Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
  Spausdinti

Re: Dienos meniu
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 03 Kov 2011, 02:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Heidenau, Vokietija
Tęsiant temą kurią kažkada pradėjo Kęstas.

Mes su žmona Katja valgom šiek tiek ir termiškai apdorotų produktų, ir maisto paveikslas kas kelias savaites keičiasi (atrandam ką nors naujo, kas nors pabosta ir pan.), tačiau šiuo metu mūsų dienos maitinimasis atrodo maždaug taip:

Pirmas didelis patiekalas - PUSRYČIAI

1-3 kelių vaisių salotos iš tokių ingredientų bananas, kriaušė, persikas/abrikosas/nektarinas. Tiesiog ką tą dieną turime - tą susipjaustome.
Užpilame viską "kokteliu" iš superfood'ų: vanduo, bee polen (lietuviškai gal bičių žiedadulkės??), chia sėklos, raw maca milteliai, raw cacao milteliai, sezamo sėklų žiupsnelis. Kartais įlašinu šaukštą medaus.
Katja į savo makaliuzę dar įmaišo šaukštelį spirulinos miltelių - gaunasi žalias marmalas :)
Kartais per naktį užmerkiam ir į šį mišinį įmaišom kažką iš šitų: goji (dygliuotojo ožekšnio) uogos, razinos, raw grikiai (kaip jūs vadinat - "baltieji" - beje, manau kad "rudieji" tai tiesiog kepinti raw baltieji grikiai ir tiek).
Jei tą dieną turim nedaug ingredientų -- viską valgome su corn-fleiksais.

Antras didelis patiekalas per PIETUS arba VAKARIENĘ

Didelės salotos. Šiuo metu daugelį daržovių tarkuojam tarka. Beveik kasdieninis ingredientas: baltas arba raudonas kopūstas sutarkuotas burokine tarka. Dar dedam kelias daržoves iš šio sąrašo: morka, cukinija, agurkas, pomidoras, žali žirneliai su ankštimis (čia Australijoje perkam tokius kur žirneliai labai maži, tai jie atrodo kaip suplotos ankštys), brokolis, salotos lapai jei turim, arba jei randam kiaulpienės lapai iš gatvės. Dar įmetam alfalfa ar panašių daigų iš parduotuvės.
Įmaišom kažką iš riebalų sekcijos: alyvuogių aliejaus, arba avokadą.
Įberiam ir himalajų druskos.
Beje, kopūstas su pomidorais - mums žiauriai patinkantis derinukas.
Kartais pasigaminam gvakamolę - tryntas avokadas su smulkiai pjaustytu pomidoru ir druska.
Katja mėgsta ant salotų išsitrėkšti citrinos.
Gan dažnokai šalia salotų ant garų pagarinam Silver Beat (Chard) lapus, nežinau kaip lietuviškai. Kartais brokolį valgom ne žalią o pagarintą. Bei retkarčiais pagarinam briuselio kopūstų.

UŽKANDOS

Be minėtų pagrindinių patiekalų dienos metu užkandžiaujam. Paprastai tai - vaisiai: bananai, obuoliai, kriaušės, persikai/abrikosai/nektarinai (čia jų sezonas dabar).
Aš pagraužiu kartais ryžių traškučius (skritulio formos paplotėliai).

Šiuo metu kažkaip natūraliai riešutų beveik nevalgom, apart 1-2 kartus per savaitę saujelę žemės riešutų.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 10 Kov 2011, 14:45 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Aš dar tik bandau 100proc valgyti žalią maistą, bet iš vegetarizmo praktikos vadovaujuosi torsunovo knygose duotais patarimais: ryte: vaisiai ir daržovės, kažkokie saldumynai, dienos metu- daržovės ir grūdinės kultūros- sotesnis maistas, vakare- labai lengvas maistas, be vaisių ir daržovių, nes jų tiesiog nepasisavina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Kov 2011, 16:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Febuss rašė:
vakare- labai lengvas maistas, be vaisių ir daržovių, nes jų tiesiog nepasisavina.

o tai kas tas lengvesnis maistas? rytais valgau vaisius, bet ir vakarais jų užvalgau. Kaip tik man jie atrodo lengvas maistas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgp 2011, 10:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Truputį_jogas rašė:
Laba diena,
Dar 1/3 mano maisto, t.y. vakarienę sudaro nevisai gyvas maistas, todėl iš esmės, tai ieškau aprašyto visos dienos maitinimosi. Mačiau ir čia tokių aprašymų. Bandysiu pereiti visiškai, kol dar pievos neužšąlo :roll:

Truputi_jogas,
vargu ar tau kito zmogaus racionas pades, juolab, kiek zinau, turi galimybe maitintis svariu, savimi uzaugintu maistu, kas daugumai cia besilankanciu, deja, nepasiekiama. tavo maisto, organinio, maistine verte yra gerokai aukstesne (cia JAV jau seniai tyrimukus atliko ir parode, kad eko produkcija turi daugiau mineralu ir vitaminu) .
nereik isradinet dviracio- yra konkretus zmogaus poreikiai- organizmui reikia angliavandeniu, riebalu ir baltymu, ir vitaminu-mineralu :D
Pagrindinis energijos saltinis- tai angliavandeniai, negaudamas pakankamai angliavandeniu, visa laika jausi alki ir nepasitenkinima ir nora ka nors suvalgyt. Naujokai dazniausiai si alki bando uzkimsti riesutais ir seklom- riebiais sunkias produktais, kas nera teisinga. juolab, kad ir augalianiai riebalai yra gerokai prastesnis energijos saltinis, nei gyv.riebalai, kurie skaidosi lengviau ir greiciau. valgyk daug (DAUG) vaisiu, pagal nora- ankstinius ir grudus daigintus, (jei vartoji -medu), tegu jie sudaro tavo raciono pagrinda. plius labai kukliai papildyk raciona riebalais-baltymais (seklos, riesutai). ir prisimink apie lapines ir paprastas darzoves- ten gausu mineralu. na, cia veganiskas variantas.
man pirmais metais raciona subalansuoti padejo daiginti lesiai, kartais galedavau ir dvi didziules porcijas ju suvalgyt. tada, kai juos atradau, supratau, kad ir zaliavalgiaujant galima gyventi sociai ir laimingai. db manau, kad tiesiog tada atradau sau gera angliavandeniu saltini :)
na, cia mano versija
beje, itariu, kad tavo, kaip tu sakai "nevisai gyvas maistas" yra butent angliavandeniai- kokia kose ar bulves.. ??

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Rgp 2011, 23:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Suvalkijos kaimas
Jelena rašė:
Vanduo su žiupsneliu druskos- tai pagal hidrotacijos taisykles. ..

Kaip žinia - druska naikina informaciją, t.y. keičia vandens struktūrą, tai jei vanduo įtartinas, tai gal geras dalykas, o jei vanduo struktūrizuotas, šventintas ar dar kaip nors tikslingai įkrautas, tai druska tokiame vandenyje kaip ir nepageidautina ?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Rgp 2011, 00:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
H.Dajamond teigia,kad iki 12val. dienos gerai įsisavina tik švieži vaisiai,daržovės ar jų sultys.
Pietums-sotesni patiekalai. Sunkiausi,riebiausi valgiai-vakarienei.
Ar kas laikotės tokios dienotvarkės?

Aš laikausi .... intuityviai... :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 04 Rgp 2011, 00:22 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
... itariu, kad tavo, kaip tu sakai "nevisai gyvas maistas" yra butent angliavandeniai- kokia kose ar bulves.. ??

Pasitaiko ir bulvės su kalafijorais, ir miusli su pienu, ir bemielė duona su sviestu, fermentinis sūris, kava ir miusli'nis šokoladas.
Bet šiandien kažkaip užsitempė reikalai ir mankšta, tai "nepats sveikiausias" valgis buvo tik apie 20.30 val. jau turėjau kvailų minčių tempti iki galo, bet ne, :lol: ugdau valią. Laukiu kol valia man pasakys, kad jau laikas :roll: Turiu praktikos su rūkymo metimu (stažas buvo 19 metų), jaučiu, kad termiškumui artėja paskutinioji. Tik dėl ateinančios žiemos truputį neramu :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgs 2011, 21:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Sveiki :)
O tai kaip žiemą su šaltu meniu sekasi pratempti, nes, man bent rodos, vis tiek šalta, tai norisi kažko karšto, šilto...? Aš, kai tokia amžinai, šalanti, tai, nežinau, kaip man žiemą pavyktų pratempti... Dar norėjau pasiteirauti, kaip su grybais, juos valgote?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Gru 2011, 13:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Žemuogė rašė:
Sveiki :)
O tai kaip žiemą su šaltu meniu sekasi pratempti, nes, man bent rodos, vis tiek šalta, tai norisi kažko karšto, šilto...? Aš, kai tokia amžinai, šalanti, tai, nežinau, kaip man žiemą pavyktų pratempti... Dar norėjau pasiteirauti, kaip su grybais, juos valgote?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Gru 2011, 17:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na va - jau 2 mėnesiai visiškai žalias. Pirmą mėnesį pratempiau absoliučiai 100 procentų. Na nebent man nežinant pasitaikė nešalto spaudimo aliejus, ar panašiai. Antro mėnesio eigoje grįžo giminaičiai iš vakarų ir man asmeniškai parvežė lauktuvių "tikro" šokolado, tai kažkaip nesusilaikiau ir 3 plyteles suvalgiau. Kitą dieną dar 3, ir beveik niekam nedaviau :lol: (skaityk aprašymą - aš Suvalkietis). Vėliau laiks nuo laiko ragavau paraugytų kopūstų (gi pusiau žalias), maximinių jūros kopūstų aliejuje, vegetarinių balandėlių.
Kaip ten Mamontovas dainuoja ? "Visi dievai netikri" Taigi kiek teko diskutuoti su žaliavalgiais, tai praėjus pirmą etapą, geriau pilve negu galvoje. Jeigu dar yra galvoje, matyt dar nedaaugom, nelaikas dar. Taip lengva užsirauti ant kažkokių medžiagų trūkumo. Ne dėl pačių medžiagų, bet dėl streso ir kitų neigiamybių :roll:
Dėl šalčių, tai nėr bėdos, tik va praktikos dar mažai. Pasirodo, kad vaisius ir daržoves iš sandėliuko reikia atsinešti iš vakaro, nes ryte ar per pietus skubiai darantis maistą, kerta per gerklę. O pavyzdžiui moliūgų sriubą galima truputėlį pasišildyti. Iki 40 laipsnių nieko nesugadinsi.
Mane veža va šitas, kur sako per dieną geria 5 litrus sulčių : Мясоеды против травоядных (Алексей Мартынов)
http://www.youtube.com/watch?v=HNua9dwSFOs

Tiesa ir grybai yra gerai: Игорь Бутенко. О ГРИБАХ
http://www.youtube.com/watch?v=9pchSkt4 ... re=related
Tadas Lomanas :
http://www.youtube.com/watch?v=-JxZl-mqtwg

P.S. Mus adminas tuos subars ir perkels, nes mes varom neįtemą :oops:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Bir 2012, 14:05 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Dovile rašė:
Aš forume taip pat neradau ir man įdomu, nes pirmą kartą girdžiu ;)
Dar kalbant apie druską turiu klausimą ekspertams: aš naudoju himalajų rožinę (ir tai stengiuosi nepiktnaužiauti). Daug kur žaliavalgiškuose receptuose aptinku "Celtic sea salt". Gal kas gali palyginti šias abi druskas, kuri geresnė, kodėl ir pan.
Ačiū :)

Yra NaCl ir yra E509 - Kalcio chloridas (Calcium chloride)
Funkcija: Kietiklis
E509: Kalcio chloridas

Kilmė:
Natūrali druska, jūros ir uolienų druska.

Funkcijos ir savybės:
Rūgštingumą reguliuojanti medžiaga, didinanti vaisių ir daržovių vertę, surišanti metalų jonus.

Produktai:
Daugeliui produktų, taip pat naudojama kaip kalcio šaltinis maisto papildams.

Paros norma:
Nenustatyta.

Pašalinis efektas:
Nėra žinomas.

Mitybos apribojimai:
E509 gali naudoti visos religinės grupės, veganai ir vegetarai.

Informacijos šaltinis:
The Food-Info Foundation (Stichting Food-Info).
Tai manau tapati "Celtic sea salt" :)

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute