Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Kitas
  Spausdinti

Re: RAF (raw animal food) už ir prieš
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Spa 2012, 15:46 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Silveri ačiū :P ,bet nei kiaušinių, nei grietinėlės nevalgau. Deja nepriima organizmas. Bet gal kada nors galėsiu, tai būtinai paragausiu to kremo.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 29 Spa 2012, 16:47 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Žalias kurmis rašė:
Serbentine ačiū. Reikės paskaitinėti.
Tu gal nori įsirašyti į obuoholikų klubą? :lol: :lol: Valgai uogas? Obuolius?
Gavau atsakymą iš unimedo, kad man taip sunku atsisakyt vaisių dėl gliukogeninio disbalanso. Tai rekomenduoja sunkiais momentais išgert gliukozės, kad iš obuolių išsivaduot...

Valgau obuolius ir uogas.

Kaip rašiau, tik kritiniu atveju sėsiu ant mėsos ir daržovių. Kai sveikatingumą reikia palaikyti labai ekskliuzyvine dieta - iš jos negalėsi išlipti. Bet žalios mėsos paragausiu, jau psichologija pratinasi ir lašinukai nebridina, kartais net jų norisi.

Kas čia per briedas, kad vaisiai ir uogos yra civilizacija, o kiaulės ne.
Kodėl turim forsuoti energijos gamybą riebalais ir nušokti jau į ketogeninį disbalansą.
Šiaip tai esant silpnai skydliaukei baltymas reikalingas ir vaisiai nepakenks.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2012, 19:52 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aha, aš to paties iš karto klausiau unimedo, kuriam evoliucijos etape žmogus atsisakė valgyt uogas ir vaisius...? Dieta tai vadinasi evoliucinė. Negi vaikščiodamas po miškus kada nors istorijoje žmogus atsisakė rinkt uogas arba juolab gyvendamas tropikuose skint vaisius. Nu bet ką aš žinau, paeksperimentuosiu, pamatysiu gal ir blogai tie obuoliai. Nors gali būti, jog labai ir galvos sukt nereikės, nes obuoliai jau darosi vis neskanesni, mažiau sultingi, gal greitai taps visai neskanūs ir natūraliai nebesinorės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2012, 20:02 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: pasaulis
:lol: ir kokius obuolius būtum radus, sakykim prieš 500 metų?
tik šituos, visi kiti sukurti žmogaus ir visai nesenai.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Mi%C5%A1kin%C4%97_obelis
įdomu ar daug jų suvalgytum? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Spa 2012, 22:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo, jo šitą jau seniau skaičiau. :D Ale ne apie abuolius aš. Nu pvz. apie mėlynes kokias tai :) Ar tai kokias žemuoges, avietes... Manau seniau jos miške atrodė bemaž taip pat. Ir beto Lietuvoje žmonės manau atsirado ne itin seniai palyginus. Anksčiau jie veisėsi kur šilčiau ir daugiau vaisių...
Nu bet aš kol kas nei už vaisius nei prieš. Aš tiesiog ant savęs viską išbandysiu ir matysiu kaip yra.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2012, 18:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
Is savo patirties pasufleruokit kaip valgyti kiausinius, jei ne zalius ir ne perkaitintus; pvz., verdant po uzvirimo tik 2 min., kiausinio trynys ir baltymas lieka skysti. Kaip toki kiausini suvalgyti - pramusus luksta ispilti i puodeli ir semti sauksteliu? Ar toks jis valgomas? Virtas 4 min., kietu baltu baltymu, bet skystu tryniu kiausinis laikomas kaip per stipriai apdorotas...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Spa 2012, 20:44 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gaile, nežinau kaip tu ten verdi. Gal sudedi kiaušinius į jau verdantį vandenį? Man tai užtenka apytikriai 0.5 minutės ir baltymas jau daugmaž kietas būna. Bet aš dedu kiaušinius į šaltą vandenį, ne į verdantį. Taip šeimynai patiekiu. Bet ką jau valgyt pusiau virusį baltymą, tai aš geriau valgyčiau visiškai žalią ilgai plaktą visą kiaušinį. Visai kitoks skonis. Man pusiau apviręs baltymas labai neskanus. Kai pasitaiko paprastai aš jį išpildavau ir valgydavau tik trynį ir tik suvirusį baltymą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2012, 10:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Chebra, kad paleolitiniai žmonės nevalgė vaisių yra visiškas briedas, kaip ir tai, kad maitinosi vien mėsa.
Dėl obuolių nenatūralumo tiesa, bet jei kas ragavot laukinių bananų, skirtumas su parduotuviniais kaip tarp braškių ir žemuogių. šiuo atžvilgiu lietuviškas obuolys mažas nusikaltimas.
Neseniai aptikau uždaryto rusiško revici.ru medžiagą, tai dauguma HS,Unimedo straipsnių iš ten.Kaip beje ir stilius bei dietinis fanatizmas. O tai gali iškreipti ir pačius geriausius mokslinius atradimus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2012, 11:45 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Šiauliai
Na is dalies pritariu del tu laukiniu bananu. Teko ne karta buti kinijoje ir vienos ekskursijos metu viename kaime teko paraugauti bananu tiesiog nuo medzio, tai ju dydis siek tiek didesnis uz nyksti, o skonis ir saldumas nesulyginamas su parduotuviniu. Klausiau kokia cia bananu rusis ir kodel jie visai kitokie nei parduotuvese. Nelabai suprato klausimo, bet tik paasikino, kad jie zino tik tokius bananus ir dar ju seneliai valge tik tokius.
Nezinau kokie vaisiai buvo ir kokius juos valge musu proteviai (jei valge), bet manau, kai kurie tikrai buvo ne maziau saldus, nei musu obuoliai :)
Kitas klausimas - ar mes valgeme juos ar ne ir ar tikrai musu maistas buvo vien gyvulinis.
Na, jei ir valgeme kazkiek vaisiu, tai esu tikras, kad nevalgeme jokiu grudu.
Seklos ir riesutai taip pat galejo buti maistas tam tikru periodu. PVZ. Kai negalejom pagauti kokio zveriuko ar rasti lizde kiausinio :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Lap 2012, 14:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dar si ta radau ta tema:

https://www.youtube.com/results?search_ ... XmPa35stFo

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 14:02 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Turiu klausima/pastebejima. Gal kam kas nors panasaus yra buve?

Jau antra diena per tris dienas jauciu begalini salti. Net silciau apsirengus krecia saltis. Pradejau itarineti , kad sergu. Keleta kartu is darbo grizau namo temperaturos pasimatuoti, bet treciadieni rode 35,5. O siandien vel be galo pradejo kresti drebulys, temperatura 35,4 - 35,6.
Kitas dalykas - kiekviena karta valgant (po ~1min.) pradeda teketi is nosies. Pradzioje nekreipiau i tai demesio , nes maniau, kad siaip - sloga. Bet dabar supratau, kad tai vyksta tik valgant ir pavalgius iki kito valgymo, jokios slogos.
Ka tai galetu reiksti? As itarinejau maisto produktus, bet gi jie kiekviena karta nera vienodi, bet reakcija nosies visada tokia pat. Valgio metu teka tiesiog i burna vandenelis surokas :), obaigus valgyti nustoja.

Ir dar, Labai blogai pradejau miegoti - pabundu tarp 3-5 ryto ir nebesinori miego. Tai guliu tik is butinybes iki ~6 ryto, kad seimos nezadinti. Beveik visada atsigulu apie 22.00 - 22.30. Bet kas keisciausia, nesijauciu pavarges ir mieguistas dienos metu. Nejaugi mano kunui uztenka 5-7 valandu miego????? :?:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 14:17 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tiek šaltis, tiek žema kūno temperatūra, tiek nemiga labai gali reikšti nepakankamą skydliaukės veiklą. O šaltis nesikaitalioja su prakaitavimu?
Gali dėl viso pikto pasidaryti skydliaukės tyrimus, gal antikūniai ten persimetė... FT4, TSH ir būtinai ATPO. Jeigu FT4 per žemas ar tai TSH per didelis, gali būti laikina, nereikėtų daryti kažkokių išvadų. Nebent dar ir ATPO per didelis.
Bet dėl nosies išskyrų, tai nežinau. Čia aš iš savo patirties, bet tikrai nebūtinai tau irgi. Gali būti jog kažkas kita. Jeigu tingi, gali palaukti ir pažiūrėti, kas toliau bus. Jeigu viskas tęsis, tai tik tada ieškot priežasčių. Dėl skydliaukės, tai ji degreduoja gana lėtai, savaitė kita tikrai nieko nelemia, visuomet suspėsi išmest pinigus tyrimams.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 14:29 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aciu uz atsakyma. Tikiuosi tai laikina ir issauke ne mano dabartine mityba :) Ar dar blogiau, tikiuosi negrizta mano "meile" IS. Panasus drebuliai/saltis ir toks miegas buvo pries pablogejima 2010 rudeni :( (O tai yra vieni is IS pablogejimo simptomu)
Na labai noriu tiketi, kad ne ... pfu pfu pfu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 18:53 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na taip, nieko dabar nepadarysi. Palauk ir pažiūrėk, kas bus toliau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 18:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Čia
Aš už sūdytą silkę :) Go Raw :)))))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 19:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Pastaruoju metu skydliauke domiuosi giliau, nes supratau, kad man yra nežymus jos nepakankamumas jau kokie penki metai. O tai viena iš mano disbalanso priežasčių... arba pasekmių.
Ką noriu paantrinti Kurmiui- Silverio simptomai atitinka tuos, kurie esti valgant mažai angliavandenių, t.y. gliukozės. Siūlau pagooglint 'Thyroid and carbohydrates', net rekomendacija yra 100 gr angliavandenių ir low carberių patirtys. Unimed atstovo rankos buvo kaip ledas, ne viena tai pastebėjau...
Na o iš to, ką sužinojau, padariau išvadą, kad low carb aktyvią skydliaukę apramina (aktyvi skydliaukė siejasi taip pat su cukraus problemomis, aktyvia jo utillizacija), o snaudžiančią , kuri ir taip siejasi su glukozės deficitu, gali visai pridusint.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 20:16 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nors obuoliai mano racione, bet šiuo metu valgau daug kartų mažiau angliavandenių negu anksčiau. Negana to, kad valgau mažai angliavandenių, dar valgau ir visus goitrogenus, kaip antai ridikus, kopūstus, špinatus... Gal pats laikas priduot kraują ir pažiūrėt, kaip paskeitė rodikliai.
Serbentine, jeigu turi versijų, gali visuomet jas patikrint. Kelis kartus priduok kraują ir pažiūrėk FT4 čia laisvas tiroksinas (šitas rodiklis nebrangus). Kadangi jis šiek tiek gali šokinėti, tai todėl kelis kartus, kad galėtum kokį tai vidurkį išvest. Jeigu žemokas, tai gali daryt išvadas, kad tikrai koks tai nepakankamumas yra.

Kad skydliaukė atsakinga už kūno šilumą ir temperatūros palaikymą, tai tikrai. Bet pas Silverį tikrai gali būti kažkoks kitas procesas, kuris sunaudoja begales energijos ir trumpu laikotarpiu skydliaukė negali subalansuot. Tad skydliaukė tikrai nebūtinai priežastis. Na pvz. mano žarnynas per paūmėjimus irgi sunaudoja begales energijos, krečia šaltis, temperatūra būna labai žema. Tad tikrai gali būti ir IS ir dar kažkas kito.
Bet baigiant optimistine gaida, tai gyjant organizmas atsukinėja istoriškai požymius, kurie kažkada buvę. Čia žinomas homeopatijos principas. Tad gal tikrai SIlveris tuoj sugis galutinai ir negįžtamai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Lap 2012, 22:22 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Pastaruoju metu skydliauke domiuosi giliau, nes supratau, kad man yra nežymus jos nepakankamumas jau kokie penki metai. O tai viena iš mano disbalanso priežasčių... arba pasekmių.
Ką noriu paantrinti Kurmiui- Silverio simptomai atitinka tuos, kurie esti valgant mažai angliavandenių, t.y. gliukozės. Siūlau pagooglint 'Thyroid and carbohydrates', net rekomendacija yra 100 gr angliavandenių ir low carberių patirtys. Unimed atstovo rankos buvo kaip ledas, ne viena tai pastebėjau...
Na o iš to, ką sužinojau, padariau išvadą, kad low carb aktyvią skydliaukę apramina (aktyvi skydliaukė siejasi taip pat su cukraus problemomis, aktyvia jo utillizacija), o snaudžiančią , kuri ir taip siejasi su glukozės deficitu, gali visai pridusint.

Aciu uz Jusu atskymus. Sitos diskusijos visad padeda surasti vienokius ar kitokius atsakymus/paasikinimus.
Na, praleidau nemazai laiko siandien skaitynedamas Ray Peat puslapi. Labiausiai istrigo "Perfect Health Diet", Optimal Diet, Low-Carb diets ir kt.
Taigi, perziurejes savo paskutines savaites raciona padariau isvadas. Gyvenant dabartiniu rimtu, tai tik laiko klausimas buvo, kada man organizmas duos zenkla... t.y. , kad angliavandeniu, o tiksliau gliukozes siek tiek per mazai. Prie dabartines mano mitybos is angliavandeniu as gaunu max. ~10g gliukozės ir iki 10g fruktozės. Kai neliko mano racione jokiu pieno produktu , tai bendras cukraus kiekis dar labiau sumazejo, o kas antra diena atliekant jegos pratimus (iki 30 min) ir kas antra diena uzsiminejant joga + rudeniniai darbai darze, prie namo + vaiku vezinejimas i burelius ir is ju + darbas ir t.t. reikalauja nemazai energijos, greiciausiai todel man ir pradejo trukti angliavandeniu.
Isdrisau siek tiek siandien vakare paeksperimentuoti t.y. suvalgyti pora ryziu trapuciu ir viena banana - jau po keliolikos minuciu akyse sviesau pasidare. Nezinau ar itakos turejo sioks toks atsilimas lauke, bet namie jau net su marskineliais trumpom rankovem gana silta :) Temperatura 36,2 - 36,4 paskutine valanda ir savijauta visai kitokia.

Citata is optimalios dietos.
In terms of calories this is roughly 240 calories protein / 1640 calories fat / 120 calories carbohydrate on a 2000 calorie diet.

The Perfect Health Diet proportions are more like 300 calories protein / 1300 calories fat / 400 calories carbohydrate. So the diets would be similar if about 300 calories, or 15% of energy, were moved from fat to carbohydrate in the form of glucose/starch (not fructose/sugar!).

Maitinantis pagal Unimed rekomendacijas, bet pridejus sek tiek daugiau angliavandeniu , manau mano kunas turetu isspresti siuos nesklandumus :)

Kurmi, tikiuos tavo parasyti zodziai issipildys, ir tas trumpalaikis pablogejimas, tai paskutinis pasispardymas pries visiska pasveikima :)
Taigi, manau, retais avejais ir protingas mazai fruktozes turinciu vaisiu ar kt. angliavandeniu vartojimas , dideles zalos nepadarys. Net atvirksciai, tam tikrais atvejais tai duos daugiau naudos nei gali padaryti zalos ... Vienas bananiukas ar , net obuoliukas per savaite tikrai metabolizmo neisbalansuos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Lap 2012, 07:42 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, Unimed rekomendacijoms skaičiais negalim nieko prikišti, nes pagal juos ir siūloma 20 proc kalorijų iš angliavandenių. O 2000 dietoje ir gaunasi 400 kal lygu 100 gr. Jei energijos poreikis didesnis, tai ir angkiavandenių daugiau, kaip turbūt yra Silverio atveju.
Aklai laikantis idėjos, kad vaisiai ir daug gliukozės iš krakmolų blogis, apsiribojant daržovėm, arba visai nevartojant pieno produktų (laktozė) ir gali atsidurt tam gliukozės deficite, juk nesversi kasdien savo morkų:).
Kas įdomiausia, kad per mažai carb'ų ilgam laikotarpyje veda į didėjantį cholesterolį ir gliukozę kraujyje..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Lap 2012, 10:12 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na, gerai jei tau rekomenduojama 20 proc. angliavandeniu :)
Man max. iki 50g per diena ir puse is ju strukturiniu. O as saziningai ir laikiausi siu proporciju :). Mano suvartotu carb. kiekis per diena svyruoja nuo 40 iki 60 g. Kaip dabar suprantu, tai gerokai per mazai, gyvenant taip kaip as :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Lap 2012, 13:53 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cituoti:
Aklai laikantis idėjos, kad vaisiai ir daug gliukozės iš krakmolų blogis, apsiribojant daržovėm, arba visai nevartojant pieno produktų (laktozė) ir gali atsidurt tam gliukozės deficite, juk nesversi kasdien savo morkų:).
Kas įdomiausia, kad per mažai carb'ų ilgam laikotarpyje veda į didėjantį cholesterolį ir gliukozę kraujyje.

Valgant pora kartu per diena, nematau problemos tas morkas ar ka kita pasverti :) Beje, ta darau praktiskai nuo pimos dienos kai man Unimed rekomendavo ka valgyti. Pasidariau skaiciuokle maisto produktu ir juose esanciu masitiniu medziagu ir suvedes kieki gramais, gaunu kiek kokiu maistiniu medziagu gavau per valgi ar visa diena. Per ilgesni laika proporcijos nusistovi ir jau svarstyti nebereikia :)
Imetu screen shot'a kaip tai atrodo :)

Prikabinti failai:
2012_11_01.jpg
2012_11_01.jpg [ 129.68 KiB | Peržiūrėta 356 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Lap 2012, 13:25 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ech tie angliavandeniai... :)
https://www.youtube.com/watch?v=M_qghu3b-rk

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lap 2012, 00:06 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

o cia naudingos info apie mesyte :)

http://www.youtube.com/watch?v=8MDSOZUa ... re=related

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lap 2012, 08:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
o kuri dalis tos naudingos info - kur sako, kad mesa ruosti 20-30 min? :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lap 2012, 09:50 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nebutina viska priimti 100 proc. :) tas 20-30 min. daugiau del parazitu ir panasiai.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute