Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 92 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
  Spausdinti

Re: Žaliavalgių susitikimai vilniuje
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Lie 2011, 09:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Sveiki,
jau kuris laikas bandau tapti 100 procentine žaliavalge, bet labai trūksta palaikymo, nes šeimoj esu tokia tik viena ir draugų žalaivalgių neturiu, tad norėtųsi suburti palaikymo grupelę. Ką manot? ar būtų norinčių rinktis Vilniuje? tai galėtų būti gyvo maisto restoranas, prieraišios tėvystės centras, kuris manau mielai užleistų patalpas už simbolinį mokestį. Galima būtų atsinešti žalaivalgiškų vaišių, susipažinti, tiesiog pabendrauti su taip pat besimaitinančiais, susitinkant kartą į savaitę, ar kitokiu dažnumu aišku tik jei būtų kam? :) labai laukiu atsiliepimų.

Justė

Paskutinį kartą redagavo justė 12 Lie 2011, 12:52. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Žaliavalguų susitikimai vilniuje
StandartinėParašytas: 11 Lie 2011, 10:06 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Dzūkija
Kol lauke šilta - smagiau yra arčiau Gamtos rinktis ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lie 2011, 18:15 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
admin rašė:
Kol lauke šilta - smagiau yra arčiau Gamtos rinktis ;)

pritariu, kažkodėl man net neatėjo tokia mintis, o juk taip būtų ir pigiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lie 2011, 22:24 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Kad nebūčiau tokia visai iš mėnulio nukritus, prisistatysiu.
Esu miesto vaikas, gimus ir užaugus liepkalnio rajone, nuosavame name, kur ir dabar gyvenu su savo šeima. turim šiokį tokį kiemelį, kuri dalijamės su močiutės broliu ir jo bitėm :) Auginu du vaikučius kuriems 1,5 ir 3,5 metų.
Žaliavalgystę atradau tik šiemet, draugė pasiūlė A.Carr'o knygą "Lengvas būdas numesti svorį". Man tuo metu tai buvo labai aktualu, nes po neštumo buvo likęs ne vienas papildomas kilogramas. Knygą pasiėmiau tiesiog kaip skaitalą prieš miegą, bet ši knyga mane įtikino žaliavalgystės nauda ir aš greitai pradėjau keisti savo mitybą. Iš pradžių buvo be galo lengva laikytis 70 procentų žaliavalgystės, nes kilogramai tirpo akyse, savijauta kasdien vis gerėjo, pradėjau suprasti ko nori mano kūnas. Bet ilgainiui pradėjau suprasti, kad tie 30 procentu apdirbto maisto, kurį valgau vakare, man visai neina į naudą, o esu nuo jo priklausoma, nes ilgainiui vakare šluodavau viską kas papuola, visiškai nejausdama, kad tai tikras maistas, ir kad jo reikia mano kūnui. Apdirbtas maistas dažnai atrodo man tiesiog marmalas, bet kai šeiminykščių jis gaminamas ir dažnai šmėžuoja aplink mane tai visgi sudėtinga susilaikyti. Tai va, tokia mano istorija.
Kviečiu ir kitus vilniečius, ir nebūtinai, papasakoti apie save, kad vėliau būtų drąsiau susitikti ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 08:00 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

pas mus gali į dzūkiją į svečius kurią dieną užsukti ir dar ką nors iš vilniečių prigriebti - va ir bus "žaliavalgių susitikimas", tik ne vilniuje :D juolab kad ir bendra tema yra- prieraišioji tėvystė :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 12:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As irgi mielai susitikciau Vilniuje. Nes siuo metu zengiu link zaliavalgytes ir sveikesnio gyvenimo budo, bet kartais pritruksta praktiniu ziniu...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 12:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena rašė:
pas mus gali į dzūkiją į svečius kurią dieną užsukti ir dar ką nors iš vilniečių prigriebti - va ir bus "žaliavalgių susitikimas", tik ne vilniuje :D juolab kad ir bendra tema yra- prieraišioji tėvystė :)

ačiū Jelena už kvietimą. tik reikia teises visų pirma išsilaikyti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 16:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Pritariu ir as tokiems susitikimams, tik gal uztektu karta per menesi :) Taip pat daug skaitau, todel galeciau ziniomis pasidalinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 22:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
man svarbiausia, kad tokie susitikimai vyktų, o jau kas kiek laiko, tai kaip susitarsim. gal iš to vieno susitikimo ir bus įspūdžių visam mėnesiui. Aš tai prarijau visas į lt kalbą išverstas boutenko knygas, patinka man jo stilius, toks paprastas, be sunkių mokslinių tekstų.
peleda rašė:
Pritariu ir as tokiems susitikimams, tik gal uztektu karta per menesi :) Taip pat daug skaitau, todel galeciau ziniomis pasidalinti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Lie 2011, 23:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labas visiems :)

Labai norėjau sudalyvauti susitikime pas Serbentinę, bet.... vyras, vis dar atsargiai žiūrintis į mano žalią maistą, plius lelius ant rankų mano sumanymus pakoregavo. Tad labai nudžiugau perskaičius Justės kvietimą. Nes poreikis susitikti su bendraminčiais yra labai didelis. Žaliavalgystės kelyje esu dar labai trumpai - vos kelios savaitės.

Leiskite prisistatyti :) Aš taip pat esu asfalto vaikas (užaugus Elektrėnuose, dabar gyvenu su šeima Vilniuje). Šiuo metu "dirbu" mama - auginu nuostabų sūnelį. Tad laisva smegeninė nuo ofisinio darbo leido atrasti žalią maistą. Nors apie jį buvau girdėjusi ir anksčiau, bet suvokimas, kad toks maistas yra mano maistas, atėjo visai neseniai. Tiesa pasakius, viskas įvyko taip greitai, kad pirmom žaliavalgystės dienom vaikščiojo mano kūnas šiek tiek lengvam šoke nesuprasdamas kas čia atsitiko. Kaip tai susidėliojo galvoje informacija, kuri rėkte rėkė vienintelę išvadą "Jei nori būti gyva, valgyk gyvą maistą!". Pirma, perskaičiau straipsnį apie menstruacijas (kad kraujavimas yra nenormalu, patologija, kad tai rodo kūno užterštumą). O aš taip visad kruopščiai skaičiuodavau, ar reguliariai ir pakankamai nukraujuoju... Juokinga pati sau dabar atrodau. Antra, žindydama savo vaikelį suvokiau, kad kaip žmogaus pienas skirtas žmogaus vaikui, taip ir karvių pienas - karvių vaikučiams. Ir ko čia tas žmogus su savo skrandžiu pristojo prie tos karvės?... Trečia, susidėjau naujus dantis (na, ne protezai, bet jei ir toliau taip, tai ne už kalnų ir jie... :)) Tada tariau sau, naujiems dantims - naujas ir maistas! Juolab, kad toks sprendimas (valgyti žalią maistą) pagaliau nuramino mano nuolatinį rūpestį - kuo gi maitinti savo sūnelį. Nes visos trintos virtos daržovių košelės toks beviltiškas maistas atrodė, kad nekilo ranka jį juo maitinti. Va taip ir nusprendžiau nuo to momento, kai tik įsidėsiu dantis, nebevalgyti apdoroto maisto. Sprendimą skaitau nusisekusiu :)

Dėl susitikimo... Manau, kad pradžioj reikėtų susitikti, o tada nuspręsti kitų susitikimų vietą, dažnumą. Pirmą kartą susitikti galim kur nors parke. Vilniuje jų daug: Vingio parkas, Verkių dvaro parkas, Jeruzalės skulptūrų parkas, Kalnų parkas ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 12:08 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
džiugu, kad prie susitikimo idėjos jungiasi vis daugiau žmonių. aš irgi norėjau pas serbentinę, bet perskaičiau per vėlai, na ir šiaip mano situacija panaši kaip tavo Rasele - mažas vaikas ir nevairuoju.
Buvo ir man kilus mintis apie parką, bet pagalvojau kad geriau būtų dar arčiau motinėlės gamtos,juk tada būtų galima ir laužą susikurti, kad jaukiau būtų ir nešmirinėtų pašaliniai ištisai aplinkui. Pradžiai siūlau prie savęs rinktis, nedideli kalniukai kur ramu ir jauku. Pliusas dar tame, kad galima privažiuoti maršrutiniu transportu, 10min nuo stoties. Jei kas norėtų atsivežti vaikų būtų kompanija,maniškiai - 3,5 metų ir 1 metų 4mėn. Galėtumėt atsinešti kiekvienas vis po kitokį žaliavalgišką užkandį. Ką manot?
P.s rasele labai suprantu tave dėl pieno, juk karvės pienas veršiukui pritaikytas, o ne žmonėm, juk kas būtų jei mamas taip pradėtumėm išnaudoti. tada visi sakytų kaip tai nehumaniška, o karvę išnaudoti tai humaniška :D

Rasele Lape rašė:
Labas visiems :)Labai norėjau sudalyvauti susitikime pas Serbentinę, bet.... vyras, vis dar atsargiai žiūrintis į mano žalią maistą, plius lelius ant rankų mano sumanymus pakoregavo. Tad labai nudžiugau perskaičius Justės kvietimą. Nes poreikis susitikti su bendraminčiais yra labai didelis. Žaliavalgystės kelyje esu dar labai trumpai - vos kelios savaitės.

Leiskite prisistatyti :) Aš taip pat esu asfalto vaikas (užaugus Elektrėnuose, dabar gyvenu su šeima Vilniuje). Šiuo metu "dirbu" mama - auginu nuostabų sūnelį. Tad laisva smegeninė nuo ofisinio darbo leido atrasti žalią maistą. Nors apie jį buvau girdėjusi ir anksčiau, bet suvokimas, kad toks maistas yra mano maistas, atėjo visai neseniai. Tiesa pasakius, viskas įvyko taip greitai, kad pirmom žaliavalgystės dienom vaikščiojo mano kūnas šiek tiek lengvam šoke nesuprasdamas kas čia atsitiko. Kaip tai susidėliojo galvoje informacija, kuri rėkte rėkė vienintelę išvadą "Jei nori būti gyva, valgyk gyvą maistą!". Pirma, perskaičiau straipsnį apie menstruacijas (kad kraujavimas yra nenormalu, patologija, kad tai rodo kūno užterštumą). O aš taip visad kruopščiai skaičiuodavau, ar reguliariai ir pakankamai nukraujuoju... Juokinga pati sau dabar atrodau. Antra, žindydama savo vaikelį suvokiau, kad kaip žmogaus pienas skirtas žmogaus vaikui, taip ir karvių pienas - karvių vaikučiams. Ir ko čia tas žmogus su savo skrandžiu pristojo prie tos karvės?... Trečia, susidėjau naujus dantis (na, ne protezai, bet jei ir toliau taip, tai ne už kalnų ir jie... :)) Tada tariau sau, naujiems dantims - naujas ir maistas! Juolab, kad toks sprendimas (valgyti žalią maistą) pagaliau nuramino mano nuolatinį rūpestį - kuo gi maitinti savo sūnelį. Nes visos trintos virtos daržovių košelės toks beviltiškas maistas atrodė, kad nekilo ranka jį juo maitinti. Va taip ir nusprendžiau nuo to momento, kai tik įsidėsiu dantis, nebevalgyti apdoroto maisto. Sprendimą skaitau nusisekusiu :)

Dėl susitikimo... Manau, kad pradžioj reikėtų susitikti, o tada nuspręsti kitų susitikimų vietą, dažnumą. Pirmą kartą susitikti galim kur nors parke. Vilniuje jų daug: Vingio parkas, Verkių dvaro parkas, Jeruzalės skulptūrų parkas, Kalnų parkas ir t.t.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 18:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Rasele Lape, saunu, kad prisijungi, taciau atsargiai pereidinek prie vien zalio maisto, ypac jeigu maitini. Kunas gali sugalvoti detoksikuotis, todel ir i piena gali patekti nepageidaujamu medziagu. Siuo atveju ir tau didesnis pavojus. O vaika tai gali drasiai pradeti maitinti tik zaliu maistu. Kalbu ne is savo patirties, bet is to, ka jau zinau.
Juste, Viktorija Boutenko yra moteris :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 18:36 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
žinau pelėda, tiesiog rašau dažniausiai aplinkui savo dviem mažiem vaikam šmirinėjant, tad nenustebkit jei priveliu klaidų. ačiū už pataisymą.
peleda rašė:
Rasele Lape, saunu, kad prisijungi, taciau atsargiai pereidinek prie vien zalio maisto, ypac jeigu maitini. Kunas gali sugalvoti detoksikuotis, todel ir i piena gali patekti nepageidaujamu medziagu. Siuo atveju ir tau didesnis pavojus. O vaika tai gali drasiai pradeti maitinti tik zaliu maistu. Kalbu ne is savo patirties, bet is to, ka jau zinau.
Juste, Viktorija Boutenko yra moteris :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 22:15 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū Peleda už perspėjimus. Apie šią riziką skaičiau šiame forume. Bet širdis liepė elgtis būtent taip - iškart ir neatsigręžiant atgal. Detoksikaciją pirmąją jau išgyvenau: sloga, gerklė, kosulys. Laukiam naujų iššūkių :)

peleda rašė:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 22:21 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Juste, tavo pasiūlymas man tinka idealiai: visuomeninis transportas, su vaikais, gamtoj. Aš - už! :)

justė rašė:
Buvo ir man kilus mintis apie parką, bet pagalvojau kad geriau būtų dar arčiau motinėlės gamtos,juk tada būtų galima ir laužą susikurti, kad jaukiau būtų ir nešmirinėtų pašaliniai ištisai aplinkui. Pradžiai siūlau prie savęs rinktis, nedideli kalniukai kur ramu ir jauku. Pliusas dar tame, kad galima privažiuoti maršrutiniu transportu, 10min nuo stoties. Jei kas norėtų atsivežti vaikų būtų kompanija,maniškiai - 3,5 metų ir 1 metų 4mėn. Galėtumėt atsinešti kiekvienas vis po kitokį žaliavalgišką užkandį. Ką manot?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Lie 2011, 23:23 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Labas visiems :) Esu pradedančioji žaliavalgė. Savo aplinkoje tokių žmonių neturiu, tačiau niekam labai garsiai ir nesakiau, kad keičiu įpročius, o kadangi vyro ir vaikų kol kas nėra, tai nėra kam ir labai pastebėti apie pokyčius bei kritikuoti :) Tikrai trūksta bendravimo su bendraminčiais, todėl, jei tik galimybės leis, prisijungčiau prie organizuojamų susitikimų :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 09:12 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva/UK
Aš irgi už susitikimą Vilniuje, nes taip ir nepavyko nuvykti į Serbentinę :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 12:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jei prieštaraujančių dėl vietos nėra, tai gal netempiam gumos ir susitinkam šeštadienį po pietų ar į vakarą? ką manot?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 13:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na, aš savaitgaliais neprisijungsiu, nes neištveriu ant asfalto taip ilgai ir visada lekiu kur į kaimą..:)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 14:24 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Savaitgalį vasarą ir aš stengiuosi mieste nebūti :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 17:46 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As taip pat susitikciau, tik savaites begyje, o ne savaitgaly.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Lie 2011, 18:55 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
gerai, galim ir paprastą dieną, tai bandykim tartis tada kitą savaitę.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Lie 2011, 13:32 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki,
esu morališkai bręstanti žaliavalgė, tad susitikimai domina ir mane. Šiuo metu auginu 0,5 metukų dukrytę, kurią dar maitinu, tad prie žaliavalgystės norėčiau pereiti palengva. Šiaip tikiuosi, kad tai nebus sudėtinga, nes jau senai gana paprastai atsisakiau mėsos, vėliau - žuvies. Sudėtingiau gali būti su pieno produktais, nes jie traukia nuo vaikystės. Bet pakol kas esu nusiteikus optimistiškai, o bendraminčiai šalia būtų išties puiku :)
Tiuosi, kad pavyks sudalyvauti susitikime, bet Vilniuje vasarą būnu retai - daugiau sodyboje. Beje, ten galima taip pat padaryti susitikimą, jei nebūtų problemų iki Trakų atvykti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Lie 2011, 16:12 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kitą savaitę nebūsiu Vilniuje - lekiam prie jūros :) Smagu, kad manęs palauktumėt ir susitikimą darytumėt ne anksčiau 24-os liepos. Aišku, visiems niekad nebus gerai. Tad kaip daugumai tinka, taip ir darykit.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Lie 2011, 22:35 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
ok, bandom po 24d, nes aš irgi kolkas negaliu
Rasele Lape rašė:
Kitą savaitę nebūsiu Vilniuje - lekiam prie jūros :) Smagu, kad manęs palauktumėt ir susitikimą darytumėt ne anksčiau 24-os liepos. Aišku, visiems niekad nebus gerai. Tad kaip daugumai tinka, taip ir darykit.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 92 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute