Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Šatalova
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 11 Lie 2012, 00:50 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
gal kas skaitė Šatalovos knygą "Žmogaus sveikata"?

Pradėjau skaityti pagaliau po poros metu laikymo "ant lentynos" po to kai išgirdau kaip vienas vokiečių atletas laikosi jos rekomendacijų ir visai jam neblogai sekasi.

Visai įspudingus skaičius ir duomenis pateikia Šatalova iš savo pačios patyrimų bei kitų rusijos mokslininkų, atletų gyvenimų.

pats seniai domėjaus ir pritariu nuomonei kad kalorijos toli gražu nėra mitybos esmė ir sveikatos rodilkis. tuo pats įsitikinau nė kartą bandydamas įvairia maitintis ir sportuoti begiodamas ilgas distancijas, todėl buvo yra įdomu matyti kaip Šatalova šią teoriją pritaiko praktikoje ir gan išsamiai aprašo.

gal kas domisi Šatalovos sistema ir yra jau išbandęs? But įdomu išgirsti atsiliepimų?

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Šatalova
StandartinėParašytas: 11 Lie 2012, 09:50 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Man paliko dideli įspūdį. Ypač savo paprastumu. Žinau, kad kuo mažiau maisto gauna organizmas, tuo geriau jis pradeda jį pasisavinti. Pati Šatalova mirė būdama gan sveika ir aktyvi.
Aš domėjausi CRON sistemą, Calorie Restriction Optimal Nutrition. Tai būtų Šatalovos idėjos analogas anglų kalba. Buvau aptikusi ir RAW CRON versiją.
Kadaise, D.Graham 80/10/10 knygos itakuojama buvau padidinusi savo kaloriju suvartojima iki 2300 -2500 (laktacijos metu), susidomėjimas CRON (na ir keli kiti veiksniai) paskatino sugrįžti prie 1500-1800 kkal (įvertinus ir papildomą kkal poreikį laktacijai).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lie 2012, 14:25 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Aš pati tai kažkaip bijočiau pabandyti, bet atsimenu, jog visuomet stebėdavausi kaip valgo mano močiutė. Ryte ji nieko nevalgydavo, nes sakydavo, kad nesinori, kam gi be reikalo maistą gadinti. Dieną suvalgydavo tipinę lėkštę sriubos su rieke duonos. Pavakariais užkąsdavo nedidelį užkandį jeigu būdavo, pvz. stiklinė pieno, ar nedidelis gabalėlis kumpio ar koks saldainis. Bet kartais ir visai neužkąsdavo, jeigu lauke nedirbdavo, pvz. žiemomis. O vakare nevalgydavo, nes esą pavalgius blogai miegodavosi. Tai ir buvo visas jos dienos meniu. Mirė ji 96 metų neturėdama ypatingų ligų. Nuėjo normaliai miegoti, o ryte rado mirusią. Be abejo atrodė, kad ji vieni kaulai ir skūra, bet iš esmės buvo gana sveika iki gyvenimo pabaigos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lie 2012, 18:18 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

http://drbass.com/cornaro.html
L.rekomenduoju paskaityt apie vyruk1, kuris buvo mažavalgis ir gyveno 102 metus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Lie 2012, 19:40 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
na sutinku kad maisto kiekis yra reikšmingas rodiklis sveikatingumui ir amžiui, tačiau kas idomu pas šatalova, kad ji turi visą sistemą, kuri iek suprantu veikia :) vien ribodamas maistą to manau nepasieksi....

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 5 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume