Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Medus
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 10:42 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Klaipėda
Sveiki,
žaliavalgiauju ne taip seniai :) vasarą bus metai.
Darydavau desertus su medumi. Tai vienintelis man likęs gyvulinės kilmės produktas tarp vartojamo maisto. Tačiau pradėjau ieškoti medžiagos ir radau labai daug straipsnių tokių kaip http://www.rawfoodexplained.com/sugars-and-other-sweeteners/why-honey-is-a-harmful-food.html ar sis http://godsdirectcontact.us/com/vegetarian/abc/whyhoneynotgood.htm ir daug kitų.
Galbūt verta keisti medų į agavų ar klevų sirupą. Bet kaip sako - kas ieško, tas randa. Apie šiuos du saldiklius taip pat pilnas internetas neigiamos medžiagos.
Kokius saldiklius vartojate ir kokia Jūsų nuomonė ? ;)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Medus
StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 10:58 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As taip pat pagrinde naudoju medu. Kartais raw cane sukru, arba agavos sirupa. Esu bandzius stevijos miltelius, taip pat ja auginu namuose, bet man jos skonis nelabai patinka. Esu bandziusi kokoso riesuto nektara, yacon sirupa. Bet visgi einamiausias leika medus :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 11:10 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Emilia, na idomius straipsnius numetei. Niekada nesu girdejusi tokios info, kad medus kenksingas. O, kad bites gali buti auginamos blogomis salygomis, kaip su jomis elgiasi zmogus, tai velgi reiktu ziureti i augintojus ir pirkti tik is patikimu. Bent jau Lt, tai i bites ziurima labai pagarbiai ir kiek pazystu bitininku, tai bites sventos ir su jomis nemanau, kad taip elgiamasi, kaip rasoma straipsnyje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 12:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Laura rašė:
Niekada nesu girdejusi tokios info, kad medus kenksingas.

nuoroda buvo duota, tačiau, matyt, akis neužkliuvo

cukrus yra cukrus, ir jokio skirtumo iš runkelių, cukranendrių ar medaus...meduje yra gliukozės-apie 34 proc, ir fruktozės apie 40 proc.
http://www.unimed.lt/straipsniai/anglia ... ai-maiste/

Cituoti:
O dabar pažvelkime į lietuvių šventu laikomą medų. Jo 20 proc. sudaro vanduo, 80 proc. – cukrus, iš kurio daugiausia gliukozės, fruktozės ir sacharozės.
Svarbiausias dalykas, kurį reikia žinoti apie glikaciją, yra tai, kad fruktozė yra 10 kartų labiau linkusi ją sukelti nei gliukozė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 12:54 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moske, is to ka zinai, koks saldiklis butu maziausiai kenksmingas arba isvis nekenksmingas?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 14:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
deja, mano gyvenimas nėra labai saldus :lol: ir nė nesidomiu, kaip jį pasaldinti. Burokėlius net rauginu, kad prarastų saldumą.
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... o_saldumas
čia yra patarimas
Cituoti:
Jei jau renkatės vaisius maistui, tai rinkitės tokius, kuriuose yra daugiau gliukozės, o ne fruktozės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 17:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

moške, čia su tavim nesutikčiau, kad visi saldiklaiai yra vienodi.
kaip pats minejai skiriasi fruktozes ir gliukozes kiekiai, tiap pat mineralinės ir kitos medžiagos (jei jos neišrafinuotos), o tia jau yra LABAI didelis skirtumas. Medaus atveju, kai kam gali turėti įtakos ir gyvūninės kilmės hormonai. ypač mažiukams vaikams.

Kas link agavos tai vienu metu buvo kuopuikiausiai išreklamuotas saldiklis, tačiau laikui bėgant ir atsirandant vis daugiau tyrimų medžiagos apie šį saldiklį, paaiškėjo, kad nelabai jis daug kuom skiriasi nuo High fructose corn syrup, kuris yra kaip ir rafinuotas cukrus didžiausias nuodas.

pats naudoju, medų, melasas (daug B grupes vitaminu), palm sugar, coconut sugar, kartais klevų sirupą. ar tiesiog vaisius. priklausomai nuo to kur ir kam.....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 18:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kaip tik nusipirkau pabandyti carob milteliu. Paragavau jie irgi svelniai saldus, galima naudoti kaip saldikli. Dar yra tokios silkmedzio uogos (mulberries), teko paragauti, algarroba, lucuma. O del zalos ar naudos saldikliu, tai cia gal turetu buti atskira kalba ir tema. Tikrai del to nesigincysiu, tiesiog mano gyvenime kartais tenka saldiklius panaudoti ir as visiskai ju atsisakyti nenoriu. O kas liecia medu, tiesiog man buvo naujiena perskaicius Emilijos rekomenduota straipsni ir ne del to, kad medus-cukrus, o del kitu ten isvardintu dalyku.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 22:01 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

tiesa dar yra toks neutralus 'saldiklis' kaip agavos inulinas, balti milteliai, taipp pat ksilitolas kartais tinkamas dalykas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 12:08 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Apie ksilitoli esu skaiciusi. Jis ir saldumo turi ir dantis patrinti labai gerai, kaip antibakterine priemone veikia. Bet ar jo buna raw?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 16:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na agava ir raw cane sugar (daugumoje atveju) irgi ne raw :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Kov 2012, 23:38 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Siandien filme hungryforchange.tv man uzkliuvo vienas sakinys: esme yra vieno kurio nors gamtinio elemento izoliavimas nuo kitu, pvz. kokaino gavyba ir rafinavimas is kokos lapu ar cukraus is cukranendriu, c.runkeliu ir pan., o ne paties augalo kenksmingumas, kai jis yra gryname savo pavidale ir vartojamas gamtos sukurtame komplekse. Taip kad viskas, kas yra isgryninta nera nei naudinga, nei sveika, o dazniausiai kenkia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Geg 2012, 09:24 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: vilnius
Man isties patiko carob milteliai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Geg 2012, 21:56 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
As nevartociau Agaves bei Maple syrupo, sie produktai netinka zaliavalgiams .Nors ir ant kai kuriu Agaves buteliuku yra parasyta RAW , bet tai nereiskia kad jie yra raw, nes yra kaitinta aukstoje temperaturoje. Mano nuomone medus yra sveikesnis produktas negu tie du pamineti anksciau.Taciau nepatarciau ir medaus daznai naudoti.O geriausia nusipirkti datuliu(ant saules dziovintu ir nemirkytu syrupe) ir juos naudoti visur kur reikia pasaldinti.Be to jos labai sveikos ir skanios:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2012, 13:35 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Suvalkijos kaimas
O kokią organizme reakciją sukelia medus šarmų - rūgščių atžvilgiu? Randu prieštaringą informaciją. :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2012, 13:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Suvalkijos kaimas
Maisto medžiagos. Angliavandeniai rašė:
"Tiesa yra tokia – nemaloni, bet tokia ta tiesa jau būna – vaisiai nėra natūralūs! Per tūkstančius metų žmogus selekcijos būdu atrinkinėjo veisles, kurios jam buvo skanios ir taip didino kenksmingos fruktozės, kartu mažindamas naudingų organinių rūgščių kiekį jose. Ir štai dabar turime vaisius, kurie yra tokie patys saldainiai, tik kad auga ant medžių. Ir aš kalbu ne vien apie apelsinus ar ananasus. Mūsų sodų vaisiai yra tokie patys. Net rūgštesnės obuolių veislės turi tiek cukraus, kad pora jų sudaro visą angliavandenių paros normą. O sultys… jos yra vaisių kenksmingumo viršūnė!"

Jau geriau šio straipsnio būtumėte nedavę ir aš jo neskaitęs. Ruošiausi pereiti ant vaisių... O tai morkos irgi išvestinės, laikinių jų jau nebėra... Tai ką dabar ? :shock: :shock: :shock:
Ai, rinksiuosi mažesnę iš blogybių. :roll:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Spa 2012, 19:53 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Čia
Cituoti:
Pora vaisių sudaro angliavandenių paros normą
akivaizdi šizofrenijos pakraipa :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2013, 16:01 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lt
Medus yra augalu ziedu nektaras.. Bites ji surenka, trumpai fermentuoja savo "skrandyje" - kol pasinesa i avili, paskui garina, dziovina, kol dregnumas pasidaro apie 18%, tada uzdengia.
Na labai abejociau, ar tai gyvulines kilmes poduktas :) Nes pvz medaus rusis nustatoma pagal augalu ziedadulkiu kieki meduje ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2013, 16:04 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lt
Truputį_jogas rašė:
"Tiesa yra tokia – nemaloni, bet tokia ta tiesa jau būna – vaisiai nėra natūralūs! Per tūkstančius metų žmogus selekcijos būdu atrinkinėjo veisles, kurios jam buvo skanios ir taip didino kenksmingos fruktozės, kartu mažindamas naudingų organinių rūgščių kiekį jose. Ir štai dabar turime vaisius, kurie yra tokie patys saldainiai, tik kad auga ant medžių. Ir aš kalbu ne vien apie apelsinus ar ananasus. Mūsų sodų vaisiai yra tokie patys. Net rūgštesnės obuolių veislės turi tiek cukraus, kad pora jų sudaro visą angliavandenių paros normą. O sultys… jos yra vaisių kenksmingumo viršūnė!"

Jau geriau šio straipsnio būtumėte nedavę ir aš jo neskaitęs. Ruošiausi pereiti ant vaisių... O tai morkos irgi išvestinės, laikinių jų jau nebėra... Tai ką dabar ? :shock: :shock: :shock:

selekcija - pats naturaliausias budas.. Zmogus genetiskai neveikia augalo, tiesiog is 5 pvz obelu issirenka viena, jam skania.. kas cia nenaturalaus?
Jei zole stevija yra naturaliai saldi - tai ji irgi nenaturali pagal jus? Antra - atskirkite cukru ir naturalia gliukoze, fruktoze, kuri yra vaisiuose.. Tai du visai skirtingi dalykai..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2013, 22:04 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
kice rašė:
Truputį_jogas rašė:

selekcija - pats naturaliausias budas.. Zmogus genetiskai neveikia augalo, tiesiog is 5 pvz obelu issirenka viena, jam skania.. kas cia nenaturalaus?
Jei zole stevija yra naturaliai saldi - tai ji irgi nenaturali pagal jus? Antra - atskirkite cukru ir naturalia gliukoze, fruktoze, kuri yra vaisiuose.. Tai du visai skirtingi dalykai..

hahaha, juokinga kiek meslo internete galima rasti, bet kad vaisius valgyti nesveika tai mane nustebino tikrai :)))

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 08:51 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilnius
Gal kas kaip saldiklį naudoja šilkmedžio uogas?

Esu bandžius šitokių http://silkmedis.lt/product.php na saldumas ti net ausis užgulė (apie presuotų uogų batonėlį kalbu). Žinoma apie jas tik gerai rašoma, bet gal kas žino kokių minusų?

Rumunijoje teko ir šviežių valgyti juodųjų uogų, medis ten buvo per tris aukštus. Sako, jis ir lietuvoje jau auga, gal kas augina ir galėtų daugiau aie jį papasakoti? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Vas 2013, 23:38 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
As taip pat ragavau situos batonelius, tikrai smaliziams super :) ar ten tikrai sauleje dziovinti ir pan neaisku..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2013, 20:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LIETUVA
Gretė rašė:
Gal kas kaip saldiklį naudoja šilkmedžio uogas?

Esu bandžius šitokių http://silkmedis.lt/product.php na saldumas ti net ausis užgulė (apie presuotų uogų batonėlį kalbu). Žinoma apie jas tik gerai rašoma, bet gal kas žino kokių minusų?

Rumunijoje teko ir šviežių valgyti juodųjų uogų, medis ten buvo per tris aukštus. Sako, jis ir lietuvoje jau auga, gal kas augina ir galėtų daugiau aie jį papasakoti? :)

Pernai tik pasisodinau šilkmedį,pirkau turguje,įdomu kaip jis prigis,uogų nesu ragavusi,bet auga jis ir Lietuvoje :).

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume