Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Kitas
  Spausdinti

Re: B12- didžioji veganų dilema
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 12 Rgp 2011, 22:26 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Vietovė: Vilnius
peleda rašė:
Keista. Esu skaičiusi, kad iš tos dalies žarnyno, kur gaminamas B12, jis neabsorbuojamas.
Toj pačioj knygoj rašoma, kad storajame žarnyne įsiurbiami vitaminai, kuriuos gamina ten esančios bakterijos. Plius B12 įsiurbiamas plonajame žarnyne (greičiausiai tas, kuris gaunamas su maistu).

peleda rašė:
Kitur skaičiau, kad mielėse kaip tik yra B12.
Rašo, kad mielėse yra B grupės vitaminų, kurie naudojami B12 sintezei. Siūlo mieles (ypač alaus mieles) gerti.

peleda rašė:
Tačiau dėl žarnyno irgi keista, nes kodėl tada ten absorbuojami kiti vitaminai, o B12 - ne?
Na, man logikos irgi nėra, kaip taip Gamta galėjo "apsigauti" ir pasigamintą B12 nesugebėti pasisavinti.

REZIUMĖ.
Pačios sau pasidarytos išvada apie B12 yra tokia: jei virškinimo traktas veikia gerai, t. y. susiformavusi tinkama mikroflora, storasis žarnynas, kepenys yra švarios ir pilnai atlieka savo funkcijas, tai jaudintis dėl B12 tikrai neverta.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

StandartinėParašytas: 13 Rgp 2011, 09:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Na, aš asmeniškai labai raginu nėščias, maitinančias moteris ir mažų vaikų mamas visgi užimti skeptiko poziciją. Ir žinoti, kad "shit happens".. B12 pasisavinimo mechanizmas yra tikrai sudėtingas ir tikrai labai priklauso nuo mūsų viršk.trakto būklės.
Kaip iliustracija- pora istorijų iš "autoritetų". D.Grahem, "80-10-10" sistemos autorius 14 tais (berods 14tais) savo žalio veganiško raciono metais turėjo deficitą. Aiškina tuo, kad tuo metu l.susižavėjo šaldytais vaisiais, o šaltas maistas (ir karštas) labai neigiamai veikia visi viršk.traktą, taigi jo B12 metabolizmas sutriko (ši info yra jo archyvuose). Papildais papildė savo atsargas.
J.Talifero, l.gerai žinomas asmuo žaliavalgių pasaulyje, 5 veganų -žaliavalgių mama ir jos 5tas vaikelis-naujagimis turėjo rimtą B12 deficitą po ligos ir negalėjo atsistatyti (http://groups.yahoo.com/group/RawSacram ... ssage/3141).
kita žaliavalgė savo knygoje rašo, kad po ilgo streso jautėsi l.prastai, ir ji turėjo B12 deficitą, mat stresas l.įtakoja mūsų organizmo biochemiją. stresas ir žaliavalgystę, anot jos, kartu nedera.

taigi apie ką aš- arba turėt patikimą B12 šaltinį (nors ir tai nėra garantas, jei sveikata ne ideali), arba nuolat tirtis kraują ir žinoti, kad problema gali atsirasti.

(beje, ar daugelis iš mūsų gali pasigirti, kad gyvena be streso, kuris mus gali atvesti į 12 deficitą?? )
anot G.Cousens, kieno straipsnį aš esu citavusi aukščiau, bent 80 proc veganų (ir žaliavalgių) turi tikimybę ankščiau ar vėliau susidurti su B12 deficito problema. kokios bus pasekmės, ar jos visiškai išnyksta išsprendus problemą ar ne- niekas nežino.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgp 2011, 11:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
čia neblogas Fred Patenaude straipsniukas
http://www.fredericpatenaude.com/blog/?p=379
B12: Do You Need a Supplement?

Let’s talk about an important area of controversy: the Vitamin B-12 Controversy! Do you need a supplement? A lot of raw food leaders seem to think not. My advice four many years has been the same: because vitamin B12 is such a key vitamin, and that the jury is still not completely out on whether vegans absolutely need it or now, it is better to take the supplement as an insurance policy. Let’s dig a little deeper in this article

Note: The following is taken from my Raw Vegan Mentor Club monthly members-only newsletter. To read the rest of the newsletter, make sure to subscribe and get your free $1200 raw-food diet package at www.fredericpatenaude.com/mentorclub.html

Vitamin B12 plays a key role in brain function and the nervous system. Vitamin B12 is made by bacteria and cannot be manufactured by plants or animals.

It is said that the physiology of vitamin B12 in humans is a very complex process, therefore we are more prone to a B12 deficiency than most other vitamins.

The lack of intrinsic factor (a glycoprotein produced in the stomach and necessary for the absorption of B12) is often a cause for a B12 deficiency.

Vitamin B12 is stored in the liver and other parts of the body. Our stores of vitamin B12 can be depleted depending on how much we can absorb, how much is present in the diet, and how much is secreted or used up every day.

The symptoms of a deficiency may include:

* Itchy or tingling tongue. The tongue suddenly itches from time to time without warning.

* White spots in the skin, resulting from melanin becoming absent in the area. These often occur on the outside of the forearm, but may occur in other places. The longer these spots are there, the whiter they get. As time goes by, the spots become very dry and flaky to the extent that small raw spots of skin may be exposed.

* Sharp stabbing, tingling pain in the palm of one or both hands. This occurs suddenly and for no apparent reason in a spot directly below the ring finger, approximately where the first palm crease is. If B12 deficiency is not treated, a tingling pain may begin to occur along the outside edge of the hand, starting from the wrist. This pain occurs when the wrist is extended.

* Sores at the corners of the mouth, sometimes extending along the edge of the lip. These are raw spots, not blisters, and they tend to come and go.

* Nerve shock in the side of the body. It can be felt coming on a few seconds before it hits, and then it hits almost like a mild but deep electric shock and quickly subsides. It can occur at the side of either hip or on either side of the upper body, along the ribs. It can occur consecutively in at least two or three locations, one right after the other.

* Shortness of breath, but without chest pain. This can occur when walking just a few yards.

* Eye twitch, usually in one eye or the other. It can occur on the eyelid or just below the eye.

* Facial pain, usually on only one side of the face at a time. This pain varies so much that it would be difficult to describe all the possibilities. This can present as a dull pain in the cheek bone right underneath an eye, or a sharp shooting pain across the forehead, sometimes coming downward from the scalp to the edge of the nose by the eye.

* Tingling along the back of one or both thighs, starting at the hips and shooting downward.

* Memory loss and/or disorientation.

* Migraine headaches. These may be preceded by a temporary blind spot in the center of the field of vision, usually lasting about ten minutes, and sometimes followed by facial pain under the eyes. After the blind spot vanishes, there may be zigzag streaks through the vision that may last up to hours. Even in the same person, there may be extreme variations in the headaches themselves. They may be quite severe with nausea or they may be virtually nonexistent.

* Migraines of most individuals have causes other than B12 deficiency, but migraines of certain individuals diminish or stop completely after they are treated for B12 deficiency.

* Irritability and/or depression and/or personality changes.

We obtain vitamin B12 from bacteria, either directly through bacteria producing the vitamin in our own digestive track, or through animal products that contain it, or through supplementations. Many common processed foods are fortified with vitamin B12.

You can also get a B12 analogue in plants. It was often recommended for vegans to consume certain plants or seaweed containing vitamin B12. However, it turns out that this B12 is an analogous form and can compete with real vitamin B12 by blocking receptors in the body for the absorption of the body’s own B12. Therefore, the consensus among all vegan organizations is that plant foods cannot be considered a source of vitamin B12, and in many cases some B12-rich foods such as seaweed or spirulina can inhibit B12 metabolism and precipitate a deficiency.

All major vegan organizations and doctors recommend consuming foods fortified with vitamin B12, such as soy milk.

Because these foods are not commonly eaten on a raw food diet, the vitamin B12 supplementation issue is a very legitimate question.

Dr. Graham advises us that most B12 deficiencies are in meat eaters and not vegans. The body can produce its own vitamin B12 supplies. As long as we take care of our digestive track and our overall health, we should be okay. Graham recognizes the potential dangers of a B12 deficiency and claims that the best thing might be to take care of your health, monitor how you feel, and if a situation should arise where you need supplementation, you should certainly take a supplement.

My problem with this approach is that once a person realizes that they have a vitamin B12 deficiency, they might already have experienced serious symptoms. If the deficiency is not taken care of promptly, certain neurological damage are irreversible.

Not everyone is able to carefully monitor their health all the time, and someone might not realize they have a deficiency before their health is already compromised. They might be attributing their symptom to something else entirely, delaying the necessary steps that must be taken.

As mentioned before, the physiology of vitamin B12 is extremely complex and that’s why it’s a common modern deficiency. We don’t hear a lot of anyone suffering from scurvy or other deficiency diseases, because it would be very difficult to suffer from that disease as long as you ate some fruits and vegetables that contain vitamin C.

But for B12, there are many factors that can affect absorption and precipitate a deficiency. We also do not know for sure whether humans are designed to function on vitamin B12 produced in our guts or whether our body would normally get its vitamin B12 requirements from small amounts of animal products we may have eaten in our long history.

Children and pregnant women are even more vulnerable to a vitamin B12 deficiency.

For all those reasons combined, my recommendation remains to take a vitamin B12 supplement.

The needs for vitamin B12 are fairly low, and a supplement contains much more than we need, but because very little is actually absorbed, it is recommended to take a supplement containing 5 to 10 micrograms daily or take one containing 2000 micrograms once a week. Recent research shows that it doesn’t matter if the supplement is sublingual or not. Choose a brand you can trust.

NOTE: It is not recommended to consume animal foods to get your vitamin B12. Eggs contain it, but also contain a factor that blocks absorption. There are of course many negative aspects of animal foods, so consuming them solely to get vitamin B12 is not the way to go.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 13 Rgp 2011, 11:20 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius

“Take a Vitamin B-12 Supplement Just to Be Safe”

I get a lot of questions about deficiencies. I won’t go into the details of that today (I will in another tip), but let’s just say that the traditional view on deficiencies is completely upside down.

People think that they are getting deficiencies because they are not consuming *enough* of a certain nutrient. In reality, they are. What happens is they are not able to absorb the nutrients because of their overall state of health.

So the solution to deficiencies is not to take a supplement, in most cases, but to correct the assimilation problem.

However, if you’re a vegan, there’s an exception to be made for Vitamin B-12.

Too many vegans and raw-foodists have run into vitamin b-12 deficiencies.

It could be because we’re meant to eat small quantities of animal foods. It could be because we’re not getting the right bacteria in our colon. It could be for a number of reason… and to be honest, I don’t know the truth.

The debate is still out there.

Every other nutrient can be safely obtained from a vegan diet… but for vitamin b-12, we’re not sure.

So to be safe, and to avoid the problems related with a vitamin b12 deficiency, all vegan doctors recommend to take a supplement.

And I also do the same.

It’s the only supplement I recommend.

According to Gabriel Cousins, M.D. “A reasonable dose is 10-100 micrograms per day.” You can read more about this here:
http://www.fredericpatenaude.com/b12.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 14 Rgp 2011, 10:31 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
Na, aš asmeniškai labai raginu nėščias, maitinančias moteris ir mažų vaikų mamas visgi užimti skeptiko poziciją. Ir žinoti, kad "shit happens".. B12 pasisavinimo mechanizmas yra tikrai sudėtingas ir tikrai labai priklauso nuo mūsų viršk.trakto būklės.
Kaip iliustracija- pora istorijų iš "autoritetų". D.Grahem, "80-10-10" sistemos autorius 14 tais (berods 14tais) savo žalio veganiško raciono metais turėjo deficitą. Aiškina tuo, kad tuo metu l.susižavėjo šaldytais vaisiais, o šaltas maistas (ir karštas) labai neigiamai veikia visi viršk.traktą, taigi jo B12 metabolizmas sutriko (ši info yra jo archyvuose). Papildais papildė savo atsargas.
J.Talifero, l.gerai žinomas asmuo žaliavalgių pasaulyje, 5 veganų -žaliavalgių mama ir jos 5tas vaikelis-naujagimis turėjo rimtą B12 deficitą po ligos ir negalėjo atsistatyti (http://groups.yahoo.com/group/RawSacram ... ssage/3141).
kita žaliavalgė savo knygoje rašo, kad po ilgo streso jautėsi l.prastai, ir ji turėjo B12 deficitą, mat stresas l.įtakoja mūsų organizmo biochemiją. stresas ir žaliavalgystę, anot jos, kartu nedera.

taigi apie ką aš- arba turėt patikimą B12 šaltinį (nors ir tai nėra garantas, jei sveikata ne ideali), arba nuolat tirtis kraują ir žinoti, kad problema gali atsirasti.

(beje, ar daugelis iš mūsų gali pasigirti, kad gyvena be streso, kuris mus gali atvesti į 12 deficitą?? )
anot G.Cousens, kieno straipsnį aš esu citavusi aukščiau, bent 80 proc veganų (ir žaliavalgių) turi tikimybę ankščiau ar vėliau susidurti su B12 deficito problema. kokios bus pasekmės, ar jos visiškai išnyksta išsprendus problemą ar ne- niekas nežino.

Ačiū, Jelena. Puikiai viską apibendrinai :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2011, 12:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
rugpj.14 RU numirė veganė-žaliavalgė, 28 metų mergina. Ji yra gerai žinomo aktyvaus žaliavalgio žmona (jos vyras turi savo forumą Sanjasin), jos "stažas" buvo virš 2 metų. Mirė tyliai, ramiai per miegus. Nuo insulto. Ejo miegot sveika, žvali mergina. Ir nesulaukė ryto.
Aišku, kad niekas nežino tikrosios priežasties, kas, kodėl. Nors galbūt šeimos nariai ir norės kokius nors tyrimus atlikti, bet ar rezultatai bus paskelbti, ar než nežiom.. aisku, kad ši netektis yra plačiai aptarinėjama "tarp mūsų, mergaičių"..

Bet, kaip prielaida..
"Homocisteino koncentracijos padidėjimas kraujyje yra nepriklausoma aterosklerozės rizikos priežastis (miokardo infarktas, insultas, periferinės kraujotakos sutrikimai)."

O homocisteino koncentracija yra padidėjusi, tarkim, ir tada, kai yra vitamino B12 (žinoma, yra ir kitos priežastys, B9 trūkumas, rūkymas, prasta mityba). Jau, kai B12 lygis yra žemesnis už 200pg/ml (ir čia dar ne deficitas, čia dar minimali norma), homocisteino koncentracija būna didesnė už sveiką..

tiesiog pamąstymams..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2011, 13:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Ačiū, Jelena, už tokią žinią, nors ji ir liūdna. Bet tikrai, yra proga pamąstyti...

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 17 Rgp 2011, 22:21 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Taip, yra apie ką susimąstyti... Paklausti savęs, dėl ko aš pasirinkau žaliavalgystės kelią? Dėl sveikatos?.. O ką aš su savo sveiku kūnu darau? Kam man reikalingas sveikas kūnas?...
Retoriniai klausimai, kuriuos užduodu, kai suabejoju pasirinktu žaliavalgystės keliu.

P.S. Dar pora metų atgal sapnavau sapną, kuriame man bandė įsiūlyti mėsos. Įrodinėjo, kad jei aš nevalgysiu mėsos, tai galiu numirti. Sapne mano atsakymas buvo drąsus: jau geriau gyvensiu trumpiau, bet be mėsos, be smurto prieš gyvūnus.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 12:14 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva
Taip, Rasele, taip.

Visi mes numirsim. Koks skirtumas, nuo ko? Svarbu, koks mūsų gyvenimo rezultatas. Kokį dvasinį bagažą sukrovėm. Kokį palikom savo skrydžio pėdsaką - juodą, pilkšvoką ar spindintį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 14:00 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Sveiki visi,

esu naujokė, tad labai tikiuosi, kad priimsit į savo šaunų būrį.

Šiandien paskaičiau šią temą ... ir išsigandau..dėl to B12 vitamino trūkumo, ypač tos paskutinės žinutės.
Turiu dukrytę, kuriai dabar 3.5m., pratinu ir ją sveikai maitintis, tad atsakomybę jaučiu labai didelę.
Ar aš galiu kol kas, kol dar neišmokau, tinkamai matintis, tiesiog kažkur įsigyti to B12vitamino?Vaistinėj tarkim...nes kiek skaičiau, tai taip ir nesupratau iki galo, ar jis parduodamas, ar tada jis tinkamas vartojimui ir ar išvis jo kol kas papildomai 'neduoti' organimui, o stengtis pasidaryti kraujo tyrimus ir tada jau spręsti problemą?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 18 Rgp 2011, 15:06 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Yra Amway'juje natūralių B vitaminų kompleksas, tame tarpe ir B12, kuris pagamintas iš mikroorganizmų. Jei nieko nepažįstat, kas platina, tai mano mama tuo užsiima. Jei kas norės, galėsiu padėti gauti.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2011, 08:42 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

peleda rašė:
Yra Amway'juje natūralių B vitaminų kompleksas, tame tarpe ir B12, kuris pagamintas iš mikroorganizmų. Jei nieko nepažįstat, kas platina, tai mano mama tuo užsiima. Jei kas norės, galėsiu padėti gauti.

ačiū, žinosiu, parašysiu jeigu ką :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 19 Rgp 2011, 11:56 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
Jelena rašė:
rugpj.14 RU numirė veganė-žaliavalgė, 28 metų mergina. Ji yra gerai žinomo aktyvaus žaliavalgio žmona (jos vyras turi savo forumą Sanjasin), jos "stažas" buvo virš 2 metų. Mirė tyliai, ramiai per miegus. Nuo insulto. Ejo miegot sveika, žvali mergina. Ir nesulaukė ryto.
Aišku, kad niekas nežino tikrosios priežasties, kas, kodėl. Nors galbūt šeimos nariai ir norės kokius nors tyrimus atlikti, bet ar rezultatai bus paskelbti, ar než nežiom.. aisku, kad ši netektis yra plačiai aptarinėjama "tarp mūsų, mergaičių"..

Bet, kaip prielaida..
"Homocisteino koncentracijos padidėjimas kraujyje yra nepriklausoma aterosklerozės rizikos priežastis (miokardo infarktas, insultas, periferinės kraujotakos sutrikimai)."

O homocisteino koncentracija yra padidėjusi, tarkim, ir tada, kai yra vitamino B12 (žinoma, yra ir kitos priežastys, B9 trūkumas, rūkymas, prasta mityba). Jau, kai B12 lygis yra žemesnis už 200pg/ml (ir čia dar ne deficitas, čia dar minimali norma), homocisteino koncentracija būna didesnė už sveiką..

tiesiog pamąstymams..

Šiaip, mokslininkai sako, kai išsiskiria hormonas serotoninas, tuomet žmogus patiria džiaugsmą. Bet galima sakyti ir taip, kad kuomet žmogus ima džiaugtis, jo kūnas išskiria atitinkamas chemines medžiagas. Ir iš tikro, gi galimi abu atvejai. Viena, kai tu pats džiaugiesi, ir kita, kai jauti malonumą vartodamas narkotikus (ar šiaip cukrų, kavą ir t.t.). Su maistu panašiai. Vienas poveikis iš išorės, bet galima stiprinti kūną ir iš vidaus. O dažnas žmogus mintimis sau kuriasi mirtį, nesėkmes, neišlaikytus egzaminus, sutuoktinio neištikimybę, vaikų nelaimes ir t.t. :(

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 12:25 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
-Minija- rašė:
Ar aš galiu kol kas, kol dar neišmokau, tinkamai matintis, tiesiog kažkur įsigyti to B12vitamino?Vaistinėj tarkim...nes kiek skaičiau, tai taip ir nesupratau iki galo, ar jis parduodamas, ar tada jis tinkamas vartojimui ir ar išvis jo kol kas papildomai 'neduoti' organimui, o stengtis pasidaryti kraujo tyrimus ir tada jau spręsti problemą?
Vaistinėj yra pirkti B12 (cianokobalamino) injekcinis tirpalas. Naudoti (leisti) kas mėnesį.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 12:29 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

oi, leistis kažkaip man baisiai skamba :D o dar kai neturi kas leidžia...tai iš vis..

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 20:58 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bet kaip tada gaunasi, jei Zaliavalgyste- isvien su gamta, o einam i vaistine pirkti papildus, ar net kazka leistis :?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 21:34 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tai taip ir gaunasi, kad arba lyg ir "išvien su gamta", bet eini į vaistinę, arba gamta su tavimi dalinasi pienu, kiaušinukais, o tu gyveni sau gamtoj ir galvos tau nesopa, kad vaistinė toli.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 21:44 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jonasgrg rašė:
Bet kaip tada gaunasi, jei Zaliavalgyste- isvien su gamta, o einam i vaistine pirkti papildus, ar net kazka leistis :?

manau, kad musu proteviai simtmeciais nelabai rupindavosi savo mityba. o pastaruosius desimtmecius aplamai vyksta sveiko organizmo teroras ir genocidas..

galima pafantazuoti, kad sis dalykas gali buti ir atvirkstinis>

galbut kokioje kelioliktoje kartoje jusu palikuoniu kunams (jeigu visa grandine gerins savo genetini koda ir tas liecia ne tik sveika mityba) pavyks sintetinti b12 is kazko augalinio ;) arba tas b12 taps netoks ir reiksmingas ;)

o gal 3 pasaulinis karas pastatys viskam taska ir per atomine ziema valgysim ziurkes ir tarakonus..

esme tokia, kad stengtis !maksimaliai! svariai maitintis ir gyventi, remiantis savo moraliniu normu ir isitikinimu, nors ir taip aisku kad 100% tai daryti neimanoma. mazuciai kompromisai yra neisvengiami (pvz. tokie kaip tas baisus zodis LEISTIS :D )

viskas be abejones yra tik IMHO

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 15 Rgs 2011, 21:51 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Pastudijavusi RU forume svarstymus apie ankstyvas žaliavalgių-VEGANŲ mirtis ir be galo dažnas žaliavalgių-VEGANŲ sveikatos problemas, jaučiu pareigą perspėti: gyvūniniai produktai žaliavalgio mityboje yra BŪTINAS KOMPONENTAS, o ne vaistas ar maisto priedas.
Veganizmo idėja žavi, svaiginanti, bet ji gražiai atrodo tik žmonių galvose. Gyvenimo faktai atkakliai įrodo jos klaidingumą. Tai liudija patys veganai-žaliavalgiai.

Atleiskit, bet kartoju savo žinutę, kurią temoje apie žalius kiaušinius gal ne visi matė (pati vos radau).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 08:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Pastudijavusi RU forume svarstymus apie ankstyvas žaliavalgių-VEGANŲ mirtis ir be galo dažnas žaliavalgių-VEGANŲ sveikatos problemas, jaučiu pareigą perspėti: gyvūniniai produktai žaliavalgio mityboje yra BŪTINAS KOMPONENTAS, o ne vaistas ar maisto priedas.
Smilga, gal galėtumėte pasidalinti ir detalėmis, kodėl prieita tokia išvada? Ar tai tik dėl B12, ar dar kažkokių medžiagų? Ar gyvūniniai produktai būtini tik žaliavalgiams, ar apskritai veganai negali išgyventi? Kodėl, kodėl, kodėl? :geek:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 10:50 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Visi veganai, ir žali, ir ne. Ryškiausia prielaida - B12 deficitas. Kadangi akivaizdūs požymiai - žarnyno ir nervų sistemos pažeidimai.

Antra prielaida - aminorūgščių trūkumas. Retas veganas jas susirankioja(atsiprašau, bet karvutė, ir tai kiek įvairių žolelių suėda). Pasekmė - akivaizdus išsekimas, kurį žmogus ignoruoja, nesusimąsto. Žinot, ką atsako? "Nenoriu nusidėti veganizmo idėjai" ! Po ankstyvos mirties medikai konstatuoja, kad organizmas ėmė "ėsti pats save", vartoti širdies baltymus!

Trečia priežastis - geležies trūkumas.

Jei trečią (geležies trūkumą) lengva pastebėti, nustatyti ir pašalinti, tai su pirmais dviem kitaip. Diena dienon žmogui blogiau, o jis vadina tai detoksu, ignoruoja, o iškiliausieji net slepia!

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 11:41 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Bet ar šių bėdų, t.y. aminorūgščių ir geležies trūkumo, negalima pašalinti patobulinus veganišką dietą? Ar tai SUNKU, ar NEĮMANOMA?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 12:03 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Šitas dvi įmanoma, bet sunkoka. Yra du keliai - nuolat skaičiuoti pagal lenteles, kaip Jelena ir dar nedaugelis, arba drąsiau vartoti pieną ar trynius, kai kam priimtiną žuvį... Antras kelias - išsigelbėjimas mamoms. Jos tai nėščios, tai žindo, ir nuolat galva pilna kirbančių rūpesčių...

O su B12 jau supratom-arba vaistinė, arba karvutė, vištytė. Irgi du keliai.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 12:06 
Dažnas dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Mane sukrėtė vienos RU žaliavalgės žodžiai: " Kiekvienas pasirenka, kaip jam gyventi. Ir kaip mirti."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 16 Rgs 2011, 12:44 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Smilga rašė:
Šitas dvi įmanoma, bet sunkoka. Yra du keliai - nuolat skaičiuoti pagal lenteles, kaip Jelena ir dar nedaugelis, arba drąsiau vartoti pieną ar trynius, kai kam priimtiną žuvį... Antras kelias - išsigelbėjimas mamoms. Jos tai nėščios, tai žindo, ir nuolat galva pilna kirbančių rūpesčių...

O su B12 jau supratom-arba vaistinė, arba karvutė, vištytė. Irgi du keliai.
Aš paraginčiau kiekvieną, net ir valgantį trynius ar pieno produktus, skaičiuoti, kol nerasite teisingo (reikiamą maistingų medžiagų kiekį užtikrinančio) kelio ir neįprasite prie tokios mitybos.

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute