Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Padažai
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 31 Sau 2011, 21:31 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: kaimas
Ilgą laiką man pagrindinis padažų ingredientas buvo mirkytos/pradaigintos saulėgrąžos. (Receptas - saulėgrąžas, aliejų, daržoves ar ką kita (pvz. pomidorus, paprikas, agurkus, cukinijas, moliūgus, spanguoles) blenderyje malame su aliejumi, prieskoniais, jei reikia daugiau skystumo - vandeniu). Gaunasi sotūs, gana riebūs (priklausomai nuo aliejaus kiekio) padažai, kurie yra ir greitai pagaminami ir tinkantys prie visko - pradedant tiesiog papjaustytomis daržovėmis, baigiant mandresniais duoniukais.

Bet aš vis kreivai žiūriu į tas saulėgrąžas (ne visada man patinka tai, ką matau jas mirkydama.. kaip jums turkio žaluma? Kelia apetitą? O ekologiškos - ne visai gyvos), be to, žiemą anei tų pomidoraičių, anei paprikų valgomų.. Na, nebent kaip Serbentinė - turi savų prisidžiovinęs.

Tai štai. Netyčia atradau receptuką, kuriame beveik vien lietuviški ingredientai ir kuris man skoniu nenusileidžia saulėgrąžiniams pagardams.

Padažas iš juodųjų ridikėlių (kiekiai mažėjimo tvarka, tikslių proporcijų neturiu, visada viską gaminu iš akies)
Reikės:
Juodųjų ridikėlių (nedideliam dubenėliui pagardo reikia kokių 4-6vnt)
Aliejaus (naudoju rapsų arba saulėgrąžų) ir vandens
Dėl rūgštelės - spanguolių arba citrinos sulčių, galima eksperimentuoti ir su svarainiais
Mėgstamų prieskonių (aš naudoju česnaką ir pipirus)
Druskos

Viskas susmulkinama iki kreminės masės blenderyje (ridikai prieš tai sutarkuojami).
Skanaus :)
Analogiškai, vietoje ridikėlių galima nudoti ir salierų gumbus. Galima miksuoti ir su kitomis daržovėmis, bet man patinka, kai yra vienas pagrindinis ingredientas, o visa kita - tik palyda.

Tai tiek? O kokius įdomesnius padažus darotės jūs? Mane labiausiai domina variantai su vietiniais produktais :) Bet, be abejo, galima dalintis gvakamolijos variacijomis ir t.t. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Padažai
StandartinėParašytas: 07 Vas 2011, 17:03 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labai skanus padažas. Aš dar pakeičiau - per pusę ėmiau su pastarnoku, patapo ne toks aštrus ir vaikams tinkamas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 24 Kov 2011, 01:19 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva-Italija
Zaliavalgiskas ''majonezas''

Avokadas + truputelis citrinos sulciu, alyv.aliejaus, druskos vos vos ir pipiriuku truputi.

Megstu pasidaryti su tarkuotom morkom (per burokine tarka) ir cesnakais :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 25 Kov 2011, 16:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Padažas iš žaliųjų žirnelių galima vadinti humusu, tokiu pavadinimu jį ir radau.

Naudoju savus šaldytus, vasarą toks padažas būtų nonsensas, juk skaniausia- iš lysvės.

apie 0,5 ltr žaliųjų žirnelių
apie 15 proc sezamo sėklų
druska, krapai, kmynai, česnakas - pagal skonį
jei norisi švelnumo - morkos, labai nedaug.

Sumalama blenderiu.Valgom su morkom

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2011, 15:30 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
O aš pasidariau tokį žalią padažiuką - nieko man prie jo nereikia, vis landžioju į šaldytuvą ir šaukšteliais kabinu :D

100 g agrastų (žalių)
100 g krapų
50 g česnako (recepte 100 g,bet man per aštru)
Viską sumali mėsmale ir mėgaujiesi geru skoniu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Rgp 2011, 16:49 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
Beveik kečupas:
3 Pomidorai, pusė paprikos, svogūnas, česnakas, bazilikas ir aliejus. Saulėje džiovinti pomidorai ypač priartina skonį prie kečupo:)
Dar kartais dedu avokadą arba saulėgrąžas vietoje aliejaus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011, 02:41 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: JAV
Man tai labai skanu buvo blenderyje suplakti braskes, mirkytus migdolus, vieno didelio mandarino sultis, pora sviezios metos lapeliu, 4 saukstai vandens. Kai neturejau braskiu, naudojau vysnias, bet poto padazas truputi apkarto. Labai tiko apipilti spinatus su supjaustytais vaisiu gabaliukais. Pabandykit! : )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2011, 12:04 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Airija
Susigundziau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2011, 16:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Pesto:
Daug bazilikų
aliejus
česnakas
žiubsnelis druskos
saulėje džiovinti pomidorai

Ingridientų kiekius galima keisti, kolkas dar neatradau geriausios kombinacijos, bet visada labai skanu būna :)
Viską sumalti blenderiu :)

Skaniausias iki šiol valgytas padažas :) Tepu ant džiovintų krekerių ir palaukiu kokį pusvalandį, tada skaniausi tampa, nes prisigeria padažo

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgp 2011, 03:24 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: JAV
Ooo aciu uz pesto. Kaip tik pries valanda galvojau ka su bazilikais nuveikti, nes pilnas darzas ju. Speju dar riesutu ar saulegrazu labai tiktu ideti : )

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 15:23 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
sveiki, as tiesiog esu pradedanti tik kelios dienos ir vis bandau ir bandau :roll:
siandien gaminau majoneza is saulegrazu, cesnako ir t.t. man truksta skonio, ar as kazko nedadejau, ar tiesiog mano skonio receptoriai tokie, na mutavesi :) tiesa, gaminausi juros kopustu ir morku salotas... taip pat ne kas su tuo skoniu... gaminau zalia sriuba is pomidoru, agurku, cesnako, paprikos ir pipiriuku su druska - nelabai... :( kazkaip labai sunku, nes namuose as pirmoji, kuri kuria sveikus iprocius... mano vyras megsta kas nelabai sveika, bet skanu pagal "tradicini" skoni, vaikai irgi mazi, bet labai priesinasi... gal galite patarti nuo kokiu "skaniu" patiekalu galeciau save ir savo seima pratinti???
buciau labai labai dekinga :lol: :lol: :lol:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 15:43 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na cia sudetingas klausimas. Reiktu imti kiekviena patiekala atskirai. As jau pereidama i vegetarine, nebutinai zalia, mityba pradejau eksperimentuoti virtuveje ir ieskoti, man nauju, dalyku. Viskas vyko s leto, gal pora metu. Ilgai bandziau naujus receptus, naujus prieskonius. Megstu gaminti. Nevengdavau apsilankyti zalio maisto restoranuose, analizuodavau sudetis, ieskodavau nauju receptu internete. Netrumpas kelias nueitas, kuris dar tesiasi.
Is savo puses patarciau isigyti ivairiu prieskoniu, dauguma jie ne raw, bet ju gi nededame daug. Kuminas, asafetida, cili, kalendros zalumynai ir seklos, krapai, svogunai, cesnakai, bazilikai, raudonelis, ciobreliai, citrinzoles, cinamonas, kardamonas, imbiero saknis, na ju be galo daug, cia net sunkoka butu isvardinti visus, bet man jie labai reikalingi, norint paruosti idomesni, stipresnio skonio maista. Tamari sojos padazas, raw pomidoru-papriku padazas pas mane visada virtuveje. Megstu razinomis pagardinti surius patiekalus.
O siaip reiktu konkreciai ziureti tam tikra patiekala, kuom jis nepatiko, kaip galima butu ji pakeisti, suteikti daugiau skonio. Sudetinga kazka patarti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 15:48 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aciu, tikriausiai nesu labai megeja gaminti, todel tam mazai skiriu laiko, taip norisi kuo greiciau, nes kai namuose 3 mazukai, tai sedeti ir ieskoti receptu mane labai isvargina... :( teks kazkaip pastiprinti kantrybe ir nepasiduoti :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 15:57 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

mama Elena rašė:
sveiki, as tiesiog esu pradedanti tik kelios dienos ir vis bandau ir bandau :roll:
siandien gaminau majoneza is saulegrazu, cesnako ir t.t. man truksta skonio, ar as kazko nedadejau, ar tiesiog mano skonio receptoriai tokie, na mutavesi :) tiesa, gaminausi juros kopustu ir morku salotas... taip pat ne kas su tuo skoniu... gaminau zalia sriuba is pomidoru, agurku, cesnako, paprikos ir pipiriuku su druska - nelabai... :( kazkaip labai sunku, nes namuose as pirmoji, kuri kuria sveikus iprocius... mano vyras megsta kas nelabai sveika, bet skanu pagal "tradicini" skoni, vaikai irgi mazi, bet labai priesinasi... gal galite patarti nuo kokiu "skaniu" patiekalu galeciau save ir savo seima pratinti???
buciau labai labai dekinga :lol: :lol: :lol:

Aš taip pat esu dar visiškai žalia žaliavalgė - tik 12 dienų, bet esu labai patenkinta maistu, skoniu, sotumu ir panašiai. O esmė yra paprastume - beveik nieko negaminu. Pradėjau būtent nuo to, kas man yra labai skanu: valgau paprastą sultingą obuolį pusryčiams, melioną pietums, daržovių salotas - vakarienei. Taip pat bananai, kriaušės, tarkuota morka su supjaustytu apelsinu ir šlakeliu linų sėmenų aliejaus, daigintus avinžirnius, kviečius, riešutus, džiovintus vaisius, kurie man skanūs. Kol kas labai esu patenkinta tokia mityba. O sudėtingiau pagaminti žaliavalgiški patiekalai turi savotišką skonį ir savotišką, neįprastą koncistenciją, tai, mano manymu, tą reikėtų atidėti vėlesniam laikui. Bet kiekvienam yra kitaip ir čia parašiau tik savo nuomonę ir tokį mažą patarimą. Sėkmės, žaliavalgystė veža :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 16:48 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

valgau paprastą sultingą obuolį pusryčiams, melioną pietums, daržovių salotas - vakarienei.
žaliavalgystė veža.
Bent mano manymu toks racijonas toli tavęs nenuveš. Tu beveik nieko nevalgai, nebent daug atsargų turi ant kūno ir nieko neveiki , tai tada ilgiau pratemsi.

http://www.siaurespaukstis.lt/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 17:08 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

satin rašė:
valgau paprastą sultingą obuolį pusryčiams, melioną pietums, daržovių salotas - vakarienei.
žaliavalgystė veža.
Bent mano manymu toks racijonas toli tavęs nenuveš. Tu beveik nieko nevalgai, nebent daug atsargų turi ant kūno ir nieko neveiki , tai tada ilgiau pratemsi.

:) Na, dėl atsargų, tai nežinau. Esu 172 cm ūgio ir sveriu 70 kg. Pagal KMI - svoris normalus, nors aš manau kitaip. O dėl veikimo, tai tikrai - nedirbu. Ir nors fiziškai kažką stipriau paveikus jaučiu, kad yra gal ir silpnoka, bet iš esmės jaučiuosi labai šauniai. Kasdien stengiuosi nueit apie 5 km. Svarbiausias rodiklis man yra alkis. Jei jo nėra, reiškia viskas yra gerai. Jei tikrai tos mano "atsargos" išseks, niekas netrukdys man vietoj vieno banano suvalgyt du, ar dar kaip nors kitaip. Tiesiog šiuo metu jaučiuosi karališkai. Kai taip nebus - kažką keisiu. Na, juk dar tik 12 dienų ir aš dar tik mokausi, kaip sakė vienas princas vienoje gražioje pasakoje :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 17:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kai kažka rimtai pajusi, gali poto tekt ilgai kapstytis, o ar bananas ar obuolys ar snikersas, tai vienas ir taspat. Geriau jau keisk juos į daržoves.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 17:44 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nu jau Satin, gal nelyginkime bananu, obuoliu su snikersais. Kuom jie apart esancio cukraus (cukrus cukrui nelygu) panasus?
Mano pagrindinis maistas taip pat kokteiliai. Kasdien jau senokai negaminu gurmanisku sudetingu patiekalu. Nera poreikio, tai daryti sau. Bet kartais taip norisi uzsiimti maisto kuryba ir pasidaryti svente gomuriui :) kai trys vaikiukai namie, tai tikrai siulyciau daryti kokteilius. Zoles, darzoves plius vaisiai, uogos. Riesutu, seklu pieno kokteiliai. Daiginti grikiai suplakti su bananu isties skanu ir maistinga.
Satin, o juk yra vaisiavalgiu:) neuzgincysi. Valgo vien vaisius ir sveiki, gyvena, gerai jauciasi:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Geg 2013, 20:07 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kada galvoj tvarka, tai gali valgyt ka nori ir sveikas būsi,o vaisiuose esantis cukrus dabar pamiršau kiek kartų padidina insulino reakcija.
Visa selekcija vaisių yra vygdoma didinti cukrų ir tokių obuolių kokie yra dabar prieš kelis šimtus metų nebuvo. Vertingiausias likes ubuolys miškinis ir antaninis.

Valgo vien vaisius ir sveiki, gyvena, gerai jauciasi:)
O šitie žmonės kai penkias kartas pragyvens, tai galima bus sakyt kad vaisiai piuikumėlis.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 19 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume