ŽaliaValgystė.LT - Išvien su Gamta! • Temos rodymas - Dienos meniu

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
  Spausdinti

Re: Dienos meniu
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 18 Gru 2010, 14:27 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

paieškokite tarp vartotojo "nekantrioji" žinučių
ji praktikuoja hidrotaciją kau kelis metus ir kažkur čia forume paliko nuorodą į tinklapį apie tai

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 19 Gru 2010, 19:10 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano meniu šiandien: kviečių želmenys + 2 eko bananai = kokteilis, tada morkų mišrainė su česnaku ir vegan majonezu, kokie 5 mandarinai, persimonas, mišrainė iš aguonų 20-30g, brinkintų saulėgražų 100g, šiek tiek RAW riešutų sviesto su medumi ir viskas... O.o nežinau ar čia daug ar mažai...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Gru 2010, 20:04 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vaiwa rašė:
Mano meniu šiandien: kviečių želmenys + 2 eko bananai = kokteilis, tada morkų mišrainė su česnaku ir vegan majonezu, kokie 5 mandarinai, persimonas, mišrainė iš aguonų 20-30g, brinkintų saulėgražų 100g, šiek tiek RAW riešutų sviesto su medumi ir viskas... O.o nežinau ar čia daug ar mažai...

Labai viskas fainai, išskyrus česnaką. Pagal ajurvedą - užkišą kanalus pranai, pagal žaliavalgystę - naikina reikalingą mikroflorą... Aš ir pats kartais vartoju :) Nes norisi - reiškia reikia...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 11:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Paminejote kad perkate eko bananus. Kur Vilniuje randate ekologisku vaisiu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 14:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Esu mačiusi ir maximoje parduodamų bananų, prie kurių prirašyta EKO, o net ir karoliniškių turgelyje nusipirkau bananų, kurie taip pat buvo įpokuoti į EKo pažymėtą maišelį...bet kaina buvo daug mažesnė nei maximoje. Bet mano manymu tai tik užrašas, kaip reklama, kuri skirta vartotojui pritraukti. O juk dabar "eko" produktų paklausa tik didėja.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 19:07 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš pirkau maximoje :) kaip tik buvo gera nuolaida :D šiaip, kaip mano ekologijos dėstytoja pasakojo, tie ūkiai, kurie turi eko ženkliuką, dažnai sulaukia inspektorių ir yra stebimi, tai manau, kad galima pasitikėti :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Gru 2010, 22:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Aš tai dar tokį variantą turiu - žinau kelias pievas, kur auga laukinės braškės, obelys, mėtos, slyvos, tikiu, kad ten jos tikrai ekologiškos, nes niekas jų jau nebeprižiūri :-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 13:08 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
O ar skaičiuojat kalorijas? aš anądien primečiau, kad tesuvartoju apie tūkstantį kcal. Suprantu kad valgom grynus vitaminus, bet ar tai reiškia, kad kcal skaičiuoti jau nebereikia? juk tai energetinė produktų vertė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2011, 14:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

persona,
yra du požiūriai. amerikiečiai šiaip į žaliavalgystę žiūri rimtai ir atsakingai, kaip į bet kokią maitinimosi sistemą, taigi akcentuojama, kad valgyti mažai- klaida. viename iš žaliavalgių forumu yra iškeltas į garbingą vietą priminimas "Ar tu suvalgei savo 3000kkal?". teigiama, kad poreikis kalorijoms yra toks pat kaip ir visavalgių, tik palaipsniui, per kelis metus bus valgoma vis mažiau ir mažiau, ir tai ateis natūraliai, ir negalima jokias būdais forsuoti įvykių. todėl ir populiarūs JAV visokie prietaisai, kurie smulkina, trina, spaudžia, kad žmogus galėtų kuo daugiau žalio maisto į save įkimšti. tarkim, raw vegan Fred Patenaude rašo, kad suvartoja į diena iki 4500 kkal (atrodo 14 metų "stažas" žaliavalgystėje ar ilgiau)
RU žaliavalgių bendruomenė daugumoje (aišku, ne visi) laikosi savo radikaliai minimalistinio požiūrio, ten skanduojamas lozungas "valgyk žalius produktus ir tau visko užteks", apie jokius skaičiavimus, balansavimus kalbos nėra. bet ten nerealiai daug kas susiduria su svorio problema.. mačiau klaikiu nuotraukų, kaip atrodo žaliavalgiai, praktiškai permatomi.. nors po 2-3 metų organizmas persiorientuoja ir šie žmonės pradeda atrodyt visai normaliai.. Na, bet RU žaliavalgystės bendruomenė yra labai jauna, užsienio kalbų mokėjimas yra tikrai labai prastas, palyginti kad ir su LT, taigi RU žaliavalgiai dabar patys savo patirtimi formuoja savo RU žaliavalgystę..
man, aišku, priimtinesnis amerikiečių variantas, juolab, kad jis turi ilgametį pagrindą

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Sau 2011, 23:39 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
Ačiū, Jelena.
Kadangi mes pradėjom žaliavalgystę nuo daugumoj rusų literatūros, tai ir laikėmės to, kad valgyk žalią ir visko užteks. bet man pradėjo organizmui kažko trūkti. todėl ėmiausi skaičiuot kalorijas ir supratau, kad mažoka. na iš tiesų tik surašinėjau visą maistą į knygutę, kurį suvartoju, bet suskaičiuot dar neprisiruošiau:) bet bent jau pradėjus stebėti ką valgau, atrodo ir negalavimų neliko:)

Nusipirkau tuos grikius baltus.
Fantastika:) Skonis tikrai grikių. O kadangi grikius visada dievinau tai jais galėčiau pakeis visas kruopas:)) Jie net sudygo. Ir supratau kad tie rudi yra rudi nes pakepinti, o balti tiesiog nekepinti:) Tirpsta burnoje ir dar nepasiekę skrandžio sprogsta gryna energija...mmm... ^.^

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Vas 2011, 21:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

norisi atgaivinti šią temelę: jau senokai kas nors berašė savo dienos meniu [:

rytas prasidėjo nuo vandens: apie pusę litro tai tikrai išgėriau ir pusryčiams šiandien nevalgiau daugiau nieko.

tada apie 12 valandą pusę pamelo labai skaniai suvalgiau ir po nedidelės pertraukėlės salotų iš žiedinio kopūsto ir šaldytų žirnelių su trupučiu alyvuogių aliejaus.

dar po valandėlės šeši nedideli rutuliukai: mirkytos sumaltos saulėgrąžos sumaišytos kartu su datulių džemu, iš masės padaromi rutuliukai, kuriuos apvoliojau sezamo sėklose. (čia mano pagrindinis saldumynas, kai norisi kažko skanaus ir nebrangaus)

Apie pusę 6 obuoliuką sugraužiau.
Namo parsiradau tik apie pusę 8, ir grįžus norėjosi pavakarieniauti. Tad dar vienas obuolys nukeliavo į skrandį, morka ir desertui saujelė migdolų.

Šiandien viskas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Vas 2011, 18:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėdos raj.
Atrodo, kad labai mažai valgot.. Jau seniai žaliavalgiaujat?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 07:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

šiandienos meniu

puslitris vandens iš ryto. po valandėlės šviežiai išspaustos agurko, petražolių, saliero, imbiero, kale sultys (geras puslitris). veliau litras mate su shokoladu. pietums salotos iš savaitgali surinktu laukiniu ridiku, agurko, gražgraščių iš daržo, morkos, kanapiu seklu, kanapiu aliejaus, obuoliu acto. veliau daugiausia saldumynai nes dabar mokykloje turime konditerijos paskaitas. tai truputis(du kasneliai, kadangi degustacija) raw riešutu ledu, truputis raw šokoladinio pyrago, truputis raw avietinio balto shokolado pyrago. grizhus namo priesh begima du karalishki mandarinai. po begimo gabaliukas raw shokoladinio torto. po geros valandos truputis virto maisto: virta amaranth košė su prisirinktom džiovintom voveruškom, kalendros sėklomis, kokoso sviestu ir pakeliui nusiskintu vietiniu lauro lapu.

rytoj rytas ir popiete panashiai, o vakarop matomai bus didele raw vakariene su studentais. nes gausime nemokamai iš vietinio ūkio daug kale, daug romaine ir tatsoi, bei visokiu prieskoninių žolių. ir dar kupeta laukinių ridikų pūpso šaldytuve.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 09:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apei kokią mokyklą čia kalbate? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 11:54 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

... Ir kur šiuo metu darže agurkų galima rasti? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 14:48 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

po cincas slapyvardziu kaip supratau slepiasi Linas Kesminas (galiu ir klysti ;) ) tai jei jis siuo metu yra kitame zemyne, tai matyt ten auga ir agurkai ir kai kas daugiau :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 20:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Giri rašė:

na link 100% žaliavalgystės dar tik po truputį keliauju, nes būna dienų kai įkrentu į duobelę su apdorotu maistu. bet pastebėjau, kad kai tik užvalgau ko nors virto, pavyzdžiui lęšių, tai iškarto atsiranda poreikis ir kažką dar suvalgyti kas yra apdorota temperatūra, ir tai galiausiai man baigiasi persivalgymu ir pilvo problemomis. ir vėl tada "taisau" padėtį valgydama vien tik žalią maistą. ir dabar jaučiu, kaip valios vis daugėja. daugiau žinių jau turiu, ir tai, kokia savijauta yra pastarosiomis dienomis, mane vis labiau veda link tikslo...

na o į temą atsakant:

rytas prasidėjo nuo šeštos valandos ir kaip visada atsikėlus geriu vandenį, apie pusę litro.
apie dešimtą suvalgiau du obuolius. po poros valandų du trinti bananai, ir po nedidelės pertraukėlės salotos iš kopūsto, poro, pomidoro ir citrinos šiek tiek įspaudžiau. po valandėlės tie patys rutuliukai iš datulių ir saulėgrąžų.
pavakariams (apie šeštą) apelsinas ir dvi morkos.
po poros val. pienas iš sezamo sėklų su šiek tiek medaus ir tada migdolų saujelė.

na man tai neatrodo, kad čia mažai maisto, jaučiuosiu netgi labai energinga, atrodo, kad dar ir mankštą padaryčiau ar pabėgiot išeičiau:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 21:29 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Marija rašė:
Giri rašė:

na link 100% žaliavalgystės dar tik po truputį keliauju, nes būna dienų kai įkrentu į duobelę su apdorotu maistu. bet pastebėjau, kad kai tik užvalgau ko nors virto, pavyzdžiui lęšių, tai iškarto atsiranda poreikis ir kažką dar suvalgyti kas yra apdorota temperatūra, ir tai galiausiai man baigiasi persivalgymu ir pilvo problemomis. ir vėl tada "taisau" padėtį valgydama vien tik žalią maistą. ir dabar jaučiu, kaip valios vis daugėja. daugiau žinių jau turiu, ir tai, kokia savijauta yra pastarosiomis dienomis, mane vis labiau veda link tikslo...

na o į temą atsakant:

rytas prasidėjo nuo šeštos valandos ir kaip visada atsikėlus geriu vandenį, apie pusę litro.
apie dešimtą suvalgiau du obuolius. po poros valandų du trinti bananai, ir po nedidelės pertraukėlės salotos iš kopūsto, poro, pomidoro ir citrinos šiek tiek įspaudžiau. po valandėlės tie patys rutuliukai iš datulių ir saulėgrąžų.
po poros val. pienas iš sezamo sėklų su šiek tiek medaus ir tada migdolų saujelė.

na man tai neatrodo, kad čia mažai maisto, jaučiuosiu netgi labai energinga, atrodo, kad dar ir mankštą padaryčiau ar pabėgiot išeičiau:

as t.p. pritariu...man lygiai tokia pat patirtis. Nesusilaikau, pavartoju ko apdoroto, ziurek jau ir daugiau reikai;-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Vas 2011, 22:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Marija rašė:
Giri rašė:

na o į temą atsakant:

Jūsų ankstesniame įraše atrodė mažai maisto, aišku, man gal tik toks įspūdis susidarė, nes pati tik ką pradėjau.. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 10:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

atsiprashau, tikrai esu ne lietuvoje, tia trututi didesnis pasirinkimas. bet zhiema lietuvoje budamas taip pat geriau shviezhias darzhoviu ir viasiu sultis, ir vargo nemachiau. beabejo, pasirinkimas mazhesnis, bet su patirtimi ir supaprastejusiu pozhiuriu i maista galima ir lietuvoje laisvai pragyventi. nors tiesa pasakius pasiilgus geros aimishkos juodos duonos ish tymo turgaus sunku buvo jos nenusipirkti. bet tia nematau tame bedos. atsivalgiau jos per 4 dienas pilnai :) ir pakako....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Vas 2011, 15:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jegu anpludi ir as jauciu nerealu! Bandau zaliai valgyti apie 1 men. Pastebiu, kad virto maisto atsitiktinis pavartojimas energija ziauriai sodina zemyn. Ir nuotaika krenta, gal is nevilties, kad nepavyko susilaikyti... :cry:

Pastebejau siokius tokius pokycius savijautoje: anksciau niekada neskaudedavo galva. Dabar rytais jauciu nedideles "pagirias" su galvos pasvaigimu. Viskas pasibaigia ikalus zalio kokteilio ir uzkandus zaliu pusryciu :roll:

Tikiuosi, kad tie skausmai - tai organizmo valymasis, o gal kazko truksta? Kaip suvokti, kas vyksta su tavo organizmu pereinamuoju laikotarpiu, kad nepakenktum sau?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Vas 2011, 16:41 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
H.Dajamond teigia,kad iki 12val. dienos gerai įsisavina tik švieži vaisiai,daržovės ar jų sultys.
Pietums-sotesni patiekalai. Sunkiausi,riebiausi valgiai-vakarienei.
Ar kas laikotės tokios dienotvarkės?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Vas 2011, 17:17 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

as per daug tuo nesigilinau, taciau visi is patirties galime pasakyti,kad ryte nesinori sociai valgyti, o vakarais atrodo,kad butina daugiau pavalgyti;-)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Vas 2011, 18:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

O as kaip tik sutinku su Marvos Oganian(na ir ajurveda taip pat pries velyva valgyma) informacija, kad vakarais valgyti nevalia, nes kasos (kuri labai atsakingai gamina mums virskinimo fermentus) darbo ritmas yra iki 18-19h, taigi vakare jau virskinimas neturetu vykti, kad neapkrauti kasos papildomu darbu. Galima vakare valgyt nebent labai lengva maista- zalius vaisius ir darzoves. Man paciai toks ritmas atnese labai pozityvius pokycius savijautoje, o ir rytais atsirado alkio jausmas, kurio anksciau nebuvo. Velai vakare suvalgytas maistas taip ir lieka 12pirsteje iki pat ryto, ir virskinimo procesas tesiasi jau tik ryte, taigi maistas uzsilaiko gerokai ilgiau..
As stengiuosi seklas- grudus valgyt veliausiai iki 15-16h. vakare- tik vaisiai arba darzoviu sultis.
Man geriausiai tinka grafikas, kai ryto ir vakaro valgiai yra lengvi, o koncentruoti riebalai ir baltymai yra valgomi per pietus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Vas 2011, 18:47 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Dėkui,sesulės. Dabar supratau, kodėl ne tik ryte, bet ir vakare noriu būtent kažko gaivaus.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 61 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute