Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas
  Spausdinti

RAF (raw animal food) už ir prieš
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 27 Sau 2011, 16:51 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Klasikinė žaliavalgystė yra veganiška - jokio gyvulinio maisto.Iš pirmo žvilgsnio atrodo tiesiog teisinga ir turbūt nereikia vardinti argumentacijos kodėl nevartotini pieno produktai, mėsa, kiaušiniai, apskritai gyvulinis baltymas.
Paprovokuosiu - kadangi esu marketingistė, labai suprantu, kodėl tokią informaciją platina žaliavalgiai "guru" - jiems tai įvaizdžio dalis.
Tikrovėje gali būti kitaip ir ne visiems gyvulinio maisto atsisakymas garantuos puikią sveikatą , greičiau priešingai.
Jei skaitytume šventą raštą, rastume kad Adomas gyvavo oru, paskui matyt pavalgė ir sugadino viską ateinančioms kartoms. Po tvano žmogui buvo "leista" vartoti gyvulinį maistą bet daugiau nei penkiagubai sutrumpėjo jo amžius.
Hunters-gatherers dietoje mėsa egzistavo, tad kažkokia organizmo funkcija turbūt atrofavosi (tarkim, B12 sintetinimas). Kad pasuktume istorijos ratą atgal, vėl reikalingas laikas.
Aš asmeniškai su savo šeima bevelyčiau būti akmenėliu lavinoje, kuris tą ratą pasuktų. Taigi manau, kad šiame tarpsnyje turėtų būti mažinamas gyvulinių produktų vartojimas, kol tai įgaus kritinę masę (labai filosofiška :roll: ).

Siūlau čia pasidalinti pastabomis, surasta moksliškai argumentuota informacija apie gyvulinį maistą arba kitų žaliavalgių neįvaizdine patirtimi.

Aš pati Raw gyvulinius produktus vartoju saikingai, nes žalias maistas gerokai sumažino norą tai daryti, pavyzdžiui, tapau abejinga pieno produktams, vartotiems prieš metus : kaimiškam sūriui, jogurtui.
Vartoju riebalus (sviestą, grietinėlę), lašinius taip pat. Per kalėdas valgiau karpacio. Matyt būsiu vienintelė forume, dar neatsisakiusi MĖSOS.

Žaliavalgystės pradžioje užkibau už straipsnio " the three generations with vegetarian hygienists" ir jo komentarų.
Siūlau paskaityti jį visiems, kas neskaitė:
http://www.drbass.com/generations.html

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: RAF (raw animal food) už ir prieš
StandartinėParašytas: 28 Sau 2011, 11:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tikrai ne, nesi vienintelė ;) . Seniau nesuprasdavau žaliavalgių informacijoje sakomo teiginio, kad persiorientuoti organizmui (žmogui) į žaliavalgystę prireikia nuo pusės metų ir ilgiau. Mąstydavau,kad pabundi ryte ir jau esi žaliavalgis, :lol: bet ne, bent man dar daug darbelio reikia įdėti, norint susiformuoti tinkamą elgesį pasikeitus aplinkai, nes kai svečiuojuosi, tai dažnai susigundau mėsyte.
Kalbant apie mėsos vartojimą, tai mane klaidina srautas skirtingo pobūdžio informacijos. Vieni įžvelgia naudingąją pusę, kiti liepia atsirinkti, treti uždraudžia. :?: Tai tuo klausimu neturiu dar susiformavusi konkrečios nuomonės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Sau 2011, 18:52 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kadaise labai patiko mesa, pieno produktai, saldumynai, alkoholis, cigaretes, na... toliau neminesiu gal.. :-)

Galiu is savo mazos patirties pasakyt, kad svarbiausia neskubeti ir neklausyt aklai (tai mano pagrindines klaidos) to, ka sako kiti, net jei jie turi daugiau patirties negu jus sioj srity. Kaip ten bebutu - ar sveika valgyt mesa ar ne - saves nepriversi, neapgausi. Todel galiu patart dometis, nebijot rizikuot (proto ribose! Ka tai reiskia? Pasikliaut savo nuojauta) ir neskubet.
Kadangi kiekvienas zmogus daugiau ar maziau, bet yra unikalus, kitu zmoniu patirtis gali tiesiog netikti.

Jei bijot rizikuot savo sveikata (ir tai normalu!!) arba tiesiog nenorit saves kankint (nes tai zaloja psichika - zinau is savo patirties), patarciau saves nespaust su jokiais terminais ar rezultatais - jusu kunui jie tiesiog negalioja, todel mylekit ji ir gerbkit, elkites, kaip su draugu - nuolat galvokit ka valgot, kaip valgot, kokiais kiekiais, kada ir kodel. Ir manau viskas bus OK. Nauji dantys gal ir neisdigs, uztat ir esamu neprarasit.

Tai tiek :-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Sau 2011, 22:48 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaimas
Gerus 10 metelių esu etinė vegetarė (nemaža dalis to laiko - veganė), ir juokingiausia yra tai, kad nukeliavus iki žaliavalgystės iš naujo stipriai permąsčiau (ir tebepermąstau) gyvūninių produktų vartojimo klausimą. Bet tikriausiai šios mintys kyla ne dėl mitybos pokyčių, o dėl to, kad vis dažniau pagalvoju apie motinystę, ir tikriausiai yra visiškai natūralu pradėti atsargiau žiūrėti į mitybą.
Kol kas neturiu jokių išvadų, tačiau visai nenustebčiau, kad išauš diena, kai racioną papildysiu kad ir tais pačiais kiaušiniais (labai natūralus produktas visaėdžio padaro mityboje). Man įdomiausi yra "moksliniai" argumentai, o ne biblijos, vedos ar pan. T.y. tai, ką mes "žinome" apie žmogaus mitybos istoriją, ir, deja, šie argumentai ne visai į naudą veganams.
Tačiau kol kas manyje laimi etiniai įsitikinimai (kurie, šiaip jau, tėra iliuzija: mano įsitikinimu, koks šiaurietis klajoklis žmogelis, mintantis elniais yra šimtąkart labiau veganas už mane, sėdinčią prie kompiuterio, kurio gamybos procesas yra neįsivaizduojamai destruktyvus gyvosios gamtos atžvilgiu.. bet juk mums paprasčiau tai pamiršti, ar ne? Juk taip malonu manyti, kad nieko nežudai..) Taip pat imtis reformų neskubina ir tai, kad gerai jaučiuosi, nepaisant netrumpo stažo be gyvūninio maisto. Antra vertus, yra dalykai, kurie išlenda po 20, 30 metų, arba atsiliepia vaikų ar net anūkų sveikatai, ir tai verčia lanksčiau į viską pažiūrėti, ypač jei esi ne draugas papildų industrijai.
Nežinau, kiek čia į temą, bet pasidalinau... Ačiū Serbentinei už gražią pradžią, aš vis pagalvodavau, kad reikia užvesti diskusiją šia linkme, bet vis nesusiformuluodavo sklandžiai :}

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Vas 2011, 08:23 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
ieva rašė:
Tačiau kol kas manyje laimi etiniai įsitikinimai (kurie, šiaip jau, tėra iliuzija: mano įsitikinimu, koks šiaurietis klajoklis žmogelis, mintantis elniais yra šimtąkart labiau veganas už mane, sėdinčią prie kompiuterio, kurio gamybos procesas yra neįsivaizduojamai destruktyvus gyvosios gamtos atžvilgiu.. bet juk mums paprasčiau tai pamiršti, ar ne? Juk taip malonu manyti, kad nieko nežudai..)

Bet jei ir sėdi prie kompiuterio, ir kramtai elnieną... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Vas 2011, 11:13 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kasteneina rašė:
Bet jei ir sėdi prie kompiuterio, ir kramtai elnieną... :)

O jei bananą (pakeliam rankas, kas nevalgom bananų)? Visvien pralošiam gamtosauginiu požiūriu prieš vietinį (ypač laukinį) gyvūninės kilmės maistą. Antra vertus, užsispyrus galima verstis ir su augaliniu vietiniu maistu, ypač jei yra galimybė/nesitingi kažką pačiam augintis, rinkti, pasiruošti žiemai :} Bet mes krypstam nuo temos, nes ji labiau orientuota į sveikatą, m?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Vas 2011, 12:13 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Čia yra ilgus metus biochemijos institute dirbusios medikės, praktikuojančios natūrapatijos gydymo metodus Marvos Oganian paskaitos. Paskaitos šiaip bendrai apie sveikatą, bet yra labai aiški, tiksli ir suprantama info, kaip gi tas gyvulinis baltymas "elgiasi" mūsų organizme. Patinka tai, kad žmogus nieko nefantazuoja, nepritaraukia už ausų jokių faktų, bet kalba iš kūno biochemijos pozicijų. Trumpai jos poziciją dėsčiau temoje apie žalius kiaušinius.

http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/293/
http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/294/
http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/295/
http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/296/
http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/297/

Šiaip, ji yra kategoriškai prieš mėsą. Iš gyvulinių produktų rekomenduoja trynius ir riebius pieno produktus (sviestas, grietinė, grietinėlė), nes jose mažai pačio baltymo ir daug riebiųjų rūgščių, kurių augaliniai produktai gali stokoti. Jos nuomone, augaliniai produktai, ypač lapinės daržovės ir "piktžolės" aprupina mus puikiai visomis reikalingomis aminorūgštimis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bal 2011, 17:30 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Pasidalinu informacija kaip patikrinti pieną. Kiek domėjausi, labai svarbu, kad karvė nesirgtų mastitu ir ypač slaptu, nes po juo gali slėptis net ir auksinis stafilokokas.
Na nors ir tikim kad žaliavalgių organizmas stiprus, visko būna.

Yra toks reagentas pavadinimu MASTESTAS, kurio buteliukas kainuoja 3,5 Lt. Nusipirkau išbandyti, nes pieno produktus saikingai vartojam, bent kol kas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Bal 2011, 12:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ir siaip, sergancios karves grietine, grietinele, jogurtas tysta. Jeigu paimti ir pamaisyti, ir pakelti sauksta pilna sio gerio, nutys kaip siulai tokie. Bet aisku, geriau nusipirkti testa, nes tas produkto tasumas, tai jau rimto uzdegimo pasekmes, tas produktas buna su puliais.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bal 2011, 12:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

as tai apie mesa noreciau pratesti... nutariau grazinti ja i savo raciona tam laikui kol atsistatys gelezis kraujo serume (virta jautienos liezuvi, jame lyg ir daugiausia gelezies). augalines kilmes gelezis sunkiai pasisavinama zmogaus organizme anot siuolaikiniu mediku. ir cia kyla klausimas kaip gi gyvuoja devynios galybes vegetaru ir dar tiek pat veganu, zaliavalgiu...? manau reikia laiko kol organizmas susivoks ir ismoks pasisavinti augalines kilmes gelezi. kaip jums atrodo?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bal 2011, 06:04 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Iš žmogaus mitybos istorijos(Ievai kaip tik pritiks)

Stačiatikių gavėnia-50 dienų griežtai veganiškos dietos. Daugumoj be svarstyklių,be vitaminų-mineralų lentelių(o tiesiog nėr kada,ne tas rūpi ir pan.). Nėščioms,žindančioms,mažamečiams,ligoniams neprivaloma,bet ir jie daugumoj pasninkauja! Iš solidarumo su šeima,iš tikėjimo. O tikėjime jau 20 metų stebime atgimimą. Restoranai verkia-per Gavėnią tragiškai smunka pelnas. Bet! Medikai nekonstatuoja masinės hospitalizacijos dėl geležies,B12 trūkumo anemijos taip maždaug prieš Velykas... 50 dienų pasninko! Klausimėlis:ar organizmas persiorientuoja per tokį trumpą laiką, ar naudoja sukauptas atsargas? Pasibaigus atsargoms(po kiek dienų tai būtų?),privalėtų persiorientuoti. O kiek gi atsargų turės nėščios,žindančios? Bet jos masiškai linksmai sau pasninkauja iki Velykų,gydytojams nesisakydamos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bal 2011, 09:18 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilgut, 50 dienų - tai labai nedaug. B12 deficitas daugumai neva pasireiškia po 4-10 veganavimo metų.. Juokiaus aš iš tų B12 gąsdinimų, iki tol, kol dėl padidėjusio jautrumo, mieguistumo nepasidariau tyrimų, parodžiusių deficitų deficitą. Tai buvo prieš porą metų, dabar nesityriau, nes jaučiuosi puikiai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bal 2011, 09:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

4 metai? Dėkui,Ieva,už gerą žinią. Geležies sankaupų,tikėsimės,irgi pakanka 50-čiai dienų. Bet kiekvienas sukaupęs vis kitokį rezervą? Manau,neprotinga būtų atmesti mintį,kad žmogus geležį puikiai įsisavina iš augalų be gyvūninio maisto pagalbos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Bal 2011, 15:40 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As manau, kad del gelezies pasisavinimo is augalinio maisto, tai tikrai imanoma, nors visi zmones skirtingi. Kad gelezis is augalines kilmes produktu pasisavinama blogiau negu is gyvulines tai tiesa. Todel reiktu labai derinti maista ir kasdiena suvalgyti ne viena ir skirtinga gelezies turinti augalu, darzoviu, vaisiu porcija. Butina salyga-vitaminas C. Be jo gelezis beveik nepasisavinama. Taip pat pieno produktai. Jie labai trugdo pasisavinti gelezi. Jeigu juos vartojate kasdien, tai tuomet reiktu vartoti, tarkim, vakare, o gelezi-ryte. Arba atvirksciai. Kad butu kuo didesnis laiko tarpas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bal 2011, 21:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Manau,neprotinga būtų atmesti mintį,kad žmogus geležį puikiai įsisavina iš augalų be gyvūninio maisto pagalbos.

Dėl geležies veganinėje mityboje aš visiškai nesijaudinu :) Tai ką sakiau - sakiau tik apie B12.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2012, 20:55 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip nutiko, kad norėdami išvangti atvežtinių vaisių, šiuo metu padidinome gyvūninių baltymų dalį racione. Bet štai man klausimas tiems, kurie irgi tą padarė: Jelena, Serbentine, Silver??? Kiek skaičiau rašėte, jog pasijutote geriau.
Deja aš po valgio jaučiuosi blogiau. Vienas puodelis pieno dar nieko, bet du puodeliai pieno ir jaučiu pradžioje pykinimą, paskui suplazda širdis ir galiausiai pauntu šiokį tokį smaugimą skyliaukėje. Ir negana to, blogai jaučiuosi ir nuo kiaušinių, ko anksčiau nebūdavo. Kadangi mėsos vis dar daug nevelgau, tai apie mėsą negaliu pasakyti nieko, nebent tai, kad labiau troškina negu visada. Bendra savijauta nepablogėjo dar, bet atsirado toks tarsi nepasisotinimas, noras vėl valgyt. Atrodo tarsi negera, pykina, o valgyt visvien kažko norisi. Ir norisi kažko saldesnio...
Čia detoksikacija ar kas? :lol: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 06:21 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Mano racione žalias gyvulinis baltymas ( sūris, vytinta mėsa, tryniai) sudarydavo apie 4-5% pagal kalorijas pirmus žaliavalgystės metus, gyv. riebalai turbūt apie 25 proc (sviestas, grietinėlė, lašiniai, paskui metus lašinių bei mėsos nevalgiau)bandžiau mažinti.
negaliu objektyviai pasakyti gerų ir blogų rezultatų, nes visą tą laikotarpį žindžiau. veganiškai maitintis neįstengdavau, nes nuolat jausdavausi alkana, o tai mano nuomone reiškė netenkinančią mitybą.
apie tai, kad gyvulinio baltymo užkėlimas nuo ~7 iki ~20 proc mano vyrui padėjo atsistatyti jau rašiau. sulig šiuo įvykiu suabejojau, ar pas visus gerai įsisavina baltymą iš riešutų ir daigintų ankštinių.
ir tuo pat metu esu tikra, kad toks kiekis termiškai apdoroto baltymo yra net kenksmingas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 06:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Žalias kurmis rašė:
Taip nutiko, kad norėdami išvangti atvežtinių vaisių, šiuo metu padidinome gyvūninių baltymų dalį racione. Bet štai man klausimas tiems, kurie irgi tą padarė: Jelena, Serbentine, Silver??? Kiek skaičiau rašėte, jog pasijutote geriau.
Deja aš po valgio jaučiuosi blogiau. Vienas puodelis pieno dar nieko, bet du puodeliai pieno ir jaučiu pradžioje pykinimą, paskui suplazda širdis ir galiausiai pauntu šiokį tokį smaugimą skyliaukėje.
Čia detoksikacija ar kas? :lol: :lol:
aš manau, tai organizmo persiorientavimas.

didindama baltymo, jaučiau panašius simptomus: troškino, sunkumas, noras gaivių vaisių (bet tikrai jau 'kažko dar' nebenoriu), dabar ir paplazda širdis.
smaugimą gerklėje taip pat turėjau, bet tuo metu labai žaliavalgiaudama buvau įsitaisius gastritą ir gerl bei pavartodavau kavą. kavos atsisakymas sumažino 'smaugimą' o pamažinti maisto kiekiai jį pašalino. Beje smaugia vėl jei pavalgau didesnę porciją. tai šitą aspektą tikrai sieju su netinkana mityba.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 06:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Širdies plazdėjimas.
radau parašyta, kad mažėjant insulino išsiskyrimui prie tokios dietos, su šlapimu netenkama daug kalio ir magnio, todėl kažkurį laiką reikia pavartot papildus.
šios rekomendacijos autorius Ron Rosedale paaiškina, kad būtent todėl darant baltymų -riebalų dietos tyrimus, gaunami neigiami rezultatai-dalis tiriamųjų pradžioje jaučiasi blogiau, nei angliavandenių dietoje, suprastėja jų šlapimas.
Kai dvi savaites ruošiausi tirtis pas unimed, mano šlapimas tapo vandeniu, aišku nustatė patologiją ir rekomendavo kalį magnį. tuomet aš dar šio mechanizmo nežinojau.
Išvada: kai kuriems žmonėms yra pereinamasis laikotarpis.
dar-šviežio pieno aš nevartoju, negaliu nusakyt savijautos, daug žmonių jo netoleruoja ir prastai virškina.F

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 06:54 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Taigi šiai dienai aš esu už RAf, o tinkamas kiekis yra individualus.
dar labai svarbu, kad įsivertintumėte vitaminus ir mineralus. pagal grynus skaičius, didėjant raf racione ir atsisakant sėklų riešutų (tariant kad viskas įsisqvinama iš jų),o jei dar ir visai be uogų vaisių, kai kurių vitaminų ir mineralų tragiškai mažai ir turbūt pasekmės pasijaus vėliau, kaip ir baltymo trūkumas žaliavalgėje mityboje.
Vis vien būtinas geras kiekis min 200 g žalumynų kasdien.
Nebent tikite, kad vit c gaminsis trakte kaip pas žvėris mėsėdžius ir eskimus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 07:16 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
Serbentine, o kaip surenki tiek raw baltymo vienam pavalgymui? tarkim, jei vienam kartui reiktu apie 30 gr. gryno baltymo. zaliu tryniu turbut reiktu 5-7 kad tiek surinkti?..
as taip pat "sunkiai" jauciuos, ir sakyciau ne smaugia, o dusina. gal tikrai del kavos ;) , o gal per dideli baltymu kiekiai vienai porcijai...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 08:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
30 Gr baltymo būtų 150 gr sūrio, ar 4 kiaušiniai, ar apie 10 trynių. Aš valgau daugiau sūrį nei kiaušinius, o trynių per kartą galiu max 4.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 08:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
radau parašyta, kad mažėjant insulino išsiskyrimui prie tokios dietos, su šlapimu netenkama daug kalio ir magnio, todėl kažkurį laiką reikia pavartot papildus.

mano vyrui mėšlungis reiškėsi paskutinius 3-5 metus, negelbejo nė magnio gėrimas. Perėjus į kitokią mitybą, mėšlungis dar labiau sustiprėjo. Atsikratė Panangin (kalis -magnis) pavartojęs vos keletą dienų.

Cituoti:
Kai dvi savaites ruošiausi tirtis pas unimed, mano šlapimas tapo vandeniu, aišku nustatė patologiją ir rekomendavo kalį magnį.

šlapimas kaip vanduo (paviršiaus įtempimas ir tankis), yra tavo disbalanso, o ne prieš tyrimą pakeistos mitybos pasekmė. Tai dėl mažai pralaidžių membranų.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2012, 12:47 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Vis vien būtinas geras kiekis min 200 g žalumynų kasdien.
Nebent tikite, kad vit c gaminsis trakte kaip pas žvėris mėsėdžius ir eskimus.

Serbentine, dėkui, kad pasidalinai patirtimi. Gal kada nors rasiu laiko ir aš išsamesniems tyrimams arba Moškės paprašysiu ;) nes gyvenu dabar pajūryje vasarą arba į Kauna nuvažiuosiu. Nes atsitiktinai kažką pamatavus vis konstatuoju, kad pas mane anabolinis nukrypimas, bet pagal ligas turėtų būti gilus katabolinis. Tad su riebalais iš viso nežinau, į kurią pusę pulti, kol neišsityriau. Nuspredžiau jų vengti, nors grietinės man labai norisi, skanu :). Tik padidinau kol kas baltymus, kad išvengt nuolatinio bananų žiaumojimo. Šiame etape labai mažinti žalumynų nesiruošiu, juolab kad pagal tradicinę mediciną man reikia daug valgyt šviežių kopūstų, brokolių ir ridikų, juos ir kemšu. Beje neturiu noro kol kas atsisakyti ir šviežių skanių vasaros uogų, kurios iš dalies dabar gali pakeisti atvežtinius vaisius.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Bir 2012, 22:51 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kadangi šiame forume matau, jog tapo tendencija migruoti prie žalio gyvūninio maisto, tai galbūt šita mano žinutė kai ką paskatins neskubėti.

Kai pas mus atsirado namie žalio pieno, tai ėmiau nesusilaikyti jo neparagavus, tai rūgusio, tai šviežio, tai varškytės. Tad prieš keletą savaičių mano antikūniai prieš skydliaukę (man tiroiditas) šoktelėjo iš normos (17) į 135. O paskutinę savaitę gana daug valgiau žalio pieno produktų (grietinė, šviežias pienas, varškė), kiaušinių. Mėsos labai nedaug. Na ir štai greitas rezultatas - antikūniai jau 305, skydliaukėje naujas mazgas ir po pusės metų pertraukos vėl grįžtu prie skydliaukės hormonų. Nutariau šito eksperimento nebetęsti, nes kaip jaučiuosi, tą rodo ir tyrimai. Nuo pieno, grietinės jaučiuosi blogai. Kol kas tik kurį laiką pavalgius, tačiau visvien tai mane nervina. Bet kai valgau pieną, blogai jaučiuosi ir nuo kiaušinių. Kadangi mėsos daug nevalgau, tai nelabai ką galiu pasakyti, nebent tai, kad net nuo nedidelio kiekio troškina. Tiek, kad aš negaliu jos prisiversti valgyt visiškai raw. Na kol kas manęs kol kas nelabai įtikina tai, kad atsiskleidžia kažkokie disbalansai ar panašiai. Jeigu man pavyktų vėl grąžinti antikūnius į normą ir ilgą laiką juos išlaikyti normoje, tuomet skyliaukė pailsėtų, dalis ląstelių atsinaujintų ir galbūt būtų galima ekperimentuoti, o dabar kažkaip visgi matau, kad visos atvežtinės daržovės ir vaisiai buvo man geriau negu šiuo metu sveikas kaimiškas žalias gyvūninis maistas. Na dar galima bėdas suversti stresui, kadangi sirgo dukrytė, bet kiek pamenu kai antikūniai buvo normoje neseniai buvo persirgęs sūnus ir gana sunkiai.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Ši tema užrakinta, jūs negalite redaguoti pranešimų arba atsakinėti į juos.  [ 602 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute