Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas
  Spausdinti

Re: RAF (raw animal food) už ir prieš
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 08:44 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Šiauliai
Žalias kurmis rašė:
Kadangi šiame forume matau, jog tapo tendencija migruoti prie žalio gyvūninio maisto, tai galbūt šita mano žinutė kai ką paskatins neskubėti.

Kai pas mus atsirado namie žalio pieno, tai ėmiau nesusilaikyti jo neparagavus, tai rūgusio, tai šviežio, tai varškytės. Tad prieš keletą savaičių mano antikūniai prieš skydliaukę (man tiroiditas) šoktelėjo iš normos (17) į 135. O paskutinę savaitę gana daug valgiau žalio pieno produktų (grietinė, šviežias pienas, varškė), kiaušinių. Mėsos labai nedaug. Na ir štai greitas rezultatas - antikūniai jau 305, skydliaukėje naujas mazgas ir po pusės metų pertraukos vėl grįžtu prie skydliaukės hormonų. Nutariau šito eksperimento nebetęsti, nes kaip jaučiuosi, tą rodo ir tyrimai. Nuo pieno, grietinės jaučiuosi blogai. Kol kas tik kurį laiką pavalgius, tačiau visvien tai mane nervina. Bet kai valgau pieną, blogai jaučiuosi ir nuo kiaušinių. Kadangi mėsos daug nevalgau, tai nelabai ką galiu pasakyti, nebent tai, kad net nuo nedidelio kiekio troškina. Tiek, kad aš negaliu jos prisiversti valgyt visiškai raw. Na kol kas manęs kol kas nelabai įtikina tai, kad atsiskleidžia kažkokie disbalansai ar panašiai. Jeigu man pavyktų vėl grąžinti antikūnius į normą ir ilgą laiką juos išlaikyti normoje, tuomet skyliaukė pailsėtų, dalis ląstelių atsinaujintų ir galbūt būtų galima ekperimentuoti, o dabar kažkaip visgi matau, kad visos atvežtinės daržovės ir vaisiai buvo man geriau negu šiuo metu sveikas kaimiškas žalias gyvūninis maistas. Na dar galima bėdas suversti stresui, kadangi sirgo dukrytė, bet kiek pamenu kai antikūniai buvo normoje neseniai buvo persirgęs sūnus ir gana sunkiai.

Kazkas cia ne taip...
Sakyk, ka dar valgai, be to, kad naudoji maistui grietine, piena, varske? Man toks jausmas, kad naudoji ir vaisius ar net kai kurias kruopas ir kt. Ar as teisus? Jei taip, tai tas naminis pienas, varske ir t.t. tokiu atveju tikrai naudos neduos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 09:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pagal mane, tai viskas cia labai logiska. Gyvulinis batymas virskinamas tik skrandyje, taigi reikia adekvacios skrandzio rugsciu koncentracijos. Nesuvirskintos-nepazeistos baltymo molekules su savo DNR keliauja i zarnyna. Zarnyno pralaidumas net pas sveikus zmones yra nuo 4 proc (info is interneto), o pas nesveika tai ir dar daugiau. Na ir keliauja tas sveitimas DNR per zarnyna i krauja skatindamas gamintis antikunius.
Taigi, isvada- gyvulini baltyma valgyt gali tik daug-maz sveiki zmones, turintys adekvacia skrandzio sekrecija :D Veganai ir laktovegai negali tureti koncentruotu skrandzio rugsciu, taigi jiems gyvulinis baltymas turetu buti ( jei labai to reikia) ivedamas palaipsniui mikrodozemis, kaip kudikiams.
Z.kurmio atveju uzteko, turbut ir to baltymu kiekio, kuri gavo su riebiais produktais. Pasiulymas- arba nevartot visai gyv.produktu, arba vartot tik sviesta.
Pagal mane zaliavalgiavimas su zalias gyvulinias riebalais (arba su kokoso aliejumi) butu pats saugiausias.
Ziurejau cikla filmu apie Indija, rode vyruka, kuris tapo tevu budamas 94 (jis sako, kad jis yra dar vyresnis, bet metrika pasimete, tai neturi irodymu). Itrauktas i Gineso knyga. Jaunysteje buvo policininkas, veliau patapo zemdirbiu. Maziukas, stiprus, labai lankstus. Racionas dienai- 3 litrai pieno, puslitris gi (sviestas) ir puse kilo migdolu (turbut kad jaunu, o ne sausu). Pasiskaiciuokit patys, koks santykis yra tarp angl-baltymu -riebalu, koks santykis tarp riebiuju rugsciu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 10:33 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Silver79 rašė:
Kazkas cia ne taip...
Sakyk, ka dar valgai, be to, kad naudoji maistui grietine, piena, varske? Man toks jausmas, kad naudoji ir vaisius ar net kai kurias kruopas ir kt. Ar as teisus? Jei taip, tai tas naminis pienas, varske ir t.t. tokiu atveju tikrai naudos neduos

Vaisių tai nenaudojau iš viso, nes tam ir įvedžiau RAF, kad jų atsisakyti, tačiau valgiau braškes, gana nemažai jų. Na kaip čia praleisi progos jų atsisakyti :lol:. Juk dvi savaitės ir jų nebus jau. Kruopas? Nedaug jų ryte, bet nebuvau visiškai išmetus. Suprantu, kad valgant baltymus reikia bet kuria kaina vengti angliavanenių, teisingai? Šito aš nepadariau, čia gal klaida, nežianu. Sunku pasakyti kaip būtų viskas buvę jeigu visai būčiau atsisakius. Tiesiog šiuo metu ne pats geriausias metas, gal žiemą tas būtų buvę papraščiau. O teoriškai ką blogo jie duoda skydliaukei? Na kasai suprantu, fruktozė ar pan... Na braškių kartu su pienu aš nevalgiau, tačiau jos buvo racione.
Šiuo metu mano žarnynas yra LABAI pralaidus. Dėl parazitų tikriausiai. Galima pasidaryti pralaidumo tyrimą, bet ir be tyrimo aišku, nes braškės gana pastebimai nudažo šlapimą rausva spalva jau nebekalbant apie burokus. O braškių kraujyje tikrai neturėtų būti. Tad jeigu kraujyje yra braškių, tai tikrai yra ir pieno ir visų kitų gyvūninių baltymų.
Jelena, o sviestas, jis virškinamas kiek kitaip? Manau šiuo metu pabandysiu stabilizuoti antikūnius (jeigu pavyks) be gyvūninio maisto, o paskui pažiūrėsiu, kas gausis įvedus sviestą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 10:40 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Silver79 rašė:
Kazkas cia ne taip...

Vaisių tai nenaudojau iš viso, nes tam ir įvedžiau RAF, kad jų atsisakyti, tačiau valgiau braškes, gana nemažai jų. Na kaip čia praleisi progos jų atsisakyti :lol:. Juk dvi savaitės ir jų nebus jau. Kruopas? Nedaug jų ryte, bet nebuvau visiškai išmetus. Suprantu, kad valgant baltymus reikia bet kuria kaina vengti angliavanenių, teisingai? Šito aš nepadariau, čia gal klaida, nežianu. Sunku pasakyti kaip būtų viskas buvę jeigu visai būčiau atsisakius. Tiesiog šiuo metu ne pats geriausias metas, gal žiemą tas būtų buvę papraščiau. O teoriškai ką blogo jie duoda skydliaukei? Na kasai suprantu, fruktozė ar pan... Braškių kartu su pienu ar grietine aš nevalgiau, tačiau jos buvo racione.
Šiuo metu mano žarnynas yra LABAI pralaidus. Dėl parazitų tikriausiai. Galima pasidaryti pralaidumo tyrimą, bet ir be tyrimo aišku, nes braškės gana pastebimai nudažo šlapimą rausva spalva jau nebekalbant apie burokus. O braškių kraujyje tikrai neturėtų būti. Tad jeigu kraujyje yra braškių, tai tikrai yra ir pieno ir visų kitų gyvūninių baltymų.
Jelena, o sviestas, jis virškinamas kiek kitaip? Manau šiuo metu pabandysiu stabilizuoti antikūnius (jeigu pavyks) be gyvūninio maisto, o paskui pažiūrėsiu, kas gausis įvedus sviestą.
Na aš irgi linkusi panašiai manyt kaip Jelena. Kad RAF gali valgyt daugmaž sveiki žmonės. Na realiai sveiki žmonės iš viso gali valgyt bet ką ir jiems nieko blogo nenutiks. Ką dauguma ir daro ir niekuo neserga :P

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 13:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Su tais pieno produktais tai daugelis suaugusiu ju netoleruoja. As nemanau, kad sis mitybos variantas gali tikti visiems.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 13:29 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Žalias kurmis rašė:
Vaisių tai nenaudojau iš viso, nes tam ir įvedžiau RAF, kad jų atsisakyti, tačiau valgiau braškes, gana nemažai jų. Na kaip čia praleisi progos jų atsisakyti :lol:.

vasiai ir braškės tai tas pat- FRUKTOZĖ, kuri gali būti vartojama, tik neturint sveikatos problemų.

Dėl jos ir pas mane irgi problemos, bet iš kur jos, visai aišku. Braškes valgiau saikingai, nepadaugindama, ir ne kasdien, kaip rekomenduoja- iš ryto. Tačiau prisirpo trešnės, jos pas mane didžiulės, beveik putpelės kiaušinio dydžio, medžiai dideli ,uogų daugybė. Padauginau, matomai ir pajutau, ką reiškia fruktozė :lol: sunki galva, savijauta ššš, vėl pučia pilvą. Taip nuolatos jaučiausi prieš keisdama mitybą. Ir tai buvo dingę, pakeitus mitybą. Taigi, darau savo išvadas, o uogos keliaus pardavimui :lol: juk yra daugybė jų norinčių...
Tau reikėtų atsisakyti fruktozės, kol nesutvarkysi savo problemų.
Cituoti:
Šiuo metu mano žarnynas yra LABAI pralaidus.
Dėl parazitų tikriausiai.

o gal dėl cholesterolio trūkumo? :?

Cituoti:
Galima pasidaryti pralaidumo tyrimą, bet ir be tyrimo aišku, nes braškės gana pastebimai nudažo šlapimą rausva spalva jau nebekalbant apie burokus. O braškių kraujyje tikrai neturėtų būti.

tik burokėliai šiek tiek nudažo. daugiau niekas.

Cituoti:
Suprantu, kad valgant baltymus reikia bet kuria kaina vengti angliavanenių, teisingai?

visai neteisingai, angliavandeniai būtini, tačiau tik tam tikras kiekis ir tik iš daržovių- tinka visos , išskyrus bulves. Todėl su baltymais valgom įvairių daržovių salotas. Bepiga, vasara.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 13:45 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:
Cituoti:
Šiuo metu mano žarnynas yra LABAI pralaidus.
Dėl parazitų tikriausiai.

o gal dėl cholesterolio trūkumo? :?

Na kiek pamenu jis visuomet būdavo šiek tiek per didelis. Nors aišku nemaišo vėl pasitikrinti, jeigu tai galėtų būti dėl cholesterolio.
Dėl fruktozės, tai viskas aišku. Vienu žodžiu griežtai, arba RAF ir tik daržoviniai angliavandeniai arba augalinis raw maistas. Abiem atvejais tik nukrypimas į kurią nors pusę ir jau blogai.
Bet Moške, man dar neaiškus vienas dalykas. Na gerai, tarkime tos ligos atsiranda dėl disbalansų. Na logikos galėtų būti. Bet tarkime tu jau ilgą laiką maitiniesi griežtai laikydamasi dietos reikalavimų. Argi neturėtų būti taip, kad jeigu disbalansas išnyko ir žmogus pasveiko, tuomet jis turėtų galėti valgyti viską ką panorėjęs be jokių pasekmių kam nors? Kodėl griežtai reikia laikytis konkrečios dietos kaip suprantu visą gyvenimą?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 13:47 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:
tik burokėliai šiek tiek nudažo. daugiau niekas.

Vadinasi nedaug, bet kažkiek pralaidus. Burokėliams kraujyje paprastai irgi nėra ką veikti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 14:04 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

chebra, "davaj nevarykim ant fruktozes". yra konkreti problema- padidejo antikuniai. ir nefantazuokime, kad angliavandeniu miksas su baltymais tai padare. gyvulinis baltymas tai daro, ir schema yra labai paprasta, as ja jau paminejau auksciau. cia ne mano fantazijos, ir nereikia jokiu teoriju apie metabolizmo disbalansus. cia biochemijos pradmenys.

Kurmi, pradekim nuo to, kad svieste nera baltymo. Jo sudetyje, kaip ir kokoso aliejuje, yra sotieji (middle- chain ir short -chain) riebalai, keliauja tiesiai i kepenis ir buna paverciami energija, o kitos riebiosiso rugstys yra virskinamos kitaip, tai ilgesnis ir sudetingesnis procesas. Kaip alternatyvus energijos saltinis norint sumazinti vaisius- pats tas. Taip pat skaiciau nemazai info apie tai, kad sveistu gydomas zarnynas.
Beje, is mano patirties. Net nedidelis kiekis pieno ar jougurto po beveik metu pertraukos be gyvuliniu baltymu sukeldavo man klaikia alergija -migrena, pykinimas, asarojancios akys, varvanti nosis (alergija tai autoimuninis procesas!). O sviestas- ne. Trynius taip pat mano organizmas prieme labai gerai, nors kiausiniu kelis metus nevartojau tam momentui. Kai bandziau gerti visa kiausini, tai mane pykino.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 14:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Moškė rašė:
Cituoti:
Dėl fruktozės, tai viskas aišku. Vienu žodžiu griežtai, arba RAF ir tik daržoviniai angliavandeniai arba augalinis raw maistas. Abiem atvejais tik nukrypimas į kurią nors pusę ir jau blogai.

maciau paleo forume, kad zmones valgo RAF plius vaisiai ir zalesiai, bet vengia darzoviu del juose esancios grubios lastelienos. visokiu (is)nukrypimu buna :lol:

o slapimas nudazytas raudonai po buroku tikrai nereiskia, kad zarnynas yra pralaidus. kaip jus, zmones, isivaizduojat maisto isisavina is zarnyno, jei jis nieko nepraleistu, a?? jei neklystu, tai kepenys turi nufiltruoti ta burokuose esanti pigmenta. "pralaidus", tai cia kuomet cielas molekules su DNR praleidzia. as taip suprantu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 15:05 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:

Na kiek pamenu jis visuomet būdavo šiek tiek per didelis. Nors aišku nemaišo vėl pasitikrinti, jeigu tai galėtų būti dėl cholesterolio.

:lol: padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje dar nereiškia, kad pas tave nėra jo trūkumo mityboje. Tas tyrimas tik rodo, kad vystosi ar ne aterosklerozė-t.y kraujagyslių pažeidimai
pagal Unimed
Cituoti:
Aterosklerozės oficialioji ir tikroji priežastis yra arterijų endotelio (sienelių vidinio paviršiaus) oksidacinis pažeidimas. Pažeidimo vietoje organizmo imuninė sistema pradeda formuoti „šašą“ iš kalcio ir cholesterolio. Oksidacinio audinių, kartu ir kraujagyslių endotelio, pažeidimo priežastis yra laisvųjų radikalų formavimasis dėl:
1) netinkamos energijos gamybos ląstelėse, t.y. metabolizmo būklės disbalansai
2) polinesočiųjų riebiųjų rūgščių autooksidacijos, jų šaltinis yra augaliniai be žuvų aliejai, kai kurie riešutai, sėklos.
3) glikacija, t.y. jungiamojo audinio baltymų reakcijos su kraujo cukrumi, didžiąja dalimi fruktoze, jos šaltinis yra saldumynai, kultūriniai vaisiai, uogos, medus
4) oksicholesterolio, t.y. oksiduoto cholesterolio, cirkuliacijos kraujyje, jo šaltinis yra kaitinti pieno bei gyvuliniai riebalai, ilgai laikytas sviestas, geltoni sūriai

todėl , turint problemų, visa tai reikėtų braukti iš mitybos.
Cituoti:
Bet Moške, man dar neaiškus vienas dalykas. Na gerai, tarkime tos ligos atsiranda dėl disbalansų. Na logikos galėtų būti. Bet tarkime tu jau ilgą laiką maitiniesi griežtai laikydamasi dietos reikalavimų. Argi neturėtų būti taip, kad jeigu disbalansas išnyko ir žmogus pasveiko, tuomet jis turėtų galėti valgyti viską ką panorėjęs be jokių pasekmių kam nors? Kodėl griežtai reikia laikytis konkrečios dietos kaip suprantu visą gyvenimą?

Nėra griežtų apribojimų, yra tik tikras maistas ir netikras-civilizacinis. . Tas civilizacinis gali būti suvalgomas retkarčiais, jei jau labai norisi, tačiau po to jaučiasi keletą dienų ant savijautos. :lol:
Todėl grįžimas prie "ką panorėjus" ilgam , reiškia ėjimą į disbalansus. Tikrai, sveikam žmogui nieko nenutinka net suvalgius kokio civilizacinio maisto , tačiau man jau pakanka smegenų jo nesirinkti kasdienei mitybai. Tai, ką tu įvardiji griežta dieta, iš tiesų yra normali protingų žmonių savo noru pasirenkama mityba, kuri leidžia gyventi be disbalansų. Nebus disbalansų - nebus sveikatos problemų....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Bir 2012, 16:52 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pienas ir jo produktai tai jau tikrai civilizacinis maistas. Zmones nelaikydavo ir nemelzdavo gyvuliu, o tuo labiau is to pamelzto pieno negamindavo visokiu suriu, varskiu ir pan. Kur kas maziau civilizuotesnis maistas atrodo laukiniu uogu valgymas (melynes, zemuoges, bruknes, avietes ir t.t..) zoliu, net riesutu ar seklu (su saiku ir tik tam tikru metu laiku) valgymas. Pritariu kiausiniu ar net mesos valgymui (neziurint i gyvunu teises, o tik i mitybine verte), bet tik ne pienui, ypac kai ji vartoja suauges zmogus ir dar taip daznai:/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 09:12 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:

Kurmi, pradekim nuo to, kad svieste nera baltymo. Jo sudetyje, kaip ir kokoso aliejuje, yra sotieji (middle- chain ir short -chain) riebalai, keliauja tiesiai i kepenis ir buna paverciami energija, o kitos riebiosiso rugstys yra virskinamos kitaip, tai ilgesnis ir sudetingesnis procesas. Kaip alternatyvus energijos saltinis norint sumazinti vaisius- pats tas. Taip pat skaiciau nemazai info apie tai, kad sveistu gydomas zarnynas.
Beje, is mano patirties. Net nedidelis kiekis pieno ar jougurto po beveik metu pertraukos be gyvuliniu baltymu sukeldavo man klaikia alergija -migrena, pykinimas, asarojancios akys, varvanti nosis (alergija tai autoimuninis procesas!). O sviestas- ne. Trynius taip pat mano organizmas prieme labai gerai, nors kiausiniu kelis metus nevartojau tam momentui. Kai bandziau gerti visa kiausini, tai mane pykino.

Dėkui, tikrai vertinga patirtis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 14:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Laura rašė:
Pienas ir jo produktai tai jau tikrai civilizacinis maistas. Zmones nelaikydavo ir nemelzdavo gyvuliu, o tuo labiau is to pamelzto pieno negamindavo visokiu suriu, varskiu ir pan. Kur kas maziau civilizuotesnis maistas atrodo laukiniu uogu valgymas (melynes, zemuoges, bruknes, avietes ir t.t..) zoliu, net riesutu ar seklu (su saiku ir tik tam tikru metu laiku) valgymas. Pritariu kiausiniu ar net mesos valgymui (neziurint i gyvunu teises, o tik i mitybine verte), bet tik ne pienui, ypac kai ji vartoja suauges zmogus ir dar taip daznai:/

As tai aplamai netikiu, kad yra toks maistas, kuris idealiai tinka zmogui. Zmogaus organizmas turi puiku adaptacini potenciala, taigi nebloga balansa mityboje ir sveikatoje galima pasiekti ivairiai. Skaiciau, kad tyrinejo ilgaamziu zmoniu mitybos racionus ir gyvenimo iprocius. Nerado jokiu bendru rodikliu! Yra ir sveikuoliu ir rukuoliu ir megeju taurele pakelti. Kaukazieciai zinomi tuo, kad ilgai islieka jaunatviski, sveiki ir gyvena ilgai. O juk ju racione yra labai daug pieno produktu! Tai va, vienintelis bendrumas tarp tu ilgaamziu zmoniu buvo toks, kad visi turejo zema insulina! (atsiprasau, bet dabar nuorodomis negaliu pagristi sios info, nes nepamenu, kur ja skaiciau, bet rasiu ir imesiu cia)
Ir ka turim? Tiek angliavandeniai, tiek baltymai kelia insulina. O riebalai- ne! Taigi ne piene, ne mesoje, ar ju nevalgyme problema. Kazkur giliau reikia kasti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 16:52 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Įdomu, ar iš parduotuvės pirktas svietas yra raw?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 17:12 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Greiciausiai ne.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 17:46 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Ir ka turim? Tiek angliavandeniai, tiek baltymai kelia insulina. O riebalai- ne! Taigi ne piene, ne mesoje, ar ju nevalgyme problema. Kazkur giliau reikia kasti.

baltymai kelia?

Cituoti:
Tačiau netgi tada, kai organizmas nesimaitina, į kraują yra paduodamas tam tikras insulino kiekis, kuris vadinamas baziniu insulino kiekiu. Jis reikalingas, nes nuolat organizme reikia keisti ar remontuoti ląsteles. Bazinio insulino kiekis, išskirtas per parą, yra maždaug toks pats, kaip ir išskirtas valgio metu. Su amžiumi bazinio insulino kiekis irgi auga, nes auga pats organizmas, tai yra didėja beta ląstelių skaičius, o kuo jų daugiau, tuo insulino gamyba didesnė – uždaras ratas.

Bazinio insulino gamybą gali stabdyti tik vienas faktorius – insulino antihormono intensyvesnė gamyba. Toks hormonas organizme yra ir jis vadinamas į insuliną panašiu augimo faktoriumi-1 (IGF-1) arba somatomedinu C. Tai neigiamojo grįžtamojo ryšio hormonas – kai tik šio hormono kiekis kraujyje padidėja, insulino kiekis kraujyje sumažėja beveik iki nulio. IGF-1 gamybą skatina maiste esantis baltymas kazeinas ir slopina baltymais skurdi dieta.

Kas gi gamina šį hormoną? Dirbantys raumenys. Šis hormonas duoda signalą raumenims aktyviai naudoti iš kraujo gliukozę – atliekamam raumenų darbui reikalinga energija. Kadangi IGF-1, kaip ir insulinas, mažina gliukozės kiekį kraujyje, tampa aišku kodėl insulino kraujyje mažėja: jiems negalima vienu metu būti kraujyje – tai nesuderinama su gyvybe, nes gliukozės kiekis kraujyje per daug sumažės. Organizmas taip surėdytas, kad IGF-1 slopintų insulino išsiskyrimą iš beta ląstelių kasoje.

ir taip pasirodo, kad karvės pienas, tiksliau- kazeinas -mums naudingas. Jei pieno baltymai didintų insuliną, vyrui nebūtų pavykę susitvarkyti su insulino perteklium.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 18:28 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Šiauliai
Butent, problema ne gyvuliniame baltyme ar riebaluose, o tai, kad taip maitinanatis reikia iki minimumo sumaziniti energetinius angliavandenius (iki 50-70g per para). Jei nevalgysite kruopu, bei vaisiu virsysti si skaiciu praktiskai neimanoma.
PVZ. Pusryciams - Tarkuotos morkos su burokeliu (260 g + 35 g) + riebalai + Gyvulinis baltymas
Pietums - Salotos (Salotu lapai 140g, Spinatai 40g, Agurkai 120 g, Krapai 4g) su grietine (50g) + riebalai + baltymas
Vakariene - Garintas brokolis (340 g) su sviestu (35g) + baltymas

Jei truksta kcal po valgio galima suvalgyti siek tiek kokosu aliejaus ar kakavos sviesto (10-20 g)

Taigi, per diena suvalgyta apie 50-55 g energetiniu angliavandeniu.

Taciau , jei prie sio raciono pridesim uogas, vaisius, kruopas (kad ir labai mazai na pvz. vid. dydxzio obuoli - tai vien is jo gausime ~30 g ENERGETINIU ANGLIAVANDENIU.)
As nekalbu apie kruopas , o ypac kokias virtas bulves

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 19:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:
Jelena rašė:

baltymai kelia?

rem. naujai tyrimais- taip, kelia.

http://www.second-opinions.co.uk/diabet ... t-fat.html
"To sum up: carbs raise both blood glucose and insulin; protein reduces glucose, but increases insulin; and only fat gives good control over both"
"angliavand. kelia ir gliukoze ir insulina, baltymai mazina gliukoze, bet kelia insulina, o riebalai padeda kontroliuoti ir viena ir kita"
straipsnyje yra nuorodos i tyrimus

o apie sasaja zemo insulino ir ilgaamziskumo siek tiek yra pas Mercola
http://articles.mercola.com/sites/artic ... el-is.aspx
ir galima si punkta patiems panagrineti giliau, kam idomu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 19:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Įdomu, ar iš parduotuvės pirktas svietas yra raw?

tikrai ne. tai gi nesaugu butu. ir laikymo laikas butu mazesnis. musu laikais viskas yra pasterizuojama.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 19:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://blog.progressivehealth.com/low_i ... evity.html
dar neblogas straispniukas apie tai, kad zemas insulinas galetu prailginti musu gyvenima

31 tyrimo dalyvis laikesi raciono, kuriame buvo mazai angliavandeniu, vidutiniskai baltymo ir daug riebalu. insulino lygis krito vidutiniskai 40 proc., taip pat sumazejo kuno svoris, gliukozes lygis, trigliceridai, serum leptin ir T3 (nezinau, kas cia per biesas). diskutuojama, kad visi sie rodikliai turi tendencija kilti zmogui senstant. ju palaikyma zemesneme lygyje galetu padeti nugyventi ilgesni gyvenima. beje, tyrime prie riebalu pamineti butent augaliniai riebalai- seklos, riesutai, alyvoges. baltymai- gyvuliniai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bir 2012, 21:24 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

T3 yra skydliaukės hormonas. Nežinau, kodėl jo sumažėjimas cituojamas kaip naudingu. T3 kiek suprantu turi tendenciją mažėti žmogui senstant, tačiau vistiek turėtų įsipaišyti į ribas. Nes ir į vieną ir į kitą pusę išlipimas iš normos - blogai. Jelena, gaila, kad neturiu daug laiko šiuo metu, bet skaitau Patenaude Raw Food Controversies. Bet iš atsitiktinių paskaitymų supratau, kad jo patirtis yra tokia, kad valgydamas daug augalinių riebalų ir angliavandenių prisisaukė cukraus svyravimus, o po to apsisprendė riebalų valgyt labai mažai. Bet matyt apsisprendimas sumažint iki minimumo angliavandenių galėjo būti kaip vienas iš pasirinkimų, tiek, kad racionas tampa gana skurdus jeigu esi veganas žaliavalgis.

Na šiaip mes lyg ir priėjome tam tikros išvados šioje temoje. Kadangi ant sergančiųjų viskas matosi žymiai greičiau ir aiškiau, tai galbūt ir sveikiesiems būtų naudinga padaryti tam tikras išvadas, jeigu mityba jie siekia sveikatos. Valgant RAF didesnius kiekius, reikia išimti iš mitybos (ar tai minimizuoti) vaisius, uogas ir kruopas. Antraip tokia mityba rodosi neveda į didelę sveikatą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bir 2012, 05:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Papildysiu kai kuriuos diskusijų punktus.

burokėliai turi nudažyt šlapimą, bet jei tai įvyksta anksčiau nei po 4 val nuo valgymo, ar sulčių, tada rodo pralaidumą.

baltymas gliukoneogenezės mechanizmo būdu taip pat kelia cukrų kraujyje, kai jo yra per daug.berods mercola rašo, kad tuo pat metu 'įjungdamas' kortizolo gamybą, ir moškė jums pacituotų kaip tai veda prie disbalansų...

lowcarber'iai po keleto metų balt.rieb dietos vėl užsikelia cukrų, na, gal tie kur mažiau disciplinuoti ir vartoja per daug baltymo...

RAF dominuojanti dieta nėra lengva. kai aplink klesti sirpsta uogos ir vaisiai, kapot vištoms galvas...tik su didelėm sveikatos problemom.
o vaisių daug negalima dėl to, kad ant kasos ir kepenų užverčiamas tragiškas krūvis. fruktozė pasisavinama per kepenis, jei grubiai pasakius ir kelia trigliceridų kiekį kraujyje.

Deja, aš nerandu optimalaus mitybos būdo, visur yra savų minusų. raf sotu, sunkina, rečiau valgoma, daug pavojinga.
augalinis kitokio emocinio atspalvio, neapsunkina, bet nepasotina..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bir 2012, 12:26 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
RAF dominuojanti dieta nėra lengva. kai aplink klesti sirpsta uogos ir vaisiai, kapot vištoms galvas...tik su didelėm sveikatos problemom.

deja, kai ilgiau pabūni be fruktozės, ir po to padauginusi supranti nuo ko ta ŠŠŠ savijauta, lengviau vištai galvą nukirst :lol:, šiomis dienomis skinu ir pardavinėju trešnes kibirais, bet jau nebekyla pagunda jų valgyti .
Na, maniškis to dar nepripažysta, uogas valgo . Tačiau medaus puslitriukas, prakabintas sausio mėnesį, taip ir stovi daugiau nepaliestas. Cukraus per pusę metų iš cukrinės nukabinta gal keletas šaukštų, na kartais svečiai apsilanko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bir 2012, 12:32 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moške, ta pati ŠŠŠ savijauta būna ir perėjus nuo vegan raw į RAF. Toks ŠŠŠ, kad nežinau kiek laiko reikės viską išsilaižyti :) Gaila, kad mūsų dar ten nėra, nupirktume visas tavo trešnes.
Klausyk, bet man kilo toks klausimas dėl tų disbalansų. Kažkaip minėjai, kad jeigu balansas į vieną pusę - vėžio rizika, jeigu balansas į kitą pusė autoimuninės ir ligos ir panašiai. Betgi žmonės su autoimuninėm ir vėžiu serga.? Pagal disbalansų teoriją tai nebūtų įmanoma?

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Lankomumo statistika
Parama forumui