Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Kitas
  Spausdinti

Re: (paleo) High fat low carb mityba
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 12:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Vyriška
Vietovė: Čia
Kaip dabar suprantu, unimedo ar ne unimedo, bet high fat low carb yra tinkama tik stambaus sudėjimo žmonėms, kadangi jiems iš prigimties reikia mažiausiai angliavandenių, kadangi jiems reikia daugiausia baltymų, nes jų natūrali raumenų masė yra didžiausia (tai ir pagal metabolizmo tipus). Dėl to šiems žmonėms reikia mažiausio angliavandenių kiekio. Ir todėl high fat low carb su tokiu minimumu angliavandenių netinka nei vidutinio sudėjimo žmonėms, nes jiems reikia daugiau angliavandenių, negu stambaus sudėjimo žmonėms, nei tuo labiau smulkaus sudėjimo žmonėms, kadangi jiems reikia dar daugiau angliavandenių nei vidutinio ir stambaus, nes jų raumenų masė iš prigimties mažiausia ir jų greitis didžiausias (mano mama smulkutė panelė valgo daugiausia angliavandenių maistą ir jaučiasi puikiai). Kitas dalykas, kas man užkliuvo pasiklausius Sauliaus, tai kad jis, valgydamas high fat low carb su minimumu angliavandenių sakė, kad ką jis maždaug veikia, tai miega, valgo ir mezga. Šitas iš karto man nepatiko, nes nėra normalaus aktyvumo. O jis mano akimis yra vidutinio sudėjimo žmogus, dėl ko jam reikia daugiau angliavandenių, kad 'nustotų megzti ir eitų medžioti'. Be to, pavyzdžiai geriausius pasiekimus ir aukščiausius rezultatus pasiekusių smulkaus ir vidutinio sudėjimo atletų (bei kung fu vienuolių) rodo, kad jie valgo atitinkamai pagal sudėjimą daug ir ne tiek daug, bet daug angliavandenių, tai yra pusę ir daugiau visų kalorijų. Ir jėgos sporto lyderiai valgo atitinkamai mažiausiai jų. Pritariu ajurvedos žmonėms, kad pusryčiams netinka grūdai ir bulvės (kiek esu jas valgęs pusryčiams, visada prarūgdavo), kadangi virškinimas trumpesnis, o grūdų jis yra 4-5 valandos, ir tinka vaisiai (beje, karalienė elzė pusryčiams valgo grūdus ir džiovintus vaisius), bet grūdai tinka pietums, nes daug ilgesnis virškinimo laikas ir vėl netinka vakarienei dėl to paties. O vakarienei tinka ir vaisiai, ir bent man, tinka ir virtos bulvės. Tik esmė, kad tam, kad suvalgyti kiek reikia ar grūdų, ar bulvių, ar vaisių, reikia valgyti po vieną tą maistą, nes jeigu sumaišau su kitu maistu, galimas daiktas, kad persivalgysiu angliavandenių, jeigu man reikės kažko, kas yra kitame kartu sumaišytame maiste daugiau, negu reikėjo angliavandenių iš to makalošės kiekio (net ir druska). Dar kaip suprantu, disbalansas yra angliavandenių ir riebalų santykio disbalansas, kuris būna manau beveik visada, valgant makalošes. Makalošes valgau, makalošė (disbalansas) ir manyje. Bet valgant po vieną maistą, aš bent jau visada suvalgau to maisto tiek, kiek man reikia ir nebesinori bei imu kitą. Ir taip kol gana. Tai sutampa ir su faktu, kad smegenų maistas gliukozė, angliavandeniai, o dėl jų trūkumo būna ir nesveika neadekvati agresija, pyktis bei depresija iki sąmonės netekimo (pavyzdžiui, kai iš manęs donorystės centre kartą išpumpavo kraujo, atsistojau eiti ir vos nenualpau. Sako imk vandens ir saldainį. Sučiulpiau ir galėjau keliauti sau sveikas ir sužeistas bei susižeidęs namo, o keliavau tiesiai į pardą saldžių apelsinų). Tai čia kas susiję tiksliai su Kurmės buvusiais galvos reikalais. Ir ką rašė Silveris apie pyktį bendraujant su vaikais, tai man irgi tai būna vos ne kas dieną, kai tik visą dieną nevalgau angliavandenių maisto, vis užpykstu be reikalo ant ko nors taip nesveikai ir beprasmiškai, susinervindavau nuo net paprasčiausio klausimo. Tai irgi rodo tą patį, kad smegenims trūksta maisto, tai yra gliukozės, angliavandenių, dėl ko natūraliai neina atlaikyti ir susitvarkyti net su paprasčiausiais klausimais ar situacijomis, nes tiesiog galvai trūksta benzo ir mašina trukčioja - trukčiojam ir mes :) Bei kartais užgestam. Todėl manau, kad sveika būtų jeigu valgant tris kartus per dieną, ar du, kiekvieno valgio metu pavalgyti kiek reikia ir angliavandenių maisto tam, kad visą dieną galva turėtų kiek reikia benzo ir nepridarytume bereikalingų nemalonumų nei sau, nei antroms pusėms, nei vaikams, nei niekam kitam tik dėl to, kad nepavalgiau obuolių (ar bulvių, jeigu nesikraustant visiškai iš proto, nors, tikriausiai, vaisiai yra geriau, jeigu garantuotas kitas B vitaminų ir kalio maistas, pavyzdžiui, sėmkos ir moliūgas). Tokie paistalai brangieji ieškotojai. Gal jau radom ir galim sodint daug obelų, kriaušių, o gal ir bulvių kam pagal skonį ar norą bei galbūt kartais pasičiupti ir sau pietums grūdų iš vištų. Arba vien žaliai su vaisiais ir uogomis. Bei kas sutampa ir su šimtavienuolikamečio brazilo patirtimi valgant vaisius, uogas ir visa kita, ką jis valgo ir kad būnant tokio amžiaus pasakyti, kad neprisimenu, kad būčiau sirgęs bei išsišiepus rėžti į kamerą 'Good living, baby', manau yra aukščiausios klasės pasiekimas ir mitybos praktika. Tuoj savo paistalų skyrelyje surašysiu, ką jis tiksliai valgo ir koks būtų Lietuvoje augančio maisto atitikmuo šiam gražiam pavyzdžiui. Laimingų saldžių naujų sapnų!

Paskutinį kartą redagavo darvienas 25 Sau 2013, 13:23. Iš viso redaguota 8 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 13:13 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
orka rašė:
Antiksčių veiklą atstatyti galima tik vienu būdu – tai virtos (dar geriau žalios, svarbu tik, kad nebūtų helmintų) paukštienos ir naminių gyvūnų dieta, ir visiškas tabu augaliniam aliejui ir žuvų taukams bet kokia forma. Kitaip sakant, negalima valgyti nieko, išskyrus mėsą ir virtas daržoves.
[/b]
[/quote]

Savo postais as bandau irodyti, kad tai i antinksciu issekima vedantis kelias. Ne zaliavalgiu dieta issekino mano antinkscius, o gyvenimas. Taip jau nutiko. Ir visa ligos istorija prasidejo butent nuo daug daug streso, prasidejusiu nemigu, panikos ataku ir pan...Zaliavalgiska dieta buvo veliau. Manau baltymu man reikejo, nes antinksciams reikia baltymu. Taciau low carb ir virtos darzoves netinka. Virtos darzoves leidzia daugiau pasisavint mineralu, taciau atima galimybe gauti vitamino C. O jo reikia daug. OK, tingiu veltis i diskusijas... jos bergzdzios.
Serbentine buvo uzkabinusi siek tiek mineralu ismetimo klausima prie low carb dietos. O mano postai paaiskina, kodel taip vyksta. Tai realiai ne tikslingas mineralu ismetimas, bet vandens ismetimas siekiant prisiderinti prie per mazo natrio atsargu.
Low carb laikytis kol kas neketinu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 14:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
Kurme, o kokius angliavandenius turi minty? bulves, ryziai, vaisiai ir darzoves. Savo bedas sieju taip pat su kortizolio trukumu (kiek pastaruoju metu studijavau apie tai), o del jo ir gliukozes kraujyje trukumu. Is prigimties esu perdeto jautrumo zmoge, i stresus perdetai reaguoju, issigalvoju butu ir nebutu dalyku ir pan.
Kt. men. planuoju visa tai issitirti (skydliauke, insulino ir gliukozes koncentracija).
Beje, kaip ta knyga isigijai, internetu? pasiskaityciau ir as. O kokia tavo nuomone apie kava (ne kofeina, o kava apskritai) ir jos poveiki skydliaukei?
Serbentine, tavo favoritas kaip tik ir patarineja stimuliuoti skydliauke, kelti metabolizma, priesingai nei unimed. Bent as, pagal ju metodika (tikslia maisto medziagu proporcija, kokia man nustate), nekaip jauciuosi, "neskraidau", kaip esi ne karta issireiskus, o merdeju...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 16:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dar tarp kitko - pries pradedama gydytis disbalansus, tyriausi skydliauke: TSH 3,27; T3 3,12; T4 9,58; A-TPO 0,8. Glikuotas hemoglobinas 5 proc.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 16:16 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gaile rašė:
Kurme, o kokius angliavandenius turi minty? bulves, ryziai, vaisiai ir darzoves. Savo bedas sieju taip pat su kortizolio trukumu (kiek pastaruoju metu studijavau apie tai), o del jo ir gliukozes kraujyje trukumu. Is prigimties esu perdeto jautrumo zmoge, i stresus perdetai reaguoju, issigalvoju butu ir nebutu dalyku ir pan.
Kt. men. planuoju visa tai issitirti (skydliauke, insulino ir gliukozes koncentracija).
Beje, kaip ta knyga isigijai, internetu? pasiskaityciau ir as. O kokia tavo nuomone apie kava (ne kofeina, o kava apskritai) ir jos poveiki skydliaukei?

Kava (konkreciai kofeinas) skydliaukei nieko gero neduoda (taip sako naturopatai), bet YPAC ji yra siaubingas peilis antiksciams. As visiskai jos negaliu toleruoti. Negalejau jau seniai, imdavo drebeti rankos, suimdavo lengva panika, daznai ir kraujo spaudimas padidedavo, o dabar supratau kodel. Kokius angliavandenius turiu galvoje? Visus. Bet man asmeniskai nueme viduriavima grikiai su ryziais. Geriau suveike negu bananai su obuoliais. Bet tau greiciausiai vaisiai ne itin gerai, jeigu provokuoja cukraus svyravimus.
Bet apie angliavandenius skaiciau ne toje knygoje, kuria rekomenduoju, nors gal ir ten gali buti, neatsimenu. Bet toje knygoje raso daug apie protokolus ir kaip naturaliai sureguliuoti savo pavargusius antinkscius. Ten daug raso apie zmoniu patirti tai darant. Man arodo as ja turejau senam diske, gali man parasyt savo emaila, o as kai surasiu, ja persiusiu.
Jeigu gerai miegi, nejauti panikos ataku, o tik prastai toleruoji stresa ir linkusi i depresija, tai gali nebuti labai prasta situacija, bet gali pabandyt issitirt kortizoli. Jis parodys kiek zemai ar aukstai rodiklis yra ir galesi atmesti arba patvirtinti savo versijas. Ir dar yra toks AKTH. Kol kas nesuprantu, ka jis rodo, bandysiu aiskintis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2013, 16:17 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gaile rašė:
Dar tarp kitko - pries pradedama gydytis disbalansus, tyriausi skydliauke: TSH 3,27; T3 3,12; T4 9,58; A-TPO 0,8. Glikuotas hemoglobinas 5 proc.

O cia laisvas T4? Prie jo nera jokio daugiklio, koeficiento ar panasaus? Arba normu ribu? Toks rezultatas kazkoks keistas, esu kazkada susidurusi, kad reikejo dauginti is kazkokio koeficiento.

Siaip tai jeigu ka as cia parasiau savo patirti ir savo nuomone bent siuo momentu. TIkrai viska patikrinkit, apgalvokit, pasverkit. Nepulkit daryti sprendimu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Sau 2013, 12:57 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Cituoti:
Koks dar faktorius lemia poreikį ilgai miegoti? Pogumburio liaukoje (hipotaliame) gaminamo hormono oreksino kiekis. Kuo jo mažiau gaminama, tuo žmogus labiau nori miego. Vienas iš faktorių stipriai įtakojančių oreksino gamybą yra gliukozės kiekis kraujyje. Kuo jos daugiau, tuo oreksino mažiau, tuo žmogus miego nori labiau. Oreksinas – tai hormonas, reguliuojantis santykį tarp dviejų priešingų medžiagų apykaitos fazių – dienos katabolizmo ir nakties anabolizmo.
http://www.unimed.lt/straipsniai/miegas/ Tai jeigu vakarienei nepakankamai angliavandenių, tai prieš miegą nepakankamai gliukozės kraujyje ir nemiga. Reiškia vakarienei angliavandeniai, kad išmiegoti visą naktį, o pusryčiams ir pietums baltymai ir riebalai, kad visą dieną neimtų miegas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Vas 2013, 12:02 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
O. Įdomi lentelė. Ir tuo, kad joje angliavandenių paros rekomendacija yra 130 g:) Bei neribotas bendras riebalų kiekis:) Skanaus. http://www.cengage.com/nutrition/discip ... 86-7_A.pdf

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Vas 2013, 17:25 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
The Correct Nutrition for Athletes
Cituoti:
What may not be immediately obvious is that, with the correct diet, constant exercise and practice to maintain muscle suppleness, strength and stamina doesn't seem to be needed either.
http://www.second-opinions.co.uk/athlet ... SuAdpYz9IY

A Low Carb Diet Improves Brain Power
Cituoti:
But in fact, much of the evidence is that consuming carbohydrate has a hypnotic effect. In other words, it makes you feel good by making you more relaxed and sleepy, rather than more alert. This is the reason why many dieticians recommend a carbohydrate meal in the evening – it helps you sleep.
Cituoti:
Carbohydrate meals make you relaxed, sleepy and slow your reaction times; protein meals make you feel awake, alert and quick-thinking – the qualities archers and other athletes need. So, if you want to win, stay off the sweets, sweet drinks, cereal breakfasts and make sure that your sandwiches at lunchtime are stuffed with cheese, meat, egg or fish.

http://www.second-opinions.co.uk/feed_b ... SuK_pYz9IY

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2013, 11:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Cituoti:
Orka:Mano pastebėjimas dėl glitimo poveikio smegenims. Metus nevalgiau jokių grūdinių, bet užvakar šaldiklyje radau užšaldytos ruginės duonos (keptos vasarą vaikams) ketvirtadalį kepalo. Ruginę duona mėgau ir todėl nutariau riekutę suvalgyti. Maždaug po 3-4 val pajutau galvos svaigimą, kažkokį rūka smegenyse, buvo sunku susikaupti, rašant klaviatūroje painiojosi raidės...Dabar jau antra para, tačiau poveikis dar nesibaigė. Anksčiau (kol valgiau grūdinius) maniau, kad tokia būsena dėl amžiaus, kad tai yra normalu, dabar supratau- nė velnio, be duonos geriau, tačiau tik kai turi išties "švarią" galvą galima pajust skirtumą.

Paaiškinimas gali būti ne tik, kad grūdiniai kaip pagrindas yra netinkamas maistas žmogui. Daug žmonių gali valgyti grūdus, ar bent jau nesieja blogų simptomų su grūdais, kitaip mūsų čia nebūtų, per 10 000 metų būtume išnykę. Dar reikėtų paminėti, kad kviečiai yra labai modifikuoti, ne tie patys kaip prieš 100 metų ir pramoninė duona ne tokia pat - tai išnykti tikimybė JAU didėja :D .
Kur kas paprastesnis paaiškinimas yra kūno gebėjimo virškinti sumažėjimas ar išnykimas konkrečioje vietoje - žarnyne:

Cituoti:
On the other hand, enzymes that digest the disaccharides — like lactose, sucrose, and maltose — are produced and released by cells that line the small intestines called the “enterocytes,”. The efficiency with which these sugars are digested in the intestines is governed, for the most part, by external factors, mostly the diet. Restricting sugars, for instance, on the order of days, will lead to diminished expression of the enzymes that digest simple sugars... (Chronic low carbohydrate dieters, on reintroducing sugars, will complain of the classical symptoms of intolerance, such as gas, bloating, and light-headedness.)

Šios teorijos įrodymas man yra mano vaikas, iki 2 metų nevalgęs jokių grūdų( išskyrus daigintus grikius) ir bulvių. Kai įvedžiau jam šias maisto grupes, tiesa, saikingai - 2-3 kartai savaitėje (neketinu didinti bei neketinu atsisakyti, kad "nenusinuodytų" mokykloje), kurį laiką labai bezdėjo.
Dabar nebe, kaip ir nepastebėjau jokių "gleivių", priešingai, šią žiemą mažiau slogavo ir netraiškanoja akys (gal kad riešutus pakeitėm mėsa:)

Pilna diskusija, ji beje skirta temai fruktozė vs krakmolas yra čia:
http://www.dannyroddy.com/main/2013/2/1 ... -vs-starch

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Kov 2013, 16:13 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
http://www.freeimageslive.co.uk/files/i ... razing.jpg

http://nutritiondata.self.com/facts/lam ... cts/4779/2

http://nutritiondata.self.com/facts/nut ... cts/3116/2

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2013, 12:14 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Karpis http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4034/2
Šamas http://nutritiondata.self.com/facts/fin ... cts/4256/2
Ir šių bei kitų žuvų auginimas duobėje su vandeniu prie namų bei garantuotas puikus smegenų, sveikatos ir ilgo gyvenimo maistas kiekvienai dienai ištisus metus:) Plius vištų kiaušai 300 dienų per metus ir pačios vištos, o gal ir kalakutai. Bei grūdai joms, jiems ir žuvims. Įdomu ar valgant beveik kas dieną žuvis ir kiaušus bei kada ne kada vištas ir kalakutus dar reikėtų grietinės ar jau nebe. Ir įdomu ar užtektų vien vištų ir kalakutų iš mėsos. Aišku valgant ir sėmkas dėl b vitaminų. Būtų puiku. Tuomet viskas būtų su visom omegom smegeninei, kiaušams ir akims:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2013, 14:24 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Suvalkija, Kaunas
Man atrodo, kad tau užtektų ir vien tiktai grietinės, apsieitai pilnai ir be mėsos ir be kiaušinių:) Bet čia tik mano nuomonė žinoma, gali nekreipt į mane dėmesio ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2013, 14:47 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kaip gi aš galiu nekreipt į tave dėmesio, gražuole tu gamtos:) grietinė irgi labai gerai ir reikalinga, bet nuo jos man nei juokai, nei bajeriai, nei galva gerai veikia. O nuo kiaušų ir žuvies, vištos - be protelio - nei dienos:) be to aš gi vyras, o vyras tai medžiotojas, žudytojas iš prigimties. Moteris tai suprantu, jei jos vien rankiojo ir valgė ką atnešdavo vyrelis ir nematė tos medžioklės ir dėl to kitaip ir žiūri bei galvoja. O man tenka sukti galvą apie ietį ir avis į kurias ją teks ir mesti:) O tau žinoma vaisiai, uogos, riešutai ir lapai gaunasi iš prigimties. Bei gyvūnų kaip vaikučių ant rankučių glostymas. Tą čia ir darai:) Na dar ir melžti ožką ir gaminti grietinę matyt:) Tai niekas tau ir nesakys medžioti ar kad tau tai tiktų ar kad tu suprasi. Vyrai tai daro ir jau pilna 'primedžiota', reikia tik suvalgyt:) Kumpio kartais ir skilandžio bei virtos žuvies, vištos:) ir pašteto, jei kiaušiniai neskanu:)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 05 Kov 2013, 15:14. Iš viso redaguota 3 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2013, 14:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O tai jeigu prie tavęs prieis kokia gražuolė laukinė vegetarė ir paims už rankos ir vesis su savim? Tai negi neisi :lol: ? Jaučiu pamirštai ir vištas, ir kiaušinius, ir galva dirbtų kaip reikia ir visa kita, manau, tavęs nepavestų:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2013, 14:58 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Taip jau buvo ir sugriuvo:) Sugriuvau ir aš:) Ir tavo tėvai, ir mano tėvai ir jų tėvai ir jų tėvai tai valgė ir valgo - nes to reikia. Ir nieko naujo čia matyt nesugalvosim:) Tokia ta prigimtis:) Kuriam laikui pažaisti tinka, kol atsargų yra. Kai baigiasi reikia papildyti:) O pas mane jau taip baigėsi, kad papildyti reikia kas dieną:))) būtinai:) Tai va kad ir kokia graži laukinė vegetarė, bet patirtis yra, ir dabar aš vilioju vegetares prie grietinės, žuvies, mėsos:) Net nėr čia ką vilioti, nes kai reikia, tai pati ateina:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2013, 17:11 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
http://www.proteinpower.com/drmike/low- ... gatherers/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2013, 18:46 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Keletas pastebėjimų iš praiso afrikos http://journeytoforever.org/farm_librar ... rice9.html

Masai gentis valgė vien karvių mėsą, organus, kraują ir pieną. Ir rašo, kad jie puldinėdavo kitus, žudydavo vyrus ir pasigrobdavo visą kitą. Beje, jų sugedusių dantų procentas 0,4 proc. visų dantų.

Kita gentis Muhima irgi valgė beveik vien galvijų mėsą, kraują ir pieną ir rašo, kad irgi puldinėdavo kitus. Šitų dantų gedimo procentas buvo nulis.

Dar rašo, kad daugiausia augalinio maisto ir mažiausiai gyvulinio maisto valgantiems būdavo liūdniausia, nes juos nudominuodavo kiti, tiek ir valgantys žuvis, tiek ir pieno produktus.
Cituoti:
Several of the tribes neighboring Ethiopia are agriculturists and grow corn, beans, millet, sweet potatoes, bananas, Kafir corn, and other grains, as their chief articles of food. Physically they are not as well built as either the tribes using dairy products liberally or those using fish from the fresh water lakes and streams. They have been dominated because they possess less courage and resourcefulness.
Masai ir Muhima puldinėjo kitus ir arba nevalgė maisto, kuriame yra dha riebalų (nuo kurių rašo priklauso mūsų protingumas), arba valgė tik iš galvijų smegenų (nes piene nėra), kuriose jų yra, bet tai retas maistas tuomet. Įdomu būtų žinoti ar tie, kurie kas dieną valgė žuvis (dha riebalų maistą) bei grūdus ar kitą angliavandenių maistą, puldinėjo kitus ar ne. Norisi rasti maisto derinį, kurį valgant nesinorėtų puldinėti kitų bet ir kad kiti nepuldinėtų, kas reikštų, kad tai būtų maistas, kurį valgantys yra patys stipriausi:) Jeigu išvis įmanomas toks natūralus nepuolu-nepuola derinys:) Šiaip ar taip, elgesio priklausomybė nuo valgomo maisto yra akivaizdi. Reiktų pasidomėti eskimų elgesiu, kurie valgė daugiausia dha riebalų ir valgė beveik vien gyvūnus kaip ir Masai bei Muhima genčių žmonės. Ar eskimai puldinėjo kitus. Ir dar sužinoti ar kas nors puldinėjo eskimus ir ar jie apsigindavo ar ne. Ir panašu, kad būtų atsakymas:)

Viskas. Ate:)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 06 Kov 2013, 19:45. Iš viso redaguota 8 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2013, 19:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dieve, prašau, atsiųsk jam Moterį :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Kov 2013, 15:27 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
Dievas cia nepades :)
As siunciu .... :)
Dar vienas, si tiks? http://www.youtube.com/watch?v=Q6omsDyFNlk

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Kov 2013, 15:33 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ačiū Silveri:) Labai graži mergina:) Turi gal dar kokių nuogų?:) Bet tokių labiau ne high fat, o normal:)

Gražuolės moderatorės greičiau daryti tvarką - vyrams jau pavasaris:)

Paskutinį kartą redagavo darvienas 07 Kov 2013, 15:51. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Kov 2013, 09:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Silver, padiskutuok su manimi, nes turi patirti "svarios zalios mitybos" ir "sunkios riebios" :lol:
bandau analizuoti savo situacija ir ivertinu objetyvius ir subjektyvius rodiklius. obkeltyvus tik vienas- geras glikuoto hemoglobino tyrimas, geresnis, nei be grieztesnes angliavandeniu kontroles ir vaisu vengimo. visi kiti, subjektyvus rodikliai
pliusai:
- nulis alkio jausmo
- nulinis potraukis saldziam maistui, vaisiams (na, kartais pasiilgstu skonio, tai galiu ka prigriebti, net tai ne fiziologinis poreikis, o proto geidimas)
- akivaizdziai sumazejes psichikos reaktyvumas, esu ramesne. is esmes psichine bukle kaip badaujant, jei kelias dienas islaikau keto busena. kita vertus tas emocinis atsiribojimas gali buti vertinamas ir kaip minusas :?

minusai:
- a6 sau pradejau smirdet (atsirado prakaito kvapas), ryte burnoje nera gaivumo
- is karto uzaugo keli kilai, taip ir laikosi
- nera lengvumo, jauciuosi tokia prispausta prie zemes, sakykime, apsunkusi, patinusi
- kunas medinis, labai suprastejo lankstumas (gal kam tai ir nesvarbu, bet man tai yra labai svarus rodiklis. senstant kunui prarandamas lankstumas, taigi darau isvada, kad mityba, kuri atima lankstuma- skatina senejima)
- gleives.. (gal ne high fat kalte? o pieno produktu?) ryte reikia praplauti nosi, kartais reikia atsikoset. na ir dvi rimtos ilgiau nei savaite trukusios slogos, viena peraugo i sinusita (pries tai - jokiu s logu nebuvo apskritai)
- migrena liko (na, kuri laika jos nera nes karta savaiteje "issikraunu" be maisto)
- angliavandeniu baime.. :mrgreen: (na, ji pakeite anksciau mane kankinusia gyvulinio maisto ir riebalu baime, tai tas ant to gaunas)
- prastesne bendra isvaizda, papilksvejusi, nesvytinti oda, spuogeliai

is esmes db jauciuosi taip pat, kai ir virtai vegetariaujant. ir man tai nepatinka, nes pripratau jaustis geriau lengviau aktyviau

Silver, tavo situacijoje yra du objektyvus rodikliai- IS simptomai ir psoriazes. Viena liga atslygo, kita paumejo. O kaip visi kiti niuansai? Ar nepasigendi tos lengvos savijautos, kuri buvo anksciau, kai buvai labiau zalias ir augalinis?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Kov 2013, 20:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, o kodel tu atsisakai greituju angliavandeniu (vaisiu, medaus)? Del atsirandancio alkio jausmo, ar delto, kad nenori ju maisyt su baltymais, ar apskritai, labai neigiamai atsiliepi apie vaisiu fruktoze? Ji labai svelniai "kontroliuoja" kraujo cukru, argi ne?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2013, 10:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gaile, nevartojau medaus ir minimizavau vaisius, kad eksperimentas butu tikslesnis, nes sia mityba pasirinkau noredama pasiziuret, kaip tai itakos glikuota. rezultata 5.1 laikau l.geru, nei per zemas, nei per aukstas. pries tyrima periodais buvau ir su 150 gr ang-niu, bet buvau ir keto rezime.bet bendrai esu nepatenkinta savo bendra savijauta, taigi kuriam tai laikui persoku i rezima, kai miksuosiu vandens iskrovas su sulciu iskrovomis, po to bandysiu didinti angl-nius ir mazinti riebalus, o cukraus kontrole pasieksiu per bendra kaloriju mazinima + fizinis apkrovimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2013, 16:20 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Šiauliai
Labas Jelena,

mielai padiskutuosiu sia tema ir pasidalinsiu asmenine patirtimi. Pirmiausia noreciau palyginti tavo pastebejimus su manaisiais.

Pliusai:
Cituoti:
- nulis alkio jausmo

Taip, sutinku, alkio jausmo praktiskai nebuna. Sakyciau tai didelis pliusas, bet .... (apie tai kiek veliau)
Cituoti:
- nulinis potraukis saldziam maistui, vaisiams (na, kartais pasiilgstu skonio, tai galiu ka prigriebti, net tai ne fiziologinis poreikis, o proto geidimas)

Potraukis saldziam maistui tikrai sumazejes, bet buciau nesazingas sau ir kitiems, jei sakyciau, kad jo visai nelike. Gali buti, kad tai daugiau proto geidimas, bet jis yra.

Cituoti:
- akivaizdziai sumazejes psichikos reaktyvumas, esu ramesne. is esmes psichine bukle kaip badaujant, jei kelias dienas islaikau keto busena. kita vertus tas emocinis atsiribojimas gali buti vertinamas ir kaip minusas :?

Taip, sutinku. Bet tai buna ne visada. Kartais net bunu per daug apatiskas ir kazkur isejes :) Tad mano galva tai daugiau minusas.

minusai:

Cituoti:
- as sau pradejau smirdet (atsirado prakaito kvapas), ryte burnoje nera gaivumo

Keista, bet pas mane niekad nebuvo stipraus prakaito kvapo, o jis dabar yra. Jis gana stiprus, net paciam sau ir zmona pastebejo ta pati. Burna ryte skalauju pirmoje vietoje, nes gaivumo tirkai nera ir net vandens tokia burna nesinori gerti.

Cituoti:
- nera lengvumo, jauciuosi tokia prispausta prie zemes, sakykime, apsunkusi, patinusi

Galvojau, kad tik man vienam taip. Savijauta gerai aprasei - jausmas labai panasus. Aptingau sportuoti, nors svoris gana stabilus (~75 kg) Taciau paskutinius menesius jauciu, kad raumenu mase, keicia riebalai. Reikes prisiversti dazniau atlikti jegos pratimus.

Cituoti:
- kunas medinis, labai suprastejo lankstumas (gal kam tai ir nesvarbu, bet man tai yra labai svarus rodiklis. senstant kunui prarandamas lankstumas, taigi darau isvada, kad mityba, kuri atima lankstuma- skatina senejima)

Nuolat lankausi jogos uzsiemimuose ir lankstumas pas mane, manau yra neblogas. Taciau pastebejau, kad darausi ne toks elastingas.

Cituoti:
- gleives.. (gal ne high fat kalte? o pieno produktu?) ryte reikia praplauti nosi, kartais reikia atsikoset. na ir dvi rimtos ilgiau nei savaite trukusios slogos, viena peraugo i sinusita (pries tai - jokiu s logu nebuvo apskritai)

Mano nosis paskutiniu metu praktiskai nenustoja begti. O ryte reikia ne tik praplauti, atsikoseti, bet ir gerokai pakrenksti, kad tos gleives atsoktu. Beje, pieno nevartoju jokio. Tad tavo atveju gali buti pienas kaltas, bet gal ir bendrai mityba.
Taip pat sirgau sloga apie 2 savaites. Net herpes po nosimi bande pulti, bet pirma karta jis praejo labai lengvai. t.y. neisplito ir persetejo vos pora dienu.

Cituoti:
- migrena liko (na, kuri laika jos nera nes karta savaiteje "issikraunu" be maisto)

Galva, nors ir retai, bet buna, kad skauda. Ar tai del mitybos? Nemanau.

Cituoti:
- prastesne bendra isvaizda, papilksvejusi, nesvytinti oda, spuogeliai

Va cia, tai achilo kulnas man. Zmona sako, kad veidas nera toks , koks buvo seniau, o mano oda t.y. spogai ir psoriazes paumejimas siai dienai didziausia sios mitybos pasekme.
Veansiaki, Vegetariskai maitinanatis ir veliau zaliavalgiaujant sios problemos buvo nelike, nors mityboje ir buvo like grikiu, ryziu kruopos (daznai net ne zalios), sezamo, semenu, moliugu seklos/aliejai, beveik visi riesutai (iskyrus, cashew ir zemes).

Cituoti:
is esmes db jauciuosi taip pat, kai ir virtai vegetariaujant. ir man tai nepatinka, nes pripratau jaustis geriau lengviau aktyviau

O as savo savijauta apibudinciau paprastai - jauciuosi taip pat, kaip valgyciau tradicini maista. t.y. neblogai, bet nejauciu IS simptomu ir tai siai dienai man svarbiausia. Taciau nuolat kankina klausimas. Jei jau IS ir zvyneline autoimuniainiai susirgimai, tai kodel, kas veikia viena liga, visiskai neveikia kitos. Gal tai laikina, bet pradedu to abejoti, nes vel paumejimas pas mane., o greit jau metai kai sedziu ant sociu riebalu ir puszaliu gyv. kilmes baltymu ir nedidelio kiekio darzoviu.
Si klausima uzdaviau GAPS dietos entuziastei Natashai. Labai mielai ir pakankamai greit man atsake i laiska. Trumpai kaip ji paaiskino mano situacija.
Kai as nustojau valgyti mesa, atsisakiau pieno produktu, gliuteno turinciu kruopu, bei reaguliariai pasninkaudamas as neapkraudavau savo "leaky gut". O kadangi as sergu tokiomis ligomis, jis pas mane toks ir yra. Taigi, nelikus maiste kazeino, laktozes, gliuteno, dideles dalies lektinu sios medziagos naturaliai nepatekdavo per leaky gut i mano nualinta kuna ir vienas didziausiu salinimo organu - oda gavo poilsio ir kunas su nedideliu kiekiu nepgaeidajamu medziagu puikiai susitvarke.
Todel Psoriaze per laika atsitrauke.
Taciau vegetarsika, veganiska mityba sunaudojo daug mano kuno baltymu, riebalu ir kai kuriu mineralu/vitaminu, del ko paumejo IS.
Todel pasak jos, mano ir bet kurio kito, turicio su sveikta problemu reikia isgydyti "leaky gut". Tik taip nesuvirskinti baltymai netures galimybe patekti i kraujotaka, ir tik tokiu budu, nereikes kunui visais imanomais budais atsikratyti iv. tersalu (mano atveju, oda geras indikatorius).
Dar kartais save raminu, kad dabartine situacija (beganti noisi, odos bedos) rodo, kad mano kunas vis sparciau atsikrato to kas buvo kaupta daugeli metu. O as tikrai to "gerio" esu prikaupes. Tiek metu vartojojau junk maista ir begales hormoniniu i kt. vaistu.

Prie viso to, as paskutines savaites jauciu dideli diskomforta skrandzio, kepenu plote. Kartais degina, kartais atrodo, kad skrandis nedirba ir iv. visokie kiti nemalonus pojuciai pilve. Ir jei tik pavalgau riebiau ir daugiau mesos, jau po pusvalandzio vienoks ar kitoks nemalonus jausmas. Dazniausiai nurimsta per 3-5 h. Vaistu nenaudoju, bet buvo dienu kai griebiausiu enzymu ir gastroval, nes savijauta buvo visai ne kokia svelniai tariant.

Cituoti:
Silver, tavo situacijoje yra du objektyvus rodikliai- IS simptomai ir psoriazes. Viena liga atslygo, kita paumejo. O kaip visi kiti niuansai? Ar nepasigendi tos lengvos savijautos, kuri buvo anksciau, kai buvai labiau zalias ir augalinis?

Labiausiai ir pasiilgstu lengvumo, gero kvapo, gaivios burnos. Bet pasak Natashos, Vegetarizmas ar veganizmas mano situacijos is esmes nepakeis, kol pas mane yra "leaky gut".
Dabartine mityba yra artimiauia idealiai, bet pirmiausia reikia "heal and seal my gut" o tada ir keletas vaisiu ar koks riesutas nepridarys bedu :

Cituoti:
People with food allergies and intolerances should go through the Introduction Diet in order to heal and seal their gut lining. The reason for allergies and food intolerances is so-called "leaky gut" when the gut lining is damaged by abnormal micro flora. Foods do not get the chance to be digested properly before they get absorbed through this damaged wall and cause the immune system to react to them.

Nuspirkau versiuka. turiu dau geru kaulu. Pasigaminau daug gyv. riebalu. Bandysiu pasilaikyti jos rekomendaciju ir toliau "sedesiu ant pakoreaguotos paleo dietos" .

Tai tiek ... :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 480 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Kitas

Panašios temos   Autorius   Atsakymai   Peržiūrėta   Paskutinis pranešimas 
Paleo vaikams

forume Diskusijos NE veganams

orka

19

588

23 Lap 2012, 09:27

RAW (ir retai, ne visai ;-) raw ) PALEO RECEPTAI

forume Diskusijos NE veganams

Silver79

0

625