Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Kitas
  Spausdinti

Re: (paleo) High fat low carb mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 08:50 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kokoso pienas iš kur? konservuotas?pabandysiu būtinai, bet kokoso skysčio iš dabar prekyboje esančių bijau vartoti.
Mes vasarą dažnai darom ledus arba kokoso riešuto+koko aliejaus arba varškės pagrindu, na, o saldiklis labiau paleo:)-uogos, skanu mėlynės ar bananas, cukrų bus net mažiau nei tavo recepte.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 10:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Šiauliai
Kokosu piena siunciuosi is IHerb ( http://www.iherb.com/Edward-Sons-Unswee ... 8-ml/32706 ). Nes gero lietuvoje sunku gauti. Vienintelis neblogas IKI Prekybos centre buna. Popieriniame tetra pakelyje be priedu (200 ml). Sudetis tik kokosai 80% ir vanduo 20%. Vadinasi coco cream. Tik jis nera pigus - virs 6 lt.
Riebumas 18%, angliavandeniu tik 3 g/100g.
Kalbant apie cukrus, as vengiu fruktozes kiek imanoma labiau, todel ir renkuosi siek tiek gliukozes vietoj vaisiu.
Ns pvz. 100g melyniu - 10 g cukru. Tai 4,9 g gliukoze, bet priedu dar gaunama 5 g frukozes ir 0,1 kitu cukru. Be to, su gliukoze pasiekiamas geresnis efektas :) (Kalbant apie salduma)
Nekalbu apie bananus - juose cukru dar daugiau.
Taciau bet kuriuo atveju, labai retai ir 100 g vaisiu leduose, manau ne nuodeme ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 11:56 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Vietovė: Čia
Faini ledai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Gru 2012, 20:15 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar viena knygute prisegu
" Ketogenic diet", angl.
Dar neiveikiau, komentaru neturiu

Prikabinti failai:
Ketogenic diet.rar [628.63 KiB]
Atsisiųsta 53 kartus(ų)
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 11:23 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Be galo gera knyga - aciu :) Labai daug dalyku paaiskina, kurie iki tol buvo po klaustuku ...
Puse iveikiau, bet esu praktiskai nemiegojes :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 12:17 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silveri, ir man patiko, nors dar tik puse iveikiau

Klausyk, maciau rekomendacija pas Eades angl-nius skaiciuoti atemus Fiber/lasteliena. Kaip tu skaiciuoji?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 13:48 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip pat ta uzfiksavau. Dabar perziurejau savo menesio raciona :)
Atmetus fiber as vos 30 g angliavandeniu kabinu per diena :) O norint greiciau pereiti i keto, tiek ir rekomenduoja
Cia man ir atsakymas, kodel mano organizmas pasidare varomas ant riebalu. Jis jau senokai turetu buti persiorentaves. Bandysiu po truputi padidinti ir karts nuo karto padaryti hi carb diena, kad organizmas nepamirstu visiskai kas tie carb'ai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 13:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Va va va, fiber atskaičiavimas ir mano galvoj buvo kurį laiką :) Tai geros naujienos - gaunasi dar mažiau angliavandenių :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 14:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Arba kai kam gerai, kad gali ramiai suvalgyti ir daugiau :lol:
Aš "lietuviškai" žaliavalgiaudama su daržovėm, riešutais ir savo obuoliais, kurie nėra tokie saldūs, kaip komerciniai (o bananų nepropaguoju), angliavandenių dienoje surinkdavau apie 150g. Jei imant visokias išlygas dėl skaidulų, žalio krakmolo(kas pamaitina žarnyno bakterijas, teoriškai jos padirba mums SCFA), tai buvau arti keto.
Bet ne visiškai užkūrusi riebalų degyklos ir vartojau ne tuos riebalus, simptomas- valgyti norėjosi dažnai. Dabar, su sočiais riebalais, daugiau baltymo ir dalim patroškintų daržovių, maisto kiekiai ir apetitas stipriai krito.
Tikiuosi tai ne Unimed diagnozės pranašas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Atkreipiau dėmesį į neigiamus simptomus, aprašytus Ketogenic diet knygoje.
"The diuretic (dehydrating) nature of ketosis causes an excretion of three of the body’s
primary electrolytes: sodium, potassium, and magnesium (31,40). These three minerals are
involved in many processes in the body, one of which is the regulation of muscle contraction,
including the heart. Some studies show a net loss of calcium while others do not (31).
A severe loss of electrolytes is problematic. At the least, it can cause muscle cramping,
which is often reported by individuals on a ketogenic diet."

"A known effect of ketogenic diets is a decrease in blood pressure, most likely due to sodium
excretion and water loss. In individuals with high blood pressure (hypertension), this may be
beneficial. Individuals with normal blood pressure may suffer from ‘orthostatic hypotension’
which is lightheadedness which occurs when moving from a sitting to standing posture (45). The
inclusion of sufficient minerals appears to be able to prevent symptoms of fatigue, nausea and
hypotension (26).To counteract the excretion of minerals on a ketogenic diet, additional mineral intake is required. Although exact amounts most vary, suggested amounts for the three primary
electrolytes appear below (26,46):
Sodium: 3-5 grams in addition to the sodium which occurs in food
Potassium: 1 gram in addition to the 1-1.5 grams of potassium which occur in food
Magnesium: 300 mg"
Hair loss/changes in finger and toenails
A final effect which has occasionally been noted, primarily during total fasting or the
PSMF, is transient hair loss (34). In a related vein, some individuals have reported changes in
the quality of their finger and toe nails. The cause of this phenomenon is unknown but could
possible be related to protein or vitamin and mineral intake.

Čia mano šeimos simptomai, Kurmio, kiek supratau - taip pat. Kurmi, apie skydliaukę toje knygoje taip pat rašoma.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:17 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: pasaulis
bet Kurmiui plaukai slinko ir anksčiau?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:28 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jo, plaukų slinkimas yra ir sutrikusios skydliaukės požymis, o mažai angliavandenių skydliaukės nepakelia, bent tol, kol organizmas adaptuojasi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O čia sėmenys specialiai Darvienui ir man, tik kad, Peat'ui praplovus smegenis nelabai tikiu jau EFA propaganda :evil:
To minimize potential health problems, consuming primarily unsaturated fats may be
ideal.
However, avoiding all saturated fats would be unrealistic since this will further limit the
number of foods available to ketogenic dieters. In practice, most individuals will end up
consuming a mix of both saturated and unsaturated fats during the day. A source of EFAs, such
as flax or safflower oil, should be consumed. Alternately some individuals have consumed foods
such as flax seeds or flax meal or consumed fatty nuts to fulfill their EFAs requirements.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:36 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Serbentine rašė:
Arba kai kam gerai, kad gali ramiai suvalgyti ir daugiau :lol:
:D
Serbentine rašė:
Aš "lietuviškai" žaliavalgiaudama su daržovėm, riešutais ir savo obuoliais, kurie nėra tokie saldūs, kaip komerciniai (o bananų nepropaguoju), angliavandenių dienoje surinkdavau apie 150g. Jei imant visokias išlygas dėl skaidulų, žalio krakmolo(kas pamaitina žarnyno bakterijas, teoriškai jos padirba mums SCFA), tai buvau arti keto.
Bet ne visiškai užkūrusi riebalų degyklos ir vartojau ne tuos riebalus, simptomas- valgyti norėjosi dažnai. Dabar, su sočiais riebalais, daugiau baltymo ir dalim patroškintų daržovių, maisto kiekiai ir apetitas stipriai krito.
Tikiuosi tai ne Unimed diagnozės pranašas.
O kodėl ėmei nebevalgyti riešutų, daržovių su obuoliais varianto ir ėmeisi valgyti kitą? Kaip jausdavaisi tai valgydama? Ir ar žaliavalgiaudama su daržovėm, riešutais ir savo obuoliais (pastarųjų dviejų žodžių pirmoji reikšmė man kaip vyrui buvo kitokia, nei parašyta :)) suvalgydavai pakankamai sočiųjų riebalų, ar ne? Iš kokio maisto tuo metu suvalgydavai sočiuosius riebalus?

Beje, aš esu už aliejų nevalgymą, nes tai beveik tas pats, kas valgyti cukrų - nulis maisto medžiagų, išskyrus įprastai vitaminą E ir K, o tai tėra du iš visų. Ir tai realiai yra ne maistas (ne kas užauga - todėl). Ir esu už tai, kad valgyti ne aliejus, o riešutus ir sėklas, kuriuose ir yra tie visi reikalingi riebalai ir kurie yra mūsų maistas, nes yra valgomi ir skanūs žali :) Ir sočiuosius riebalus irgi valgyti, pritariu Serbentinės žinioms - valgyti reikia visu riebalus, kurių mums reikia :) O kurių mums reikia mes žinome valgydami, pavyzdžiui, žalią maistą pagal tai, ar jis mums yra skanus. Ir viskas :) Parašiau, ką visi žino - čia tai genialumas :D Ačiū, Serbentine, už rūpinimąsi ir mano sveikata :)

Čia gaunasi žaidimas - Kas kam praplaus smenegis :) Reikia žiūrėti savo savijautą, kad niekas niekam :)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 03 Gru 2012, 15:49. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš jau parašiau, kad su obuoliais jausdavausi nepatenkinta :twisted:

Na, su buvusiu visiškai žaliu variantu man kažko trūkdavo, valgydavau kas trys valandos ir dažniau.
Riebalų buvo apie 50 proc pagal kalorijas, sočiųjų(iš sviesto ir sūrio) maždaug trečdalis. Aliejų nevalgiau. Skaičiukai mikromedžiagų buvo superiniai, bet turbūt nebuvau aiški nei carboholikė, nei fatoholikė ir organizmas nesuprato manęs.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 15:52 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Gal be obuolių jaustumeisi pasitenkinusi - reikia gi pagaliau pasitenkinti :D Ar dabar jau jautiesi kaip tik? Aš be obuolių (ir jokių vaisių) jau varau ir visai liuks kolkas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Gru 2012, 16:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš dabar jaučiuosi geriau, t.y. valgau mažiau ir rečiau. Riebalai sotieji ir mono, polinesotieji kiek iš daržovių, avokadų ir labai retai riešutų.
Bet nesu keto dietoje, angliavandenių valgau apie 70 - 130 gr, nevienodai ir visokių. Obuoliai mano savijautai nekenkia, o keto palieku tam atvejui, jei kokia rimta liga užpultų, ar į pensiją - svorio perviršis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Gru 2012, 10:57 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Is savo dietos eliminavau kokosu alieju ir kitokius augalinius riebalus. Pridejau sviesto, siek tiek lasiniu. Ir pridejau siek tiek daugiau angliavandeniu. Sverti dabar neturiu salygu, esu isvykusi labai nedekingu laiku, bet ziuriu, kad galva nebutu prisvaigusi. Jeigu galva pasidaro prisvaigusi, tai suprantu, kad reikia siek tiek angliavandeniu. Realiai man rodosi niekas iki galo nezino ir nesupranta kaip veikia ketogenine dieta ir kokie jos efektai. Todel keikvienas turi buti labai atsargus. Manau bandyti bet kuria kaina pereiti prie tokios dietos buvo mano klaida. Jeigu man rekomenduota buvo 25% angliavandeniu, tai vadinasi 25% ir taskas. Bandydama valgyt maziau sukeliau visiska angliavandeniu bada, padidinau katabolini disbalansa ir jeigu truputi buciau atsidurus kritineje busenoje ir niekas butu nesuprates kas man yra.
Bandyti sveikus vaikus pervesti ant tokios dietos TIKRAI rizikinga, kaip ir rizikinga pervesti ant totaliai zaliavalgiskos.
Plaukai man pradejo slinkti dar prie vaisines dietos ir nenustojo. As daznai nesisiodavau, taciau ziauriai daug prakaituodavau nakti, todel faktas, kad prarasdavau mineralus. Per paskutines naktis prakaitavau tikrai maziau. Bet gali buti, kad tai ligos kazkoks pozymis. Viduriavimas irgi kol kas liovesi. Greiciausiai gal speliones ir buvo, kad tai nuo katabolinio disbalanso, nezinau.
Dar norejau pridurti, kad paskutinem dienom kai jausdavausi blogai, tai buteliais gerdavau mineralini vandeni, bet matyt, kad ne vien mineralu praradimas kaltas. Kuo daugiau gerdavau mineralini, tuo daugiau naktim prakaituodavau, matyt organizmas gauna is kazkur komanda atsikratyti mineralu. Arba ne mineralai kalti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Gru 2012, 13:29 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Dar pamirsau prideti, kad mano viduriavimas vandeniu galejo buti kaip galutine stadija organizmo noro zutbut atsikratyt mineralais. O kodel organizmas bando atsikratyt mineralais kai negauna arba gauna per mazai angliavandeniu niekas nezino...? Ir mano bandymas gert magni su kaliu irgi nebuvo labai sekmingas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Gru 2012, 16:56 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kodėl būtent mineralais. Vandenį šalinai taip pat. Jeigu nešalinai per priekį (rašei, kad dažnai nesysiodavai), tai šalinai per užpakalį ir odą. Kodėl nešalinai per priekį - gal taip tuo metu reikėjo. Buvo naktų gal savaitę, kai aš visas šlapias atsibusdavau ir iki penkių kartų per naktį.

Manau, kad atvirkščiai: dėl to, kad daug išprakaituodavai ar išviduriuodavai vandens su mineralais, daug gerdavai mineralinio tam, kad pasipildytum vandens ir mineralų. Nes kaip suprantu, valgydami, gerdami tai, ko mums tuo metu reikia, mes nesižalojame ir niekas nesižaloja, o kaip tik tvarkomės, remontuojamės, valomės, atsinaujiname. O žalojamės, kai valgome, geriame ne tai, ko tuo metu mums reikia ir nevalgome, negeriame to, ko tuo metu reikia. Dėl to išmąstyti, ko dabar man reikia yra neįmanoma, o reikia pajausti.

Pavyzdžiui, nebevalgau sėkmų ir kokoso drožlių, nes pajaučiau, kad man nepatinka (ir nepatikdavo) tas jų saldumas. Fe. O valgau sezamo sėklas be lupenų/luobelių, nes jos karčios ir pajaučiau, kad man patinka tas jų kartumas. Net ir morkų saldumas nebepatinka. Kaip keičiasi. O gal dėl to, kad jau dažniau atidžiai žiūriu maisto skonį ir savo reakciją į tą maistą, tai yra, koks maistas man visiškai patinka ir koks nepatinka ir tokiu būdu tiksliai atsirenku tą maistą, kurio man reikia, kuris man yra kaip tik. Manau taip reikia ir daryti. Anksčiau, kai stengdavausi išmąstyti, ką man reikia dabar valgyti, kiekvieną kartą pjaudavau grybą ir po to jausdavausi blogai. Visi sugalvoti mano variantai nubyrėjo kaip medžių lapai.
Ir jau žinau, kuris maistas dabar man patinka: pekino salotos, pievagrybiai, geltonos linų sėklos, sezamo sėklos ir silkė arba virtas karšis. Ieškau savo maisto toliau :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2012, 15:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
Jelena, kadangi, manau, turim siokiu tokiu problemu su glikemine sistema, gal galetum pakomentuot savo mityba dabar, jei kazka keitei, aisku. Ar lieka tavo maiste kazkiek fruktozes is vaisiu/uogu, bei polinesociuju riebalu? Is kur imi baltymus? Stengsiuos paskaityt ideta knyga, nors su anglu kalba man striuka... :oops:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Gru 2012, 21:38 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gaile, tas pats, kaip ir pavasari bandziau- ozkos varske (50-200 gr), kiausiniai arba tik triniai (2-4 vnt), daug zaliu miltu (atitiktu gal 150-300 gr nesausos zaliavos), siek tiek darzoviu, plius linu sem ir alyvuogiu aliejus. Iprastai valgau neapdorotus produktus, bet ir apdorotu nebijau, jei upas uzeina. Koki mns bandau taip, po to didinsiu darzoviu kieki. Dabar suvalgau i diena kelias darzoves- rope, svoguna ir pora morku, tarkim. Kol kas noriu 3-4 sav griezciau pasilaikyt ir po to vel didinti angliavand-nius. Mano skaiciavimais db nevirsiju 60 gr angl-niu (atemus lasteliena)
Ideale noretusi, kad raciono pagrinda sudarytu darzoves-varske-kiausiniai plius siek tiek obuoliu karts nuo karto. Seklos ir riesutai kaip desertas, nes norisi ju pakramtyt. Db,tarkim, l.norejosi zemes riesutu ir valgiau juos, nors iprastai ju neperku.

Dar pastaba- nuo term/apdor. baltymu as istinstu. Man kaiusinio baltymas nera skanus, bandziau ta varianta "lengvai apvirtas" ir ziauriai sutinau. Nuo parduotuvines varskes tas pats. Is karto svarstykles rodo +2 kg daug maz. Tai suprantu, kad cia kazkokia alergine reakcija ar kas.. Sviestas, grietine, net pasterizuoti- nieko nejauciu. Tai as kaltinu apdorotus baltymus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Gru 2012, 14:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, kiek pas tave kalorijų dienoje gaunasi? Ar jautiesi gerai, ne 'stagnacijoje'?Kaip tu supranti, ką duoda keto dieta be insulino sumažinimo, kam ji dar gali būti taikoma gydymui?

Kai bandžiau kažkada skaičiuoti santykius iš pieno pr. valgymo, tai jau sūrio/varškės porcija su grietinėle/grietine atitinka keto reikalavimus angl 20/balt.25/rieb 55.
Galima varyt varškę net be daržovių, ar pieną - va kaip pažangiai veršiukai jų mamų maitinami :lol:

Kūdikiai valgo mamos pieną santykiais: angl 40/balt 6/rieb 55. Gaunasi, kad kai pati pilnai žaliavalgiavau beveik taip ir variau pora metų, tik riebalai buvo ne tie, t.y. daugiau polinesotieji vietoje mono ir sočiųjų...

Silveri, o kas tau paaiškėjo, paskaičius knygą? kas buvo po klaustuku ir dabar neliko abejonių?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Gru 2012, 17:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
Jelena, kiek pas tave kalorijų dienoje gaunasi? Ar jautiesi gerai, ne 'stagnacijoje'?Kaip tu supranti, ką duoda keto dieta be insulino sumažinimo, kam ji dar gali būti taikoma gydymui?

Primeciau, kad 1400-1800 kkal. Ne, ne stagnacijoje, jauciuosi geriau, nei dominuojant angl-niams. Bet as is prigimties esu tingine, taigi net keto variantas manes neprivers eiti ir ieskoti sau papildomu darbu :lol:

Teoretiku teigimu keto vaiantas is dalies imituoja badavima, taigi turi jo privalumus. Nezinau, ar taip yra is tikruju. Man tai yra tiesiog eilinis eksperimentas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Gru 2012, 19:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na, man asmeniskai labai daug aktualiu dalyku buvo sportas. Ten smulkuai ir aiskiai isdestyta kaip vienu ar kitu atveju tai veikia. Nes iki siol variau viskla aklai. Pvz. Keleta dienu per savaite darau max. Jegos pratimus. Pora kartu uzsimineju joga. O dar diena intensyvaus spurto pratimai. Todel kai kuriom dienom galiu carbu tam tikru momentu daugiau uzkrauti , neiskrentant is keto. Siaip savijauta isties nereali, bet dabar varau praktiskai ant sociuju r.r. 70/75 R - 15/20 B- 5/10 Carbu

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 20  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute