Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Žaliavalgymas. Kodėl?
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 07:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Ar tai Jūsų Dvasinio Kelio dalis? Sveikatingumo programa? Mada? Ar ...?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Žaliavalgymas. Kodėl?
StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 09:28 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visi motyvai tinka. Daugiausia tai dvasinio kelio dalis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 10:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: kaimas
Truputį užsitęsęs eksperimentas. Sveikatos srityje :) Rezultatai - anei didelės dalies žaliavalgių eskaluojamų stebuklų, anei tradicinės medicinos pučiamų baubų patirti neteko, bet visumoj - labiau pliusas, nei minusas. Beje, man mityba, jos tipas (vegetarizmas, veganizmas, žaliavalgystė, visavalgystė ir t.t.) kuo toliau tuo mažiau siejasi su dvasingumu. Nepaisant to, kad nesižaviu krikščionybe, pacituosiu, gal kiek netiksliai - svarbiau, ne kas į burną įeina, o kas iš jos išeina.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2011, 14:38 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ieva rašė:
Truputį užsitęsęs eksperimentas. Sveikatos srityje :) Rezultatai - anei didelės dalies žaliavalgių eskaluojamų stebuklų, anei tradicinės medicinos pučiamų baubų patirti neteko, bet visumoj - labiau pliusas, nei minusas. Beje, man mityba, jos tipas (vegetarizmas, veganizmas, žaliavalgystė, visavalgystė ir t.t.) kuo toliau tuo mažiau siejasi su dvasingumu. Nepaisant to, kad nesižaviu krikščionybe, pacituosiu, gal kiek netiksliai - svarbiau, ne kas į burną įeina, o kas iš jos išeina.

pasirašau po kiekvienu žodžiu. ačiū labai ievai už šį postą. bet dabar net neturiu ką parašyt, nes viskas glaustai ir tiksliai jau pasakyta

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Sau 2011, 20:44 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žaliavalgystė - tai, viltis-būdas,kad šis gyvenimo būdas man atsakys į dalį kasdieninių klausimų, nes šis požiūris vienaip ar antraip susipina su sąmoningumu. ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Vas 2011, 18:05 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man matyt posūkis arba krizė gyvenimo vidurkelyje, profesijoje perdozavus vartojimo skatinimo "tools'u", žinant daugelį maisto pramonės užkulisių pradedant nuo poreikio sukūrimo iki galutinio produkto paleidimo...
Kadangi versle svarbu efektyvumas, aš užsinorėjau jį pritaikyti ir savo gyvenime :D
Manau mitybos efektyvumas yra vienas tobulos žaliavalgystės siektinų rezultatų - kam kimšti maistą jei jis sargdina ir neduoda to, ko reikia mano organizmui, kam kimšti jo per daug, kam mokėti už perdirbimo grandis (juk didžiausia vertę jos ir sudaro, "žaliava" - menkoji dalis) ir t.t.

Čia norėjau papildyti, prie to kas kitų buvo parašyta,visus sudėjus, daugumos motyvai yra panašūs.
Sveikatingumu ir natūralumu jau domiuosi bene 10 metų, o vaikystės vasarų kaime prisiminimuose - atsikėlus iš miego - rasoti obuoliai, įvairios žalios daržovės ant stalo pusryčiams. Mano mama jau prieš 30 metų augino neįprastas kaime daržoves ir nieko netręšė, neleido purkšti vaismedžių ir bulvių. Manau kad iš šio gyvenimo etapo semiuosi itin daug naudingų dalykų, kuriuos tikiuosi perduoti savo vaikams.
Rimtai ar juokais bet žaliavalgystė man kartu ir sukomplikavo šeimyninį gyvenimą.
Ypač vaikai - rūpestis ir galvos skausmas dėl jų žaliavalgiui žymiai didesnis nei "normaliam" žmogui.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 05:07 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: London
Sveiki,
Esu pradedantis žaliavalgis. Štai jau trečią mėnesį vegetariškai žaliavalgiauju, nors retkarčiais dar leidžiu sau pasimėgauti šviežia lašiša, pelėsiniu sūriu ar šokoladiniais ledais :) Na, smaližius esu vis tik :) Kol kas tai vadinčiau džiugiu eksperimentu. Į šį maitinimosi būdą perėjau paskatintas gauta informacija apie mitybą iš įvairių šaltinių internete, taip pat per Vedas ir kitas dvasinio tobulėjimo praktikas. Dar vienas stimulas susirūpinti tuo, ką ir kaip valgau, buvo darbas naktinėje pamainoje. Kiek žinau, naktį žmogaus organizmas nėra pritaikytas maitintis, tačiau jei jau yra tokia situacija, reikia kažkaip prie jos prisitaikyti. Taigi mano klausimas jau pažengusiems žaliavalgiams būtų dėl mitybos nakties metu - gal ką išsamiau turite patarti nei visagalis google :)
O šiaip džiaugiuosi tikrai didesne energija, po to, kai perėjau į žaliavalgystę. Dabar mano racioną daugiausia sudaro daiginti grūdai ir ankštiniai, riešutai ir sėklos, vaisiai ir daržovės, pieno produktai ir medus. Išimtis irgi nurodžiau :) Didesnių detoksikacijų, tpfu tpfu tpfu, kol kas nepatyriau ir, tikiuosi, toliau viskas bus taip, kaip yra dabar :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 10:10 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Na pienas tai ne kas... Bet visa kita - pusė bėdos :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 14:06 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Del naktinio darbo tai tikrai labai gerai pagalvociau. Ar tikrai tai verta, tai leta savizudybe. Visas bioritmas sutrinka. Kiekvienas organas turi savo darbo ir poilsio laika ir nakti jie poilsiauja ir atsinaujina. Nemiegant tie procesai nevyksta, o miegant diena irgi niekas nevyksta. Tiesiog taip dirbant sugadinsit sveikata ir net zaliavalgyste neisgelbes. Bet jeigu kitaip neiseina, tai reiktu nakties metu maitintis kuo lengviau, kad kuo maziau butu apkrauti organai, kad bent jau tuo metu, nors jie ir "nemiega" nebutu apkrauti darbu. Todel reiktu vengti tokiu metu sunkiai virskinamu produktu:seklu, riesutu, kruopu. Reiktu tik vaisiu ir darzoviu.
Del pieno, tai jeigu jis butu nepasterizuotas, tai dar puse bedos, bet visi suriai, net jogurtai ir net pienas is supermarketu paprastai buna pakaitinti, ju baltymas jau prie 40 laipsniu denaturuoja, tampa svetimas ir organizmas jo neatpazysta, reaguoja, kaip i svetimkuni, su kuriuo reikia kovoti, panasiai kaip su virusais. Taip ijungiama apsauga, kuri alina, sekina organizma ir galu gale, kiekviena diena kovodamas organizmas suserga.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 17:43 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dėkui, Laura, už patarimą. Puikiai žinau, kad nėra gerai dirbti naktį, bet tikrai šiuo metu nėra kitos išeities. Žinau, kad ir žmogaus organizmas yra stebuklingas ir turi savybę prisitaikyti net ir prie itin nepalankių sąlygų. Žinoma, jis ne guminis ir jį alinti būtų neprotinga. Stengiuosi naktį valgyti vaisius, darausi salotas. Kadangi dirbu viešbuty, turiu didžiausią virtuvę su įvairiausiais produkais, tai fantazijai pasireikšti vietos užtenka :) Pieno produktai pas mane išimtis, tai iš jų retkarčiais vartoju tik kefyrą, plaktą grietinėlę ir pelėsinį sūrį. Dar turiu tokį "grieką" - labai skanūs šveicariški šokoladiniai ledai, kuriems irgi negaliu atsispirti :) Pasmaližiauju kokį kartą per savaitę.
Beje, dėl produktų derinimo. Turiu savo mėgstamą desertą - mirkytos perlinės kruopos su medumi. Kol kas man labai jo norisi, nors lyg ir nedera šie produktai tarpusavy. Ar tai nėra jau toks didelis nuokrypis? O jau bananus valgau kekėmis :) Tikrai kol kas "einamiausias" vaisius. Galiu ir savo žaliojo kokteilio receptą pasiūlyti, kurį darausi bene kiekvieną dieną: špinatai, dilgėlės, bananai, linų sėmenys, viskas užpilta trupučiu struktūrizuoto (tirpsmo) vandens ir sumalta blenderiu. Skanaus! :)
P.S. Dilgėlės baigia nužydėti, tai ieškau, kuo pakeisti jas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 18:00 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na del saldumynu tai man taip pat norisi, ir gan daznai sau leidziu suvalgyti tarpusavyje nederanciu produktu. Kadangi taip pat zaliavalgiauju nelabai seniai ir cia toks pereinamasis atepas, tai nesinori dar labiau riboti saves vien mono produktais. Galiu pasiulyti toki saita, kur yra gan nemazai mandru receptu, ten yra ir desertu: http://therawchef.com/therawchefblog/categories . Gan nepigiai gaunasi pasigaminti kazkoki pyraga, ypac jei visi ingredientai tikrai raw ir organic, bet jis sotus, toki galiu valgyti visa savaite po gabaliuka. Ledus gaminu is riesutu pieno, dar idedu atmirkytu anakardziu, o tada jau ka fantazija leidzia, ivairus saldikliai (medus, datules) kakava, arba carob powder, sviezi, dziovinti vaisia. Deja tai skoniu neprilygsta tai tiems tikriems ledams is kiausinio ir gritineles, bet gerokai pasitobulinus manau gautusi gal net dar skaniau, nes esu ragausi isties skaniu raw ledu, bet reiktu tureti specialia ledu masina, kad ji pastoviai juos saldytu ir maisytu, nes kitaip susidaro ledu kristaliukai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Bir 2011, 20:14 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū už nuorodą! Vieną dieną tikrai pabandysiu pasidaryti ledus riešutų pagrindu :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2011, 23:16 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Visur
Matyt, natūralus progresas nuo pradžios taško, kurį padėjo tėtis kai prieš keliolika metų išsigydė išsetinę sklerozę mitybos pagalba. Iš pradžių baisus skepticizmas, tėčio ne tik fizinės sveikatos bet ir teigiamų psichologinių pokyčių įvertinimas, aktyvus domėjimasis dvasiniais dalykais, gimęs noras rūpintis savo siela, protu ir kūnu, vegetariavimas, gyvenimo būdo keitimas, fizinės savijautos pagerėjimo pastebėjimas, psichologinis atmetimas nesveikų produktų, mažinimas apdoroto maisto produktų racione iki minimumo ir aš čia.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Lie 2011, 11:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

radau tiesiog idealią citatą atsakymui
Keturiolika priežasčių tapti žaliavalgiu, kaip teigia natūralaus maitinimosi pasiekėjas Nikolaujus Kurdiumovas ir rašytojas Vadimas Zelandas:

1.Peršalimai ir uždegimai išnyksta. Pakyla imunitetas. Praeina psihosomatika, nebekankina organų ir sanarių skausmai, nes visi organai išsivalo ir atsistato, atjaunėja.
2.Organizmas tampa ypač atsparus nuodingoms medžiagoms. Reakcija į jas stipri, bet organizmas greitai pašalina iš saves nuodus, apsinuodijimų beveik nebūna.
3.Padidėja skandžio pajėgumas suvirškinti neįprastą ir sunkiai virškinamą maistą.
4.Padidėja organizmo pajėgumas pasisavinti maistą. Tai reiškia, kad žaliavalgis, praėjęs aštuonių mėnesių krizę, prisivalgo trimis uoboliais ir pora agurkų. Tinka net miško žalumynai, įvairūs lapai...
5.Įgaunama laisvė nuo aplinkybių – visada būsi sotus, kur beatsidurtum ir be pinigų.
6.Skonis ir sotumas jaučiamas visu kūnu, todėl beveik neįmanoma persivalgyti.
7.Po „krizės“ alkio jausmas nebekankina, pradingsta neurozė, kurią vadiname apetitu. Yra tiesiog supratimas, kad reikia pavalgyti.
8.Atsiranda „kupranugario efektas“: galima nevalgyti kelias dienas nejaučiant diskomforto. Pakanka pavalgyti kartą per dieną.
9.Išauga fizinė ištvermė. Nebesinori prisėsti, prigulti...
10.Išauga proto ištvermė. Protas aiškus ir aštrus, atmintis dirba idealiai...
11.Miego poreikis sumažėja iki šešių valandų per parą. Miego trūkumas lenvai toleruojamas. Lengva keltis ryte.
12.Nuotaika lygi ir džiaugsminga. Niekas netrigdo, nemalonuimai tik aktyvizuoja.
13.Padidėja kūno kontrolė, jį lengviau valdyti. Priklausomybė nuo alkoholio ir nikotino išnyksta.
14.Automatiškai išnyksta problemos su išvaizda, kūnas tampa natūraliai gražus ir jaunatviškas.

Viskas ko reikia visam tam įgyti – tik pakeisti mitybos įpročius!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Lie 2011, 12:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Juste, šitie teiginiai gal labiau tiktų į skyrelį Teigiami pokyčiai...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Lie 2011, 16:18 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Juste, is kur gavai ta info kur Vadim Zeland rase? as esu jo fane, gal jo knyga nauja kokia isleista?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Lie 2011, 22:30 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gal, bet čia daugiau mano lūkesčiai :D
peleda rašė:
Juste, šitie teiginiai gal labiau tiktų į skyrelį Teigiami pokyčiai...

Karina, citata iš http://www.zaliavalgiai.lt/

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Lie 2011, 07:32 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

mergaites, OFFtopikas gal, bet.. gal apseikim be roziniu akiniu?? ir po 3.5 metu po mitybos pakeitimo tebemanau, kad zaliavalgyste tik mazoji dalis sveikos gyvensenos ir keliones i tobulejima.. tai gal nesutelkit visa savo energija vien i tai, ka jus valgot? vien tik pakeitusios mityba i zalia, galit net ir penktadalio tu visu teigiamu pokyciu nesulaukti..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Lie 2011, 11:53 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
pritariu 100 procentu ! mitybos pakeitimas tai tik pradzia, reikia pakeisti mastyma galvoje, kaip kompiuterio programa, tada pasikeis viskas - pats zmogus, aplinka.... visa zemes planeta......

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 07:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

nesutinku, juk tik pakeitus mitybą ir ateina kitoks pasaulio suvokimas. Kol terši savo kūną, tai visai natūralu, kad terši ir aplinką, o kai nustoji teršti save, tai savaime ateina supratimas, kad ir aplinkos teršti negali. Aš pavyzdžiui tik pakeitus mitybą supratau, kad nebeturiu teisės teršti žemės su krūvomis vienkartinių sauskelnių, įklotų, maišelių. Kaip sako berods kinų išmintis: ir tūkstančio mylių kelionė prasideda nuo pirmojo žingsnio.
Jelena rašė:
mergaites, OFFtopikas gal, bet.. gal apseikim be roziniu akiniu?? ir po 3.5 metu po mitybos pakeitimo tebemanau, kad zaliavalgyste tik mazoji dalis sveikos gyvensenos ir keliones i tobulejima.. tai gal nesutelkit visa savo energija vien i tai, ka jus valgot? vien tik pakeitusios mityba i zalia, galit net ir penktadalio tu visu teigiamu pokyciu nesulaukti..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 11:14 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

As manau, kad cia individualu, ir negali buti vienareiksmiska. Vienam mityba pakeite gyvenima, supratima, mintis, fizini kuna ir zodziu, viska, radikaliai. O kitam, galbut, tik labai nedaug tepakeite. Galbut, vieniem reikia daugiau dirbti su fiziniu kunu, jo valymu ir pan. Kitiem, galbut, siek tiek daugiau su dvasiniu kunu. Kiekvienas renkasi pagal save.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 12:56 
Site Admin
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Dzūkija
pritariu Laurai, skirtingi zmones - skirtingi keliai.

bet universalu tai, kad per mityba (ar per tam tikrus produktus ir ju savybes) lengviausia yra itakoti "savo" mintys ir nuotaikas ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 13:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ir dar pridėsiu. Kiekvienas prie to paties prieina skirtingais būdais :) Gal ir tą patį pasakiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 26 Lie 2011, 16:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gal aš čia ir per daug suabsoliutinau :D
peleda rašė:
Ir dar pridėsiu. Kiekvienas prie to paties prieina skirtingais būdais :) Gal ir tą patį pasakiau :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Lie 2011, 00:26 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiekviena man Dievo padovanota diena yra skirta ieškojimams atsakymų į klausimus "kas aš esu?", "kur aš esu?", "kodėl aš esu?", "kur aš einu?", "kodėl aš ten einu?". Atsakymų labirinte žemėlapiu yra mano fizinis kūnas. Jis parodo (skausmu, nemaloniu pojūčiu, per jaučiamą įtampą) kuri mano Sielos dalis nedera su Visata, su Dievo Kūrinija. Taip "bežiūrint" į savo kūną, vieną rytą pribudau ir suvokiau, kad kiek aš besistengčiau pakylėti savo sąmonę virš materijos iliuzijos, virš majos, man to padaryti nepavyks, nes maistas, kurį valgau, visas mano pastangas sugriauna.

Taigi, žalias maistas, gyvas maistas yra mano Sielos Kelionės link Dievo, link Šviesos, naujas etapas. Ačiū šio forumo sumanytojams. Nes jų dėka, galiu susirasti bendrakeleivių.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume