Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Žali kiaušiniai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 02 Kov 2013, 18:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
Tai kad negaliu, kiaušiniai apvaisinti :lol: Gaidukas kaip niekur nieko gražiausias po kiemą vaikšto su savo panelėm:)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 02 Kov 2013, 18:45 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Manai, kad jis kas dieną visas patvarko?:) Gerai gyvena gaidys jeigu taip:) O pas kaimynus gal neapvaisintų yra. Arba pirkti tuos, kur laiko vištas ne narvuose, pažymėtus dvejetu ar vienetu. O gal iš Jelenos:) Gal duotų, jeigu Ieva jau visų nesuvalgo:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2013, 18:54 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Baltai pavydžiu meilės viskam, nes viskas turi teisę gyventi.
Bet Darvienas ne šiaip sau rūpinasi:-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Kov 2013, 18:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Panele Serbentiene:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Bal 2013, 14:25 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silveri

O dėl ko tau nepatinka žali plakti kiaušiniai?

Į viršų
 Aprašymas  

Re: Apie svorio kritima
StandartinėParašytas: 18 Geg 2013, 21:04 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Iš baltymų pagrindinis mano šaltinis šiuo metu kiaušiniai. Suvalgau po 4-7 per dieną. Retokai valgau pietums žuvį arba mėsą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Geg 2013, 22:27 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nejuokauk su tokiais kiekiais... Cia savaites norma...
Kur tau tiek telpa? :) :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2013, 07:03 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Savaitės norma? Kiaušinių? O kodėl?
Tai čia gal tiem norma, kas valgo visokius pienus, varškes, mėsas, riebalus. Kur telpa? nežinau, man tiek reikia. Kai sako, kad žmonės pasitenkina vaisiais ryte, salotom dieną ir vakare aš tik pečiais patraukau. Aš prie viso šito gėrio suvalgau kiaušinių krūvą ir dar krupų/miltų nemažai na neretai dar ir troškintų daržovių. KMI mano 20, tikrai nesu nutukus :).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2013, 12:34 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O tu juos valgai termiskai apdorotus? Jeigu taip, tai manau gauni per daug baltymo, net valgant ir zalius baltymus (kas nepatartina) man rodos baltymo turetu buti per daug. O ir trynys labai koncentruotas dalykas. Pasidomesiu placiau. Tik tiek, kad zinojau, jog i diena patariama ne daugiau, kaip po viena kiausini, jeigu valgyt kasdien. Suprantu, nuo vieno nepasisotinsi. As jei valgau, tai du iskart, bet nekasdien.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2013, 13:25 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiaušinius užkaitinu iki virimo. Baltymas bent iš išorės būna sukietėjęs, o prie trynio skystokas. Trynys visada būną skystas. Žalią man prastai virškina, o vien trynius valgyt - prabanga, nes jų reikėtų dar daugiau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2013, 16:23 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Laura rašė:
O tu juos valgai termiskai apdorotus? Jeigu taip, tai manau gauni per daug baltymo, net valgant ir zalius baltymus (kas nepatartina) man rodos baltymo turetu buti per daug. O ir trynys labai koncentruotas dalykas. Pasidomesiu placiau. Tik tiek, kad zinojau, jog i diena patariama ne daugiau, kaip po viena kiausini, jeigu valgyt kasdien. Suprantu, nuo vieno nepasisotinsi. As jei valgau, tai du iskart, bet nekasdien.

Turbūt tave tradicinė medicina suklaidino.
Aš galiu tiek žalius tiek nedaug virtus, bet koki 25 į savaitę suvalgau jau koki metus , lyg nieko nenutiko.
Bet penkis ant karto suvalgius truputi virtus nepasakyčiau kad ilgam sotus pasijauti.

http://www.siaurespaukstis.lt/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Geg 2013, 20:50 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiek teko girdėti tai kiaušinius liepia ribot dėl cholesterolio. Bet pas mane dėl cholesterolio viršijimo labai ramu kol kas.
Aš tai 5 iš karto nesuvalgau, bet būna, kad valgau ryte ir vakare arba per pietus ir vakare. Bet po 4 tai tikrai galiu suvalgyt su daržovėm. Na taip, pritariu, kad labai prikimšta nuo 4 ir aš nepasijaučiu. Normaliai pavalgau ir tiek.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Geg 2013, 12:12 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bet cia ne apie putpeliu kiausinius sneki? :))) vis dar negaliu patiket, kad tiek daug galima suvalgyt:)))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Geg 2013, 12:20 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kol gyvenu Londone, kiausinius perku organic, free range. Esu pirkus is skirtingu ukininku, prisiragavau visokiu. Taciau visi jie plono, trapaus luksto, trynys maziukas ir sviesiai geltonas. O ir patys kiausiniai nedideli. Nuo senu laiku, vis girdedavau, kad geros kokybes kiausinio lukstas kietas ir svarbiausias dalykas ryski, oranzine trynio spalva ir dydis, tai kokybes garantas. Perkant Lietuvoje ekologiskus kiausinius is ukininku jie tokie ir buna. O stai Anglijoje, vizualiai ekologiski nuo neekologisku niekuom nesiskiria. Gal kas paaiskintu del ko cia taip? Ar viskas priklauso nuo vistu mitybos, ar yra tam tikros rusys (veisles), kurios deda kitokios spalvos luksto ir trynio kiausinius?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Geg 2013, 12:47 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pabandysim. Aukščiausios kokybės mums tinkamas yra laukinio paukščio kiaušinis. Kuom minta laukinis paukštis ir kuom ekologiška višta (geriausiu atveju grūdais turbūt ir bulvėm)
Dėslumas, visi laiko tas vadinamas olandiškas arba raudonus leghornus kurių dėslumas virš 300 kiaušinių per metus, kai laukinio paukščio vienas lizdas. Kadangi paukštis kiaušiniams dėti naudoja ir savo vidinius resursus, tai kada deda kiekviena diena po kiaušinį, apie kokia kokybę galima kalbėti.
Geltonas trynys ne kokybės ženklas, galima duoti morkų, moliūgų ar kažkokių dažų ir bus tas trynys geltonas (kaip su lašišom norvegiškom, nes laukinių tai pilka mėsa )
Mes laikom vištas, kurių dėslumas tik 150 į metus arba mažiau. ir višta didelę maisto dalį turi susirast pati , nes grūdai nelabai tinka vištom dėl sudėties, vištos didelę rac. dalį turi gyv. baltymai sudaryt (kirmėlės vabalai ir pan.) , o putpelės išvis gryni vabzdželesiai ir nei grūdų nei kombikormo neturėtų gaut. Ir apie parduodamų putpelių kiaušinių nauda sveikatai galima tik pasvajot. Primaliau čia visko, bet gal aiškiau bus, o jai ne klauskit.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Geg 2013, 17:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gal neaiskiai parasiau arba klausimo nesupratai:)
Apie laukiniu pauksciu kiausinius net nerasiau. Ju sudieties net nelyginu su paprastu vistu kiausiniais. Visu pirma as net neturiu galimybes valgyti laukiniu pauksciu kiausiniu, turbut to nedaryciau, jeigu ir galeciau. Tiesiog stengiuosi is to, ka galiu rinktis, issirinkti geriausia varianta. T.y. Rinktis vistu kiausinius, kurios auga ne ant GMO sojos pasaru,lesalo su hormonais ar dar neaisku kuom. Jeigu tureciau galimybe pirkciau kiausus is taves arba Jelenos. Bet siuo metu geriausia ka galiu gauti, tai tiesiog kiausus, kiriuos deda vistos lesdamos gal ir netinka maista (grudus), bet bent jau negaunanciuos hormonu, GMO ir kitu neaiskiu dalyku.
Esme tame, kad suabejojau ju kokybe, kad kiausai vizualiai nelabai skiriasi nuo kitu chemizuotu ukininku produkcijos. Kame yra esme visa? Cia tiesiog skirtingos vistu rusys? Kurios deda skirtingai atrodancius kiausinius? Kodel, tarkim mano mociutes vistu kiausiniu lukstas kietas, trynys ryskiai oranzinis? Vistom tikrai neduoda jokiu morku ar moliugu. Vasaros metu jos ganosi laisvai, renka vabaliukus, taciau gauna ir grudu. Lygiai tokie pat kiausiniai buna ir kitu Lietuvos ukininku, kurie augina daugiau maziau ekologiskai ir leidzia ganytis joms. O stai Anglijoje visi kiausiniai gam mazi, plono luksto, trynys mazas ir sviesiai geltonas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Geg 2013, 18:32 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai žinant iškur ir kaip atsiranda kokybė nereikės tokių klausimų kodėl pas močiutę geltonesnis. O kiaušinio dydis priklauso nuo vištos dydžio, lukšto spalva taipat nuo veislės, o hormonai tai nematomi , tad tuom ir skires, kad gali tam ekologiškam būt mažiau gmo ir vaistų. Bet maži ūkininkai gali piknaudžiaut kitais cheminiais vaistais. PVZ. nuo plunksnagraužio yra vaistai kur užlašinus laša ant odos vištai, jos kraujas tampa nuodingas ir jo atsigėrę visokios blusos ir kiti parazitai padvese. Bet jai vištos kraujas tampa nuodingu, tai kiaušiniai mano manymu taipat.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2015, 18:40 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Sveiki, teko ir man persirgt salmonelioze...Tiesą sakant nesitikėjau, kruopščiai plaudavau, apiplikydavau, bet vis vien... Jausmas tikrai ne iš maloniųjų :) Kolkas darysiu pertraukėlę kiaušiniam...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 68 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Žali kiauštryniai

forume Kiti produktai

emilis21

5

878

18 Bal 2017, 20:48

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume