Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Morkų tortas su 'sūrio' kremu
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 31 Gru 2012, 19:53 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: LIETUVA
~160mm skersmens tortui reikia:

Pagrindui:
-100g išmirkintų migdolų
-100g išmirkintų datulių
-3 didelių morkų
-saujos džiov. ir išmirkintų persikų
-keletos šaukštų ištirpinto kokosų sviesto
-šlakelio citrinos sulčių
-skiltelės mandarino
-cinamono, gvazdikėlių, muskato
-trupinėlio Himalajų druskos

Glajui:
-100g mirkintų anakardžių
-medaus pagal skonį
-nepilnai 1 citrinos sulčių
-1/3 stiklinės ištirpinto kokosų sviesto

Visus glajaus produktus 'sublenderiuoti', supilti į maistine plėvele išklotą formelę ir įdėti į šaldiklį.
Morkas sutarkuoti ir išspausti sultis, sudėti maltus riešutus, datules, smulkiai peiliu supjaustytus persikus ir mandarino skiltelę, taip pat visus prieskonius ir viską išmaišius sukrėsti ant balto glajaus ir pirštais gerai viską suspausti, kad gerai susislėgtų. Tuomet, kiek yra kantrybės, palaikyti šaldytuve ir išėmus išversti į lėkštę.

Papuošimui iš popieriaus padariau trafaretą ir užbarsčiau aguonom.
Skanaus!

Prikabinti failai:
2.JPG
2.JPG [ 763.3 KiB | Peržiūrėta 731 kartus(ų) ]
1.JPG
1.JPG [ 888.37 KiB | Peržiūrėta 731 kartus(ų) ]

Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Morkų tortas su 'sūrio' kremu
StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 10:50 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Padariau šitą tortą, maniškiams labai patiko, svečiams irgi.

Kiek pakoregavau. Vietoje mirkintų smulkintų migdolų naudojau "dribsnius", kurių kartais pasiruošus turiu iš anksto - tai mirkinti, mėsmale sumalti ir išdžiovinti migdolai, jie saldūs ir traškūs, o jei reikia galima ir kavamale sumalt į miltus. Toks riešutų panaudojimas parankus neturintiems galingo blenderio, mat elektrinę mėsmalę su antgaliu salotoms(pritaikau ir mirkintiems riešutams ,kokosui, gilėms) galima visai nebrangiai nusipirkti, aš mokėjau apie 200 Lt.
Tai va,morkų nusunkti nereikėjo, jų sultis sugėrė migdolų dribsniai. Naudojau ne persikus, o abrikosus, ekodatules ir trečdaliu mažesnį kiekį, turbūt būtų labai saldu su tiek. Dž. vaisius užmerkiau 3 val, paskui sumaliau į tyrę, permaliau su tirpintu kokosų aliejum (turbūt nebūtina, nes ir taip riebu)
Taigi, migdolų dribsnius maišiau su prieskoniais, tarkuotom morkom ir blenderiuotais dž. vaisiais.
spaudžiau į torto formą, pastovėjo ir ant viršaus tepiau glajų. Mano forma 26 cm, bet jai reikėtų po 200 gr riešutų norint kad gražiai atrodytų, bus 10 žmonių pavaišinimui.
Glajui 150 gr dėjau 2 valg š medaus, per saldu buvo, dėčiau kaupiną vieną. Kokoso aliejus man nesustingdino, bet jis tikrai paskanina.
Ir klausimas Sigutei - pas tave glajus labai baltas, turbūt raw anakardžiai? Man gaminant iš parduotuvinių įprastų, citrina nesugebėjo nubalint kaip reikia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 12:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš visur naudoju paprastus riešutus iš parduotuvių, čia kur nufotografuota, tai padauginau citrinos sulčių ir gavosi per rūgštus, gal dėl to ir atrodo baltesnis.
Jeigu antrą kartą daryčiau šį tortą, tai pabandyčiau morkų tarkius pusiau su obuolių tarkiais dėti, nes tie morkų tarkiai labai tokie koncentruoti, negali daug tokio torto suvalgyt. Ir pabandyčiau nedėt kokosų aliejaus, gal ir taip forma laikytųsi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Sau 2013, 18:12 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutė rašė:
Aš visur naudoju paprastus riešutus iš parduotuvių, čia kur nufotografuota, tai padauginau citrinos sulčių ir gavosi per rūgštus, gal dėl to ir atrodo baltesnis.
Jeigu antrą kartą daryčiau šį tortą, tai pabandyčiau morkų tarkius pusiau su obuolių tarkiais dėti, nes tie morkų tarkiai labai tokie koncentruoti, negali daug tokio torto suvalgyt. Ir pabandyčiau nedėt kokosų aliejaus, gal ir taip forma laikytųsi.

Žinai mes valgom kaip valgymą, t. y. ant stalo nieko daugiau, tai man koncentruotumas labai patinka:-)
O dar viena glaisto versija gali būti iš tarkuotų kokosų, blendintų su datulėm, ar bananu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Sau 2013, 21:17 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Sveikos. O kur perkate ekodatules? Mane domina kokybe, bei kaina. Nes randamos musu parduotuvese tikrai nera kokybiskos, mirkytos cukruje ir dar velniai zino kame.. Esu pirkusi minsktesnes, mirkytas fruktozes sirupe, ka apie tai manote..? Taip pat sveikuose produktuose yra datuliu visia be priemaisu, taciau ganetinai brangios.. na laukiu jusu patarimo :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2013, 09:28 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dėl saujos datulių į kokį tortą per šventes tai nesuku sau galvos, bet esu pirkus 'iki' datulių, kur 1kg/40lt ir jos tikriausiai nedžiovintos, net nesupratau, bet skanios tai ne tas žodis, bet žinoma gaila pinigų, nes viena datulė kainuoja virš lito.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Sau 2013, 22:09 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Nedziovintu datuliu nemanau, kad Lt buna. Tai vaisius, kuris sudziuna dar kabedamas ant medzio. Sudziuna naturaliai, zemoje temperaturoje, saules deka, todel issaugo visus vitaminus ir mineralus. Ju irgi yra kelios rusys. Ir kaip jau pastebejote yra ismirkytu cukruje, sirupuose, su konservantais ir yra naturaliu, be priedu. Kokias pirkti, kiekvienas sprendzia pagal nora ir kisene:) man skaniausios tokios dideles, naturalios, pardavinejamos po viena, pasiimi kiek norisi, nes daug kainuoja, bet ju daug ir nereikia, suvalgau pora ir uztenka tam kartui :)Man pats skaniausias dalykas, kai norisi kazko tikrai saldaus, galima sakyt raw saldainiai:) jokie raw sokoladai ar tortai man ju nepakeis. Bet i tortus ar kitus gaminius dedu siek tiek pigesnes, mazesnio dydzio, taciau taip pat be priedu, datules.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Sau 2013, 09:58 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na, man tos ant šakos sudžiūvę datulės ir dar eko yra mitas. Nes kaip jas apsaugoti nuo kenkėjų?
Aš perku iš Sangos žmonių , man atrodo ir forume būna pranešimai, kada komplektuojami ekoriešutų ir dž vaisių užsakymai. Ant pakuotės nėra parašyta kad džiovinta cukruje, taip pat nėra parašyta kad raw. Bet kuriuo atveju nuo eilinių skiriasi labaaai.
Metams man 2 kg per akis.kaina 33 lt/ kg.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bal 2013, 10:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sigutės morkų torto variacijos pagal Serbentinę.

Morkų masė: morkos+cinamonas+dž.abrikosai+migdolų "dribsniai" (mirkinti-tarkuoti-džiovinti).
Pertepimas: 2 kokosai sumalti su 1 bananu.
Buvo saldoka, tad pakartinome, užsipilant padažu iš bananų ir šaldytų bruknių.

Prikabinti failai:
morku tortas.JPG
morku tortas.JPG [ 58.69 KiB | Peržiūrėta 560 kartus(ų) ]
Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 9 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume