Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Kitas
  Spausdinti

Re: RAF (raw animal food) už ir prieš
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 06 Lap 2012, 09:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Silver79 rašė:
Cituoti:
Aklai laikantis idėjos, kad vaisiai ir daug gliukozės iš krakmolų blogis, apsiribojant daržovėm, arba visai nevartojant pieno produktų (laktozė) ir gali atsidurt tam gliukozės deficite, juk nesversi kasdien savo morkų:).
Kas įdomiausia, kad per mažai carb'ų ilgam laikotarpyje veda į didėjantį cholesterolį ir gliukozę kraujyje.

Valgant pora kartu per diena, nematau problemos tas morkas ar ka kita pasverti :) Beje, ta darau praktiskai nuo pimos dienos kai man Unimed rekomendavo ka valgyti. Pasidariau skaiciuokle maisto produktu ir juose esanciu masitiniu medziagu ir suvedes kieki gramais, gaunu kiek kokiu maistiniu medziagu gavau per valgi ar visa diena. Per ilgesni laika proporcijos nusistovi ir jau svarstyti nebereikia :)
Imetu screen shot'a kaip tai atrodo :)

Aha, aš irgi turiu panašią asmeninę skaičiuoklę :)

Matau, kad tau ir paskirta tai, ką paminėjau - arti 20 proc angliavandenių kalorijų.
Bet tavo pavyzdyje primesta 2000 kcal. Vyriškiui su aktyvesne veikla, tarkim mano vyriškiui būtų arti 3000 kcal, taigi ir viso angliavandenių 600/4 = 150 g (energiniai 100 gr , kiti struktūriniai).
Iš kilogramo daržovių : morkos, moliūgas, pomidoras, paprika, kopūstas bus max 50g energinių angliavandenių. Daržovių cukrūs yra švelnūs ir lėtai įsisavinami, todėl ir reguliuoja glikemijos sutrikimus. Man dar toks įtarimas dėl žalio krakmolo, kuris nėra iš karto paverčiamas į gliukozę, tačiau tuose daržovių angliavandeniuose gali sudaryti nuo 15 iki 40 procentų.
Taigi staigiai pasikraut žalios gliukozės gali tik su vaisiumi. Ir net sveikam organizme energijos deficitas bus pirminiame etape.
Low carb proponentai rašo, kad 15-25 gr angliavandenių gali gerai pernešti well adapted low carber.O well adapted reiškia, kad kūnas moka deginti riebalus. Blogas variantas, kai gliukoneogenezės būdu degins baltymus.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 06 Lap 2012, 10:56 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Šiauliai
Na, as siek tiek kiekius padidinau angliavandeniu ir riebalu. Nes su pastaraisiais, tikrai jauciu, kad kunas tvarkosi be problemu. Tiesiog aktyvese diena, manau reikia padidinti kcal teisingomis proprocijomis. Siandien ryte uzvalgiau tarkuotos morkos su alyvuogiu aliejumi (Kaip papildoma valgyma), bet po poros valandu jau pradejo kresti saltukas (kuno temperatura 35,6, Spaudimas 102/61). (Dazniausiai valgau apie 13 - 13:30 ir 18 - 19h).
Nezinau ar man cia reiketu bandyti tris kartus stipriau pavalgyti, t.y. pereit prie 3-ju valgymu kol viskas susitvarkys.
Nes pastebejau idomu dalyka, ypac po pietu - po valgio dingsta saltkretis ir kuno temp. siek tiek pakyla. Per pietaus visad valgau daug riebalu su angliavandeniais. Vakare, prie riebalo buna daugiau baltymo, islaikant panasu angliavandeniu kieki.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2012, 11:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
padidėjus aktyvumui proporcingas maisto medžiagų padidinimas, išlaikant rekomenduojamus santykius yra pilnai pagrįstas. Unimed irgi taip rekomenduoja.

Įdomu pas tave su morkom :lol:.
Man tai labiausiai energetinis ir šildantis yra riebalas, alyvuogių aliejus intuityviai nešildo, šildytų kieti riebalai: kokosas, sviestas, lašiniai.

Šiaip nevalgius arba badaujant šalta darosi , kai išsenka glikogenas.

Ray Peat rekomenduoja matuot temperatūrą ryte neišlipus iš lovos ir pavalgius pusryčius. Jei pavalgius ji nukrenta, vadinasi silpnai veikia skydliaukė (dėl kompensacinių mechanizmų hipotiroidistams miegant pakyla temperatūra). Na, bet čia aš gal be reikalo apie skydliaukę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2012, 11:29 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nieko nera be reikalo :) Tam ir yra sis forumas, kad ieskotume ir surastume kelia i sveikata :) O kas , jei ir ta skydliauke gryba pjauna...
Dabar man aiskiau, kodel sušylu po pietu :) nes ju metu dazniausiai buna lasiniai su darozvemis. Jei neturiu lasiniu, valgau riebia sonine su darzovemis arba kokosu alieju saukstais :) Taip pat per pietus megstu pasitroskinti kopustiniu darzoviu mix'a (pekino salota, brokolis, guzinis, ziedinis kopustas ir t.t. (t.y. tai ka tuo metu turiu ) su daug sviesto :) (30-40g) ir siek tiek druskytes

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Lap 2012, 17:34 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Nu kokie jūs pareiginguoliai, kokie apsišvieteliai. Gal galima pasiskolint kieno nors skaičiuoklę? :oops:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 09:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Paskolinčiau, deja manoji deja nebaigta, tai aš esu prisimetus nutridata šablonus, kad suprasti kryptį/sistemą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 10:27 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: pasaulis
aš retai skaičiuoju, iš akies daugiau, bet kartais pasitikrinu. į kalorijas apskritai dėmesio nekreipiu- valgau kiek noriu, tik santykius B-R-A stengiuos išlaikyt.
paprasta naudotis

http://www.kalorijos.lt/apie-kalorijas/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 11:03 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Nu kokie jūs pareiginguoliai, kokie apsišvieteliai. Gal galima pasiskolint kieno nors skaičiuoklę? :oops:

na, pas mane suvesti tie produktai kuriuos dazniausiai valgau arba kazkada esu valges :) Tad, jei ko ir nebus, reikes paciai papildyti.
Kokiu pastu atsiusti? O tos http://www.kolorijos.lt ar http://www.dieta.lt nevisad padeda, nes nera kai kuriu ieskomu produktu. Taciau panasu galima rasti ir susivedus gauti pakankamai tikslius skaicius, tik be procentines israiskos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 11:38 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
padidėjus aktyvumui proporcingas maisto medžiagų padidinimas, išlaikant rekomenduojamus santykius yra pilnai pagrįstas. Unimed irgi taip rekomenduoja.

Įdomu pas tave su morkom :lol:.
Man tai labiausiai energetinis ir šildantis yra riebalas, alyvuogių aliejus intuityviai nešildo, šildytų kieti riebalai: kokosas, sviestas, lašiniai.

Šiaip nevalgius arba badaujant šalta darosi , kai išsenka glikogenas.

Ray Peat rekomenduoja matuot temperatūrą ryte neišlipus iš lovos ir pavalgius pusryčius. Jei pavalgius ji nukrenta, vadinasi silpnai veikia skydliaukė (dėl kompensacinių mechanizmų hipotiroidistams miegant pakyla temperatūra). Na, bet čia aš gal be reikalo apie skydliaukę.

Ryte neislipus is lovos temperatura buvo 36,0. Po valgio ~10-15 min. (Salota, agurkas, alyvuogiu aliejus + 30 g vytintos desros) temperatura 36,2. Po valandos 36,2. Po 2 valandu 36,2. Po triju valandu 36,3. Tai manau skydliauke kaip ir veikia ... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Lap 2012, 16:15 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lyg ir anksciau esu skaiciusi apie tuos matavimus tai galejau primirsti, bet temperatura 36.0 JAU nėra geras dalykas. Turi būti 36.6-36.8. O jeigu gerokai maziau, raso most likely you are hypothyroid.
http://www.stopthethyroidmadness.com/temperature/

Vienok gali buti, jog tai susije grynai su mityba ir skydliauke gal ir ne visai prie ko. O tu susilai jau? Ar visvien dar salta?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 09:29 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

žemesnė kūno temperatūrą- sulėtėjusio metabolizmo pasekmė. ir nebūtinai dėl skydliaukės problemų. badaujant taip būna arba valgantiems pagal CRON. yra nuomonė, kad žemesnė k.temperatūra, lėtesnis metabolizmas, žemesnis spaudimas, retas kvėpavimo dažnumas labai prisideda prie gyvenimo trukmės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 10:12 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tesiu eksperimenta :)
Ryte atsikelus temperatura lovoje buvo 36,0. Po stiklines vandens ir 15 min. - 35,7. Po pusryciu 15 min. - 35,6. Po pusryciu 2 val.- 36,1

Taip pat padidinau siek tiek sakniavaisiu (Morku, buroku) + siek tiek pupeliu ir dazniau naudoju avokada. Angliavandeniu surenku ~60-80 g dabar ir tai siekia apie 18-20 % visu kcal. Saltukas reciau ir maziau "purto"

Del letesnio metabolzimo gali visko buti. Be to, kazkur skaiciau, kad jei zmogaus vid. kuno temp. butu bent laipsniu zemesniu, kitiems rodkiliams isliekant panasiems, zmogus del letesnio metabolizmo gyventu ~200 metu :)
Nezinau kiek cia tiesos, bet gal ir neblogai butu :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 11:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dėl lėtesnio metabolizmo yra įvairių nuomonių.
Mano dabar studijuojamuose R.Peat straipsniuose sulėtėjęs metabolizmas traktuojamas kaip skydliaukės nepakankamos veiklos pasekmė,jos veikla gali sulėtėti dėl nepakankamai angliavandenių arba per staigaus jų sumažėjimo, ar kitų veiksnių.
Per daug angliavandenių priešingai aktyvina skydliaukę, vysto resistenciją insulinui ir t.t.
O toliau jau seka įvairios kitos problemos ląsteliniame lygmenyje apie kurias kalba ir diagnozuoja Unimed.
Dėl ilgesnio gyvenimo ribojant kalorijas buvo įdomu ir kita nuomonė, paremta ekspermentais: Peat kritikuoja teoriją kad greičiau deganti žvakė trumpiau dega, bei pabrėžia, kad greitam metabolizmui reikia ir atitinkamai daugiau maistinių medžiagų.

Skydliaukės veiklą rodo ir Achiles tendon reflex testas, yra youtube, kiek pamenu Unimed metodikoj yra kas gali nukrypimus parodyti taip pat (pulsai). Tai Silverio atveju gali būti, kad išlindo laikinas sutrikimas kaip organizmo adaptacija, na, spėlioju tik.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 12:08 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
orka rašė:
aš retai skaičiuoju, iš akies daugiau, bet kartais pasitikrinu. į kalorijas apskritai dėmesio nekreipiu- valgau kiek noriu, tik santykius B-R-A stengiuos išlaikyt.
paprasta naudotis

Manau santykių išlaikymas, ypač angliavandenių stabilus kiekis su maistu yra vienas iš Unimed reguliuojamos dietos kertinių dalykų. Tiesiog jis užtikrina nešokinėjantį cukraus kiekį kraujyje, taigi atpalaiduoja organizmą nuo nereikalingų stresų, reguliuoja insulino ir leptino lygį.
Tai būtina gydantis, tačiau mano nuomone kiek pavojinga ilgalaikėje perspektyvoje, nes mažina organizmo prisitaikymo gebėjimus, vystosi šiltnamio sąlygos arba tam tikra laukimo reakcija.
Taigi pasveikus reikėtų nevengti ir nušokti nuo griežtų rėmų.

Turbūt dar vienas esminis dalykas ( šalia mano kiek anksčiau minėto ne per didelio baltymo kiekio)tai, koks angliavandenių kiekis yra optimalus ir kaip be streso iki jo sumažėti.
Man abejonių kelia tai, kad garsiai kalbama apie subalansuotą dietą konkrečiam disbalansui, kai tuo tarpu praktiškai daugumai disbalansų skiriama panašūs santykiai (apie 20 proc kalorijų iš angliavandenių, apie 25 proc iš baltymo)su rekomendacija didinti riebalus jei nepasisotinama, arba didinti proporcingai visas maistines medžiagas.
Iš to sektų, kad kalbama apie jau seniai atrastą CRON.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 14:09 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man paskirti santykiai yra 20/40/40. Na ziuriu, skaiciuoja. Turint galvoje, kad negaliu valgyt jokiu kitu baltymų, tik mesą... jus ką norit pasakyti, kad man reikia sužiaumot apytikriai 800 gramų mėsos per dieną????? :shock: Juk tai neįmanoma! Na 100 gr. tarkim lašinių yra realus skaičius. Bet šitiek mėsos suvalgyt :shock: :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 15:39 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
orka rašė:
paprasta naudotis

Manau santykių išlaikymas, ypač angliavandenių stabilus kiekis su maistu yra vienas iš Unimed reguliuojamos dietos kertinių dalykų. Tiesiog jis užtikrina nešokinėjantį cukraus kiekį kraujyje, taigi atpalaiduoja organizmą nuo nereikalingų stresų, reguliuoja insulino ir leptino lygį.
Tai būtina gydantis, tačiau mano nuomone kiek pavojinga ilgalaikėje perspektyvoje, nes mažina organizmo prisitaikymo gebėjimus, vystosi šiltnamio sąlygos arba tam tikra laukimo reakcija.
Taigi pasveikus reikėtų nevengti ir nušokti nuo griežtų rėmų.

Turbūt dar vienas esminis dalykas ( šalia mano kiek anksčiau minėto ne per didelio baltymo kiekio)tai, koks angliavandenių kiekis yra optimalus ir kaip be streso iki jo sumažėti.
Man abejonių kelia tai, kad garsiai kalbama apie subalansuotą dietą konkrečiam disbalansui, kai tuo tarpu praktiškai daugumai disbalansų skiriama panašūs santykiai (apie 20 proc kalorijų iš angliavandenių, apie 25 proc iš baltymo)su rekomendacija didinti riebalus jei nepasisotinama, arba didinti proporcingai visas maistines medžiagas.
Iš to sektų, kad kalbama apie jau seniai atrastą CRON.

dar si ta radau, skaitynedamas ray peat'a

People with MS don't regulate their body temperature very well. Their nerve conduction is slow, and in normal people, conduction is faster at higher temperatures, but in people with MS the conduction is slower at the normal temperature of 98.6O F than at lower temperatures.
Brain metabolism of glucose is very low in multiple sclerosis, and in my own observations, the general metabolic rate is subnormal.
Despite the chronically elevated cortisol, people with MS typically have hypoglycemia.

Į viršų
 Aprašymas  

Re: MS
StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 16:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Būtent už konkretumą bei koncentruotą informaciją RP mane ir sužavėjo.
O gal todėl kad jo rekomendacijos labai sutampa su mūsų šeimos mityba:).
Gaila, kad ši info GALI reikšti dar nepilną MS pasitraukimą, bet tikėkimės, kad tai signalas pakoreguoti angliavandenius ar jų reikšmės neignoruoti tolesniam sveikimui po pagrindinio postūmio, kuris jau įvyko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Lap 2012, 17:56 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Čia
Čia bus prieš raw animal food :)

Virti kiaušai su sviestu yra visiškas kaifas :) Dabar kaip tik valgau - kąsnis kiaušo ir tada sviesto po gabalėlį į burną ir pyze kaip gerai :)

Ir skaičiau, kad pasisavina baltymus kai su riebalais dar geriau ir kad baltymus su riebalais yra labai gerai valgyti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 16:44 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Šiandien mano diena prasidėjo bjauriai. Atsikėliau neišsimiegojus, nes naktį kosėjau. Negalėjau suprasti nuo ko, ar nuo remonto dulkių, ar nuo viruskiuko, kuriuo šiuo metu negalavau, ar vėl dėl niekad mūsų nepaliekančių askaridžių, kuriomis ne tik sūnus, bet pasirodo ir mano mama kaip tai sugebėjo užsikrėst nors mus aplanko ne taip jau dažnai.... Beto paskutiniu metu pradėjau smarkiai jaust kepenis. Po vieno momento kai kokias 10 minučių labai smarkiai gėlė dešinįjį šoną. Gal koks akmenukas įkliuvęs kur nors, gal kokie parazitai įsikūrė, o gal lašiniai savo padarė... neveikia tulžis...Ir galva kažkokia nesvarumo būklėje. Eilinį kartą pavalgiau mėsos su lašiniais ir eilinį kartą jaučiau sunkumą. Važiavau ir visą kelią galvojau, kad taip bjauriai nesijausdavau kaip buvau augalinė raw. Na dėl visa ko nuvažiavau priduot kraujo, nes jau seniai buvau pridavus. Grįžau namo ir pamaniau, kad man ŽIAURIAI nusibodo visos dietos ir laikas užkirst kokių ryžių ar kažko ko ilgai nesu ragavus. Visvien blogai jaučiuosi, tai kam man dar visos dietos visokios. Ryžiai beje pasirodė ne tokie jau ir skanūs. Daugiau nebevalgiau ir užsiimiau darbais, nors iš nuovargio nieko produktyvaus nenuveikiau. Na ant visos bjaurios nuotaikos galiausiai gaunu as tyrimų atsakymus ir jie pasirodo ne tokie jau ir blogi!! Maniau, kad jau bus neblogai, jog jie nebus pablogėję. Bet iš tiesų jie pagerėjo reikia pripažint! Tiroksinas pas mane ant pačios žemiausios ribos kaip visada, bet kitas rodiklis rodo, kad man daugiau ir nereikia šiuo metu pagal visą hormonų balansą. O man svarbiausias antikuniu rodiklis irgi sumažėjęs nuo 300 iki 60! Nors tai vistiek dvigubai daugiau negu viršutinė norma, bet dvigubai tai ne šimtą kartų ir ne tūkstantį kaip yra buvę. Na lyg ir reikėtų bjaurias nuotaikas mest į šoną ir tęst tą high meat low carb dietą??? :D :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 16:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
:lol: ir skubėk į tuliką atsikratyt ryžių, bet jau gal krakmolas apykaitoj :x

Šiaip tai nesuprantu tavo sakymo, kad neįmanoma suvalgyt daugiau nei 100 gr mėsos nors pati jos nevalgau, ar dar nevalgau.
Man vienkartinė dozė baltymingo maisto (mano atveju varškė, sūris, kiaušiniai, ar silkė, lašiša) 250-300 gr nėra problema, ypač žalio baltymo. O lašinių geriausia dozė 150 g, gaila negaliu jų.

Bet jei kalbant apie dienos dozę 800 gr mėsos aš suabejočiau dėl krūvio organizmui, tikrai.
Esu tvirtai įsitikinus, kad rotacija ir ypatinga kokybė tokiems kiekiams būtina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 18:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ka as zinau, sukertu per diena po 400 g mesos ir lasiniu koki 100 g be didesnio vargo. Jei reiketu sukirsciau ir daugiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 19:14 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silver79 rašė:
ka as zinau, sukertu per diena po 400 g mesos ir lasiniu koki 100 g be didesnio vargo. Jei reiketu sukirsciau ir daugiau :)

Bet tu prisiduri kažkokių kitų baltymų, ar ne? O gal kažką aš blogai skaičiuoju?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Lap 2012, 23:43 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

prisiduriu tiek, kiek papildomai gaunu su darzovemis, sviestu ir amino rugstimis. Pagal Unimed Rekomendacijos sito kiekio man pakanka islaikyti reikiamus kiekius

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Lap 2012, 01:24 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Serbentine, "rotacija" - ką turit omeny?

Į viršų
 Aprašymas  

Re: MS
StandartinėParašytas: 10 Lap 2012, 07:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Rotacija turiu omeny maisto keitimą. Mano komentuojamu atveju su 800 gr mėsos dienoje kažin kaip neprikeisi. Čia žmonės bando gydytis autoimuninius, todėl turi būti labai užtikrintas maisto ekokokybe, geru virškinimu, neapdoroti termiškai...
Turbūt alergijoms reikia laiko pasireikšti, tad ilgalaikėj perspektyvoj, kaip ir rekimenduoha unimed, reikia bandyt įvesdinėt ir pieno produktus bei kiaušinius.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute