Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Kitas
  Spausdinti

(paleo) High fat low carb mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 17:16 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Silver79 rašė:
Teisingai, dar vienas :)

Butent, kaip tui sakai, as to riebaus benzino uzkirtes jauciuosi kaip tik taip, kaip noreciau jaustis :)
Iki tol nuo savo ligu vos kojas pavilkdavau - svaigimas, pykinimas, mieguistumas, energijos trukumas ir t.t.
Dabar su riebaliuku visai kas kita, o be to kunas su juo susitvarko geriau nei su bananais, o ypac kokias dziovintais vaisiais ar grudais.
Beje tas maistas ir H.pylori bakterija uzmuso gana greit :) O dveji antibiotikai pries tai jos neiveike :)

Beje, man nuo vaisiu ir zoliu valgymo nuolat pute vidurius (t.y. fermentacija zarnyne buvo baisi) - eidavo dujos, o ju kvapas kaip dvesalienos :) Net paciam smirdedavo :D O zmona sakydavo koki tu shuda valgai, kad taip smirda, tai isgrusdavo nakti i kita kambari. Buvo toks momentas kai migdziau sunu jo kambaryje ir uzmigau pats, tai zmona atejus i kamabari, ka pradejo saukti "tu sunu uzdusinis ir pats uzdusi no to kvapo" :) puole kambari vedinti ir sunu is kambario issinese :)

Nezinau kur klaida buvo, bet kazkaip man tai ne tik sveikatos nepridejo, bet ir to virskinimo bedu iki siol nepamirstu :)

Kai pradejau riebaliu ir mesyte mazai apdorota naudoti, net pirstelejes nesu :D :)

Ponaitis Silveris ir ponia Moškė labai džiaugiasi ėmę maitintis high fat low carb daugiausia žaliavalgišku maistu ir savo žymiai pagerėjusia savijauta, susitvarkiusia sveikata ir neabejotinai daug mažesnėmis išlaidomis tualetiniui popieriui ir šaltam vandeniui ir, žinoma - pagaliau skaniai kvepiančiais namais bei tikriausiai pagerėjusiais santykiais su žmona :)

Beskaitydamas Silver aprašytą džiaugsmą, visiškai susiviliojau ir aš išbandyti high fat low carb variantą, kad sužinoti, kaip ten yra. Nes vistiek nėra man taip gerai su duonos pagrindu ir su džiovinitais mirkytais vaisiais, kaip reikia, kad būtų, ir tų dujų būna visokių kvapų ir tas virškinimas ne puikus ir savijauta kaitaliojasi, ir galbūt švaistau savo gyvenimą tiek laiko prakakodamas :)

Šiandien bevaikščiodamas kažką galvojau apie high fat low carb ir netikėtai parėjo minčių apie tai, kad o kas jeigu valgyčiau high fat low carb, bet pagrindas būtų ne gyvuliniai riebalai, o augaliniai, tai yra sėklos ir riešutai ir gyvulinių riebalų valgyčiau tik tiek, kiek reikia (dėl cholesterolio, omega 3, 6).

Gal kas nors žinote ką nors apie tokį variantą?

Tiesa, ar ne tu, Jelena, taipogi kurį laiką valgai high fat low carb?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: High fat low carb mityba
StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 18:05 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Darvienas, jeigu zinotum kaip jauciuosi su sita mityba siuo metu, tai tikriausiai nebenoretum jos isbandyt. :) Kazkada Serbentine minejo, kad jos galima laikytis tik su didelem sveikatos problemom, kitu atveju beveik nelabai. Na as su didelem sveikatos problemom, bet visvien nesu tikra, kad imanoma jos laikytis.
Esme, kad mesa man visuomet budavo neskani. O dar neskanesne ji mazai apdorota arba neapdorota, nes neuzsimaskuoja mesos skonis. Sviezios zuvies aplink mane siuo metu nera. Visa paguoda man grietinele, kuria ziauriai megau. Vis randu save ieskancia nusiraminimo grietineleje. Viskas butu gerai, jeigu jinai man tiktu. Deja blogai man nuo jos, bet kur buvus kur nebuvus visvien vis ieskau psichologines paguodos grietineleje, nes dabartineje mitybos tai yra VIENINTELIS skanus dalykas. Na kiausiniai dar siek tiek, bet ju daug nesuvalgysi. Darzoves... kam jos is viso skanios. O kai pamatau ant stalo vaisius ar uogas tai is viso apima depresija. Vienzo psichologine busena mano siuo metu suvaryta. Nes valgant daug riebalu NEGALIMI jokie angliavandeniai, isskyrus darzoves norint maitintis teisingai ir sveikai. Jauciu su tokiom psichologinem kanciom zmones gal taip isivaro visokias bulimijas. Nebekalbant apie psichologini fona, kuris turetu padet gydyt :)
Savijauta mano siuo metu? Na issisklaide keistas jausmas, kuris buvo bepradejes atsirasti, toks lyg ir mieguistumas, negalejimas susikaupt. Viduriu putimas nesmarkus yra (manau, kad man netinka pieno produktai ir grietinele, bet ka valgyt kad patenkint psichologini diskomforta...) Plaukai slenka daug labiau negu buvo. Atsirado nemalonus prakaito kvapas, kurio prie vaisiu nebuvo. Na noriu viska isbandyt iki galo, tai kenciu toliau ... Ziuresiu kaip viskas bus. Beto unimedo tyrimai turetu gal parekomenduot teisinga maista po savaites.
Kodel to emiausi? Todel, kad ankstesne mityba nors ir LABAI smarkiai patvarke mano sveikata, bet visiskai iki galo problemu neissprende. O dar migla atsirado, galvojau, kad B12 trukumas, bet B12 savo vietoje, tad nezinau, kas tai galetu buti kito nei mitybos nevisiskas tinkamumas. Bet sveikiems zmonems, ypac kam mesa ir darzoves ne prie sirdies nerekomenduociau. Kam taip save kankint :)
Ar galima high fat/ low carb augaliniu pagrindu padaryti man irgi buvo klausimas. Deja seklos man rodosi netinka. Bet tinka avokadas ir kokosu aliejus. Viena diena bandziau gyvent su jais, tai savijauta buvo NEPALYGINAMAI geresne negu su mano mylina grietinele. Bet maziau psichologinio pasitenkinimo. Tenka pripazinti, kad mano organizmas labai intensyviai reikalauja saldumo. Siandien sapnavau, kad valgiau datules, jos buvo saldzios saldzios su kakavos prieskoniu. Ir ju buvo visa diiidele lekste.
Va taip va.... :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 18:28 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Man tai akivaizdu, kad tau netinka šitas variantas, bent toks, kokį tu jį čia valgai - nu visiškai. Nu tu viską parašei kaip blogai jautiesi. Tai ir nevalgyk visko, kas tau neskanu ir visko, nuo ko jautiesi negerai, jomajo :)

Valgyk viską, kas tau skanu, ką valgydama ir ko pavalgiusi jautiesi pasitenkinusi ir jautiesi gerai ir labai gerai iš karto ir po to :)

O kaip tau pekino salota? Aš valgau kas dieną pekino salotą ir daugiausia vieną morką ir nevalgau jokių kitų daržovių ir man jų nereikia - ir man skanu, gaivu ta pekino salota - įprastai valgau ją vakarienei

O tai dar yra sūdyta silkė ir skumbrė - aš valgau sūdytą silkę, dabar file, kad mažiau vargo :) ir pamirkau vandeny, kad druska ištirptų ir valgau raw ir man skanu būna, jei kas dieną ir labai skanu, jei kas antrą dieną :).

Ir nevalgau jokių pieno produktų

Ir jokios mėsos nevalgau

O kaip tau sėmkos? man tai labai skanu sėmkos, bet truputį pakepintos ant sausos keptuvės - tada daug skanesnės, labiau kvepia - perku pigiausias iš maximos/norfos sveriamas (jos sudygsta)

Dar linų sėklų šiek tiek suvalgau (10 - 20 gramų - kiek skanu) - irgi truputį ant keptuvės, nes irgi daug skaniau. Kaip tau linų sėklos?

Tai šiandien jau va vakarienei pavalgiau pekino salotos kokį pusę kilo, morkos nevalgiau, ir sėmkų gal apie 150-200 g suvalgiau, silkės 140 g ir dar einu truputį linų sėklų pačirškint ir gal dar sėmkų į maximą :) ir va gaunasi high fat low carb :)
Ai, ir va suvalgiau tų sėmkų tiek, ir labai skanu buvo ir dar noriu ir gerai jaučiuosi. kolkas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 19:33 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, jomajo, zinok tikrai nevalgyciau. Bet sako, kad jeigu taip valgysiu, tai turiu sansu pasveikti :) . Gerai, kad nereikes ilgai laukti, kad paaisketu ar tai teisybe. Jeigu tai nebus teisybe, tai su malonumu mesiu sia dieta per tvora. Na bet jeigu pasveiksiu, ka gi... Gal su laiku viskas pasidarys skanu..

Mano nuomone tai, kad kai esi sveikas, IS VISO gali valgyt ka nori apart visokio pramoniniu budu apdoroto slamsto. Ir neissigalvok jokiu modeliu kaip kad high fat ar kazkas tokio.
Jeigu buciau sveika, seniai buciau nusispjovus i visokius high fat ar tai high carb mitybos modelius ir gyvenus kaip man patinka, prisilaikant zaliavalgystes krypties, bet ne grieztai. Bijoti kazkokiu nesamu ligu, kuriu dar tau nera yra nesamone. Visi mes susirgsime kada nors ir kada nors numirsime.

Esme sios dietos, 3 kartus per diena po ~100 g gyvuniniu baltymu + riebalai + darzoves. Kaip tau butu tiek suvalgyt silkes tris kartus dienoj... Viskas rekomenduojama termiskai neapdorota, baltymai gali buti mazai apdoroti. Riebalu rekomenduojama kuo daugiau, ar sociuju ar nesociuju priklauso nuo disbalanso. Apie keptas saulegrazas ir is viso apie saulegrazas reikia pamirsti. Ar noretum vis dar taip maitintis kaip Silveris?
Beje saltiniai ivardina per maza kieki lastelienos ir per maza kieki naudingu medziagu kaip sios mitybos trukumus. Kodel per mazas kiekis naudingu medziagu? Gal todel, kad kai prisiedi riebalu, daugiau nenori nieko valgyt. kad siuos trukumus kompensuot, reikalingas didelis kiekis zaliu darzoviu ir zoliu.
Nu sorry kad skleidziu antipropaganda, bet matau, kad high fat/high potein modelis tampa sio forumo 2012 m. mada :lol: :lol: Teisingas modelis nera paprastas, toli grazu... Bet galbut jis yra tikrai tobulas...?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 20:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Gera čia ta tavo antiprograganda - reikia ir jos. Ačiū, kad parašei :)

O kiek tu per dieną suvalgai riebalų? gramais. Čia klausiu dėl to, kad tu rašei, kad sapnuoji datules. Kiek žinau, mūsų benzinas yra angliavandeniai - pirmiausia cukrūs, o jeigu jų nėra - tada riebalai, kuriuos verčiam į angliavandenius. Gali būti, kad tu suvalgai nepakankamai riebalų ir dėl to tau atsiranda mintys ir traukia prie vaisių ir dėl to tu depresuoji, nes tau tiesiog trūksta benzo. Tai kiek riebalų suvalgai? :)

O kodėl sėmkos netinka?

Aš nevalgysiu high fat su gyvulinio maisto pagrindu. Aš valgyčiau nebent high fat su augalinio maisto pagrindu - riešutais ir sėklom ir kiek reikia gyvulinių riebalų. Ir jeigu gerai jausčiausi ir būtų skanu. Jei ne - von :)

O kas pas tave netvarkoj?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 20:48 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
darvienas rašė:
high fat low carb ..
valgai high fat low carb?

high low medium turbo duper kyborg. Kokios čia skaičiavimo lentelės? Išvien su gamta gi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 21:05 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tai kad galvelė transliuoja tai vienokias sąmones, tai kitokias nesąmones, tai kaip žinot kurie čia teisingi variantai, kad juos pasirinkti ir padaryti? Kas tik neklaidžioja kaip Queen 'I want to break free' dainos klipe su prožektoriais trečios akies vietoje ir tamsoje - ir aš dar :) Gal žinai ką daryti? Jeigu supratai apie ką aš čia :)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 25 Lie 2012, 21:17. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 21:17 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
darvienas rašė:
Tai kad galvelė transliuoja tai vienokias sąmones, tai kitokias nesąmones, tai kaip žinot kurie čia teisingi variantai, kad juos pasirinkti ir padaryti? Kas tik neklaidžioja kaip Queen 'I want to break free' dainos klipe su prožektoriais trečios akies vietoje ir tamsoje - ir aš dar :) Gal žinai ką daryti? Jeigu supratai apie ką aš čia :)

:D Nežinau iš tikro.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 21:19 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
tai gerai :)

Geras bajeris toks, kad dabar sėdžiu privalgęs tų sėmkų ir jau atsiranda minčių apie uogienę ir duoną :) Įgyvendinti ar neįgyvendinti? Būti high fat low carb ir nepaisyti savo minčių ar nebūti high fat low carb ir paisyti savo minčių :D ? Gerai, jau per dažnai čia rašau - geriau kiti daugiau parašytų :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 21:32 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:
Gera čia ta tavo antiprograganda - reikia ir jos. Ačiū, kad parašei :)

O kiek tu per dieną suvalgai riebalų? gramais. Čia klausiu dėl to, kad tu rašei, kad sapnuoji datules. Kiek žinau, mūsų benzinas yra angliavandeniai - pirmiausia cukrūs, o jeigu jų nėra - tada riebalai, kuriuos verčiam į angliavandenius. Gali būti, kad tu suvalgai nepakankamai riebalų ir dėl to tau atsiranda mintys ir traukia prie vaisių ir dėl to tu depresuoji, nes tau tiesiog trūksta benzo. Tai kiek riebalų suvalgai? :)

O kodėl sėmkos netinka?

Aš nevalgysiu high fat su gyvulinio maisto pagrindu. Aš valgyčiau nebent high fat su augalinio maisto pagrindu - riešutais ir sėklom ir kiek reikia gyvulinių riebalų. Ir jeigu gerai jausčiausi ir būtų skanu. Jei ne - von :)

O kas pas tave netvarkoj?

Reik klaust Jelenos, jinai man rodosi arciausiai tokio varianto, nors ir tai pas ja daug pieno racione. Pas mumis dietoje riesutai draudziami.
As siuo metu daug valgau riebalo. Net per daug normaliam zmogui. Viena diena gal visa stikline grietineles ( kokiu 45%) buvau suvartojus :oops: Normaliom dienom tiek nesuvalgau, bet manau pakankamai. Gal cukrus sukelia priklausomybe, nesvarbu ar tai butu naturalus ar dirbtinis ... Gal todel sapnuoju datules. Jeigu tai is tiesu priklausomybe, po menesio tureciau visai nebenoreti saldumo. Tad laukiu ir tikiuosi. Tada pasidarys lengviau.
Kas netvarkoj? Skydliauke grybauja del autoimunines ligos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 21:35 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Stiklinė grietinėlės? Tai kiek čia gramų riebalų?

Pažiūrėjau, kad 250 ml stiklinė grietinės sveria 250 gramų. Tai jeigu tokią stiklinę suvalgei ir 100 g ten yra 45 g riebalų, tai suvalgei 2*45+23=113 gramų riebalų. 113 g*9 kcal=1017 kcal. O tau sakė, kiek tau reikia kcal suvalgyti kasdien? Nes realiai normaliai judant tau galėtų reikėti apie 2000 kcal. O tu suvalgai čia daugiausia jeigu, tai 1000 kcal iš riebalų ir dar iš mėsos 300 g nu gal 400 kcal plius daržovės koks 100 kcal, tai gaunasi 1500 kcal. Jeigu maždaug tiek. Tada tau reikia dar riebalų, nes tau reikia riebalų valgyti ne tiek, kiek įprastam žmogui, o daug daugiau, nes pas tave visas benzas iš riebalų, nes nevalgai angliavandenių. Arba aš kažko nežinau. Bet gi nusišneku, nes tau juk reikia datulių :)

Cituoti:
Lasiniai zali (sudyti) 70g, Ricotta suris 200g (Gaminamas is isrugu), Sviestas (raw) 22g, Alyvuogiu aliejus 5g (extra virgin), kokosu aliejus 24 g (nerafinuotas)
O kodėl nevalgai tokių riebalų kaip čia Silver valgo? Jis valgo visa tai ir jaučiasi labai gerai kaip sako

Ar tu tiems, kurie čia pasiūlė tau tokią mitybą, sakei, kaip blogai jautiesi ir kaip neskanu tau ten viskas?

Nesukellia cukrus jokios priklausomybės - tai maisto medžiaga, kurios mums reikia - paprastas angliavandenis - angliavandeniai mūsų benzinas iš prigimties :) kas per begalvis sugalvojo šitą nesąmonę apie priklausomybę nuo cukraus. N be reikalo gi beveik visi 7 milijardai žmonių valgo vaisius ir grūdus (angliavandenius) ir visokius jų gaminius ir net grynina angliavandenius ir daro cukrų - mums jų reikia, nes tai mūsų maisto medžiaga :) Ne cukrus sukelia priklausomybę, o mes esame iš prigimties priklausomi nuo cukraus :D

Mano high fat baigėsi tuo, kad valgau razinkas su vandeniu ir kaifuoju. Net neįsivaizduoju, kaip vietoj jų valgyčiau dar riebalų - nu turėčiau stipriai prievartautis ir žinoma, daryti nesąmonę.

Blusiau - išvien su gamta :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2012, 07:51 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas rašė:

Cituoti:
Lasiniai zali (sudyti) 70g, Ricotta suris 200g (Gaminamas is isrugu), Sviestas (raw) 22g, Alyvuogiu aliejus 5g (extra virgin), kokosu aliejus 24 g (nerafinuotas)
O kodėl nevalgai tokių riebalų kaip čia Silver valgo? Jis valgo visa tai ir jaučiasi labai gerai kaip sako

Darvienas, valgau, beveik viska valgau papildomai prie grietineles/grietines. Tik lasiniu nevalgau, negaliu prisiversti, neskanu. Neisvardinau visko, tingejau. Bet sviesto suvalgau gana nemazai, kokosu aliejaus apie du saukstus per diena.
Butent ir valgyk razinas! Mesk viska is galvos ir valgyk ko norisi. Kai pajusi kad kazko kito norisi, valgysi kazka kita. Bijoti kuo nors susirgti ir is anksto laikytis kazkokio high fat modelio tikrai sveikiems nepatariu, per didelis saves ribojimas. Juk liga neateina per viena diena. Iki jos pajauciame daug daug simptomu. Tai kai pasijus tie simptomai, jeigu is viso pasijus, tai ir ieskosi kazkokiu modeliu high fat ar ten high carb.... Sutinku, is vien su gamta! :P
O as tuo tarpu paziuresiu kaip man toliau seksis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2012, 12:41 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Linkiu, kad viskas susitvarkytų :)

Į viršų
 Aprašymas  

Re: (paleo) High fat low carb mityba
StandartinėParašytas: 27 Lie 2012, 04:07 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

kadangi tur4jau problem7 d4l per aukšto cukraus kraujuje, tai man tiesiog reikėjo kažkaip savo mitybą keisti. kaip alternatyvus variantas buvo schema, kai pagrindinės kalorijos surenkamos iš riebalų.
į žiemos pabaigą ir pavasarį visuomet išgyvenu šiokią tokią "mitybos krizę", kai praeitų metų derlius man nebesuteikia nei fiziologinio, nei psichologinio pasitenkinimo. taigi pradedu ką nors išradinėti. šiam pavasariui mano eksperimentas buvo high fat, akcentuojant gyvulinius riebalus (pieno ir tryniu), nes esu prisiskaičiusi baisių dalykų apie polinesočiuosius riebalus (iš augalinių prod.). eksperimentu visai patenkinta. galima labai mažai valgyt. energija labai stabili, alkio jausmo praktiškai nėra. metabolizmas sulėtėjo, suvartojamų kalorijų skaičius krito, kūnas pradėjo kažkaip taupiau dirbti. minusas- kartais klaikiai norisi saldaus kažko. kitas minusas- norint visiškai išvengti gyv.kilmės produktų, "gerus" (ne polinesičiuos.) riebalus galim gauti tik iš "egzotikos"- kokosų ir palmių aliejaus, avokadu. Kad ir kaip man patiktų veganizmo idėja, aš balsuoju už tai, kad žmogus yra savo ekosistemos dalis, taigi valgyt reikia pagal sezoną ir "registracijos vietą" :D , o kokosai-palmės mūsuose neauga.
šiaip tai, iš bendro išsilavinimo analizuodama, kaip valgo žmonės, matau, kad šaltam klimate gyvenantys racione akcentuoja riebalus, o šiltesniam klimate - angliavandenius. man atrodo logiška, kad ir mūsų racionas turėtų kisti priklausomai nuo sezono- nuo high carb vasarą iki high fat žiemą-pavasarį. taip gavosi, kad mano racionas vėl gi pasislinko į angliavandenių pusę, pagrinde iš daržovių ir nedaug uogų. plius už lango obelys lūžta nuo obuolių, taigi net nežinau, kaip man pavyks ir kada vėl mažinti angliavandenius :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 10:48 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Nuo high carb prie high fat :)

Pastoviai vis persivalgau ir persivalgau, dažnai jaučiuosi nedavalgęs, dažniausiai mieguistas ir neišsimiegojęs ir mažėja svoris. Stengiausi gyventi ant high carb low fat, kai pagrindas grūdai. Ir vakar vėl persivalgęs galvojau apie tai. Ir patyriau šiokį tokį nušvitimą :) Pasirodo yra taip, kad jeigu žmogus per dieną sujuda ant kokių 2000 kcal, tai maitintis grūdais ar vaisiais, yra tinkamas variantas, kadangi tokiu atveju reikia suvalgyti apie 500 g grūdų arba 3 kilogramus vaisių po 600 kcal (arba 2 kg bananų po 900 kcal). Taigi tai yra normalus maisto tūris pagal skrandžio tūrį, valgant 3-5 kartus per dieną gaunasi po 1000 g (valgant 5 kartus - po 600 g) vaisių arba tarkim pusė stiklinės grūdų pusryčiams, visa pietums ir pusė vakarienei (valgant 5 kartus - po 100 g).

Bet dabar kas atsitinka, jeigu žmogus per dieną juda ant 3000-4000 kcal. Tiek per dieną judu aš, kadangi visur vaikštau (nueinu 20-30 km kasdien). Tai jeigu valgyčiau eilinius vaisius, kurių 1 kg yra 600 kcal, tai ant 3000 kcal man reikėtų suvalgyti 5 kg vaisų, o ant 4000 kcal 6 kg vaisių. Taigi, 5-6 kg vaisių ant 3000-4000 kcal. Tai jau dvigubai daugiau ir valgant 3 kartus per dieną reikėtų suvalgyti po 2 kg gryno vaisiaus masės, kas yra neišvengiamas persivalgymas ir net nepadaroma bent man 185 cm ūgio ir 70 kg svorio lieknam gražiam vaikinui :) Lygiai tas pats yra ir su grūdais. Ant 3000 kcal reikėtų suvalgyti apie 800 g (100 g grūdų yra 350-360 kcal), o ant 4000 kcal - 1000 g grūdų kas dieną. Toks kiekis išvirtų grūdų yra tokio tūrio, kad galbūt įmanoma juos visus suvalgyti nebent kiekvieną kartą visiškai persivalgant. Ir dėl to labai blogai jaustis. Pavyzdžiui, kai paskutinę savaitę valgiau grūdų košes (kartais dar duonos ir pupelių), tai pusryčiams, pietums ir vakarienei prisivalgydavau, persivalgydavau ir dar vakare apie 10-11 valandą suvalgydavau apie 200-300 g (800 -1200 kcal) cukraus - šaukštas po šaukšto su malonumu ir tik tada eidavau miegoti. Toks elgesys sutapo su Kenijos bėgikų, kurie per dieną juda ant 3500 kcal ir valgo high carb low fat (apie 75 carb/12/13 fat) ir valgo daugiausia grūdus, jų miltų košę ir plius kas dieną po 200 gramų cukraus.

Taigi, ką aš noriu tuo pasakyti? :) O gi štai ką. Mano žiniomis high carb low fat, kai per dieną judama ant 3000-4000 kcal, nevalant cukraus, yra garantuotas persivalgymas (nebent valgant vien bananus po 900 kcal iš 1 kg, tada reikėtų 4 kg per dieną, valgant 5 kartus po 800 g būtų neperdaug). Ir būtent dėl to, valgant high carb low fat iš grūdų arba vaisių (ne bananų) ant 3000-4000 kcal dėl neįmanomo suvalgyti kiekio, savaime suvalgoma mažiau, negu sunaudojama, dėl ko nuolatos mažėja kūno svoris (pas mane jau sumažėjo nuo 70 iki 67 kg per kelias savaites - o pas mane ir taip mažiau negu reikia riebalų - kaulai matosi :)).
Taigi, išvada tokia, kad reikia valgyti daugiau riebalų, iš kurių gaučiau 2,25 karto daugiau energijos ir tai reiškia, kad riebalų reikėtų suvalgyti 2,25 karto mažiau (gal ne tiksliai), kad gaučiau tiek pat energijos ir nebepersivalgyčiau.
Šitą supratęs, ėmiau galvoti apie tai, kad jeigu valgyčiau high fat, tai persivalgyti būtų tiesiog neįmanoma, kadangi man ant 3000 kcal per dieną reikėtų suvalgyti apie 330 g riebalų, kas yra 2,5 indėlio (450 g) 30 proc. riebumo grietinės arba 450 g lašinių (pagal tūrį tai daugmaž tiek, kiek reiktų suvalgyti virtų grūdų vieno valgymo metu ir gal net dar mažiau), o tiek suvalgyti yra vieni niekai, palyginus su 800 g ryžių maišu :) Vien dėl šito, high fat low carb variantas tampa labai viliojančiu :) Bet kuriuo atveju žmogui, judančiam ant 3000-4000 kcal reikia valgyti bent pusiau fat pusiau carb variantą vien tam, kad nuolatos nepersivalgytų ir išlaikytų stabilų svorį (jeigu nevalgant cukraus).
Tokie pastebėjimai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 15:37 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dėl ko high fat mityboje netinka didesnis kiekis augalinių riebalų, tai yra dėl ko netinka riešutai ir sėklos?

Jelena, rašei, kad skaitei apie augalinių riebalų (kažkurių ten) žalą. Gal prisimeni, ką ten skaitei? :)

Šiandien suvalgiau apie 30 g aliejaus su agurku, morka ir kopūstu ir pasidarė bloga ir anksčiau šiandien sėmkų apie 40 g - taip pat pasidarė bloga, o kai vakar suvalgiau grietinės kokius 200 g, tai viskas kuo puikiausiai. Šiaip grietinė labai skanu (sviestas nepatinka, lašiniai nepatinka, bet grietinė - very best), tai galvoju gal prievartauti karves ir gyventi ant grietinės su daržovėm :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 15:46 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... auku_mitai

cia gali pasiskaityti apie augalinius riebalus.

O cia apie tavo megstamus grudus ir ju gaminius (t.y. duona)

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... iju_maista

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 18:31 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ačiū, einu skaityti :) man šitas visai patiko :D http://www.dietdoctor.com/lchf

Gaunasi, kad Lietuvoje kas auga, kas turi daugiausia sočiųjų riebalų ir mažiausiai polinesočiųjų riebalų tai kiaulės su savo taukais ir karvės su savo pienu, iš kurio sviestas. Pagal šitą http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... auku_mitai

Niekur nepabėgau, kad ir kaip norėjau ir stengiausi :D Galėjo anksčiau kas nors gerai duoti į galvą :)

Nors galima valgyti kokosų aliejų tada, bet tada geriau jau Lietuvos pramonininkams apie tai nieko nepasakoti ir kaip lietuviams išgyventi savo žemėje, pasidarant priklausomybę nuo kažkur augančių kokosų, kuomet nutraukus jų tiekimą, lietuviams, mums, būtų chana :)

Įdomiausia tai, kad krikšto tėtis visą gyvenimą laiko karves, kiaules ir vištas ir beveik viską pats pasidaro - siaubingas pavyzdys lietuviams veganams ir visiškai sugrąžinantis ant žemės gyvenimo variantas Lietuvoje :)

Arba reikia kraustytis ten, kur kokosai auga :)

O tai mononesotieji riebalai gerai ar negerai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 20:55 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
Cituoti:
O tai mononesotieji riebalai gerai ar negerai?

Mononesotieji mazesne blogybe :) Jei jau vartosi juos tai geriausia alyvuogiu, migdolu, avokadu, kokosu , palmiu aliejus. Is riesutu maziausiai polinesociuju turi migdolai ir lazdyno.
O be to, valgant vaisius/darzoves + labai nedaug riesutu (25-50g) per diena, galima be problemu surinkti tuos 2500-300 kcal. As tai net 3 valgymais tai darydavau.
PVZ. 500g bananu + 500g gerai prinokusiu persiku . viska supjaustom grezineliais. Isplakam blenderyje 100-200 g datuliu arba figu su siek tiek vandens. (as dar suplakdavau kartu viena banana is tu 500 g ir idedavau sauksta maca milteliu arba dziovintu silkmedzio uogu sauja.)
Uzpilam si tirsta padaza ant pjaustytu vaisiu, imam sauksta ir megaujames :)
Sis skanumelis suvalgomas be problemu ir gauni 1000-1200 kcal. (Cia pvz. tokie pietus) ir tai tik vienas valgymas. Tu patiekalu yra ivairiausiu ir visi jie skanus :)

Taciau lietuvoje nuolat taip maitintis nera labai paprasta, o be to dar ir gana brangu.
Kalbant apie tokio maisto teigiamus/neigiamus dalykus ir kaip tai itakoja ar gali atsiliepti sveikatai, tai cia jau kitas klausimas :) Nes cukraus suvalgoma nuo 300 iki 350 g per diena, jei per diena suvartojama kcal 2000-2500 pagrinde is vaisiu ir darzoviu + 25-50g riesutu/seklu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 09:55 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
gana apie tą egzotiką ir prie reikalo :) Nuo vakar vakaro išbandau ne ką kitą, o paleo high fat low carb raw animal based mitybos variantą. Tai yra valgau žalią kiaulieną (lašinius, raumenis, kepenis, širdį, inkstus, smegenis - dar nežinau, kuriuos organus, dar nevalgiau jų) plius pekino salotos kokį kilogramą plius morką plius sėmkų plius truputį linų sėklų. Viskas raw. Jokio pieno (iš mamytės papo kiek atsigėriau, tiek :)) Žiūrėjau pagal sandarą http://www.nutritiondata.com, kad valgant ir organus, suvalgyčiau beveik visko kiek reikia vien iš kiaulienos. plius vitaminai c, k, kalcis iš pekino, e iš sėmkų ir nežinau kam morka, nes valgant kepenis ten vitamino A daugiau negu reikia :) bet skanu ta morka, tai ne pro šalį šiek tiek :) Tai va. Kaip tau toks mitybos variantas? Gal ką matai neigiamo?

Dabar man įdomu, kai pradėjai tu Silveri ir Moške jeigu atsirastum, ir Žalias kurmi valgyti visa tai, ką valgai, ar iš karto, palaipsniui ir kokia savijauta buvo iš pradžių ir ar iš karto suvalgydavai tokį kiekį riebalų, kokį dabar suvalgai?

Dar vienas dalykas. Dėl ko tu verdi (garini) tą veršieną? Kodėl nevalgai žalios?

Kolkas jaučiuosi gana gerai. Šiek tiek silpnai. Šiek tiek skauda galvą. Nesuvalgau dar didesnio kiekio lašinių, pavalgau šiek tiek ir nebeskanu, sotus, gana, tai matyt dėl to ir neturiu daug energijos. Raumenys žali irgi skanu :) Viskas tirpsta burnoje :) Kas lieka kaip kramtoškė :) Skaičiau, kad čia pirmą savaitę taip būna, kol organizmas pereina prie riebalų vertimo energija ir tada normaliais kiekiais valgo tuos riebalus, kiek reikia kiek skanu. Nežinau, tuoj sužinosiu
Cituoti:
Initial side effects

If you stop eating sugar and starch cold turkey (recommended) you may experience some side effects as your body gets used to it. For most people it is relatively mild and just lasts a few days. Also there are ways to minimize it.

Common during the first week:

Headache
Tiredness
Dizziness
Heart palpitations
Irritability

The side effects rapidly subside as your body adapts and your fat burning increases.

Taigi, sveiki Žaliavalgiai :D :D :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 10:41 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bandau isivaizduoti tavo pietu stala :) smegenys, inkstai, kepenys, sirdis, raumenys, viskas krauju pasruve guli ant stalo. Manau niekuom nepasivaisinciau, nebent salotos lapu :) Man keisciausias dalykas, kaip toks maistas gali sukelti apetita? Cia dar blogiau, negu kad ant stalo guletu koks plastmasinis daiktas, tas bent jau nekeltu nei apetito, nei pasislykstejimo, o stai gyvulio organai, tai net atpurto :) Negi cia tokie stereotipai i galva ikalti? Reiktu kada mazam vaikiukui toki bandyma padaryt, padet zalios mesos, kuria matys pirma kart gyvenime ir koki vaisiu, kurio irgi nebus ragaves ir mates, arba darzove. Pazuret, kaip ragaus mesa ir ka pasirinks.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 11:25 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
o kodel renkiesi kiaules mesa?
ar daug tau tos kramtoskes burnoj lieka :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 13:18 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas. Na as dar kol kas vargstu su sia dieta. Laukausi jau antra savaite, pirmadieni vaizuosiu, padarys metabolizmo tyrimus. Vienas faktas kaip blynas, kad mano organizmas labai sunkiai virskina sociuosius riebalus. Ypac blogai nuo grietines (buvau nuo jos net suviduriavusi). Kiti riebalai siek tiek geriau, bet visvien. Tiek lasiniai, tiek sviestas, tiek kokosu aliejus mane pykina. Na dar jeigu pataikau suvalgyt labai maza kieki dar nieko. Bet jeigu daugiau - STOP, savijauta bloga.
As jau supratau kaip reikia valgyti pakaitinta mesa, tiesiog sumetu ja i vandeni ir pakaitinu iki virimo. Jinai buna KA TIK pabalusi ir dar sultinga. Jeigu ta momenta praziopsai (kaip ir su kiausiniais skystais), - tai tada pasidaro nebesultinga. Manau tai priimtinas variantas ne tik paleo valgytojams, bet apskritai visiems, nes visi mikroorganizmai zuva, o mesa tikiuosi lieka dar sveikatai tinkama.
Isbandziau ir zalia kokia savaitele pavytinta mesa. Nu ne bananai, bet valgoma :) O siaip dar valgau lasisa. Darvienas, isbandziau ir silke. Nors pirkau pacia geriausia, bet man neskanu. Reikia tada su visokiom kepintom ir troskintom darzovem daryt, kad skoni uzmustu, bet tingiu ir nebus sveikiausias variantas is tu kepintu darzoviu. Norisi raw darzoviu.
Nu va... siaip jau nebera tokio siaubingo potraukio vasiams. Bendrai paemus savijauta kai nepykina nuo ribalu visai nebloga, gyvent galima. Pasitenkinimo valgymu tokio kaip valgant vaisius tikrai nera, ale tiesiog suryju viska ir lekiu darbuotis apie tai daug negalvodama.
Vilniuje susiduriu su kokybisko gyvuninio maisto gavimo problema. TIKRAI labai didele problema gauti kokybiska gyvulini maista, ne uz kosmine kaina, bet su laiku gal surasiu.

Darvienas, as zinok nevalgyciau kepenu ir inkstu. Visgi nezinai, kokiu momentu gyvunas sirgo, gal jam teko gert vaistus (antibijotikai dabar madingi) ka valge, kokiu toksinu pilnos jo kepenys ir inkstai. Juk kepenys ir inkstai - salinimo organai. Galiausiai siu dienu gyvenimas pilnas toksinu. Ismetamos dujos, trasos, kuriomis tresiamos pievos ir pan... Nebent tai butu ka tik gimes versiukas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 13:39 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Laura :)

Puikus pietų stalas :) Tik, deja viskas be kraujo :) ir pekino salota neaptaškyta :) matyt valgant tą maistą, jis pasidaro malonus vietoj nemalonus - nevalgant. Jo, gali padaryti kokiam mažam vaikui tokį bandymą ir pamatysi :) tas maistas gal ir nesukelia apetito (bet man ir nereikia, kad kas nors man sukeltų apetitą), nes aš ateinu prie jo, kai man reikia maisto, tada paragauju ir jeigu skanu - valgau, o jeigu neskanu - nevalgau. Taip ir su tais lašiniais - paragauju, skanu, valgau kol skanu ir kai pasidaro nebeskanu, nebemalonu - nebevalgau.

Gaile

Kiaules renkuosi dėl to, kad jose yra kiek reikia riebalų (lašinių) ir dėl raumenų mėsos kainos (kad pigesnė) ir dėl to, kad kadangi jau valgau kiaulės riebalus, tai reikia valgyti ir kiaulės raumenis ir organus, jeigu reikia, nes negi laikydamas kiaules suvalgyčiau jų lašinius, raumenis ir organus išmesčiau ir eičiau auginti dar papildomai vištas ar karves, kad jų raumenų pavalgyčiau :) čia jau būtų daug daugiau darbo ir vargo. O aš žiūriu, kad kuo mažiau. O jeigu vien kiaulę valgau, viską iš jos, tai užtektų vien kiaules laikyti - būtų daug mažiau darbo :) tai dėl to :) Aš pats nustebau po visų tų kelių metų veganiško gyvenimo ir po to daugiausia augalinio maisto valgymo, kad tie lašiniai man bus skanu (nebevalgant grūdų, vaisių, cukraus, aliejų, pieno ir bet kokių jų gaminių), žali lašiniai man skanu :) ir žali raumenys irgi skanu :) žinoma, kitoks skonis nei vaisių, bet skanu, savaip skanu :)

Iš lašinių kramtomos gumos lieka toks gabalėlis kaip įprastos kramtomos gumos, o iš raumenų (bent tų, kur šiandien valgiau) tai daug daugiau. O ką?

Žalias kurmi

Pritariu dėl nuodingų medžiagų būvimo.
Bet aš vistiek galvoju nusipirkti ir paragauti. Gal pajausiu pagal skonį, savijautą kaip ten kas. Reikia man mat sužinoti :) Man reikia sužinoti, ar žalios kepenys (geležies kiek reikia, b2, vitamin A, kitų), inkstai skanu ar neskanu.
Aš tai šiandien normaliai pirmą dieną taip valgau, tai lašinių suvalgau keletą kasnių, pasidaro nebeskanu ir nebevalgau. Ir iki kito karto, kai vėl paragauju ir jeigu skanu, tai ir suvalgau dar, kiek skanu ir vėl iki kito karto. Keistas jausmas, kad tiek riebalų :) visai kitokie skoniai, ir lašinių ir raumenų, ir man kolkas jie patinka :) savijauta kitokia. Daugiau šypsausi, daugiau viskas juokinga ir labai garsiai juokiuosi ir juokauju :) ir esu daug ramesnis ir savijauta pastovi, nebėra tų aukštyn žemyn labai gerai labai blogai, kaip būdavo su daug cukraus daug grūdų. Taip jaučiuosi gerai, stabiliai gerai, ramiai ir linksmai, kad net juokas ima :) truputį pykina skrandyje ir šiek tiek skauda galvą. kolkas taip

Vis dėl to suvalgiau du virtus kiaušus - Įtariu, kad dėl to, kad nedaug raumenų apie 150 gramų šiandien valgiau. Reiks pavalgyt daugiau ir žiūrėt kaip bus

Tiesa, kad pavalgius lašinių nebesijaustų riebalų burnoje, suvalgau pekino salotos :)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 02 Rgp 2012, 14:22. Iš viso redaguota 8 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Rgp 2012, 13:50 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
o as pirmiau uzverdu vandeni, tuomet sudedu mesa minimaliai sumazindama ugni, verdu maisydama apie 7 min.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute