Visos datos yra UTC + 2 valandos

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas
  Spausdinti

Re: B12- didžioji veganų dilema
Autorius Žinutė
StandartinėParašytas: 26 Geg 2011, 12:05 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Vyriška
Vietovė: Vilnius
ramy rašė:
Kitą sąmokslo teorija sumąsčiau per paskutines kelias dienas. Jeigu B12 yra taip reikalingas mūsų organizmams, o žmonės gyvulius prisijaukino prieš keletą tūkstančių metų, tai vadinasi anksčiau B12 gaudavo iš kažkur kitur, nes kitaip būtų visi išmirę :)

Galvijų prisijaukinimas aktualus pieno gavybai, o mėsą ir prieš tai, ir po to valgydavo, sumedžiotą.

Į viršų
 Aprašymas  

zaliavalgis.lt

Re: VIKTORIJA BOUTENKO Paskaita-susitikimas 2011.06.18
StandartinėParašytas: 30 Geg 2011, 18:34 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Lytis: Moteriška
Sveiki. Džiaugiuosi įsitraukdama į jūsų būrį. Apie "trūkstamas" medžiagas žaliame maiste kalbama taip: sakoma, kad žmogus iš augalų negali gauti vitaminų A, D ir B12. A vitaminą organizmas pasigamina iš karoteno, D vitaminą pasigamina iš saulės, o B12 vitamino turi tie augalai, kurie auginami ekologiškai (nenualintoje žemėje, kurioje gausu mikroorganizmų). Visų kitų medžiagų augalai turi pakankamai (ypač ekologiškai, bet nebūtinai ekologiniuose ūkiuose užauginti, g.b. ir iš savo daržo). Ir omega3, ir amino rūgštis jie turi. Pvz., Bolivinė balanda, burnotis, liucerna ir kt.
Apie žvynelinę: esu kartą skaičiusi, jog viena iš versijų, kodėl žmogui būna žvynelinė yra per gausus cukraus vartojimas. Galbūt, jeigu esate žaliavalgis, valgote daugokai vaisių (ypač daug cukraus turi bananai, greifrutai, vynuogės).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Geg 2011, 08:53 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Klaipėda
Markus Rothkranz (www.youtube.com/watch?v=z3xOU2tLl7g) sako, kad B12 yra jurzolese. Jis jas tiek giria, kad sako galima vien jas valgyti ir buti sveikam.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 31 Geg 2011, 09:01 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Aš mačiau info, kad jūros žoles turi neaktyvų B12, o jo analogą, kurio mūsų organizmas nesugeba naudoti. Lyg tai buvo atlikti tyrimai su tais augalinės kilmės B12, tai B12 kraujo serume išaugdavo, bet metabolinių procesų, kur jis dalyvauja, efektyvumas nepakito. Ten, pagal aukščiau prikabintas nuorodas veganhelth tinklapyje yra apie tai. aplamai gera būtų su ta info susipažinti, prieš darant kažkokias išvadas. mano nuomone ten surinkta daugiausiai objektyvios informacijos, autorius- ilgametis veganas, taigi jis nėra sudomintas apšmeižti veganizmą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 22 Bir 2011, 12:38 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Kaunas
ramy rašė:
Kitą sąmokslo teorija sumąsčiau per paskutines kelias dienas. Jeigu B12 yra taip reikalingas mūsų organizmams, o žmonės gyvulius prisijaukino prieš keletą tūkstančių metų, tai vadinasi anksčiau B12 gaudavo iš kažkur kitur, nes kitaip būtų visi išmirę :)

Viena iš prielaidų, kad rinkėjai rinkdavo kiaušinius ir taip patenkindavo vitaminų trūkumą.
Kita prielaida, kad visgi yra kažkokia žolė, kurioje yra to vitamino, tik mes jo nebežinome arba jis išnykęs.

Gal rinkdavo kiaušinius arba medžiodavo laukinius gyvūnus. O Juk žolynų ir vaisių - uogų tais laikais neplaudavo prieš valgant, bakterijų likdavo.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2011, 09:33 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
vakar padariau kraujo tyrima B12 nustatyt. kaip jau anksciau rasiau, jau pora metu gaunu gal iki 1/3 nuo RDNormos is papildu ir tryniu. anksciau budama lakto vegetare, o veliau lakto vegetariskai zaliavalgiaudama, manau, gaudavau taip pat ne daugiau 1/2 RDN ir tikrai kazkokiu dideliu atsargu neturiu sukaupusi. taigi, jei mano B12 bus labai geras, galim daryt spejima, kad papildomai nuo jau minetu savo B12 saltiniu, gaunu dar ir is savo organiniu vaisiu, darzoviu, zalesiu. labai noretusi tiket, kad tas mano B12 bus geras.. per 5-7 dienas zada atsiust rezulataus. laikom kumscius :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 23 Bir 2011, 13:09 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
taigi, jei mano B12 bus labai geras, galim daryt spejima, kad papildomai nuo jau minetu savo B12 saltiniu, gaunu dar ir is savo organiniu vaisiu, darzoviu, zalesiu.

Arba RDNas užkeltas :) arba... žarnynas prisideda visgi :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bir 2011, 20:41 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
na, nei RDA uzkeltas, nei zarnynas prisideda. mano rezultatai yra 172 pg/mol, taigi tai yra beveik apatine riba. "protingi saltiniai" raso, kad jau kai B12 yra zemiau 200 pg/mol homocisteino lygis buna aukstesnis uz sveika norma. bandziau pasidelioti, kokie gi mano saltiniai buvo to B12 per 3.5 metu pakeitus mitybos rezima.. paskutinais metai tai tikrai manau bent 1/3 nuo RDN budavo, o va iki tol gal ir maziau.. isvadu tai jokiu daryt neimanoma, tik spelioti ir stebet tendencijas.

butu idomu, jei kolegos veganai nepatingetu tyrimus atlikti ir stebet dinamika
man kainavo tyrimas 70lt.
http://www.kraujotyrimai.lt/index.php?o ... &Itemid=61
vilniuje grybo g. daro uz 40..
mielieji, paaukokit kelis ml savo kraujo b12 tyrimui! :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 30 Bir 2011, 21:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena rašė:
butu idomu, jei kolegos veganai nepatingetu tyrimus atlikti ir stebet dinamika
man kainavo tyrimas 70lt.
http://www.kraujotyrimai.lt/index.php?o ... &Itemid=61
vilniuje grybo g. daro uz 40..
mielieji, paaukokit kelis ml savo kraujo b12 tyrimui! :D

kaip gyvenančiam V. Grybo g. 34 (o diagnostikos centras 32a), tai tikrai reikėtų nepatingėti... :D

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 12:32 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Jelena, čia gal tavo straipsnis:
http://www.sveikata.info/kas-slypi-po-b12-papildu

?

Reiktų kažkaip paskatinti mokslininkus labiau patyrinėti žaliavalgių kraujo pokyčius. Ir ypač reiktų atsižvelgti į jų valgymo įpročius, gyvenimo būdą, ar valgo ekologiškus produktus ar ne ir pan. Kiek man pasirodė, empiriniai, stebėjimo tyrimai yra daug objektyvesni nei eksperimentiniai ir labai lokalizuoti.

Dar papildysiu. Kadangi dabar skaitinėju apie B12, tai radau, kad, pvz., Amway firma gamina B vitaminų komplekso papildus. Ir B12 vitaminas pagamintas iš mikroorganizmų (NUTRILITE Vitamino B kompleksas).

Paskutinį kartą redagavo peleda 27 Lie 2011, 13:38. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 13:36 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
Čia kažkieno laisvas vertimas Virginia Vetrano straipsnio. Kadangi Vetrano yra N.Higienos gydytoja ir arši šio "lifestyle" propaguotojo, taigi nelaikyčiau jos nuomone labai objektyvia. Beje, NHigienos bendruomenė jau savo požiūrį į šį klausimą pakeitė (bent jau dalis bendruomenės, mat jie susiskaidė į kelias organizacijas). Vienoje iš mano aukščiau įkeltų nuorodų yra kaip tik minimas B12 tyrims NHigienos konferencijos metu, kai didžioji dalis dalyvių- veganų ( Naujoji Higiena rekomenduoja RAW vegan racioną), nenaudojančių papildų turėjo B12 trūkumą. Taigi nežinau, kodėl vienas iš šios didžiulės organizacijos narių kalba apie tai, kad problemos nėra, kai faktai parodo visai kitą paveikslą. Bet pilną šio straipsnio versiją rekomenduoju paskaityt, kad praplėsti savo situacijos suvokimą- manau ir šis požiūris turi savo pagrindimą.

Dėl dinamikos tai kol kas pasakyt nieko negaliu konkretaus, bet konkrečių atvejų, kai B12 deficitas patiriamas po 1-3 metų raw vegan mitybos tai turiu, mat daug bendrauju su mūsų rusijos kolegomis. Db ką tik vaikinas rašė, kad turi 150 hg/ml po metų raw vegan mitybos, kita moteris rašė, kad jos B12 yra 127, tai čia l.žemas rodiklis, labai. Bet turiu ir merginą, kuri virš 4 metų žaliavalgiauja-veganauja ir jos B12 rodiklis gan normalus, 250, berods. Na, yra ir daugiau situacijų mano "lagamine", kol kas kaupiu info, kad galėčiau bent kokias išvadas padaryt. Aišku, reikia analizuoti kiekvieną situaciją.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 13:49 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Gal vertėtų padaryti kokią anketą ir paprašyti, kad ir forumų dalyvius ją užpildyti (žinoma, tuos, kurie reguliariai tikrinasi kraują). Aišku, būtų nemoksliška, bet gal kažką galima būtų išsiaiškinti. Ką manai?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 27 Lie 2011, 17:16 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
na, manau, jei kas norės prisidėt prie šios dilemos sprendimo, tas galės ir čia savo rezultatus surašyti, nemanau, kad labai jau daug norinčių bus. iš mano pastebėjimų- jei žmonėms atsiranda rimti kokie sutrikimai, jie įprastai net nesigilina, ar tai čia buvo kokia jų klaida, ar čia jie kaip nors neteisingai subalansavo dieta ir jiems trūksta vieno ar kito elemento, jie tiesiog kaltina patį mitybos stilių ir daro kažkokias korekcijas ar tiesiog grįžta prie įprastos "virtos" mitybos. o kam neblogai sekasi žaliavalgiauti ir metus ir du ir trys- tas dažnai yra linkęs ignoruoti (bent jau didžioji dauguma) "mokslinį- medicininį" požiūrį į mitybą ir kraujo nesitikrina.. aplamai, žaliavalgių tarpe yra madinga teigti, kad žaliavalgystė yra natūralus gamtinis mitybos būdas, taigi gamta viskuo pasiupino, ir mažai kas mąsto apie tai, kad šiolaikinis gyvenimo būdas ir šiolaikinė žalliavalgystė su "gamtiškumu" ir "natūralumu" mažai ką bendro teturi..

kaip pvz vienas iš aptarimų šios problemos tarp RU žaliavalgių. pati įsitikink, kad dauguma žmonių šį klausimą tiesiog ignoruoja.
http://www.syroedenie.com/forum/Thread- ... t=%D0%9112

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Lie 2011, 10:27 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Kai kur randu, kad kai kuriuose vaisiuose yra B12. Esu girdėjusi, kad bananuose dažnai randa kirmėlių. Tai va jums ir gerai pasisavinamas B12 ;) Kas daugiau valgo bananų, tai ir turi to B12 pakankamai. Čia mano toks pasvarstymas :)

Paskutinį kartą redagavo peleda 28 Lie 2011, 10:31. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Lie 2011, 10:28 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Genialumas slypi paprastume :D
peleda rašė:
Kai kur randu, kad kai kuriuose vaisiuose yra B12. Esu girdėjusi, kad bananuose dažnai randa kirmėlių. Tai va jums ir B12 ;) Kas daugiau valgo bananų, tai ir turi to B12 pakankamai. Čia mano toks pasvarstymas :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 28 Lie 2011, 20:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Suvalkijos kaimas
kasteneina rašė:
Galvijų prisijaukinimas aktualus pieno gavybai, o mėsą ir prieš tai, ir po to valgydavo, sumedžiotą.

Na bezdžionės lyg ir nemedžioja. Tai jeigu tikėti ponu Darvinu, tai kažkada mūsų protėviai nemedžiojo, peršasi išvada, kad visgi gavo sau reikalingas medžiagas kažkaip. :roll:

Ir, mano kuklia nuomone, čia slepiasi spąstai. Dabar gal atrandama, o gal tik madinga, bet duoti nuorodas į kvantinę fiziką. O šitas mokslas tikriausiai teigtų taip : mergičkos, jeigu darysite tyrimus, kad aptikti B12 trūkumą jūsų organizme, tai jį ir aptiksite :shock:

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 08:21 
Naujokas
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Lietuva/UK
Taigi. Apie vitaminą B12 girdžiu ir paskaitinėju jau kurį laiką, tik tyrimo niekada nedariau. Bet nusprendžiau, kad jau laikas. Jau aną savaitę pasiskambinau, pasidomėjau, kaip tam tyrimui pasiruošti, liepė porą savaičių negerti papildų. Vakar pasidariau tyrimą. Rezultatas - 113 pmol/l.
7 metus esu vegetarė, iš kurių pastaruosius 3,5 - veganė, iš kurių apie 9 mėn bandymai žaliavalgiauti. Ką tai galėtų reikšti? :) Tikriausiai, kad negaunu to vitamino. Pastarąjį pusmetį turiu B12 papildus, kuriuos pavartoju kada ne kada, anksčiau retkarčiais kokio sojų pieno išgerdavau su tuo vitaminu. Vakar ėjau iš to centro ir mąsčiau, gal turėčiau jaustis visiškas ligonis? Keisčiausia, kad tokia tikrai nesijaučiu. Prisiskaičiau apie trūkumo simptomus, tai iš jų būdinga nebent šąlančios galūnės, gal šiek tiek nuovargis, bet čia irgi retkarčiais tik. Nebent simptomai dar nepasireiškė... Tada pradėjau mąstyti, gal rezultatui turėjo įtakos tai, kad prieš mėnesį padovanojau puslitriuką savo kraujo? Beje, manau, reikia atkreipti dėmesį ir į matavimo vienetus, nes vienoje vietoje radau, kad "normal blood level of vitamin B12 ranges between 200 and 600 picogram/milliliter (148-443 picomol/liter)". O mano tyrimo rezultatuose išvis parašyta, kad normos yra 14-489, bet nežinau, ar tie su 14 dar paeina :)
Kas lieka - padažninti savo papildus ir valgyti daugiau bananų su lervutėmis? :D

P.S. Grybo gatvėje iš viso kaina 60 Lt (48 Lt B12 ir 12 Lt kraujo paėmimas).

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 11:56 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
G.Cousens, naturalios medicinos gydytojas, kuris daug metu si klausima tyre ir analizavo, raso, kad jau kai B12 lygis yra zemiau uz 200 pg/ml, jau tada homocisteino lygis yra nesveikai aukstas, toksiskas musu organzimui. Jis sia riba ivardina, kaip kritine. Siaip, anot jo, "sveikas" lygis yra 300-400.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 15:54 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Dabar paieškojau, ar meduje nėra B12. Atrodo - nėra. Bet užtai radau, kad yra žiedadulkėse ir bičių duonelėje. Nors kai kur rašo, kad žiedadulkėse nėra B12, bet daugelyje šaltinių radau, kad yra. Įdomu, kokia ten B12 forma. Ar žaliavalgiai valgo žiedadulkes, jeigu valgo medų?

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 29 Lie 2011, 15:59 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Truputį_joge, manau, tu teisus. Čia panašiai, kaip jeigu nori pagimdyti žydraakį kūdikį, tai tokį ir pagimdysi. Mano draugė rudaakė, bet labai norėjo mėlynakių vaikų, tai abu ir gimė mėlynomis akimis :) Tai, kad ir eisime tikrintis kraują dėl B12, bet jeigu būsime nusiteikę, kad mūsų organizme jo gausu, tai ir ras normą.

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 08 Rgp 2011, 20:19 
Moderatorius
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Temos autorius
dar nebloga info

ENG

http://debbietookrawforlife.blogspot.co ... -care.html
http://debbietookrawforlife.blogspot.co ... emmas.html

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgp 2011, 19:31 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
Na, kai kurie žmonės Indijoj (ir ne tik) tai tikriausiai negalvoja apie tą B12 ir visai normaliai išgyvena visą gyvenimą be mėsos ar kiaušinių, žalių, virtų...
Žmogui reikalingi visokie vitaminai, mineralai. Visokios medžiagos jungiasi į visokias formas. Negi tikit, kad tas menkas sąrašėlis vitaminų yra viskas, ko reikia, kad organizmas idealiai visas savo funkcijas atliktų? Manau, dar be to B12 ir kitų, yra ne viena medžiaga, apie kurias net negirdėjom, ir dėl kurių nesukam galvos, kad ir ką valgytume. Boutenko knygoj radau gerą pavyzdį su morkomis. Buvo kažkokia liga ir buvo pastebėta, kad morkos padeda ta liga sergantiems. Dėl to tai ligai gydyti pacientams buvo duodama ar tai A vitamino, ar tai karoteno ar kažkokios susintetintos medžiagos, kuri paprastai yra morkose. tačiau rezultato nebuvo matyti. Tai buvo suprasta, kad morkose yra DAR VIENA nežinoma medžiaga, kuri ir reikalinga pacientams. Taip buvo atrasta dar kažkoks vitaminas ar mineralas, aš pavadinimo nežinau, bet jūs skaitot Boutenko, tai galit rasti šį pavyzdį jos (kažkurioj) knygoj.
Žodžiu, jei jau jaudinatės, tai pradėkit dėl kiekvienos dalelytės ant žemės jaudintis, nes jų visų karts nuo karto prireikia :D O jei nesijaudinat, tai gerai darot, nes tų medžiagų yra daugybė, visų neprivalgysi. Jūs jau ir taip, žaliavalgiai, gaunat jau daug daugiau nei dauguma žmonių :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgp 2011, 22:37 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Tam, kad nustočiau jaudintis dėl B12, man pilnai užteko G.Malachovo paaiškinimo. Citata iš jo knygos "Organizmo valymas ir tinkama mityba":

"... B12 vitamino paros norma - 3 mkg. Dalis medikų tvirtina, kad šis vitaminas esti tik gyvuliniuose produktuose: kepenyse, skumbrijoje, sardinėse, Atlanto silkėje, neriebioje varškėje, vištienoje, jautienoje, kiaušiniuose. Natūropatai ("Saulės maistas ant tavo stalo") tvirtina, kad B12 vitaminą sintetina normali žarnyno mikroflora. Šiuo atveju B12 vitamino poreikis patenkinamas jį sintetinant iš kobalto, gaunamo su maistu.
Atminkite: valgant baltą duoną, kuri turi mažai ląstelienos, reikalingos normaliai mikroflorai, bet daug kepimo mielių, B12 vitamino sintezė bus sutrikdyta. Rezultatas bus toks pats, kaip ir maitinantis tik augaliniu maistu bei duona. Augalai B12 vitamino neturi, o mikroflora jo pagaminti negali - mielės šį vitaminą suardo. Visa tai ne gydo, o sukelia mažakraujystę ir nervų sistemos sutrikimą. Tai viena iš vegetarų daromų klaidų: mielinės tešlos duoną pakeiskite nerauginta arba, dar geriau,kruopomis.
..."

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 09 Rgp 2011, 23:12 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Keista. Esu skaičiusi, kad iš tos dalies žarnyno, kur gaminamas B12, jis neabsorbuojamas. Kitur skaičiau, kad mielėse kaip tik yra B12. Tačiau dėl žarnyno irgi keista, nes kodėl tada ten absorbuojami kiti vitaminai, o B12 - ne?
Blusiau, dalis veganų visiškai dėl to nesijaudina ir net nežino, kad jiems reikia kažkokio B12, bet po kurio laiko pasijunta neturintys jėgų. Kai pasitikrina kraują, tai jiems randa B12 trūkumą...
P.S. Man atrodo čia mes tuoj savo teoriją apie B12 išvesime :)
P.S. Kadangi nesu veganė, tai suvalgysiu kokių žiedadulkių, medaus, žalio pieno kartais įkalsiu, kad ir iš aparato parduotuvėje, daugiau bananų su kirmėlėmis, o gal ir žalios žuvies. Ir bus viskas OK :)

Į viršų
 Aprašymas  

StandartinėParašytas: 10 Rgp 2011, 09:45 
Dalyvis
Vartotojo avataras
Atsijungęs

Vietovė: Žeimelis
pelėda, veganai verda maistą, taip jie ne tik B12 praranda. Jeigu tirtųsi dar ir A vitaminą, tikriausiai irgi rastų sumažėjimą. Kita vertus, negali žinoti, ar tas sumažėjimas yra būtent dėl mažai gaunamo B12. Galbūt dėl kažkokio veiksnio, kuris mažina jį kraujyje, nors su maistu gali būti jo pakankamai. Girdėjau, kad kai kuriuos labai veikia elektriniai laukai, jis silpnina kraują. Silpnesnis nei norma kraujas tikrai negali pernešti dienos normos vitaminų.
Daug priežasčių gali būti, ypač mieste, nuolatinis triukšmas, nuolatinis skubėjimas, pilna piktų žmonių, visokių prietaisų, neaiškios kilmės ir struktūros parduotuvinis maistas...

Į viršų
 Aprašymas  

Rodyti paskutinius pranešimus:  Rūšiuoti pagal  
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 239 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite prikabinti failų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:  
Parama forumui

Paremkite svetainę SMS žinute