Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas
  Spausdinti

Ką aš valgau kiekvieną dieną :)
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 24 Lie 2012, 20:28 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Žmonės dažnai sako, kad valgo vaisius, daržoves, sėklas, riešutus, mėsą, žuvį, bet nepasako, kokius konkrečiai. O tai yra svarbiausia :) nes apelsinai ir bananai - ne tas pats :)

Taigi, kokį maistą valgote įprastai kiekvieną dieną?

Aš dabar nežaliavalgiauju, bet kas dieną valgau daugmaž tą patį:

duona su vandeniu (duona apie 800-1000 g), pekino salota (apie 500 g), razinkos/datulės/mėlynės/avietės (apie 200 g), silkė (100-150 g), morka (50-100 g), sėmkos (apie 50 g), linų sėklos (10-20 g)

Tuos gramus tai čia šiaip surašiau, gal kam įdomu ir gramai :)

O ką jūs? Jeigu galite surašyti iš eilės nuo maisto, kurio suvalgote daugiausiai iki maisto, kurio suvalgote mažiausiai

Tokia informacija būtų labai naudinga ir tiems, kurie nori pradėti ir pradeda žaliavalgiauti ir nežino, kokį konkrečiai maistą dabar valgyti. Ir tai galėtų sužinoti iš žmonių, kurie jau ilgesnį laiką valgo žaliai ir yra išsirinkę maistą, kurį jau valgo pastoviai. Nes pastovus valgymas to paties maisto reiškia, kad žmogus rado maisto derinį, kurio jam pilnai užtenka. Mano žiniomis būtent tai ir reikia žinoti :) Amen :)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Ką aš valgau kiekvieną dieną :)
StandartinėParašytas: 24 Lie 2012, 21:32 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
Cituoti:
duona su vandeniu (duona apie 800-1000 g), pekino salota (apie 500 g), razinkos/datulės/mėlynės/avietės (apie 200 g), silkė (100-150 g), morka (50-100 g), sėmkos (apie 50 g), linų sėklos (10-20 g)

Na, pas tave viskas kaip ir puse bedos. Bet ta duona su vandeniu ir dar toks kiekis tau sveikatos tikrai neprides. (Koki 50 gramu trapuciu dar galima butu pateisinti, bet toki kiekis keptos duonos... nezinau, nezinau ... tai beveik tas pats kas puse kg cukraus suvalgyti :) )
Ok , uzteks pamokslauti :)

Mano dienos racionas
Morkos 240 g, Kaliarope 120 g, Salotu lapai 100g, agurkas 120g, Svogunu laiskai 20g, Krapai ir petrazoles po 4 g. Cukinija 200g, Agurotis 160g.
Lasiniai zali (sudyti) 70g, Versiena (garinta 4 min) 220g, Ricotta suris 200g (Gaminamas is isrugu), Sviestas (raw) 22g, Alyvuogiu aliejus 5g (extra virgin), kokosu aliejus 24 g (nerafinuotas)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Lie 2012, 22:50 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Panaši tema jau yra:
viewtopic.php?f=3&t=40&start=50

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 06:52 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

darvienas,
kaip matau, tai tu ieškai koncentruoto angliavandenių šaltinio kalorijoms prirnkti- duona, razinos. taigi mūsų žaliavalgiškas variantas- daiginti ankštiniai arba grūdai. kviečiai daiginti man neskanūs, o grikiai, lęšiai, tarkim, visai nieko. lęšiai tiesiogine ta žodžio prasme išgelbėjo mano žaliavalgiavimą pirmais metais. tiesiog visuomet turėk daigintus ir kimšk juos į save, kai alkis užpuola. angliavandeniai duoda sotumo jausmą todėl, kad operatyviai kelia cukrų kraujuje, taigi ir daiginti ankštiniai-grikiai tai daro neprasčiau, aš tikrinau. klausimas tik, ar tau tie daiginti skanėstai duos reikiamą psichologinį pasitenkinimą.
Man geriausia buvo valgyt "sluoksniais", mono, atskirai kelis produktus ar paprastas kombinacijas iš eilės. Tuomet jausdavau ir fiziologinį ir psichologinį sotumą. Tarkim, vaisius1, po jo vaisius2, po jų primityvi smulkintų daržovių kombinacija su riebalais. Gaunu kaip ir 3 patiekalų valgį :D Pagal ajurvedą, turime kiekvieno valgio metu gauti visus skonius- kartų, saldų, rūgštų, sūrų, tuomet pasisotina ir mūsų "protas".

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 09:24 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Dzūkija
Jelena rašė:
Pagal ajurvedą, turime kiekvieno valgio metu gauti visus skonius- kartų, saldų, rūgštų, sūrų, tuomet pasisotina ir mūsų "protas".

ju yra 6.

cia yra nebloga lentele

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 09:30 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cituoti:
angliavandeniai duoda sotumo jausmą todėl, kad operatyviai kelia cukrų kraujuje, taigi ir daiginti ankštiniai-grikiai tai daro neprasčiau, aš tikrinau.

Jelena, bet tas cukraus suolis kraujyje mane labiausiai ir neramindavo, kai zaliavau be gyvul. kilmes produktu su vaisiais, grudais ir riesutais. Idomu kaip organizmas ir kiek ilgai istvers tuos staigius didelius cukraus svyravimus. Ar turi kokis protinga paasikinima? As banndziau ieskoti ilga laika, bet deja labai protingo nerandu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Lie 2012, 09:31 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kestai, taip, bet toj temoj visko prirašyta. O aš noriu padaryti temą, kurioje kiekvienas tiesiog surašytų, ką įprastai valgo kiekvieną dieną :) nieko daugiau :) na, kad būtų tvarkinga tema, kurioje būtų vien tai ir kam reikėtų, tas pasižiūrėtų, ką kas valgo ir galėtų pats norėdamas išbandyti vienokį ar kitokį maisto derinį. Be diskusijų :D

dėl to ir Jelena ir Kestas ir Admin galėtų parašyti, ką įprastai valgo kasdien :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2012, 20:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na kas dar ką valgote įprastai kas dieną? Neslėpkite gi nu :) žmonės laukia jūsų išminties :) daugybė žaliavalgiškomis mintimis apsvaigusių jaunuolių ir senolių jau dėtųsi visa tai į savo burnas, bet, deja, jie bijo, jie nežino, ką :) padėkite jiems nebijoti ir sužinoti ir padaryti tai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2012, 07:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pora metų beveik nuosekliai KIEKVIENĄ DIENĄ valgau:
savo augintų lapinių daržovių ar laukinių augalų min 200 gr, žiemą pakeičiu ant palangės augintais saulėgrąžų daigais ir valgomu šaukštu žalių miltų;
balto sūrio apie 200 gr arba varškės 300 gr-80 proc atvejų darau pati, nes netikiu, kad ir patikimi tiekėjai netyča neperkaitina;
šviežių sezoninių uogų, nuo Oninių obuolių 200-300 gr, o maždaug nuo vasario savų džiovintų uogų ir vaisių mirkinti kompotai.
Kitas meniu kinta pagal sezoną, fantaziją, galimybes. Šią vasarą grįžau prie iškrovos dienos ant vandens kartą savaitėje (buvau užleidus 'intensyviai' gimdant auginant vaikus:\).
Rašoma, kad vienodas maistas organizmui yra privalumas, tačiau sistemoms poilsis būtinas, ir tam pasitarnauja sezonas bei iškrova.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2012, 10:05 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Serbentine, o gal dar kitų riebalų valgai? Kiek ten jų toj varškėj ir sūryje :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Rgp 2012, 20:13 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Danija
Diena pradedu taure zalio-vaisinio kokteilio su chia seklom,mazdaug 500ml. Ji sumakaluoti stengiuosi is vietiniu vaisiu,bet nevisada pavyksta.Dazniausiai naudoju bananus,obuolius,zemuoges,avietes,kivius,persikus,mangus,slyvas,meliona,arbuza ir t.t... o zalumynas beveik visada spinatai :D Su jais noriu bet dar bijau eksperimentuoti nes maitinu dukryte ;) jeigu kokteiliui nenaudoju zalumynu,pilu riesutu pieno.

Kadangi trintos sriubos man nelabai,pietums ir vakarienei valgau salotas.As joms alieju nenaudoju.Uzsibarstau superfood "salad booster",kad gauciau daugiau visko kas naudinga :D Pirmomis savaitemis beveik kasdien valgiau guacamole ir salsa su agurko "pirsteliais".Likau suzaveta sviezio burokelio skoniu,dabar daznai ji valgau.

Na o labai stipriai uzsimanius ko SKANAUS susimakaluoju:
vadinamojo "sokolado" :riesutai-kokoso aliejus-carob+kakava+datules ir pa.
arba bananiniu ar arbuziniu ledu. Ju saldytu gabaleliu mano kameroje visada yra ;)

Is daigu,dar bandziau tik lesius valgyti.Skonis siaip sau.Bet valgau vis tiek :D barstau ant salotu arba trinu i "pasteta" Dabar daiginu soras,tikiuosi skonis bus geresnis ;) Po to ateis eile daiginti grikius :roll:

Nors zaliavalgiauju dar tik nuo geguzes, si bei ta ,pradedantiesiems,is savo patirties galiu patarti :D
nepersistenkit su riesutais ir avokadais. Man nuo ju taip siaubingai buvo veida spuogeliais ismete,kad jau visko buvau prisigalvojus.Dabar riesutus valgau nebent "sokolade",o avokodo nebevalgau nes stengiuosi apsiriboti su vietinemis darzovemis.Tai tiek.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2012, 19:50 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Darvienas, mano naminiuose neseparuoto pieno produktuose riebalo nepalyginamai daugiau nei lentelių, sūris laikau virš 30 proc riebumo.
Riebalų negaliu įvardint po rubrika 'kiekvieną dieną', nes jie varijuoja iš grynųjų sviesto, alyvuogių al, prieš badą -lašinių bei tokiuose produktuose kaip avokadas, tryniai, kokosai, sėklos, riešutai.
Kiekvieną dieną valgyčiau avokadą, jei auginčiau pati.
Skaitydama tavo postus padariau išvadą, kad šią temą turi pats nuolat atnaujinti, nes tavo kiekviena diena labai skirtinga.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2012, 21:27 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Serbentine o kiek kokio riebalo tipiškai suvalgai? Na su augaliniais man tai dar šiaip ne taip ėjosi draugauti tik su kokosų nelabai. Ir kaip ten su tom omegom yra? kazkuris geras, o kazkuris blogas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2012, 05:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Rašiau, kad varijuoju pagal norą ir atsižvelgiu į tai, kad man gyvuliniau riebalai rekomenduojami saikingai. Bet pavyzdžiui, vakar buvo riebi diena,energijos trūkumą jaučiau, tai dėjau kaip norėjau, pasibaisėsite kiekiais:
grietinėlė 100 gr, lašiniai 100 gr, grietinė 150 gr, pusė didelio avokado, alyvuogių aliejus valgomas šaukštas, saulėgrąžos 40 g (pesto padaže).
Jei noriu, sviesto galiu suvalgyt ir 150 g per dieną(per du kartus, su sūriu ir tarkim apvirtais kiaušais ar moliūgu), nejaučiu dėl to diskomforto, o jei tiek sėmenų, ar riešutų, nusidrožia žarnynas.
Tokie riebalų kiekiai pas mane daugiau nei du metai, šiemet minimizuoti polinesotieji.

Omegos.Siekiamybė mažinti visas, ypač 6 arba balansas 1:4. Jei būčiau migrenikė arba šiaip su įvairiais skausmais, riešutų, saulėgrąžų meniu nebūtų. Arachidono taip pat.
Mano kelių dienų vidurkis būna 1:1 ar max1:4, bet čia standartinės lentelės.Leidžiu sau manyt, kad po langais besiganančių karvių riebalai geresni.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2012, 09:49 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dabar darau tokį bandymą. Išsirinkau maisto kombinaciją, iš maisto, kuris auga Lietuvoje ir dabar tikrinu jos tinkamumą ir pakankamumą. Kombinacija tokia (valgau vieną paskui kitą, tris kartus per dieną, pagal virškinimo laiką, kurį užrašė ponas Stanley Bass):

Šiek tiek vaisių žalių
Pekino salota žalia
Morka žalia
Kiaušinis apvirtas
Bulvių košė virta (lietuviški bananai - kaloringumas 870 kcal - beveik kaip bananų 890 kcal, plius tiek, kiek reikia visų amino R ir kiek reikia daugumos vitaminų ir mineralinių medžiagų http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2556/2)
Sėmkos žalios
Linų sėklos žalios

Dauguma žalio maisto
Vaisiai, šakniavaisiai, salotos, sėklos ir vištų mėnesinės (ar kasdieninės - nežinau) :)

Amen

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Lap 2012, 19:30 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Sveiki. Mano kasdieninė mityba: pusryčiams grietinės koks puslitris arba lašinių gabaliukas, pietums- iki soties žalios arba vytintos mėsos, arba varškės su daug grietinės, vakarienei- nuo 3 iki 7 žalių plaktų kiaušinių arba varškė, arba mėsa. Daržovių praktiškai niekada, pienas- vietoje vandens atsigėrimui, vasarą uogų- iki soties bet kada. Taip maitinuosi pusantrų metų. Na, kartais sugriešiju... saldainiuką, chalvos:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Sau 2013, 08:45 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pabandysiu atnaujinti sia tema ir pasidalinti savo meniu :) kiek imanoma dazniau :)
Trumpai apie tai ka valgau ir ko atsisakiau po ilgesniu ieskojimu.
Visus gyv. kilmes baltymus (mesa, organai, zuvis, grybai) kaitinu apie 5 min. (Virimas, garinimas, troskinimas), nes pastebejau, kad siek tiek kaitinti geriau virskinami, nei visai zali.
Nevalgau tik kiausiniu ir pieno produktu (Jokiu isimciu), nes pastebejau, kad organizmas ju netoleruoja. Issaiskinti prireike nemzai laiko :)
Darzoves valgau visas (RAW ir garintas) , isskyrus "nightshades" seimos, nes ir su jomis mano kunas nelabai nori draugauti :)
Taip pat nevalgau visiskai jokiu grudu, ankstiniu ir riesutu. Labai retai kokosa, nes pasirodo jis daugiau vaisius nei riesutas.
Vartojami Riebalai: Kososu aliejus, kakavos sviestas, alyvuogiu, avokadu, macadamiju aliejus.

Taigi, vakariene 2013-01-07

Grybai,svogunas ir brokoliai troskinti keliuose saukstuose vandens ir kokosu aliejuje. Skusta morka ir 4 troskinti kiaulienos rutuliukai (Malti lasiniai, raumuo ir odeles) paskaninti druska ir savais zalumynais . Aciu orkai uz skania kiauliena ;)

Prikabinti failai:
20130107_182800.jpg
20130107_182800.jpg [ 3.2 MiB | Peržiūrėta 792 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Sau 2013, 14:22 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pietus 2013-01-08

Salotos, pjaustytas svogunas, puse avokado. Viskas paskaninta krapiukais ir druskyte.
Garinta Zuvis (Skumbre)
Puodelis Jautienos kaulu sultinio. (Si karta viriau apie 8 val. Gavosi be galo malonaus skonio.)
Desertui didelis saukstas kokosu aliejaus :) Niam, Niam ...

Prikabinti failai:
20130108_132857.jpg
20130108_132857.jpg [ 2.86 MiB | Peržiūrėta 787 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Sau 2013, 15:47 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: pasaulis
o pas mane atrofavosi apetitas :( tai trečia diena valgau tik kartą . Deja, nufotkint nemoku, nei turiu su kuo, tik išvardysiu:

pavytintas stirnienos kumpis 250 g+ kiauliena, riebi 50 g.
patroškintos daržovės - briuseliniai kopūstai 100 g+ morkos 300 g+ožkos grietinėlė, 35 % riebumo 100 g , skanu

kalorimetras rodo
Kalorijų: 1079.50 kcal
Baltymų: 78.70 g
Riebalų: 74.05 g
Angliavandenių: 35.50
maždaug 40:40:20
vakar beveik tas pat, tik kalorijų daugiau buvo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 13:55 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vakariene 2013-01-08

Garinta puse brokolio, siek tiek kopusto paskaninta druska ir zolelemis, lupta morka.
Jautienos kaulu sultinys ir garinti maltos kiaulienos rutuliukai :)

Prikabinti failai:
20130108_175705.jpg
20130108_175705.jpg [ 2.98 MiB | Peržiūrėta 780 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 13:59 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pusryciai 2013-01-09

Kelias dienas rauginti kopustai ir morkos (be cukraus). Paskaninti druska ir sauksteliu alyvuogiu aliejaus.
Apvirtos kiaulienos desreles. (Orkos kiaule gana didoka buvo :) , tad mielai ja kasdien valgau)
Jautienos kaulu sultinys

Prikabinti failai:
20130109_071809.jpg
20130109_071809.jpg [ 2.66 MiB | Peržiūrėta 780 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 14:03 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pietus 2013-01-09

Salotos Iceberg ir krapiukai. Tarkuota morka paskaninta saukstu avokadu aliejaus.
Garinta jaucio sirdis gabaliukais.
Jautienos kaulu sultinys.
Gabaliukas sudytu lasinuku. (Nuotraukoje nesimato :) )

Prikabinti failai:
20130109_122348.jpg
20130109_122348.jpg [ 2.99 MiB | Peržiūrėta 780 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 22:46 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vakariene 2013-01-09

Troskintos darzoves / grybai. Paskaninta zolelemis, druska ir ciberzole. Troskinau mazame kiekyje vandens ir kokosu aliejuje.
Puse avokado.
Nedidelius maltos kiaulieneos rutuliukus idejau pries pabaiga (apie 3-4 min) .
Megavausi sia skania vakariene su lazdelemis.

Prikabinti failai:
20130109_180843.jpg
20130109_180843.jpg [ 2.49 MiB | Peržiūrėta 773 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2013, 14:42 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Siandien einu sportuoti, tad valgysiu 3 kartus :)

Pusryciai 2013-01-10

Rauginti kopustai ir morkos paskanintos alyvuogiu aliejumi.
Gerai prinokes avokadas
Maltos kiaulienos kasnio dydzio garinti rutuliukai :)
Jautienos kaulu sultinys

Prikabinti failai:
20130110_pusryciai.jpg
20130110_pusryciai.jpg [ 2.99 MiB | Peržiūrėta 770 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2013, 14:45 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pietus 2013-01-10

Salotos paskanintos krapais, petrazolemis ir druska
Tarkuota morka
Sudyta silke (Perku su galvomis ir nevalytas) Pries valgant, kelioms valandoms uzmerkiu i vandeni.
Ir kaip iprasta jautienos kaulu sultinys. Ziauriai skanus :)

Prikabinti failai:
20130110_pietus.jpg
20130110_pietus.jpg [ 3.38 MiB | Peržiūrėta 770 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 122 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute