Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 102 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas
  Spausdinti

Re: MONOžaliavalgystė - tinginio svajonė :)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 16 Rgp 2012, 16:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Maisto valgymas tokiais kiekiais, kiek jo reikia sveikam gyvenimui, yra ne joks organizmo apsunkinimas, o davimas sau tai, ko reikia. Vienas obuolys per dieną :) Tai aišku galima valgyti kartais taip ir minimaliai judėti, kad daugumą energijos panaudotume valymuisi, remontui ir tuo pačiu sunaudotume maisto medžiagų atsargas, kurias esam sukaupę, bet ilgalaikė perspektyva ar aš noriu ar nenoriu, ar aš priverstinai tai darau ar aš pats pasirenku, abiem atvejais jeigu aš ar tu ar bet koks kitas žmogus nedavalgys kokių nors maisto medžiagų, tai mes pirmiausia suvalgysim savo turimas atsargas, o tada bus basta baby :) nu ar ne taip?

O mono tai aš pritariu tokiam, kur kad ir vienas maistas vieno valgymo metu, jeigu to užtenka ir žmogus jaučiasi pasisotinęs iki kito valgymo, tai liuks. Bet jeigu žmogus suvalgo vien obuolių, ir jaučia, kad jam dar reikia, kad pareina minčių apie salotas, ar sėmkas, ar pieną, ar žuvį ar beleką, tai reiškia, kad dabar reikia pavalgyti dar ir to, nes reikia kažkurių maisto medžiagų, kurių yra tame maiste dabar ir tokiu atveju aš esu už tokį monovalgymo variantą. Apskritai aš už tai, kad duotume sau tai, ko reikia, be jokių pastangų, kaip miegot, sysiot, kakot, praustis, mylėtis ir visa kita - tada kada reikia, nes tada viskas vyksta be pastangų ir jeigu reikia - žinoma, mono - vieną paskui kitą :)

Aš ne tik už mono valgymą - aš už mono gyvenimą :D Be pastangų (kaip sakant: 'Nesistenkite apsikakoti atsikėlę ryte, dėl to, kad taip parašyta ajurvedoje. Nes kai reikės, kakojimas įvyks' :)) tai daugmaž taip :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2012, 17:01 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Tai viskas prie to ir eina, kad būtų savaime viskas ir vėliau jaučia žmogus kad suvalgė obuolį ir labai sotus gali lakstyt pora dienų :-D Visa problema narkomanijoj. Nuo mažens visi kišo visokį mėšlą, tai ir priprato visi prie to. Kad nuo to atsilaisvinti reikia laiko ir nemažai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2012, 17:12 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai taip taip - visiškai pritariu :) Žinoma, reikia kad kiekvienas žmogus pats valgytų tada kada jam reikia ir tai, ko jam reikia, ir tiek, kiek jam reikia, o ne tada, kai kažkas supi.s.o. jam protą ir privertė fiziškai ar psichologiškai jį pavalgyti, nes pats yra išprotėjęs nuo tų šizofreninių minčių (ne nuo minčių, o nuo apsinuodijimo, persivalgymo ir nedavalgymo tuo pačiu metu) apie 'dabar pietūs ir visiems reikia pavalgyti ir aš turiu visus priversti pavalgyti tai, ką aš gaminau dvi valandas', nematydamas, kad žmogus gal visiškai nedaug judėjo tą dieną ir jam visiškai nereikia tų penkių patiekalų pietums, kuriuos laimingas ėda stroikėse ataręs 120 kilogramų svorio diedas.

Tame ir bėda, kad mažai mergaitei kiša slibinas kinkongo porcijas kai jai nereikia nei to slibino, nei to kišimo, nei tos kinkongo porcijos ir išvis jai dabar reikia žaisti su draugais :)

Užtai reikia pereiti prie asmeninio valgymo (ir prie asmeninio gyvenimo), nesekant, nepersekiojant, netardant, nekritikuojant, neprievartaujant kitų, netrukdant jiems gyventi, netrukdant jiems valgyti, ats.i.p.i.s.a.n.t nuo jų (šitas žodis man vienintelis tiksliai išreiškia žmonių įpratimą prievartauti vieni kitus per akis ir ausis)

Čiau, sveikuoliai gražuoliai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2012, 21:47 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tau originalumo matau netrūksta :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 08:23 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

:) tuoj sužinosiu nuo ko tai priklauso ir galėsiu pasakyti :)

Klaidai, rašei
Cituoti:
Jelena, jeigu nenori maišalynės, reikia palaukti bent pusvalandį. Viskas vis tiek ten susimaišo

Cituoti:
One simple test that I used on myself was to eat different foods, one variety at a time, in sequence [all at one meal], for several different meals. Then when nature called, I examined the feces and was able to see different colors in the same feces. Watermelon which was reddish in color, was first, then tossed salad which was very dark brown was next, and cheese was very light tan was last. All were joined together, exiting the body in the same order as they were eaten.

http://drbass.com/sequential.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 09:35 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu, aš gi rašiau kad man tai jaučiasi labai skirtumas. Ir pagal knygas, monovalgių atsiliepimus, reiškiasi ne man vienam. Pabandyk ant savęs mėnesį laiko valgyk griežtai mono ir po to pereik ant įprastinio maisto. Pabandyk, nebijok, nenumirsi :-) Nors su tavo racionu gali pasireikši detoksikacija. Bet manau skirtumas vistiek būtų akivaizdus.

Paskutinį kartą redagavo Klaidas 17 Rgp 2012, 09:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 09:50 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip taip, tą aš mačiau. O čia parašiau apie tai, ar susimaišo, ar nesusimaišo. O koks tas skirtumas jaučiasi? Kas kitaip?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 09:55 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai tu manai kad ten šventa tiesa? :-D Tu matei ką kalba tie visi daktarai ir dietologai, absurdas kai kartais paklausai. Sunkumas, diskomfortas. Jaučiasi tai žiauriai, kaip mono viskas daug lengviau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 10:14 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš galiu pats kad ir šiandien tai sužinoti, susimetęs po vieną maistą iš eilės :) žmogus užrašęs savo patirtį, žmogus ne eilinis ir ne standartinis daktaras ir mano galva ten pakankamai realu. Kas ten tau ne taip su tuo maisto susidėliojimu vieno paskui kitą? Žmogus parašęs, kad nesusimaišo, nes žiūrėjo į savo šūdus ir matė, kad nesusimaišę. Be to, ten neparašyta, kad sequential eating yra geriau negu monovalgymas. Pagalvoju, kad jeigu man reiktų suvalgyti 8 skirtingus maistus (pavyzdžiui, obuolius, kriaušes, slyvas, morkas, kopūstus, sėmkas, linų sėklas ir kiaušinius), iš kurių gaučiau viską, ko reikia (nors iš šito derinio kiek žinau sandaras - negaučiau :)), tai man monovalgant reikėtų valgyti 8 kartus per dieną su mažiausiai 45 minučių tarpais po vaisių ir dviejų valandų tarpais po sėklų (kiek jas laiko virškina?)? jeigu nedirbčiau įprasto darbo (dabar nedirbu), tada laisvai galėčiau taip valgyti, bet dirbant įprastą darbą (kurį tuoj dirbsiu) su viena pietų pertrauka - tai yra neįmanoma.

Dar pagalvojau: jeigu po vaisių ir daržovių ir kiaušų tarkim reikia 1 valandos laiko, o po sėklų - 2 valandų, tai gaunasi pagal tą 8 maistų derinį, kad nuo 8 ryto iki 4 vakaro turėčiau valgyti pavyzdžiui, taip: 8 val. obuolius, 9 val. kriaušes, 10 val. slyvas, 11 val. morkas, 12 val. kopūstus, 13 val. kiaušus, 14 val. linų sėklas ir 16 val. sėmkas. Nedirbant arba dirbant ne pagal standartinį darbo režimą, o pasirenkamą, teoriškai tinka, bet dirbant įprastą darbą - tell me how :)

Bet ar nėra taip, kad natūraliai mums bėga seilės ir reikia valgyti tuo pačiu laiku? ir tai nėra kas valandą, o kiek mačiau kenijos bėgikų valgymo laiką ir XIX amžiaus lietuvių žemdirbių valgymo laiką, tai daugmaž yra toksai: 7-8, 10, 13-14, 16, 18-19 ir 21-22 (bėgikai nevalgo 10 vakaro)
https://docs.google.com/viewer?a=v&q=ca ... RE5Nt3h87Q
http://www.active.com/running/Articles/ ... _world.htm

Tai yra valgo 5-6 kartus per dieną daugmaž tuo pačiu laiku.

Kas reiškia, kad tinka valgyti mono-mono-mono (vieną paskui kitą) ir netinka valgyti mono

O kiti, kaip vienuoliai kungfu vienuolynuose, valgo tris kartus per dieną: puse 8, 12 ir puse 6 ir tokiu atveju vėl tinka valgyti nebent mono-mono-mono ir netinka valgyti mono

Paskutinį kartą redagavo darvienas 17 Rgp 2012, 11:03. Iš viso redaguota 14 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 10:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Klaidas rašė:
Tai tu manai kad ten šventa tiesa? :-D Tu matei ką kalba tie visi daktarai ir dietologai, absurdas kai kartais paklausai. Sunkumas, diskomfortas. Jaučiasi tai žiauriai, kaip mono viskas daug lengviau.

darvieno minetas Stanley Basas yra zaliavalgis gal jau 50 metu, dirba sioje srityje su pacientais.
man asmeniskai buvo geriau valgyt "skluoksniais", bet 3 kartus dienoj, nei valgyt po viena produkta su didesnem pertraukom, bet dazniau. iprasta Baso rekomendacija, kuri man l.patiko ir tiko: sultys, po keliu minuciu vaisius arba darzoves maltos, po kurio laiko -salotos. labai "fiziologiskai". labai tiko tuomet, kai jauciau nekontroliuojama alki po gimdymo, pirmais metais laktacijos. siuo metu S.Basas valgo viena karta dienoj, o gal ir karta i dvi dienas, taciau jo vienas valgymas uztrunka vos ne valanda- tai yra pavalgo kelis "sluoksnius" su pertraukom. as manau, kad tai visai atitinka "mono" versija. kaip jau minejau, Iziumčikas mėgsta šiek tiek nugrybauti kai kur, kur jam neužtenka žinių.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 18:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Normalu kad vienas maistas ištūmė kitą :-D kur čia ekperimentas nežinau. Esmė ne tame kaip išeima iš storosios žarnos o kad susimaišo iškiriami maistui fermentai ir maistas nesusivirškina gerai. Ir čia ne iziumas, aš apie mono sužinojau iš kitų knygų.
O šiaip gal ir nieko būtų nes tuomet aš galima sakyt monožaliavalgis :-D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 18:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mane irgi tai domina si tema, kiek skaiciau apie maisto virskinima skrandyje, tai virskinimo sultys kiekvienam maistui skiriasi ir netgi skiriasi tos sultys virskinimo pradzioje ir pabaigoje. Tai, tarkim suvalgeme uogu, jos, tarkim, virskinasi 30 min, bet praejus tik 10min, suvalgeme koki obuoli. Is to kiek domejausi, gaunasi taip, kad skrandis virskino uogas, staiga gauna obuoli, meta virskint pradetas uogas ir pradeda ubuoli. Nes reikalingos kitokios skrandzio sultys. Uogos lieka nedavirskintyos ir palieka skrandi. Yra netgi nelabai gerai kai, tarkim, suvalgom uogu ir nepabaigus ju virskint po kurio laiko suvalgom dar kazkiek tos pacios rusies uogu. Nes skrandzio sultys virskinimo pradzioje ir pabaigoje skiriasi. Zinoma, cia turbut jau mitybos virsune, taip maitintis tikrai butu sudetinga. Betkuriuo atveju, manau valgyti sluoksniais kazkiek geriau negu mixuoti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 19:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bet tai vistiek, o kaip yra natūraliai? Jeigu negalvodami ir nesistengdami įgyvendinti minties apie mono - kaip mes valgome? Ar mes pavalgom vieno maisto ir viskas ir būnam kol vėl reikės valgyti ir vėl valgom vieną maistą, ar mes valgom vieną maistą, po to kitą maistą, po to dar kitą maistą kol pavalgom visko, ko reikia ir tada baigiam valgyti? Natūraliai yra teisingai, o tie visi prisigalvojimai man primena štai ką:
Labai reikia kakoti. Viskas lenda lauk. Sėdu ir - pakakoju truputį - stop, po valandos vėl truputį - vėl stop - po valandos dar šiek tiek - vėl stop stop - ir galiausiai dar po valandos jau iki galo - pagaliau po velnių. Man čia panašu kaip su tuo mono :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 19:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
:DD ne nu mirk iš juoko, kaip jis pasako.
Bet iš tikro, tai tokie klausimai ir man kyla. Man atrodo svarbiausia tas "natūralumas". Juk neturėtume gyventi skaičiuodami ir nuolat mąstydami.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2012, 19:43 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura, čia kad tau maloniau gyventi būtų :)

Bet iš tikrųjų tai jeigu aš pavalgau ryte obuolių ir man jų pilnai užtenka, jokių minčių apie dar kitą maistą, visiškai esu pasisotinęs tais obuoliais, tai viskas gi puiku. Taip ir reikia. Svarbiausia nesistengti :) neprisigalvoti ir nesiprievartauti ir duoti sau tai, ko tuo metu reikia - ir gerai jausimės, būsime pasitenkinę ir laimingi žmonės pagaliau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 07:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
. Uogos lieka nedavirskintyos ir palieka skrandi.

o tai uogos ir nesivirskina skrandyje, jos buna tik "predigested". cia baltymas skrandzio rugstimis virskinasi ir normaliam jo suvirskinimui svarbu, akd jis isbutu skrandyje ilgesni laika, o riebalai-angl. "virskinasi" jau toliau, zarnyne. uoogos, vaisiai turetu palikti skrandi per 15-20 min.

S.Baso informacija remiasi fiziologijos ziniomis, o ne vien jo ismatu eksperimentu :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 11:26 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jei žiūrėt į gamtą tai žinoma kad natūraliau vienas maistas vienu metu nei keletas iš karto. Gyvūnai juk nesusideda daug skirtingų vaisių kad pasisotinti. Randa suvalgo, jei dar nori tai ieško toliau. Čia visai ne tame esmė kad save kontroliuoti kažkaip. Tiesiog reikia išmokti normaliai maitintis ir jausti tikrą alkį. Kaip organizmas susibalansuoja tai ir nesinori kimšti ten bet ko ir bet kiek.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 12:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na, kalbant apie mikroflora, tai as laikau ozkas, kuriu virskinimas yra pats tikraiusiais "mikroflorinis", tai yra didziaja dali vitaminu, mineralu ir sociuju riebiuju rugsciu pagamina butent bakterijos. Ziemos metu ozkoms prie sieno duodami ir papildomi "koncentratai" (koncentruoti produktai) grudai, ankstiniai, darzoves. Taigi " ozku specai" rekomenduoja tuos koncentratus maisyti kartu, o ne duoti atskirai, nes butent taip geriau yra palaikoma visa bakteriju ivairove. Kadangi monovalgyste kaip ir teigia, kad mono -valgymas sukurs "teisinga" mikroflora, kuri mums daug ka gamins, tai nesuprantu, kodel taip skiriasi rekomendacijos gyvuliams ir zmogui.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 13:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Klaidai, o tai negi gorilos susiranda bananų, jų pavalgo ir po jų nevalgo aplinkui esančių lapų, stiebų, sėklų ir termitų?

Goriloms vyrams mikroflora irgi daug ką gamina monovalgant - gal dėl to jie kas dieną suvalgo tik 20 kilogramų maisto :D nes jeigu negamintų daug ko mikroflora, tai dieve mano kiek tada jiems reikėtų valgyti

Gal čia yra taip, kad tie, kurie valgo makalošes, ir kitiems rekomenduoja valgyti makalošes (kaip tie, kur valgo vien vaisius, sako: 'Reikia valgyti vien vaisius - tai yra geriausias variantas!'). O tie, kurie valgo ne makalošes, o monogamiškai, tai ir reklamuoja monogaminius :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 14:24 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
S.Baso informacija remiasi fiziologijos ziniomis, o ne vien jo ismatu eksperimentu :lol:

Uoj šitas geras :D :D :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 18:11 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gerai, jūsų džiagsmui - monovalgymas :) http://www.youtube.com/watch?v=IAA3faSMQuM

Bet Lietuviški bananai yra bulvės - tikri bananai neauga :geek:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 20:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Žeimelis
Aš tai prisidedu ant stalo kelis mono, bet dažniausiai po to gaunasi nebe mono :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2012, 21:52 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienai, bulvės irgi labai sočios :D Aš iš draugo ekologiškų gaunu, žalios jos visai skanios ir net saldumas jaučiasi. :D
Laukiniai žvėrys nevalgo kaip yra nealkani, tai tikrai. Kartais pagalvok nors biškį logiškai, tos pačios gorilos praeina atstumus kad suvalgyti tam tikro maisto. Ir kur tu matei kad beždžionės aplamai kiša bananus ir iškart žolėm užsikanda :-D Žmonės tai maisto nusiperka kokio nori ir valgo negalvodami. Tu renkiesi lengviausią kelią. Visi mes tokie kaip tu, visi nori valgyti bet ką ir bet kiek ir nori būti sveiki. Bet deja, kad ir kiek tu sau įrodinėtum kad tai sveika, taip nebus. Laikas jau seniai parodė tokio gyvenimo pasekmes.

darvienas rašė:
Jelena rašė:

Uoj šitas geras :D :D :D

Taip, uoj čia tai tikrai geras :lol: :lol: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 09:31 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Klaidai, reikia ir savo žiniomis netikėti taip, kaip netiki kitų :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 11:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Teisingai, būtinai pasinaudok šituo patarimu :good: Aš daugumoj ir sutinku, S.Bass ir neprieštarauja daugeliui žaliavalgių. Ir kad yra virškinimo laikas irgi, tiesiog reikia valgyti pirma greičiau susivirškinančius. Bet kas lengviau ar pastoviai atsirinkinėti ką pirmą, ar tiesiog pavalgai kiek nori ir viskas, kam dar kimšt jei nesinori? Eini ilsėtis ar kažką kita veikti(30-45min), kuo daugiau aišku tuo organizmui geriau? Na, o jei jau valgai ne mono tai žinoma geriau stengtis sluoksniuotai. Pabandysiu ir aš truputį save pakontroliuoti.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 102 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute