Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas
  Spausdinti

Sotumo jausmas
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 19 Sau 2012, 18:10 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Sotumas neretai minimas šiame forume, tiek naujokų, tiek jau seniau žaliavalgiaujančių postuose.

Kas tai, ar mes tik įpratę prikimšti skrandį sunkesniu maistu, ir kitokiam kūno signalui suprasti reikia laiko? Ar nesotumas kažką reiškia, pavyzdžiui, nesubalansuotą mitybą?

Man sunku objektyviai rašyti apie savo jauseną, nes daugiau nei du metai intensyviai maitinu savo trečią vaiką, taigi dažnas noras valgyti gali būti sietinas su laktacija, didesniu kalorijų ir maisto medžiagų poreikiu (tas pat buvo su pirmais vaikais, tik užsikimšdavau kepiniais :oops: ).
Paskaičiavus, savo dabartiniame racione randu tik per aukštus vitaminų, mineralų kiekius, kalorijų dažnai 2000 ir daugiau, vienintelis matomas trūkumas - riebalų kiekis per didelis.
Esu vertinusi ir savo baltymų pilnavertiškumą bei atitikimą patvirtintoms normoms, tegul jos ir mėsėdžių racionu paremtos. (HSanitus straipsnis besidomintiems- Laisvųjų aminorūgščių fondas).
Turiu pasakyti, kad augalinis maistas, bent mano racione patenkina nustatytas nepakeičiamų aminorūgščių normas ir gan optimaliu santykiu.
...O alkio priepuoliai, kai nori ir nori, užeina dažnokai, kokia pora dienų į savaitę :roll: Dar pastebėjau, kad užsimanau valgyt daugiau, kai vartoju pieno produktus.
Mano vyras po gerų metų kokia 60-70 proc žalio maisto, sakosi jau pradeda jaustis "sotus", o turbūt ne kiekvienas gali vakare pavalgyt 19 val salotų lėkštę ir ramiai leisti vakarą su šeima...

Matt Monach ( ir kiti guru)rašo, kad savo "karjeros" pradžioje gerus pora metų jis valgė labai daug (kelis svarus vaisių , o tai būtų kelis kart apie pusę kg), ... ir riebiai (trys dideli avokadai vienu prisėdimu), kas laikoma pradedančių klaida. Jis dėsto, kad organizmo valymasis prasideda, kai maistas palieka skrandį ir todėl dažnai tai painiojama su alkiu.. įdomu.
Toliau : alkis priklauso nuo jūsų įpročių : jei įpratę maitintis triskart, tai tiek kartų ir jausite alkį (visai kaip Pavlovo ekspermentuose).O kas, jei turime žalingą įprotį užkandžiauti?:)

Man logiška pozicija, kad alkis siejasi ir su maisto virškinimo lengvumu, sunkumu, ir su suvalgytom kalorijom. Žaliavalgiaujant tu atsisakai miltinių patiekalų ir jei elgiesi teisingai, nevartoji riebių produktų, kalorijų kiekis natūraliai sumažėja.
Matt Monach paguodžia, kad jei tikrai laikaisi 100 proc vegan raw, su laiku maisto kiekiai mažėja, tačiau jis pabrėžia, kad to pasekoje be žalių sulčių pilnavertės mitybos nebus.

Kaip suvaldyti alkio jausmą?

Išeitys, pradžioje būtų:
- kaloringi vaisiai - bananai, ar gerai - kita tema;
- malti patiekalai, kurie greit atneša sotumą;
- daug daržovių sulčių;
- įdomi, patraukianti veikla (čia namų šeimininkėms labai slidu :D )

Neturiu daugiau pagrįstos informacijos sotumo ir mitybos subalansuotumo , pilnavertiškumo klausimu.

Todėl kviečiu pasidalinti savo nuomone bei informacija visus, ir pradedančius ir patyrusius.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: Sotumo jausmas
StandartinėParašytas: 20 Sau 2012, 11:02 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
Serbentine, kokia įdomi tema!!

O aš sakyčiau priešingai - kaip tik mažai jaučiu alkio jausmą, todėl kartais tai netgi nervina, nes atidarau šaldytuvą ir vėl uždarau, nes nieko nenoriu!!!Nors būnu per dieną tesuvalgiusi kokius kelis vaisius ir išgėrus 5 puodelius žalios arbatos. Aš tarkim alkaniausia jaučiuosi vakare, apie kokią 8, kai jau tikrai geriau nieko nevalgyti, tada visko norisi..Vat, įdomu, su kuo tai susiję???Mąstau, kaip ir Tu - ar tai rodo, jog pas mane kažkas nesubalansuoto ar kažką kitą???
Dar, man atrodo, kad čia daug kas priklauso nuo paties organizmo, aš tarkim suvalgau 1 bananą ir jaučiuosi visai užvalgiusi, kai tuo tarpu mano vyras sukerta diiidelęęęę lėkštę salotų su kokia nors koše ir jaučiasi vis tiek l.l. alkanas...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2012, 17:12 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tikrasis alkio ir sotumo jausmas pas mane buvo dinges per pastaruosius 3 metus. Nelabai kas galejo atsakyti i klausima kodel. Nezinau, ar daugeliui taip yra, kad nejaucia sotumo jausmo. Bet dabar po keliu menesiu jau galiu pasidziaugt, kad tikrasis sotumo jausmas ir alkio taip pat jau grizta!. Na ne visada, dar kartais, taciau labai tuo dziaugiuosi, kad viskas juda geraja kryptim. Bet daznai yra toks dar kitas jausmas pavadinciau ji "kazko dar norisi", tai nera palyginama su tikruoju sotumo jausmu kai is tiesu skrandis pilnas. Tas "kazko dar norisi" gali buti ir tuomet kai sotu man rodosi. Zmones gi prisivalgo sociai pietu ir vien todel, kad "kazko dar norisi" suvalgo koki deserto gabaleli. Man tas "kazko dar norisi" yra daznai, bet kai ateina tikrasis sotumas tai jis maziau aktualus.
Idomu, su juo susijes tas "kazko dar norisi", kazkur buvau skaiciusi, kad kai prikemsi slamsto, organizmas visvien negauna reikalingu medziagu ir reikalauja kazko dar. Tad naturalu, kad skrandis pilnas, o visvien norisi kazko. Daugelis linke viska suversti psichologijai, iprociams, bet as siek tiek suabejociau, ar man tinka ta psichologija. Dar esu girdejusi, kad jeigu skrandis issitampo, tai niekuomet jau ir nebejausi sotumo jausmo, bet jeigu as ji pradejau jausti kartais, tai vadinasi tai netiesa.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Sau 2012, 21:05 
Forumo senbūvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Oj tas "kazko dar norisi" tai man irgi buna. Manau cia reikia dirbti su savimi, cia jau proto igeidziai:) Buna, kad ir siaip sedi prie stalo, jau esi privalges, ir vistiek dar norisi to, ano paragaut, nu dar koki gabaliuka, nes taip gi skanu viskas :)) Uzkandziavimas irgi ne i nauda. Pavalgai, sedi dirbi ir norisi kazko pakramtyti. Nors jau nebetelpa visiskai. Cia nieko bendro su sotumu ar alkio jausmu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Sau 2012, 20:55 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mano tai atsakymas i sia problema buvo-
pradet valgi lengvais angliavandeniais (vaisiai, ju kokteiliai arba darzoviu sultys), tada labai greitai i smegenis ateina signalas, kad nebesi alkanas
valgyt "sluoksniais", tarkim 2-3 monopatiekalus arba labai paprastas kombinacijas
uzbaigti riebalais
pvz
1 "slioksnis": darzoviu sultys arba vaisiu kokteilis
2as:maltos blenderyje iki tirstos tyreles morkos su moliugu ir zalumynais
3as: tryniai arba kokia darzove su maltais linu semenemis arba tiesiog kokie riesutai
tarp kiekvieno "sluoksnio" palaukiu siek tiek, kad maistas bent dalinai paliktu skrandi ir pereitu toliau

Bet.. "senais gerais laikais" turejau iproti po valgio isgerti arbatos ar kavos su saldainuku ar medaus saukstu, taigi tas jausmas, kad kazko visgi truksta pavalgius tebera kartais ir dabar, bet tai tiesiog tik "psichologija"
Dar pradzioj dariau klaida, kad bandziau per viena valgyma pasisotinti vienu patiekalu, prikimsdavau i save kokias salotas, bet likdavau nepatenkinta. taigi, geriau, keli mazi patiekaliukai.. na ir kuo paprastesnes kombinacijos

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 02 Vas 2012, 17:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, apie skrandžio tampymą :o

Jį netgi rekomenduoja Graham, nes paprasto koncentruoto maisto valgytojo skrandis yra gan mažas, tam kad sutalpint daaaug salotų, ar tarkim 8 bananus, kaip rekomenduojama pusryčiams.

Sakyčiau, taip ir bus - skrandį tempsim, jei norėsim jausti sotūs ir daug bei neriebiai valgysim.
Man nelabai tai tinka, nes visgi tikiuosi su žaliavalgyste didint mitybos efektyvumą ir mažiau valgyt, mažiau kalorijų, riebalų...

Kadangi siejasi su sotumu,čia norėčiau pasidalint savo patirtim ir įžvalgom, kartu įspėti pradedančius dėl galimų problemų.
Žaliavalgymo pradžioje man prasidėjo žarnyno problemos, kažkaip paskaudėdavo po šonkauliais. Nuspręndus išsitirti, gastroenterologas nustate sudirgusią skrandžio ir dvylikapirštės gleivinę (uždegimą), atrado refliuksą (nors dėl ilgametės maisto derinimo praktikos rėmuo jausdavosi gal porakart per metus, rūgštimis nesiskundžiau) bei pastebėjo, kad mano, kaip visų lieknų žmonių skrandis labai didelis. Darau išvadą, kad nesotumas tikrai susijęs ir su skrandžio dydžiu.

Dar reikėtų paminėt, kad po tyrimo tikrai pradėjau jaust kažką - spaudė stemplę, atrodo tikrai rūgštys kilo... kokia pusę metų. Ir dabar kartais, kai pavalgau per daug jaučiu tą refliuksą ir man buvo pasakyta, kad kai kurie žmonės jo problemą turi nuo gimimo, tik gali jos nejausti...

Taigi mano patarimas, turbūt girdėtas ne kartą - nebandykit greit pratampyt skrandžio ar kimšti daug, kol jausit sotumą. Viskas su laiku, pradžioje gali tekt pakentėt diskomfortą. o jei nepraeina, tikrai nesotumas gali būti nesubalansuotos mitybos signalas. KAi kurių žaliavalgių cituojamas Dr. Mercola sieja tai su baltymo stoka....

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Vas 2012, 11:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kiek skaitinėjau literatūros, tai akio jausmas yra susijęs su naudingų medžiagų trūkumu. Aš tai labai gerai pajaučiau vasarą, kelionės metu. Kai prikimšdavau vaisių, rodos, iki gerklės, bet vis vien jaučiausi alkana... :( Jausmas neypatingai malonus. To pasekoje išsitampė skrandis tiek, kad maisto kiekiai buvo žvėriški. Virškinimo sistema nebesuspėdavo apsidirbti. Pradėjau gerti daržovių sultis. Mano vriškinimo sistema šiek tiek atsipūtė. Ir alkio jausmas sumažėjo.

Dar vienas atradimas, kas subalansuoja alkio-sotumo jausmą, tai pasninkas. Kadangi dar maitinu pienuku savo mažylį, tai badauti sausai ar tik ant vandens nesigauna. Vienos dienos pasninkas buvo su daržovių sultimis. Rezultatas nuostabus. Kitą dieną maisto išties reikėjo daug mažiau ir savijauta geresnė.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2012, 17:14 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Radau, kad vaisiai yra sotumo priešas :?

Fruktozė, skirtingai negu gliukozė, neįtakoja grelino (hormono, atsakingo už sotumo jausmą) gamybos mažinimo skrandyje. Kitaip sakant, fruktoze pasisotinti negalima. Kol grelino bus, tol bus noras valgyti.

Fruktozė neskatina sotumo jausmą duodančio hormono leptino gamybos.

O Dr.Mercola rašo, kad sočiausia maistas yra baltyminis. Pas mus, žaliavalgius, jo tikrai mažai, o pas raw vegan galima sakyt kad nėra.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Kov 2012, 19:47 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
Serbentine, man taip pat teko apie tai skaityti, bet kadangi pamečiau straipsnį, tai pabijojau be argumentų - citatų parašyti tai šioj temoj.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2012, 00:48 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Norway
Pats asmeniskai,seniau valgydavai tik mesa,jokiu darzoviu.bulve nebent ir prie mesos duona.Nebudavo neivieno valgymo,kad nebutu mesos.Sportuodamas as per viena valgyma suvalgydavau 1kg ar bent puse kg mesos ir visada jausdavausi alkanas :D Siuo metu susidomejas zaliavalgyste,bet pilnai mesos neismetu is meniu.Alkio jausmas tikrai labai daug didesnis,bet as labai dziaugiuosi-nes toks alkanas as galiu valgyt viska ir darzoviu skonis tada buna pasakiskas,daigintas kruopas valgau kaip begalo skanu maista.Taip,kad alkis mano sajugininkas isbandyt kaska naujo ir isitikint paciam ant saves zalio maisto poveiki.Tik beda,kad kilogramai krenta stipriai o jie tikrai man nelisni.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Kov 2012, 14:07 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ankščiau, kai maitinausi "visaip" alkio priepuoliai ištikdavo retokai, bet visgi būdavo, ypač artėjant moteriškoms dienoms. Dabar jau antras mėnuo žaliavalgiauju ir stebiuosi, kad niekada nebūnu alkana ;)
Kai knygose paskaitinėjau kiek žaliavalgiai per dieną suvalgo, tai išsigandau, kad valgau per mažai, bet daugiau "susikišti" negaliu, nes po to apsunkstu, aišku trumpam, bet visgi ;) Jaučiuosi gerai todėl nelabai suku sau galvą, vadinasi man tiek užtenka :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Kov 2012, 12:37 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
na va. pasidalinsiu savo ekspermentais sotumo tema.
Man baltymo įtaka tikrai yra teigiama, o vaisių neigiama.

3 savaites vaisių nevalgau ir stipriai padidinau baltymo, praktiškai per kiekvieną valgį. Sočiųjų riebalų taip pat (kokosai, sviestas).
Tiesa, baltymai iš pieno produktų, ankštinių, nes kitokių priimtinų šaltinių nėra.

Rezultatas geras, nesinori valgyt dažnai ir po 5 valandų pavalgius, bei nebūtina prisikimšti skrandį iki tempimo, kaip su salotomis.
Čia paprieštarausiu tiems, kas sako, kad gerai, kai valgai tik daržoves, jautiesi lengvai. Svarbu ir kiekis, kai jis mažas, jautiesi taip pat gerai - pamiršti valgį ir baltymingo maisto pavalgęs!
Anksčiau po geros porcijos vaisių kokteilio su žalumynais (o pagal skaičius mikroelementų kokteilyje normų perviršis, tačiau - gliukozė, fruktozė, kuri suvirškinama labai greitai) alkanumas, ar jausmas "kažko trūksta" atsirasdavo po valandos.

Taigi svarbu nusistatyti individualius ir patenkinti ne tik mikroelementų, bet ir makro-(baltymas, riebalas) poreikius.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Kov 2012, 12:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū, Serbentine, labai įdomu

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 11:19 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Serbentine rašė:
Rezultatas geras, nesinori valgyt dažnai ir po 5 valandų pavalgius,

taip, kai mano mitybos pagrindu tapo baltyminis maistas, dar valgiau triskart, bet taip pat pasijuto sotumas, net nesinorėdavo valgyti, kai ateidavo laikas. Todėl dabar perėjau prie dviejų kartų per parą mitybos . Ir soti ir gerai jaučiuosi.

Dar dėl fruktozės-
Cituoti:
фруктозу американские гастроэнтерологи считают виновником более чем трети случаев синдрома раздраженного кишечника.

Под синдромом раздраженного кишечника (СРК) обычно понимают клинический симптомокомплекс кишечных дисфункций (запоры, поносы, метеоризм, боли в животе) без очевидных органических изменений желудочно-кишечного тракта. СРК — одна из наиболее распространенных гастроэнтерологических патологий в развитых странах.

o čia kai kas nori išspręsti žarnyno problemas valgydami vaisius :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 15:53 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:

Ne tik nori išspręsti, bet ir išsprendžia. Štai žmonės net susigydo opinius kolitus ir kronus.
http://www.colitis-crohns.com/

Greičiausiai žmonės dabar daug serga žarnyno ligomis, nes per daug valgo vaisių :D ?

Serbentine, idomu.
Bet tarp sotumo ir sveikatos kazin ar galima butu padeti lygybes zenkla. Tad vien sotumas kaip rodiklis pats sau vienas lyg ir neturi prasmes. Paziurek ilgesni laika kaip savijauta. Bus idomu.

Mano pazistama prisilaiko daugmaz baltymu valymo principo ir zarnyno sarmu pusiausvyros. Bet zaliu darzoviu, vaisiu valgo labai mazai. Dietos modeli eme is rytu, daug sojos valgo (nes esa tai geriausi ir pilnavertiskiausi baltymai). Tai mazdaug po 3 metu sako jaucia, jog jau kazkas nebegerai, rimtu problemu dar nera, bet prasidejo letinis tonzilitas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 16:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Moškė rašė:

Ne tik nori išspręsti, bet ir išsprendžia. Štai žmonės net susigydo opinius kolitus ir kronus.
http://www.colitis-crohns.com/

Greičiausiai žmonės dabar daug serga žarnyno ligomis, nes per daug valgo vaisių :D ?

ir kada išmoksite atskirti informaciją nuo reklamos? :roll:

Cituoti:
Dietos modeli eme is rytu, daug sojos valgo (nes esa tai geriausi ir pilnavertiskiausi baltymai).

žiūrint kokią soją. O tai daugelis ant reklamos užkimba. http://gyva.lt/articles/view/18

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 16:12 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:
ir kada išmoksite atskirti informaciją nuo reklamos? :roll:

Na aš skaičiau jo knygą. Autorius pasakoja savo istoriją, kaip susigydė opinį kolitą, perėjęs prie vegan raw, jam grėsė žarnyno pašalinimo operacija. Ir įkūrė gydymo ir informacijos centrą, kurio tinklapis čia kaip tik ir yra. Beto knygoje rašo apie žingsnius, kaip ką darė, kad susigydė. Visa knyga yra jo centro reklama? Tai tada ir rusų teiginiai, iš kur citavai, yra irgi reklama, nes autorius rašė internete turėdamas kažkokį tikslą. O gal tas tikslas ir buvo, kad juos žinotų, atpažintų, pas juos lankystųsi žmonės? Tad reklama, ar ne?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 16:28 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visavalgis valgo viska,,,negyva maista kur tipo nieko gero nera,bet jaucias stipriai ,sotus uztenka vitaminu.Neturiu minti kurie apsirija kaip kiaules visada. Vegetarai ar raw,Valgo jau gyva maista kur ale toks sveikas maistas pilnas vitaminu mineralu,bet turi valgyt labai daug,kad nenusilptu ir dar nuolat jaucias alkanas. Nesusipratimas galvoj pas mane :D Mano galva ,jei pereini nuo nesveiko maisto prie sveiko,tai turetu to sveiko maisto reiketu daug maziau o ne kibirais valgyt,kad isgyvent.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Kov 2012, 21:37 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

monnto cia tu apie ką? Apie save? Nu suprantau... :D Kai tu valgei nesveiką maistą tai jauteisi stipriai, sočiai ir tau užteko vitaminų, o kai valgai žalią maistą nuolat jautiesi alkanas ir besilpstantis? Na pradžioje visko pasitaiko pakeitus dietą. :D
Bet realiai tai kurių velnių tau žaliavalgystė jeigu valgai nesveiką maistą, jautiesi stipriai, sočiai ir esi sveikas.... a?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 00:20 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

ne apie save as.Nomuone tokia susidariau beskaitinedamas.Kad pastoviai alkani ir kiek daug suvalgyt reikia.Kad energingi pasidaro,bet ir daugumai po 3-4 metu tos energijos isblesta.Man yra daug klausymu neaiskiu,tai ir domiuosiu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 09:01 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Žalias kurmis rašė:
Na aš skaičiau jo knygą. Autorius pasakoja savo istoriją, kaip susigydė opinį kolitą, perėjęs prie vegan raw, jam grėsė žarnyno pašalinimo operacija. Ir įkūrė gydymo ir informacijos centrą, kurio tinklapis čia kaip tik ir yra. Beto knygoje rašo apie žingsnius, kaip ką darė, kad susigydė.

man atrodo, kad sunkiausia žmogų yra apsaugoti nuo jo paties.
Gal autorius ne tik veganiškai maitintis pradėjo, bet ir kitaip gyvenimą pakeitė ir taip streso atsikratė?
streso, kuris tą kolitą ir virškinimo sutrikimus įtakojo?
Tad ar padės tau, jei tu keisi tik mitybą, bet ne gyvenimą iš esmės?
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... kuriu_nera

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 14:37 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Moškė rašė:
Žalias kurmis rašė:
Na aš skaičiau jo knygą. Autorius pasakoja savo istoriją, kaip susigydė opinį kolitą, perėjęs prie vegan raw, jam grėsė žarnyno pašalinimo operacija. Ir įkūrė gydymo ir informacijos centrą, kurio tinklapis čia kaip tik ir yra. Beto knygoje rašo apie žingsnius, kaip ką darė, kad susigydė.

man atrodo, kad sunkiausia žmogų yra apsaugoti nuo jo paties.
Gal autorius ne tik veganiškai maitintis pradėjo, bet ir kitaip gyvenimą pakeitė ir taip streso atsikratė?
streso, kuris tą kolitą ir virškinimo sutrikimus įtakojo?
Tad ar padės tau, jei tu keisi tik mitybą, bet ne gyvenimą iš esmės?
http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanit ... kuriu_nera

aha, ten raso jis, jog butina salyga, kad pradetum sveikti yra poilsis. Tad jis rekomenduoja pasiimti atostogu, iseiti is darbo ir pan.. kuriam tai laikui iki kol pavyks pasimt liga i savo rankas. Jeigu keisiu tik mityba tai man pades. Nes daugiau tikrai neturiu ka keisti. na nebent aktyviau sportuoti. Ok, bet tema rodosi buvo apie sotuma.

Jeigu be juokeliu, tai zaliavalgyste man padejo atgauti sotumo jausma, nes jis buvo visai mane apleides. Galejau suvalgyt kokius 3 didziausius sokoladus ir visvien jokio sotumo jausmo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 01 Bal 2012, 14:47 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

monnto rašė:
ne apie save as.Nomuone tokia susidariau beskaitinedamas.Kad pastoviai alkani ir kiek daug suvalgyt reikia.Kad energingi pasidaro,bet ir daugumai po 3-4 metu tos energijos isblesta.Man yra daug klausymu neaiskiu,tai ir domiuosiu.

Tai čia tas alkanumas daugumai pradžioje perėjus prie kitokio maisto. O šiaip taigi visa krūva žmonių alkani jaučiasi valgydami ir tradicinį maistą. Užkandžių pramonė tai klesti :)
Bet iš tiesų tai tas sotumas nesotumas man tikrai ne rodiklias. Na rodiklis savijauta ir kažkoks tikslas, kodėl reikia keisti maistą. Jeigu jokio tikslo nėra, žmogus niekuom neserga, yra energingas ir darbingas, tai aš tikriausiai nieko nebūčiau keitusi.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 05 Bal 2012, 12:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
taip, rašo žaliavalgystės instruktoriai, jei norit autoritetų, F.Patenaude, maistas turi tenkinti, o tikras, pakankamai ilgai trunkantis nesotumas ar diskomformas gali reikšti medžiagų neįsisavinimą, trūkumą ar panašiai.
keičiau mitybą neabejotinai į kokybiškesnę, tikėjausi, kad ji mane tenkins. tenkino energetine prasme, bet ne savijauta po valgymo.

replika monnto:
Jei blogai jaučiausi, kai jau kūnas ir turėjo būti persitvarkęs per daugiau nei metus, tai ieškojau priežasčių ir būdų problemą išspręsti. Ir jei atradau, kad baltymas man geriau, vadinasi, tai mano mitybos tobulinimo kelias 8-)
iš tiesų rašoma, kad yra carb tipai ir protein tipai. arba greito ir lėto metabolizmo žmonės.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Bal 2012, 01:05 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Zala, kuria daro PER GAUSUS VAlSlU VALGYMAS, pastebima negreit. Kai kada prireikia daugybes metu, kad pasireikstu pasaliniai poveikiai. Kai kuriais atvejais neigiami rezultatai pasireiSke per sesis menesius. Kitais atvejais gali prireikti treju ar daugiau metu. Vaisiuose yra paprasiausiu cukru, tokiu kaip gliukoze ir fruktoze, tai yra monosacharidai, kurie greitai patenka kq. Greiciausias poveikis. kai VALGOMA DAUG VAlSlt/, yra stimuliacija, kuri daugeliui pasireiSkia kaip pakyleta bursena. Bet veliau pasireiskia tokie PER GAUSAUS VAlSlU VALGYMO poZymiai kaip didelis neramumas, nervingumas, polinkis gincytis, negalejimas susikaupti, padidejas jautrumas, PER DAUG VAlSlU CUKRAUS svorio kritimas, apatija ir apetito praradimas, kuris kaitaliojasi su neiprastai dideliu noru valgyti. gali sukelti vadinamoji apsinuodinima angliavandeniliais, kuris trukdo metabolizmui net tuo atveju, kai baltymo suvartojama pakankamai. Pastebeta tokiu baltymo trukumo pozymiu ir baltymo disbalanso atsiradimo kaip pirstu nagu skilinejimas ir briaunotumas, anemija, plauku slinkimas, bendrasis energijos
praradirnas, venu ir kapiliaru trukinejimas arti odos pavirsiaus, kulksnu ir koju iStinimas, venu varikoze ir skysciu kaupimasil letas kraujo kresejimas ir letesnis zaizdu gijimas. Po datuliu ar dZiovintu figu prisivalgymo daZnai po keliu valandu istindavo hemorojus. llgalaikis nesubalansuotas maitinimasis daznai po menkiausios provokacijos privesdavo prie emociniu protrukiu+ Dalis kente nuo nemigos, kiti nuolat norejo ilsetis ir beveiknuolat miegodavo. Galima pamineti dar daug nenormalumu kurie irodys, kad negalima nepaisyti net ir naturalaus maisto galimo kelti pavoju. pER DiDEL|S VAistu CUKRAUS lR SUDETINGESNIu ANGLIAVANDENILIU VARTOJIMAS veda prie per didelio insulino kiekio isiskyrimo ir kasos iprastam (hiperinsulinizmo),paskui kurj seka spartus cukraus,.deginimas" kraujyje. Del to kraujo cukraus kiekis mazeja ir truksta energijos, o tai vel sukelia nenugalima nora valgyti saldumynus.Tai uzdaras ciklas, kuri galima kontroliuoti tik tinkamai sureguliavus cukraus vartojima. Kai kuriems asmenims ilgas per aktyvus kasos veikimas leme dideli cukraus vartojima, del kurio gali iSsivystyti
diabeta

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 31 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume