Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Kitas
  Spausdinti

Re: RAF (raw animal food) už ir prieš
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Rgs 2012, 20:40 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: pasaulis
Žalias kurmis rašė:
Nugi niekas nei mieste, nei kaime tikrai žalios mėsos nevalgo. Čia visokių Unimedų, žaliavalgių ir panašių išmislas.

nu ir duodat, nevalgo :lol: o kas tai?
Paveikslėlis

tai žalia mėsa, ir jokio terminio apdorojimo. Ir niekas jokų parazitų juose nei ieško nei randa. o visokios rūkytos ar sūdytos šoninės, vytintos dešros? Tai irgi žalia mėsa? Ir valgau tai visą gyvenimą.

Cituoti:
Na šiaip galiu pasakyt, kad nekaitintą ir kaitintą mėsą organizmas virškina VISIŠKAI kitaip. Nėra ką lygint, tai du visiškai skirtingi produktai. Ant savęs jaučiu, kad vienas greičiausiai naudingas, kitas žalingas.

nejaučiu jokio skirtumo.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 20 Rgs 2012, 14:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Abejoju, ar pramoniniu būdu vytinama žemoj temperatūroje, juk laikas pinigai....

štai iš rekomendacijų:

http://www.srpa.lt/uploads/KTU/Rekomend ... kiuose.pdf

V[i]ytintus, juostelėmis ir griežinėliais pjaustytus, mėsos gaminius rekomenduojama džiovinti 50 oC temperatūroje iki pilno išdžiūvimo, vartant, būtina oro cirkuliacija ir drėgmės šalinimas.[/i]

Dešros gal, ilgai neieškojau.
Vienok, mėsėdžiai, parduotuvėmis ir pramonine gamyba netikėkite.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Rgs 2012, 15:18 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš neperku. Tik norėjau atsakyti į teiginį, kad niekas niekur nevalgo žalios mėsos. Vytinta- tai elementari žalia mėsa. Pati džiovinu inkubatoriuj su ventiliatoriumi, 30-35 laipsnių temperatūroj, rankos riešo storio mėsos juostos sudžiūna per 5-7 paras. Dabar kaip tik apsūdžiau 9 kg, pažiūrėsiu, kiek liks gatavo produkto. Patogu įsidėt į kelionę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 10:26 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Orka, gal pardavimui pavytintum? :)
Dar gal gali asviesti, iki kiek mesa ikaista saltai rukant? As vis savo vyrui meginu aiskint, kad geriau jis valgytu sudytus lasinius nes saltas rukymas tik dumu skoni prideda ir daugiau nieko, bet jis valgo visada saltai rukytus ir visada man atsako ta pati "niekada gyvenime nevalgysiu zalios mesos".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 13:41 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:

baik tu- mano stirnaitės netikrinamos dėl jokių parazitų, vytinu inkubatoriuje, kur vasarą perinau vištukus- nehigieniška , dar koks parazitas prikibs, man tai nieko, ale tau, su tokiu jautriu(ar kiauru) žarnynu? Nė už ką. :shock: :D
Cituoti:
Dar gal gali asviesti, iki kiek mesa ikaista saltai rukant? As vis savo vyrui meginu aiskint, kad geriau jis valgytu sudytus lasinius nes saltas rukymas tik dumu skoni prideda ir daugiau nieko, bet jis valgo visada saltai rukytus ir visada man atsako ta pati "niekada gyvenime nevalgysiu zalios mesos".

turiu rūkyklą ir visad pati rūkydavau lašinius, dešrą, tai tikrindavau paprastai- įkišus ranką į rūkyklą, gali būti tik šilta, bet ne karšta. Čia apie šaltą rūkymą. Kaip dabar rūko firmos, tai nežinau, bet parduotuvinis gaminys neturi tikro dūmo nė kvapo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 14:15 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
orka rašė:
Kaip dabar rūko firmos, tai nežinau, bet parduotuvinis gaminys neturi tikro dūmo nė kvapo.

Todėl, kad rūkoma chemija+kaitinimas. Kvapikliai, skanikliai plius temperatūra, tai iš esmės yra Džiovintuvai su E padažu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 14:34 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

orka rašė:
Žalias kurmis rašė:

baik tu- mano stirnaitės netikrinamos dėl jokių parazitų, vytinu inkubatoriuje, kur vasarą perinau vištukus- nehigieniška , dar koks parazitas prikibs, man tai nieko, ale tau, su tokiu jautriu(ar kiauru) žarnynu? Nė už ką. :shock: :D

Na realybė tokia, kad valgau žalią mėsą, nors ir pasisakau, kad tai labai rizikinga. Valgau todėl, kad neturiu kito pasirinkimo bent jau kol kas. Iš žarnyno krizės pradėjau kapstytis tik tada kai visiškai nustojau valgyt kiaušinius bet kokia forma ir pieną bet kokia forma. Taigi šitie daiktai man aiškiai netinka. Kai pasijutau žymiai geriau dar supratau, kad virti irgi ne itin tinka, tai mano racionas dabar gaunasi 100% raw paleo variantas. Nežinau, kiek ilgai. :)
Edvinai apie parduotuvių produkciją nekalbu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 14:37 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
tai mano racionas dabar gaunasi 100% raw paleo variantas. Nežinau, kiek ilgai. :)

:shock: :lol: :shock: neįtikėtina, dar vienas psichinis ligonis? juk taip šiame forume vadinami mėsėdžiai?
Bet pala pala, o vaisiai racione liko?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 16:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

orka rašė:
Žalias kurmis rašė:

Bet pala pala, o vaisiai racione liko?

Orka, kur tu suki? Vėl drumsti man protą 8-) :lol: :lol:
Taip, liko. Obuoliai, slyvos, bruknės, avietės, spanguolės. Beje pagal Paleo variantą, tie dalykai puikiausiai valgomi. TAvo mintys sukasi apie Unimedo modelį. Bet aš daug dalykų negaliu, kurie yra pagal Unimedą leidžiami, todėl valgau tai, ką priimu šiai dienai ir žiūriu, kur nusileisiu. Man Unimedas sako, o tu valgyk ir tuos kur negali tik mažais kiekiais. Nesamonė visiška, nepriima, tai reiškia nepriima.
Geriau papasakok kaip skaniai sumarinuot mėsą, kad būtų skanu.?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 16:48 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Manai, tu turi košės smegeninėj daugiau nei Unimed'as, ir susidorosi ? Na na, palauksim rezultatų.
Beje, gali pritrūkti virškinimo fermentų mėsai virškinti- nes jų tau ilgai nereikėjo- tad pasiskaityk.
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... fondas_LAF

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Rgs 2012, 18:32 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Čia
Dar vienas pastebėjimas apie kiaušinius tas, kad kai ėmiau valgyti juos (virtus), tai atsirado spuogų ant veido, ant pečių ir ant kojų po vieną du. Galvoju nebevalgyti jų ir ir valgyti žuvį ir grybus (vitamino B2 kiek reikia buvo kiaušuose, yra pievagrybiuose). Galų gale vistiek kiaušuose nepakankamai dha epa riebalų pagal rekomendacijas ir šiaip ar taip valgau kartas nuo karto žuvį savaime - tai akivaizdu. O gal žinote, ką padaryti su žuvų kaulais, kad jie pasidarytų minkšti ir suvalgomi kaip, pavyzdžiui, būna konservuose?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 08:01 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, o kodėl žalių kiaušinių nebandai? Neskanu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 11:16 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Valgiau vieną prieš porą savaičių ir nepatiko ir skonis ir nepatiko jausmas nuo tos konsistencijos :) ir dar man nepatinka, kad turėčiau jas laikyti ir pasirūpinti maistu joms ir tvarkytis su jų šūdais - ne, dėkui - kiekvienas pats :) Dėl to žiūriu, ieškau kito maisto. Žuvys man tinka, nes tereikia jas pasigauti ir niekuo rūpintis (pačios pavalgo, pačios kakoja ten, kur viskas susitvarko - ar pasigauti laukinį gyvūną ir jį suvalgyti, jeigu žuvų neužtektų). Dėl to ir apie jų kaulus galvoju kaip maistą kalciui suvalgyti kiek reikia, kadangi ir be pieno ir jo gaminių (o aguonas uždraudė auginti). Dėl to ir apie padarymą, kad kaulai būtų suvalgomi :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 19:10 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del konsistencijos, tai as juos ispalkdavau su mikseriu iki standziu putu. Reikia plakti minimum 10 minuciu, turis padideja bent tris kartus. Na kaip biskvita kepant. Skanumelis neispasakytas. Bet aisku cia subejkyvu.
Zuvys tai per daug parazitu prisieda mano manymu. Maziausia rizika parazitu atzvilgiu yra valgyt kiausinius. Beveik niekas negresia apart salmoneles, kuri yra niekniekis.
O tu ka, viska pasiryzes pats auginti? Taigi aguonu galima nuspirkt. Sumesk i kokteiline ir pasidaryk aguonu pieno. Daug kalcio ir skonis neblogas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Rgs 2012, 19:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O! gal paragausiu šito plaktuko :) ačiū :) jo, aš galvoju vieną gražią dieną pats pasirūpinti visu maistu, dėl to dabar jau ieškau viso maisto derinio, kurio pilnai užtektų, augančio lietuvoje ir kad kuo mažiau vargo ir kančių būtų visiems :) o man tinka ir virta žuvis, kad būčiau vienintelis parazitas ir mano moteris nesižvalgytų į kitus parazitus, kad jau traukia prie jų :D Dėl to aš pasiruošęs virti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Rgs 2012, 14:34 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Dzūkija
prasau atkreipti demesi, kad orka yra naujas Moškės pavidalas :ugeek:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Rgs 2012, 15:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na taip, Orka reinkarnavusi iš Moškės. Bet prašau jos neišmesti iš šito forumo, tegu būna. Na kai kada mane jinai supykina su savo įkyriais pasisisakymais, bet bendrai paėmus man asmeniškai jinai duoda nemažai žinių ir aš visai apsidžiaugiau, kad jinai sugrįžo. Ypač apie gyvūnų auginimo ir visokią kaimo specifiką. Ir tarkim paskutinė nuoroda į homosanito straipsnį man patiko. Davė minčių nemažai. Aš vis galvodavau, kodėl man kažko trūksta ir ko trūksta su raw vegan mityba. B12 kaip ir netrūksta, tai tada ko būtent??? O šitas straipsnis duoda mintį, kad mano amino rūgščių rezervas kaip ir gali būti prie išeikvojimo ribos. Na kol neturiu jokios kitos info, atrodo lyg ir logiška.

Kalbant apie žuvį, tai teko gal skaityt tremtinių pasakojimus, kai jie prie Laptevų jūros gaudė ir valgė žalią žuvį. Ir nuo tada kai jie pradėjo valgyt žalią žuvį, tai nustojo mirti ir nustojo sirgt skorbutu. O žalią žuvį patarė jiems valgyt gydytojas. Matyt iš tiesų yra prasmės valgyt termiškai neapdorotus baltymus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2012, 14:59 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
orka rašė:
Manai, tu turi košės smegeninėj daugiau nei Unimed'as, ir susidorosi ? Na na, palauksim rezultatų.
Beje, gali pritrūkti virškinimo fermentų mėsai virškinti- nes jų tau ilgai nereikėjo- tad pasiskaityk.
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... fondas_LAF

Kai turėjom šeimoj problemų su svorių ir energijos mažėjimu, skaičiavau amino rūgštis, jų santykius ir t.t. Įdomu tai, kad pagal LA fondo teoriją labiausiai subalansuotas baltymas yra kiaulienos, panašūs mes į jas ar ne :twisted: Vėlgi, radau ir paneigiančių šią teoriją, kad nebūtina viską valgyt iš karto, pvz kaip daro vegetarai : ryžiai su ankštiniais.
O apie baltymą unimedas pasakytų ir rašo, kad augaliniuose nepakeičiamų A.A. nėra. MELAS. Gal kai kas neįsisavina, gal ląsteliena trukdo, ne karvės mes, bet sakyti kad nėra ir mirsim be mėsos pabuvę negalima.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2012, 17:08 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aišku, kad be mėsos gyventi galima. Kitaip visi veganai išmirtų po metų kitų. Ir be gyvūninių galima tikriausiai. Rašo, kad tada lyg ir žarnyno flora turi tas amino rūgštis gaminti. Nu bet kai pas mane su žarnynu problemos...
Klausykit, nežinau, ar čia jau džiaugtis ar dar ne, bet man sustojo siaubingai slinkę plaukai. O jie taip žiauriai slinko, kad jeigu dar geri metai ir būtų tekę peruko ieškot. Na kai išsiplaunu galvą, tai dar būna, kad ant šukų daug, bet bent jau kasdien neprišukuoju kuokštų. Bent jau toks nedidelis teigiamas posūkis iš mėsos :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Rgs 2012, 19:14 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Aišku, kad be mėsos gyventi galima. Kitaip visi veganai išmirtų po metų kitų. Ir be gyvūninių galima tikriausiai. Rašo, kad tada lyg ir žarnyno flora turi tas amino rūgštis gaminti. Nu bet kai pas mane su žarnynu problemos...

Taip, galimas vienų elementų vertimas kitais-trūkstamais, bet, kad organizmas pagamintų ką trūkstamo, yra būtinos sąlygos- tinkama žarnyno mikroflora ir retas valgymas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 11:30 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai neišmiršta taip greitai, bet gal po biški degeneruoja - o tai tolygu lėtai savižudybei dėl gyvybiškai reikalingų maisto medžiagų trūkumo. O tai jau tikrovės neatitinkanti tikyba ir sveiko proto gyvenimui toks variantas netinka - ir tuo labiau dauginimuisi. Aš tai žiūriu iš kitos pusės: žmonės valgė ir valgo gyvūnus. Faktas. Kodėl? Kodėl kiti gyvūnai, kurie valgo gyvūnus, valgo gyvūnus? Todėl, kad jiems reikia valgyti gyvūnus, todėl, kad kiti gyvūnai yra jų maistas. Lygiai tas pats ir su mumis. Rinktis kokius valgyti gyvūnus, tai jau kitas dalykas. Tai jau žinojimas. Bet pats faktas yra toks. Suprantu, kad sugalvojus įgyvendinti kitokį variantą, tenka bent kuriam laikui pasigriebti mintį, paneigiančią tikrovę, bet tikrovė yra tokia, kokia yra. Kitas kampas iš kurio galima pažiūrėti, yra tas, kad žmonės turi visą tą įvairų maistą, kurį valgo ir įsivaizduojamai galėtų rinktis jį ir valgyti didesnius jo kiekius ir nevalgyti gyvūnų ir nevargti su jais, bet žmonės to nedaro. Jie valgo visą tą maistą reikalingais kiekiais, bet jie valgo ir gyvūnus. Iš to akivaizdu, kad vien augalinio maisto neužtenka ir reikia valgyti gyvūnus. O ir mokslininkai žino, kokių maisto medžiagų yra gyvūnuose, kurių mums reikia, kad būtume sveiki, kad būtume kaip reikia. Tai nematau pagrindo galvoti, kad nevalgyti gyvūnų yra mūsų prigimtis. Svarbiausia yra ne kažką sugalvoti ir stengtis padaryti, ignoruojant tikrovę, o pažinti tikrovę ir daryti kaip reikia. Gal taip :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Rgs 2012, 12:20 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bet ar žaliavalgiai, valgantys vien augalus, suvalgo kiek reikia baltymų, yra manau net labai aktualus klausimas. Galiu temą atskirą padaryti :) Nes iš kokio maisto žaliavalgis suvalgo kiek reikia baltymų? Jeigu didžioji dauguma žaliavalgio maisto kiekio yra iš vaisių, tai pavyzdžiui, bananų kilograme be žievės yra 11 gramų baltymų, tai suvalgius 3 kg, suvalgyčiau 33 gramus baltymų (tai čia bananai, o obuoliuose pavyzdžiui yra 3 g baltymų iš kilogramo). Dar jeigu suvalgyčiau 100 gramų riešutų ar sėklų, tai suvalgyčiau dar apie 20 gramų baltymų. Jau gaunasi 53 gramai. Kenijos bėgikai ir apskritai endurance atletatai valgo daugmaž 1,3 gramo baltymų ant kūno masės kilogramo. Visą dieną daug judantis kasdienis dirbantis žmogus galėtų tikti į jų chebrą dėl to, kad jis per visą dieną sujuda tiek, kiek kenijos bėgikai per valandą su biškiu maksimaliu greičiu. Tada gaunasi, kad jeigu sveriu 75 kg, man reikia suvalgyti 100 gramų baltymų kas dieną. Tai iš kur aš suvalgysiu dar bent 40 gramų baltymų, jeigu prie anų priskaičiuojant dar kokius 7 gramus iš daržovių? O jeigu suvalgau mažiau, negu reikia baltymų, tai naudoju savo baltymus ir taip mažinu savo raumenų masę su kiekviena baltymų nedavalgymo diena. Ką kiek žinau ir patiria ėmę žaliavalgiauti vien augaliniu maistu - raumenų masės mažėjimą. Arba tada tenka labai mažinti judėjimą, kad užtektų tų baltymų. Tai o kas rašė, ar ne Serbentinė, kad jos vyras ėmė valgyti žalius kiaušus ir raumenų masė padidėjo iki gražu pažiūrėti :) Ar kaip ten buvo? Ar buvo tavo vyro raumenų masė sumažėjusi ir jau akivaizdžiai per maža ar ne, ar jis visai nežaliavalgiavo vien augalais?
O nepakeičiamų aa tam tikrais kiekiais yra visame augaliniame maiste :) http://www.nutritiondata.com

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 08:32 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://effectplacebo.com/meat_eater/

Ещё вопросы есть? :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 09:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
darvienas rašė:
Tai o kas rašė, ar ne Serbentinė, kad jos vyras ėmė valgyti žalius kiaušus ir raumenų masė padidėjo iki gražu pažiūrėti :) Ar kaip ten buvo? Ar buvo tavo vyro raumenų masė sumažėjusi ir jau akivaizdžiai per maža ar ne, ar jis visai nežaliavalgiavo vien augalais?
O nepakeičiamų aa tam tikrais kiekiais yra visame augaliniame maiste :) http://www.nutritiondata.com

Aš rašiau, kad mano vyro svoris pradėjo krist stipriai (jis nebuvo niekada nutukęs, bet pasportuotų formų).Jis tada vartojo ir sūrį, apie 200 gr dienoje, t.y, apie 40 gr gyvulinio baltymo. Ir vartojom kasdien sėklas bei riešutus apie 100 gr, tai sumoje baltymo kiekiai nebuvo maži, net tenkino "normas". Jis buvo apie 80 proc ant žalio, bei vartojo lašinius (nežaliąją dalį sudarė kartais duona, bei daržovių sriubos).

Aš esu radusi, kad polinesotieji slopina baltymo įsisavinimą, gal ne visiems, bet mums manau taip atsitiko. Teoriškai ir žalias kiaušinis turi stabdančių įsisavinimą fermentų, bet kitaip kaip žaliais kiaušais negaliu paaiškint svorio padidėjimo per 4 mėn apie 7 kg ir būtent ant raumenų. Mėsos mes nepradėjom valgyti, nebent šiek tiek raumens ant lašinių pasitaiko. Žuvis, silkė buvo iki vasaros, savaitėje apie 250 gr. Va, visa svorio auginimo ataskaita :P

Mano išvada pasikartosiu, ne visi gali gyventi augaliniu maistu, o laukti kol nusidetoksikuosi - kiekvieno asmeninio tikėjimo reikalas.

Va, vakar Tv rodė, kad žaliuoja ir muzikas Zubovas, bet kerta ir žalią mėsą

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Rgs 2012, 13:09 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
orka rašė:
http://effectplacebo.com/meat_eater/

Ещё вопросы есть? :D

у меня вопросов нет :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Bing [Bot] ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute