Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 
  Spausdinti

High raw
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 20 Gru 2011, 18:44 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Tikrų žaliavalgių, o dar jei ir veganų LT turbūt labai mažai. Daugelis forumo lankytojų per metus manau tikrai labai padidino raw maisto kiekį, tebeekspermentuoja, arba atkrito.
Manau daugeliui labiau priimtina high raw, t.y. daugiau 70 proc žalio maisto racione nei 99.

Mano stažas nedidelis, beveik 2 metai, tačiau su RAF, ir kažkiek nukrypimų.
Planuoju įsivesti reguliarų virtą maistą į savo racioną ir noriu išdėstyti savo argumentus. Ne, manęs neįkvėpė V. Butenko :D , tiesiog gilinausi į mitybą, ekspermentavau, dariau išvadas.
Taigi, mano nuomonė apie pilnos žaliavalgystės slidžias puses.

1. SUBALANSUOTA MITYBA.
80/10/10, D.Graham ir F.Patenaude populiarinama kryptis.Pusryčiai ir pietūs - vaisiai ir žalumynai. Vakarienei galima truputį riebalų, max pusė avokado per dieną, ar saujelė riešutų, sėklų. Kitaip viršysi riebalų kiekį. Kalorijų gal surinksi 1500 per dieną, gal priprasi per kažkiek laiko prie nuolatinio lengvumo skrandyje arba liaudiškai tariant alkio.... jei periodiškai neužeis valgymo priepuoliai:)

Beje, tikiu CR - calorie restriction, tai amžių patikrinta. Tik ne vaikams, kurie baigė gerti mamos pieną, kaip pripažįsta pats F.Patenaude.

Tačiau mūsų sąlygom 80/10/10 - bananinė, o žiemą - ir parduotuvinė dieta, jei nori vartot nedžiovintus ir nešaldytus žalumynus.
Vaisiai be pakankamo kiekio žalumynų arba sėklų = - mineralų ir gebėjimo virškinti praradimas (vietoj žaliavalgystės taip propaguojamų enzimų).
Vaisiai - nuolatinė fermentacija žarnyne - ar ne todėl raw fooderiai turi atsikišusį pilvuką ir propaguoja periodinį žarnyno valymą? Ypač palankias sąlygas fermentacijai sudaro mūsų obuoliai. O bananai - palyginkite jų sudėtį su virtom bulvėm :D labai panaši!

2.EKOLOGIJA ir NEPRIKLAUSOMYBĖ, kam tai aktualu.

Parašysiu kitąkart daugiau, laukiu komentarų, arba - mano minčių paneigimo/įkvėpimo.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: High raw
StandartinėParašytas: 20 Gru 2011, 23:14 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Žeimelis
Serbentine rašė:
Vaisiai - nuolatinė fermentacija žarnyne - ar ne todėl raw fooderiai turi atsikišusį pilvuką ir propaguoja periodinį žarnyno valymą? Ypač palankias sąlygas fermentacijai sudaro mūsų obuoliai. O bananai - palyginkite jų sudėtį su virtom bulvėm :D

Kiek žinau, čia kalti keli dalykai - neatstatyta žarnyno mikroflora, jei dar po valymų, tai jie ne tik pliusus duoda; prastai kramtomas maistas, ypač visokios žievelės, riešutai ir nesuderintas maistas, arba perdaug maisto, kada greičiau virškinami dalykai užsistovi prieš ilgiau virškinamus, prasideda fermentacija ar rūgimas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 21 Gru 2011, 20:49 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: LT
Kiekvienas turime atrasti sveiko gyvenimo būdą tinkantį mums patiems. Kiek žmonių - tiek ir variantų. Pati ilgą laiką žiūrėjau ką daro, kiek ir ką valgo kiti sveikuoliai. Deja, bent mano atveju negalėjau sverti maisto, skaičiuoti kalorijų ir užsiimti kitais kitiems įprastais dalykais.
Vadovaujuosi savo kūno poreikiais - valgau kiek noriu ir ko noriu. Tarkime galiu sukirsti didžiulę kekę vynuogių ar pusę kilogramo mandarinų vienu prisėdimu ir nesijaučiu dėl to kalta :)
Gyventi turime taip, kad jaustumėmės laimingi, o ne įstatyti į kokius nors rėmus ;)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 00:18 
Užkietėjęs dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Nalšia
Ne visada tai, kas skanu - sveika. Sutinku, kad kiekvienas turi atrasti savo sveiko gyvenimo būdą. Tik neribodamas savo norų gali išsiaiškinti tai, kaip tas maistas tave veikia. Nors geriau mokytis iš svetimų klaidų, nei savų. Pastebėjau, kad maitindamasis žaliu maistu mažiau persivalgau. Jog pilvas išsikištų, tai tikrai nepastebėjau. Kaip tik tapo patogiau įlysti į siauras kelnes. Be to riebalų kaupimas ir kitos blogybės vyksta būtent dėl nejudraus gyvenimo būdo. Būna labai sunku suderinti maitinimąsi, kai vieną dieną gauni didelius fizinius krūvius, o kitą mažus. Net ir žalias maistas, jei jo per daug, gali virsti venas nuodijančiais nuodais.
Kadangi pereidamas prie žaliavalgystės maitinausi veganiškai, kur didelę procento dalį sudarė žalias maistas, tai pastebėjau, kad sotumą ir įsisavinimą teikė tik virtas maistas. Galėdavai suvalgyti dešimt, dvidešimt obuolių, daug bananų ir nesijausdavau sotus, dar kaip priedo prie viso to reikėdavo apdoroto maisto. O dabar, perėjus prie absoliučios žaliavalgystės, sotumą patenkina ir vien tik žalias maistas. Nematau prasmės grįžti atgal. :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 10:08 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

na, neslėpsiu, kad su Serbentine esam apkalbėjusios šią temą ir kaip ir ją pilnai plaikau. taigi baigiantis 4tiems mano mitybos eksperimentų metams, kai mano idealu ir tikslu buvo 100proc žalias variantas (nors neslėpiu, kad buvo ir nukrypimų, o ir nebuvau veganė), planuoju kažką virto įsįvesti, konkrečiai, lupenuose virtas krakmolingas daržoves- morkas, topinambus, bulves. šiomis daržovėmis planuoju padengti dalį savo poreikio kalorijoms, taip sumažinti vaisių ir riebalų kiekį racione. nei daigintų grūdų, nei ankštinių aš nebevartoju, nes pagal mano kūno pojūčius, jie apsunkina ne mažiau už riešutus-sėklas, o plius dar jie nėra tokie ir skanūs. negaliu sakyt, kad mane kažkas labai jau netenkintų 100proc variante (su gyvuliniais riebalais), tiesiog man atrodo, kad palikdama sau alternatyvą valgyt kažką virto šiek tiek sau gyvenima supaprastinsiu, na plius galėsiu beveik visiškai atsisakyt pirkto maisto.
praeitais metais, beje, žaidžiau su 80/10/10 variantu, tik atsižvelgdama į rekomendacijas žindančiom moterim, riebalų kiekį padidinau iki 15-20 proc, o baltymo dažnai buvo net mažiau, gal 8 proc. - čia jau tiesiog taip gavosi, nesurinkdavau daugiau tų baltymų. pagrindinis akcentas ir kalorijų šaltinys buvo- mano pačios obuoliai, plius 2-3 bananai per dieną. kitas kalorijas surinkdavau iš daržovių sulčių, gerdavau nuo 1,5 litro sulčių plius šiek tiek ląstelienos. riebalai- sėklos saulėgrąžų, linų ir aguonų plius iki 10 trynių/sav (vėliau padidinau trynių kiekų, mat mano kūnas lengviau toleruoja gyvulinį riebalą, augalinius -sunkiai). išvada- reikėjo daug ėsti, konkrečiai kimšti į save maistą, kad surinkčiau bent 2000 kal. Žarnyno valymas- kartą į savaitę-dvi buvo būtinas. šiaip, mielai likčiau prie to varianto, jei reikėtų valgyt mažiau ir mažesnias apimtys, na ir kasdien tiek sulčių spausti taip pat užknisa. matau tik vieną išeitį- bananai, bet man jie nėra priimtini dėl konkrečių preižasčių, arba tuomet kažkoks jų ekvivalentas, kuris būtų skanus, paprastas, pigus ir ekologiškas.
šiai dienai padidinau riebalų kiekį gal iki 30 proc, bet gyvulinės kilmės- tryniai, grietinė, ožkos jogurtas. taip pat visai tenkinantis mane 100 proc žalias variantas. bet nesu tikra, ar toks reguliariai vartojamas riebalų kiekis yra gerai, nors į gyvulinius riebalus (jų racione daugiau) mano organizmas reaguoja tikrai geriau, o ir sugeba juos paversti energiją, nuo auglainiį riebalų jaučiu mieguistumą ir enegrijos stoką. virtom daržovėm galėčiau pasidengti dalį riebalų. apie virtas daržoves kalbu todėl, kad juose esantis krakmolas (kaip ir grūdų, ankštinių) skiraisi nuo vaisių krakmolo ir pasisavina gerokai prasčiau arba visisškai nepasisavina, jei nėra termiškai apdorotas. na, apie tai galima paskaityt internete.
na, plius.. būkim biedni, bet teisingi.. motyvacija mažėja, tirpsta, idealai blunka, tas 100proc tikslas nebeatrodo toks svarbus

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Gru 2011, 22:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Vilnius
Iš tiesų virtos bulvės ir nevirti bananai labai panašų maistinių medžiagų kiekį turi! Anksčiau neatkreipiau dėmesio. Tik bulvių baltymai žymiai pilnavertiškesni :)
Šiek tiek liūdna, kad mažėja motyvacija :) Bet... mano maža, miestietiška ir labai bananinė patirtis irgi sako, kad virti šakniagumbiai padeda ir surinkti didesnį kiekį kalorijų bei maistinių medžiagų, ir sutaupyti laiko, ir sušilti, ir labiau socialiai prisitaikyti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Gru 2011, 22:06 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Na idomi idomi tema :) Bet as bieskodamas suradau straipsni viewtopic.php?f=2&t=202 idejau i foruma, bet daug atsakymu nesuradau. Ir tarkim cia velgi kalorijos grindziamos angliavandeniais arba pagrinde krakmolu, ir stiprus riebalu mazinimas. Tai tarkim kuo riebalai kaip energijos saltinis yra netinakamas? Na jis isisavinimas ilgiau, bet ir kokybes is jo gaunama daugiau nei is cukraus. Kodel as tame straipsnyje matau kazkokia teisybes dalia - nes manau, kad grudai ir bulves nera labai "naturalus" maistas. Tad tarkim, kas tada lieka...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 18:11 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Taigi, tęsiu High raw priežastis.
2.EKOLOGIJA IR NEPRIKLAUSOMYBĖ

Mano peikiami bananai - dažniausiai neeko pirkinys, tačiau svarbu visas paveikslas.Prisipažinsiu, manęs nežavi buvimas ekoparduotuvių klientu ir pirkimas sezamo, ankštinių, datulių nežmoniškom kainom. Darau tą dalinai, tarkim ankštiniai daugiausia paprasti iš MAXIMOS. datules retai naudojam, retkarčiais valgom paprastas razinas, ne raw ir kakava, nes nesirengiu dogmatiškai mokėt 150 lt/kg.
Manau , kad ir ekologiškos prekės yra verslas, kuris teršia gamtą ne mažiau nei paprastas, gal dėl savo mažų mastų dar daugiau. O klientai - tam, kad nupirkt ekoprekę irgi turi pinigų iš kažkur paimt, galbūt ir iš savo neeko veiklos. Ydingas uždaras ratas sukasi.
Sakau daug kam, kad žaliavalgystė išgelbės pasaulį, tačiau tik sąmoninga, atsisakanti perdirbtų produktų ir maksimizuojanti vietinius. Nieko naujo, tiesa, bet maksimizuoti vietinius yra riba, ir pas mus tektų sugrįžti prie dalies virtų krakmolingų daržovių bent jau žiemą.
Juk jas gal užsiauginti ir tapti labiau nepriklausomas, turėti alternatyvą kasdienai, ekzotiką pasiliekant šventėms.

3.SOC MOMENTAS
Jau kolegų paminėtas, daug kart aprašytas, net neverta plėstis.
Tik paminėsiu, kad turbūt ne vienas pajuto, kad, atradęs žalią maistą, kurį laiką labai entuziastingai jį propaguoji aplinkiniams, kol pasijauti "perlus žarstantis kiaulėms". Ir vaikai, neramu dėl jų, kad neatsispyrę pagundoms, tiesiog neapsinuodytų, auginant griežtai griežtai žaliai namuose.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Gru 2011, 18:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Jonasgrg rašė:
Na idomi idomi tema :) Bet as bieskodamas suradau straipsni viewtopic.php?f=2&t=202 idejau i foruma, bet daug atsakymu nesuradau. Ir tarkim cia velgi kalorijos grindziamos angliavandeniais arba pagrinde krakmolu, ir stiprus riebalu mazinimas. Tai tarkim kuo riebalai kaip energijos saltinis yra netinakamas? Na jis isisavinimas ilgiau, bet ir kokybes is jo gaunama daugiau nei is cukraus. Kodel as tame straipsnyje matau kazkokia teisybes dalia - nes manau, kad grudai ir bulves nera labai "naturalus" maistas. Tad tarkim, kas tada lieka...

Man atrodo, aš kaip tik ir prijaučiu HS pozicijai dėl vaisių vartojimo mažinimo(nors žaliavalgiai juos akcentuoja kaip lengvai įsisavinamus).HS akcentuoja lėtus angliavandenius, pvz saikingai - bulves ir grūdus.
Riebalai žaliavalgystėje yra l. slidus momentas, forume rašoma apie tai. Aš gerai jaučiuosi su 30-40 proc kalorijų iš riebalų savo racione, tai reiškia apie 200 g sėklų per dieną, ar apie 100g riešutų + kažkiek sviesto, trynių. Kol kas jaučiuosi gerai, bet pajungus logiką sutinku, kad tai nėra natūralu ir gerai ir augaliniai riebalų nebuvo mano protėvių racione tokiu kiekiu. Tad dabartinį impulsyvų norą kalorijų poreikį patenkint iš sėklų ar riešutų noriu pareguliuoti. Nelabai tikiu intuityviniu maisto pasirinkimu tokioje aplinkoje, kokioje mes gyvename.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 06 Sau 2012, 18:25 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: vilkaviskis
2.EKOLOGIJA IR NEPRIKLAUSOMYBĖ
serbentukei visiskai pritariu!!!!as sitai stengiuosi elgtis-buti nepriklausoma nuo perkybos parduotuvese.juk noredamas pasisvert privalai imti maisiuka.jau pasisiuvau savo marlinius maisiukus, su jais einu "juokinti"i prekybcentri, bet va-kas sufasuota, tas neisvengiamai krenta i mano krepsi su dideliu kaltes jausmu.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2012, 09:38 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai va, mano eksperimentas kaip ir prasidejo. Kasdienis racionas pasipilde virtais topinambais. Kodel topinabai- nes juose mazai krakmolo, jie kaloringi ir maistine verte yra tikrai superiniai. Na ir auga patys sau, nereikia nei ravet, nei priziuret. Zalioj busenoj daug topinambu neiveikiu, nes jei sukelia labai didele fermentacija zarnyne. Bandziau kadaise net po gero zarnyno valymo valgyt vien topinambus, kad savo zarnyne pasisieti jiems reikalinga mikroflora, bet vistiek topinambo sudeties nepakeisi- inulinas yra virskinamas tik storajam zarnyne tam tikrais bakteriju stamais ir sios reakcijos pasekme- gausios dujos. Nors ir gera ta fermentacija, bet vaiksciot kaip varliukas su ispustu pilvu ir garsiniu akomponementu is su**nes- nenoriu. Is blogybiu tik viena kol kas pajutau- troskina. Bet tai ne iprastas troskulys, bet kazkoks giluminis, lyg mano kunui truksta to strukturuoto, gyvo vandens is vaisiu ir sulciu. Gal but tai ne del topinambu, bet del to, kad apmazinau vaisius ir visiskai negeriu sulciu kuri tai laika..
nors vistiek be 5-6 obuoliu ir kokio apelsyno ar kivi i diena neisgyvensiu.. norisi tu vaisiu..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2012, 13:44 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vat norėjau paklausti ar visiem žalivalgiams išpučia pilvus? Man tokia jo būsena nelabai patinka, iššoksta nuo pat apačios nuo žalių produktų, kaip su tuom kovoti? :)
Gal pilvo priešo pratimais? :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 07 Sau 2012, 17:45 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kita įdomi nuomonė, filmukas anglų kalba dėja, jei kas iš senesnių žaliavalgių pakomentuotų, būtų labai įdomu.

Nežinau kur tokius pranešimus rašyti, gal administratoriai perkels kur reikia.

http://www.youtube.com/watch?v=rKKvmFZB ... ata_player

http://www.youtube.com/watch?v=tD11em1u ... ata_player

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 12:06 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

dzo_marija rašė:
Vat norėjau paklausti ar visiem žalivalgiams išpučia pilvus? Man tokia jo būsena nelabai patinka, iššoksta nuo pat apačios nuo žalių produktų, kaip su tuom kovoti? :)
Gal pilvo priešo pratimais? :)

lasteliena surenka daug vandens, taigi net jei nesikaupia dujos zarnyne (o ju zaliavalgiaujant vistiek buna, mat zalia lasteliena apdorojancios bakterijos visuomet isskiria dujas), vistiek pilvas bus apvalokas- jis yra uzpildytas.. taigi gal pilvo preso pratimai kiek ir pades, nes sustiprins raumenis ir vaizdelis bus grazesnis.. mano pilvas visuomet vakarop buna apvalokas, taigi vyrui stengiuosi rodytis ir pozuoti pirmoj dienos puseje :lol:

cia konkreciai i musu tema straipsnikas:
http://www.fredericpatenaude.com/blog/?p=2252

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 11 Sau 2012, 17:13 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Dėstau toliau savo punktelius:)

3. ĮRODYMŲ STOKA.
Atseit diskredituosiu žaliavalgystę - man per mažai savo ir aplinkinių įrodymų kad tai gydanti ir puoselėjanti mityba. Meskit į mane akmenį, turėjau nuslydimų į kelias riekutes duonos , gėriau kakavą ir kavą, neatsisakiau nors ir žalių gyvulinių produktų ir t.t. - ir turbūt todėl tik retai besijaučiu skraidanti padebesiais, kaip prieš 20 metų, kai dar buvo tik beveik 20:) Na, tada neturėjau 3 vaikų, tiek buities, noro užaugint viską pačiai ir pan..
Derinu maistą jau seniai, tad nesiskundžiau labai sveikata, kaip nesiskundžiu ir dabar. Tai gal visgi užsikonservavau :lol: ir žaliavalgystė yra gerai?Gal būčiau nepavežus kitaip, nors kita vertus gyvenčiau košėmis ar makaronais paprasčiau. :oops:
Tokios ir panašios mintys užpuola vertinant savo dabartinį mitybos būdą ir REZULTATĄ.
Kitas momentas - mano 2 metų žalias vaikas - man atrodo iš esmės sveikas, bet .. dažnai sloguoja, akys traiškanoja, paprakaituoja. Sunku lygint, vyresni neturėjo tiek kontaktų, kiek dabar, kai vienas eina į mokyklą. Lyg ir turėtų būti 'švarus' ir nuo vyresnių vaikų neužsikrėsti, bet jis slogavo ir vasarą. Nerandu paaiškinimo, kodėl jis taip detoksikuojasi, nuo mamos pieno gal?

4.FIZIOLOGIJA
Man neatrodo sveiki pora žaliavalgystės atributų - alkio priepuoliai ir čia jau aprašytas atsikišęs pilvukas (atsikišęs nuo ląstelienos ir gausesnių dujų). Dėl alkio turbūt čia bus asmeniška - keistas jausmas, lyg pavalgęs, lyg ne - bet tuo pasidalino keli žmonės. Kartais užeina valgymo priepuoliai - o apie valgymo sutrikimus esu taip pat ne kartą girdėjus, nenorėčiau įsitaisyt kokią bulimiją. Todėl bendrindama gausybę informacijos, tiesiog mąstau, kad ne visi gali gerai jaustis nuo lengvo maisto, ypač žmonės vėjas ar greiti metabolikai. Ir sunku nustatyt ar tau įsisavina (kraujas ne viską parodo), o gal riebalų per daug. Todėl pabandysim mažint riebalų ir padengt kalorijas.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2012, 19:57 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

aš tai trumpai pasidalinu, kad mano vos 2 mns. virtas eksperimentas baigėsi nesėkmingai. turėjau galimybę pasimatuoti "cukrų kraujuje", ir jis buvo gerokai aukštesnis už standartą. nustačiau, kad po bet kokio krakmolingo maisto, ar tai būtų virti krakmolai, ar tai žali daiginti ankštiniai ar grikiai, mano cukrus kiek pašoka. sveikas maksimumas turėtų būti iki 5,4, mano buvo 6- 8. taigi, nebeverdu ir krakmolų vengiu, taip pat labai sumažinau ir vaisius. didelę dalį kalorijų surenku iš žalio gyvulinės kilmės maisto (atsiprašau visų veganų už tai)- jogurto, sviesto (būna ir nežalias) ir trynių. plius daržovės ir labai mažai sėklų.
deja, iš to savo virto periodo parsinešiau vėl pabudusi ir sustiprėjusi potraukį šiltam maistui. visgi kartais juodai norisi valgyti kažką šilto, net karšto. taigi prie 100 proc. žalio varianto taip ir nesugrįžtų, kažkaip nuslystų prie kokių troškintų kopūstų.. tai db jaučiuos praktiškai taip pat, kaip pirmais metais- turiu kovoti su trauka termiškai apdorotam maistui.. traukia ne skonis, bet būtent tai, kad maistas yra šiltas..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Kov 2012, 21:13 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: kaunas
va butent, ar tai nereiskia, kad organizmas nebesusitvarko su tam tikrais maisto produktais, t.y. krakmolais? negi visam gyvenimui teks ju privengti?..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Kov 2012, 17:09 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

gaile rašė:
va butent, ar tai nereiskia, kad organizmas nebesusitvarko su tam tikrais maisto produktais, t.y. krakmolais? negi visam gyvenimui teks ju privengti?..

įtariu, kad taip ir gali būti.. o gal palaipsniui organzimas atsistatys.. tik praktika parodys

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 20 Kov 2012, 04:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

skaitau jau antrą G. Cousens knygą. Daug įdomaus galima pasisemti iš jos. Vienas aspektas kuris labai patiko šioje knygoje ir kuriuo ilgą laiką domėjausi yra žalio maisto derinimas pagal kūno tipą (Ajurveda). Pas us ajurveda nesu labai susipažinęs tačiaujau seniai pastebėjau, kad tarkim galiu suvalgyti 3-4 gabalus riešutų torto ir man kaip ir nieko. netgi 7dienų sulčių gėrimo etapą užbaigiau visa dėžute gyvo maisto konditerijos ir didelio skirtumo nepastebėjau savo organizmo veikloje... na gal kiek sunkiau ryte buvo nei geriant sultis.... tačiau kitiems tokie "pasismaginimai" tikrai baigtusi ne taip gerai... kiti nelabai gali žalumynų daug valgyti jei nejuda ir pan.... dėl to su dideliu malonumu skaitau G. Cousens knygas ir semiu toeriją, kuri mano atveju labai sutampa su praktika...

Kadangi autorius ilgą laiką užsiemė joga, su tuo yra pakankamai gerais susipažinęs, tai turi sudaręs sąrašą maistų, kurie tinka vatha, pitha ar kapha tipams. tiap pat yra proponentas tos idėjos, kad nėra vienodų dviejų organizmų todėl reikia patiems atsirinkti (tipai pagal ajurveda yra tik patarimai kuria kryptimi sukti), kas tinka o kas ne. Tačiau visada pabrėžia, kad žmogui nėra būtina naudoti gyvulinės kilmės maisto, nes reikiamas kalorijas ir eelemantus galima gauti iš auglainės kilmės maisto.tiap pat išskiria ir dar pora žmonių tipų, pagal taip kaip jie oksiduoja/perdirba baltymus (letai ar ba greitai). nuo to priklauso to žmogaus valgymo įpatumai, daugiau arba mažiau baltymų, valgymo retumas/dažnumas ir pan.

Kas link visokių pilvo pūtimų ir pan, tai vėlgi reikia atsirinkti kas kam tinka, čia manau ir maisto derinimo principai kai kam galėtų padėti. tikai nesutinku, su ta mintim kad žaliavalgimas yra būdingas pilvo pūtimas. čia mano numone yra labiau individualus reikalas. galiu daug žalio maisto valgyti, ir nieko tačiau jei yra tam tikri deriniai, yra ir pilvo pūtimas, kas rodo fermentaciją, puvimą...tai, mano supratimu nėra gerai.
kas link bulvių, krakmolų, bananų ir pan dalykų, tai čia kiekvieno asmeninis reikalas apsispręsti ką valgyti, tačiau aš laikausi nuomonęs kad bulvės yra tuščios kalorijos ir galima susirasti daug naudingesnių produktų kuriais galima pakeisti. net ta pati kinva ar kanapių seklos ir pan....
su bananais, mano istorija tokia... šie bananai, kurie yra daugelyje europos parduotuvių, amerikos beje tai pat. nieko bendro neturi su normaliais, neišvestiniais bananais augančiais meksikoje, pietu amerikoje. tiek kalorijų, tiek maistinių medžiagų kiekiu, tiek skoniu. tai kokie tais hibridiniai monstrai, kuriuose gausu cukrų, krakmolų ir kuriuos nustojau valgtyi, kai tik tai supratau :)
grižtant prie kalorijų, tai pats asmeniškai jokių lentelių neseku tiesiog valgau tiek kiek man atrodo tinkama. kai padidinu fizinius krūvius, dėl sporto (vidutinio, ilgo nuotolio begimai), kūnas pats reikalauja daugiau energijos tą jam ir duodu. kadangi siekiu šiokių tokų rezultatų, tai beabejo pasirenku ką valgau ir gdaugiau kreipiu dėmesio į maisto medžiagas nei į kalorijas, nes kalorijas galima ir makaronais ar bananais gauti, tačiau tada organizmas ne tiap greitai atsistatys po didelių krūvių ir nebus pailsėjęs sekančiai trenirutei, o ir mineralų ir vitaminų reikės tada pasiimti atskirai. taitokiu atveju geriau yra koncentruotas maistas (turiu galvoje, mineralų, vitaminų požiūriu). jei kas domisi ištvermės sportais parekomenduočiau paskaityti Brendn Brazier "the thrive diet" tiap pat yra runningraw.com. viena ausimi esu girdėjęs ir domėjasis 80/10/10 tačiau asmeniškai laikau j1 "atitrūkusia" nuo realybės. visų pirma ne visur galima tokio gvenimo būdo laikytis. taip pat cukrų kiekis, kurį organizmas turi abdirbti yra trumpai drūtai šnekant per didelis. kada prisėsiu ir manau giliau parašinėsiu ta tema. tiek iš savo patirties, tiek iš kitų knygų autorių patirties.

i serbentinės rašymus apie ekologiškus maistus ir pan parduotuvėse dalinai sutinku su išsakytomis mintimis. tačiau norėčiau pridurti, kad ekologinė žemdirbystė tikrai nėra akių dumimas, problema yra "middle man" buvimas - perpardavinėtojų pasipelnymo būdas ar tai nesažiningi, norintys pralobti mažieji ar didieji prekybininkai. kas link mažų parduotuvių, tia reikia kalbėtis su žmonėmis, savininkais tų parduotuvių ir išsakyti savo mintis, jei jie vertina savo verslą pradės mąstyti, tiapat siųlyti įvairius mainų variantus, paslaugas už paslaugas. tikrai neitikėtina, tačiau labai daug kur suveikia tokia sistema. dar vienas variantas, kaip čia matau jau yra praktika žaliavalgių pokalbių grupėje, užsisakinėti urmu ir vėliau pasidalinti. su laiku tokie pasipiniginėtojai, greito turto teoretikai ir praktikai dings arba bus priversti mažinti kainas, nes žmonės supras, kad yra geresnių alternatyvų. tačiau manau geriau jau pirkti visgi ekologišką produkciją, o ne paprastą, nes tokiu būdu remi ir ekologinės žemdirbystės idėją ir žmones kurie tuom užsiema....
be abejo jei yra galimybe, reikia auginti savo daržoves, remti kaimynus, kurie tuom užsiema. sodinti daugiau daržovių vaismedžių ir dalintsi jais su žmonėmis kurie nesugeba savimi pasirūpinti, kaip kad pensijinio amžiaus žmonės, daugiavaikės šeimos ir pan.... juk užauginti pora obuolių ar kopūstų daugiau nėra toks jau didelis vargas. Labai man patiko simbijozė su mano kaimyne, kai gyvenau Vilniuje. jai atvežiau įvairių (heirloom)pomidorų sėklų, moliųgų ir pan, nes žinojau, kad ji augina pomidorus pardavimui turgeliuose ir vėliau su mielu noru tuos pačius pomidorus naudodavau maistui. ir jai gerai ir man kuo puikiausiai :) ruošiuosi tą patį daryti ir šiais metais su įvairiom sėklom....
taip pat jau iš žemės ųkioministerijos yra iniciatyvų daryti miesto daržus. beabejo tia dar tik pradžia ir daug klaidų bus daroma, nes jie labiau nori sau pliusus užsidirbti ir tai yra iniciatyva iš aukščiau, tačiau, gal vertėtų kokiai nors bendrijai mieste susitarti tarpusavyje ir parašyti tam žmogeliui į ūkio ministeriją prašymą su projektu, kad mes norim tokią iniciatyva užsiimti ir gauti šiam projektui pinigų ir turėti daržą savo panosėje. nreikės eiti į maksimą. auginsitės ką norėsite ir visi bus laimingi. nereikįs virti bulvių o galima bus valgyti kale, žirnius, burokėlius ir pastarnokus :) gal ir kaimynai pamatę iš aplinkinių rajonų tokią iniciatyvą bandys pas save kažką panašaus sutverti...

ps jelena 45 laipsniai man pakankamai šiltas maistas, o jei dar pridėti "šildančių" prieskonių tai visai gerai :)

na prirašiau čia jau manau pakankamai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 03 Geg 2012, 10:35 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Toliau šiek tiek vartoju virto maisto, tas šiek tiek sudaro apie 10-30 procentų ir ne kasdien.
Ir neketinu tos nedidelės dalies bent žiemos pabaigos - ankstyvo pavasario periodu atsisakyti, nes ji sumažino galvos skausmą "ką gi čia pateikti šeimai".
Mūsų vartojamas virtas maistas yra
- virtos/pagarintos daržovės su apie 30 proc bulvių, tas ypač aktualu pavasarį, kai pačių augintos cukinijos, kopūstai nebesivalgo žali, o ir turiu prišaldžius brokolių bei kalafiorų;
- pupelės paprastos bei šparaginės su pagarintais svogūnais ar porais;
- trinta sriuba(be bulvių), valgoma su daigintų grūdų papločiu.

Tačiau paraleliai analizuodama ir ekspermentuodama sotumo tema "atradau", kad žymiai geresnis pasirinkimas nei krakmolingi produktai yra RAF (žalio gyvulinio maisto) arba šiek tiek apdoroto gyvulinio maisto (pvz labai trumpai apvirtas kiaušinis) nuolatinis buvimas racione.

Todėl tiems, kam dėl įvairių priežasčių (pvz greitas medžiagų apykaitos tipas, apsprendžiantis didesnį baltymų ir kokybiškų gyvulinių riebalų poreikį) aktualu sotumas, patogumas,
tiems kam aktualu didesnis kokybiškas kūno svoris (raumenys, ne riebalai, kurie kaupiami nuo krakmolingų produktų)
rekomenduočiau į racioną įtraukti ne virtas krakmolingas daržoves ar grūdus, o žalią arba minimaliai apdorotą gyvulinį maistą, pvz raugintus pieno produktus (nes šviežias pienas skirtas veršiukui) ir žalius arba vos sutraukiant baltymą ir nepažeidžiant trynio paruoštus kiaušinius, kas neturi nusistatymo - ir žalią žuvį.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 20 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume