Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

Žaliavalgystė ir metabolizmas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 13 Vas 2012, 12:16 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
ŽV pasirenkame dėl įvairių priežasčių. Atmetus besivaikančius dietų ir naujų populiarių metodikų, dauguma čia ieško SVEIKATOS.
Priminsiu, kas yra ŽV.

Klasikinė, griežta, raw vegan:
-jokių gyv. produktų
- vaisiai, daržovės,žalumynai, riešutai, sėklos
- mitybos balansas pagal kalorijų šaltinį pagal daugumą autoritetų 80/10/10 (cal iš angliavandenių 80 proc). Angliavandeniai/kalorijos daugiausia iš vaisių, nes daržovių neįmanoma fiziškai suvartot tiek, kad užtikrint apie 1500 ccal. Jei einama lengviausiu keliu, bandant išlaikyt mitybos koncentruotu maistu įpročius - vartojama per daug riešutų, sėklų, balansas gali pasikeisti į 50-60 proc kalorijų iš riebalų ir sulaukti sveikatos problemų vietoj jos pagerėjimo.

Įvairios modifikacijos,
- tarkim dalinai su žaliais gyvuliniais produktais, pieno prod ir kiaušiniais, arba mėsa.
Gal labiau pritaikyta šaltam klimatui - automatiškai atsiranda daugiau riebalų, kiek eliminuojama sezoniškumas ir užtikrinams "vietinis" produktas. Dažniausiai mažinama vaisių, lengvųjų angliavandenių.
- ekstremali mityba beveik vien žalia mėsa.

Kaip pasirinkti, ar gali būti one size fits all?
Gerai, kad žaliavalgystė automatiškai atmeta konditeriją, miltus virtą krakmolą, keptus riebalus, kitus įvairius kulinarinius 'šedevrus'.
Blogai, kad nežinome, kaip mus paveiks dideli keikiai vaisių, ar sumažintas baltymų kiekis, atsisakant gyvulinių pereinant į augalinius, o jų grynų nėra daug (riešutai ir sėklos - riebūs, ankštinių asortimentas ribotas, žalumynai LT labai sezoniniai arba neaiškūs maximiniai). Blogai, kad būdami genetiškai užprogramuoti vartoti gyvulinius riebalus, pereinam į augalinius, ir daugelis - į neprotingai padidintą jų kiekį.
Trumpam laikotarpiui, degeneratyvinių ligų gydymui raw vegan gali būti tikras išsigelbėjimas daugeliui. Kaip sužinoti, kuriems? Kuriems žaliavalgystė gali būti sėmingą sveiką gyvenimą užtikrinanti mityba?

Kokią dietą pasirinkti, turbūt reikia žiūrėti į savo organizmą... man labai logiška, kad turime siekti medžiagų apykaitos, arba cheminių reakcijų ląstelėje visumos balanso.

METABOLIZMAS.

Rekomenduoju visiems, kas netingi skirti daug daug laiko, pasiskaityti čia dažnai minimą Homosanitus tinklapį. Jame LT kalba sudėta daug informacijos, nebūtina kuistis interneto platybėse.

Hs rašo ne vienas žmogus, nes kai kurie sveikatos straipsniai prieštaringi, tam kad nesišsigąsti, pvz kai siūlo kepti duoną su mielėm ir mėsa, reikia būti paskaičius visumą. Hs kritikuoja veganišką žaliavalgystę, jie už mėsos vartojimą, bet propaguoja mažai termiškai apdorotą maistą, daržoves..Atmetus simpatijas, ir įsigilinus į visiems gyviems organizmams vienodus dėsnius, gali daug kas paaiškėti...geriau suprasti savo kūną.
ir tikiu kad galima sau prisitaikyti žaliavalgystę, ar bent jau 80 proc žaliavalgystę, o gal net jos nebandyti. Išvengti klaidų, apie kurias ima rašinėti kai kurie autoritetai, kad ir Viktorija Butenko.

Nelabai tikiu, kad šioje temoje bus apie ką diskutuoti, bet jei atsirastų į metabolizmą besigilinančių, būtų smagu, kad ir aprašyti paprasta kalba,
KOKĮ METABOLIZMO DISBALANSĄ ŽALIAVALGYSTĖ GALI PASKATINTI
KOKĮ DISBALANSĄ GALI ELIMINUOTI.
Nuskanavau (atsiprašau kad nesutvarkyta) tai, ką man pavyko rasti žaliavalgiškoje literatūroje apie metabolizmo svarbą. Kopijuota iš knygos "BABY GREENS". Pabrėžiama, kad žalia mityba gali įtakoti asmens metabolizmo pokyčius, svarbu ir konstitucinės įpatybės. Kad vieniems žali vaisiai ir daržovės gali organizmą rūgštinti, kitiems šarminti. ..pakankamai sudėtinga ir svarbu, kad skirti laiko pasigilinti.

Prikabinti failai:
5.rar [2.96 MiB]
Atsisiųsta 66 kartus(ų)
4.rar [3.39 MiB]
Atsisiųsta 46 kartus(ų)
3.rar [3.44 MiB]
Atsisiųsta 46 kartus(ų)
2.rar [3.54 MiB]
Atsisiųsta 60 kartus(ų)
Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Žaliavalgystė ir metabolizmas
StandartinėParašytas: 16 Vas 2012, 16:33 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: miestas
As vis paskaitineju ju straipsius ,na man nepatinka , kad jie vis ragina valgyti mesa.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2012, 16:34 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: miestas
o mesa taigi labai rugstina organizma

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2012, 18:18 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jesenka, ten labai daug skirtingu autoriu raso ivairiom temom. Bet man kazkaip tas H. S. nera pavyzdys, nemanau, kad visiskai galima pasitiketi kas ten rasoma. Nors nesakau, kad nera ir isties geru, vertingu straipsniu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Vas 2012, 21:18 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
jesenka rašė:
o mesa taigi labai rugstina organizma

o tai sveika nusišarminti?

http://forum.paleosyroed.com/topic/119- ... ogo-volka/
jei prisijungsit, pamatysit nuotraukas (7 psl) kaip atrodė žmogus :shock: , kol buvo žolėdis ir koks tapo, kai ėmė valgyt mėsą- beje, jis irgi žaliavalgis, tad mėsą irgi valgo žalią.
Žaliavalgiauti jis ėmė jau po onkologinės operacijos.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Vas 2012, 11:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Serbentine rašė:
ar gali būti one size fits all?

kazkaip abejoju, kad taip buna. nors ir nesu mesos salininke, bet matau is patirties, kad kazkam yra geriau su mesa.
as pirmus 2 metus vartojau viena porcija vaisiu i diena, akcentavau darzoves, ankstinius daigintus ir seklas. 3iais metais nusprendziau pazaisti su 80/10/10 racionu, taigi opagrindinis maistas- savo onuoliai, daug (nuo litro) darzoviu sulciu kasdien, mazai seklu ir tryniu. riebalai buvo 15-20, retai 25 % nuo raciono, tai yra daugiau uz iprasta rekomendacija, bet atsizvelgiant i laktacija, tai buvo tinkamas sprendimas pats Graham, igarsines ir ispopuliarines 80/10/10 ideja kalba apie tai, kad nestumo, zindymo metu, mazu vaiku racionas t.turet didesni riebalu procenta. tiesa sakant dabartines savo sutrikusio metabolizmo problemas (aukstas cukrus net po 50 gr angliavandeniu is, tarkim, daigintu grikiu) sieju butent su tuo "high fruit" racionu, kai vartojau daug fruktozes (apie ja galim paskaityt cia, tarkim http://www.nutritionandmetabolism.com/content/2/1/5 ir pas Mercola http://www.mercola.com/) ir sulciu (labai greaitai isisavinami angliavandeniai, net darzoviu sultyse).
beje, bandymas grizti prie didesnio riebalu kiekio uztruko, mat kunas (tulzies pusle) tiesiog negalejo prisitaikyt prie padidejusio riebalu kiekio racione.
eksperimentus tesiu, tik kita kryptim, akcentuodama ne angliavandenius, bet ju griezta kontrole.
mano isvada: kiekvienam kunui- savos taisykles

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Kov 2012, 10:45 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jelena palietei labai svarbią temą - vaisiai, greitieji angliavandeniai, jų įtaka metabolizmui.
Nurodyti straipsniai aprašo ir sieja cukrų vartojimo išaugimą su xx a medžiagų apytakos ligų epidemija.
Nors ten daugiausia rašoma, kad baisiausia yra rafinuoti angliavandeniai, jų vartojimo išaugimas dėl naujų produktų kategorijų, tokių kaip vaisvandeniai (fruktozė juose), konditerija ir joje naudojama fruktozė (pigiau saldinti kukurūzų sirupu).
Tačiau išskiriama fruktozė ir gliukozė, skirtingas mechanizmas.

Cukrus yra cukrus ir jei griežto žaliavalgio dieta, kurioje 80 proc kalorijų iš angliavandenių, paremta vaisiais...primygtinai rekomenduoju šį straipsniuką paskaityti mažų vaikų mamoms, kad tikėjimas žalio maisto nauda netaptų nauja problema.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Bal 2012, 10:40 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na va, kadangi metabolizmo klausimai mane seniai domina, prasitestavau savo būklę pas Unimed. lt.

Disbalansų turiu sočiai, nepaisant to, kad nesu veganė( apsidraudus nuo kritinio baltymų ir riebalų trūkumo) ir nevartoju labai daug ekzotinių vaisių.

Kas mane nustebino, tai , kad pas mane rastas anaerobinis disbalansas, tai yra organizmo rūgštinė būsena.
Kas skaitėte Butenko knygas turbūt prisimenate, kaip ji atpasakojo Warburg efektą - jei trumpai, tai, kad vėžio ląstelės tarpsta rūgštinėje ir bedeguonėje aplinkoje ir organizmą reikia šarminti.
Ji džiaugėsi, kad testuodama savo šlapimą, lakmuso popieriuką gaudavo žalsvą, t.y. rodantį šarmingumą.
Tačiau pamiršo esminį momentą, kad organizmas veikia dualumo principu ir vienas šarminis "skystis" kompensuoja kitą rūgštinį, taigi šarminis šlapimas, kartu su kitais parametrais gali rodyti rūgštų organizmą.

Kadangi aš kaip ir buvau netradicinė žaliavalgė, ne visai "nusišarminus", vartojanti RAF, įdomu būtų, jei prasitestuotų veganas žaliavalgis.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Geg 2012, 22:42 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
http://www.unimed.lt/straipsniai/seminarai/

manau, verta būtų apsilankyti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 12 Rgp 2012, 08:38 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
Serbentine, siek tiek permeciau tavo ideta "baby greens"; cia kaip tik raso, jog kiekvienam svarbu pagal konstitucines savybes pasirinkti tinkama angl./rieb./balt. santyki, kad neisderinti savo metabolizmo bukles. Kodel nepasitiki unimed'o "moksliskai" parenkamu tokiu santykiu?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgp 2012, 18:25 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, aš nerašiau, kad nepasitikiu pasiūlytu santykiu. Jei ir abejoju metodologija, man nebuvo pasiūlytas kitoks, nei pas Ron Rosedale, ką buvau skaičius prieš gerus du metus iki testavimo (bet kaip apie profilaktinę dietą nuo daugelio civilizacijos ligų). Riebalai augaliniai su gyvuliniais pas mane intuityviai buvo netoli rekomendacijų.
Po tyrimo kiek pakoregavau baltymą ir angliavandenius, bei dalinai atsižvelgiu į kitas rekomendacijas.
Be mėsos suvalgyt 100 gr baltymo įmanoma tik kasdien su sūriu ir kiaušiniais bei žuvim. Kiaušiniai man rekomenduojami saikingai.
Net jei ir beveik susitaikiau su mintim valgyt mėsą dėl sveikatos(Jei alergizuotų pienas),mane riboja galimybė pasirinkti kokybišką mėsą, taigi ir valgyt žalią. Taip, kaip darote(7 minutės verdant)yra atkinsas, tad savęs neapgaudinėkit.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Lap 2012, 18:26 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Skaitinėju apie metabolizmą mitybos ir endokrinologijos kontekste. Šiais klausimais daug parašęs Raymond Peat. Jis nėra žaliavalgis, tačiau jiems arti tuo, kad propaguoja daug angliavandenių turinčią mitybą, pirmenybę teikdamas vaisiams. Toliau jo racioną sudaro apie 100 gr baltymo (mėsa, pieno produktai) bei sotieji riebalai, preferencija kokosui.

Baltymų klausimu daug rašiau, kaip svarbu teisingas kiekis, įsisavinamumas ir kokie pavojai tyko vegan žaliavalgystėje.

Manau žaliavalgiams naudinga informacija, kuo maitintis ir kaip, kad kūnas galėtų maksimaliai funkcionuoti, t.y. teisingai, efektyviai gamintų energiją.

TRUMPAI.

Organizmo kuras yra
1 angliavandeniai
2 riebalai
3 baltymai (nesant, negalint panaudoti pirmųjų; blogas variantas).
Sveikas organizmas gali deginti ir angliavandenius ir riebalus.

Valgant žaliai, atkreipti dėmesį į pavojus, kas gali slopinti teisingą angliavandenių oksidaciją:
-riebalai, kūno naudojami prefferentially kaip kuras.Ypač žalingi mityboje yra polinesotieji. Esam jų visi prisikimšę sočiai - tiek po 100 gr riešutų, tiek kilogramą gyvulinių produktų dienoje suvalgantys. Pati turbūt patekau į tokią situaciją, kai nepakankamai valgiau vaisių(manau jų taip pat reikia nepadauginti), daug žalių daržovių ir riešutus/sėklas. Kūnui teko "išmokt" degint riebalus, o jie buvo daugiau polinesotieji.
- žema skydliaukės veikla (žemas T3, ar aukštas TSH). Iš mitybos pusės ji gali būti dėl angliavandenių trūkumo (ŽV jų šaltinis- tik normaliai prinokę vaisiai, nes žalias krakmolas nėra įsisavinamas kaip gliukozė iš virtų krakmolingų produktų), druskos atsisakymo, mažai amino rūgšties tirozino (pieno produktai). Iš endokrinologijos pusės, skydliaukės veiklą slopina estrogenai(sojos produktai, moters/vyro brandesnis amžius, kai mažai progesterono, o progesteronas gaminamas iš cholesterolio),prolaktinas (žindymas), kortizolis (organizmo stresas dėl nepakankamai baltymo dietoje).

Vertinant tai, manau ekspermentuoti su žalia veganine dieta galima tik trumpame, iki dviejų metų laikotarpyje.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lap 2012, 13:48 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Serbentine, kur galima pasakyti apie kortizolį ? Man labai aktualu. Mano kortizolis labai žemas, ypač vakarinis. Greičiausiai skydliaukė jį nualino, o gal buvo atvirkščiai. Antinksčiai nualino skydliaukę.
Aš buvau Ray Peat svetainėje, nu gal kažkur ne ten žiūrėjau, bet ten neradau nieko naudingo ir nieko apie tą tu čia sakai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Lap 2012, 17:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
RP straipsniai labai koncentruoti, tad skaičiau visus mažiausiai po trejetą kartų. Apie kortizolį ir jo sąryšį su skydliauke Thyroid straipsniuose.Bet šiaip ryšiai nubrėžti visuose str. yra, tiek apie vėžį, tiek apie ilgaamžiškumą, tiek apie diabetą ar ląstelių reikalus.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume