žarnyną. O jei tu organizmui padėsi ir žarnyną išsivalysi pats, tada gal būt per tą mėnesį palipsi laipteliu aukščiau, nei paliptum žarnyno neišsivalęs. Čia toks proceso paspartinimas gaunasi. Visi žaliavalgiauti susiruošę žmonės griežtai pradeda nuo to (drįsčiau taip teigti už visus, jei jie nesupyks :D).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2014, 19:50 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O žarnyne ciklas ne per tris dienas apsisuka? na, ta prasme, tai ką suvalgai ne per tris dienas pasiekia išėjimo tašką? :D Na, bet aš gal šį žingsnį praleisiu :D nelabai patraukliai jis man skamba :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2014, 21:30 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

delfas2 rašė:
O žarnyne ciklas ne per tris dienas apsisuka? na, ta prasme, tai ką suvalgai ne per tris dienas pasiekia išėjimo tašką? :D Na, bet aš gal šį žingsnį praleisiu :D nelabai patraukliai jis man skamba :D

Apie tokį trijų dienų ciklą girdėti neteko. Kai kam ir per 7 dienas tai, ką suvalgai, nepasiekia "išėjimo taško" :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2014, 18:30 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, taip, arfa, standartine informacija is kokio med straipsnio butu ta, kad maistas nuo vieno iki kito galo keliauja apie 3 paras. bet itariu, kad cia galioja tik valgant sunkiai virskinamus mesos-krakmolo derinius. maciau rekomendacija uzvalgyt burokeliu ir pgl ismatu spalva istirti, kada tie burokai iseina.

zarnyna issivalyt yra tikrai gera rekomendacija, nes tuomet gerokai maziau buna diskomforto pakeitus maista. jei netinka klizma, tai galima ir kokiu zoleliu-arbateliu isgerti keleta kartu. nes per menesi, itariu, galima zaliavalgyste labiau nusivilti vien del to diskomforto, kuri zalio maisto gausa gali sukelti nepripratusiam zarnyne. cia butu patarimas- kuo maziau maisyti maista. ir kuo daugiau valgyt morku- jos dezinfikuoja, gerai nuvalo zarnyna, nuo ju pilvo neispucia. vaisiai greitai fermentuojasi, taigi juos valgyt reikia ant tuscio skrandzio.
db galvoju, jei as sau buciau numacius tik 1 menesi eksperimentui, tai tikrai nusivilciau. visuomet norejosi valgyt, kad ir kiek prisikemsi- alkio jausmas lieka, plius atrode, kad zarnynas issitampe trigubai del padidejusio maisto turio ir nebetelpa mano pilvo ertmeje. nzn kaip kas, bet man reikejo tikrai ne vieno menesio, kol atsirnkau, ko noriu, kas tinka, i ka kunas normaliau reaguoja. geriausias atradimas buvo daiginti lesiai. oj, net baisu db isivaizduot, kiek gi ju suvalgiau per pirmuosius metus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2014, 11:00 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na paskaičiau tavo blogą, įdomu kaip seksis antra žaliavalgiavimo diena :mrgreen: o gal jau eksperimentas nutrūkęs? Ir turiu tau vieną pastebėjimą, žaliuoju kokteiliu vadinamas toks kokteilis, į kurį įeina žalumynai, užtad jis ir vadinamas žaliuoju, pagrinde jis daromas iš žalumynų ir vaisių, tai labai skaunus derinys. O jeigu sumalei daržoves, kaip rašai blog'e, tai yra tiesiog sumaltų daržovių košė ir tikiu, kad ji tave nuvylė, nes taip sumaltos daržovės nėra labai skanu valgyti, daug skaniau jas supjaustyti ir pasidaryti salotas ;) Sėkmės :)!!!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2014, 11:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar rašai blog'e, kad jautiesi nesaugiai ir atrodo, kad kažko trūksta ir abejoji ar tempsi ilgiau nei savaitę... Pagarba už nuoširdumą ;) Na, galiu pasakyti, kad viskas čia su tavim tikrai normaliai, visi taip pradžioje jaučiasi, juk nėra lengva tiesiog imti ir pilti kitos rūšies kurą į organizmą, jam reikia laiko persiorentuoti. Ir tikrai to laiko reikia nemažai, kiek esu skaičiusi, net iki metų, dviejų...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2014, 09:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
juk nėra lengva tiesiog imti ir pilti kitos rūšies kurą į organizmą, jam reikia laiko persiorentuoti. Ir tikrai to laiko reikia nemažai, kiek esu skaičiusi, net iki metų, dviejų...

ir dauguma po tų 1-2 metų vistiek kažką nežalio ir neveganiško į racioną įtraukia :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Lap 2014, 11:22 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
Jelena rašė:
Taip, taip, arfa, standartine informacija is kokio med straipsnio butu ta, kad maistas nuo vieno iki kito galo keliauja apie 3 paras. bet itariu, kad cia galioja tik valgant sunkiai virskinamus mesos-krakmolo derinius. maciau rekomendacija uzvalgyt burokeliu ir pgl ismatu spalva istirti, kada tie burokai iseina.

zarnyna issivalyt yra tikrai gera rekomendacija, nes tuomet gerokai maziau buna diskomforto pakeitus maista. jei netinka klizma, tai galima ir kokiu zoleliu-arbateliu isgerti keleta kartu. nes per menesi, itariu, galima zaliavalgyste labiau nusivilti vien del to diskomforto, kuri zalio maisto gausa gali sukelti nepripratusiam zarnyne. cia butu patarimas- kuo maziau maisyti maista. ir kuo daugiau valgyt morku- jos dezinfikuoja, gerai nuvalo zarnyna, nuo ju pilvo neispucia. vaisiai greitai fermentuojasi, taigi juos valgyt reikia ant tuscio skrandzio.
db galvoju, jei as sau buciau numacius tik 1 menesi eksperimentui, tai tikrai nusivilciau. visuomet norejosi valgyt, kad ir kiek prisikemsi- alkio jausmas lieka, plius atrode, kad zarnynas issitampe trigubai del padidejusio maisto turio ir nebetelpa mano pilvo ertmeje. nzn kaip kas, bet man reikejo tikrai ne vieno menesio, kol atsirnkau, ko noriu, kas tinka, i ka kunas normaliau reaguoja. geriausias atradimas buvo daiginti lesiai. oj, net baisu db isivaizduot, kiek gi ju suvalgiau per pirmuosius metus.

Laba diena Jelena,
sakykite, o išsivalant organizmą užtenka tokios proceduros: zoleliu arbateliu? kiek reiketų gerti dienų - užtektų 2 dienų? Ar patartumete ilgėliau? Esu kaip galima sakyti vegetarė: mesos nevalgau 13 m. pieno produktus jau 2 m. apribojau visiskai.
apeinant klizmas visokias :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lap 2014, 09:47 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aurelija83 rašė:

apeinant klizmas visokias :)

Aurelija, na čia galima tik spėlioti. Bet kiekvienas radikalesnis valymas įtraukia būtinai ir žarnyno valymą klizmomis. Badautojų ir valymosi manjakų diskusijose klizmos yra plačiai dskutuojamos, bet visgi dauguma yra linkusi ir šią nemalonią praktiką įtraukti į savo veiksmų protokolą.
Dabar Rusijoje labai paplito vienos medikės-biochemikės metodika- geriamos tik tam tikrų žolelių arbatos su emdumi ir citrinos sultimis, vėliau įtraukiamos kitos sultis, ir kasdien ryte rekomenduojama praplauti žarnyną 3 kastus. Ir žmonės tai daro. Ir džiaugiasi rezultatais.
Neįsivaizduoju, kaip žolelėmis praplauti žarnyną, nepraplausi tiesiog normaliai..
siūlau šiai nemaloniai praktikai duoti šansą, ir spręsti pgl savo pajūčius

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 21 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume