Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Kitas
  Spausdinti

Re: (paleo) High fat low carb mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Gru 2012, 14:51 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Dar biški apie eskimus ir mus. Jeigu imam, kad tai, ką jie valgo yra sveika ir pavyzdinga ir kaip tik ir mums, tuomet keletas minčių apie tai.

Jų įprastai valgomi aliejai pagal wikipediją yra Beluga Whale oil ir Bearded Seal oil.

Pagal šitą eskimų vidutinis suvalgomas riebalų kiekis yra 185 g. http://books.google.lt/books?id=xHYxSHr ... ke&f=false

100 g Beluga Whale oil yra 54 g mononesočiųjų riebalų. http://nutritiondata.self.com/facts/ethnic-foods/8084/2
100 g Bearded Seal oil yra 47 g mononesočiųjų riebalų. http://nutritiondata.self.com/facts/ethnic-foods/8113/2

Taigi, pagal šiuos duomenis, eskimai vidutiniškai per dieną suvalgo apie 87-100 g mononesočiųjų riebalų.

Kokio maisto ir kiek man reikėtų suvalgyti, kad suvalgyčiau tiek mononesočiųjų riebalų, kiek jų suvalgo eskimai?
Alyvuogių aliejus. 100 g yra 73 g mononesočiųjų riebalų. Turėčiau suvalgyti 120-137 g. http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/509/2
Lazdyno riešutų aliejus. 100 g yra 78 g mononesočiųjų riebalų. Turėčiau suvalgyti 111-115 g. http://nutritiondata.self.com/facts/fats-and-oils/593/2
Lazdyno riešutai. 100 g yra 45 g mononesočiųjų riebalų. Turėčiau suvalgyti 193-222 g. http://nutritiondata.self.com/facts/nut ... cts/3116/2

Vakar kaip tik apie tai galvojau ir nusipirkau alyvuogių išspaudų aliejaus, nes pigiausias, nes dabar taupau pinigus, kol dar nedirbu. Ir mano paties nuostabai šiandien iki pietų nieko nevalgius, per pietus suvalgiau apie 100 g o gal ir biški daugiau to aliejaus. Buvo labai skanu ir pyliau ir pyliau į bliudelį ir valgiau su pekino salota, mirkydamas ją į jį. Valgiau kol buvo nebeskanu. Tada dar valgiau sviesto ir įdomu tai, kad suvalgiau apie 10-20 g 60 proc. riebumo ir buvo nebeskanu. Tai sutampa ir su eskimų suvalgomų sočiųjų riebalų kiekiu, kadangi jie jų valgo maždaug tiek:

Beluga Whale oil 100 g yra 14.5 g sočiųjų riebalų.
Bearded Seal oil 100 g yra 10.9 g sočiųjų riebalų.

Tai 185 g atitinkamai yra 26.8 g ir 20.1 g sočiųjų riebalų.

O aš suvalgiau apie 5-7 g sočiųjų riebalų, jeigu žiūrint į 81 g riebumo sviesto sandarą. http://nutritiondata.self.com/facts/dai ... ucts/133/2
Tai panašiai, bet ir mažiau galbūt dėl to, kad prieš tai ne vieną dieną valgiau daugiausia sočiuosius riebalus iš grietinės ir sviesto. O gal dar suvalgysiu ir šiandien. Grietinės nebevalgau, nes nuo tos virto pieno man užsikemša kvėpavimo takai ir labai nemalonu. Tai dabar vien sviestą. Tai va. Tokie reikalai. Tai jeigu valgyčiau kaip eskimas pagal riebalų kiekius, tai turėčiau kas dieną suvalgyti apie 120-130 g alyvuogių aliejaus ir apie 50 g 82 g riebumo sviesto. Ir dar kažkiek tai alfa linoleno riebalų iš linų sėklų aliejaus ar linų sėklų, nes eskimai suvalgo jų kas dieną maždaug tiek:

Beluga Whale oil 100 g yra 8.8 g alfa linoleno. Tai 185 g yra 16 g.
Bearded Seal oil 100 g yra 28.5 g alfa linoleno. Tai 185 g yra 52 g.

Tai tiek. Dabar man įdomu ar taip ir bus, kad kas dieną suvalgysiu tiek alyvuogių aliejaus ir tiek sviesto. Laimingai.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 20 Gru 2012, 17:04 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Bet karočia toks grybas gavosi, kad jau keturias valandas po to aliejaus prisivalgymo šalta visam iš vidaus ir stovi viskas skrandyje ir galvą biški skauda - tai 8--> gavosi :D

Nu va po 5 valandų jau šilčiau ir nebebloga, bet galvą dar skauda. Ar aš norėčiau kas dieną patirti tai? Tikrai ne. Matyt augalų ir gyvūnų riebalai, kad ir mononesotieji, ne tas pats 8--> :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Gru 2012, 23:27 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Po to kai high fat dieta vos manes nesunaikino, tai bandau ieskoti atsakymo kodel vieniems ji isganinga, o man svelniai tariant visiskai netiko... Kai skaitau Metobolic Typing Diet, tai prisimenu anksciau kazkieno, berods Serbentines, minetas frazes Crabo Type, Protein Type...Bet labiau tame niekas nebuvo pasikapstes. Toje knygoje yra toks ir preliminarus testukas, kuri atlikus gaunasi, kad esu aiskus Carbo tipas. Ten dazniausiai klausiama kaip zmogus jauciasi uzvalges vieno ar kito daikto ir pagal tai deliojami taskai ant i. Bet idomu, kad Carbo tipas vadinasi slow oxidizer, kai pagal Unimed tyrimus gavosi, kad esu Fast oxidizer, nes turiu glikogenini disbalansa....
Bet jeigu as esu Carb tipas, tai paaiskina, kodel vaisine dieta man gerai veike ir labai neigiama efekta dave daug riebalu. Neseniai masciau, kad kad normaliai jauciuosi su dieta 60angl/40balt/10rieb. O dabar apstulbau kai perskaiciau, kad idealus santykis Carb tipui beveik toks ir yra - 60/35/15. Bet kaip suprantu pagal Unimeda si teorija negalioja... Jie ten rodosi visus disbalnsus gydo tik low carb pagalba...

Dar paaiskejo viduriavimu priezastys. Medikai aptiko per daug e.coli. Labai patiko joms high fat'as. Del tos e.coli buvo didelis surmulys, bet kaip suprantu ja turi beveik kiekvienas, kaip ir candida, tik esme, kad kitu bakteriju disbalansas leidzia jai arba neleidzia karaliauti. Bendrai priimta, kad kai valgai low carb, tai blogiems mikroorganizmams nera terpes bujoti. Taigi busiu grynas pavyzdys, kad tai netiesa. Jeigu zmogui netinka maistas, tai ir yra visos salygos blogiems mikroorganizmams bujoti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2012, 13:48 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pridedu testuka jeigu kam idomu. Jie turi ir komercini, mokama, daugiau klausimu ten. Bet man abudu testukai parode ta pati - esu garantuotas carb tipas. O high fat/low carb idealiai tinka TIK protein tipo zmonems. Jie ir patiria sekme su sia mityba. Mixed tipas irgi turi sansu.
Beto ten visa knygos mintis, kad kiekvienas yra labai individualus ir visokie testukai tai tik atsispyrimo taskas. Paskui reikia labai sekti save kaip jautiesi po kiekvieno valgymo ir bendrai. Bandyti isimti ir prideti produktus kol pasieki optimuma nepaisant kas ka berekomenduotu.

Na tikiuosi as jau pamazu atsigaunu :) Ir galva nebesvaigsta, ir viduriavimas baigesi, atgavau svorio +2kg ir nuo 17.00 nebetraukia i lova juodai, naktimis nebeprakaituoju ir nebetraukia koju meslungis. Na be abejo as jau nebesistengiu laikytis high fat ir kitiems nerekomenduoju, kuriems ji aiskiai netinka.

Prikabinti failai:
testukas.zip [182.22 KiB]
Atsisiųsta 58 kartus(ų)
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2012, 15:40 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
pasidariau ir as si testuka del idomumo - gavausi mixed type. Ka tai reiskia, velnias zino ... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2012, 16:45 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silver79 rašė:
pasidariau ir as si testuka del idomumo - gavausi mixed type. Ka tai reiskia, velnias zino ... :)

Trumpai tariant, gali efektyviai deginti ir riebalus, ir baltymus, ir angliavandenius. Neturi problemu nei su riebalais, kuri turi carb tipas, nei su angliavandeniais, kuri turi protein tipas. Taciau rasoma, kad efektyvu santyki sau turi susirasti pats. Tikiuosi ir susiradai.

Ten dar patariama, kaip ieskoti sau optimalaus carb/prot/fat santykio. Pradzioje ismesti is viso angliavandenius, pagyventi be ju, kad suzinotum kokia savijauta. Po to palaipsniui didinti angliavandenius ir stebet kaip keiciasi savijauta. Tam tikrame taske savijauta turetu pradeti blogeti, - zenklas, kad per daug angliavendeniu. Rasoma, kad tiek per mazai, tiek per daug angliavendeniu duoda tokia pacia - bloga savijauta. Bet nemanau, kad tau verta isradineti dvirati jeigu ir taip gerai jautiesi. Cia tiems, kuriems musu mylima low carb neveikia :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Gru 2012, 16:26 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O Žalias Kurmi, kas tu pagal zodiako ženklus? Arba kitaip sakant, ar tau patinka daug judėti, greitai ar nedaug ir lėtai. Įdomu dėl to, kad yra skirtingas žmonių greitis ir judėjimo poreikis pagal prigimtį ir dėl to ir maistas kitas tinka. Pavyzdžiui, bent aš kaip paskutinės dienos skorpionas, esu tingus tingus iš prigimties (nepaisant to, kad esu vidutinio sudėjimo) ir man labai patinka negreitai judėti, sėdėti ir sėdėti ir sėdint dainuoti kad ir visą dieną, būti namie sau ramiai ir kartais pajudėti aktyviai ('kartais' netinka tik mylėjimuisi). Ir man labai tinka ir patinka valgyti daugiausia riebalus ir tada jaučiuosi labai gerai, o kai valgydavau daugiausia angliavandenius, jausdavausi labai negerai. Mano mama ir kelios pažįstamos merginos yra vandenės ir jos puikiai jaučiasi valgydamos daugiausia angliavandenius (vaisius, grūdus, bulves), nes bent tos vandenės (smulkaus ir vidutinio sudėjimo) iš prigimties daug juda - daug daug visą dieną. Dėl to joms tinka angliavandeniai - greitas kuras. O riebalai yra lėtas kuras. Hipotezė: greitas kuras (angliavandeniai) iš prigimties greitiems, daug judantiems žmonėms ir lėtas kuras (riebalai) - iš prigimties lėtiems, nedaug judantiems žmonėms bei tarpiniai variantai.

Taigi, vėl reikia grįžti prie to, kad reikia žiūrėti, kaip mes jaučiamės, valgydami tą ar aną maistą, kad žinotume, kokio maisto mums reikia pagal savo prigimtį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Gru 2012, 18:51 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Taigi, vėl reikia grįžti prie to, kad reikia žiūrėti, kaip mes jaučiamės, valgydami tą ar aną maistą, kad žinotume, kokio maisto mums reikia pagal savo prigimtį.

Tai nuo to mes niekur nebuvom pabėgę, bent jau aš. Tikrai reikia žiūrėt kaip jaučiamės. Gal per ilgai užtempiau su paskutiniu eksperimentu, bet labai tikiuosi, kad nieko fatališko man nenutiko.

Darvienas, aš esu tingi kaip meška. Iš prigimties. Iš vežimėlio išsiropščiau kai buvau dviejų su viršum ir tai prašydavau, kad mane visi neštų ant rankų, greit pavargdavau. Mokykloje sportinių normatyvų nesugebėdavau įvykdyt, bet buvau gudri kaip lapė, tai sugebėjau susiorganizuot spec. grupę, kur reikėjo dirbti pusę krūvio. Gal ir ne tik tingi, bet ir energijos stygius... nežinau. O riebalai mane žudo ir taip būdavo visą laiką. Todėl instinktyviai laikydavaus low fat varianto, kas vėlgi panašu, kad prie gero nepriveda. Kažkiek sveikų riebalų visgi reikia tik reikia rasti ribą, kiek man jų reikia realiai. Bet carbai tai mane kūrendavo visuomet.
Neseniai dariau echo, prašiau, kad labai įdėmiai apžiūrėtų tulžies pūslę, ar ji kokia nors nenulinkusi, nėra akmenų ar pan... sakė, kad su tulžies pūsle viskas normaliai.
Aš esu avinas pagal zodiaką. Ar tai ką nors reiškia nežinau, šita sritim visai nesidomiu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Gru 2012, 20:08 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Gali būti, kad visai nusišnekėjau su savo teorijom. Bet tai jeigu tau ant carbs gerai, tai gerai. Nors man nesueina tas dalykas, kad kaip gali būti, kad mums reikia skirtingo maisto, jeigu mūsų protėviai valgė daugiausia gyvūnų riebalus ir mėsą ir jeigu tai yra mūsų maistas. Tos pačios rūšies gyvūnams reikalingas skirtingas maistas. Man šitas nesueina kaip taip gali būti, nes kiek žinau kiti gyvūnai tai tą patį valgo tos pačios rūšies. Suprantu, kad dėl didelio kiekio carbs valgymo riebalų didesnis kiekis neigiamai, nes įpratę apdoroti daug carbs, o riebalų nedaug ar kaip ten yra. Bet turėtų keistis mažinant carbs ir valgant daugiau fats. Man irgi pasikeitė. Dabar carbs išvis beveik nereikia. Nu kokį obuolį kas kelias dienas, bet ir tai nėra kad labai patinka, kai labai saldų valgau. Spanguolės patinka. Bet ne staiga nutraukiau, o gavosi, kad mažinau, nors ir stengiausi iškart, bet nesigavo, gal natūraliai, kad dar negalėjau tiek daug riebalų sudorot. Tai va. Gal nuoseklus mažinimas angliavandenių tiktų tokiu atveju, kad nuosekliai pereiti prie riebalų. O gal tik nuoseklus ir yra tinkamas ir būna. Nežinau, kaip kitiems, orkai, silveriui, serbentinei, ar kas dar taip valgo, ar iškart nebevalgė ir viskas tvarkoj, ar galėtų pasakyti, kad iš tiesų vyko mažinimas iki carbs ate.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Gru 2012, 20:36 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Man šitas nesueina kaip taip gali būti, nes kiek žinau kiti gyvūnai tai tą patį valgo tos pačios rūšies.

Mano tetos pirmasis katinas lakdavo pieną. O antrasis katinas nežiūrėdavo nei į tą pusę. Ėsdavo tik žalią žuvį ir pirktus ėdalus.
Mano tetos pirmasis šuo buvo visaėdis. Ėsdavo duoną, bulves, mėsą, etc. O kitas šuo ėsdavo daugmaž šunišką maistą, mėsą, kaulus ir pan...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Gru 2012, 19:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Šiandien prisiminiau apie mitybą pagal kūno sudėjimą (došas) ir pasiskaičiau, ką man kaip maždaug vidutinio tipo bernui reikia valgyti. Nu ir sužinojau, kad netinka žuvys, netinka jautiena ir kiauliena, netinka kiaušų tryniai (baltymai nebepatinka), o tinka vištiena ir kalakutiena. O iš pieno gaminių, tai pienas ir nerūgšti grietinė, grietinėlė, sviestas. Tai išgėriau pieno, suvalgiau virtų vištienos sparnų pusę kilo. Sutaršiau kaip laukinis.
Dar paragavau grietinėlės 35 riebumo, bet nepatiko - per saldi, per riebi. Paprasta grietinė labiausiai patinka, bet panašiai 20 riebumo (Martelės). Sviestas nepatinka - per riebus. Kartais truputį. Ir dar šiandien pirkau žalių lašinių - buvo neskanu. Paviriau - biški geriau, bet vistiek neskanu ir per riebu. Nutariau valgyti pieną (vakare, nuo 7, kaip rekomenduoja dienos režimo knygoj - juolab, kad vakarais nuo vaikystės ir iki dabar norisi atsigerti ir gerdavau pieną kiekvieną dieną) ir grietinę bei vištieną ir kalakutieną (abi jos labai skanu biški pavirus) ir žiūrėti kas bus.

Va ką norėčiau kitais metais rasti po egle dovanų, tai orkaitėj ant bonkos keptą vištą ir kalakutą. Nu ir plunksnų pagalvę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Gru 2012, 13:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dar toks pastebėjimas, kad jeigu, pavyzdžiui, suvalgyčiau kilogramą vištos sparnų su oda (o tai padaryti labai lengva, nes jie labai maloniai valgosi ir jų riebalai man labai skanūs ir riebumas kaip tik - 400 g be kaulų (iš 500 su kaulais) per kartą laisvai), tai suvalgyčiau ir 160 gramų riebalų, iš kurių 64 gramus mononesočiųjų bei 45 gramus sočiųjų ir 34 gramus polinesočiųjų plius 2 gramus alfa linoleno bei 400 mg dha, ir 183 gramus baltymų, iš kurių kiek reikia į raumenis, kiek nereikia kaip kurą. Ir va tau 2200 kcal (pagal Tim Noakes patirtį, ėmęs valgyti high fat paleo savaime sumažino kalorijas nuo 3000 iki 2000 ir jam visiškai užtenka aktyviai gyventi). http://nutritiondata.self.com/facts/pou ... ucts/739/2
Arba kokius 700 g vištų nugarų su oda http://nutritiondata.self.com/facts/pou ... ucts/687/2
Arba ir tų ir tų ir dar kitų. O gal tiesiog visą vištą.
Tai liuks. Ir beveik kaip eskimai. Skanaus, Žalioji Kurme!

Paskutinį kartą redagavo darvienas 26 Gru 2012, 13:54. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Gru 2012, 13:52 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu bet norint šiek tiek sveikiau valgyt, reikia tuos sparnus valgyt žalius arba labai trumpai apvirtus. O tada neskanu. Ypač oda. Bet neskanu ir mėsa, nes ji neatsiplėšia lengvai nuo kaulų. Aš irgi vidurinio sudėjimo, gal viršutinė kūno dalis į smulkumą, o apatinė į stambumą, bet būna ir stambesnių. Bandžiau domėtis ta ajurveda, bet nusprendžiau, kad visiškai esu visų tipų mišinys ir nei vienas realiai nedominuoja. Tai toliau ir nebesidomėjau.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Gru 2012, 13:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Normaliai ten viskas sveika ir ilgiau pavirus. Nėra ko persistengti. Paverdu kokias 10 minučių, nu tiek, kad būtų skanu ir kad normaliai nuo kaulų nusiimtų ir viskas tvarkoj. Nes žalia ir sekundę virta ir man neskanu. Tai va, nereikia įsikibti į tą žalios mėsos valgymą ar minutę virtos - reikia gi, kad būtų skanu, malonu. Pati gi žinai. Galų gale juk tiesiog vandeny.
Nu tai va, abu vidutinio sudėjimo - einam papietauti - aš tau išvirsiu kaip reikia, kad būtų gerai. Nors gali pati išsivirti ir nereiks man muštis su tavo vyru.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Gru 2012, 09:09 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Panelė kaip nuėjo valgyti virtos vištos, taip ir nebegrįžta :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Gru 2012, 12:02 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Čia apie mane? :lol: :lol: Sirgau. Buvau bepradedanti atsigaut, bet vėl gyvenimas mane įmurgdė į purvo liūną. Ne nu ką aš žinau... jeigu kažkada gyvenime būna labai blogai, tai turėtų kažkada ateit metas ir kada labai gerai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Gru 2012, 14:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Apie tave, taip. Ar pavalgei? Ateis, aišku ateis.

Bliamba, kai nugraužiu mėsą, tai ant galo traiškau dantim kaulus ir iščiulpiu kas viduje. Kaifas.

Ir dar 'keptas zuikis' irgi geras bajeris. Aišku sunkesnis, bet gerai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Sau 2013, 08:54 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Makalošė iš gabaliukais pjaustytų salierų stiebų ir grietinėlės visai nieko.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Sau 2013, 13:20 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kopūstas su grietine skanu. O kai verdu vištieną, pilu minimaliai vandens ir po to vandenį su į jį subėgusiais riebalais arba išgeriu iškart, arba vėliau, o tada jau drebučiai. Irgi visai nieko ir nereikia nieko išmesti. Tik įsimesti :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Sau 2013, 21:38 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dar suvalgau keletą vaisių kas dieną ir pavyzdžiui, šiandien, 400 g duonos. Taip norėjosi. Tai va gaunasi koks 170 g carbs. Ne esmė. Esmė, kad viskas tvarkoj. Čia gal gausis kaip ta gentis, kuri atseit buvo sveikiausia ir stipriausia, valgydama daugiausia grūdus ir žuvis - tik čia grūdus ir vištas :lol: kutkudaaak

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Sau 2013, 13:24 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Na be abejo as jau nebesistengiu laikytis high fat ir kitiems nerekomenduoju, kuriems ji aiskiai netinka.

Sveiki sulaukę, kaip laikotės :P

Kurmyte, neskleisk erezijų, tu niekada nebuvai high fat.
Aš negaliu atsistebėt kaip tu mėtaisi, ir neprarandu vilties kad išsikapstysi...Tiksliau nesimėtai, bet tik keiti pavadinimus.Pripažink, dauguma rimtų šaltinių kalba apie tą patį...
O jei apie pavadinimų tikslinimą... Unimed visgi raštu :lol: išsižada paleo ar high fat, ketogeninės dietos. Jie pabrėžia SUBALANSUOTĄ (ar subalansuoti galima, turbūt reikia jausti dievu, kad turėti į tai pretenziją...)Vardas neištartas, bet faktiškai tai yra ZONE dieta.
Kurmyte, ZONE su išlygom tinka ir skydliaukininkams, bet tu gal skaitei.
http://thyroid.about.com/cs/dietweightl ... nediet.htm

Negi moksliškai pagrįstas, nors ir ginčytinas įžvalgas keisi į kažkokius testus, kurie paremti patinka/nepatinka, meal ar dessert prefference ir pan... Man ilgą laiką patikdavo valgyti sausainius o kai valgiau žaliai drebindavau dėl bulvių ar duonos, kartais nuslysdama į kokias dvi riekes. Dabar tai nebekamuoja, nors pora riekių duonos su lašiniais valgau, nelaikau nuodėme, bet gali jos ir nebūti. Prefrencijos dažnai rodo trūkumus, angliavandenių preferencijos ir gera savijauta - kai kurių amino r. trūkumą ar glikemijos problemas... nesuveskim visko į primityvius testus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Sau 2013, 16:31 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine, buvau high fat, buvau. Likusios istorijos, diagnozes gabaliuku nepasakosiu, bet pasakysiu, kad jie pakankamai sokiruojantys ir bauginantys. Bet tikiu, kad viskas bus gerai. Su tolesniais eksperimentais ir "nesimetymu" buciau pratempus dar kokius kelis - keliolika menesiu ir kurmio istorija baigta, bent jau taip manau. O su savo tiroiditu manau gyvensiu dar maziausiai koki 20 metu jeigu nedarysiu nesamoniu ir Dievas duos.

Is Unimedo komentaras buvo. "Jusu situacija tikrai sudetinga.". Daugiau jokiu komentaru.

As iki siol nesu isitikinusi kas man nutiko, bet is to, kad dar kuri laika buvau ir kol kas esu YPATINGAI jautri riebalams, supratau, kad visgi kasa pas mane yra organas kuris labai greitai pavargo nuo didelio riebalu kiekio, nes matomai ir seniau buvo problemu. Riebalai pradejo toliau eit i sistema nesuvirskinti. Nesuvirskinti riebalai, kaip rasoma, smarkiai ir greitai pazeidzia lasteles ir aktyviai uzsuko pas mane susidorojimo su organizmu mechanizmus. Kol kas mano didele dalis gydymo susije su virskinimo funkcijos atstatymu, judejimu, o paskui bus matyt.

Zinot, ka pasakysiu, man atrodo, kad mes buvom, o kai kurie ir yra visiskai apakinti metabolizmo tiesu. Ir visiskai pamirsom visas kitas tiesas, kurias esame seniai iki tol girdeje. Arba nusprende, kad jos nebegalioja. Norint skirt dieta 40/40/20 juk labai svarbu patikrint virskinima. Ypac jeigu zmogus turi negalavimu, tikrai gali buti, kad ir virskinimas jo nera geriausiuose pajegumuose. Bet realiai ir pas bet kuri zmogu virskinimas gali buti ne paciam geriausiam pajegume. Kas is to kilogramo zalios mesos jeigu viskas eina pusiau suvirskinta? Degeneracija. Tas pats ir su riebalais. Degeneracija, kuri pas mane ir ivyko per stulbinamai trumpa laika. Jokios prasmes sukist i sistema 100 gramu sviesto per diena jeigu tiek organizmas nesuvirskina. Ir paskui stebimasi "Neimanoma, kad riebalai issauktu tokias ligas..." Viskas imanoma, tik nereikia uzmirsti seniai galiojusiu tiesu. Dar galima bandyti viska suversti atisdengiantiems disbalansams, bet ne... as to neperku.
Beto yra dar toks dalykas kaip igimtas metabolizmo sutrikimas, kai organizmas nemetabolizuoja riebalu. Amerikoje kiek suprantu kudikius tikrina. Tai velgi, kuo gali pasibaigti high fat dieta jeigu zmogus turi toki daikta... Taigi viskas ne taip paprasta..

Taigi as turiu vizija ka reikia valgyti, bet neturiu supratimo, ar as valgysiu kada 5 ar 15 ar 30proc riebalu. Zinau, kad valgysiu tiek, kiek priims organizmas ir nei gramo daugiau.
As daug kartu pagalvojau, kad kodel man taip atsitiko, daug kam pasiseka su tokia dieta, o man nepasiseke, o gal verta pabandyti... Tokios mintys sukirba kartais manyje ir delto kuri laika man butu sveika is viso i sita tema neiti, nuodija mano mintis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Sau 2013, 17:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
...daug kam pasiseka su tokia dieta...

as tai nezinau, ar man sekasi. lyg viskas buvo ir gerai, bet va 2 savaitem iskritau su kazkokiu virusu - prasidejo nuo slogos, perejo i bronchita, veliau i sinusita. Pagal senuka Sheldona, visi pulingi procesai- sinusitas, apendicitas ir t.t. , turi ta pacia priezasti. tai kazkaip prisiminiau apie Silverio apendicita.. siaip, nesu turejusi jokiu slogu nuo to laiko, kai pakeiciau mityba i zalia max augaline. o cia dar sinusitas, kuris tuscioj vietoj neatsiranda.. gerai, kad pries persikeliant i kaima padariau gera investicija i homeopatine vaistinele, taigi homeopatijos pagalba susitvarkiau. nzn, labai mane isgasdino si situacija. taigi lieku prie maziau radikalaus varianto, didinu zaliu darzoviu kieki racione, zali kiausiniai ir ozkos suris lieka kaip priedas prie zalio augalinio maisto. papildomu riebalu is sviesto, alyv.aliejaus, kaip kad bandziau nebeplanuoju vartot. galu gale, mano ne tokia beviltiska situacija buvo, na sokinejo cukrus ir tiek..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2013, 12:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Low carberių diskusija http://paleohacks.com/questions/91345/p ... z2HHi9EnI3

Cituoti:
You may want to look up Histamine Intolerance.

I thought I was having more allergy issues, but it turned out I was overeating eggs and some other histamine-generating foods. Extra Vitamin C (a natural antihistamine) & I am groovy!

Vitaminas C turbūt poreikis yra individualus ir yra potenciali problema nevalgantiems vaisių,uogų ir labai daug žalėsių...Eskimai prie to prisitaikę, o ar mes eskimai :twisted:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2013, 20:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai kopūsto porą šimtų gramų ir vsio ;)

Tarp kitko, kiek pastebiu iš savo laboratorinio gyvenimo, tai kad normalus aktyvus lengvas galvojimas labai kaip tik būna po kiaušų ir vištienos suvirškinimo. Nujaučiu, kad dėl omega 3 dha, bet iš akies nesimato, tai ką ir kalbėt. Bet užvalgius kas kartą būna gerai. Toks pastebėjimas.

Čia kaip ta pasaka apie vargšę neturtingą moterį, kuri turėjo vaiką, sūnų ir iš paskutinių kapeikų kas dieną nupirkdavo ir duodavo jam po vieną vištos kiaušinį, nes žinojo, kad nuo to priklauso žmogaus protingumas ir sūnus užaugo protingu vyru.

Arba homosanitus pasaka apie inteligentišką vyrą, kuris valgė po 20-30 kiaušinių per dieną.

Tai va.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 20  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute